Start Velser Sportweek ging met moeilijkheden gepaard m RONDE VAN HEEMSKERK Aldershof rapste in sprint van kopgroep DEM-tennis verspeelde kans op kampioenschap VELSEN BLIJFT DERDEKLASSER VVB is weer tweedeklasser Terrasvogels door zege op IEV in finale met Stormvogels Kampioenschap Full Speed nog een gemakkelijke prooi mmtrnrn Haagse judoka's bleven weg Badminton werd niet afgewerkt Wanordelijke handbalfinale Suomi te zwak voor Duitsers HRC wees Velser ploeg met 5-1 krachtig terug VVB Cricket competitie MAANDAG 22 MEI 1967 13 m i wmm fwwm* Tafeltennis Schaken Zwemmen Van Beek/Verschuuren in drieprovinciënrit eerste Tweede zege van Wigchert bij nieuwelingen IJmuiden was Lisser Boys met 2-1 de baas Zoals op het programma stond vermeld zou zaterdagmiddag om drie uur de in het teken van de Velser Sportweek staan de judo-driekamp tussen judoka's uit Santpoort, Den Haag en het Duitse Ber- gisch Gladbach worden gespeeld. Op het allerlaatste moment echter liet de judo school uit Den Haag het afweten. Door het wegvallen van de judoploeg uit Den Haag moest een andere samenstelling van de ploegen worden geformeerd, om de wedstrijden alsnog doorgang te laten vinden. De wedstrijden werden gehouden in de Dojo van de uit Santpoort afkom stige judoschool „Dshen Dui", nabij het sportpark „De Elta". Onder het. voor het merendeel jeugdige publiek, dat zich op de geïmproviseerde tribune bevond, was ook de voorzitter van de Velser Sport stichting, hoofdinspecteur van politie, de heer G. J. Timmermans. De Duitse junioren wonnen de wed strijd met 28 tegen 10 punten. De judo ka's uit Santpoort die in de seniorenklas se speelden, wisten een ruime zege op de Duitse tegenstanders te behalen. Ze behaalden 92 punten en kregen er 30 te gen zich. Zaterdagmiddag om half drie heeft de badmintondriekamp tussen spelers uit de gemeente Velsen en de Duitse steden Bergisch Gladbach en Düren de spits af gebeten in een sportief treffen van ver schillende takken van sport tussen de stedenteams. Deze krachtmeting tussen de verschillende ploegen behoren tot de evenementen van de Velser Sportweek. De badminton wedstrijden werden gespeeld in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. Er ston den op het programma vier partijen en kel, twee gemengd dubbel, één dames dubbel en twee heren dubbel vermeld. Doordat men in tijdnood raakte zijn deze partijen echter niet geheel uitgespeeld. Er was sprake van een sportieve strijd. Dat de badmintonspelers uit de gemeen te Velsen duidelijk sterker waren, blijkt wel uit de einduitslag. De badmintonvere niging B. C. Velsen won van Bergisch Gladbach met 13-2. Met de zelfde cijfers wonnen de Velsenaren ook van Düren. Op tien velden van sportpark „Schoo- nenberg" organiseerden de handbalver enigingen Full Speed, IEV en IJmond een groot zevenhandbaltoernooi. Vooral veel ploegen uit de kop van Noord- Holland kwamen hier in aktie en door deelname van Bergisch Gladbach uit Duitsland had dit toernooi een internati onaal tintje. De hoofdpoule bij de dames was zwak. Naast De Blinkert en Full Speed waren de afdelingsklassers LVV uit Laren en Sagitta uit Amsterdam ondergebracht. De wedstrijd Full Speed De Blinkert werd een hard prestigeduel, dat door de zwakke leiding en het onbeheerste op treden van enkele speelsters en toeschou wers in een complete chaos eindigde. Full Speed won dit onplezierige treffen met 4-3 en behaalde de eerste prijs. In poule B won IEV uit Velsen-noord vóór Nieuwe Niedorp en CSV. In poule C legde de Blinkert 2 beslag op de eerste prijs gevolgd door Quick. In poule D ten slotte sleepte Odin de beker in de wacht. Bij de heren ging het De Blinkert voor de wind. In poule A won het eerste team de beker, en in poule