Gevarieerd concert van de Klavierschippers Verenigingsnieuws uit de IJmond 4 Uitstekende prestaties op jeugdconcours „Sloep zonder visser" RAIFFEISENBANK Kijk Uit werd op receptie met vele geschenken bedacht Mannenkoor op de „Arosa Sun" Clara Sternschool in korfbalstrijd het sterkste Wandelaars uit de IJmond waren erg actief Produktschap reikt prijzen uit Benoemd tot notaris V erdwenen mozaïek teruggebracht Herv. Santpoort houdt buitendag NCVB-vergadering in Santpoort-Zuid „GETOSA" Ezeltocht trok 700 wandelaars Opening strandpost Rode Kruis Houtstapel in brand Haarlems trio met gestolen scooter uit de koers Bewusteloze man lag in Heemskerk op de Bachstraat Dieven bezochten strandpaviljoen in Wijk aan Zee Geslaagde rally in Heemskerk „Willem-Alexander- park" in Beverwijk MAANDAG 22 MEI 1967 V elsen-IJ muiden Beverwijk laat nw salaris via de raiffeisenbank nitbetalen spaarbank en alle bankzaken Beverwijk Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Wijk aan Zee: Heemskerk IJmuiden Bij Beverwijk Onder de energieke leiding van diri gent Jan Doornbosch hebben de Klavier schippers zaterdag in het Patronaatsge bouw te IJmuiden een uitvoering gege ven, die een zeer gevarieerd karakter droeg. Het accordeonorkest werd afge wisseld door tal van solisten. Aantrekke lijk was ook het decor van de Amster dammer Otto Schutte, een havengezicht met vuurtorens, het IJmuider vissers monument en een bewegend schip. Het orkest speelde als vanouds, met veel schwung en variatie, zij het niet al tijd even af. Onder de solisten vonden wij vooral de „Gerado's" opmerkelijk. Een accordeonduo, dat goed op elkaar is inge speeld, zeer ritmisch speelt en vooral ook zijn nummers goed weet te verkopen. De „Ballad Singers" bleken vijf aan minnige meisjes te zijn, die eenvoudige liedjes even eenvoudig zongen. Als zij veel studeren en ook wat meer beweging in hun prestatie kunnen brengen zullen zij wellicht nog een eind verder kunnen ko men. Dat geldt ook voor de dertienjarige Haarlemse Ria Schildmeijer, die nu nog een groot gebrek aan zangtechniek toon de. Vele noten werden sterk opgedrukt, er zat te weinig nuancering in, en haar MAANDAG 22 MEI Petrazaal, IJmuiden, 20 u.: Slotavond Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling IJmui- den-Oost. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant' poort „Spaamberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u uitleenpost parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, IJmuiden: 19 tot 21 uur. DINSDAG 23 MEI Cultureel Centrum, 20 u.: ledenvergade ring Het Groene Kruis. Rijmonders: Routebeschrijvingsrit; start 19.30 u. van Pav. Schoonenberg. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden: spreekuur IJmuiden en omgeving: van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, telef. 02550-15010; Velsen-Noord: 11-12 uur in gem. vergaderzaal, Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-25550; Santpoort: 15-16 uur in gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstreat 102, IJmuiden tel. 02550-10715. zingen was veelal te ruw. Maar ze bleek toch goed te weten wat ze zong en dit be grip voor voordracht kan in haar ontwik keling toch wel een gunstige factor zijn. Als grootste troef brachten de Klavier schippers ditmaal de heer Bergwerf in het vuur. „Hij zingt zonder microfoon" werd er trots aangekondigd en het bleek inder daad dat zijn volume groot genoeg is om de zaal van het Patronaatsgebouw volle dig „onder schot" te houden. De heer Bergwerf beschikt over een tamelijk goede stem, hij intoneert zuiver, maar zijn ar ticulatie laat nog te wensen over doordat hij teveel uit de keel zingt. Bij Italiaanse liederen mag de verstaanbaarheid dan niet zo belangrijk zijn, het hoort er nu een maal bij dat men de lettergrepen duide lijk hoort. Het talent van de heer Berg werf is overigens onmiskenbaar. We zul len hem graag nog eens horen. Kees Maas De heer Smakman overhandigde het bestuur van Kijk Uit een schaakset namens het gemeente bestuur. MAANDAG 22 MEI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor- lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Vrije dramatische expressie, docenten Sas- kia Verwayen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Schilde ren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, door ..De Gieteling". