Stille tocht voor Vietnam trok achtduizend Nederlanders KOFFIE VHAG Indrukwekkende toespraak van organisator Piet Nak Koningin bezocht talrijke Nederlanders in Canada Verkeer tijdens eiste veel doden het weekeinde Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig ZWIJGENDE ONTZETTING waarom Koffie Hag? Explosie in teervat KVP-ers willen uitbreiding van ontwikkelingshulp Von Kielmansegg door mr. Proper gedagvaard Vrij veel wind MAANDAG 22 MEI 1967 2 met hart voor uw gezondheid Onder de indruk <k uiL l h f Dode na jaar gevonden Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN zo z z Zürich (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Ongeveer acht duizend Nederlanders hebben gehoor gegeven aan de oproep van het door oud-verzetsstrijder Piet Nak in het leven geroepen comité-Vietnam tot een tegen de oorlog in Vietnam ge richte stille tocht door Amsterdam. Zwijgend trokken zij zaterdagmiddag in een indrukwekkende, sterk de aan dacht trekkende stoet van het Oosterdok bij het Centraal Station door de binnen stad naar het oude Rai-gebouw in Am sterdam-zuid. De tocht, waarbij alleen bor den, spandoeken en leuzen met als tekst „Vrede in Vietnam" en „Stop de Bom bardementen" werden meegevoerd, had een ordelijk verloop. Ook na afloop deden zich geen incidenten voor. Uit verschillende delen van het land waren mensen met bussen naar de hoofd- ADVERTENTIE Drinkt u graag koffie? Maar reageert u slecht op coffeïne? Slaapt u slecht als u's avonds koffie hebt gedronken? Neem dan Koffie HAG! Pittig, rijk van aroma èn ...coffeïnevrij, dus veilig voor het hart en zenuwen, maag, lever en gal. Er is nu ook coffeïnevrije HAG Oploskoffie. Handig om altijd in huis te hebben! coffeïnevrij COFf EINfVlUf Oploskoffie stad gekomen om deel te nemen aan de betoging. „Wij willen vrede in Vietnam", klonk het kort voor het begin van de de monstratie uit een geluidswagen. „Dit doel kunnen wij het beste nastreven door massale stille tochten te houden. Blijf rustig. Deze demonstratie moet slagen. De ogen van de wereld zijn op ons ge richt". Even na drie uur zette de stoet xich in beweging. Voorop: Piet Nak, in 1941 één van de initiatiefnemers tot de febru aristaking, prof. dr. A. van Leeuwen SJ., prof. dr. J. Verkuyl, pater J. van Kils- donk, W. Polak, voorzitter van de federa tie Amsterdam van de Partij van de Ar beid, en H. Lankhórst, fractieleider" van de P.S.P. in de Tweede Kamer. De stoet werd begeleid door zestien man van de bereden politie en een groot aantal agenten in burger. Het comité Vietnam had gezorgd voor een eigen hon derdvijftig man sterke ordedienst. Niet minder dan honderdzeventig politie man nen waren ingeschakeld bij het omleggen van het verkeer. Ongeveer honderd man van de mobiele eenheid werden door de korpsleiding van de politie op de ach tergrond gereed gehouden voor ingrijpen bij ongeregeldheden. Een dergelijk in grijpen was echter niet nodig. Tegen vijf uur bereikten de demon stranten het oude RAI-gebouw. Bij dit gebouw waar het grootste gedeelte van de deelnemers aan de betoging zich ver zamelde om enkele sprekers aan te ho ren, dreigde het even tot moeilijkheden te komen. „Johson moordenaar" riepen een aantal jongeren. Zij brachten ook twee rookbommen tot ontploffing. Toen bleek dat hun initiatief door de meerder heid niet met instemming werd begroet was het met de onrust snel gedaan. Piet Nak zei hier, af en toe onder broken door donderend applaus: ,,Ik ben buitengewoon onder de indruk van deze middag. Zes weken geleden las ik in de krant dat er in Vietnam een kwart mil joen kinderen gedood waren en driekwart miljoen gewond. Wij leefden maar. Wij gingen maar naar het voetballen. Wij gingen maar kamperen. Daar kon ik niet mee leven. Wij moes ten ons schamen als wij vanmiddag niet in zo'n groten getale hier waren. De men sen die nu aan de kant staan zijn pre cies dezelfden als die in '40-'45 aan de kant stonden. Wij zijn hier inert mensen' van praktisch alle politieke partijen en godsdienstige grdépërtngeh. Tot cTè TWef- de-Kamerleden onder ons zou ik willen zeggen: In Godsnaam doe alles wat je kunt om van het ministerie van Defensie zo snel mogelijk een ministerie van Vre de te