GEWELD IN OLYMPIA'S TOUR IS EINDELIJK LOSGEBARSTEN Fedor den Hertog kwam adem tekort en moest ritzege aan Daan Holst laten s Ook in Italië lof voor Celtic Bliksemdemonstratie van Okker in Parijs Jan Bols hield leiderstrui Dancelli bleef drager van het rose leiderstricot Kampioen Haarlem kan HVC nu ontspannen partij bieden De opstellingen Ronde-cijfers Giro ontbeert strijdlust Celtic speelt benefietwedstrijd voor Di Stefano Nieuwe Lotus in Grand Prix op Zandvoort Zestien records sneuvelden Tegenslag voor Russische ploeg bij Europese boksstrijd EDO favoriet tegen Zwolse Boys STAHLBERG OVERLEDEN Biljartstrijd om districtstitel SGH0TEN-AJAX VELSEN N.V. ZATERDAG 27 MEI 1967 13 Dalende spoorbomen Spanning ten top AMSTtl §si lill» Hollandia roeiwedstrijden Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Transferlijst DOS Sport in het kort (Van onze sportredacteur) De „Amstel Tijgers" hadden het consigne van hun ploegbaas Herman Krott voor de start van de derde rit van Olympia's Tour in Vlissingen begrepen. Krott had hun in stevige bewordingen verteld dat het een schande was dat de Amstel-Equipe, in andere jaren vooraan te vinden, nu zo laag geklasseerd stond. Daar moest niet iets aan gedaan worden, maar daar moest alles aan gedaan worden. Vooral Fedor den Hartog had het zich bijzonder aangetrokken. Hij is dan ook, met zijn ploegmaat Daan Holst, de opmerkelijkste renner in deze 170 kilometer lange rit naar Waal wijk geworden. Hij streed honderd kilometer in de voorste gelederen. Dat was net vijf kilometer te veel. Toen immers zat hij naar adem te snakken, hunkerend naar de eindstreep. Ook kon hij Holst, die geruime tijd een optie op de oranje-leiderstrui had, maar die optie uit handen moest geven in die laatse kilometers, niet meer steunen. Etappewinnaar Daan Holst was wel een gelukkig mens, omdat hij nu eindelijk de band gebroken had dat hij in belangrijke koersen altjjd als tweede finisht. Hij wist het ook meteen toen hij afstapte: „Het zal niet veel schelen, maar de trui heb ik niet, die houdt Jan Bols. Jammer van Fedor, dat hij niet meer kon." Fedor zat hij de ploegleiders te zuchten: „Nu heb ik net weer iets teveel gedaan". Hij kan het nog maar niet afleren, dit raspaardje. Hij is te gretig. Soigneur Henk de Haan stuurde Den Hertog rap naar het badhuis „Niet treuren. Het was toch geweldig. Daan 1 en jij 2 Éindelijk dan was het geweld losgebro ken in Olympia's Tour. De renners had den een forse bries mee en bovendien re gende het bij de start niet. Alle reden om er een forse vaart achter te zetten. Het tempo steeg tot onbegrijpelijke hoog te, vaak tegen de vijftig kilometer gemid deld en ondanks die snelheid kwamen er toch nog geslaagde demarrages. Daarbij liep de snelheid dan op tot 60, 65 kilo meter. Vooral Rinie Wagtmans was in het begin een bedrijvig baasje, maar zijn po gingen lukten niet omdat hij een slag in een wiel kreeg. „Ik durfde niet van wiel te verwisselen. Het ging zo verschrikke lijk hard vandaag." Pas bij de overweg in Zevenbergen, die een belangrijke rol in deze etappe speelde, kon Wagtmans van de strijdpauze gebruik maken om een ander wiel te steken. De dalende spoorbomen in Zevenbergen markeerden de koers. Zij maakten een einde aan de eerste ontsnapping