P. v. d. A. in Eerste Kamer achter mr. Van Hall „Geen verschuiving meer van de herdenking" VAN NIEL Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Oplichter had voorliefde voor ziekenhuizen Goede perspectieven voor bejaarden in hoofdstad Von Kielmansegg verscheen niet als getuige Overval op Bata: acht jaar geëist Twee weken voor Amerikaan na fatale botsing Prof. Verdam nu Eerste Kamerlid Systeem van de lintjesregen wordt herzien Drie jaar voor bendeleider Koningin Juliana in Victoria Expoge-voorzitter Aalders: Boete geëist tegen directeur van Oranjereizen „Geen hete zomer in Amsterdam" KLM-vliegtuig niet naar Cairo ALKYONE NAAR DE SLOPER Twee slachtoffers bij brand in Breda Man wilde zijn vrouw doden We wilden niet karig zijn Wisselvallig WOENSDAG 24 MEI 1967 Het nieuwe kabinet Harry Mulisch: Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk 25 stuks it (Van onze -arlementaire redactie) DEN HAAG De fractie van de P.v.d.A. in de eerste Kamer staat achter de weigering van mr. Van Hall, ontslag te nemen zolang niet alle rapporten van de commissie-Enschedé zijn gepubliceerd. Dat bleek uit een verklaring van de P.v.d.A. fractieleider in de senaat, ir. Vos, gisteren bij het debat over de regerings verklaring. Hij vroeg de regering welk belang er mee was gediend om de heer Van Hall zo weinig tijd voor beraad te geven, hoe wel het ontslag pas op 1 juli zou ingaan. Hij verweet het kabinet gebrek aan moed om de verantwoording te nemen voor het aangaan van een menselijk compromis. Premier De Jong antwoordde dat de re gering mr Van Hall wel de gelegenheid zou habben geboden zelf ontslag te nemen als mêt hem overeenstemming zou zijn bereikt' over een redelijke termijn. Wach ten tot .september vond het kabinet niet verantwoord. De C.H.-fractieleider mr. J. C. Bühr- mann noemde mr. Van Hall een voortref felijke Nederlander en een rusteloze zwoe ger voor Amsterdam. Mr. Van Riel Voor de rechtbank in Den Haag stond een 45-jarige man met een vreemde hob by wegens oplichting terecht. Hij zag kans zich in verschillende ziekenhuizen voor kortere of langere tijd te laten op nemen en zich te laten verplegen voor gefingeerde kwaaltjes. Dat gebeurde o.m. in Utrecht, Gouda, Nijmegen, Amster dam, Rotterdam en Voorburg. In Voor burg had hij zich voorgedaan als de film regisseur Alfred Weidérmann uit Berlijn, ,,Ik heb zojuist mijn directeur naar Schip hol gebracht en op het verkeersplein in Voorburg een auto-ongeluk gehad, waar door ik mij ziek voel", zei hij. Hij werd prompt opgenomen. In een ander zieken huis had hij zich uitgegeven voor een be kende operazanger. Bij zijn ontslag uit het ziekenhuis in Gouda wist hij een ver pleegster te bewegen met hem mee te gaan. In Voorburg liet hij een ex-patiën- te, met wie hij relaties had aangeknoopt, elke dag met een taxi naar het ziekenhuis komen voor zijn rekening, een rekening die nooit werd betaald, evenmin als die van de andere ziekenhuizen. De officier van Justitie eiste een jaar gevangenisstraf voor deze oplichtingen. De rechtbank zal op 6 juni uitspraak doen. Het tekort aan tehuizen voor de ver pleging voor bejaarden in Amsterdam zal tegen 1980 zijn opgeheven als het huidige tempo in de oprichting van nieuwe on derkomens gehandhaafd kan worden. Dit heeft dr. A. N. J. Reinders Fol- mers, hoofd der afdeling geriatrie van de G. G. en G. D., gezegd bij de opening van het verpleegtehuis Osdorp in het wes telijk deel van Amsterdam door de heer A. A. Verheij, wethouder voor de open bare gezondheid en het ziekenhuiswezen. De behoefte aan verpleegbedden voor be jaarden in 3585. Thans zijn er slechts 1800 in de hoofdstad beschikbaar. De officier van Justitie bij de recht bank te Maastricht heeft in beroep een boete van vijftien gulden geëist tegen een 21-jarige Amsterdamse student, die op 17 januari in Maastricht meer malen „Von Kielmansegg nazi" heeft ge schreeuwd, toen deze NAVO-generaal een bezoek bracht aan de Limburgse hoofdstad. De verdediger mr. M. Proper uit Haar lem, had generaal Von Kielmansegg op geroepen als getuige. Deze had echter meegedeeld niet te komen omdat hij een vergadering van de NAVO-raad diende bij te wonen. Een verzoek om uitstel werd afgewezen. De officier meende dat het woord „nazi" in