HAAR JOURNAAL PANDA EN DE MEESTER*DRINKER POLLE, PELLI EN PINGO KAMMETJE FOK Commentaar op het minirokje van Claudia Cardinale RECHTER TIE HET GEHEIM VAN DE WIEROOKKLOK Ons vervolgverhaal 1 iü Nieuw weekblad voor meisjes Schaaldieren op postzegels ZATERDAG 27 MEI 1967 10 Een romantisch verhaal door Richard M ■Mi m. Enorme diamant gevonden ik) M 52) „Zie je nou wel," zei ik tegen Pe ter. „Waarom voorzie je je niet van Rosie? Er mankeert niets aan Ro- sie." „Ik zou 't niet durven proberen," zie Peter. „O, ben ik zo'n draak?" „Nee, een draak ben je niet. al ben je een opwindende vrouw. Maar je bent een beetje te opwindend en ik ben 'n tikje bang van je. Ik geloof dat ik maar beter een van je hotel gasten kan zijn en niets anders". „Zie je, hij vindt me te oud. 't Is gewoonweg een schande. Maar als hij wat meer gedronken heeft, ziet hij mijn rimpels niet meer." Maar we konden niet veel meer drinken, omdat onze voorraad bijna uitgeput was. Toch waren we niet dronken. Ik liep heel vast ter been de kamer uit en toen ik terugkwam waren Sandra en Lamb verdwenen. Dorcas nam afscheid. Ik weet niet of ze minder had gedronken dan wij m.ar ze toonde zich volkomen be daard. Mario ging met haar mee om haar thuis te brengen. Ook Mervyn prevelde een bedankje en welterus ten en verdween door de voordeur, omdat hij gewoonlijk het grootste deel van de nacht door de straten zwierf. Peter en ik bleven. We rook ten een sigaret en keken naar de lege glazen en flessen en naar de asbakken vol uitgedrukte sigarette- stompjes. We praatten over niets in het bijzonder en ik vroeg me af of Peter op mijn vertrek zat te wachten, want Rosies rimpels waren onzicht baar en ze was nu niet ouder dan vijfendertig, en ze had zich met vrouwelijke soepelheid op de bank uitgestrekt, als een tijgerin die haar macht kent, en zeker is van haar prooi. En toen stond Peter plotseling op. „Ik ga naar bed", zei hij. „Ga je mee?" Ik aarzelde. Ik wist niet wat ik doen zou, totdat ik mijn eigen stem hoorde zeggen: „Ik blijf nog een poosje". „Welterusten", zei Peter, 't Was een plezierige avond. Welterusten Hij vertrok. „En?" vroeg Rosie en ze glim lachte slaperig. „En?" Ik bewoog me niet op mijn stoel. Ik rookte mijn sigaret op en drukte het stompje uit en al die tijd zeiden we niets, omdat er niets te zeggen viel en de gespannen stilte welsprekender was dan woorden. Toen verlegde ze haar ene ben wat en alsof dat een teken was, stond ik op en ging op het randje van -de sofa zitten. Ik legde mijn vinger toppen op het blankbruine vlees van haar armen en die aanraking deed iets als een elektrische schok door me heengaan, Ik begon haar te kus sen en ze was heel gedwee en pas sief en ze bleef aldoor glimlachen zonder mijn kussen te beantwoorden. Ik werd heftiger, maar ze glimlachte alleen maar en haar lichaam bleef die latente passie behouden. Ik begreep dit niet. Zonder aan moediging, zelfs beledigd, verdween mijn hartstocht weer even vlug als ze was opgekomen. Ik verroerde me niet. En ook zij bleef een ogenblik bewegingloos liggen, alsof ze zich er van wilde overtuigen, dat die uitbar sting van energie weer tot rust was gekomen. Toen duwde ze me zachtjes weg, zodat ik weer recht overind zat. „Wat is er?" vroeg ik. „Nee, wat is er met jou?" „Je hebt hier om'gevraagd", zei ik. Ze begon te lachen. „Dat is waar". „Nu, en?" „Ik laat liever niet mijn hals af snijden". „Wat bedoel je?" „Ik bedoel beste jongen, dat je al een aardig meisje hebt. Ik heb alles over je Hanako gehoord. Peter heeft het me verteld. Alleen aan