WELVAART EN WELZIJN IN HET NOORDZEEKANAALGEBIED zoom f Gans Initiatief om ontwikkeling creatief te begeleiden Aanleiding was het streekplan Teenerteam geen partij voor slagvaardig Terrasvogels m m V reedzaam marinebezoek.. Bezoek onze OCCASION-SHOW Conferentie met honderd deelnemers 425,- Geslaagd softbalduel in Velsen IJmond 2 vecht voor minieme promotiekans DE IJMOND G. I N I A Korfbaltoernooi in IJmuiden kom kijken en vragen bij 'Dure'auto? Voordelige auto? ZENTYELD en VAN BREEMEN A.s. Bruidspaar!! BEATRIX Bloemsierkunst VRIJDAG 26 MEI 1967 7 Twee processen Veiser Sportweek A mbities Handbalcompetitie Puzzelprijswinnaars (Waarom niet allebei tegelijk?!) SIMCA (City). Naar de roman „Sytten" van Carl Erik Soya, een boek dat wel eens als de Deense „Bob en Daphne" wordt omschreven, heeft Annelise Meiniche de film „Zeventien" ge maakt, waarin wordt verteld hoe een enigszins verlegen jongen van zeven tien jaar tijdens een vakantie, dank zij een vrijer contact met verschei dene meisjes en vrouwen tot „man" groeit. Hiermee heeft Annelise Mei niche dus een film over de puberteit willen afleveren, die echter niet als een serieuze studie over het gekozen onderwerp kan worden beschouwd. Daarvoor lonkte zij teveel naar het publiek, door handig gebruik te ma ken van het gegeven en daarbij volop te profiteren van de bijbehorende ero tische complicaties. De film is tot en met woensdag voor Velsen gereser veerd, waaruit kan worden afgeleid dat hiervoor de nodige belangstelling wordt verwacht. MM iiiiÉiii mr HEDENAVOND 17.00—22.30 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Beverwijk J. F. GROOT BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN ADVERTENTIE Dichtbij en veraf, alles kan er op. Scherp en goed belicht. Uw zoomcamera staat voor niets. Hij regelt de belichting. Hij trekt die verre zeilboot dichterbij, maakt de kleine kamer ruim. Dat Is modern, dynamisch fil men. Een moderne J I gdynamische x I m$B 'ffrja filmcamera la de x I m mUM Yashlca Super I 8-30. Yashinon zoomlens 1,7/10- 30 mm, met af standsinstelling. Automatische belichtingsrege ling (CdS) met lichtmeting door de lens. Tegenlicht compensatie. Electrische filmaandrijving. Filmin- leggenvolgensnieuwe Super 8 sys teem. Dus cas sette erin, dek sel dicht, klaar! Incl. handgreep en oogschelp a inci Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 Dood gevonden. De politie te Laren (Noord-Holland) heeft een 78-jarige alleen wonende vrouw dood in haar woning aan de St. Janstraat aangetrof fen. Ze moet twee dagen tevoren zijn overleden Ruim honderd vertegenwoordigers van overheid, bedrijfsleven, vakbeweging, maatschappelijke en culturele, kerkelijke en andere levensbeschouwelijke groe peringen gaan op vrijdag 2 en zaterdag 3 juni op het buitengoed Beeckestein in Velsen een conferentie houden over de toekomst van het Noordzeekanaalgebied. Dr. ir. R. v. d. Waal, directeur van de Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland en professor dr. R. C. Kwant, hoogleraar van de Utrechtse universi teit en lid van de Raad voor de Ruimtelijke Ordening, zullen stellig belangwek kende inleidingen houden over respectievelijk de toekomst van het Noordzeekanaal gebied en over het thema „Mens en ruimtelijke ordening". Maar de conferentie heeft een verderstrekkend doel dan alleen het luisteren en discussiëren. De initiatiefnemers