Van der Voort: De Goede: RCH greep Go Ahead kans niet in last te om beter brengen Roozenburg en Andreiko geven elkaar niets toe in Hoogezand Ajax nam met magere zege op DFC genoegen voor beker Schaatsclub Kennemerland traint in Waterleidingduinen ANTON GEESINK GESTOPT Aller ogen zijn gericht op ,Blij dat ik iets terug kon doen na afloop een somber mens Racing (0-1) uitgeschakeld Van der Leek weer bij Willem II Van der Voort kwartiermaker Nederlanders niet vooraan Remise van Wiersma tegen Tsjegolev H.D.-journalisten spelen wedstrijd tegen Brandpunt Volendam pas in derde verlenging door NAC uit de strijd geworpen 3 wereldtitels 21 Europese titels 21 VELSEN N.V. VRIJDAG 19 MEI 1967 War schau-Berlijn-P raag vrijdag 19 mei 1967 579ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE 1 Carrosserie - Plaafschade AUTOSPUITERIJ uuvnn.nnmqr-""--""-n--iinnnnnnnnnnnnm 9f tllWIIIWIWIIWiyiW/IIWWVWWWIAWWIWVVVIWIIIMWWIIWWWIIIi (Van onze sportredacteur) Bap v. d. Voort, oud-doelman van RCH, hoofdbadmeester van het Heemsteedse zwembad, maar nog steeds contractspeler van Go Ahead kon na afloop van de bekerwedstrijd RCHGo Ahead een zucht van ver lichting slaken. Go Ahead had RCH met 0—I uitgeschakeld. Al zijn moei te om de Deventenaren een goed „voorbereidingskamp" te geven in de bossen van Vogelenzang waren be loond. „Gelukkig maar, dat ik nu iets voor mijn club, voor mijn centen heb kunnen terugdoen", glunderde hij. Even verderop liep een mistroostige De Goede van RCH naar de kleed kamer. Hij was een somber voetbal mens. Enkele malen had hij de kans gehad om RCH aan een voorsprong of aan de gelijkmaker te helpen, maar eerst hadden de kriebelende zenuwen hem alle rust en kalmte doen ver liezen en daarna had een op de lijn opduikende Somer de bal uit het Deventer doel kunnen trappen. Met De Goede treurde RCH over de ge miste kansen op een duel met lands kampioen Ajax. De kassa zal niet bij de Racing rinkelen Natuurlijk was Go Ahead de betere ploeg. Technisc(i waren de Deventenaren aanmerkelijk vaardiger. Maar impone ren deden zij toch niet, ondanks de aar dige, korte (te korte) combinaties. De cup-koorts gloeide niet. Wat hautain drib belden de oostelijke spelers over het veld. Het spelen op balbezit, waar volgens het „moderne boekje" dan ineens tem poversnellingen op moesten volgen voor gevaarlijke aanvallen (maar dat gebeur de hier niet) haalde RCH uit zijn ge wone doen. Het frank en vrije voetbal, dat Twente en Elinkwijk te veel was, kon er niet komen, omdat de Racing de bal meestal niet langdurig te pakken kon krijgen. Maar Go Ahead had klaarblijke lijk weinig zin om fel door te stoten en een knallende overwinning binnen te ha len. Het tikte maar, tikte maar op het middenveld. Door dat alles werd de strijd, zeker in de eerste helft, een saaie, zouteloze ver toning zonder adembenemende hoogte punten. Ressel en Hoekema kregen wat kansen, maar maakten zich niet al te druk. Een hoge bal van Croes velde War- nas. Maar dat was de schuld van Van Zoghei, die in zijn bedrijvigheid om de bal te vangen zijn eigen man onder de voet liep. En RCH? Het schiep zich, wat timide nog, geen goede kansen. Pas vlak voor de rust kwam er een angstig moment voor Go Ahead. Van Doesselaar zette voor, maar de Goede miste royaal. Na de pauze begreep RCH, dat het 't tik tak-spelletje van Go Ahead moest probe ren te ontregelen door feller attaqueren en sneller reageren. En er kwamen zo kansen. In de eerste minuut de beste speelde Meyer De Goede vrij. Hij kwam helemaal alleen voor Van Zoghei, had al- Jaap van der Leek heeft met Willem II contract voor twee jaar getekend. De oefenmeester, die bij DWS