SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVEN baja Wilt U F. Smith Appelo MAGAZIJNBEDIENDE BOVENSTE BESTE BOILER N.Y. Automobielbedrijf W. LOS en ZOON POMPBEDIENDE EEN STENO-TYPISTE OF EEN SECRETARESSE VERKOOPSTER een TRACTORBESTUURDER DAALDEROP-TIEL ZATERDAG 27 MEI 1967 3 Griekenland Vogeldorado Vietnam (1) Vietnam (2) Veiligheid Eisen van Nijsen Toch goedkoper tarief Weg luilak! Hulpverlening Handbalfinale AUTOVERZEKERINGEN C. C. RASPOORT GEMEENTE BEVERWIJK i. Naar aanleiding van het artikel „Griek se straatveger heeft bewijs van goed poli tiek gedrag nodig" van Lizzy Sara May, in de krant van 2 mei, zou ik het volgen de willen opmerken. Veronderstellende, dat de schrijfster reeds vele landen bezocht heeft en gepro beerd heeft om óf een algemene toeris tische indruk van het nu bezochte land te geven óf om een meer diepgaand on derzoek in te stellen en in de nieuwsbla den te laten opnemen over het leven der mensen, aan de hand waarvan zij een zo objectief mogelijke beoordeling daarvan zou samenstellen, zo ben ik met belang stelling begonnen haar artikel te lezen Zij heeft wel in het kort diverse voor vallen opgesomd, welke zij óf door eigen aanschouwing, óf uit betrouwbare bron verkregen zal hebben. Nu trof mij bij het lezen daarvan, waarbij ik vanzelf sprekend eerst kennis maakte met het begin, dat zij de diverse opmerkingen, die haar van de toeristen in Griekenland ter ore kwamen, onder de loep genomen heeft en die zij te zamen betitelde als „folkloristen". Ondergetekende, die zowel als toerist en langdurig verblijvend in vele Europese landen gereisd en gewoond heeft, mag zonder meer naar voren bren gen, dat de meeste toeristen zich in hun vakantie in het buitenland willen ont spannen; zij willen beleven wat zij thuis niet zien, willen genieten van de natuur en het klimaat en van andere voorvallen. Zij zullen zich daarom natuurlijk, gedu rende die weken, niet willen bezighou den en verdiepen in sociaal-economische vraagstukken. Zij komen weer terug met een algemene indruk, die hun nieuwe kracht geeft in hun dagelijkse leven. Dat geldt voor alle landen waarheen zij trekken. Natuurlijk zullen er zijn, die zich in speciale, hun interesserende vraag stukken, willen verdiepen en dan ook langer willen blijven. In deze, wil Lizzy Sara May niet behoren tot de categorie der toeristen. Wel zijn enkele van de door haar aangehaalde voorvallen schrij nend. Het viel mij ook op dat zij tot de bedelaars eveneens geestelijken rekende en ook de schoenpoetsers. Het beroep van de laatstgenoemden schijnt in Grieken land wel even sterk te bloeien als in Spanje, waar het in het algemeen gebrui kelijk is, dat men zijn schoenen niet thuis poetst, doch op straat laat poetsen, zittend in een stoel, pratend met de schoenpoetser en soms discussiërend, een eigenschap, die door de Grieken zeer ont wikkeld is. Aan de hand van de beroepen der door de schrijfster genoemde perso nen, zou ik in Nederland ook talrijke bedelaars kunnen opsommen. Er zouden in Athene volgens haar op elke straat hoek talrijke bedelaars zitten. Aan de hand van een 3tadskaart kwam ik tot duizenden straathoeken en zou het aantal der bedelaars in totaal een legertje vor men. Bovendien is het bedelen streng verboden. Wel wordt er hier en daar ge bedeld door de zigeunervrouwen, die meestal daar komen waar de buitenlan ders zijn en die ook heel gauw door hen herkend worden. Over de momenteel bestaande toestand zal ik hier niet uitweiden, daar de door de schrijfster