willen met deze conferentie iets op gang brengen, waarvan men zichzelf nog afvraagt waar het toe zal leiden en hoe men het vorm moet geven. economische ontwikkelingen, gericht op de welvaart, waarvan men het gevoel heeft dat die wel voldoende aandacht krijgen via /le bestaande overheidsorga nen en -diensten, de politieke partijen, enzovoort. Anderzijds de culturele, maat schappelijke en sociale ontwikkelingen, gericht op het welzijn, waarvan men het gevoel heeft dat daar veel te weinig aan dacht aan wordt besteed. Beslissingen kunnen uitsluitend worden genomen door de politieke afgevaardigden in gemeenteraden, provinciaal bestuur en regering. De deelnemers aan de conferentie, al thans de initiatiefnemers, willen nu ko men tot een gecontinueerde vorm van samenspraak, die enerzijds als „achter ban" voor de politieke vertegenwoordi gers kan dienen en die als zodanig een adviserende, een begeleidende en een voorlichtende taak heeft, maar die tevens de taak heeft om ook de bevolking van het betreffende gebied te interesseren voor al hetgeen zich in de naaste omge ving afspeelt en af gaat spelen. Men stelt zich dus als het ware op tus sen de overheid en de bevolking om zowel naar boven als naar beneden door te spe len hetgeen van belang kan zijn voor het welzijn van de mensen die straks in het Noordzeekanaalgebied moeten werken en wonen. In dat raam passen ook de plannen die men heeft om een permanente tentoon stelling in te richten, die alle mensen een beeld kan geven van de toekomstige ont wikkelingen in het Noordzeekanaalgebied. Duidelijke uitgangspunten zijn er wel, al bleek het tijdens de donderdagmiddag door de initiatiefnemers belegde perscon ferentie zelfs moeilijk om die concreet in enkele woorden vast te leggen. Een aanleiding voor het initiatief tot de conferentie is onder meer geweest het streekplan voor het Noordzeekanaalge bied een lijvig boekwerk met vele bij lagen waarin in hoofdzaak economen, planologen, stedebouwers en dergelijke op basis van cijfers, feiten en prognoses heb ben bepaald hoe het toekomstige Noord zeekanaalgebied moet worden ingericht. Afgebakend is waar men moet wonen, moet werken, waar de wegen, spoorlij nen, kanalen, havens en dergelijke dienen te worden geprojecteerd en waar recrea tiegebieden moeten worden gecreëerd. Nauwelijks aan de orde gekomen is hoe de mens, de intermenselijke verhoudin gen, het culturele, geestelijke en sociale leven, zich zullen ontwikkelen in het toe komstige Noordzeekanaalgebied. De initiatiefnemers tot de conferentie willen nu als het ware tot twee proces sen naast elkaar en in aanvulling op el kaar komen. Enerzijds de planologische en (Van onze softbalmedewerker) In het kader van de Velsense Sport week vond gisteravond op het Sportpark Sohoonenberg een softbalwedstrijd plaats tussen de hoofdklasser Terrasvogels en het Haarlems Teenerteam. Ondanks het gure weer kan van een geslaagde demon stratie worden gesproken. Terrasvogels, dat deze avond het slaghout vaardig han teerde won moeiteloos met 14-1. Toen scheidsrechter Bauer om kwart over zeven de wedstrijd begon, dreigde de regen roet in het eten te gooien. Ge lukkig echter zijn de talrijke, meest jon gere toeschouwers voor een voortijdig ein de van de wedstrijd bespaard gebleven. Terras vogels dat bijna foutloos speelde, toonde reeds in de eerste gelijkmakende slagbeurt