B gingen de re serves met deze eer strijken. Overigens viel de tegenstand erg tegen. IJmond kwam met een vrij zwakke gelegenheids- kombinatie voor de dag en werd laatste. In poule C werd het Amsterdamse Quick winnaar. De Velser atletiekploeg, bestaande uit leden van Suomi, heeft bij gebrek aan een eigen accommodatie in eigen gemeen te de ontmoeting in het kader van de Vel ser sportweek gehouden in het Pim Mu iier sportpark te Haarlem. Ondanks een dertiental overwinningen hebben de Su- omezen het tenslotte toch moeten afleg gen tegen de buitenlandse gasten. Ber gisch Gladbach bleek over een meer ho mogene ploeg te beschikken. De eind stand werd 174-127 in het voordeel van de Duitsers. Van der Werff deed weer eens van zich spréken door met een sprong van 6,90 m een nieuw clubrecord verspringen te ves tigen. Het hoogspringen won hij met 1.80 m. Een derde triomf behaalde hij door een zege op het kogelstoten junioren met 12,49 m. Ton Blok liep een sterke 1500 m, die hij ruimschoots in 3.58,3 sec. won. Rina Amsing had eveneens succes. Zij boekte een dubbele zege. De 100 m. liep zij in 13,1 sec. en de 200 meter in 26,5 sec. Andere overwinningen waren: speerwer pen dames: M. Witvoetvan Vuuren 34,54 m. Discuswerpen: L. Adelaar-Hurk- mans 31,35 m. Hoogspringen meisjes: L v. d. Werff 1,45 m. 100 m heren: C. Kluft 11,5 sec. 100 m junioren P, Visser 11,8 sec. Discuswerpen heren: P. Koeten 34,76 m. Hoogspringen dames: D. Thomas en N. v. Schuppen beiden 1,30 m. Ook de jeugd kwam bij de judo wedstrijden in Santpoort aan bod. tegen de Duitse spelers moesten afleg gen, doch dat de Velser jeugd het prima deed en zij voor een dragelijke eindsco- re konden zorgen. De Velser ploeg was samengesteld uit spelers van VTC, Fusia DOKO. In het a-team won P. Oort voor Velsen een partij en konden R. Boontjes en C. Visman niet scoren (1-9). Het b-team verloor met 2-8. Hier was het L. v.d. Kraats de aanwinst van Fusia die het genoegen smaakte twee overwin ningen te boeken. P. Heerema en F. Zpon- tjes leden niets dan nederlagen. W Boers- ma en F. Lansen waren de makers van de beide tegenpunten in het c-team. H. de Reus bleef zonder winst. Ook het dub bel was voor Velsen. Bij de junioren fraai werk van Peter Hoogewerf, die in de a-ontmoeting de volle winst behaalde. R. v.d. Wel won tweemaal en J. Stals bracht een zege op zijn naam (6-4). M. Lammertinck, die alles won, P. de Nijs en J. Bronsveld, die ieder twee maal zegevierden, maakten er met winst in het dubbel 8-2 van bij de b-jeugd. Het was een bijzonder sportieve ont moeting. De gasten werden voor de aan vang van de wedstrijden begroet door de heer J. de Waal, die tevens de prijzen uitreikte. De schakende schooljeugd heeft zater dag de sportweek in Velsen geooend. In de cantine van het Stadhuis hebben on der leiding van de heren C. F. van Lin den Tol en H. H. van Nieuwenhuizen 84 jongens en meisjes van 16 scholen uit Velsen elkaar de vele prijzen betwist. Bij de lagere scholen toonde Peter van Nieu wenhuizen zich uiteindelijk de sterkste; Ton Korf was de bekwaamste van de ULO-scholen. Zondag in het Velserbad in IJmuiden werd een internationale zwemkamp ge houden tussen VZV, IJmuiden en SVGB uit Bergisch Gladbach. Met 2 punten ver schil werden de gasten winnaar van de tweekamp. Het zijn spannende wedstrij den geworden welke door het vrij groot aantal toeschouwers zeer werden gewaar deerd. De jeugd van Velsen kwam bij deze wedstrijden bijzonder goed uit de bus. De gemaakte tijden vertonen een sterke vooruitgang, vooral in de adspi- ranten afdeling; waarmee VZV bewijst dat de gedegen training door bekwame leiding tenslotte toch vruchten afwerpt De eindstand luidt SVGB 85 punten; 2. VZV 87 punten. De Brabantse