genoemde voorvallen ook daar voorheen voorkwamen. Van harte wens ik. dat dit land zijn bestaan in de rij der Westeuropese landen zal weten te vormen en te behouden en wel op zulk een wijze dat de mens daarbij zijn rech ten zal krijgen. Het is niet onaardig eraan te herinne ren, dat dit land gedurende eeuwen zeer vele bezettingen door andere machten medemaakte, gepaard met talrijke oorlo gen, waarbij vele mensen stierven en vele schatten verloren gingen. Vanaf de Tro jaanse oorlog (1500 v. Chr.) tot 1830 heb ben de Perzen. Alexander de Grote, de Romeinen, de Turken het land veroverd en daar veel vernietigd. Daarna werden de Grieken uit Klein-Azië verdreven, ter wijl de eerste en tweede wereldoorlog, afgewisseld door burgeroorlogen, ook da nig huisgehouden hebben. Aan de schrijf ster zal het wel bekend zijn, dat de trek naar de stad een zorgenkind in zeer vele landen is. Ook vond en vindt dit in Grie kenland plaats met als gevolg een over bevolking der stad, tijdelijke werkloos heid en een daarop volgende emigratie. De ontvolking der eilanden heeft weer een andere oorzaak, samenhangend met de oude structuur van het aldaar geves tigde redersbedrijf. De reders zelf wa ren vaak kapitein op hun schip, dat op een koopje onderhouden werd. Tegen woordig kunnen deze schepen de strijd met de modernere schepen niet meer volhouden en vertrekken daarom van het eiland. Het woord „tsiga" kalmpjes aan) komt in zekere zin wel overeen met het Spaanse „manniana" morgen). De schrijfster houde het mij ten goede, dat ik haar artikel noch een toeristische beschrijving van het Griekse leven en van Griekse toestanden, noch een uit voerige politieke, sociaal-economische be schrijving van het Griekse leven en van de Griekse toestanden kan noemen en blijkbaar schijnt zij daar wel aanspraak op te willen maken. Een dergelijke be schrijving en behandeling van toestanden in andere landen en dus ook van Neder land zou niet kunnen voldoen aan de daaraan te stellen eisen. R. SNETHLAGE, Bloemendaal. In deza rubriek worden aanmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publiketie een de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publlkatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit bet oog punt van dat algemeen belang te zijn beechouwd. ir De Inzender moet de briei met zijn volle naam en adree ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Du« geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte ir De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatie te bekorten op nl~t essentiële punten, of opneming te weigeren e Opneming van eer bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens la mat daarin vervatte meningen of argumenten. Met zeer grote belangstelling gelezen in Erbij van zaterdag j.l. „De Zaanstreek is meer waard dan alleen een verkeerstun nel". Prima, moge er nog vele volgen Maar dat men nu zich een lange fiets- of boottocht moet getroosten om mooie wei devogels te kunnen zien, is beslist niet waar! Mocht u eens even de tijd hebben kom dan eens lopend of zo als u wilt, op de fiets naar Spaarndam. Waar dat beeld je staat, kunt u deze vogels in een be hoorlijk aantal aanschouwen, compleet met jongen. Ook de balsende kemphanen zijn dit jaar sterker vertegenwoordigd verder futen, met of zonder jongen, ture luurs, kieviten enz. teveel om op te noe men. En wgar is dit nu allemaal te zien? vraagt u zich af. Op en om Spaarndam U loopt maar eens het zogenaamde mo lenpad af, of als u wilt, het kerkpad