zijn aanvalsdrift. Ange Mul der, infield-hit, en Rietje Disselköter, vrije loop, bereikten de honken. De jeugdige, talentvolle Jet Jonker deed toen reeds het enthousiasme op de tribune oplaaien. Een flitsende homer ver over de midveldster zorgde voor een 3-0 voorsprong. Terrasvogels, dat in de tweede inning niet tot scoren kwam, zag het teenerteam in de derde slagbeurt via Helma Bou- chier tot 3-1 terugkomen. Onweerstaan baar kwam de Santpoortse ploeg terug. Fraai veldspel van Lies de Wilde kon ZATERDAG 27 MEI VOETBAL: 14.30 Voetbaltoernooi senioren en juni oren Velsen, Haarlem, Bergisch Gladbach en Lokeren. Op het „Waterloo"-terrein. KORFBAL: 10.00 Korfbaltoernooi op bij velden van het sportterrein „Schoonenberg". DKV, KCS en een groot aantal deelnemende verenigingen. JUDO: 14.00 Dshen DuiHaarlemZaandam in de Dojo te Santpoort (zuid). BASKETBAL: 14.00 Basketbaltoernooi: Akrides, Exer- citia, Bergisch Gladbach en Loke ren. Op het terrein van het gym nasium Paulinum te Driehuis. Bovendien elke avond in de sport week demonstraties op: terreinen van Paulinum, Cepheusplein te IJmuiden, Paramariboplein te Santpoort (noord) en op het ter rein van het Lavigeriecollege te Santpoort aan de Wüstelaan. BILJARTEN: 20.00 Krijt op tijdLokeren. In zaal „Zomerlust" aan de Hoofdstraat te Santpoort. TAFELTENNIS: Velsen—Lokeren. DAMMEN: Jeugddamtoernooi in de recreatie zaal van het stadhuis. runs nog even voorkomen. Toen echter op nieuw Jet Jonker en Mieke Boers uithaal den op worpen van Joke van der Putten liep de score op naar 5-1. Fataal werd de vierde inning voor het Haarlems Tee nerteam. Ange Mulder, Rietje Disselköter en Jet Jonker produceerden gaaf slag werk op het werpen van de HBC-werpster Carin van Ree. Bovendien ging het Haar lems negental in deze periode veldfouten maken. Alvorens de derde nul in deze inning viel was Terrasvogels uitgelopen naar een nauwelijks meer in te halen 10-1 voorsprong. Aan slag faalde de jeugd volkomen. Op het werpen van Mieke Boers kwam slechts Astrid Noordhof f tot een honkslag. In de laatste drie innings stond Terrasvo gels zelfs geen honkloopsters meer toe. Carin van Ree daarentegen zag geen kans de aanvalsdrift van de ploeg van coach Van der Berg in te perken. Pas bij 14-1 viel de laatste nul. De grote uit blinkster in deze wedstrijd was Terrasvo gels-speelster Jet Jonker. Tijdelijk wordt een dergelijke tentoon stelling ingericht tijdens de conferentie- dagen. Aan de totstandkoming hiervan werken mee Hoogovens en Mobil Oil, als mede de gemeenten Haarlem Beverwijk, Velsen, Heemskerk, Amsterdam en Zaan dam. Op de achtergrond van dit alles staat ook de overweging, dat veleni die in het maatschappelijke, sociale, culturele en kerkelijke leven verantwoordelijk heid dragen eri leding geven vaak weinig partijpolitieke ambities hebben. Daarom zoekt men naar een vorm om deze „bo venlaag" op een andere wijze te benade ren en te betrekken bij het tot ontwikke ling brengen van het Noordzeekanaalge bied. De bovenstaande toelichting op de te houden conferentie werd donderdagmid dag gegeven tijdens een door de initia tiefnemers belegde persconferentie, die werd voorgezeten door de heer J. van Os van den Abeelen, voorzitter van de Stich ting „De Velser Gemeenschap" en waarbij aanwezig waren de heer A. M. Boelen, directeur van de Stichting Opbouw Ka tholiek Kennemerland en