mij, aan niemand anders". Ik stond van de sofa op en greep een sigaret. Ik had de hele avond gerookt en een droge aanslag in mijn mond. Rosie stak ook haar hand uit naar een sigaret en dus gaf ik haar die welke ik al had opgestoken en nam zelf een nieuwe. Ik vond dat ik me belachelijk had laten maken en voelde me boos en tegelijkertijd beschaamd. „Ga door", zei ik. „Beste Michael, hoe kan ik nu met je praten, als je rond loopt te stam pen als een vervelende schoolmees ter? Toe kom alsjeblieft weer zitten". Ik ging met tegenzin naar de sofa terug. Ze nam een van mijn handen en hield die beide in de hare. „Laat me je eerst vertellen, dat het niet vaak gebeurt dat ik het naar mijn zin heb, en ik zou het heer lijk hebben gevonden, me door jou het hof te laten maken. Als het Peter was geweest, zou ik hem zelf ook een beetje liefde hebben getoond, om dat hij een aardige jongen is en het goed voor hem zou zijn. Maar voor jou is het niet zo goed en ik ben niet zó op plezier uit, dat ik jou on gelukkig wil maken". „Waarom bracht je me daar dan toe daarstraks?" „Ik durf bekennen dat dat een kwestie van ij delheid was. Ik vond het prettig te weten, dat ik nog altijd een knappe jongen 't hoofd op hol kan jagen. Maar je bent ook een dwaze jongen. Jouw Hanako is een lief en goed meisje. Peter heeft dat gezegd. Heel lief en heel mooi, zei hij". „Als je 't niet erg vindt, geloof ik dat ik liever naar bed ga", zei ik. „Ik zal je heel gauw naar bed la ten gaan." „Nee, ik ga nu," zei ik. „Ik wil niet over Hanoko praten." „Als -je niet over haar wilt praten, dan is dat, omdat je bang bent." „Je weet er totaal niets van. Even min als Peter." „Ik geloof toch van wel. Je bent bang." „Waarvoor bang?" „Je bent alleen maar bang om de dingen onder ogen te zien." „Er zijn een heleboel dingen, die niet waard zijn om onder ogen ge zien te worden." „O ja, dat kun je altijd gemakke lijk zeggen. Het is ook gemakkelijk, door het leven te gaan en te zeg gen, dat niet de moeite waard is maar dan is het geen goed le ven." (Wordt vervolgd.) NMMWIJVIMAMIMMAMMMAMJMMIMMMAflAMMMflMMMMMMMMMIMIAMflMMIVMMMIMMJIAMMAAfMJMJMMMMVJtlVMIIMMIJWIMWI „L'Osservatore Romano" bericht dat de Italiaanse parochiegeestelijken het steeds moeilijker krijgen om minirokjes in de kerk te verbieden sinds de ac trice Claudia Cardinale in ntinirokje door de paus in audiëntie is ontvangen. De andere vrouwelijke filmsterren had den zich niet aan mini gewaagd. Al leen Antonella Lualdi viel ook uit de toon, zij droeg een witte sluier die al leen aan koninginnen is voorbehou den. Het Vatikaanse blad zegt over Clau dia's minirok: „Het was een geval van exhibitionisme wat wij liever wijten aan onvoorzichtigheid dan aan onbe schaamdheid. Het werd niet opgemerkt door haar gastheer en het was zuiver toevallig, waaruit in principe geen goedkeuring of tolerantie kan worden afgeleid. Er bestaat werkelijk geen noodzaak om uit een incidentele ge beurtenis willekeurige conclusies te* trekken", aldus de Osservatore Ro- In Londen bereidt de modewereld zich alweer voor op de herfst. Voor de heren de Russische of de country-stijl. Zoals links een winterjas met ver hoogde taille, met bont afgezet en een bontmuts. De countrystijl wordt hier vertegenwoordigd door een effen blauw colbert met opgestikte zakken en een geruite plus-four. Begin juni wordt de tijdschriften verzameling voor de jeugd in Neder land uitgebreid met het blad „Tina", voor jonge meisjes boven de tien jaar. Dit weekblad verschijnt al enige tijd in Engeland, Duitsland, Frankrijk