van twee Amstelrijders, Den Hartog en Nieuwkamp die na Hoogerheide, na 70 kilometer koers, met Piet de Wit en Rink Corne- lisse weggesprongen waren. De voor sprong van dit kwartet was tot bijna een minuut ingelopen en bedroeg nog 20 se conden toen de Oranjetruidrager Jan Bols hoogstpersoonlijk met Eckelboom naar het kopgroep je was gerend. Bols voelde veel voor cte vlucht, maar de NS kenden geen pardon voor de vlucht die veertig kilometer geduurd had. Onmiddellijk, bij het openen van de bomen, vloog Den Hartog, barstend van energie en kracht, weer weg achter Daan Holst aan, die direct op volle snelheid lag. Niemand kon het tweetal nog berei ken, hoe hoog het tempo door onder andere Bols opgedreven werd in het pe loton. Geen wonder eigenlijk want de twee beste temporijders hadden elkaar hier gevonden. Met een ontstellend grote snelheid flitste het Amstel-duo buiten be reik van de grote groep. Hesen en de Deen Frey probeerden bij te komen maar geen schijn van kans. Toen Den Hartog en Holst twintig kilometer voor de finish in Kaatsheuvel een maximale winst van een minuut lieten noteren scheen een overwinning van Holst die het best geplaatst was en de minuut bonifi catie moest hebben, een zekere zaak. Maar de opmerkelijk sterk rijdende Leen de Groot en Harry Jansen wilden zich nog niet bij de situatie neerleggen. Zij duwden de koppen op de stuurstang en langzaam maar zeker liep de voor sprong van het Amstelduo terug. Een halve minuut winst had het tweetal nog bij het aankomstcircuit van vijf kilometer dat tweemaal moest worden afgelegd. De spanning steeg ten top want het achter volgende duo reed zeer sterk. Vooral toen Den Hartog geen kracht meer had Etappe-uitslag: 1. Holst 3.46.41 (met boni ficatie 3.45.41); 2. Den Hertog z.t. (met bon. 3.46.11); 3. Jansen 3.46.50 (met bon. 3.46.35); 4. De Groot z.t.; 5. Krek.els 3.46.59; 6. Gerrits z.t.; 7. Wagtmans z.t.; 8. Zoontjes z.t.; 9. Nieuwkamp z.t.; 10. Brouwer z.t. Algemeen klassement: 1. Bols 11.10.18; 2. Holst 11.10.37; 3. Wagtmans 11.10.48; 4. Rent meester 11.10.55; 5. Bongers z.t.; 6. Boode 11.11.03; 7. Den Hertog 11.11.15; 8. Koeken 11.11.18; 9. Zoontjes 11.11.25; 10 Jansen 11.11.39; 11. De Groot 11.11.54; 12. Blaudzun (Den.) 11.11.54; 13. Zoetemelk z.t.; 14. Kre kels 11.12.03; 15. Gerrits z.t. Ploegenklassement derde etappe: 1. Amstel 11.20.21; 2. Vredestein 11.20.48; 3. Caballero z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Vredestein 33.34.14; 2. Caballero 33.35.15; 3. Ovis 33.35.16. Puntenklassement na drie dagen luidt: 1. Jansen 42 pnt.; 2. Wagtmans 40 pnt.; 3. Zoontjes 38 pnt.; 4. Holst 37 pnt.; 5. Rent meester 35 pnt. Premieklassement: 1/2. Den Hertog en De Groot beiden 5 pnt.; 3. Zoontjes (Ovis) 3 pnt. niet meer kon overnemen werd de zaak precair. De eindstreep kwam nog net op tijd om de paarden, die de haver verdie nen die ook te geven. Uiteindelijk bleek de voorsprong en de bonificatie van Holst echter net 19 seconden te weinig om de Amsterdammer in het Oranje te brengen. Voor Den Hartog was er als extra troost prijs een prestatie-prijs. De deuken waren uit het Amstel-bazoen gehaald en daar mee was de in elkaar gereden voorkant van de wagen van ploegbaas Herman Krott, die uit een bocht was gevlogen een onbelangrijke