Kamermeerderheid gaat akkoord met voorwaarden HENSEN NOG TWEE NACHTJES WAKEN... l> Nog steeds vrachtproblemen op het nieuwe Schiphol Mr. J. J. Abspoel hekelt „terreur der normlozen" en bondig V Olie- en gaswinning in Noordzee Officier van justitie waarschuwt voor extremisme „Vrij Griekenland" demonstreert P.v.d.A. achter Israel Geldzendingen zoek bij PTT in Hengelo PTT'er betrapt bij stelen van geld Felle aanval op provo's en Jan Nagel in de rechtszaal Vier verdachten van overval vrij Zes jaar geëist tegen inbrekers Regen DONDERDAG 25 MEI 1967 2 Nog 7 dagen en in- en exterieur is gereed ONZE VERKOOP GAAT DOOR Examens donderdag 25 mei 1967 579ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk z (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Met de voorwaar den voor het ontginnen en winnen van de gas- en olievoorraden in de bodem van de Noordzee gaat de meerderheid van de Tweede Kamer akkoord. In de vergadering van gistermiddag zijn niet veel woorden meer besteed aan dit onderwerp, dat al een paar jaar lang ons politieke toneel beheerst. Het parlement stemt in met de wijzigingen die drs. Bak ker, minister van Economische Zaken in het overgangskabinet-Zijlstra, aan bracht in de eerder door drs. Den Uyl, minister van Economische Za ken in het kabinet-Cals, opgestelde voorwaarden. De veranderingen houden in: geen staatsdeelneming meer in de oliewinning De Amsterdamse officier van justitie mr. J. J. Abspoel heeft tegen een dertig jarige onderwijzer uit Amsterdam wegens opzettelijke belediging van een bevriend staatshoofd een gevangenisstraf van twee weken geëist. De onderwijzer had 13 juli vorig jaar ach ter de ruit van een auto, waarin hij in de hoofdstedelijke binnenstad reed, een stuk karton met het opschrift „Johnson moor denaar" geplaatst. De officier merkte in zijn requisitoir op het grootste respect voor het idealisme van verdachte te hebben. Hij vond echter dat er zekere fatsoensnormen in acht moesten worden genomen anders ontstond er een onduldbare toestand. Hij maakte een vergelijking met de jaren dertig, waarin ook extremistische groepe ringen de perken tc buiten gingen en waar schuwde voor het ontstaan van een sfeer waarin dictatoriale stromingen opnieuw een kans kunnen krijgen. Volgens hem Konden nationaal-socialis- me en fascisme destijds gedijen in een at mosfeer die mede was geschapen door de felste bestrijders ervan. Ook nu meent men zich terwille van zijn idealen van alles te kunnen permitteren. Het comité Vrij Griekenland, dat ge vormd is naar aanleiding van de recente staatsgreep in Griekenland, zal maandag avond een demonstratieve openbare ver gadering houden in hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Tijdens het politieke gedeelte van de bij eenkomst zullen toespraken worden ge houden door prof. mr. P. J. G. Kapteyn, hoogleraar te Utrecht en voorzitter van het comité, de heer F. van Hasselt, tot voor kort dagbladcorrespondent in Athene en dr. L. van der Land, docent in de ge schiedenis van de politieke theorie aan de universiteit van Amsterdam. Aan het culturele deel (verzetspoëzie en -liederen, Griekse klassieke en moderne kunst) zal medewerking worden verleend door Hella Hasse, Elize Hoomans, Christi na Kühne, Henny Orri, Ronny Potsdam mer en Hans Tiemeijer. ADVERTENTIE HENSEN nieuwe stijl staat dan weer als vanouds voor u klaar. Bedrijfskleding Vrijetijdskleding Verpleegsterskleding Herenmode Paarlaarsieeg 1 Het dagelijks bestuur van de Partij van de Arbeid heeft een telegram verzon den aan de „Socialistische internationale" te Londen, met het verzoek alle middelen aan te wenden, die kunnen bijdragen tot het handhaven van de vrede in het Mid den-Oosten en tot het garanderen van de onafhankelijkheid van Israël. Aan de voorzitter van de democratisch- socialistische Mapai-partij in Israël is een telegram gestuurd waarin de P.v.d.A. uit drukking geeft aan haar gevoelens van solidariteit jegens het Israëlische volk in het algemeen en