Nederland de betekenis van een scheldwoord heeft gekregen. Mr. Pro per stelde zich op het standpunt dat het woord „nazi" slechts een zakelijke aan duiding was en geen belediging. Hij wees erop dat de generaal een boek met een nationaal-socialistische strekking ge schreven heeft. De officier van justitie heeft verder veertig gulden boete geëist tegen een 24- jarige Amsterdamse student, die ervan wordt verdacht op 17 januari tijdens het bezoek van generaal Von Kielmansegg aan Maastricht papier op straat te hebben gesmeten. Het betrof pamfletten,' die een protest inhielden tegen het bezoek van de NAVO-generaal aan Maastricht. In de tekst was vermeld dat generaal Von Kiel mansegg een nazi-verleden had. Acht jaar gevangenisstraf heeft de of ficier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist tegen een veertigjarige kelner uit de hoofdstad voor de tezamen met twee anderen gepleegde roofoverval op de Bata-filiaalhouder A. J. van Es in diens garage in Amstelveen op 2 de cember van het vorig jaar. De buit bestond uit contanten plus che ques voor een gezamenlijke waarde van bijna zes mille. Tegen twee andere daders werd zes jaar geëist. (V.V.D.) zag in mr. Van Hall een zonde bok voor een algemeen falen en voor een departementale touwtrekkerij. Ir. Vos pleitte voor een kiesstelsel dat allerlei kleine partijtjes uit het parlement houdt. Hij stelde voor de 18 bestaande kieskringen te gebruiken als grondelemen ten voor een gewijzigd stelsel van even redige vertegenwoordiging door de lijst- verbindingen tussen die kieskringen af te schaffen. Mr. Bührmann (C.H.U.) wilde de kleine partijen een halt toeroepen door het in voeren van een „drempel". Het succes van D'66 heeft aangetoond dat het moge lijk -is een dergelijke drempel te nemen. Daarentegen'zei de A.R.senator mr. Al- gra dat een kiesstelsel, dat beoogt de kleine partijen buiten de stembus te hou den, de positie van de grote partijen ver stevigt. hoewel het onbehagen zich juist tegen die grote partijen richt. Over het nieuwe kabinet, dat voor het eerst in de senaat verscheen, zei mr. Van Riel: „Dit kabinet bestaat lang of wordt het uitgangspunt van een nieuwe oriënta tie". Hij noemde premier De Jong een boeiende persoonlijkheid, „die tot een Dreesachtige figuur kan uitgroeien". Ir. Vos vond het „een rechtshellend ka binet onder een onverwachte premier". Mr. Bührmann (C.H.) vond kabinetsfor maties te lang duren. Hij vroeg premier De Jong zijn ervaringen op schrift te stel len als leidraad voor een volgende kabi netsformateur. Maar de heer De Jong vond zich niet de aangewezen persoon om spelregels op te stellen. De Amsterdamse rechtbank heeft een 21-jarige Amerikaanse student en Mormo- nenzendeling uit de staat Utah veroor deeld tot twee weken hechtenis. Op 9 de cember kwam de student met zijn auto op de rijksweg bij Naarden op de linker rijbaan in botsing met een tegemoetko mende auto. Een inzittende daarvan, de 21-jarige K. J. Krop uit Zaandam, kwam om het leven. De 35-jarige bestuurder werd zwaar gewond. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de Eerste Kamer is professor mr. P. J. Verdam, die minis ter van Binnenlandse Zaken was in de kabinetten Cals en Zijlstra, beëdigd als senator voor de Anti-Revolutionaire Par tij. Prof. Verdam neemt in de Eerste Ka mer de plaats in van de heer J. de Jong Czn. uit Hilversum, die als lid heeft be dankt. (Van onze correspondent) DEN HAAG De regering zal spoedig een beslissing nemen over een herziene regeling van het systeem van de verlening van koninklijke onderscheidingen. De premier antwoordde dit op vragen van het Tweede Kamerlid Daams (P.v.d.A.). De heer Daams had opgemerkt dat zich dit jaar een duidelijke teleurstelling bij de topsport had gemanifesteerd omdat niemand uit deze groep een onderschei ding had gekregen. In zijn antwoord trekt premier De Jong in twijfel of deze teleurstelling te recht is. Reeds vele jaren worden promi nente figuren uit de Nederlandse sport in het decoratiebeleid betrokken, zowel uit de organisatorisch-bestuurlijke sector en de sportjournalistiek als op de voor grond tredende actieve sportbeoefenaren als zij op het voor een dergelijke onder scheiding in aanmerking komend niveau sportieve prestaties hebben