Pierenbouwers hielpen Rode Kruis aan nieuwe strandpost Verenigingsnieuws uit de IJmond i T AXI beste 16200 m -■ Zuurstof koffer aangeboden Werknemers papierindustrie ontstemd over loonbeleid C.J. RADEMAKERS IJmuider Harmonie legt vier dagen beslag op het Marktplein At PvdA-federatie Velsen vergadert C. de Greef 40 jaar bij Van Gelder IJ. W. de Wilt 25 jaar bij de Plaatwellerij PEN-portiers geven bijstand aan Da Costabuurt Tsjechisch koor zingt in Heemskerk Gesol met procentuele verhogingen Conferentie op 21 juni Zaterdag 3 juni: optreden van de majorettes uit Bergen op Zoom Goede prijzen voor de buitenbloemen Atletiekclubs in competitiestrijd Havenberichten hrfW- TEL. 15000 ZATERDAG 27 MEI 1967 5 Sinds 1947 V elsen-IJ muiden Beverwijk Dank Overdracht TAXI 3000 TEL. 23000 Dè hëfer IJl W. de tfailt uit Bëvenibjk' vierde vrijdag zijn zilveren jubileum bij de N.V. De Plaatwellerij te Velsen, In zijn woning aan de Schuurmanstraat ont ving de jubilaris, die momenteel auto- geen-lasser is, een deputatie van directie en personeel. Onderdirecteur H. Zuider vaart herinnerde aan de loopbaan van de heer De Wilt, die als brander is begon nen. Als bewijs van erkentelijkheid werd hem een envelop met inhoud aangeboden, terwijl mevrouw De Wilt een fleurig bloemstuk ontving. Namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel werd de jubilaris voorts het vererend getuig schrift en de zilveren legpenning aange boden. Namens de ondernemingsraad bood de heer J. van Strien gelukwensen aan, alsmede een bedrag onder couvert. De heer J. Steenbeek was de woordvoer der van de personeelsvereniging, die bloemen aanbood. er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Woensdag 31 mei BESTELLEN, DAN BELLEN if Trouwauto's if Toerritten if Zittend Ziekenvervoer '„Ook internationaal" Standwerkerswedstrijd Majorettes Stelde de noodzakelijk geworden bouw van een nieuwe strandpost het Rode Kruis in Velsen-IJmuiden voor proble men die onoplosbaar leken, de aanne mersfirma's die betrokken zijn geweest bij de pierenbouw in IJmuiden losten alle moeilijkheden ook de financiële in een oogwenk op. De voorzitter van het Rode Kruis in Velsen-IJmuiden, de heer W. Sepp, kwam op de voortreffelijke gedachte, eens te gaan praten met ingenieur J. van Dix- hoorn, hoofd van het Bouwbureau Ha venmond IJmuiden. Die ging op zijn beurt ogenblikkelijk praten met de fir ma's Stolk, Bos Kalis, Bitumarin en Groeneveld v.d. Poll en Co. Toen was de zaak in enkele dagen voor elkaar. De N.V. Bitumarin beschikte over een fraai directiegebouwtje, dat men, nu de nieuwe pieren klaar zijn, wel wilde achterlaten en afstaan aan het Rode Kruis. De firma Stolk zou dan wel even voor de opbouw en de grondaanleg zor gen en de firma Bos Kalis zegde de volledige installatie toe. De firma Groe neveld v.d. Poll en Co verzorgde in re cordtijd de technische installatie en de Kalkzandsteenfabriek in IJmuiden bleek bereid om heel wat stenen aan te dragen voor de fundering van het gebouwtje, dat in een verbijsterend tempo tot stand is gekomen. Het Rode Kruis beschikt nu over een perfect ingerichte, ruime1 strandpost met een opnamekamer, een spreekkamer, een behandelkamer en een keuken om een hal heen gegroepeerd, hoog gbouwd aan het begin van het winkelstraatje naar het strand met een ruim terras, een goede windwering en vlaggemasten. In het tegelpatroon van het terras zijn rode kruisen gelegd. Het is de derde strandpost die gebouwd is sinds het Rode Kruis in 1947 met de dienstverlening op het strand begon. Eerst had men een strandhuisje tegen een duin aan, waar oudere Rode Kruis-colonnele- den nog goede herinneringen aan bewa ren. Deze post bleek niet bestand tegen stuifzand en wind. In 1963 kwam een nieuwe strandpost tot stand aan het einde van het winkelstraatje. Daarmee had men pech. De slechte ventilatie maakte het wachten en werken in deze post niet tot een genoegen. Door water- en stormscha de raakte de post in verval. Deze winter kwam men tot de conclusie dat herstel weinig zin zou hebben. Thans beschikt het Rode Kruis over de ZATERDAG 27 MEI Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Christelijke toneelvereniging „Entre Nous" speelt „De gekke dokter". ZONDAG 28 MEI Zaal „De Griffioen", Trompstraat, 20 u.: Dansavond beat-club „De Smurf", op mu ziek van „The A-ones" uit Amsterdam. MAANDAG 29 MEI Hotel „Royal", Kennemerlaan, 20.15 u.: Vergadering VVV-Velsen-IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Fi liaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30-17.30 u.;. filiaal Santpoort, „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r.