jegens Mapai in het bij zonder. Leiden. De heer O. C. van Belle, weten schappelijk medewerker eerste klasse bij het Gaubius-instituut van de Leidse uni versiteit is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde- en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „De bepaling van dipooimomenten uit metingen aan ver dunde oplossingen". en iets lagere opbrengsten aan royalties en belastingen. De staatsdeelneming in de gaswinning, die door drs. Den Uyl op maximaal 50 percent was gesteld, werd door minister Bakker teruggebracht tot ten hoogste 40 percent. Geheel overeenkomstig de verwachtin gen schaarden de K.V.P., de A.R.P., de C.H.U., de V.V.D., de Boerenpartij, de S.G.P. en het G.P.V. zich achter de nieu we voorwaarden. De P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N. waren tegen. Uit het met vele vragen doorspek te betoog van de woordvoerder van D'66, mr. Imkamp, viel af te leiden dat ook de ze fractie de regeringsvoorstellen wel zou steunen Er was critiek op het verschil in fis cale druk voor de buitenlandse onderne mingen die alleen een winstaandeel moe ten betalen, en de Nederlandse onderne- ingen die daarnaast ook vennootschaps belasting moeten betalen. Mr. Nelissen (K.V.P.) wilde een toezegging dat moge lijke nadelige gevolgen voor Nederlandse ondernemingen zullen worden voorkomen. Ook de heren Van der Peijl (C.H.U.) en Imkamp (D'66) wilden een compensatie. De regering wil de staatsmijnen betrek ken bij de aardgasactiviteiten maar niet bij de olieboringen. Volgens dr. Oele (P.v.d.A.) is het echter voor het chemi- che bedrijf van de staatsmijnen van het grootste belang dat deze onderneming ook betrokken wordt bij de olie, als grond stof voor de chemische produkten. Ver der vond hij dat er bij de werkzaamheden op het Noordzee-plat samenwerking moet komen tussen Nederland en Engeland. Evenals de heer Bakker (C.P.N.) en de heer Wiebenga (P.S.P.) had dr. Oele felle kritiek op het beleid van het kabinet-De Jong. Hij noemde de voorwaarden een zwaktebod, waarvoor ons volk later nog wel zal moeten betalen, niet alleen omdat de staat financieel slechter uit zal zijn, maar ook omdat een stuk invloed op de energievoorziening uit handen wordt ge geven. Ook voor de heer Wiebenga (P.S.P.) bleek de machtsfactor de voornaamste overweging om tegen te zijn. Dr. Oele en mr. Imkamp vroegen waar om er inzake de staatsdeelneming een scheiding wordt gemaakt tussen de olie- en de gaswinning. Volgens dr. Oele zal de ze scheiding veel moeilijkheden opleveren als er velden zijn waarin zowel gas als olie gevonden wordt. Maar drs. Boersma (A.R.P.) verwacht te niet „dat er één oliebol op aardgas uit de Noordzee zou worden gebakken". (Zie ook pagina 13) v.,v^. v*" - Langs de Amsterdamse Bosbaan hebben de eerste sportvissers hun „stek" in bezit genomen. Zaterdag mogen de simmetjes het water pas in, maar de fanatiekste sportvissers willen niet het risico lopen, dat een ander hun plaats bezet. Zij hebben tenten bij zich, waarin zij overdag de regenbuien trotseren, 's Nachts moeten de tenten (wegens het kam- peerverbod) afgebroken worden. Dan dolen de hengelaars eenzaam rond. Nog twee nachtjes waken. dan is het zover! (Van onze correspondent) HENGELO Daar de postale recher che in het belang van het onderzoek geen ruchtbaarheid aan de zaak heeft geeeven, is pas thans gebleken dat bij de P.T.T. in Hengelo omstreeks Pinksteren twee geld zendingen met een gezamenlijke waarde van 21.000 spoorloos zijn verdwenen en tot op heden nog niet zijn teruggevonden. Alle inkomende vracht, die door de KLM moet worden afgehandeld, wordt van het platform van het nieuwe Schiphol nog steeds per vrachtauto langs de negen kilo meter lange dienstweg naar de vroegere loods op het oude Schiphol gebracht, om dat het automatische systeem in de nieu we loods eerst grondig en langdurig aan proeven moet worden onderworpen. In de oude vrachtloods wordt de vracht dan op de conventionele manier van vroe ger