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Tekenen o.l.v. de heer Barendse, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.45-22 uur. Ver. Openbare Bibliotheek Beverwijk- Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burger straat 70, volw. 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 19-21 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee. De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 u. DINSDAG 23 MEI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor- lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: Bejaardengymnastiek o.l.v. mevrouw Flieringade Voogt, door Recreatie Be jaarden. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Ver. Gebouw, Dommelsingel, 20 u.: le denavond voor Aquariumver. „Kennemer- land". Gebouw „wykerbaan", Kennedyplein 3a, 20 u.: Gespreksavond door N.V.V. Jonge rencontact. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15.17.30 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u„ jeugd: 15.30-17.30 u.; Ooster wijk, Amstelstraat 44, vol.: 15-17.30 en 19- 21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw. 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: ge sloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. (Van onze schaakmedewerker) Met een geanimeerde receptie heeft de IJmuider schaakvereniging „Kijk Uit" de festiviteiten rond het 40-jarig bestaan ge opend. In café Du Commerce hebben be stuur en feestcommissie ervaren, dat ve len de Velser schakers een bijzonder goed hart toedragen. Naast de vele schriftelijke gelukwensen, welke tijdens de receptie arriveerden, lieten velen hun gelukwen sen in een bloemstuk tot uiting komen Het gemeentebestuur van Velsen was vertegenwoordigd door de heer Smakman die zijn gelukwens vergezeld deed gaan van een complete schaakuitzet (bord stukken-klok). De heer Overeem vertegenwoordigde de Velser Sportstichting en had een envelop met inhoud bij zich, welke door voorzit ter Hölscher dankbaar in ontvangst werd genomen. De vertegenwoordigers van de vele schaakverenigingen konden ook vaststellen dat de KNSB en NHSB het 40-jarige „Kijk Uit" niet waren vergeten De heer Kapsenberg namens de KNSB en de heer Swaanswijk namens de NHSB Onder leiding van dirigent Geert de Boer heeft het christelijk mannenkoor „IJmuiden" op de „Arosa Sun" een gast concert verzorgd voor de bij Hoogovens werkzame buitenlandse arbeiders. Onge veer tweehonderd Italianen en Spanjaar den hebben aldus de uitvoering beluisterd van onder meer het soldaten- en zigeuner koor uit „Faust", de Engelse koorwerken „Steal Away" en „Nobody knows", het populaire Nederlandse „Jan Hinnerik" en vooral voor de Italianen goed verstaan bare „Con el Tripili". Uit dit concert bleek opnieuw dat het koor over goede stemmen beschikt, waar mee beschaafd en genuanceerd werd ge zongen. Ook de soliste, de sopraan me vrouw Cnossen uit Beverwijk, mocht voor haar optreden een enthousiast applaus in casseren. Het laatste nummer „Con el Tripili" moest worden gebisseerd, waar bij solist K. Anker eveneens de nodige bijval verwierf. Na dit concert volgde nog een rondlei ding door de „Arosa Sun", onder leiding van een Italiaanse tolk, hetgeen voor dit bezoek een interessant besluit betekende. De