CELTIC DOORBRAK HEGEMONIE LATIJNS VOETBAL Schotse manager Jock Stein: „Dit is geweldig. Wij het beste team in Europa" Verslagen Helenio Herrera: „Natuurlijk, dit was geen beste wedstrijd van ons" 1 I r mei en juni •ges m 1® Nederlanders voor Wimbledon Celtics geheime wapen heet TOMMY GEMMELL Doórnbosch miste klasse om Pool Grudzien te bedreigen Aller ogen zijn gericht op. EUVRE MELK fe Herrera sprak met Eusebio Zege in Giro van Rudi Altig Enthousiast Celtic overspoelde in tweede helft vermoeid Inter Schotse vreugde na het werk E, Stanguellini wil veiliger autoraces Balk en Pennings naar Rusland Europese bokskampioenschappen gingen in Rome van start Hulptrainer voor DWS VELSEN N.V. VRIJDAG 26 MEI 1967 21 M Penalty Bezeten p*. Jirw Gemmell Schots feest Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Softbalprogramma (Van onze sportredactie) „Natuurlijk, dit was geen beste wedstrijd van ons. Maar het doet er verder niet meer toe. Wij kijken uit naar de volgende wedstrijd in Italië". Het klonk vermoeid uit de mond van de man die drie kwartier bevolen had, dat de kleedkamer van Inter Milaan na de Europa-Cupfinale gesloten zou blijven. Terwijl Celtic Glasgow volstrekt uitgelaten de bus in trok om naar het diner te gaan dat de eindstrijd om de Europa Cup voor landskam pioenen afsloot, peinsde Helenio Herrera in de kleedkamer over antwoor den aan de pers, die zich concentreerde voor zijn deur in het schitterende Estadio Nacionale. Het werd een snelle aftocht voor de man, die de 21 nederlaag van een vermoeide ploeg accepteerde. Toegebracht als zij was door een team met een niet te stuiten energie. „Wij spelen offensief. Na tuurlijk. Dat is goed voor het voetbal", sprak een enthousiaste en blijde Jock Stein. „Dit is overweldigend. Wij zijn het beste Britse voetbalteam. Wij zijn het beste voetbalteam van Europa". Om die mare te verspreiden zochten 12.000 al even uitgelaten Schotse supporters In de binnenstad van Lissabon naar alle mogelijke middelen. Tot vanmiddag drie uur het tijdstip waarop Celtic terugvloog naar Glasgow werd niets onbe proefd gelaten. In Portugals hoofdstad weet men het duidelijker dan waar ook. Celtic heeft de beste ploeg van Europa. De Portugese voetballiefhebbers, waarvan er 60.000 in het Nacional Sta- lion in Lissabon gisteren van 4 tot 25 gulden per plaats alles onoverdekt hebben moeten betalen, zijn opge schrikt door het bericht, dat Eusebio, een telefoongesprek met Hellenio Her rera heeft gevoerd. „Top secret" zei Inters coach hierover en lachte. „Van- laag zie ik Eusebio. Ik weet niet wat de gevolgen zullen zijn en of het ooit wel een gevolg zal hebben". De Duitser Rudy Altig heeft de zesde etappe van de Ronde van Italië gewon nen. De wereldkampioen reed de 63 kilo meter op een circuit in de omgeving van Palermo in 1 uur, 37 minuten en 56 se conden. De beste Nederlander was Jo de Roo, die zich als zesde klasseerde. De Italiaan Michele Dancelli blijft leider in de algemene rangschikking. Rick van Looy staakte de strijd wegens kiespijn. Het algemeen klassement luidt: 1. Dan celli (It) in 26 uur 47:57, 2. Perez Frances (Sp) op 15 sec, 3. Moser (It) 18 sec, 4. Schiavon (It) 1:14, 5. Poggiali (It) 1:17, 6. Zandegu (It) 1:24, 7. Merckx (Bel) 1:28. ADVERTENTIE tweemaal voldoende om Inter terzijde te staan. Al leek het er in het begin van die tweede helft bovendien even