equipe Van Beek-Ver- schuuren is winnaar geworden van de drie provinciënrit, de derde wedstrijd tel lend voor de Nederlandse kampioenschap pen betrouwbaarheidsritten die vrijdag en zaterdag werd gehouden. De combinatie voert de ranglijst van de betrouwbaar heidscompetitie aan met 73 punten en is sterk favoriet voor de titel. Start en finish van deze rit van de RAC-Noord waren in Meppel. De A-kla'ssers moesten met een gemiddelde van 36 km per uur ongeveer 360 km afleggen. De IJmuidenaar De Bloois werd met zijn Alkmaarse koppel- genoot Posthuma vierde. (Van onze wielermedewerker) De Santpoorter Cees Wigchert heeft zondagmiddag in de ronde van Hippolytus- hoef zijn tweede zege van dit seizoen bij de nieuwelingen behaald. Drie ronden voor het einde sprong Wigchert naar een kop- groepje van vier man en bleef in de eind sprint met enkele lengtes verschil zijn te genstanders de baas. De uitslag was: 1. C. Wigchert, Sant poort, de 50 km in 1.13.13; 2. A. v.d. Mo len, Wieringen; 3. H. Hulleman, Opmeer; 4. Th. Rozendaal, Zwaagdijk; 5. J. Lui ken, Opdam. (Van onze wielermedewerker) Op het vertrouwde duinparcours aan de Voorweg hield de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" zondagmiddag weer een ronde van Heemskerk en daar voor bestond een redelijke belangstelling. De amateurs hebben de kijkers niet te leurgesteld en ondanks de straffe wind voor een aantrekkelijk koersverloop ge zorgd. Negen renners namen in de tweede koershelft afstand van het peloton en van hen bleek de Haarlemmer Jan Aldershof over de scherpste eindsprint te beschik ken. Hij hield zijn vluchtmakkers een volle lengte achter zich. Het was voor Aldershof zijn eerste overwinning als amateur. (Van onze tennismedewerker) In de gisteren gespeelde wedstrijd Moza- iek 1—DEM 1 heeft DEM door een 7-2 ne derlaag eventuele promotiekansen ver speeld. Alleen het eerste herenenkel en het tweede herenenkel konden gewonnen wor den. Jan Tervoort won in een spannende wedstrijd van oud clubgenoot W. Mac-Do- nald met 3-6, 8-6, 9-7. Alle andere enkel spelen werden gemakkelijk door Mozaïek gewonnen, waarbij moet aangetekend wor den dat mej. I. Sengers een totale off-day had. De herendubbel werd onder buiten gewoon slechte leiding door DEM verloren met 6-0, 1-6, 6-4. De gespecialiseerde uitslagen: 1ste h.e. W. Mac DonaldJ. Tervoort 6-3, 6-8, 7-9; 2de h.e. H. ZwartsT. Tervoort 2-6, 6-4, 3-6; 3de h.e.: R. SpaanA. Tervoort 6-3, 6-3; 1ste d.e.: mevr. Baarsmevr. Duyn Tervoort 6-2, 6-3; 2de d.e.: mevr. Olrée mej. I. Sengers 6-3, 6-3. H.d.: W. Mac Donald-H. ZwartsJ. Ter- voort-T. Tervoort 6-0, 1-6, 6-4; d.d.mevr. Baars-mevr. Olréemevr. Duyn-mej. Sen gers 6-3, 6-3; 1ste gem. d.: mevr. Baars- H. Zwartmevr. Duyn-T. Tervoort 6-4, 6-4; 2de gem. d.: mevr. Olrée-R. Spaan mej. Sengers-J. Tervoort 6-3, 6-4. Kampioenspretendent Marquette verloor met 5-3 van Westerhout in de 3de afdeling van de 3de klasse west, zodat de mogelijk heden hier nog geheel open liggen. DEM 2 won nu weer zodat zij nu met 8 punten ongeslagen aan de kop staan. Gis teren ging het tegen de zwakste tegenstan der van deze competitie heel slecht. Dit werd veroorzaakt door een slechte inzet In de vierde klasse west wist Rooswijk in de vijfde afdeling met 7-1 te winnen van Zaandam 5. Alleen de tweede mixed partij kon niet gewonnen worden. Zaan dam lijkt op degradatiepad te zijn aange land. (Van een medewerker) Voor VVB is het doek gevallen. In de beslissende wedstrijd tegen HRC leden de Breesapers een duidelijke 5-1 nederlaag en dat betekent dat VVB het komend sei zoen weer in de tweede klasse zal uitko men. Derdeklasser Velsen behield zijn plaats in de derde klasse, omdat Neer- landia met 1-^ van KW verloor. Onge acht de uitslag