Clara Sternschool heeft de school- korfbalwedstrijden in Velsen gewonnen Op de bij velden van het sportpark Schoonenberg bleek deze school zater dagmorgen het beste van de vier scholen die doorgedrongen waren tot de finale poule. De uitslagen waren: Pieter Vermeulenschool-Clara Stern school 1-0; Julianaschool-Marnix v. St. Aldegondeschool 0-0; Clara Sternschool- Marnix v. St. Aldeg. school 2-0; P. Ver- meulenschool-Julianaschool 1-1; Clara Sternschool-Julianaschool 3-1; Marnix v. St. Aldeg. school- P. Vermeulenschool 0-0. Einduitslag: 1ste prijs: Clara Stern school; 2de prijs: Pieter Vermeulenschool; 3de prijs: Julianaschool; 4de prijs: Marnix v. St. Aldegondeschool. Begunstigd door mooi wandelweer heeft het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond zaterdag en zondag de jaarlijkse bondswandeldag in de IJmond-Noord ge houden. De organisatie hiervan was in goede handen van de vereniging SSH en met name van de technisch leider, de heer H. van Wijnen. Voor de deelnemers waren landschappelijk erg mooie routes uitgestippeld. Voor velen waren de toch ten door de polders anders en mooier dan voorgaande jaren, waarin meestal de duinrand was gekozen. Opmerkelijk was, dat alle bij de Kennemer Turnkring aan gesloten verenigingen aan de tochten heb ben deelgenomen. Vandaar dat ruim vijf tienhonderd tippelaars, van wie ruim hon derdvijftig SSH-leden, aan de start ver schenen. Zondagmiddag om half twee wa ren alle wandelaars op de startsplaats te rug. Ir. W. Singer, voorzitter van KTK, de heer Van Wijnen en SSH-secretaresse mevrouw Donkersloot maakten daar de balans op: er waren geen uitvallers, wel blaren die kundig werden verzorgd. De deelnemers kregen een verfrissing en een fraaie herinnering. Voorts werden veel groepsprijzen mee naar huis genomen. lieten hun blijk van waardering voor het actieve aandeel in het schaakleven door Kijk Uit duidelijk blijken en koppelden aan hun felicitatie eveneens een stoffelijk gave. Het tweede deel van het Kijk Uit- feest vindt zaterdag 27 mei plaats, 's Mid dags om 1 uur begint dan een snelschaak- toernooi voor viertallen, terwijl in de avonduren een grote feestavond wordt gegeven. In de Scheveningse haven bij de Sche- veningse visafslag heeft drs. D. J. van Dijk, voorzitter var> het produktschap voor vis en visprodukten, op vlaggetjes dag de produktschapswimpel gehesen op de logger Sch 4 van schipper Jac. Taal. De Sch 4 is één van de acht visserssche pen van verschillende typen en uit ver schillende havens, die de produktsehaps- prijzen voor de bestverzorgde haring in 1966 hebben gewonnen. Tijdens een koffietafel in het Kurhaus had drs. Van Wijk voordien de andere prijzen uitgereikt. Zij waren voor de: KW 26 van schipper J. Aandewiel, de KW 191 van schipper P. Hoek, de IJM 46 van schipper W. Schuitemaker, de VL 115 van schipper F. P. van Schoor, de SCH 303 van schipper A. Hofland, de KW 54 van schipper M. Guyt, de SCH 261 van schip per C. Korving. Schipper W. Schuitemaker van de IJM 46 viel voor de derde achtereenvolgende maal in de prijzen en mocht de bijbeho rende wisselbeker voorgoed houden. In een toespraakje drukte drs. Van Dijk alle schippers en bemanningen op het hart voor goede kwaliteit te zorgen. De Nederlandse visserij zal als totaal moeten zorgen dat ze de strijd kan aanbinden met de collega's uit andere landen in en bui ten de E.E.G. De heer J. F. Oosterwerff uit Velsen is donderdag beëdigd als notaris en als zodanig in Heerenveen benoemd. De heer Oosterwerff was sinds maart 1958 als kandidaat-notaris werkzaam op het kan toor van notaris W. Boerlage in Velsen In de luilaknacht verdween uit een tuin aan de Frans Netscherlaan in Sant poort-Noord een mozaïek, voorstellende een uitlopende bloem. Vrijdagmorgen bleek het mozaïek ech ter weer