op, alsof Celtic ten onder zou gaan aan de eigen haast, die het demonstreerde. De nu rus tige Herrera zag zijn Inter toch steeds „Iedereen kan scoren, waarom Gem- mell niet? Omdat het een achterspeler is? Wij vallen aan. Ook Gemmell. Na tuurlijk. Ik verwachtte een goal. Van hem of van wie ook", zei Jock Stein, de manager van Celtic. Drie kwartier was een doelpunt aan zijn ploeg onthouden. Drie kwartier, waarin Celtic werd aange- tast door het benutten van een al na 9 minuten toegekende strafschop maar niet zichtbaar. „Wij duelleerden samen om de bal. Het was een gewone botsing. Wat wil je Cappelini is een kleine vent. Ik ben veel groter. Is het vreemd, dat bij bij een botsing tegen de grond gaat?" sprak John Craig, die de strafschop ver oorzaakte, toen hij Cappelini attaqueerde. Jock Stein en Bobby Murdoch na afloop met de enorme Europa Cup in de kleedkamer. Lennox stormt in volle ren op het Italiaanse doel af. Burgnich kijkt toe. Kurt Tschenscher oordeelde vanuit een ander standpunt. En hij had het als scheidsrechter voor het zeggen: dat was een elf meter trap. Duidelijk. Geen twij fel mogelijk. Cappelini kreeg een directe weg vrij naar het doel, toen hij werd ge nomen. Als scheidsrechter interesseert bet je dan niet of het in de eerste, negende, of laatste minuut is. Dan is het penalty". Inter's vermoeide ploeg had niet genoeg aan die 1-0 voorsprong, die het verkreeg in een periode, waarin Celtic al meer dan eens aanvallend schitterde. Kleine John stone kroop langs wie ook met onnavolg bare schijnbewegingen. Steve Chalmers mocht dan aanvalsleider zijn, hij verkoos de positie op zijn eigen doelhelft om van daar met rushes de Italiaanse sterren, die niet geestdriftig streden, uiteen te wer ken. Tommy Gemmell constateerde met genoegen dat Domenghini op de rechter vleugel voornamelijk als verlamd leek en wijdde zich dus aan de aanval. Herrera vocht op de reservebank vooral tegen zichzelf. Tegen een ieder die in zijn na bijheid kwam schreeuwde hij wenken. „Sarti. Facchetti". „Picchi". Het waren wanhopige kreten van de man, die onheil voelde en niet zou worden bedrogen in dat opzicht. In de uiterst levendige strijd konden zijn sterren de kans niet doen keren. Er was geen Suarez, die op het middenveld voor veranderingen kon zor gen. De 32-jarige vervanger Bicicli al 11 jaar aan Inter verbonden, maar nim mer een grote in de ploeg was een al even vermoeide ster als de anderen. „In- ter is uitgeblust", veroordeelde Tschen scher na afloop. „Wat een verschil ver geleken met de wedstrijd in de eerste ronde van de Europa Cup tegen Torpedo, toen ik ook scheidsrechter was". Celtic trok als een bezetene aan de gerafelde heerschappij van de Zuideuro- pese landen. Johnstone zette drie man op het verkeerde been om Sarti te laten proeven aan de schotvaardigheid. Lennox trok de achterhoede open met een snelle rush, waarna Johnstone inkopte en Sarti 'u 1*1 gH» ^ÉtatHSK •MÉÉ» jp p De Koninklijke Nederlandse Lawn Ten- VenneboerAlan Stone (Austr.), Astrid nis bond heeft de volgende spelers en speelsters ingeschreven voor het Wimble- don-toernooi, dat van 26 juni tot en met 8 juli in Londen wordt gehouden. Dames enkelspel: Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidy Jansen-Venneboer, Astrid Suurbeek en Ada Bakker, heren enkelspel: Tom Okker, Peter Soeters en Nick Fleury, dames dubbelspel: Betty StöveLidy