-k. biblio theek) 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat: 14-17 en 19-21 uur; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Pe- truskerk, Venusstraat 1: 15-18 en 19-21 u. ZATERDAG 27 MEI Aula Pius X-College, Büllerlaan, 19.30 u.: 12e Jeugd-Muziek-Concours dooi- Mij ter Bevordering der Toonkunst. (Eind- concert). ZONDAG 28 MEI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9 tot 13 uur. MAANDAG 29 MEI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 u.: Vrije dramatische expressie, docenten Saskia Verwaijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Schil deren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, door De Gieteling. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.; Tekenen o.l.v. de heer Barendse, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u.; 18.30-19.45 u. en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15 17.30 u.; jeugd 19-21 u.; Meerestein, Par mentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a. Gesloten: Heemskerk, Kerkweg 45, volw.i 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 u. mooiste strandpost die men ooit gehad heeft. De verwachting is, dat deze post tientallen jaren dienst zal kunnen doen. Een geweldig cadeau van de pierenbou wers in IJmuiden! Voorzitter Sepp vertelde dit vrijdag middag allemaal tijdens de officiële ope ning. Hij bood ingenieur Dixhoorn als pro motor van de bliksemactie en de verte genwoordigers van de genoemde firma's met veel dank een Rode Kruis-sigaren- kist aan. Ook dankte hij de colohnelêden, die de post in vrije avond- en weekend uren schoonmaakten, schilderden, van gordijnen voorzagen, enzovoort. Dat een Rode Kruis-post op het strand onmisbaar is voor het behandelen van de onvermijdelijke strandongevallan illu streerde de heer Sepp met de volgende cijfers. In 1965 werden in de post 1400 personen behandeld; in de slechte zomer van 1966 waren het er 1250. De colonne- commandant vertelde later dat de colon neleden vrijwillig per jaar ongeveer 700 manuren dienst doen in de strandpost. De officiële opening geschiedde door het hijsen van de Rode Kruis-vlag en de Nederlandse vlag door twee colonneleden. Daarna droeg de voorzitter van de Rode Kruis-afdeling de post over aan de colon ne-commandant, dokter A. J. G. Wermen- bol, die blijk gaf van zijn grote erkente lijkheid voor hetgeen hier tot stand is gekomen. De heer Kloosterhuis bracht als staflid de waardering van de colonneleden tot uitdrukking. Namens- de redactie van het Rode Kruis-orgaan „De Banier" bood de heer Oosterhuis ter completering van de Rode Kruis-post een gloednieuwe zuur stofkoffer met een beademingsset aan. Deze belangrijke schenking kon worden gefinancierd uit de opbrengsten van de advertenties in „De Banier". De colonneleden verrasten bestuur en staf met een elektrische klok. De Federatie Velsen van de Partij van de Arbeid, waarbij aangesloten de afde lingen IJmuiden, Santpoort en Velsen- Noprd, zal op dinsdagavond, 30 mei in het hervormd jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan te IJmuiden-Oost haar jaar lijkse federatieledenjaarvergadering hou den. Behalve de gebruikelijke verslagen is er een bestuursverkiezing, waarbij ech ter de drie periodiek aftredende leden, de heren J. Harmsen, voorzitter. I. Druk ker, penningmeester en J. H. Porck, se cretaris herkiesbaar zijn. Verslag wordt voorts uitgebracht door de secretaris van de raadsfractie en het beleid van deze fractie is aan beperking onderhevig gesteld. Op dinsdag, 30 mei a.s., zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer C. de Greef, wonende te Beverwijk, Pieter Verhagen- laan 88, bij de fabriek Velsen van de Koninklijke Papierfabrieken van Gelder Zonen N.V. in dienst trad. Voor dit feit zal hij in aanwezigheid van zijn naaste familieleden op deze dag door de bedrijfsdirectie worden gehuldigd. Gedurende zijn dienstverband heeft de heer De Greef tot 1937 in de papierfa briek gewerkt aan meerdere rollensnij- machines. In dat jaar werd hij overge plaatst naar de houtstoffabriek. Na meer dere functies te hebben vervuld werd hij in 1962 aangesteld als ploegbaas. Vrijdagmiddag is de nieuwe strand post van het Rode Kruis officieel geopend met het hijsen van de Rode Kruis-vlag en de Nederlandse drie kleur. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Het Nationaal Nederlands Majoret- ten Peloton uit Bergen op Zoom zoals dit ook zaterdag 3 juni in Vel sen weer in actie zal komen. De Algemene Bond van Bejaarden, af deling Velsen-Noord heeft voor de buurt bewoners nabij de PEN-centrale in de omgeving van de Hoflaan, de zogenaam de Da Costabuurt, de medewerking ver kregen van de portiers van dit bedrijf om telefonische bijstand te verlenen in noodgevallen. Aan de betrokken bewoners zal per cir culaire de volgende boodschap worden gezonden: „Dank zij de welwillende medewerking van de portiers van de PEN-centrale kunnen wij u het volgende mededelen. Mocht u onverhoopt in plotselinge moei lijkheden geraken, hetzij voor directe ge neeskundige hulp, hetzij voor een ander urgent geval, dan kunt u zich te allen tijde wenden tot een der dienstdoende por tiers van genoemd bedrijf, die dan zeker bereid is uw klacht aan de betreffende instantie door te geven. U kunt overdag zowel als 's nachts een beroep op hen doen, maar alleen wanneer het een zeer dringend geval is. Wij vertrouwen, dat u hiermede reke ning zult houden". In het kader van een culturele uitwis seling bezoekt het Tsjechisch koor „Jana eek" momenteel ons land tot 2 juni. De koorleden, die vrijdag arriveerden, loge ren in de jeugdherberg „Assumburg" in Heemskerk. Ter gelegenheid van dit be zoek organiseren vier Heemskerkse koren woensdag 31 mei een zomeravondconcert in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. Het Tsjechisch koor, dat zeventig 'leden tèl't, zal het grootste gedeelte van deze avond vullen met klassieke liederen en volks liedjes. De vier Heemskerkse koren zin gen ieder tien minuten. Het gastkoor zal tijdens haar tournee door ons land onder andere zingen in het Concertgebouw in Amsterdam en in Rotterdam en Bussum De onderhandelingen tussen de Vereniging van Nederlandse Papierfabrikanten enerzijds en de drie grote vakorganisaties van werknemers in de papierindustrie, hebben ontstemming bij de aangesloten leden veroorzaakt. De lange duur van deze onderhandelingen tussen de partijen en het feit, dat de C.A.O. voor de papier industrie per I april 1967 was afgelopen hebben tot deze ontstemming volgens een bericht van de A.B.C. bijgedragen. Maar ook omdat tot op heden nog geen voorstel len betreffende wijzigingen van de C.A.O. voor het jaar 1967 van de vakcentrales zijn ingediend. Voor de afloopdatum van de c.a.o. is door de vakcentrales aan het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Pa pierfabrikanten verzocht om op basis van de loonpolitieke spelregejs 1967 de inko mens van de werknemers, werkzaam in deze bedrijfstak ingaande 1 april 1967 met vier percent te verhogen. Voorts is voor gesteld ingaande 1 juli 1967 de inko mens nogmaals met anderhalf percent te verhogen en tevens is sterk aangedron gen op een snelle invoering van de geïn tegreerde c.a.o. De werkgevers hebben op deze wensen gereageerd met een vrij kort briefje waarin werd meegedeeld, dat de situatie waarin de Nederlandse papier industrie zich op dit moment bevindt, niet toestaat de gevraagde loonsverhoging toe te passen, maar dat het noodzakelijk zou zijn een nader onderzoek naar de mogelijkheden voor de Nederlandse pa perindustrie in te stellen. Daarom verzocht men de vakcentrales geduld te willen heb ben tot half juli 1967 en op die