voortijdig werd ontslagen, nadat hij weggekocht was bij de Tilburgse club, keert dus na «en jaar naar zijn oude vereniging te rug. Hij blijft wel in Overveen wonen. (Van onze sportredacteur) Van de Voort, vroeger bij RCH, nu nog steeds onder contract bij Go Ahead, kreeg enkele dagen geleden van trainer Fadhronc een telefoontje: „Zorg jij maar voor een rustig onder komen voor de ploeg, waar we ons vanaf het middaguur kunnen voorbe reiden op de bekerwedstrijd tegen RCH. Het moet ver van alle gewoel afliggen. De jongens moeten er goed kunnen eten, wat kunnen slapen en wat lichte baloefeningen kunnen doen". Heemstedenaar Van der Voort ging op pad en vond na wat praten in jen conferentie-oord in Vogelenzang het ideale opvangcentrum voor Go Miead. Na een aanvankelijke aarze ling „je weet het niet met die voet ballers" werd men enthousiast en oaste de keuken aan aan de wensen van de Deventenaren. En iedereen was na afloop uiterst tevreden. De Joegoslaaf Laszlo Pavlic heeft de tiende etappe van de wegwedstrijd War schau Berlijn Praag gewonnen. Hij legde de 112 kilometer van Halle naar Gera af in 2 uur 48 min 49 sec. Hij won de sprint van een kopgroep van 17 renners, bij wie zich geen Nederlan ders bevonden. De gebroeders Tesselaar eindigden als nr. 24 en 25. De Tsjech Smolik, die in de ochtend uren vijfde werd in de negende etappe (een tijdrit), die gewonnen werd door de Fransman Duchemin, en 's middags als dertiende binnenkwam, handhaafde zich op de eerste plaats van het alge meen klassement. In de negende etappe was Piet Tesselaar (tiende) met een tijd van 1.00.27 (tegen 58.58 van de winnaar) de beste Nederlander. Serpenti eindigde als 87e in 1.08.15. De uitslag van de tiende etappe luidt: 1. Pavlic de 112 km in 2.48.49, 2. Ebert :W.Dld) z.t„ 3. Hoffmann (O.Did) 2.48.58, 24. Hans Tesselaar (Ned) 2.53.55, 25. Piet Tesselaar (Ned.) z.t., 29. Hesse (Ned.) 2.55.45, 59. Serpenti (Ned) z.t. Het algemeen klassement: 1. Smolik (Tsj) 31.16.16, 2. Maes (Belg) 31.19.00, 3. Kriloff (Buig) 31.20.35, 16. Piet Tesse laar 31.28.14, 36 Hans Tesselaar 31.39.05, 53. Serpenti 31.54.11, 55. Hesse 31.56.21, 57. Niemeijer 31.58.52 en 90. Van Lach- terop 32.58.45. ADVERTENTIE De Goede temidden van de Go Ahead-defensie, Schneider, Wuster feld en Warnas. Ie tijd om te richten, maar kreeg het loon van de angst: op een verschrikkelijke manier joeg hij de bal tientallen meters hoog over het doel heen RCH bleef actief en de strijd kreeg een wat opener karakter. Zowel v.d. Meeren als van Zoghei moesten op hun qui vive zijn. Toen kwam dan de 27ste minuut. Strik gaf een goede pass naar Ressel. Die bracht de RCH-defensie in verwarring en Hoekema kon het beslissende tikje geven. Geen mooi doelpunt, maar wel effectief. RCH riep zijn redder in de nood, Jan Honout naar voren. En prompt ontstond er voor Go Ahead een zenuwslopende si tuatie. Honout kopte de bal buiten bereik van Van Zoghei tegen de lat. De Goede ving de terugspringende bal op en schoot. Met de grootste moeite kon aanvoerder Somer de bal van de lijn trappen. Het was de laatste kans voor RCH. Om de derby Haarlem-EDO een ex tra feestelijk tintje te geven spelen de journalisten van het Haarlems Dag blad zondag een voorwedstrijd op het Haarlem-terrein tegen de medewer kers van de KRO-actualiteitenrubriek Brandpunt. In het elftal van de tele visie-mensen staan enkele welbekende lieden opgesteld. De wedstrijd begint om kwart voor een. De opstelling van het Brandpunt-team luidt: Schoonhoo- ven Langebent en Van Strien Wa- melink, Jemer, Van der Poel Sle- ven, Grijpink, Van der Heuvel, Van Westerloo en Fréquin. Haarlems Dag blad: Wooldrink