Jansen-Venneboer, Ada Bak kerAstrid Suurbeek en Trudy Groen man met een door de organisatoren aan te wijzen speelster. Heren dubbelspel: Tom OkkerRay Ruffels (Austr.) en Pe ter SoetersNick Fleury. Gemengd dub belspel: Trudy GroenmanTom Okker, Betty Stöve met een door de organisato ren aan te wijzen speler, Lidy Jansen- De Italiaanse autorensportcommissie is door Vittorio Stanguellini, een fabrikant van raceauto's, een lijst met vijf punten gegeven ter verbetering van de veiligheid bij autoraces. Stanguellini zei dat hij zich gedrongen voelde de suggesties te doen naar aanleiding van het ongeluk op 7 mei bij de Grote Prijs van Monaco, waarbij de Ferraricoureur Lorenzo Bandini om het leven is gekomen. Hij stelde voor het gebruik van alumi nium legeringen in racewagens te verbie den aangezien deze, hoewel licht in ge wicht, in geval van brand explosief zijn. Een andere plaatsing van de benzine tanks, welke op het ogenblik praktisch de bestuurder omringen. Scheiding van de benzine in twee, niet ontvlambare vloeistoffen welke pas in de carburators worden samengevoegd. Het verplicht stellen van schuimblus- sers in raceauto's. De ideeën van Stanguellini zullen aan de internationale commissie voor auto- rensport in Parijs worden voorgelegd. SuurbeekPeter Soeters en Ada Bakker Nick Fleury. Jeugdtoernooi dames: Judith Salome, jeugdtoernooi heren: Fred Hem mes. Met ondersteuning van de bond hebben zich privé opgegeven: heren enkelspel: Jan Hajer, dames enkelspel: Els Veen- tjer-Spruyt, dames dubbelspel: Els Veen- tjer-SpruytFrancis McLennan (Schotl.), gemengd dubbelspel: Els Veentjer-Spruyt Jaime Pinto Bravo (Chili). Vzbmbm (Van onze wielermedewerker) Ter voorbereiding op de komende wereldkampioenschappen, die in ons land worden gehouden, maken zeven Neder landse amateurs met baancoach Jan Derksen een tiendaagse trip door Rusland. Zij nemen daar deel aan wedstrijden op de banen in Moskou (9 en 10 juni), Char- kov (11 juni) en Tula 12. 13 en 14 juni). Door Derksen werden Klaas Balk (Bad hoevedorp), Marcel Pennings (Nieuw Vennep), Harry van Piere (Uithoorn) en Gert Bongers (Voorst) aangewezen voor de ploegenachtervolging en kampioen Jan Jansen (Westzaan), Lijn Loevesijn (Amsterdam) en Wim Koopman (Rotter dam) voor de sprint. De Amsterdammer Frans v. d. Ruit kon Derksen voor de achtervolging niet opstellen, omdat hij pas hersteld is van een keelaandoening. Alvorens he' team woensdag 7 juni met het vliegtuig van Schiphol naar Mos kou vertrekt, nemen Balk, Jansen, Koop man en Loevesijn op zondag 4 juni deel aan de „Grote Prijs van Parijs" voor sprinters. De landenontmoeting met West Duitsland, die donderdagavond op de baan van het Olympisch Stadion gehou den zou worden, kon vanwege de regen geen doorgang vinden. knap corner tikte. De penalty, die na 9 minuten door Mazzola werd ingeschoten, richtte even de aandacht op het feit dat ook Inter zou kunnen scoren. Maar ver der ging Celtic. Even hoog was het aan vallend ritme van de ploeg, waarvan elke speler constant snel in beweging was, als de tomeloze geestdrift waarmee 12.000 Schotten op de tribunes Celtic om succes vroegen en naar dat succes hielpen. Auld schoot buiten bereik van Sarti te gen de lat. Chalmers richtte net even te hoog en Tommy Gemmell haalde uit voor een geweldige knal, waarop Sarti fabu leus reageerde en de bal corner tikte. Daarom bleef