zaak. Krott lachte, terecht de Noren niet. Hun ploeg was gede cimeerd tot één man. Zij moeten nog heel veel leren. Hans Rombouts Mi! i::=: Daan Holst gaat vóór Fedor den Hertog over de eindstreep. Zowel in Groot-Brittannië als in Italië wijdden de kranten grote artikelen aan de prachtige 2-1 triomf, die Celtic op In- ternazionale Milaan behaalde. De Engel se Sun schreef dat de Schotse club door de zege van donderdagavond een stempel heeft gedrukt op het Europese voetbal. „Dit was een ploeg van formidabele voet ballers, die sinds augustus geen beker wedstrijd had verloren en donderdag avond zich ook de Europese beker voor landskampioenen niet liet ontnemen". De Daily Mail was eveneens vol lof over de ploeg van manager Jock Stein. „Celtic heeft meer gedaan dan alleen maar de Europese beker winnen. De grootste winst was de strijdlust en de onverzette lijkheid van de Schotten. Celtic verdient de dankbaarheid van Glasgow, van Schot land, van Gr -Brittannië, van Europa en dus ook van Italië. De D. Express schrijft „Celtic is de eerste Britse club, die de Europese beker heeft gewonnen maar het woord gewonnen is maar een schamele uitdrukking voor de verpletterende neder laag niet in cijfers maar wel in da den die Inter leed". Het Italiaanse blad Corriere Delia Sera Evenals de voorgaande ritten heeft de zevende etappe van de Ronde van Italië weinig strijd te zien gegeven. Gonzales en Schiavon ondernamen de eerste uit looppogingen, maar zij werden weer snel opgeslokt door het peloton. Later scheid de zich een groep van rond dertig ren ners, onder wie Gonzales, Schiavon, Mot- ta, Gimondi, Taccone, Carletto en Bitossi van de hoofdmacht af en nam een voor sprong van ruim twintig seconden. De groep werd afwisselend aangevoerd door Gimondi en Taccone. Met nog twee kilo meter voor de eindstreep op de top van 1881 meter hoge vulkaan de Etna maak ten Gonzales, Schiavon, Carletto en Bi tossi zich los van de kopgroep en namen een honderdtal meters voorsprong. Bitos si bleek op de steile klim over de meeste adem te beschikken. Op de eindstreep liet hij Gonzales 3, Schiavon 9 en Carletto 22 ■econden achter zich. Dancelli, die met zesentwintig seconden achterstand op de winnaar over de finish kwam, behield het roze leiderstricot. Uitslag zevende etappe: 1. Bitossi (It.) 5.52.48, 2. Gonzales (Sp.) op 3 sec., 3. Schiavon (It.) op 9 sec., 4. Carletto (It.) op 9 sec., 5. Motta (It.) op 23 sec., 6. Merckx (Belg.) z.t., 7. Gimondi (It.) op 26 sec., 8. Zilioli (It.) z.t., 9. Perez Frances (Sp.) z.t., 10. Taccone (It.) z.t., 11. Adorni (It.) z.t., 12. Dancelli (It.) z.t., 42. De Roo 5.53.59, 54. Den Hartog 5.56.07, 58. Leyten 5.57.20, Lute 5.57.34, 68. Otten- bros 5.58.48, 84. Tummens 6.03.27. Algemene rangschikking: 1. Dancelli 32.41.11, 2. Perez Frances 32.41.26, 3. Mo- ser (It.) 32.41.29, 4. Schiavon 32.42.08, 5. Bitossi 32.42.16, 6. Gonzales z.t., 7. Car letto 32.42.35, 8. Merckx 32.42.36, 9. Motta z.t., 10. Gimondi 32.42.39, 37. Den Hartog 32.49.12, 43. Ottenbros 33.00.42, 55. De Roo 33.10.00, 79. Tummers 33.22.57, 93. Lute 33.30.10, 100. Leyten 33.33.46. Celtic Glasgow, de nieuwe Europese bekerhouder zal op 7 juni in Madrid een benefietwedstrijd spelen tegen de kampioensploeg van het vorig