Spelers van Celtic ontvangen ieder 15.000 bij veroveren Europa-cup ALLE GROTE COUREURS NAAR DE GRAND PRIX ZAND VOORT 12.000 Schotse supporters op weg naar Portugese hoofdstad Coach Stein: alleen nerveus voor duels met de Rangers fris in de mond Okker startte in Parijs met zege in enkel- en dubbelspel ADO krimpt spelersaantal in Geen nieuwe spelers bij RCH Kreyermaat is er weer bij Kopa stopt met voetbal Tweede duel op zaterdag Helikopter naast circuit voor eventueel vervoer van gewonden Turnen op TV Rustige rit in de Giro voor Zandegu Piet Tesselaar op vierde plaats Belgische ploegen voor de Tour Belg David in Olympiads Tour Baanrenners tegen Duitse ploeg VELSEN N.V. WOENSDAG 24 MEI 1967 17 Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Supporters NAG vraagt hoge prijs voor v. d. Merwe Probleem W ar schau-Berlijn-P raag Koersen Hilversum - s>. ..-fis/ju,,.s/s.. (Van onze sportredactie) Celtic arriveerde gistermiddag (tweeëneenhalf uur na Inter Milaan) op de luchthaven van Lissabon. Celtic en Inter trainden beide al op de bij- velden van het Nacionalstadion, waar zij donderdag uitkomen in de finale om de Europa-Cup. Maar de ploegen kwamen elkaar nog niet tegen. „Ik ben niks nieuwsgierig", bromde de 43-jarige Jock Stein, manager van Celtic in de uiterst luxueuze hotel ruimte die hy met zijn ploeg in Esto- ril, op 20 km van Lissabon deelt. Twintig kilometer van Lissabon, maar 40 km van Celtics verblijfplaats peinst Ilerrera somber hoe de ver wondingen van Suarez te verhelpen en hoe de blessures van Jair voor donderdag genezen te krijgen. Zorgen daarom voornamelijk aan Italiaanse kant en niet bij Stein. die lacht om het begrip nervositeit. „Nerveus? Voor donderdag? Welnee. Mijn ploeg maakte al zoveel internationaal voet bal mee. Voor wedstrijden tegen de Rangers, onze derby's, daarvoor zijn de jongens gespannen. Dat maakten we dit jaar viermaal mee. Daarvan word je nerveus. De Schotse manager heeft ook in het ge heel geen problemen met de samenstelling van zijn team. Toen hij dinsdagmorgen uit Schotland vertrok wist hij al zeker dat zijn ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) - UMUIDEN ploeg voor donderdag er als volgt zou uit-' zien: Simpson; Craig, Gemmell, Murdock; McNeill en Clark; Johnstone, Wallace, Chalmers, Auld en Lennox. Die spelers lo pen opvallend nonchalant door het uiterst dure en grote hotel in Estoril in schrille te genstelling met de normale gasten. 12.000 toeschouwers zijn onderweg om deze Schotse formatie donderdag te zien win nen. Er staat een premie van 1500 pond per speler op. Een uiterst hoog bedrag voor de Schotse club, waarvan Stein zegt: „wij hebben geen groep miljonairs achter ons staan, zoals Inter. Maar bovendien, voet ballers moeten winnen omdat het daarom nu eenmaal gaat en niet door een exorbi tant hoge premie". De Schotse supporters arriveerden voor namelijk vandaag in de Portugese hoofd stad. De meesten kwamen per vliegtuig, maar zondagmorgen startten 100 auto's uit Glasgow voor een rally naar Celtic in Lis sabon. Een rally zoals Ajax die in het klein heeft gekend bij de uitwedstrijd tegen Dukla Fraag. Stein zag dat Ajax voetbal len tegen Liverpool. „Een goed team, een eenheid, Zoals wij. Wij hebben geen echte uitblinkers. Wij hebben 15 spelers die niet veel voor elkaar onderdoen. Daaruit kun nen wij kiezen". Dat levert dan een groep op, waarvan doelman Simpson de