maken. Wij moeten de belofte af leggen niet eerder te rusten voordat aan de misdaad in Vietnam een eind is ge komen". Tenslotte dankte hij de jongeren dat TORONTO (A.P.) Honderden gezin- ren van Nederlanders in Canada hebben dit weekeinde koningin Juliana begroet. De koningin maakte zaterdag een tocht langs een aantal gezinnen van Nederland se afkomst en bezocht vriendinnen uit die jaren van de Tweede Wereldoorlog, die zij in Canada doorbracht. Zondag zette zij deze tocht voort, die zal gaan tot Vic toria in het uiterste westen van Canada. Zondag woonde de koningin een kerk dienst bij in de hervormde kerk van To ronto. Voorganger was ds. J. J. van Kuy- ken. Na de Tweede Wereldoorlog is ds. Van Kuyken enkele jaren predikant ge weest in Soestdijk. Tijdens haar autotocht bezocht zij Ne derlandse gezinnen in Dundas (Ontario), een tabaksfabriek bij Brantford in On tario en een Nederlandse boerderij in het dorpje Beverley. In Niemeyers tabaksfabriek in Brant ford werden na een Hollandse koffietafel in de directiekamer aan de koningin tien tallen Nederlanders voorgesteld, onder wie de gereformeerde predikant R. Praamsma, de laborant T. Alkema, de automonteur J. Hogewoning, stukadoor H. A. Winter, de technicus P. de Vries, de hervormde predikant J. van Oostveen, de beleggingsadviseur C. van Pijpen, tim merman P. Nijp, journalist A. van der Mey, oud-politieman M. Veer; ploegbaas G. T. B. Nagel, bloemenkweker J. T. Sla- man, inkoper P. L. Guit, bloemist J. J. Sant, meubelfabrikant A. de Jong en bloemenkweker J. Nuisman. Ook de heer Theodorus Niemeyer uit Groningen was aanwezig. In Dundas, 70 km van Toronto, bezocht de vorstin M. J. van Gendt. Deze kwam in 1955 naar Canada, samen met zijn echtgenote mevrouw Catharina van Gendt-Kochen. De heer en mevrouw Van Gendt heb ben altijd vrijwillig nieuwe emigranten uit Nederland bijgestaan. Heel wat „nieuwkomers" hebben bij de familie Van Gendt overnacht. Op het zuivelbedrijf van de gebroeders Van den Berg in Beverley werd de ko ningin verwelkomd met Nederlandse lied jes. Bij haar vertrek deden honderden mensen haar, ondanks de felle wind en de lage temperaturen, hartelijk uitgeleide. Er wonen in deze streek 150 Nederlandse gezinnen. In Toronto bezocht zij de uni versiteit van Guelph. Er studeren meer dan 200 Nederlanders aan de verschillen de colleges, waaraan ook hoogleraren, lec toren en technisch personeel zijn verbon den die van Nederlandse afkomst of na tionaliteit zijn. De koningin ontmoette er ook de heer en mevrouw Vos uit het nabijgelegen Waterloo, die daar leiders zijn van „Sun beam Home", een tehuis voor in geeste lijke en lichamelijke ontwikkeling achter gebleven kinderen. Koningin Juliana was zichtbaar ingeno men met de overweldigende belangstel ling die haar de hele dag ten deel viel. Van het protocol was soms helemaal niets te merken. De Canadezen verbaasden zich hierover. In Dragton bood de koningin twee bibberende in zomerjurkjes gesto ken kinderen tijdens een zanghulde aan niet langer kou te lijden en in haar war me auto te gaan zitten. Maar na een blik naar het streng kijkende schoolhoofd ble ven de kinderen echter staan ook zij geholpen hadden het rustige en waardige karakter van de demonstratie te behouden. Prof. dr. A. van Leeuwen SJ. zei onder meer: „Aan Oe Thant stellen wij de eis dat de bombardementen op Noord-Viet- nam moeten worden stilgezet. De bom bardementen op Hanoi zijn een voorbe reiding van een derde wereldoorlog. Daarom vragen wij: zet nu eens de eer ste stap." Prof. dr. J. Verkuyl sprak van „volke renmoord". „Wij staan aan de rand van waanzin. In Vietnam is zij eigenlijk al begonnen. Deze waanzin moet ophouden en dat moet nu gebeuren. Wie zwijgt, stemt toe". Rabbijn dr. J. Soetendorp, die aanvan kelijk ook zou spreken, maar daar in verband met de ontwikkelingen van het midden-oosten van had afgezien, bracht de zaterdagmiddag door in de synagoge, waar hij bad voor vrede in Vietnam en het midden-oosten. Aan het eind van de bijéénkomst be sloot men telegrammen aan minister-pre sident De Jong en de Amerikaanse am bassadeur in ons land te sturen, waarin op stopzetting van de bombardementen en op vrede in Vietnam werd aangedron