laat uw ogen gaan over de weilanden aan beide zijden van de heksloot, dan zult u een massa vogels waarnemen. P. V. MEESCHE, Spaarndam Zoals iedereen vorige week in dit dag blad heeft kunnen lezen, is er een reële dreiging van een derde wereldoorlog. Se cretaris-generaal Oe Thant van de Ver. Naties heeft dit gezegd en we mogen aannemen dat hij iemand is die het kan weten. Hij heeft als eerste vereiste voor vre desonderhandelingen in Vietnam, gesteld dat eerst de bombardementen gestaakt moeten worden. En terecht. Het is een schande dat de christelijke, Nederlandse regering zich daar niet achter stelt. Een volk dat probeert om onder een fascisti sche regeringskliek, zoals die van gene raal Ky, uit te komen, is niet te onder drukken ook niet door Amerikaanse bommen. Daarom zijn de bombardemen ten een misdaad tegen de mensheid. Het Vietnam-tribunaal heeft dit bezwezen ge acht. Ook burgers worden het slachtoffer. Dit mogen wij als christenen niet toela ten. Daarom is er op zaterdag 20 mei in Amsterdam een demonstratie georgani seerd door de oud-verzetsstrijder Pieter Nak. Het is te hopen dat de deelname aan deze demonstraties zeer groot zal zijn. A. K. MOERMAN, IJmuiden. Zoals u ziet.u werd op uw wenken bediend.Redactie. In uw commentaar „Ernstige Woor den" troffen mij enkele zinnen. 1. Het is de vraag of Amerika zelf vol doende besef heeft van het aanwezige gevaar. 2. China wordt door het voortduren van de Amerikaanse geweldpolitiek met de dag scherper uitgedaagd. Mijn mening is, dat Amerika wel ter dege het gevaar beseft, en zelfs doelbe wust op een treffen met China aanstuurt, en dit heus niet alleen door een verdwaal de Amerikaanse bommenwerper, want die zijn heus niet verdwaald. Persoonlijk heb ik alle respect voor de vredespogingen van Oe Thant ,maar ik ben er heilig van overtuigd dat hij een roe pende in de woestijn is. Oe Thant zal wel meer weten dan hij mag zeggen. China is op weg om binnen afzienbare tijd een atoommogendheid te worden. Dit moet in elk geval vermeden worden. Nu is Amerika nog in staat om met zijn ge weldig modern, militair apparaat en zijn eveneens grote atoomarsenaal, China te vernietigen, dus waarom zal Amerika wachten tot China zo groot is? Nogmaals: Amerika stuurt doelbewust aan op een treffen met China, want nu kan het China nog aan. Wat Rusland betreft, is het nog een open vraag of dit land, ondanks het ideo logische geschil, zal bijspringen. Ik weet het niet. Of weet Amerika het wel? Poli tiek is een vuil spel. Aan de andere kant wordt ook Rusland bedreigd door China, waarvan de troepenzendingen naar de Russisch-Chinese grens getuigen. Natuur lijk zal bij het losbarsten van een oorlog in Azië ook de vrede in Europa in ge vaar komen, en ook wij zullen weer on ze jongens naar het slagveld van eer moeten sturen, en dit alles onder het masker: voor de veiligheid en ter conso lidatie van onze christelijke beschaving. Wat een erbarmelijke leugen. Want die beschaving en het christendom (voorzo ver aanwezig) kunnen niet gered worden door bommen, raketten of atoomwapens, maar alleen door een waarachtig chris tenzijn en door een echte beschaving. Dat alleen kan ons de weg wijzen. Dat is de juiste weg. Keizer Ferdinand moet eens gezegd hebben: „Al gaat de wereld te gronde, gerechtigheid moet er zijn". Maar de we reld behoeft niet te gronde te gaan om gerechtigheid te verkrijgen. Alleen een eerlijk en waarachtig christendom kan het onrecht uitbannen en het voortbe staan van de mensheid