oudste is met zijn 36 jaar. Aanvaller Chalmers is een andere oudere speler, 30 jaar, maar voor het overige is de ploeg jong van samen stelling. Ook de gevaarlijkste speler John stone, „de vliegende vlo", die als een van de weinigen wel zenuwachtig is, nu hij sinds enkele dagen voor de eerste maal vader is geworden. Dat weegt hem zwaar der dan de opdracht om Facchetti weer net zo te behandelen als Stein hem op droeg toen beiden zich bezighielden met de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal. Toen moest Johnstone in de interland tegen Italië Facchetti weglokken om ruimte te schep pen voor de opkomende verdediger Gem- (Van onze sportredactie) RCH zal voor het komende seizoen geen nieuwe spelers aantrekken. Het heeft daarvoor geen geld beschikbaar. Alleen als men een goede amateurkeeper zou kunnen aantrekken als reserve voor v.d Meeren. zou men dat doen. Onderhande lingen met Hof van EHS zijn afgebroken, omdat deze liever amateur blijft. Men gaat het aantal contractspelers terug brengen van 24 naar 15 of 17. Een ander middel om de financiën te saneren is het verhogen van de contribu tie van de seniorleden van 50 tot 75 Het Racingfonds loopt namelijk ten einde en men heeft naar andere middelen ge zocht om de schuldenlast (die nog 220.000 bedraagt) te verkleinen. Het afgelopen seizoen heeft voor het eerst een exploita tie-overschot van 2500 te zien gegeven. Vorig jaar was er een tekort van 5000 en het jaar daarvoor, toen het nieuwe be stuur aantrad, een tekort van 40.000. RCH heeft afscheid genomen van de heer Witkamp (die zijn plannen niet ten uitvoer kon brengen bij de strakke finan ciële lijn van het bestuur) en trainer v.d Pijl. (Van onze corespondent) In het elftal van Feijenoord, dat van avond ten bate van de volksgezondheid uitkomt tegen een elftal van in Nederland spelende buitenlandse voetballers staat Kreijermaat weer opgesteld. Het is de eer ste keer, dat hij na zijn ongeluk met het eerste elftal meespeelt. Peter van der Merwe is van plan om naar de Pittsburghse Phantoms te gaan maar NAC vraagt een hoog transferbedrag. Dat vertelde ons een zegsman van de houthandel „Brabant" in Breda, die sinds korte tijd ook in voetballers handelt. Aan het hoofd van deze onderneming staat de heer Berende eens de werkgever van Theo Laseroms en vandaar het contact. Want met de heer Schwab wensen de Pitts burghers geen zaken meer te doen. Voor de keepersplaats bij de Pittsbur ghers is nog een gegadigde: Theo Hooge veen van DOS. „Zowel met NAC als met DOS hebben we een allerprettigst contact' aldus de Brabander. „Maar DOS is ook niet „kinderachtig". De vermaarde Franse voetballer Ray mond Kopa, die zowel bij Reims als bij Real Madrid jarenlang een sterrol ver vuld heeft, gaat zijn vcetballoopbaan be eindigen. De thans 36-jarige Kopa heeft vijfenveertig maal in het Franse elftal gespeeld. In zijn Spaanse tijd veroverde Kopa met Real Madrid drie keer de Eu ropese beker voor landskampioenen. (Van onze sportredactie) Wanneer Inter en Celtic er donder dagavond na half zes niet in slagen in de normale speeltijd tot een beslissing te komen, dan wordt de wedstrijd twee maal een kwartier verlengd. Valt er ook in de verlenging geen beslissing, dan wordt de wedstrijd zaterdag, weder om in Lissabon in het Nacionalstadion waar 100.000 toeschouwers in kunnen, overgespeeld. Na normale speeltijd en eventueel verlenging beslist dan