jaar, Real Madrid. De opbrengst komt ten goede aan de oud-Real Madrid-speler Alfredo di Stefano. Het contract voor deze ontmoeting werd 24 uur voor de Europese bekerfinale in Lissabon ge tekend. meent: „De duidelijke en verdiende ne derlaag in de finale van het toernooi om de Europese beker zal Inter dwingen tot een reorganisatie van zijn verdedigende tactiek. Behalve doelman Sarti behaalden alleen Picchi, Guarneri, Burgnich en Fa- chetti een voldoende. De andere Milane se spelers vielen niet op. De Schotten hebben een voorbeeld van het „Voetbal zoals het gespeeld moet worden" gegeven. Zij verdedigden niet alleen met acht man maar vielen ook met z'n achten aan". Sarti verklaarde in dezelfde krant: „Nog nooit heb ik het in een wedstrijd zo druk gehad. Nog nooit heb ik mij zo moeten inspannen". Victorio Pozzo. sportredacteur van La Stampa vond dat Inter slecht speelde. De geheel nieuwe Lotus Formule I race wagen waarmee de Britse Lotusploeg het wereldkampioenschap in de wacht hoopt te slepen, zal zijn debuut maken in de Nederlandse Grand Prix op 4 juni. Aan de Grand Prix zullen twee wagens deel nemen, bestuurd door de oud-wereldkam pioenen Jim Clark uit Schotland en Gra ham Hill uit Londen. Met de ontwikkeling van de nieuwe wagens, die worden aan gedreven door nieuwe Ford V-8 drie liter motoren die meer dan 400 paardekrach- ten opleveren, is twee jaar gemoeid ge weest. „Dit was niet het Inter zoals wij het kennen. De zw. blauwen speelden zonder enige strijdlust en waren geen schaduw van de ploeg, die wij in de Italiaanse com petitie aan het werk hebben gezien". „Het was fataal" schreef Mundo de Sportivo ,het Portugese sportblad. „De één of andere dag moest het Inter van Hele nio Herrera het Inter van negatief voet ballen betalen voor zijn angst spectaculair te spelen zonder openlijk aan te vallen" Op de eerste dag van de lustrumwed strijden van het 85 jaar bestaande Hol landia in de Oude Rijn bij 's Molenaars- brug zijn voor een talrijk publiek niet min der dan 16 baanrecords verbeterd. Ook het aantal deelnemers was een record: 200 inschrijvingen van 33 verenigingen. In de elite twee met stuurman verbeterde Van Nes, die met een nieuwe partner (H. Su- selbeek) voer, het bestaande baanrecord met niet minder dan veertien seconden. Bij de senioren A dubbel twee kwam een geheel nieuwe combinatie op het wa ter, namelijk de Dudok van Heel-roeier Onderwater en Nautilus skiffeur Van der Hoog die tijdens de pinksterdagen vijf kwartier hadden geoefend. Zij wonnen in de nieuwe baanrecordtijd van 7.10.2. De uitslagen waren: Senioren A dubbel twee: 1. Dudok van HeelNautilus 7.10.2. Lange afstand C vieren: 1. Laga 15.30.0. Overnaadse vieren: 1. Proteus 14.54.0 Senioren A dubbel vier: 1. Argo 3.44.0 Senioren B lichte vier met stuurman: 1. Triton 7.17.2; Elite twee met stuurman: 1. Laga 7.33.2 Senioren A lichte vier met stuurman: 1. Laga 7.14.3. ADVERTENTIE HONKBAL-LICHTWEDSTRIJD Zaterdagavond - Aanvang 8 uur PIM MULIER SPORTPARK Delftlaan. Toegang 1.en jeugd 0.50 Bij afgelastingZONDAG 2.30 uur. De tweede dag van de Europese ama teur bokskampioenschappen in Rome bracht voor het aan zegepralen gewende Rusland een tweede onaangename verras sing. Nadat in eerste instantie de licht gewichtkampioen van