verzekeren. M. MEYBOOM, IJmuiden. In het wereldberoemde boek van de En gelsman J. W. M. Sothern „Marine Diesel Oil Engines" staat op blz. 596 het vol gende: „Engine Room Staff. „It is absolutely necessary that the en gineers in charge should be qualified, able tot take charge, and capable of con stant and unceasing attention. It is on ly by careful attention to even the small est details, and by correct handling, that it is possible to obtain good working re sults without stops. The same staff should be kept as long as possible to enable them to get experience as small irregularities in the working of the engines are then quickly discovered and remedied thus avoiding stops and breakdowns of serious -nature. The engineer in charge should ne ver leave the engine-room." Aan deze woorden moest ik denken toen ze verleden week weer een trawler hebben binnengesleept die water maakte in de machinekamer. Achteraf is gebleken dat dit allemaal niet had behoeven te gebeu ren als de machinisten hun werk normaal, zoals het behoort, hadden uitgevoerd. Het is bij de visserij momenteel zo, dat heel veel machinisten ook aan dek werken wat volgens de wet verboden is. Het is met de ze trawler gelukkig goed afgelopen maar wat zou er gebeurd zijn als ze nu eens in stormweer waren terechtgekomen? Een machinist die aan het dek gaat werken en zijn installatie waarvoor hij verantwoorde lijk is. in de steek laat, brengt de veilig heid in gevaar. Wat dat betreft kunnen wij hier nog veel leren van het buiten land. Van regeringszijde is nu de Wet op de Zeevaartdiploma's-1935 afgezwakt, door dat werd toegestaan dat zich minder toe zichthoudend personeel in de machineka mer bevindt. Dit doet mij vrezen, dat Den Haag meer aan het ondernemersbelang dan aan de veiligheid van de betrokkenen heeft gedacht. Men mag het evenwel nooit, ook niet terwille van hogere be drijfswinsten. met de veiligheid van de arbeid op een akkoordje gooien. J. v. d. BERG, IJmuiden. In de luilaknacht werd er in Haarlem naast het schuifelen over de Bloemen markt en het gebruikelijke herrie-schop- pen, benevens het gaan op razendsnelle bromfietsen over de Zeeweg naar Zand- voort, ook nog aan politiek gedaan. Er werd een teach-in gehouden over het fas cisme. En daarin werden eindelijk eens wat zinnige dingen gezegd over de nog altijd aanwezige gevaren van iets dat zelfs na vijf krankzinnige oorlogsjaren, sommige mensen enthousiast kan maken: ja. iets dat zij nog immer zien als DE redding van de wereld. Zo iemand is ook drs. E. C. G. Nijsen uit Geleen, die in Nederland een dege neratie van de geest constateert. Want onze vechtlust is weg. we moeten veel harder worden, er moet meer discipline komen; meer wedijver. Mede daarvoor wil Nijsen ijveren, als leider van een nieuwe rechtse partij. Velen zijn als de dood voor linkse invloeden. Want die heb ben zoveel ellende aangericht! Waren de wereldoorlogen echter niet een gevolg van rechtse invloeden? Of moeten we die oorlogen opvatten als loutering, als we reldzuivering? Nijsen gaat zeggen wat er in ons land mis is. Wat is er mis? Dat is heel ge compliceerd, zegt hij. Daar moeten we eerst uitkomen. Is hij daar dan nog niet uit? Is hij dan het slachtoffer van war hoofdigheid? En is hij zo vechtlustig, zo gedisciplineerd, zo hard! Ja, er is wat mis in Nederland. Namelijk het streven van mensen, die in een rechtse politieke richting het nieuwe heil van Nederland zien. Een richting, die nu in Griekenland alleen maar onheil aanricht. Nijsen is