het voor rust 1-0 voor Inter. In de tweede helft was de lat nog „Heeft dan niemand gezien, dat hij het spel bepaalde. Zag dan niemand bij Inter dat die nummer 3 (Gemmell) hét was, die de beste van het veld was". Scheidsrechter Tschenscher haalde niets begrijpend de schouders op. „Met 1-0 winnen en alleen maar daarop spelen zoals Inter doet is niet meer voldoende. Celtic heeft dat begrepen. Vandaar die Gemmell." Het onderwerp van deze bewonde ringen van de bezoekers aan de finale om de Europa-Cup voor landskam pioenen was de 24-jarige Tommy Gem mell. Dit seizoen scoorde hij, met het eerste in de finale meegerekend, 16 goals in competitie- en bekerwedstrij den voor Celtic. Gemmell is 67,5 kg. zwaar en 1.84 lang. Hij maakt de in druk regelmatig in ademnood te ge raken, maar gisteren in Lissabon was hij toch steeds weer in staat om mee ten aanval te trekken, zijn wat slun gelachtige gestalte, niet snel maar wel verrassend te verplaatsen in een stijl van lopen, die verre van bekoorlijk is. Gemmell is bovendien bereid om doorlopend te schieten. Links of rechts. Het maakt voor hem geen verschil. Vijf jaar speelt hij nu voor Celtic. Vol gende maand is hij gehuwd man en woont hij op 10 km. afstand van Glas gow. Van Nederland weet hij. „Die straat langs het water in Amsterdam." En het publiek in Deventer. In Deven ter speelde Celtic vorig seizoen tegen Go Ahead in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup II. nadrukkelijker verder van de Europa Cup-droom wegglijden. Gemmell, de man, die meer dan wie ook het verloop van deze wedstrijd aanzien gaf, rekende als eerste af met de gevestigde macht. In de 17de minuut schoot hij vanaf de rand van het strafschopgebied onnoemelijk hard naar een voor Sarti onbereikbare hoek. Dat was 1-1, en Inter nu meer gedwon gen op de aanval te spelen, slaagde niet in een verandering van het beeld. Vijf minuten voor het einde was er integen deel een nieuwe stilstand in de defensie ve bedoelingen van de Italiaanse ploeg. Gemmell, Clark en Chalmers werkten in deze volgorde de bal laag over de grond naar het doelgebied en langs Sarti. Het Schotse voetbalfeest werd op het veld imponerend gevierd. Uitgebreid dansten de supporters later in de stad, zoals de spelers in de kleedkamer half gekleed en naakt met de elfde Europa- Cup ronddraafden. „Niemand verwachtte ons dit seizoen. Wij hebben zelf ook eigenlijk nauwelijks over dit succes ge dacht. Maar zie, here we are", sprak klei ne man Johnstone. „Geweldig", vulde de grote Gemmell aan. En voor het eerst in de 80-jarige geschiedenis van Celtic weerklonk tot diep in de nacht de suppor tersroep „cel-tic" door de straten van Lissabon. Theo Reitsma ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) IJMUIDEN Gisteravond zijn in Rome de Europese echter goed, won de tweede en derde ron- bokskampioenschappen van start gegaan. Pierre Doorenbosch, de Nederlandse kam pioen in het lichtgewicht, ontmoette in de eerste ronde voor de derde maal in pre cies één jaar tijd de Pool Josef Grudzien, Olympisch kampioen in het lichtgewicht. Ook dit keer was de rechtsvoorstaande Bosschenaar een moedig tegenstander maar hij miste de klasse om Grudzien werkelijk te bedreigen. De Pool zegevier de op punten. Doorenbosch viel zelden aan en bleef maar in een cirkel om de Pool heen- draaien om hem op armlengte afstand te houden. In de 45ste