Reitsma, Knol, Ko ning en WillinckDinkelberg en Goe- bert Den Outer, Rombouts, Damoi- seaux en Van den Berg. ADVERTENTIES Prijzen van 10 zijn gevallen op de nummers eindigende op 4 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 377 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 418 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 908 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 673 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 3956 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 001297 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 097798 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 083003 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 029967 len prijs van 2000 is gevallen op het nummer 029942 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 052120 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer 044006 Na de negende ronde van het internati onale damtoernooi in Hoogezand hebben Roozenburg en Andreiko de leiding ge houden. Beiden wonnen van respectieve lijk Cazemier en Germain. In deze ron den streden de hoogstgeplaatsteu tegen de lager geklasseerden. Voor de leiders altijd een lastige opgave, omdat men er nu eenmaal een eer in stelt de koplei- ders te bedwingen. Dat ondervond An dreiko in zijn duel tegen Germain. De Behalve Go Ahead (bij RCH) hebben ook Ajax, Blauw Wit en NAC zich ge plaatst voor de halve finales van de KNVB-beker. Ajax kon opvallend genoeg maar met 0-1 winnen van de Dordtse ploeg, die Klijnjan danig miste. De hal ve finales, die op 28 mei worden gespeeld, zijn NAC-Blauw Wit en Ajax-Go Ahead. Na een gelijkopgaand begin werd Ajax bij DFC allengs sterker en de druk op het Dordtse doel nam haast ongekende vormen aan. Maar voorlopig kon de Dordt se defensie zich staande houden. DFC kwam bijna niet aan aanvallen toe. Na ruim twintig minuten spelen moest DFC toch capituleren, toen Sjaak Swart een voorzet ineens inschoot (0-1). Ajax bleef meester van het terrein, maar de uit vallen van DFC waren niet ongevaar lijk. Na de rust was er van krachtsverschil nauwelijks sprake. De Ajacieden kregen nog maar weinig kansen van de bekwa me Dordtse defensie. Cruyff trad weinig op de voorgrond. Het einde kwam ten slotte met een kleine zege voor de Am sterdammers, die hun weg naar de „dub bel" kunnen vervolgen. NAC en Volendam hebben in Breda een fel duel uitgevochten, dat pas in de derde verlenging beslist zou worden. Toen na melijk benutte Jan van Gorp een straf schop, die scheidsrechter Boogaarts aan de Brabanders had toegekend nadat Frans Bouwmeester in het strafschopgebied door Jac. Jonk was gevloerd. Hiermee plaats te NAC zich in de halve finales voor de KNVB-beker en de Bredase supporters konden dat wel waarderen, getuige de massale ren over het veld na afloop van de strijd. Het was een verrassend slot van een wedstrijd, die meer spannend was dan fraai. Toen Martin Snoeck drie minuten voor rust NAC de leiding gaf leek er voor de Bredase ploeg geen vuiltje aan de lucht te zijn, maar de Volendam-speler Vlak dacht daar anders over en bezorg de zijn club enkele minuten voor tijd de gelijkmaker. Verlengen was toen noodza kelijk en pas in de derde speeltijd viel de beslissing, toen Van Gorp de straf schop inschoot. Het bijna 65-jarige Blauw Wit heeft zich door een krappe 1-0 zege op Heracles in de halve finale van de KNVB-beker ge speeld. In deze teleurstellende, aanvanke lijk in laag tempo gespeelde wedstrijd, vertolkte het houtwerk een belangrijke rol. In de eerste helft, die met 0-0 werd afgesloten, troffen De Groot en Van Eg- dom aan beide zijden de paal, terwijl vlak na de hervatting hetzelfde staketsel bij een rollertje van Roedink een treffer van Heracles opnieuw in de weg stond. Pas nadat De Groot met een boogbal over de ver uitgelopen doelman Steunen berg de thuisclub aan de leiding had ge bracht werd het spel wat interessanter. Beide teams kregen nog kansen, waarbij De Groot opnieuw het houtwerk ranselde. In de slotfase probeerde Heracles ver woed de gelijkmaker te forceren, maar Blauw Wit hield met enig geluk stand. ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) - IJMUIDEN Haitiaan speelde een goede partij, waarin Andreiko eerst tegen het eindspel voordeel kon bereiken. Germain vond de juiste verdediging en remise lag in de lijn der verwachtingen. Een enorme blunder van Germain bracht Andreiko echter toch nog de winst. Een tegenvaller voor Roozen burg, die alleen de leiding had kunnen nemen. Tegen Cazemier speelde hij een combi- natierijke partij, waarin hij met een slagzet naar de damlijn doorbrak. Ten koste van twee schijven kon Cazemier eveneens de damlijn bereiken, maar het eindspel werd door Roozenburg bekwaam in zijn voordeel beslist. Sij brands won van de Amerikaan Le- clair, die in een inferieure stand een te riskante damcombinatie uitvoerde. Koerpeman versloeg in een grillige par tij de Franse kampioen Mostovoy, die massaal ten strijde trok tegen de Russi sche korte vleugel. Vakkundig weerlegde Koeperman deze aanval en lanceerde op zijn beurt een actie tegen de Franse kor te vleugel. Wiersma was weer goed op dreef. Tsje golev mocht met remise dik tevreden zijn. Baba Sy kwam tegen de Canadees Des- lauriers iets beter te staan. Hij buitte dit goed uit en won, na een remiseaanbod van zijn tegenstander te hebben afgesla gen. Met nog twee ronde voor de boeg is de spanning toegenomen. Roozenburg ont moet nog Tsjegolev en Koeperman, ter wijl Andreiko het zal moeren opnemen tegen Baba Sy en Sij brands. Ook Koe perman heeft met één punt achterstand nog kansen op de eindoverwinning. De stand: 1/2 Andreiko en Roozenburg 14 pnt. 3. Koeperman 13 pnt. 4/5 Sijbrands en Tsjegolev 12 pnt. 6. Baba Sy 10 pnt. 7/8 Wiersma en Deslauriers 8 pnt. 9. Mostovoy 7 pnt. 10. Cazemier 4 pnt. 11/12 Leclair en Germain 3 pnt. (Van onze sportredactie) Niet alleen de schaatscracks zoals Ver kerk en Schenk zijn weer zo langzamer hand aan de training begonnen, ook de mindere (maar minstens even enthousias te) goden zijn zich ai weer op het komen de seizoen aan het voorbereiden. Zo kan men de leden van de hardrijdersclub Ken nemerland met leden uit Haarlem, Heem stede, Velsen, Bloemendaal en Zand- voort weer aan het werk zien in de Wa terleidingduinen. Elke zondagochtend neemt trainer H. Falke de schaatsers on der handen met gymnastiek, hard lopen en speciale oefeningen, gericht op het schaatsen. Kennemerland, dat zowel jongens- als meisjesleden telt, heeft, volgens Falke veelbelovend talent. „Maar het zou eigen lijk pas goed tot ontplooiing komen als wij in Haarlem maar over een kunstijsbaan konden beschikken". Wat dat betreft blijft de trainer van Kennemerland opti mistisch. Hij heeft alle hoop gevestigd op het Haarlemse gemeentebestuur, dat nog steeds serieuze plannen heeft. Het secretariaat van Kennemerland is gevestigd in de Raephorststraat 39 te Haarlem. (Van onze speciale verslaggever) „Ik stop nu definitief met wed strijden. In Rome heb ik alleen deel genomen aan de Europese kam pioenschappen, omdat ik mijn titel alle categorieën wilde terugwinnen. Die was ik in 1965 te Madrid kwijt geraakt, omdat mijn knie kapot ging. Nu ik dat kampioenschap te rugheb, is het welletjes geweest. Ik zet er absoluut een streep onder". Dit zijn de woorden van Anton Geesink, de beste judoka die de we reld ooit gekend heeft. 