het lot bij een gelijke stand. mell, die voor doelpunten zorgde. Dat dacht Stein uit in de tijd dat hij er coach van het Schotse nationale team bij was. Nu is de Britse coach van het jaar, waarvoor hij onlangs met 1000 dollar werd gekroond, alleen nog geïnteresseerd in Celtic. We zijn de eerste Britse club, die in de finale is gekomen, is de trotse vaststelling van het belangrijkste feit tot dusver in dat kamp. 12.000 supporters komen hen ondersteu nen. En daar kan Inter lang niet tegen op, want de Milanese ploeg verwacht niet meer dan 4000 supporters. Op steun van Portu gese kant behoeft de formatie ook niet te rekenen. „Inter niet goed" is de vrijwel eensluidende mening in Lissabon, waarvan de oorsprong waarschijnlijk voortkomt uit het feit dat Inter twee jaar geleden Ben- fica terugwees. Herrera staat dus voor pro blemen. Suarez moet herstellen. Jair moet herstellen. „Heel Celtic is een probleem", zegt de Milanese coach somber. Theo Reitsma Zondag 28 mei zendt de NTS van 15.30 tot 17.00 uur op Nederland 1 een reportage uit van de Europese kampioenschappen turnen voor dames, die in het nieuwe RAI- gebouw in Amsterdam worden gehouden. Ook in de vierde etappe van de ronde van Italië hebben de favorieten zich niet ingespannen. De rit van Florence naar Chianciano werd daardoor een van de ver velendste van de laatste jaren. De kop stukken in de karavaan doen alle moge lijke moeite om hun krachten te sparen voor het komende weekeinde, waarin en kele zware etappes worden gereden. De vierde rit werd in de eindsprint gewonnen door Dino Zandegu. In de algemene rang schikking kwam nauwelijks wijziging. Uitslag vierde etappe: 1. Zandegu (It) 165 km in 4 uur 18 min 17 sek, 2. Guerra (It) op 1 sec. 4.18.18, 3. Schiavon (It) 4.18.19, 4. Bitossi op 4.18.21, 5. Planckaert (Belg), 6. Dancelli (It), 7. Adorni (It), 8. Perez Frances (Sp), 9 Altig Did), 10 Mot- ta (It), 39. De Roo 46. Den Hartog allen z.t. 69. Leyten 4.20.15, 79. Tummers z.t. 82. Lute z.t. 84. Ottenbros z.t. 97. Van Looy z.t. Algemeen klassement: 1. Gomez del Moral (Sp) 19.44.53, 2. Dancelü (It), 19.45.09, 3. Perez Frances (Sp) z.t. 4. Tac- cone (It) 19.45.10, 5. Moser (It) z.t. 6. Schiavon (It) 19.46.08, 7. Poggiali (It) 19.46.11, 8. Zandegu (It) 19.46.18, 9,Merckx (Belg) 19.46.22, 10. Altig (Did) 12. Aimar (Fr, )13. Gimondi (It), 15. Motta (It), 16. Anquetil (Fr) allen z.t. 31. Den Hartog 19.47.28, 44. Ottenbros 19.58.51, 73. Van Looy (Belg) 20.11.56, 76. De Roo 20.12.30, 83 Tummers 20.16.27, 94 Lute 20.18.30, 108 Leyten 20.26.04. De Brit Bilsland heeft gisteren de veer tiende etappe van de wegwedstrijd War schau-Berlijn-Praag gewonnen. Bilsland versloeg in de eindsprint van de 128 km lange rit van Usti naar Liberec de Rus Saidchuching en de Zwitser Oschter. Het trio noteerde een tijd van 3 uur, 20 minu ten en 7 seconden. Evenals maandag was Piet Tesselaar met een vierde plaats weer de beste Ne derlander. Hij had ruim een halve mi nuut achterstand op de winnaar. De Belg Marcel Maes bleef leider in de algemene rangschikking. De uitslag van de veertiende etappe luidt: 1. Bilsland (G.-B.) 3.19.07 (met bmonificatie), 2. Saidchuchin (Rusl.) (Zwits.) 3.19.52 (met bon.), 4. Piet Tes selaar (Ned.) 3.20.45, 5. Takacs (Hong.) 3.20.50, 6. Maes (Belg.) 3.21.00. De klasseringen van de overige Neder landers: 30. Hans Tesselaar 3.21.55, 53. Serpenti 3.23.40, 78. Van Lachterop 3.30.34, 89. Niemeyer 3.43.20. Algemeen klassement: 1. Maes (Belg.) 48.13.47, 2. Kirilov (Buig.) 48.18.41, 3. Magiera (Polen) 48.20.06, 4. Smolik (Tsj. sl.) 48.20.55, 5. Hoffmann (O.