seconde van de der de ronde ging Doorenbosch down en slaag de er met moeite in het gevecht te be ëindigen. Alle wedstrijden gaan over drie ronden. De Russische ploeg, die naar Rome was gekomen om tien gouden medailles te ver overen, zag die illusie al in de eerste ron de in rook opgaan. Velikton Barannikov, de 28-jarige titelhouder in het lichtge wicht, had tegen de 21-jarige Italiaan En- zo Petriglia weinig in te brengen. De Rus kreeg zelfs twee openbare waarschuwin gen wegens te laag stoten. De Italiaanse vederegwicht Franco Pasotti zorgde bijna nog voor een verrassing. Na anderhalve minuut haalde de Italiaans Stanislav Ste- paschkin, de Russische Olympisch kam pioen en tweevoudig Europees kampioen met een strakke rechtse directe naar het canvas. De 26-jarige Rus herstelde zich de en zegevierde ruim op punten. VlieggewichtYadigara (Turk) w.o.p. Grasso (It.). Graham (Ierl.) wint door diskw. in tweede ronde van Deneubourg (Belg). Stepaschkin (Rusl.) w.o.p. van Pasotti (It.) Michailof (Buig.) wint door interv. in tweede ronde van Kovacs (Hong.). Lichtwelter: Freschi (It.) wint door medische interventie van Schumacher (Lux.). Welter: Hansen (Den.) w.o.p. van Duran (Sp.) Zwaarwelter: Edwards (GB) w.o.p. van Men duni (Fr.). Covaci (Roem.) wint door medische inter ventie in tweede ronde van Gheorgiev (Buig.) Lichtgewicht: Meronen (Finl.) w.o.p. van Mota (Sp.); Grudzien (Polen) w.o.p. van Pierre Doorenbosch (Ned.); Petriglia (It.) w.o.p. van Barannikov (Rusl.); Pilicev (Buig.) w.o.p. van Mlade (Tsj.-SL). Zwaargewicht: Baruzzl (It.) w.o.p. van Renz (W.-Dld.); Meier (Zwits.) w.o.p. van McLinden (Ierl.); Trela (Polen) wint door interventie in derde ronde van Avoth (Wales); Boddington (GB) wint door interventie in tweede ronde van Koglbauer (Oost.); Issossimov (Rusl.) w.o.p. van Polacek (Tsj.-Sl.); Wiberg (Zwe.) w.o.p. van Samodi (Hong.). Bert Wouterse, de jeugdtrainer van de eerste divisieclub Velox uit Utrecht, treedt op één juni als hulptrainer in dienst van de Amsterdamse eredivieclub DWS VOLLEYBAL. Nederland heeft gistera vond in het militaire volleybaltoernooi in Parijs met 3-0 van België gewonnen. De setstanden waren 15-12, 15-10 en 15-12. ROLHOCKEY. Het Nederlandse rolho- ckeyteam heeft tijdens het Europese kampioenschap in het Spaanse Bilbao met 5-1 gewonnen van West-Duitsland. ADVERTENTIE Zaterdag: BloemendaalStorks (18.30). Zondag: EDO—HCK (11.00); DSS— HHC (11.00); Onze GezellenTerrasvo gels (11.30). Maandag: SC HaarlemTIW; O VVO TYBB; de Pinguins—de Geuzen; Water graafsmeer—V VGA; EHS—Shell; AMVJ- Lijnden; Onze Gezellen 2Bloemendaal 2; TYBB 3—EDO 3. Dinsdag: HHC 2TYBB 2; Onze Gezel len 3de Pinguins 3; Terrasvogels 2de Geuzen 2; TIW 2Watergraafsmeer 2; DSS—HHC (jun.); Onze Gezellen C—On ze Gezellen B (jun.). Woensdag: HCK 4—Schoten 2; HBC HCK (jun.); AMVJ 2—HHC 4; THB TYBB (jun.). Donderdag: TIW—OVVO; VVGA— de Pinguins; THBODIZ; Bloemendaal 3 HHC 3. Donderdag: OVVO 2—SC Haarlem 2; DSS 3Rivalen; HCK 3Johez; Schoten 3Kennemerland; SchotenEHS 2; HHC DSS (jun.). Vrijdag: Watergraafsmeerde Geuzen TYBB—SC Haarlem; De Meteoor—EHS EDO 2—DSS 2; De Pinguins 2—HCK 2 VVGA 2Onze Gezellen 4; Lijnden 2 de Meteoor 3: ODIZ 2DCC; Terrasvo- gels 3HBC 2; BloemendaalOnze Ge zellen (jun.); KennemerlandOnze Ge zellen D (jun.); Terras vogels BTHB B (jun.).

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21