verricht, al dus de premier. De rechtbank te Maastricht heeft een 32-jarige inwoner van Geleen veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering. Hij was de leider van een georgani seerde inbrekersbende, die van januari tot september 1966 in Zuid-Limburg 62 diefstallen en inbraken heeft gepleegd. Koningin Juliana, die van Calgary in de Canadese provincie Alberta naar Vic toria in de provincie Brits Columbia is gereisd, heeft daar een herdenkingssteen onthuld voor de toren, waarin het carillon zal worden geplaatst, dat Nederlanders aan de provincie Brits Columbia hebben geschonken. Naar de opvatting van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen moet de 4de mei, ongeacht de dag waarop deze valt, onveranderd de dag der her denking zijn. In het vervolg mag geen verschuiving meer plaatshebben. Dit standpunt is door de „Commissie Nationale Herdenking",waarin de ver eniging vertegenwoordigd is, overgeno men. Dit zei mr. G. Ch. Aalders, voorzit ter van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen, in zijn jaarrede op de openingszitting van het 22ste con gres van de vereniging, dat van 24 t.m. 27 mei in de grote Staarzaal te Maastricht wordt gehouden. Ofschoon hij meende dat ook Hemel vaartsdag zich dit jaar bijzonder goed had kunnen lenen voor herdenking van de doden, kon hij volledig begrip hebben voor de beweegredenen die de regering ertoe hebben gebracht de herdenking naar 3 mei te verschuiven. Wegens overtreding van het rijtijden besluit heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht boeten van eenmaal vijftig gulden en negentien maal 125 gulden, alsmede negentien maal twee dagen hechtenis voorwaardelijk gevorderd tegen een 46-jarige autobusondernemer uit Valkenburg. De directeur van „Oranjereizen" was reeds in 1966 door de kantonrechter te Maastricht wegens deze feiten veroor deeld, doch hij was hiervan in beroep ge gaan. „Het is afgelopen in Amsterdam, het blijft rustig, het wordt geen lange hete zomer". Dit zei de auteur Harry Mulisch in Utrecht, waar hij sprak in het kader van de lezingenreeks van het criminolo gisch instituut van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Over het rapport van de commissie- Enschedé zei Mulisch: ,.In het rapport tref je een heleboel niet. Er staat bij voorbeeld niet in dat een van de belang rijkste oorzaken van de rellen van vorig jaar het bericht in de eerste editie van De Telegraaf was dat de dood van de heer Weggelaar door een andere arbeider was veroorzaakt". Over burgemeester Van Hall: „De bur gemeester betitelde mijn boek als vuige laster. Ik zou hem hebben afgeschilderd als een soort aan lager wal geraakte bur gemeester. Dat laatste is hij inderdaad". Johnson werd door Mulisch een „super- Van Hall" genoemd. De Hemelvaartsdag is vanouds de uit gaansdag bij uitstek, de dag van congres sen, jaarvergaderingen, jeugdbijeenkom- sten, zang- en muziekconcoursen, die reeds lang van tevoren georganiseerd zijn De heer Aalders stelde zijn gehoor de vraag wat er bijvoorbeeld op 4 mei '67 van de twee minuten stilte zou zijn te rechtgekomen. „Nuchter bezien, een reeks van kettingbotsingen." Hij ontkende, dat de Expoge bij de dodenherdenking in Amsterdam verstek had laten gaan.. Om redenen van objectiviteit wilde de heer Aalders in zijn toespraak niet al te veel aandacht besteden aan het herlevend en toenemend nazisme. „Waarom spreken over herlevend nazisme en zwijgen over fascisme en communisme en de voor heel de wereld levensgevaarlijke stellingen van Mao Tse-Toeng, waartegen veel te weinig in woord en daad geprotesteerd wordt, zelfs niet wanneer Russische vrou wen en kinderen op de walgelijkste wijze gemolesteerd worden?" Spreker vroeg zich af, waar de grenzen liggen tussen werkelijk dictatoriaal gere geerde landen, stromingen, organisaties en partijen en tendenzen in dictatoriale richting bij deze en bijzonder ook bij individuele personen en welke rol natio nalisme, militarisme en andere „ismen" in deze materie spelen. De voorzitter toonde zich ongerust over de situatie in Griekenland. Er is daar sprake van een openlijke dictatuur. Het verheugde hem, dat een zeer grote meer derheid in de Tweede Kamer de regering verzocht heeft aan te dringen op het ne