Europa Brannikov werd uitgeschakeld, kwam ook de drie voudige Europese kampioen en Olym pische kampioen van Rome in het ban- tamgewicht Oleg Grigorjev niet door de tweede ronde. In een herhaling van de finale van 1965 in Oost-Berlijn werd hij op punten geklopt door de jonge Pool Jan Golonska. Grigorjev liep in de derde ronde een wenkbrauwblessure op, maar kreeg zelf een waarschuwing wegens een kopstoot. Galonska kreeg op zijn beurt een waar schuwing wegens vasthouden vier van de vijf juryleden zagen in hem de uiteindelijke winnaar met 59-58 punten. De middagpartijen eindigden nogal chaotisch. De toeschouwers overigens slechts 700 in getal gaven met fluit concerten en boe-geroep uiting aan hun verschil van mening met de jury, die de Brit Brian Sandy tot winnaar had verklaard in diens partij voor het half- zwaargewicht tegen de Fransman Ber nard Malherbe. Vier van de juryleden kozen voor Sandy en één stelde een onbeslist voor. Het publiek zag het anders, maar werd waarschijnlijk mis leid door het felle slotoffensief van de Fransman en vergat daarmee de tref fers, die de Brit voordien had geplaatst. Het was de tweede Franse nederlaag van de dag, want eerder was Aldo Cosentino op punten verslagen door de Schot Tom my Glencross. Tom Okker heef vrijdag lang moeten wachten eer de organisatoren van de in ternationale kampioenschappen van Frankrijk hun door de regen danig in de war gebrachte speelschema zover hadden bijgewerkt, dat hij de baan op kon voor zijn partij uit de tweede ronde tegen de veelbelovende jonge Australiër Colin Stubs. Toen hij eenmaal begonnen was, moesten de geïnteresseerde toeschouwers zich van de andere banen haasten, want de Nederlandse kampioen zette er zo'n vaart achter dat hij in nog geen uur weer verdwenen was. Met 6-1 6-2 6-1 plaatste Okker zich ruimschoots voor de derde ronde. De bliksemdemcmétratie van Okker vormde begrijpelijkerwijs niet de hoofd schotel van de vijfde wedstrijddag. Daar voor zorgde de Russische afvaardiging, die twee dikgedrukte namen uit het program ma liet schrappen. Alexander Ivanov, nummer zes van Rusland schakelde de als twaalfde geplaatste Bil Bowrey uit in de twee ronden van het heren enkel spel en bij de dames was het Anna Dmit- rieva, die in dezelfde fase van de strijd zegevierde over de 1.87 meter lange Aus tralische Karen Krantczke, die als elfde was geplaatst. Met de uitschakeling van Trudy Groenman door Galina Bakscheeva, hebben de Russen thans reeds drie „scal pen" veroverd. De twee Australiërs, die vrijdag hun slachtoffer werden, verkeerden niet in hun beste vorm. Het voetenwerk van de 23-jarige Bill Bowrey was zo perfect, dat hij er een medaille mee had kunnen win nen op een amateur danswedstrijd, maar hij vergat zijn passen naar het net te rich ten en maakte in het achterveld net iets eerder een fout dan zijn solide Russische tegenstander, die won met 6-2 3-6 6-2 6-4. Anna Dmitrieva, die vroeger bekend stond als de sterkste speelster van Rus land, maar na haar huwelijk niet veel Het voetbalseizoen in Haarlem loopt dui delijk op zijn laatste benen. Zelfs voor de ongelukkige profs uit de tweede divi sie. Nog twee wedstrijden en de volle 44 duels van de langste competitie in de ge schiedenis van ons betaalde voetbal