datum zou het bestuur van de werkgeversvere niging mededelen tot welke loonsverho ging men bereid was over te gaan in het jaar 1967. Aan de werkgeversvereniging is meege deeld dat dit voorstel niet kon worden geaccepteerd en daarbij vermeld, dat de ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor Rijnstraat 91 IJMUIDEN Zoals wij reeds eerder hebben be richt wordt onder auspiciën van de IJmuider Harmonie op het Markt plein een middenstandsbeurs gehou den, gecombineerd met een fancy- fair, waarvan de opbrengst geheel zal worden aangewend voor de aankoop van instrumenten voor het onlangs opgerichte jeugdkorps van de har monie. Deze beurs wordt woensdag 31 mei, des avonds om kwart voor acht officieel geopend door de burge meester van Velsen, mr. J. C. Bühr- mann. Voor deze onderneming zullen de leden van de IJmuider Harmonie dan op dit plein een grote tent hebben opgebouwd, waarin door diverse zaken uit Velsen een stand zal worden ingenomen. Een der deelnemende firma's heeft zich daarbij bereid verklaard hier de kleurentelevisie te komen demonstreren. Daarnaast wordt de bezoekers door middel van een fancy- fair het nodige amusement gegarandeerd, onder meer door middel van de gebrui kelijke attracties, waarvoor een groot aantal aantrekkelijke prijzen beschik baar is gesteld. Voorts wordt voor deze gelegenheid een wedstrijd in het standwerken gehou den, waarbij elke avond de deelnemers de mogelijkheid wordt geboden van hun eventuele welbespraaktheid te getuigen. Dit door middel van de verkoop van loten, waarbij telkens een winnaar zal worden aangewezen. Deze komen des zaterdags in de finale, waar uiteindelijk de beste standwerker met een fraaie prijs zal wor den beloond. Uiteraard is bij deze beurs ook een grote plaats voor de muziek ingeruimd Zo wordt op de avond van de opening door de jeugdharmonie een show op het Marktplein gehouden, terwijl door het tamboer- en trompetterkorps een rond gang door de gemeente zal worden ge maakt. Voorts treden dagelijks in de tent „De Notenbouwers" op, geassisteerd door de combo „IJ.H.-boys". Verder vermeldt het programma respectievelijk voor don derdag- en vrijdagavond concerten op het Marktplein door de jeugddrumband „Schulpen-Meerweiden" en het jeugdor kest van de IJmuider Harmonie. Een der grootste attracties zal onge twijfeld weer bestaan uit het optreden van de bekende majorettes uit Bergen op Zoom, welke charmante korps zich op grond-van de uitstekende relaties met de IJmuider Harmonie gaarne bereid heeft verklaard zaterdag geheel belangeloos naar Velsen over te komen. In samen werking met het tamboer- en trompetter korps van de harmonie zal door deze meiskes tweemaal een show worden uit gevoerd en wel des middags om twee en om vier uur. Deze middenstandsbeurs en fancy fair zullen direct na de officiële opening voor het publiek toegankelijk zijn. Voorts is deze tot en met vrijdag elke avond om half acht geopend, waarbij het openings uur zaterdag 3 juni de laatste dag tot twee uur zal worden vervroegd. vakcentrales het op prijs zouden stellen, dat het bestuur van de werkgeversvereni ging hun op korte termijn een uitnodi ging voor een bespreking zou zenden. Deze bespreking heeft 22 mei plaats gehad en daarbij is door de vakcentrales meegedeeld, dat het voor hen niet moge lijk zou zijn met een lagere loonsverho ging genoegen te nemen dan vier percent per 1 april en anderhalf percent per 1 juli 1967. Tevens hebben de organisaties te kennen gegeven het niet mogelijk te achten met de werkgevers tot overeenstemming te komen indien niet een duidelijk invoe ringsdatum voor de geïntegreerde c.a.o. zou zijn overeengekomen. Gezien de opdracht, welke de werkge versvereniging van haar ledenvergade ring heeft gekregen, kon het bestuur geen toezegging doen op de door de organisa ties gedane voorstellen. Wel bestaat de bereidheid om op 21 juni een ledenverga- deing uit te schrijven, waarop de werk- nemerswensen worden besproken. Om deze reden heeft men voor de bedrijfs tak papierindustrie op 22 juni een be- drijfsconferentie van 't resultaat van het beraad, dat