natuurkundeleraar, natuurkun de is bij uitstek het vak van koele logi ca, van realiteit. Dat Nijsen dan in een irreëel rechts georiënteerd politiek leven kan geloven komt mij betreurenswaardig voor. We weten wat „rechts" betekent. We zien nog de NSB, de WA en de Jeugd storm marcheren. Vechtlustig, hard, ge disciplineerd. Tk vind het maar angstig. Want het kan wéér gebeuren!. RUDOLF VAN LING, Santpoort. Het komt me voor dat het antwoord dat de heer Van Dijk ontving op zijn ingezonden stuk in uw blad van 14 april weinig doordacht is wat betreft de re ductie op de bustarieven voor bejaarden. Een dergelijke reductie wordt niet alleen in Amsterdam verleend, maar sinds kort ook door de N.S. Ook bij de belastingen wordt rekening gehouden met de geringe re inkomsten en de in verhouding hogere kosten van oudere mensen. Dat dergelijke sociale regelingen naar „bedeling" .zouden zwemen, is een uit spraak die weinig elegant is tegenover die instellingen, die moderner, reëler en soci aler denken. Tegenwoordig wordt geluk kig erkend dat de status van het bejaard zijn sociaal en ethisch gezien bepaalde geëigende regelingen rechtvaardigt. In dit kader behoren de diverse dienstver leningen te worden beoordeeld ten bate van de bejaarde. Wat nu een speciaal bustarief betreft buiten de spitsuren komt het mij voor dat een dergelijke maatregel het rende ment van het bedrijf slechts ten goede kan komen. Hoe slecht bezet zijn immers de bussen vaak in de stille middag- en avonduren. Uit economisch standpunt be zien zou het voor de maatschappij zelfs aantrekkelijk kunnen zijn, want die half lege bussen rijden toch. Lichtvaardig wordt aangenomen dat de uitkering van de A.O.W. de vervoersbe hoefte van de bejaarde dekt. Formeel mag dit juist zijn, maar de praktijk lo genstraft deze njening. J. A. GERZON, Haarlem. Nas c h r i f t Van de zijde van de N.Z.H. ontvingen wij desgevraagd het volgende commen taar: Hoewel de brief van de heer Ger- zon goeddeels langs onze argumenten heengaat hij laat namelijk de vraag onbeantwoord waarom nu juist een ver voerbedrijf een offer brengen moet dat van andere producenten en leveranciers niet wordt gevergd willen wij wel op merken dat juist volgens de moderne op vattingen omtrent sociale zorg de mens tot financiële zelfstandigheid in staat ge steld dient te worden. Het zwaartepunt behoort dus aan de inkomstenkant te wor den gelegd, hetgeen in elk geval „elegan ter" is dan de speculatie op de offer be reidheid van derden. Tenslotte wijzen wij er nog op dat de praktijk heeft bewezen dat de vervoers vraag weinig elastisch is, zodat van een tariefsverlaging geen evenredige toe neming van het aantal reizigers te ver wachten valt. Redactie. Het verwondert mij al jaren dat elk jaar opnieuw het luilakken nog mag doorgaan. Mijn verbazing steeg echter ten top toen Luilakmorgen om kwart voor drie de eerste herrieschoppers zich al op straat bevonden. De ervaringen van de laatste jaren dat het niet bij wakker- maken blijft, deed mij besluiten op te staan en de wacht te houden. Immers, men moet bij dit „festijn" goed op eigen goed en als het kan ook op dat van de buren passen. Werkelijk, ik vind het de hoogste tijd worden dat dit vandalisme een halt wordt toegeroepen en wel om de volgende redenen: a) Door het zeer luidruchtig optreden worden niet alleen de jonge mensen in hun nachtrust gestoord, doch ook zieken en ouden van dagen. Bovendien, werkt een niet onbelangrijk deel van onze be roepsbevolking in ploegendienst. b) Er wordt aan