21 Europese kampioenschappen, 3 wereldtitels, een Olympisch kampioenschap en 20 Nederlandse titels leveren door slaggevende bewijzen. „Er is nog een reden waarom ik vorige week in Rome op de mat ben gekomen", zo vervolgde Geesink. „Ik wilde aan mijn verplichtingen als sportman tegenover mijn opvol gers voldoen. Winners-up als de Rus Kiknadze en Wim Ruska, tegen wie ik nog nooit in echte wedstrij den was uitgekomen, moest ik de kans geven om mij te verslaan. Dat is ze niet gelukt. Eerlijk gezegd ben ik een beetje in hen teleurgesteld. Zij hebben nog geen been uitgesto ken om een aanval in te zetten. Mis schien, dat ik teveel aan de Japanse methode gewendben, maar daar is het gewoonte, dat de kampioen wordt aangevallen door zijn bela gers", aldus Geesink. Daarvan heb ik in Rome jammer genoeg geen last gehad. Ik kreeg in mijn drie partijen tegen Kiknadze en in mijn gevecht met Ruska snel voordeel en daarna heb ik geen ri sico meer genomen, maar zij hele maal niet. Drie jaar geleden zou ik dat nog anders hebben gedaan, toen had ik absoluut met een vol punt willen winnen, maar Matsumoto, de coach van de Japanse team, heeft mij erop gewezen dat het riskant was het tactisch fout". „De mat in Rome was bovendien erg stroef. Ik weet zeker dat ik op een gladde Japanse rijstmat van Kiknadze en Ruska met volle pun ten gewonnen zou hebben, omdat een van mijn sterkste wapens mijn voetveeg is. Op een gladde mat valt een tegenstander dan, op een stroe ve raakte hij wel uit balans, maar kan zich nog net overeind houden". Anton Geesink maakte op 20 april 1950 zijn eerste interland. Hij heeft meer dan 17 jaar als internationaal op de mat gestaan en verloor in die lange tijd maar.vijf wedstrijden, waarvan drie (tegen de Fransen Gil let en Pariset en de Japanner Yamashiki) na zeer aanvechtbare scheidsrechtelijke beslissingen. Geesink leed regelmatig nederla gen in een Nederlands toernooi te gen een Rotterdamse gele band, Winters, en de Japanner Yoshimat- su. Sinds 1958 dat is dus 9 jaar zegevierde hij, waar ook ter we reld in al zijn partijen. Hier is de lijst van Europese kam pioenschappen: 1952 Parijs eerste dan, 1953 Londen alle categorieën, 1954 Brussel alle categorieën, 1955 Parijs derde dan, 1956 Geen toernooi als gevolg van de Hongaarse opstand, 1967 Rotterdam vierde dan, alle categorieën, 1958 Barcelona vierde dan, alle categorieën, 1959 Wenen zwaargewicht, alle categorieën, 1960 Amsterdam zwaargewicht, alle categorieën, 1961 Milaan zwaargewicht, alle categorieën, 1962 Essen zwaargewicht, alle categorieën, 1963 Genève zwaargewicht, alle categorieën, 1964 Oost-Berlijn zwaargewicht, alle categorieën, 1965 Demi-finale te Madrid, ge stopt wegens knieverwon dingen, na in voorronden gewonnen te hebben van latere kampioenen, Meyer (West-Duitsland) en Chik- wiladze (Rusland), 1966 Luxemburg niet meegedaan als gevolg van reis naar Ja pan, 1967 Rome, alle categorieën. Geesink werd in 1961 te Parijs, 1964 in Tokio en 1965 in Rio de Janeiro wereldkampioen en beroof de in 1964 te Tokio de Japanners in eigen land van een Olympische titel. Geesink werd ook nog 20 keer kampioen van Nederland, won met het team van zijn sportschool ze venmaal de nationale clubtitel, was drie keer captain van de Nederland se ploeg die Europees kampioen werd en eenmaal aanvoerder van zijn Kodokan-dojo-team, dat de Europese cuptitel haalde. Hij triom feerde ook nog drie keer tijdens de Nederlandse worstelkampioenschap pen en versloeg eens de Turkse we reldkampioen in die tak van sport, Kaplan.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21