onbeschadigd op de oude plaats aanwezig te zijn. Er was een collage van kranteknipsels bijgehangen met een mededeling voor de eigenaar, namelijk, „Dit „kunstwerk" wegens te grote publi citeit onverkoopbaar". Deze mededeling was ondertekend met „Syndicaat voor de bestrijding van kitsch". De hervormde kerk in Santpoort houdt op zondag 28 mei een buitendag in de Schapenduinen. Negentien gemeenteleden zullen in de middaguren het pinksterspel van Nijhof, „Des Heilands Tuin" opvoe ren. Tijdens de eerstvolgende maandelijkse vergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Santpoort-Zuid, zal dr. Eenhoorn een inleiding houden over de homoeopatische geneeswijze. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 25 mei in gebouw „De Toorts", Duinweg 34. ALEJANDRO CASONA'S toneelspel „Sloep zonder visser", dat nog kort geleden in Beverwijk door „Kunst Door Oefening" werd gespeeld, is vrij dag- en zaterdagavond opnieuw in deze omgeving opgevoerd. Ditmaal dooi de katholieke toneelvereniging „Getosa" uit Santpoort, welk gezelschap met dit stuk in zaal „Zomerlust" op een aandachtig luisterend en dank baar reagerend publiek heeft mogen rekenen. De HIERBIJ geïnteresseerde lezer herinnert zich wellicht deze historie van een op de rand van een bankroet ver kerende zakenman, die met behulp van Satan zijn bedrijf weer tot ongekende bloei heeft gebracht. Hiervoor heeft hij echter de enige zonde, welke nog niet door hem werd bedreven aan zijn zwar te register moeten toevoegen: door mid del van zijn handtekening sterft name lijk een jonge visser ergens aan de an dere zijde van de aardbol. Door zijn ge weten gekweld besluit de zakenman na jaren de plek van de misdaad te gaan opzoeken, waar hij tot de ontdekking komt door de duivel te zijn bedrogen, omdat de jonge visser door zijn zwager werd vermoord. De vraag blijft dus be staan of deze misdaad ook zou zijn be dreven, wanneer de zakenman zijn hand tekening niet had geplaatst, welke kant van de zaak de auteur kennelijk is ont gaan. DE SPELERS van „Getosa" hebben van dit ongeloofwaardige stuk deson danks een zeer redelijke voorstelling ge geven, mede doordat regisseur C. Jon- gejans de dikwijls sentimentele scènes, voor een te melodramatische speeltrant heeft behoed. Vandaar dat N. Stuvel als de zakenman Richard Jordan over het algemeen wel kon worden geaccepteerd, evenals de „Heer in het zwart" (de dui vel) door H. Stuvel met veel begrip voor situaties vrij sober werd gehouden, waar door hij juist een zeker overwicht op zijn omgeving heeft bereikt. De beide zusters, gespeeld door mevrouw Aiders en mejuffrouw Tervoort, zorgden vooral in de tweede bedrijf voor enige uitsteken de scènes, zodat de voorstelling hier één van haar hoogtepunten bereikte. Even eens fraai getypeerd was de bemoeizie ke grootmoeder van mevrouw Van Noordt terwijl W. Hoogerwerf nog een markante visser voor zijn rekening nam. Tenslotte zagen wij twee beheerst gespeelde rollen van C. van de Bos en J. Wesseling, res pectievelijk de bankdirecteur en zijn pro curatiehouder, naast mevrouw M. Uyten- daal als een enigszins vage Henriëtte en de traditionele bediende A. Liefting. WIJ WEZEN reeds op de strakke lei ding van regisseur Jongejans, waardoor een redelijke voorstelling tot stand is ge komen, waar het publiek zich aan het slot via een warm applaus bijzonder en thousiast over heeft getoond. K. v. L. Op de laatste voorrondeavond van het jeugdmuziekconcours in Beverwijk zijn er weer enkele buitengewone prestaties gele verd. De Bloemendaler Niek Perquin le verde zelfs de beste preatatie tot dusver met een zeer uitgebalanceerde uitvoering van de derde Franse suite van Bach. De Amsterdamse Gerrw van Ravenzwaay Ie verde ook al een grote prestatie met de uitvoering van een concertetude van