het goed van de sla pende bevolking onnodig veel schade aangericht. c) Gebruikt men in het verkeer zijn claxon om iemand te groeten dan loopt men de kans een proces-verbaal te krij gen, evenzo indien de „knalpot" van auto of brommer niet deugt. Het wordt echter wel toegestaan in het holst van de nacht met allerlei instrumenten de mensen het slapen onmogelijk te maken. d) In vele plaatsen is Sint Maarten af geschaft of op de een of andere manier geregeld. Ik ben ervan overtuigd, dat vele lezers met mij liever het luilakken gere geld of verboden zagen en Sint-Maarten voor de kleintjes bestaan. e) Het initiatief om het zwembad om vijf uur te openen is goed bedoeld. De herrieschoppers gaan er nu echter nog vroeger uit om naar hartelust en onge straft te schreeuwen en te vernielen en daarna te zwemmen. Derhalve kan ik maar tot een conclusie omen: Verbiedt luilakken! Indien er lezers mochten zijn, die scha de heben opgelopen of hinder hebben ondervonden van dit luilakken of indien zij met het bovenstaande kunnen in stemmen, verzoek ik mij een briefje mei hun grieven' te sturen! P. M. ZUURBIER, IJmuiden. Ondanks de niet geringe opbrengsten van de acties voor hulp in noodlijdende gebieden hoort men hier en daar sceptische geluiden en lijkt het medeleven van het publiek te verminderen. Oorzaak is mis schien het gevoel dat al dat geld in een bodemloze put terecht komt. Een middel om de hulp aan noodlijdende gebieden te stimuleren is wellicht adoptie. Dat zou betekenen dat een land, provincie of grote stad, op zich neemt de nood te le nigen in een bepaalde plaats of streek. Enkele positieve aspecten van deze vorm van hulp zijn: 0 Rivaliteit; ten eerste tussen de ideologi sche blokken. Als de landen achter het ijzeren gordijn meedoen, zullen ze niet ach ter kunnen blijven bij het westen op straf fe van „verliezen van gezicht". En dat is omgekeerd net zo. Ten tweede tussen de landen of provincies. Men zal trachten met de verkregen middelen zoveel mogelijk te doen. Ervaringen en resultaten van andere deelnemers zullen nauwlettend gevolgd worden teneinde gebleken fouten te voor komen en successen na te volgen. Bekendheid. Wie bijdraagt, weet dan waarvoor hij geeft en voelt zich erbij be trokken en ervoor verantwoordelijk. De pers heeft een overzichtelijk gebied waar over zij kan rapporteren en waarvan ze de resultaten kan melden. Deze overzichtelijk heid kan ook een garantie zijn dat er een minimum „aan de strijkstok blijft hangen". Een negatief aspect: omdat er vele teams gaan werken, zal ei1 wel wat werk dubbel verricht worden en er zal misschien aan vankelijk wat amateuristisch gewerkt wor den. Maar dit zal beperkt blijven door de overzichtelijkheid (zie boven). Overigens valt dit negatieve aspect onzes inziens in het niet bij de positieve kanten. Voor een (summiere) begeleiding bij de start (aanwijzen van gebieden) zouden de Verenigde Naties kunnen zorgen. E. KAMPHORST, Heemskerk. W. M. SCHIPPER, IJmuiden. Dit opschrift boven het verslag van de op zondag 21 mei in het kader van „de Velsersportweek" op de velden van Schoonenberg gehouden handbalwedstrij den, heeft mij ten zeerste verbaasd. De verslaggever van dit artikeltje heeft gemeend, buiten het vermelden van de verschillende poulewinnaars, het enige incident dat tijdens deze dag is gebeurd, van de in totaal 193 gespeelde wedstrijden, als enig belangrijk feit te moeten noemen. De perfecte organisatie, waaraan vele weken van voorbereiding zijn voorafge gaan en waarover alle