ds. C. Lebbing, Ned. Hervormd predikant te Amsterdam. De andere drie initiatiefnemers zijn dr. A. van Biemen, directeur van de Arbei dersgemeenschap der Woodbrookers, mr. O. L. V. Guermonprez, directeur van de Volkshogeschool Bergen en de heer L. J. de Ruiter, voorzitter van het vormings centrum „De Haaf" en burgemeester van de gemeente Bergen. (Van onze handbalmedewerker) In de promotiekompetitie voor een plaats in de Overgangsklasse A (dames) heeft kampioen van West A, Full Speed, een vrije zondag. De beide andere kandida ten, Olympia uit Hengelo en de kampioen van distrikt Noord komen tegen elkaar uit. De Haarlemse kampioenen, IJmond 2 b\j de dames en Concordia 2 bjj de heren z(jn ook nog bij promotiewedstrijden betrokken, al is de kans om hogerop te komen uiterst gering geworden. De juniorenkampioenen van de afdelin gen Amsterdam, Haarlem, Alkmaar en Utrecht komen zondag in Soest tegen el kaar uit om te trachten het distriktskam- pioenschap te veroveren. De winnaars mogen dan op 11 juni in Velsen strijden om het kampioenschap van Nederland. Evenals verleden jaar zullen de dames junioren van IJmond en de heren-junio ren van Concordia de Haarlemse kleuren hooghouden. 7.50 J. Bergwerf, Trompstraat 89, IJmuiden; 5.C. Hokke, Sluisplein 16, IJmuiden; 2.50 Mevr. L. J. Fernhout, Narcissen- straat 13, Santpoort. ADVERTENTIE Waarom niet een Sïmca 1301/1501? Dan hebt u de nieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met het dure zitcomfort. En alles wat u verder zoekt. Bagageruimte? Makkelijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrek ken! En voor de caravanbezitter: ook de trekkracht is geweldig! Daarom een auto die technisch en praktisch duidelijk 'duurder' is dan hij kost. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1301/1501 VANAF f 7795.— V67-9 NEDERLANO NV. CLIFF RICHARDS POPULARITEIT duurt nu al jaren. Zijn liedjes passen dan öök precies in de luchtige show films waar hij zich in specialiseert en waarvah hij er reeds verscheidene ver vaardigde. Hij weet daarbij steeds de buitenissige geëxalteerdheid en op de spits gedreven ritmiek van veel typische teenager-zangers te vermijden en bereikt daardoor geregeld een breed publiek. IN DE SHOWFILM „Wonderful life" worden twaalf songs van Cliff heel be kwaam aan elkaar gebreid door een lief, doch mager verhaaltje, waarin wij Cliff en zijn Shadows, alsmede twee prille meisjes betrokken zien raken bij het ma ken van een film op de Canarische ei landen. Dit gaf de regisseur aanleiding tot een niet onaardige „inlas" over de geschiedenis van de cinematografie, waar bij door „The Shadows" een aanzienlij ke rol wordt vervuld. Bovendien blijken zij niet te beroerd om op de daarvoor wl V •-vX De Koninklijke Marine is weer in Amsterdam, maar deze keer met vreedzame bedoelingen. Smaldeel V brengt tot 29 mei een bezoek. Hier de kruiser „De Zeven Provinciën" bij aankomst op het IJ. ADVERTENTIE Wijk aan Zeeërw. 