-Did) 48.20.59, 6. Blawdzin (Polen) 48.21.16, 7. Piet Tesselaar (Ned.) 48.21.22. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. De twee Belgische wielerploegen, die aan de komende ronde van Frankrijk zul len deelnemen zijn als volgt samenge steld: A: Jos Huismans, Willy Monty, Willy Planckaert, Ward Seis, Georges van den Berghe, Martin Vandenbossche, Rik van Looy, Willy van Neste, Vic van Schil en Herman van Springel. B: Jean-Baptiste Claes, Emile Coppens, Julien Delocht, Walter Godefroot, Willy in 't Ven, Guido Reybroeck, Jos Spruyt, Ro ger Swerts, Bernard Vandekerckhove en Ludo van Dromme. Frans Cools en Guillaume Driessen* zullen als ploegleiders fungeren van het A-team terwijl Brik Schotte en Frans Teu ghels de leiding van de B-ploeg op zich zullen nemen. Het interessante hierbij ii dat Rik van Looy komt te rijden onder zijn vroegere ploegleider Driessens, waarmee hij ruzie kreeg. De Belgische wielrenfederatie heeft zich het recht voorbehouden voor de start van de ronde van Frankrijk wijzigingen in de beide ploegen aan te brengen, indien dit nodig mocht zijn. (Van onze sportredacteur) De Belg Wilfried David, winnaar van de ronde van België, zal meerijden in Olympia's Tour door Nederland. De sterke Belgische amateur is op het laatste mo ment in de Amstel-ploeg opgenomen al* vervanger van Henny Schouten, die in de Ronde van Zuid-Holland bij een grote val partij betrokken was en zodanig aan zijn knie geblesseerd raakte, dat hij niet kan starten. (Van onze sportredactie) Het organisatiecomité van de Grand Prix van Zandvoort is er ook dit jaar weer in geslaagd alle bekende For- mule-I-cracks op het circuit te krij gen. Achttien rijders zullen in deze derde grote wedstrijd voor het we reldkampioenschap van dit seizoen starten. Natuurlijk zijn daarbij de winnaars van de beide vorige races: de Mexicaan Pedro Rodriguez (GP Zuid-Afrika) en de Nieuwzeelander Denis Hulme, die in de gedenkwaar dige race van Monte Carlo eerste werd. Het trieste ongeval met Ban- dini is trouwens ook van invloed op het deelnemersveld in Zandvoort. Ferrari komt wel met twee wagens naar Zandvoort, maar welke rijders de rode snelheidswonderen zullen bemannen is nog niet bekend. Het is waarschijnlijk dat het door de dood van Bandini gehandicapte Ferrari- team Chris Amon en Parkes of Scav- viotti zal afvaardigen. De kans is groot dat Zandvoort op 4 juni een primeur zal krijgen. De nieuwe drie liter-wagen, die Lotus en Ford sa men bouwden en waaraan Colin Chapman zijn beste krachten wijdde, draait op het ogenblik proef in Engeland. Als alles be vredigend verloopt zullen Jim Clark en Graham Hill deze nieuwe renwagen naar de finish sturen. Deze coureurs komen in ieder geval, zo nodig met een andere wa gen dan de Lotus Ford. Verder zijn de volgende coureurs gecontracteerd: BRM: Jackie Stewart (GB) en Mike Spence (GB). Cooper: Jochen Rindt (Oost) en Pedro Rodriguez (Mex) met Cooper Maserati. Brabham Racing: Jack Brabham (Austr) en Denis Hulme (Nw. Zeel) met Brabham Repco. Anglo American: Dan Gurney (VS) en Richie Ginther (VS) met Westlake Eagle. Parnell Team: Chris Irwin (GB) en Piers Courage (GB) met BRM. Honda: John Surtees (GB). Bruce McLaren Racing Team: Bruce McLaren (Austr) met BRM. Rob Walker's Racing Team: Joseph Siffert (Zwits) met Cooper Maserati. Bob Anderson (GB) met Brabham Co ventry Climax. Ferrari: met nog twee nader aan te wij zen coureurs. De kosten die het contracteren van al deze cracks met zich meebracht zijn dit jaar tot meer dan twee ton opgelopen. Om verhoging van de prijzen te vermijden, heeft men besloten de accommodatie uit te breiden. Aan de noordzijde van de hoofdtribune is men al ver gevorderd met de bouw van de „Tarzan-tribune" waar op 1500 race-enthousiastelingen een plaatsje kunnen vinden. Een andere primeur beleeft Zandvoort 4 juni op het gebied van de veiligheids maatregelen. Gedurende de trainingen en de wedstryd zal een helikopter gereed staan op de slipbaan van Slotemaker om eventuele gewonden naar Haarlem te vervoeren. Binnen twaalf minuten kan de wentelwiek een gewonde op het helikop terlandje bij het HFC-terrein, waar zich voortdurend een ambulance stand-by zal In de eerste ronde van het herenenkel spel van de kampioenschappen van Frank rijk heeft de Nederlandse kampioen Tom Okker een sprekende overwinning be- naald op de Chileense speler Aguirre. De setstanden waren 6-2 6-3 en 6-4. Ook in de eerste ronde van het lieren- dubbelspel, dat in de avonduren werd ge speeld, zegevierde Tom Okker. Met de Australiër Ray Ruffels bleef hij in drie sets (6-2 6-3 6-3) de Canadese combinatie Carpenter-Puddicombe de baas. Dat het Oosteuropese tennis de laatste jaren duidelijk aan kracht heeft gewon nen, is op de tweede dag van het toernooi gebleken. Van de grote Tsjechische afvaardiging imponeerde vooral de 21-jarige kampioen Jan Kodes, die de Zuidafrikaan Bob Maud uitschakelde: 6-1 6-2 6-1. De overwinning van de als vijftiende geplaatste Kodes was wel verwacht, maar niet de manier waar op. Kodes' landgenoot Milan Holeck scha kelde de geroutineerde Indiër Premjit Lall uit. De stijging van het spelpeil was niet alleen te merken bij de heren maar ook Amerikaanse Mary Ann Eisel in drie sets versloeg: 2-6 6-1 en 6-3. Overigens werd het toernooi-schema evenals maandag danig in de war ge stuurd door de regen. Verscheidene par tijen moesten gedurende ruim een uur worden gestaakt. bij de dames waar Vlasta Vopickova de De voornaamste uitslagen luiden ver der: Herenenkelspel: Drysdale (Z.Afr.) versl. Gilardelli (It) 6-2 7-5 6-4, Gulyas (Hong.) versl. Cooper (Austr) 6-1, 6-0, 6-4, Darmon (Fr) versl. Vakatesan (Ind) 6-2 6-0 6-1, McMillan (Z. Afr.) versl. Mu- kerjea (Ind) 8-6 6-4 6-1, Kodes (Tsj.sl.) versl. Maud (Zd. Afr.) 6-1 6-2 6-1, Hewitt (Zd.Afr.) versl. Zuleta (Ecuador) 6-1 6-0 6-3, Holecek (Tsj.s,.) versl. Premjit Lall (India) 5-7 6-2 6-3 6-3, Mulligan (Austr.) versl. Loliee (Fr) 6-1 6-1 6-2, Damesenkel spel, eerste ronde: Framjoise Durr (Fr.) versl. Glennifer Swan (Z.-A.) 6-2 6-1 Hei- ga Schultz (W Did.) versl. Marguerita Zuleta (Braz.) 6-1 6-11 Betty Stöve heeft in de eerste ronde van het dames enkelspel in drie sets gewon nen van de Canadese speelster Louisa Brown, 4-6 8-6 8-6. 