men van maatregelen in het verband van de Verenigde Naties, de EEG en de NAVO Een toestel van de KLM heeft gister avond een vlucht naar Cairo laten ver vallen om een landing in de avond in de Egyptische hoofdstad te vermijden in ver band met de delicate toestand in het Midden-Oosten. Het Griekse vrachtschip Alkyone, dat op 18 maart op de zuiderpier in Hoek van Holland strandde, heeft gisteren zijn laatste reis gemaakt. Het losgetrokken schip voer de Nieuwe Waterweg af naar Hendrik Ido Ambacht, waar het gesloopt zal worden. Hier passeert de „Alkyone" de Koningsbrug in Rotterdam. Bij een hevige brand in het restaurant „'t Zuid" op de Grote Markt In Breda is vannacht een kind om het leven geko men. De heer Heshusius, de bewoner van het pand, wordt vermist. Vermoedelijk heeft ook hij in de vlammen het leven verloren. De vrouw van de heer Heshusius, die het vuur ontdekte, vluchtte met haar man en'de kinderen de straat op. Buiten merk te zij dat haar oudste kind zich nog in het pand bevond. Haar man vloog naar binnen om het kind te redden, maar slaagde daarin niet. Men heeft hem daar na niet meer gezien. t (Van onze correspondent) Acht jaar gevangenisstraf heeft de Utrechtse officier van Justitie geëist tegen een 33-jarige chauffeur uit Linschoten wegens poging tot moord op zijn vrouw. In de periode maart-juni 1965 zou hij hebben getracht zijn vrouw van het leven te beroven door aan een half volle fles wijn, waaruit zij placht te drinken, twee theekopjes vergif toe te voegen. De vrouw heeft in levensgevaar verkeerd, maar is genezen. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 86 Haarlem Telefoon 10371 Speciaalzaak sinds 1883 '''T" Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Beet hoven-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Hans Richter-Haase, piano. Grote of Sint Bavokerk, donderdag, 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Mondo Infa me", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De warme lippen van Piraeus", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De nacht der gene raals", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Katten", 18 j. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „Als in een donkere spiegel", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Wie is er bang voor Virginia Woolf?", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gang ster-lady", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Verborgen driften", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Griezelsex in Hollywood", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spionage in Boeda pest", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cul de sac", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De kus van het gevaar", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. Vishal (Grote Markt): Tot en met 28 mei werken van kunstenaars uit Osna- brück. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplem): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Héiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 *ot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18.30 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Johan Jorna. Tot 4 juni. Teyiers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerjj Judasoog, Westkolk, Spaamdam. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast, Strandhotel, Zandvoort, tot en met 4 juni op zaterdag- en zondagmid dagen van 2 tot 4 u.: Expositie van werk van Jenny Prins. Gemeentehuis Bloemendaal, Bloemen- daalseweg 158, O verveen, 20 mei t.m. 11 juni dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie van aquarellen en tekeningen van Joop Dam en etsen en metaalplastieken van Frans Verpoorten. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdags) van 19 tot 22 u en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. DIVERSEN De Ark, Nieuw Heiligland, vandaag, 20 u.: Joost Nuissl met eigen liedjes. Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- er. zomerbloemen. Raadhuis Heemstede, donderdag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 24 MEI City, 20 u.: „Fanfare". DONDERDAG 25 MEI City, 20 u.: „Zeventien". WOENSDAG 24 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Versieren op z'n Italiaans". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Primi tief Londen". Galerie Boumans, Breestraat 122, „Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren", door Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. DONDERDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Adios Gringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zeven tien". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleuren" door Paul Iluf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. EXAMENS Tot doctor in de geneeskunde promoveer de de heer J. C. Molenaar uit Amstelveen op een proefschrift getiteld: „De invloed van nierweefselafbraak op de compensa toire nier-hypertrofie bij de rat". Promo tor was prof. dr. G. den Otter. Gepensioneerden. De Nederlandse Bond van Gepensioneerden telde op 1 januari 1966 68.438 leden. Op 1 januari 1967 was dit aantal gedaald tot 67.120. De heer H. L. Lakenman, die zes jaar secreta ris van de bond is geweest, heeft zijn functie overgedragen aan de heer K. P. Olthoff. Nieuw Russische vliegtuig. Een nieuw Russisch passagiersstraalvliegtuig, op weg van Moskou naar de luchtvaart show in Parijs, heeft een tussenlanding op Schiphol gemaakt. Het toestel, een Yak-40, kan 24 personen vervoeren over een afstand van 1600 km. Het heeft drie straalmotoren achter aan de romp. Voor starten en landen heeft het slechts een lengte nodig van 350 meter. De maxi mumsnelheid is 700 km. per uur. Verdovende middelen. De hoofdstedelijke centrale recherche heeft in de binnen stad een achttienjarige fotograaf en een even oude student aangehouden wegens bezit van opium respectievelijk hasjisch. ADVERTENTIE Daarom moeten we ons iiu matigen met adverteren Toegegeven. U zou er niets van geweten hebben als we de kwaliteit van Navy Club 'n tikkeltje kariger hadden aangepakt.. Of als die 25 smakelijke Amerikanen wat minder verzorgd waren ingepakt. Wij wel. Want Navy Club zou dan nooit zo'n suc ces zijn geworden. Zelfs niet voor die in teressante prijs van 1,25; lage prijs alleen zegt tenslotte niets. Misschien hadden we Navy Club toch voor 1,50 moeten brengen. Voor die prijs was het óók 'n bijzonder goede sigaret geweest. En dan hadden we •dat ook met lekker grote advertenties kunnen vertellen. Enfin. Met zo'n krap kleintje gaat 't ook. Navy Club. 25 pure Amerikanen. U rookt er goed van voor 1,25. Punt. Het KNMI deelt mee: Een van de oceaan afkomstige depres sie heeft Ierland bereikt. Het frontensys teem ervan passeert met enige regen ons land. Ook donderdag zal het weer nog onder invloed staan van deze depres sie. Achter het frontensysteem stroomt onstabiele lucht ons land binnen, waar voor af en toe uit een veranderlijke be wolking buien zullen vallen. De wind blijft in hoofdzaak zuidwestelijk. In het tempe- ratuurverloop komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland wind- richtir max. temp. min. temp. Den Helder zw. bew. ZZW 14 10 Ypenburg zw. bew. z 16 10 Vlissingen regen z 15 10 Eelde zw. bew. ZZW 15 6 De Bilt onbewolkt z 17 8 Twente zw. bew. z 15 7 Eindhoven licht bew. z 17 8 Z.-Limburg licht bew. z 16 7 Helsinki regen O 19 10 Stockholm geh. bew. ono 17 10 Oslo zw. bew. ono 18 10 Kopenhagen regen nw 18 11 Aberdeen half bew. zzo 14 6 Londen zw. bew. ZZW 15 9 Amsterdam half bew. Z 15 8 Brussel zw. bew. z 17 7 Luxemburg zw. bew. ZZW 15 5 Parijs regen z 17 9 Bordeaux geh. bew. ZZW 17 9 Grenoble half bew. no 14 8 Nice onbewolkt nw 24 13 Berlijn regen wnw 19 10 Frankfort half bew. zw 12 7 München half bew. w 13 8 Zürich zw. bew. zw 10 7 Genève regenbui wzw 14 6 Locarno onbewolkt nnw 16 7 Wenen regenbui wnw 20 5 Innsbruck zw. bew. windst. 15 5 Belgrado regen nno 23 12 Athene onbewolkt w 23 18 Rome onbewolkt nnw 22 13 Barcelona licht bew. wnw 22 11 Madrid licht bew. windst. 21 5 Mallorca onbewolkt windst. 22 10 Lissabon zw. bew. n 20 12 Donderdag 25 mei Zon op 4.34 uur; onder 20.41 uur. Maan op 23.29 uur; onder 5.10 uur. Maanstanden Laatste kwartier31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 24 mei Hoog water 3.34 uur en 16.02 uur. Laag water 11.43 uur en uur. Donderdag 25 mei Hoog water 4.18 uur en 16.48 uur. Laag water 0.08 uur en 12.31 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2