Pier né. De jury vond zijn tempo iets te lang zaam, daardoor bleef hij iets bij Perquin achter. Fred Dekker uit Bentveld speelde twee maal een belangrijke rol. Eerst samen met Inge van Cranenburgh uit Haarlem, die hij op gitaar begeleidde in een alt blokfluitsonate van Telemann, later als so list in de Fandanguillo van Turina. die hij zeer muzikaal uitvoerde. In de klasse van de ouderen vroegen enkele zangsolis ten de aandacht. De Amsterdamse Bea trix Brouwer concentreerde zich zozeer op een intense voordracht, dat zij nogal eens onzuiver intoneerde, de Amstelvener M. van den Opwich hield er na „Die Ne bensonnen" van Schubert mee op. Naar zijn zeggen wegens duizelingen, maar na enig vaderlijk gepraat van juryvoorzitter Piet Vincent waagde hij zich toch ook nog aan een bijbels lied van Dvorak. De beste van de zingende deelnemers was echter Guurtje Schermer, ook al uit Am sterdam, dat dit jaar wel een toonaange vende rol speelt. Met haar mooie alt ver raste zij zeer in werken van Caldara en Schumann. Opmerkelijk gaaf was het klarinetspel van C. H. Oosterbaan uit Hoorn, een schrille tegenstelling tot de aan hem voor afgaande Rita Meilink uit Anna Paulowna die na een onmuzikale „Jesu, Joy of Mans Desiring", met talloze tempowis Mede door de ideale weersomstandighe den is de Ezeltocht, die voor de derde ach tereenvolgende maal door de r.k. wandel sportvereniging „Natuurvrienden" Heemskerk is gehouden, een geslaagd evenement geworden. Verdeeld over zaterdag en zondag ver schenen in totaal 700 wandelaars aan de start bij het jeugdgebouw de Zeven sprong aan de Constantijn Huijgens straat. Alle parcoursen van 5,10 en 15 km. voerden door het duinreservaat. Bij de vijftien km. op zaterdag werd de eer ste prijs gewonnen door de bedrijfsschool Beverwijk van de PTT. De wandelsport vereniging ,,'t Spaarne" behaalde bij de 10 km. een eerste prijs, terwijl Wieringen en TOG ieder een tweede prijs verover den. Een derde prijs werd in deze groep toegekend aan DVO. Van zondag luidden de uitslagen: 15 km 1. de Zwervers. 2. de Bevers. 3. IJmond vogels. 10 km.: de Zwervers, 2. Vrijbuiters 3. de Bevers. 5 km.: 1. Vrijbuiters, 2. en de Zwervers. De Rode Kruis colonne Beverwijk was ook dit keer weer present. Onder andere heeft zij twee uitvallers uit Heemskerk aan Duin opgehaald behandeld en naar huis vervoerd. De nieuwe strandpost van het Rode Kruis op het IJmuidense strand zal vrij dagmiddag om half drie officieel worden geopend. De Velsense brandweer moest zater dagmiddag omstreeks een uur uitrukken voor een brandje in een stapel hout op het stationsemplacement in IJmuiden- Oost. Kinderen hadden een hut gebouwd in het hout. Daarbij hadden zij gras ge bruikt en dat raakte in brand. De schade bleef beperkt tot enkele geschroeide planken. ADVERTENTIE dat gaat zó: u opent een privé-rekening bij de Raiffeisenbank. u vraagt uw werkgever uw salaris op die rekening te storten, dan kunt u al uw betalingen via de bank laten verzorgen, zélf kunt u dagelijks over contanten beschikken, deze Raiffeisen- bank-service kost niets! selingen en dooreenlopende stemmen op accordeon uitgevoerd, van de zeer milde jury toch nog 124 punten kreeg. De besten waren: Klasse A (8-12 jaar) Gerard Beemster, Schagen 148. Klasse B: (13-16 jaar) Nico en Peter Schelvis, Wijk aan Zee, 149, Inge van Cranenburgh (Haarlem) en Fred Dekker (Bentveld) 157, Gerry van Ravenzwaaij (Amsterdam) 162, Wiepkje en Joke 't Hart (Amsterdam) 154 Niek Perquin (Bloemendaal) 168. Klasse C: (17 t.m. 20 jaar) Fred Dekker (Bentveld) 161, Beatrix Brouwer (Amsterdam) 152, Jan Beijert (Texel) 145, Guurtje Schermer (Amster dam) 163. Klasse D: (20 t.m. 25 jaar) M. van den Opwich (Amstelveen) 156, C. H. Oosterbaan (Hoorn) 154. Op Rijksweg 9 ter hoogte van de ge meente Beverwijk