184 - IJMUIDEN - Austin-dealer Voor Gemeente Velsen Kennemerlaan 222 - 226 SIMCA IJmuiden Tel. 02550 - 14324 en 1 62 38 GEBOREN: Anneliese d.v. G. Pinna en A. Siddi; Anna M. d.v. J. L. Tervoort en M. A. M. Ponem; Ronald z.v. R. Hulshof en B. M. Kok; Marco M. S. z.v. C. Zoet en E. M. de Jongh; Catharina E. d.v. N. van Leeuwen en E. P. J. Teeling; Ga- briëlle d.v. J. M. van der Linden en J, Soorsma; Johannes J. z.v. J. P. Fenger en M. M. Bakkum; Jacqueline J. d.v. J. de Boer en C. M. Petra; Theodora J. d.v. T. H. Vermeij en A. J. Schoenmaker; Femke d.v. D. J. C. van Batenburg en Y. R. Mo lenaar; Everardus J. M. z.v. J. J. M. Punt en C. J. M. Deen. ONDERTROUWD: C. C. M. van Laer en E. W. C. G. de Leeuw; R. Kaiser en F. Tissing; H. E. van Wijngaarden en G. C. Mulder; E. Vermeer en M. E. van der Schoor; J. T. Dam en G. D. Nijman. GETROUWD: A. Kraaijeveld en A. Lantinga; J. A. Klous en M. J. A. Kuijs; V. Negrijn en E. R. Beerling; O. K. H. Gallas en A. M. Zwart; O. J. Caspar en S. D. Cornelisse; B. J. Wassink en R. da Vries; W. J. Huttinga en C. C. H. Schelle- vis; C. F. Noordemeer en M. G. C. Dijcks; K. Fiseier en W. M. J. Derks. OVERLEDEN: A. M. Hoogeveen 89 ja ren geh. gew. m. W. Kesteloo; C. D. Kerk- meer 56 jaren; C. van Ooijen 90 jaren ongeh.; R. Meijer 79 jaren. aangewezen tijdstippen plaats te nemen achter drumstel en gitaren en omdat al les in kleuren en voor breeddoek werd gefilmd, kunnen hun bewonderaars hier zondagmiddag weer het nodige genoegen aan beleven. (Stadsschouwburg). TOT DE STOERE revolverhelden van het witte doek, die zich in hun strijd tegen de mis daad altijd van de overwinning verzekerd kunnen achten behoort ook George Na der, die als Jerry Cotton in dit opzicht niet voor zijn kornuiten onderdoet. In „Jerry Cotton beukt erop los" begeeft hij zich in zijn kwaliteit als FBI-agent in de heksenketel der New Yorkse onderwe reld, waar voor hem wel weer zo het een en ander valt op te ruimen. De dyna mische gangster jacht, welke hiervan het gevolg is, kan tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg worden bekeken. Als vrolijk intermezzo voor al die sensa tie wordt dan zondagmiddag de klucht „Paniek in het warenhuis" gedraaid, waarvoor alle dolle elementen door de populaire Marx Brothers op de been wor den gehouden. (Lux or). EVENALS IN VELSEN wordt hier tot en met woensdag de vrijmoedige Deense film „Zeventien" vertoond, die men desgewenst in de aanhef van deze rubriek nader vindt omschreven. Alleen zondagmiddag wordt deze serie onderbro ken voor de onvolprezen Eddie Constan- tine, ditmaal in „Eddie gooit met bom men". (Kennemer Theater). DAT OOK DE Italianen raad weten met een harde western komt tot en met zaterdag George Finley met zijn in Italië gemaakte „Adi os Gringo" in dit theater bewijzen. De tendens van vroegere Italiaanse wild west-films, zoals „Voor een handvol dol lars" en „Een pistool voor Gringo" blijft hierin onveranderd gehandhaafd, met als resultaat een spannend verhaal, veel ac tie, gevecht en geschiet en voor de af wisseling een vleugje romantiek. NA EEN SPROOKJESACHTIGE intro ductie, waarin een arm Parijs bloemen meisje als een moderne Assepoester wordt veranderd in een mooi meisje met een feestjurk, om vervolgens met het oude heertje dat haar heeft omgetoverd tot een luxueuze Parisienne en een knappe chauf feur de stad ingaat, heeft regisseur Pierre Armand het eigenlijke doel van zijn film bereikt, namelijk een rondtochtje te ma ken door de nachtelijke „Ville Lumière", langs nachtclubs en music halls, op zoek naar danseressen en stripteaseuses. Dit moderne sprookje is volgens de reklame opgenomen in technicolor en „sexyrama" en een der slagzinnen luidt dan ook: „Een paradijs op aarde, waar de kle- dingvelletjes de allerergste malaise in de textielindustrie