opgeslagen, ingeklaard en afgehaald. Intussen betekent dit voor expediteurs, die zich met veel kosten en moeite hebben geïnstalleerd op het nieuwe Schiphol, dat zij iedere dag ettelijke malen heen en weer moeten pendelen, aldus manager C. Koek van een der expeditie-bedrijven op Schiphol. „Op dit ongerief hadden we niet meer gerekend, nu de KLM deze week heeft (Van onze correspondent) VENLO In het Brabantse plaatse As ten is een 37-jarige besteller van de PTT uit Helmond op heterdaad betrapt bij het stelen van geld uit brieven. Het is niet bekend hoeveel geld en hoeveel brieven hij heeft verduisterd. meegedeeld dat met de vracht alles'weer in orde is. Het ellendige is, dat nu we ein delijk telefoon hebben in het nieuwe kan toor, de PTT in de oude loods, die immers buiten gebruik zou worden gesteld, alle telefoons heeft weggehaald." Er is in Amsterdam een streven om het leefklimaat grondig te verpesten, om elke gebeurtenis, elke feestelijkheid te laten ontaarden in chaos, vernieling en relletjes. In deze stad van de dokwerker met vanouds een rode meerderheid wordt zelfs op 1 mei nog de orde verstoord. Er is alleen maar plaats voor de ter reur van de volstrekt normlozen, die het aan moed ontbreekt en handelen als rat ten die uit de riolen tevoorschijn komen. Dit zei gisteravond de Amsterdamse officier van justitie mr. J. J. Abspoel in zijn requisitoir tegen een 21-jarige typo graaf en provo, die zich voor de politie rechter moest verantwoorden wegens be lediging van en verzet tegen de politie, diefstal van twee Nederlandse vlaggen te zamen met een andere provo en belem mering van de politie bij haar poging in de provokelder een arrestatie te ver richten. Doelend op de gebeurtenissen op de middag van koninginnedag, toen na af loop van een 1-meidemonstratie op de Dam relletjes ontstonden, merkte mr. Abspoel op, dat het „een teken van grote verwording en een ten top gedreven poli tiek en burgerlijk onfatsoen is als een ADVERTENTIES Prijzen van 15 zijn gevallen op de nummers eindigende op 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 005646 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 062140 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 011657 Een prijs van 2000 ia gevallen op het nummer 096828 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 064548 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 036398 De prijs van 30,000 Is gevallen op het nummer 030662 LET WEL Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen 1 115 875 544 341 7774 hoofdbestuurslid van een partij die jaren lang met ere het Jaeleid zowel in het land als in deze stad mede heeft bepaald voor de radio durft spreken over „schofterig" optreden van de politie. Volgens hem was het een zeer lange weg van Wibaut naar Jan Hagel en is men op die weg diep gezonken. Tevoren had de officier betoogd dat er een systematische lastercampagne tegen de hoofdstedelijke politie wordt gevoerd en dat getracht wordt haar in een kwaad daglicht te stellen. Hij meende echter, dat de Amsterdamse agenten tot dusver bijzonder veel zelfbeheersing hebben ge toond. Hij eiste tenslotte vier maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Dienaar, verweet de officier dat deze zijn inquisitoir had ge bruikt om stemming te maken en de zaak in het politieke vlak had getrokken. „Met moet het niet gaan voorstellen of de politiemensen de stakkers zijn en er maar van het provotariaat van langs krijgen". Naar zijn mening is het grootste deel van de Amsterdamse politie fatsoen lijk, maar zijn er elementen die zich niet kunnen beheersen of foutieve instructies hebben gekregen. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging subsidiair vrijspraak. Vier van de zes verdachten van de po ging tot diefstal met voorafgaand geweld, die vrijdagavond door de Roosendaalse po litie zijn aangehouden toen zij aldaar het postkantoor wilden beroven, zijn op vrije voeten gesteld, omdat zij nog geen straf baar feit hadden gepleegd. Twee Belgen uit Schoten en Berchem, die beiden in het bezit waren geweest van een spuitbusje met traangas, werden wel gevangen gehouden omdat zij de vuurwa- penwet hadden overtreden. Zes jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van justitie bij de Leeuwarder recht bank geëist tegen de twee hoofddaders van een lange reeks inbraken, waarvan die bij de zuivelfabrieken te Grouw en Tolbert de hoofdschotel vormden. Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „De reis om de wereld in 80 dagen" van Pavel Kohout. Regie: Paul Vasil. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.Concert door het Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Al- bert de Klerk. M.m.v. het N.Ph.O.; Eric Ingwersen, orgel; Annette de la Bije, so praan; Sibylle Raaphorst, alt e.a. Program ma: Haydn, Bach. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De warme lippen van Piraeus", 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „Beatgirls", 18 j. Lido, 14 en 20 uur: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Lu*or, 14, 19 en 21.15 u.„Katten", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wie is er bang voor Virginia Woolf?", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Verbor gen driften", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spionage in Boedapest", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De kus van het gevaar", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. Vishal (Grote Markt)Tot en met 28 mei werken v in kunstenaars uit Osna- brück. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 *ot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18.30 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Johan Jorna. Tot 4 juni. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerij Judasoog, Westkolk, Spaarndam Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duystcrghast, Strandhotel, Zandvoort, tot en met 4 juni op zaterdag- en zondagmid dagen van 2 tot 4 u.: Expositie van werk van Jenny Prins. Gemeentehuis Bloemendaal, Bloemen- daalseweg 158, Overveen, 20 mei t.m. 11 juni dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie van aquarellen en tekeningen van Joop Dam en etsen en metaalplastieken van Frans Verpoorten. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks vbehalve dinsdags) van 19 tot 22 u en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- er zomerbloemen. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Vrijdag 21 u.: Joost Nuissl m.m.v. Bert van Erk. DONDERDAG 25 MEI City, 20 u.: „Zeventien". VRIJDAG 26 MEI Stadsschouwburg, 20 u.: Jerry Cotton beukt erop los". City, 20 u.: „Zeventien". DONDERDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Adios Gringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zeven tien". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleuren" door Patfl Iluf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. VRIJDAG 26 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Adios Gringo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zeven tien". W.B. Theater, 20 u.: „De wrede heersers van Babylon". Galerie Boumans, Breestraat 122, „Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren", door Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd L. Bode te Amstelveen, ex-voorzitter van de al gemene hengelaarsbond. Amsterdamse tram duurder. Blijkens een voordracht van b. en w. aan de gemeen teraad van Amsterdam, welke op 31 mei in de raad aan de orde komt, is het de bedoeling per 1 augustus de tarieven van het openbaar vervoer in de hoofd stad te verhogen. Een enkele rit wordt 50 cent, een vijfrittenkaart 2,-. Nato-taptoe in Arnhem. Voor de tiende maal wordt van 22 juni tot 1 juli de Nato-taptoe in Arnhem gehouden, waar aan ditmaal door niet minder dan 722 man zal worden deelgenomen. De groot ste attraktie belooft ditmaal te worden het optreden van de Grenadier Guards uit Londen. Ambassadeur. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van de heer W. Thorn Leeson, momenteel zaakgelas tigde te Singapore, tot ambassadeur aldaar. Spanjaard verdronken. Tijdens werkzaam heden op de in aanbouw zijnde Zuider- brug over de Maas in Maastricht is één van de arbeiders, een 27-jarige ongehuw de Spanjaard van de 14 meter hoge brug in het water gevallen en verdronken. Hij was in dienst bij de aannemersfirma Van Hattum en Blankevoort. Mr. Schiff naar Nederland. De Neder landse ambassadeur in Indonesië, mr. E. L. C. Schiff, zal de conferentie tus sen Indonesië en zijn schuldeisers, die in Nederland wordt gehouden, bijwo nen. De ambassadeur arriveert 14 juni in Amsterdam. De directeur-generaal voor de buitenlandse betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken in Den Haag gaat eind mei naar Indo nesië voor besprekingen over de Neder lands-Indonesische handelsbetrekkingen. Boete voor kapelaan. De Amsterdamse rechtbank heeft een 41-jarige kapelaan uit Alkmaar wegens valsheid in ge schrifte veroordeeld tot een boete van 250,Tot dezelfde straf en voor hetzelfde feit werd een 41-jarige pen ningmeester van een r.-k. vakantie school uit Amsterdam veroordeeld. De kapelaan had toen hij in Amsterdam geestelijk adviseur en directeur van de vakantieschool was, exploitatierekenin gen medeondertekend, hoewel hij wist dat daarin voorkomende gegevens niet juist waren. De penningmeester had uitgaven vermeld die niet waren gedaan en de opbrengst van collecten lager geboekt dan zij waren geweest. Het oogmerk was geweest het verkrij gen van een grotere subsidie van de Bond van r.-k. Vakantiescholen en de gemeente Amsterdam. Petruskerk. Naar aanleiding van door het Amsterdamse K.V.P.-gemeenteraadslid mr. E. A. G. Brautigam aan B. en W. gestelde vragen over het lot van de oude Petruskerk op Sloterdijk, die tot verdwijnen zou zijn gedoemd, antwoordt het college dat het bereid is binnen de grenzen van het uit financieel oogpunt mogelijke pogingen tot instandhouding van het kerkgebouw te steunen. Het KNMI deelt mee: Bij Schotland bevindt zich de kern van een diepe depressie, die zich in noord westelijke richting verplaatst. Aan de zuidflank ervan trekt een in diepte toene mende storing over Noord-Frankrijk in de richting van ons land. Deze storing zal ons land vooral in de avond en nacht opnieuw regen brengen, waarna koele en onstabiele lucht zal worden aangevoerd. Het zal vrij koud blijven. Ook in de rest van Europa zijn de temperaturen nog niet normaal. Alleen rond de Adriatische Zee worden temperaturen bereikt van 20 tot 25 graden. YVEERRAPPORTEN Maximum- en mtnlmum- temperaturen binnen- en buitenland wind- richtü max. temp. min. temp. Den Helder zw. bew. WZW 13 9 Ypenburg regenbui ZW 12 9 Vlissingen regenbui ZZW 12 8 Eelde regen zzw 15 8 De Bilt regen ZZW 12 7 Twente motregen z 15 8 Eindhoven zw. bew. zw 14 8 Z.-Limburg licht bew zw 14 8 Helsinki regenbui ozo 18 11 Stockholm licht bew. w 12 9 Oslo geh. bew. ono 14 ld Kopenhagen zw. bew. zo 15 9 Aberdeen regen z 13 5 Londen onbewolkt zzw 14 7 Amsterdam regenbui zzw 12 8 Brussel zw. bew. zzw 14 7 Luxemburg regen zw 13 6 Parijs half bew. zzw 13 8 Bordeaux regen 16 11 Grenoble geh. bew. windst. 17 11 Nice geh. bew. WZW 21 15 Berlijn geh. bew. zzo 19 9 Frankfort zw. bew. zzw 17 8 München regen w 17 8 Zurich regen zzw 17 7 Genève geh. bew. zzw 15 9 Locarno regen O 22 9 Wenen zw. bew. windst. 15 5 Innsbruck regen wnw 18 6 Belgrado onbewolkt zw 13 7 Athene onbewolkt wnw 25 18 Rome zw. bew. WZW 20 12 Barcelona geh. bew. no 20 16 Madrid zw. bew. windst. 24 10 Mallorca zw. bew. windst. 22 13 Lissabon geh. bew. nw 20 14 Vrijdag 26 mei Zon op 4.32 uur; onder 20. 42 uur Maan op uur; onder 6.04 uur. Maanstanden Laatste kwartier 31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 mei Hoog water 4.18 uur en 16.48 uur Laag water 0.08 uur en 12.31 uur Vrijdag 26 mei Hoog water 5.03 uur en 17.33 uur. Laag water 0.53 uur en 13.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2