van de wedstrijd Velsen - Neerlandia degraderen KW en Neerlan- dia naar de vierde klasse, omdat het doel- gemiddelde van Velsen tijdens de compe titie aanzienlijk beter was dan dat van zijn concurrenten. In de bekercompetitie werd tweedeklasser DEM gewipt door Ripperda, terwijl ADO'20, IEV en Kin- heim zich bij de laatste 32 plaatsten. ADO'20 nam in de thuiswedstrijd tegen QSC na een kwartier spelen door De Rui ter de leiding. Een mooie solo van Duin leverde voor rust nog een tweede treffer op. De rust kwam met 2-0. Kort na de hervatting verkeek doelman Burger zich op een hoge voorzet en via de lat ver dween de bal in het doel (2-1). Halverwe ge de tweede helft scoorde Bakkum uit een pass van De Ruiter 3-1 en daarna was het gebeurd met de tegenstand van QSC. Het bleef echter bij 3-1. IEV had het in de eerste helft zwaar te verduren tegen een sterk aanvallend West Frisia. Na een kwartier spelen scoor de Bert de Reus voor IEV, vijf minuten later zorgde Van de Vliet voor 1-1 en De tafeltennisontmoeting Velsen-Ber- gisch Gladbach in het kader van de Vel- zer sportweek heeft een 20-30 zege opge leverd voor de buitenlandse gasten. Toch hebben de Velsenaren hiermee een beter resultaat bereikt dan in het treffen van vorig jaar, toen men slechts een scha mel tegenpuntje kon scoren. Opvallend was dat de senioren uit Velsen het allen tief duel met Terrasvogels als een ver- (Van een medewerker) Door een verrassende 3-1 overwinning op IEV, dat aan een gelijkspel voldoende had om in de eindstrijd te komen, heeft Terrasvogels zich geplaatst voor de fina le van het voetbalkampioenschap van Velsen. De Santpoortenaren moeten het daarin vanavond op het hoofdveld van „Schoonenberg" opnemen tegen Stormvo gels. Waterloo kwam zaterdagavond te gen Kinheim niet verder dan een 1-1 ge lijkspel en had minstens met vijf doel punten verschil moeten winnen om Storm vogels uit de finale te kunnen houden. Velsen behaalde zijn eerste winstpunten door in een doelpuntenrijk duel met 5-4 van VVB te winnen. Het enthousiast spelende Terrasvogels nam reeds na vijf minuten spelen door Postma een 1-0 voorsprong op IEV. Tien minuten later voerde Van Vuuren de winst tot 2-0 op. Toen Van Vuuren na de rust met een listig boogballetje de stand op 3-0 bracht, was de strijd in feite ge streden. Acht minuten voor het eindsig naal kon Korver uit een strafschop de eer redden: 3-1. Het was een fair en spor- diende poulewinnaar. IEV zou daartoe aan een puntenverdeling voldoende ge had hebben. Kinheim en Waterloo hielden elkaar vrij goed in evenwicht. De gasten hadden in de eerste helft het voordeel van de wind en namen door Broek een 0-1 voor sprong. Kort voor de pauze kon Wagen weg het verlies wegwerken: 1-1. Na de hervatting was Kinheim wel iets meer in het offensief, maar de voorhoede bleek niet bij machte om een vuist te maken. Aan de andere kant slaagden ook de schutters van Waterloo er niet in om te scoren. Het bleef 1-1. Van goed voetbal viel in het treffen tussen de verzwakte elftallen van Velsen en WB niet veel te bespeuren. Alleen de liefhebbers van doelpunten onder het handjevol toeschouwers kwamen aan hun trekken. De Vries scoorde driemaal voor Velsen, terwijl Kok en Van Schagen dat elk een keer deden. De VVB-ers stelden daar vier treffers tegenover, zodat Velsen met. 5-4 aan het langste eind trok. De eindstanden zijn: Poule A: Terrasvogels IEV SVIJ VSV IJmuiden Poule B: Stormvogels Waterloo Kinheim VVB Velsen met deze stand brak de rust aan. Direct na de hervatting schoot Stals van verre raak (2-1) en kort daarop bezorgde John Korver IEV een 3-1 voorsprong door uit een moeilijke hoek raak te schieten. In de rest van de wedstrijd kwam de IEV- overwinning niet meer