suggereren". Deze malai se duurt hier dan van zondag tot en met woensdag, afgewisseld door de Italiaanse komedie „Het huwelijksbed" (zaterdag nacht) en „De leeuw van Thebe" (zon dagmiddag). (W. B. theater). HET BIOSCOOP SCHERM van dit theater is tot en met maandag gereserveerd voor „Semiramis, de wrede heerseres van Babyion", een titel die weinig over de inhoud te raden overlaat. Dit is ook het geval met „Re volvers beslissen" voor zondagmiddag, waarbij het voor een ieder duidelijk zal zijn dat het hier weer handelt over dap pere kerels, Indianen en schone vrouwen. (Van onze korfbalmedewerker) De korfbalvereniging „Neptunus" te IJmuiden organiseert zondag in het sport park „Schoonenberg" seriewedstrijden ter gelegenheid van de elfde Velser Sport week. Voor dit toernooi hebben de vol gende verenigingen ingeschreven: Animo Ready, Aurora, Frisia (Harlin- gen), Haarlem, Neptunus, Nieuw Flora, Oosterkwartier, Oosterpark (Amsterdam), Parkwijk, De Tovers (Zeist), Victoria (Amsterdam), Watervliet en IJmondia. Deze verenigingen komen met 55 twaalf tallen naar „Schoonenberg" en spelen in 11 poules een halve competitie. Het toernooi wordt verspeeld van 9.30 uur tot 17.00 uur. ADVERTENTIE Verhuur van gelegenheidskleding Arendsweg 52, Beverwijk Telefoon 02510-2 48 96 Herenconfectie Maatkleding BEVALLEN: M. E. L. Töning-van der Duin, d„ Ahornstraat 4, IJmuiden; M. M. Dijkstra-Rari, d., Saenredamstraat 30 rd, Haarlem; G. Broekhoff-Berendsen, d., Voermanstraat 50, IJmuiden; IJ. I. de Vries-Leeflang, z., Daltonstraat 1, IJmui den; M. C. M. van Velzen-Desaunois, z., Venusstraat 51, IJmuiden; T. E. Koning van Buuren, d., Dietsveld 1, Haarlem. OVERLEDEN: A. T. Wiegel, 87 jr, we duwe van L. Klaassen, Gerrit van Heem straat 21, Haarlem. D. van der Put, 91 jr, weduwe van A. van der Doel, Rijnstraat 4, IJmuiden. ONDERTROUWD: E. A. G. Luppens, Lange Nieuwstraat 458, IJmuiden en V. van Duinen, Lange Nieuwstraat 458, IJ muiden; J. C. Moleman, Van Nieuwkoop straat 9, IJmuiden en J. H. Luijke, van Nieuwkoopstraat 9, IJmuiden; G. Eggens, Velserduinweg 294, IJmuiden en G. Plug, Lange Nieuwstraat 89, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Velserduinweg 294; C. Manten, van Maerlantlaan 4, Amersfoort en I. E. B. Bok, Eridanusstraat 3, IJmuiden; C. P. van Eek, Anjelierstraat 12, Haarlem en M. D. van Dillewijn, Hoofdstraat 224, Santpoort, t.a. Santpoort, Hoofdstraat 224; H. Dukel, van Speijkstraat 2, IJmuiden en' M. A. Goos, Heerenduinweg 109, IJmui den; K. Serlie, Marnixlaan 15, Driehuis en M. E. de Boer, Berkenstraat 20, IJmuiden, t.a. Driehuis. Marnixlaan 15; T. J. W. Vink, Berkenlaan 31, Beverwijk en W. G. Kaij, Smidt van Gelderstraat 43, Velsen- Noord. GEHUWD: H. J. Rutten en N. A. Ver hoog, IJmuiden, Zeeweg 341; A. P. 'Baars en J. Lazeron, Zaandam, Zuiderstraat 76; F. F. de Waard en I. de Smit, IJmuiden, P. Potterstraat 17; D. van Mossel en M. J. Filippo, Apeldoorn, Waalstraat 81; L. V. van der Laan en A. H. M. Wilms Floet, Roosendaal, Schubertlaan 30B; A. W. van Leeuwen en A. A. Hoekstra, Alkmaar, Aert de Gelderlaan 222; J. F. van den Braber en E. P. C. Nelissen, IJmuiden, Huijgensstraat 10 rd; J. W. A. M. van der Meulen en J. van der Zee, IJmuiden, Ken nemerlaan 121. ADVERTENTIE Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56-58 - TEL. 16088

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7