zitten er op. Haarlem en EDO die zondag aan de laatste loodjes beginnen hebben weinig belang meer bij deze du els. Vooral Haarlem kan na het behaal de kampioenschap vrij uit spelen. Voor de tegenstander van de Haarlem mers ligt de zaak wel even anders. HVC, dat dank zij enkele nuttige overwinningen tot de derde plaats is opgeklommen, wordt nog sterk bedreigd. Puntenverlies zou de Amersfoorters de promotie kunnen kosten Vandaar dat zij dan ook alles in het werk zullen stellen de volle winst te bemachti gen. In ieder geval zal Haarlem zijn spor tieve plicht ten volle na moeten komen. Haarlem vertrekt met dezelfde ploeg naar HVC, als die vorige week de titel binnen haalde. HVC kampt met enkele blessures. ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) - IJMUIDEN HAARLEM (uit tegen HVC): Pater- notte - Wentink, Peijs, Peters en Van Duffelen - Jan Smit en Kruyer - Ton Smit, Hoeben, Couperus en Van Haaren. EDO (thuis tegen Zwolse Boys): Amama - Van der Zon, Van der Put ten, Breeuwer en De Looze - Koek en Spiers - Bosdijk Hup, Burke en Slisser. Het spelen van Akkerman en van Dijk is nog onzeker. HVC: Hoogerman-De Jong Hofstee. Akkerman en Maas-Van Daal en Van Ginkel-Temming, Van Dijk, Ruiten- beel en Hollander. Voor EDO is er eindelijk goede hoop dat er bij het scheiden van de markt nog eens gewonnen kan worden. Zwolse Boys dat op bezoek komt boekte deze competitie nog slechts één overwinning. Ook EDO heeft zijn opstelling niet verandert. Zwol se Boys: Mulder-Goudbeek, Van Dam De Vries en Rigter-Ras en Borman-La- faille, Witzand, Visscher en De Wilde. De Utrechtse eredivisieclub DOS heeft vier spelers op de transferlijst geplaatst: Kuhnen, van de Bogert, Veenstra en Wey- man. meer in wedstrijden uitkwam en in eigen land naar de vijfde plaats afzakte, was in het achterveld sterker dan de 19-jarige Karen Krantzcke, zij won met 4-6 6-1 6-3. De Zweedse schaakgrootmeester Gideon Stahlberg, die een internationaal schaak toernooi in Leningrad bezocht, is vrijdag aan een leverziekte in een ziekenhuis in Leningrad overleden. Stahlberg, die 59 jaar werd, was van 1929 tot 1940 schaak kampioen van Zweden. (Van onze biljartmedewerker) Volgende week wordt in café De Hout poort het laatste Haarlemse biljartkam pioenschap, dat van de Extra Klasse Libre (moy. 11.00- 20.00), van dit Seizoen ver speeld. De jongste deelnemer, Eddy No bels (Hof van Holland) en de nestor van het gezelschap, Gerrit Karman (Suisse), kunnen tot de grootste kanshebbers ge rekend worden. Ook Hans Kempen (Vree burg) zal hoge ogen kunnen gooien. De overige deelnemers zijn: R. van Am stel (Vreeburg), B. v. d. Kuyl (Haarlem Noord), J. Mulder (OVS), Th. Ravenstein (Hof van Holland) en A. Schulte (Suisse). Het toernooi begint maandagavond en ein digt vrijdagavond. SCHAATSEN. De 25-jarige Westduitse kunstrijder op de schaats Bodo Bocke- nauer heeft vrijdag geheel onverwachts de wereld en Britse titel veroverd bij de profkampioenschappen in de Empire pool WIELRENNEN. Peter Post heeft met zijn Zwitserse koppelgenoot Pfenninger de ic iding eenomen in de zesdaagse van Montreal. Post en Pfenninger hadden vanmorgen bij de neutralisatie één ronde Voorsprong op een viertal koppels.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13