gen. Aan dr. Martin Luther King en de se cretaris-generaal van de Verenigde Na ties Oe Thant, die de Amerikaanse rege ring een plan hiertoe hebben voorgesteld werden adhesie-telegrammen verzonden. "*v In Emmererfscheiderveen bij Emmen heeft zich zaterdagavond omstreeks half twaalf een frontale botsing tussen twee auto's voorgedaan, waarbij de zestienja rige H. J. B. uit Borger Oosterwold en de achttienjarige A. D. uit Emmercompas- cuum om het leven zijn gekomen. In Hoevelaken is de achttienjarige ver pleegster G. Doornekamp op haar brom fiets door een achteropkomende auto aan gereden. Zij overleed in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht. Op de weg Emmerik's Heerenberg is de negentienjarige stratenmaker B. G. DPrksen uit 's-Heerénbërg 's nachts bm één uur tegen de neergelaten slagboom van de grenspost in zijn woonplaats gere den. Hij was op slag dood. De achttienjarige timmerman Th. L. A. A. Ketelaars uit Veghel is verdronken in een diepe sloot naast de weg Veghel- Vorstenbosch. Vermoedelijk is hij van de rechter- naar de linkerzijde van de weg gereden, tegen een boom geschampt en daarna in de sloot gevallen. Op de Afsluitdijk bij Wieringen is een uit de richting Friesland komende perso nenauto in de berm geraakt, over de kop geslagen en onderaan de dijk beland. De bestuurder, de 24-jarige J. J. van V. uit Urk, werd zwaar gewond naar het zie kenhuis in Den Helder overgebracht, waar hij is overleden. Op de Grientveenseweg in het gehucht Zeilberg, behorende tot de gemeente Deurne, zijn twee mensen om het leven gekomen. De 21-jarige motorrijder W. K. G. Verberne uit Asten vloog met zijn Drie kinderen in de leeftijd van acht tot tien jaar zijn in Cuyk ernstig gewond geraakt door het exploderen van een vat met teer. De kinderen hadden een vuurtje gestookt bij een viaduct dat in aanbouw is voor de kruising van de nieuwe rijks weg Grave-Cuyk met de spoorlijn Nij- megen-Venlo. Een vierde kind bleef on gedeerd doordat het de ontploffing zag aankomen en wegliep. motor uit de bocht, schoot tegen een boom en ramde vervolgens nog een lichtmast. De heer Verberne en zijn duopassagiere, de zestienjarige mej. M. A. van Berlo uit Deurne waren vrijwel op slag dood. Op rijksweg 55 ter hoogte van de Hee- sche barrière onder de gemeente Heesch is een auto-ongeluk gebeurd, dat aan een Duitse militair het leven heeft gekost. De militair, de 21-jarige K. P. N., afkomstig uit de omgeving van Dusseldorp, raakte bij een inhaalmanoeuvre met zijn auto aan het slingeren, kwam in de linkerweg berm en sloeg te pletter tegen een boom. In Neer is de twintigjarige .JE), H, J. Bongers uit Neer met zijn bromfiets in zijn woonplaats verongelukt. Het slagt offer kreeg op een gegeven moment ken nelijk iets in de ogen, wreef erin en reed daardoor met zijn bromfiets de stoep op, waarna hij met zijn hoofd tegen een be tonnen paal vloog: In Warmenhuizen is het vijfjdrig jonge tje A. Borst door een auto overreden. Het kind was op slag dood. In het Laurensziekenhuis in Breda is de 47-jarige mevrouw Leemas overleden. Zij raakte donderdagnacht gewond toen de auto van haar man onder Baarle-Nas- sau na een slip tegen een boom botste. Op een met automatische knipperlich ten beveiligde overweg tussen Ede en De Klomp is de 25-jarige Marokkaanse gast arbeider Mohammed Ali Mohammed Lha- di om het leven gekomen. Hij passeerde de overweg per bromfiets en werd aange reden door de trein. De 26-jarige bromfietser A. C. van Hal uit Heesch is in zijn woonplaats om het leven gekomen, toen hij met grote snel heid uit een bocht vloog en tegen een boom botste. De 28-jarige A. G. A. Weerink te Steen- wijkswoer is zondagavond met zijn auto dodelijk verongelukt. De man raakte in zijn woonplaats ter hoogte van de weg naar Nieuwe Krim van de weg af, sloeg over de kop en botste tegen een boom. In het St. Ignatiusziekenhuis in Breda is de zeventienjarige Bredanaar C. van Rhee overleden aan verwondingen, die hij opliep bij een botsing. De jongen, die op een bromfiets op de split sing van de Nieuwe Prinsenkade naar links wilde afslaan, kwam in aanraking met een grote truck met oplegger. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij thans is overleden. Bijna tienduizend mensen toonden zaterdag tijdens een stille tocht door Amsterdam, hun ontzetting over de oorlog in Vietnam. In de inzet boven: Een markante manier van stil demonstreren. „Wie zwijgt is medeplichtig" als pleister over de mond geplakt. Linksonder: Initia tiefnemer Piet Nak tijdens zijn toespraak in de oude RAI. (Van onze parlementaire redacteur) DEN BOSCH. Een deel van de KVP- fractie in de Tweede Kamer wil een aan merkelijke verhoging van de ontwikke Iingshulp, aldus het fractielid mr. J. A. Mommersteeg op de zaterdag in Den Bosch gehouden partijraad van de KVP. De ontwikkelingshulp bedraagt nu ruim 450 miljoen gulden per jaar. Volgens de heer Mommersteeg is er een stroming in de fractie die dit bedrag aanmerkelijk wil verhogen en daarbij niet wil afwach ten wat de regering doet, maar zelfs voor stellen voorbereidt. De heer Mommer steeg liet doorschemeren dat gedacht wordt aan verlaging van de defensiegel- den ten behoeve van uitbreiding van de ontwikkelingshulp. De defensieuitgaven zijn voor ons niet sacrosanct, zei hij. De partijraad van de KVP heeft zich za terdag vrijwel zonder critiek geschaard achter het beleid van de fractie tijdens de jongste politieke gebeurtenissen. Enke le critici maakten zich ongerust over de KVP. „De partij lijkt wel een toverbal" zei een van hen. „Zij verandert van kleur en wordt steeds kleiner". De voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmel- zer, heeft in zijn toespraak tot de partij- raadvergadering in 's-Hertogenbosch ge zegd dat de werkelijkheid van het finan ciële beeld in ons land nog wat somber der lijkt dan hij had verwacht. Het leek hem niet uitgesloten dat men in de toe komst de indirecte belastingen tijdelijk zal moeten verzwaren. Twee jongens hebben op de Strabecht- seheide bij Heeze een menselijk geraamte ontdekt in het zogenaamde Maasven. Dit ven komt bij laag water droog te staan. Bij een onderzoek, dat zondagmorgen werd ingesteld, bleek aan de hand van kledingnummers, dat het de sedert 7 april 1966 vermiste 49-jarige patiënt J. S. van huize „Providentia" te Sterkei was. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u. Ne derlandse Comedie met „In wankel even wicht" van Edward Albee. Regie: Han Bentz van den Berg. Dinsdag, 20 u.: De Haagsche Comedie met „Je kunt 't nooit weten", blijspel van G. B. Shaw. Regie: Joris Diels en Dolf de Vries. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag, 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Mondo Iifame", 18 j. Lido, 14 en 20 uur: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De nacht der ge neraals", 14 j. Minerva, 20.15 u. „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Dinsdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gang ster-lady", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Griezelsex in Hollywood", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cul-de- sac", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. In 't Goede Uur (Nieuwe Iferksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van 'oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 +ot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18.30 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Johan Joma. Tot 4 juni. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerij Judasoog, Westkolk, Spaarndam. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast, Strandhotel, Zandvoort, tot en met 4 juni op zaterdag- en zondagmid dagen van 2 tot 4 u.: Expositie van werk van Jenny Prins. Gemeentehuis Bloemendaal, Bloemen- daalseweg 158, O verveen, 20 mei t.m. 11 juni dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie van aquarellen en tekeningen van Joop Dam en etsen en metaalplastieken van Frans Verpoorten. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdags) van 19 tot 22 u en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. MAANDAG 22 MEI Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. DINSDAG 23 MEI City, 20 u.: „Fanfare". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. MAANDDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Versieren op z'n Italiaans". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Primi tief Londen". W.B. Theater, 20 uur: „Daniël Boone, schieten en doen". DINSDAG 23 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Versieren op z'n Italiaans". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Primi tief Londen". Galerie Boumans, Breestraat 122, „Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren", door Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Vernieling. De Amsterdamse politierechter heeft zes negentienjarige Groningse studenten wegens vernieling, of mede plichtigheid daaraan, van het bekende Amsterdamse beeldje Het Lieverdje op het Spui ieder conform de eis veroor deeld tot een boete van 75 subsidiair zeven dagen hechtenis. Leger des Heils. In het kader van de na tionale viering van zijn tachtigjarig be staan houdt het Leger des Heils in Nederland woensdagavond 24 mei in het Amsterdamse concertgebouw een bij eenkomst, waar het woord zal worden gevoerd door de internationaal leider van het leger, generaal Frederick Coutts Generaal Von Kielmansegg, bevelhebber van het Afcent-kwartier in Brunssum, ij door de Haarlemse advocaat mr. M. D. Proper gedagvaard om op dinsdag 23 mei om half vier als getuige voor de Maas trichtse rechtbank te verschijnen in de zaak tegen een student die op 3 februari door de kantonrechter te Maastricht is veroordeeld tot een boete van vijftien gul den of drie dagen hechtenis. Tegen de student was proces-verbaal opgemaakt, omdat hij tijdens een de monstratie, georganiseerd door de studen tenvereniging Perikles op 17 januari in Maastricht tegen de komst naar Neder land van Von Kielmansegg, op straat zou hebben uitgeroepen „Von Kielmanegg nazi". De studentenvereniging Perikles heeft de generaal reeds eerder schriftelijk ver zocht om bij de behandeling van de zaak in beroep als getuige te verschijnen en dan te bevestigen dat hij zich in het ge heel niet beledigd voelt als hij „nazi" wordt genoemd. De generaal heeft aan de rechtbank te Maastricht medegedeeld dinsdag niet te kunnen verschijnen in verband met een bijeenkomst van de generale staf. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Het KNMI deelt mee: Fronten van een depressie, die zich thans ten noordwesten van Ierland be vindt en in noordoostelijke richting trekt, veroorzaakten vandaag boven ons land een veranderlijke bewolking, waaruit plaatselijk enkele buien vielen. Dinsdag zal ons land zich in onstabiele lucht aan de achterzijde van het frontensysteem be vinden, waarin naast opklaringen plaatse lijk ook buien zullen voorkomen. De wind blijft waaien uit richtingen tussen zuid en zuidwest en zal matig tot krachtig zijn. In het temperatuurverloop komen geen be langrijke veranderingen. Maximum- en minimum wind richting max. temp. temperaturen binnen- en buitenland min. temp. Den Helder regen z 16 12 Ypenburg regen z 18 13 Vlissingen zw. bew. z 17 13 Eelde zw. bew. z 17 9 De Bilt regen ozo 18 12 Twente geh. bew. 17 9 Eindhoven regen zzo 19 12 Z.-Limburg regen zzo 18 11 Helsinki licht bew. zzw 16 5 Stockholm onbewolkt w 16 13 Oslo geh. bew. windst. 13 4 Kopenhagen onbewolkt zzo 17 8 Aberdeen half bew. 15 5 Londen onbewolkt z 17 8 Amsterdam zw. bew. zo 17 11 Brussel zw. bew. 20 13 Luxemburg zw. bew. ozo 18 8 Parijs zw. bew. zzw 2 1 14 Bordeaux motregen wnw 24 12 Grenoble half bew. windst. 23 8 Nice licht bew. n 22 15 Berlijn onbewolkt zo 19 9 Frankfort zw. bew. no 20 5 München onbewolkt zzo 17 5 half bew. windst. 18 4 Genève zw. bew. windst. 19 5 Locarno licht bew. ozo 23 5 Wenen onbewolkt nw 19 12 Innsbruck onbewolkt w 16 3 Belgrado regen nnw 19 13 Athene zw. bew. z 22 17 Rome onbewolkt no 25 13 Barcelona licht bew. windst. 22 12 Madrid licht bew. windst. 26 11 Mallorca half bew. windst. 23 10 Lissabon zw. bew. wnw 22 13 Dinsdag 23 mei Zon op 4.36 uur; onder 20.38 uur. Maan op 20.45 uur; onder 4.06 uur. Maanstanden Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier 31 mei 2.52 uur Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 22 mei Hoog water 2.04 uur en 14.28 uur. Laag water 10.06 uur en 22.38 uur. Dinsdag 23 mei Hoog water 2.46 uur en 15.14 uur. Laag water 10.53 uur en 23.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2