3 Denis Hulme in actie tijdens zijn grote wedstrijd: de Grote Prijs van Monte Carlo. Met een Brabham Repco werd hij eerste. bevinden, afleveren en weer terugkeren naar Zandvoort. Bovendien is op het cir cuit zoals gewoonlijk de in Engeland ont worpen doktersbus aanwezig, waarin het medisch team onder leiding van dokter Fokke Bosch eventueel een spoedoperatie zal kunnen verrichten. De uitslagen van de in Hilversum gehouden draverijen luiden: Bosboom-prijs eerste afdeling: 1. Flora Axkit (Bolwijn); 2 Floris Kan; 3. Freddy Hollandia. Winnend 5,30, pl. 1,70, 9,1,40, koppel 3, cov. 30,70. Titiaan-prijs: 1. Damsel D., (Van Leeuwen); 2. Eduard H., 3. Discovery. Winn. 9,80, pl. 3,90, 3,40, 4,90, koppel 7,20, cov. 8,80, trio 1589,80. Bosboom-prijs, tweede afdeling: 1. Fietje Princess (Erenberg); 2. Fabion; 3. Enny Six. Winn. 16,30, pl. 2,60, 1,80, 2,60, koppel 55,20, cov. 3,50. Delairesse-prijs eerste afdeling: 1. Adeltraut M. (Koevoet); 2. Zevenklapper; 3. Chantiago. Winn. 11,50, pl. 2,1,50, 2,70, koppel 23,20, cov. 5,20. Rembrandt-prijs: 1. Constantijn (Roossien); 2. Dox van Rood en Noot; 3. Bentoprise. Winn. 4,40, pl. 2,50, 3,10, 3,30, koppel 8,70, cov 6,20, trio 607,60. De Lairesse-prijs tweede afdeling: 1. Brilliant Heny (Verbaan); 2. Columbus; 3. Ypermoron Winn. 2,90, pl. 1,30, 1,60, 2,koppel 4,80, cov 3,80 VOETBAL. De Chicago Mus.tangs van de United Soccer Association hebben de 26-jarige Nederlandse voetballer Werner Schaaphok gecontracteerd. Het Haagse ADO heeft als eerste be talende vereniging een overzicht gegeven van de spelers, die het volgende seizoen onder contract zullen staan. In verband met de afschaffing van de betaalde jeugd- competitie wordt het aantal contractspe lers van vijfenveertig ingekrompen tot dertig. Twintig spelers waaronder de kern van het huidige eerste elftal, hebben hun contract verlengd. Het zijn: Aarts, Ad vocaat, Ardesch, Van den Burgh, Heij- nen, Houwaart, Jochems, Lalleman, Van der Lee, Maassen, Mansveld, Pas, de Puyt, Schoenmaker, Smit, Thie, Villerius, Vos, De Zoete en Weimar. Daarnaast heeft ADO vier jeugdspelers uit eigen kweek: De Couprie, Van der Berg, Caluwe en Oudshoorn een contract aangeboden. Verder is men in onderhan deling met twee jeugdspelers van ande re verenigingen. De resterende open plaatsen wil men bezetten met spelers uit eigen vereniging of van verenigingen dicht in de buurt. Van Miert, die nog steeds niet geheel is hersteld van een blessure, heeft tien dagen geleden een medisch onderzoek on dergaan. Ongeacht de uitslag zal ADO ook deze speler een contract aanbieden. Gisteren vertrok ADO met zestien spe lers onder wie de weer in genade aan genomen Villerius - naar de Verenigde een tijdsbestek van zeven weken twaalf wedstrijden zal spelen voor de Ameri kaanse voetbalbond. ADO's thuiswed strijden vinden daarbij plaats in San Francisco. Op 11 juli keren trainer Hap- pel en zijn pupillen weer naar Nederland terug. Na een vakantie van veertien da gen wordt de training hervat. Na de landenwedstrjjd voor de amateur baanrenners tegen België, die vorige week in ten nederlaag voor Oranje eindigde, volgt donderdagavond een ontmoeting te gen het sterke West-Duitsland. Deze interlandwedstrijd, die begint na dat de televisie-uitzending van de finale van de Europa Cup 1 is afgelopen, brengt diverse medaillewinnaars van de laatste wereldkampioenschappen in de baan. Bij de Duitsers het tandempaar Kobusch- Stenzel zilver in Frankfort tegen onze landgenoten Jansen en Koopman. Voor Nederland zal Van de Ruit, die in Duits land het brons op de kilometer-tijdrit won, het tegen de Duitser Schöfer opnemen. In de sprint rijden voor Nederland Jan Jan- Staten, waar de Haagse vereniging in1 sen. Wim Koopman en Leij Loevesijn

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17