in gevaar. Kinheim onderbrak een reeks Egmon- dia-successen. Kinheim speelde sterk ver dedigend, maar de uitvallen waren bij zonder gevaarlijk. Na zeven minuten kwam Kinheim aan de leiding, toen een door Snijders genomen hoekschop door een van de Egmondia-spelers in eigen doel werd gewerkt. Een kwartier voor rust vergrootte Snijders de Kinheimvoor- sprong tot 0-2 en kort daarna benutte Smit 'n pass van Van Doorn (0-3). Na rust kwam Kinheim niet meer in moeilijkheden. Na 10 minuten verhoogde Smit de voorsprong tot 0-4 door van een verkeerde terugspeel bal te profiteren. Een kwartier voor het einde redde Egmondia de eer (1-4). DEM en Ripperda deden niet veel voor elkaar onder en bleken ondanks behoor lijk veldspel aanvallend zwak te zijn. De enige treffer in deze wedstrijd werd tien minuten na rust gescoord door invaller Van de Pol die Ripperda daarmee bij de laatste 32 schoot. VVB heeft in de eerste helft van de wedstrijd tegen HRC goed partij gege ven en zelfs goede kansen gehad op een Het kampioensteam van Full Speed met zijn coach. beter resultaat dan de 5-1 nederlaag die uiteindelijk werd geleden. In de achter hoede rammelde het af en toe en HRC kon dan ook een 2-0 voorsprong nemen door dekkingsfouten in de VVB-defensie, waarin vooral Van Vuuren een zwakke wedstrijd speelde. VVB ging sterk in de aanval, maar goede kopballen van Frans Kooimans en Jaap Doornbos, alsmede een hard schot van Frans Bakker misten hun doel op een haar na. Toch kwam VVB op 2-1 en wel door een mooi schot van De Bruin dat door Snijders van richting ver anderd werd. Met 2-1 kwam de rust. Na de hervatting werd de strijd spoe dig beslist. Een foutje van de overigens goed spelende doelman Van de Boogaard de VVB-aanvoerder stond te ver voor zijn doel leverde HRC een 3-1 voor sprong op. Nog was de strijd niet be slist, maar HRC kon vrijuit gaan spelen en gaf de winst niet meer uit handen. De HRC-ers vergrootten hun voorsprong zelfs nog tot 5-1 en daarmee bleven zij in de eerste klasse. Er is in deze ronde van Heemskerk, waaraan zo'n tachtig amateurs deelna men, volop strijd geleverd. Mede door het hoge tempo en de straffe wind moesten tal van minder begaafde knapen van de hoofdmacht afhaken. Ongeveer halverwe ge de race gingen Alershof, Van Smirren, Baars, Peetoom, Van Velzen, Snijder, Kooi en Schell er vandoor. De Bever- wijker Aad Duyker zag het gevaar van deze ontsnapping tijdig in en kon na een felle jacht aansluiting krijgen. De negen aanvoerders hielden het tempo strak en fietsten vele achterblijvers op een ronde achterstand. Alleen Schell kon zich niet op het voorplan handhaven en moest los sen. De eindsprint van het overgebleven achttal regelde Alershof in zijn voordeel. De uitslag was: 1. J. Aldershof, de 90 km in 2.17.32; 2. R. van Smirren, Amster dam; 3. C. Baars, Haarlem; 4. J. Peetoom, Vijfhuizen; 5. A. Duyker, Beverwijk; 6. L. van Velzen, Zoeterwoude; 7. R. Snijder, Haarlem; 8. F. Kooi, Amsterdam; 9. R. Schell, Haarlem; 10. H. Stakenburg, Am sterdam op een Vz ronde. De prestatieprijs kwam in het bezit van Roel Snijder. Hij won ook een klassementspremie. In de koers voor nieuwelingen hebben de Kennemerlanders zich heel goed ge weerd. Epn eindspurt van vijftien man leverde het navolgende resultaat op; 1. A. Kruyer, Schagerbrug, de 60 km in 1.22.50; 2. G. Marquerink, Amsterdam; 3. D. Groen, St. Pancras; 4. C. Durge, 5. H. Laan, beiden Heemskerk. De IJmuidenaar Chris de Koe werd zevende en kreeg te vens de prestatieprijs toegewezen. De achtste prijs was voor H. Bronwijk uit Heemskerk en de tiende voor Aad Bakker uit Castricum. Uitslag aspiranten: 1. A. Solleveld. De Lier, de 20 km in 35.55; 2. K. Spackler, 3. B. Jurriaans, beiden Amsterdam; 4. R. van