en Italië. Ook in Zweden, Joegoslavië, Turkije, Finland en Spanje zal „Tina" uitkomen. Het blad bevat 32 pagina's en brengt De emancipatie van de vrouw schrijdt voort. De dames zijn nog niet tevreden met broekpakken, safarikos tuums en laarzen. Nu moeten er ook nog pijpen bij gerookt worden. Drie inwoonsters van de Italiaanse stad Brescia sloten zich aan bij de pijpro kersclub voor mannen en vrouwen. Het gemengd pijproken verschaft de dames kennelijk veel plezier. stripverhalen, rubrieken en korte ver halen in de interessesfeer van het jonge meisje. „Tina" is gelanceerd door de Lon- dense uitgeverij Fleetway. De Neder landse editie zal worden uitgegeven door de N.V. De Spaarnestad. ><WWIIIIIIWMWIIWUWI<UUIIIiyUWMIAIW\IWWIA>MWIIUWWWWt/WWWI#WWWWWWMWIAA/WWW\AAAAAWimUWAAAAAAmmAi De postzegelverzamelaar die zijn hart heeft verpand aan de beeldfilatelie en die op zoek is naar een klein en toch be langwekkend gebied, kunnen wij wijzen op het boekje van L. B. Holthuis „Schaal dieren (Crustacea) afgebeeld op postze gels", dat met medewerking van onder anderen de bekende beeldfilatelist W. H. Gravestein, onlangs door E. J. Brill te Leiden is uitgegeven voor het Rijksmu seum van Natuurlijke Historie te Leiden als nummer 8 in de reeks Zoölogische bijdragen. De schrijver is zowel een ken ner van postzegels als van schaaldieren. Hij komt tot beschrijving en afbeelding van bijna honderd kreeftachtigen op post zegels, te beginnen met de rivierkreeft die in 1870 te Vesjegonsk op Russische loka le postzegels verscheen. Deze „zemstvo's" moesten geplant worden op brieven die bestemd waren voor het naastbijzijnde keizerlijke postkantoor. De zemstvo's zijn ook al merkwaardig door hun vorm: het zijn ovale postzegels, een uitvoering die heel zelden voorkomt. De heer Holthuis onderscheidt twee hoofdgroepen in de postzegels met af beeldingen van schaaldieren: een kleine groep met krabben en kreeften waarop krabben en kreeften symbolisch zijn aan geduid. Bijvoorbeeld als zinnebeeld in de dierenriem of in de kankerbestrijding. De tweede groep omvat de zegels waarop de schaaldieren met opzet zijn aangebracht. In die groep ontdekt de postzegelverzame laar dat hij bijvoorbeeld door de post administratie van Dubai, een sjeikdomme- tje aan de Piratenkust, van een illusie wordt beroofd. Koopt hij namelijk de ze gels van Dubai in de verwachting er een zeldzaam inheems schaaldier op aan te treffen dan komt hij bedrogen uit. De bei de schaaldieren die Dubai op twee ver schillende postzegels heeft afgebeeld ko men alleen voor in West-Europa. De af beeldingen blijken bovendien nog overge nomen te zijn uit een elementair Frans dierkundeboekje. Sommige postadmini straties getroosten zich niet eens de moeite een zodanige goede reproduktie van een schaaldier te geven dat het beestje door de liefhebber thuisgebracht kan worden in een systematische indeling. Berucht zijn zegels van Nieuw Caledonië, Nigeria, Pa nama en Noord-Vietnam, howel van het laatste land ook bijzonder goede afbeel dingen voorkomen. Een juweel van een se rie is die van (Nederlands) Nieuw Guinea die in 1962 verscheen als laatste serie voordat het gebied werd overgedragen aan de Verenigde Naties. Het lijkt niet toevallig dat twee schaaldieren een van Nieuw-Guinea en een van ristan da Cunha, de bijnaam dragen van de auteur van dit interessante boekje. A. Boerma DURBAN (Reuter) In het noord oosten van Lesotho (het voormalige Britse protectoraat Basoetoland) is een diamant van ruim zeshonderd karaat ter grootte van een golfbal gevonden. De waarde wordt geschat op circa één miljoen gulden. 