de werkgevers intern heb ben gepleegd. Zo spoedig mogelijk na 21 juni zullen de vakorganisaties de leden nauwkeurig informeren omtrent het resultaat, waar over met het bestuur van de werkgevers vereniging tot overeenstemming kan wor den gekomen. Men stelt van de zijde van de vakorgani satie echter vast van mening te zijn, dat de salarispost in de papierindustrie niet de sluitpost mag worden van de onderne mingen. Het koele weer heeft de aanvoeren aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" in Be verwijk iets afgeremd, de irissen van de koude grond die nu komen, werden vrij vlot verkocht, waarbij de soort Wedge- wood verre de overhand had, maar laag genoteerd stond. Het was ook nu weer de aloude Impe rator die tot 150 cent per bos kwam en hierbij steun kreeg van prof Blauw die ook tot deze prijs kwam. De Wedgewood lag tussen de 30 en 55 cent per bos, ter wijl de witte en gele irissen tegen een gulden per bos kwamen. Ook de aanvoer van anjers viel iets tegen, maar voor de tijd van het jaar waren de prijzen goed, namelijk van-12 tot 30 cent per stuk. Er komt nu een uitgebreid sortiment rozen die goed aan de prijs bleven. Gerbera's varieerden van 14 tot 30 cent per stuk. Er was een grote vraag naar fresia die tot 150 cent per bosje opliepen. Dan komen er gaande weg meer lelies, met een vlotte handel voor dit nogal kostbare produkt. Opvallend zijn ook de goede prijzen voor de buitenbloemen, Zoals margrie ten 45 tot 85 cent per bos, pyretums tot 200 cent per bos, duizendschonen tot 125 cent per bos en vilolieren tot 150 cent per bos. Ixia's gingen grif weg van 55 tot 100 cent per bosje. De aanvoer van pot- en perkplanten is niet zo groot momenteel, de handel is minder dan vóór de feestdagen, maar toch kon men alles vlot verkopen. De noteringen waren vrijdag rozen, Super Star 40-65, Carol 16-24, Garnette 16-24, Zorine 21-30, Nymph 30-75, dr Ver- hage 40-60, Edit Phiaf 30-40, Anjers, 16-30, Gerbera's 14-30, Fresia 40-15Q, irissen 35-150, Violieren 65-150, Pyretum 85-200, margrieten 45-85, Lelies Enchantment 60-150 per tak .Regale 20-30. Longiflorum 14-20 per kelk. Zondag wordt in het gehele land een begin gemaakt met de competitie voor seniorenteams van de K.N.A.U. De atle tiekvereniging Suomi houdt in het sport park Adrichem een wedstrijd voor dames- en herenploegen uit de 2e'en 3e klasse. Bij de dames komen in de 2e klasse naast Suomi Amstel en Estafette, beide uit Amsterdam, naar Beverwijk, terwijl in de 3e kl. ADA 2 en S.A.V. elkaar gaan be kampen. Bij de heren heeft Suomi in de 2e kl. ploegen van A.A.C., Atletika en Haarlem 2 als tegenstanders, terwijl in de 3e kl. AAC 4, Amstel, Estafette uit komen tegen AV Castricum. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Chateau- gay, van Seven Islands, IJmuiden; Shoreham, Londen: Raket, Londen; Kaethe Moehlmann, Jakobstad; Thea, Ipswich; Djatisari, Antwer pen; Tor Hollandia, Immingham; Peter Freese, Scarborough: Rijnstroom, Shoreham; Depen dent, Karlstad; Donata, Boston, Zaandam; Grazia, Gruevon, Beverwijk; Tannenborg, Swansea Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Hilda Knudsen, van Isle of Grain; Rheinland, Ant werpen; Range, Sta vanger, IJmuiden; Styrsoe, Frederikshavn. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Res Nova, naar Rochester, IJmuiden; K. Roenfeldt, Esb- jerg; Wotan, Dagenham; Ursula. Bremen, Be verwijk; Metropole, Londen; Stokkvik, Simons- vik, IJmuiden; Ilse Mathiessen, Wellfleth, IJ muiden; Kongsoe, Gdynia, IJmuiden; Bal je, Hamina; Gosport, Leith; Gronitas, Rotterdam; Bruse, Oslo; Nerlandia, Gothenburg; Embla, Stockholm; Nassia River, Gdynia; Elselil, Oc- kenbattn; Myson, Stockholm; Sahel 2, Tunis; Dortmund, Hamburg; Areas, Gibraltar; Ouwer- kerk, Kaapstad; Reiger, Londen; Tor Hollan dia, Gothenburg; Erato, Palermo, IJmuiden; Hayling, Newcastle; Raket, Dublin; Sheratan, Kircaldy. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Thaletas, naar Rotterdam; Pericles, Le Havre; Shoreham, Leith; Schokland, Weston Point; Magas, Tripolis. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5