Berkel, Haarlem. De gedetailleerde uitslagen van de in de eerste klasse A gespeelde wedstrijden voor de cricketcompetitie luiden: VOCHBS. Gewonnen door HBS met 4 wickets. VOC 110 all out. HBS 113 voor 6. Batting VOC: Groen 30, Madsen 30, Lin deboom 22. Bowling HBS: Le Noble 4/36, Mulder 1/13, Pierhagen 2/28, Rishworth 29 1 run out. Batting HBS: v .d. Wolf 23, Rob van Rijn 13, Anton van Rijn 40 not out, Breuning 11 not out. Bowling VOC: Groen 4/37, Cornelis 1/39, Van Maasdam 1/9. HCCBloemendaal. Gewonnen door HCC met 124 runs. HCC 212 voor 6 geslo ten. Bloemendaal 88 all out. Batting HCC: N. Bakker 15, Kooistra 38, v. d. Bosch 15, Van Arkel 55, Rijkens 28, Van Meurs 15, B. Trijzelaar 21 not out, J. van Staay 15 not out. Bowling Bloemendaal: Van Wijk 2/66, Kruijt 1/29, Van Alphen 1/51, v. d. Sloot 2/25. Batting Bloemendaal: Was- scher 17, Van Dijk 12, Van Alphen 13, Brongersma 18. Bowling HCC: B. Trijze laar 2/16, E. Vriens 5/27, v. d. Bosch 3/20. VRAQuick HG. Gewonnen door Quick HG met 5 wickets. VRA 143 all out. Quick HG 144 voor 5. Batting VRA: v. d. Stadt 16, Wories 20, Frans Spits 48, Nico Spits 22, Hergen Spits 22. Bowling Quick HG: Bosman 2/46, Klein 4/37, Burki 3/26, Van Doorn 1/0. Batting Quick HG: Mar seille 30, De Geer 52, J. Kramer 35 not out. Bowling VRA: v. d. Koppel 1/25, Ver meulen 2/40, Hergen Spits 1/16, 1 run out. AACRood en Wit. Gewonnen door ACC met 1 wicket. Rood en Wit sloot op 228 voor 6. Batting Rood en Wit: Braith- waite 58. Schouwenberg 50, Bouman 61, Onstein 39. Bowling AAC: Griebling 1/38, R. van der Maas 1/53, H. van Weelde 2/53, Ostra 2/40. Batting AAC: Rikse 16, Waas- bergen 13, Van der Heyden 22. Mollner 39, Hans Dukker 62, H. van Weelde 25, Ferry Dukker 13 not out, Van der Maas 27 not out. Bowling Rood en Wit: Onstein 2/78, Van der Zon 2/31, Wijkhuizen 3/68, Luining 1/33, 1 run out. (Van onze handbalmedewerker) De damesploeg van Full Speed is er in geslaagd het kampioenschap van de le klasse te behalen door BSV met 9-0 te verslaan. De IJmuider dames hadden het op het hoofdveld van sportpark „Schoo nenberg" niet moeilijk, aangezien het reeds gedegradeerde BSV zich niet meer overmatig inspande. De IJmuider da mes wacht nu een tweetal promotiewed strijden om een plaats in de overgangs klasse A. Voor de overige ploegen uit onze om geving verliepen de promotiewedstrijden minder gunstig. De IJmond-heren moes ten nu in Bussum hun meerdere in BHC erkennen en de gastheren mogen het volgend seizoen hun geluk in de eerste klasse beproeven. Overigens heeft IJ mond alle kansen gehad om deze strijd in haar voordeel te beslissen. Toch ging de promotie verdiend naar BHC, dat over het geheel genomen over de beste ploeg beschikte. De IJmond-dames leden verlies bij de Volewijckers (6-3) in een hard duel. De ruststand (5-1) bood de Velser dames al weinig perspectief en zij zullen nu een derde wedstrijd tegen de Amsterdamse dames moeten spelen om uit te maken, welke ploeg promoveert. De dames-reser ves van IJmond (kampioen van Haar lem) startte de promotiekompetitie slecht. In Amersfoort bleef Fidelitas met 8-1 de baas. Concordia 2 (de heren-kampioen) boekte evenmin succes. In Amsterdam won Aristos met liefst 17-5. De Haarlemmers rest nog de strijd tegen de kampioen van Utrecht, Spirit. (Van een medewerker) In de serie nederlaagwedstrijden voet bal van Lisser Boys heeft IJmuiden za terdagmiddag een 2-1 overwinning be haald op de organiserende club. Grooten- boer en Lucassen zorgden voor de IJmui- dense doelpunten. Op de eindbuit kan IJ muiden evenwel geen aanspraken meer doen gelden, want Lisser Boys heeft al eerder een grotere nederlaag moeten in casseren.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13