57-93 57. Jollipop ging de bezoeker voor en bracht hem naar Panda. „Dit is Signor Di Crescendo!", stelde hij voor. „Voorzitter van de Anti-Law aai-Aktie. Hij heeft me een lijst gegeven van onze buren die.„Maar ik weet helemaal niet wie onze buren zijn!", wierp Panda tegen. „IJ zult ze leren kennen!", verklaarde de vreem deling. „Als u nieta ophoudta metta boemsa en bangsa geluiden! Daar zijn ze heel boosa over!" „U bedoelt die ontploffingen van de professor!", zei Panda. Maar dat gebeurt niet meer, hoor! Hij heeft de verdwijndrank opnieuw ontdekt en nu hoeft hij geen proeven meer te doen!" Op dat moment werd zijn aandacht getrok ken door de geleerde, die een ongeruste indruk maakte. „Er komt een.eh.verklaarde de wetenschaps man. „Wat komt er? Ssst.vraag me niets! Ik kan het zó vertellen." Op dat moment klonk er een hevige ontploffing achter hen en de aanwezigen werden ruw door elkaar geworpen. „Ah ik weet het weer!", hernam de geleerde toen de echo's verstorven waren. „Een ontploffing! Het is toch prachtig, als je een scherp geheugen hebt!" 56 MEN GEEFT DE. BAt EEN FWNK.6 SCHOP, ZODAT HM DAAR HEEM GAAT WAAR PAUL KON JE ME DB GRAA6, SP6ERE66DS VERTEL-/ MEESTER EEN? <16 HEM HEBBEN POUE - IK WEET AllES OVER STRAFSCHOPPEN PIB COPfNHKGENj 2356 B 27. Aangekomen bij het gerechtsge bouw brengt Rechter Tie de schilder naar een rustige ontvangstkamer bij de voor hof en zegt: „Hier kunnen we rustig pra ten, gaat u zitten. Zoudt u me dat briefje van mevrouw Ho willen laten zien?" „Dat kan helaas niet", zegt Fung, „ik heb het vernietigd, zoals ze me in de brief uit drukkelijk vroeg". „Was het de gewoonte, dat ze u briefjes liet bezorgen door straat jongens?" informeert de Rechter. „Nee, gewoonlijk liet ze de boodschap altijd af geven door haar kamenier", is het ant woord. „Het was ook de eerste keer, dat ze me vroeg het briefje te verbranden". „En wat gebeurde er toen u samen in het prieel was?" „Ik ben helemaal niet bin- nengeweest, Edelachtbare", roept Fung uit. „Ik heb wel tien keer op de tuinpoort geklopt, maar niemand deed open. Toen heb ik nog wat rondgedrenteld, en tenslot te ben ik naar huis gegaan". Fung wordt onderbroken door een hoestbui, die hij probeert te smoren in een papieren zak doek. Als de aanval voorbij is, kijkt hij onverschillig naar de bloedvlekken op de zakdoek en zegt: „IJ ziet dat ik ernstig ziek ben. Waarom zou ik een moord heb ben willen plegen? Ik was niet jaloers op haar man. Ho hield van haar, al was hij een saaie kerel. Onze verhouding lag op een heel ander vlak. Maar ik moet toege ven dat ik geen idee heb wie haar wel kan hebben vermoord". 840. Bram sprong uit zijn kooi en maak te daarmee zijn vrienden wakker. In enke le woorden legde Bram de toestand uit- Gezamenlijk sprongen zij naar de patrijs poorten om naar buiten te kijken. Een een moment wisten ze niet, wat ze zagen. „Geen water", stamelde Karo. „Woestijn", kreunde Bram. „Olifantenrrrrug"kraste Tutu, en zó was het ook. De reusachtige kraan had die nacht in het diepste geheim het hele schip op de rug van een ontzaglijke olifant getild. Bram vloog naar de deur en rukte er hevig aan. Maar de deur gaf niet mee. „Opgesloten", zei Bram en hij sloeg een hand tegen het voorhoofd. „Waak ik of droom ik?" Hij greep zich krachtig bij de baard en gaf een kreet. „Ik waak", stelde hij vast en meteen begon hij hevig op de deur te rammelen en te bonzen. Maar niemand deed open.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 10