ontstond in de afgelo pen nacht een ernstig ongeluk waarbij een scooter en een personenauto waren betrokken. De bestuurder van de scooter reed met twee duopassagiers over de westelijke rijbaan in de richting van de Velser tunnel-toen hij plotseling de macht over het stuur verloor. De tweewieler be landde in de rechterwegberm, waar de drie personen met hoofdletsel bleven lig gen. De achter hen rijdende personenau to kwam bij de scooter in de berm te recht. De scooter, die naar achteraf bleek in Alkmaar was gestolen, werd totaal ver nield, terwijl de auto zwaar werd bescha digd. De drie uit Haarlem afkomstige gewonden werden naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht, waar de be stuurder werd opgenomen. De duopassa giers werden later overgebracht naar het politiebureau in Beverwijk. In de nacht van zaterdag op zondag werd een inwoner uit Assendelft bewuste loos aangetroffen in de Bachstraat in Heemskerk. Het slachtoffer lag voor de woning van dokter Bakker, terwijl op en kele meters afstand zijn bromfiets op het wegdek lag. Niets wees er op dat de man het slachtoffer van een aanrijding was geworden. Het slachtoffer werd voor na der onderzoek naar het St. Jozef Zieken huis overgebracht. Tijdens het weekeinde hebben totnutoe onbekende dieven hun slag geslagen in een strandpaviljoen in Wijk aan Zee. De ongewenste bezoekers wisten 14 flessen drank, 100 pakjes sigaretten, 25 pakken koffie en wat zonnebrandolie buit te ma ken. De politie stelt een onderzoek in. In Heemskerk werd zaterdag een auto- en bromfietsrally gehouden, waaraan vijfenzestig personen deelnamen. De aan trekkelijke route, die was uitgezet door de heer E. Koning, ging door een groot deel van Noord-Holland. Het batig saldo van deze rit over vijfentachtig kilometer was bestemd voor de Morgensterkerk in Heemskerk. De organisatoren hadden op diverse plaatsen controleposten uitgezet. Met name bij de post in Uitgeest regende het fouten. In de omgeving van Alkmaar moesten de deelnemers zich aan een behendig- heidsproef onderwerpen, terwijl in Heer- hugowaard gepauzeerd werd voor koffie. De bestuurders van motorrijtuigen konden in totaal 310 punten behalen. De heer J. Schuiveling uit Heemskerk sleepte met 280 punten de eerste prijs in de wacht, terwijl de heren J. Splinter en W. van Muiswinkel uit Velsen-N. met 260 pun ten respectievelijk tweede en derde wer den. Bij de bromfietsers, die ten hoog ste 200 punten konden krijgen, plaatste Willem Pathuis uit Heemskerk zich met 190 punten als eerste. Met elk 130 punten werden J. Luipenbach uit Haarlem en B. v.d. Woude uit Haarlem respectieve lijk tweede en derde. Voor de kinderen, die in de auto mee reden, was een aparte prijsvraag uitge schreven. De eerste, tweede en derde prijs werden respectievelijk behaald door Schuiveling, allen uit Heemskerk. Dit Schuiveling, allen uit Heemskerk. Dit drietal behaalde elk 70 van de totaal te winnen 90 punten. Het is de bedoeling, dat het Beverwijk- se publiek de groenstrook tussen de wij ken Meerestein en Oosterwijk 15 juni in gebruik gaat nemen. Indien de gemeente raad akkoord gaat met een voorstel van het college van burgemeester en wethou ders zal deze groenzone met ingang van die datum de naam „Willem-Alexander- parkt" krijgen. De aanduiding „park" is voorlopig nog wel een beetje overtrokken, doch in de toekomst zal de groenstrook tot aan het slot „Assumburg" in de ge meente Heemskerk worden doorgetrok ken. De jeugd kan de volgende maand reeds een fraaie speelweide in gebruik ne men, waar ook in een veilig bassin met water geknoeid kan worden. De grote vijver in het wandelgedeelte is nog niet gereed. Grote hopen zand moeten nog worden verzet, voordat er van een echts vijver sprake is.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4