deelnemende ver enigingen vol lof waren, is kennelijk aan hem voorbijgegaan. Dat hij gemeend heeft de lezer op deze wij.ze verslag te moeten doen, vind ik een betreurenwaardige wijze van ver slaan, waarmede hij de handbalsport en de organisatoren van dit toernooi zeker geen dienst bewezen heeft. R. VERBON, IJmuiden. alleen voor eerite klas Mijen. Direct dekking en afgifte groene kaart. Overnam# volledige no claimkorting. ALLE ANDERE VERZEKERINGEN Autofinancieringen en persoonlijke leningen Vraagt telefoniach of «chriftelljk offerte aan: Assurantie en financieringsbedrijf Kant. Wilhelminastraat 63, Haarlem Tel. 15699 en 21232 (na 8 uur 20786 an 0 2508 - 447). 40 jaren ervaring Oratls adviezen op alle verzekaringsgabied. PERSONEEL Huishoudelijk personeel zowel als steno-typistes, boekhouders zowel als chauffeurs, lezen ons blad met aandacht Wanneer u dan ook va catures hebt, kan een ad vertentie u goede dien sten bewijzen. De grote lezerskring van de Courant biedt u alle mogelijkheid tot succes. Parallelweg 2-6 - Beverwijk - Tel. 2 73 41 (0 2510) vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties telefonisch of mondeling aan boven genoemd adres. In het ROODE KRUIS ZIEKENHUIS, Vondel- laan 13 te Beverwijk, kunnen voor de op 1 septem ber a.s. beginnende vooropleiding nog ENKELE LEERLING-VERPLEEGSTERS worden geplaatst. Min. leeftijd 17 jaar en 7 maanden op 1 sep tember 1967. Mulo- of gelijkwaardig diploma vereist. Verzoeken om inlichtingen en aanmeldingen te richten aan de adjunct-directrice, Zr. C. van Gelder. Spreekuur dagelijks behalve 's woensdags en zaterdags van 1112 uur. De directrice van het consultatiebureau Lorentz- straat 1 te IJmuiden, zoekt voor spoedige indienst treding Goede arbeidsvoorwaarden, prettige werk kring, 5-daagse werkweek. Sollicitaties met opgave van referenties te zenden aan de directrice. interieur architectuur n.v. vraagt ambitieuze voor de afd. stoffen en kunstnijverheid. Praktijkervaring of opl. Kunstnijverheids school strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot pl.m. 25 jaar. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telef. afspraak (02500-1 74 88), Gasthuisvest 5, Haarlem N.V. HERINGA 4 WUTHRICH TE HAARLEM vraagt een voor haar magazijn van materialen voor cen trale verwarmingsinstallaties. Leeftijd 18 tot circa 25 jaar. Uw sollicitatie of telefonisch verzoek om inlichtin gen kunt U richten aan N.V. Heringa Wuthrich, Zijlweg 133 te Haarlem. Tel. 11966 (netnr. 02500), toestel 000. Bij OPENBARE WERKEN kan worden geplaatst VereistBekendheid met bediening van fraisma- chines, bespuitingsinstallatie, maaimachines, e.d. en met de toepassing van onkruidbestrijdingsmiddelen. Loon Tot maximaal 702.47 per maand. Op het loon wordt geen premie A.O.W./A.W.W. in gehouden. Vakantietoelage 6 per jaar. Werkkleding wordt door de dienst verstrekt. Sollicitaties te richten aan de directeur van Openbare Werken, President Kennedyplein 2, Beverwijk, met ver melding van nr. 318. Persoonlijke sollicitatie alleen na telefonische afspraak (0 2510 - 39Ö03' ELEKTRISCHE BOILERS zichzelf eens heerlijk verwennen, maak dan eens een afspraak met ons voor een volledige gezichtsbehandeling in onze zaak, waar u in afzonderlijke cabi nes wordt behandeld. Deskundig advies voor uw HUIDVERZOR GING en MAKE-UP. Ruime collectie par fums, dames- en he- rencosmetica, toiletar tikelen, bijouterieën, enz. SCHOONHEIDSSALON PARFUMERIE DRIEHUIZERKERKWEG 48 DRIEHUIS - TELEFOON 02550-16418 R U I M E PARKEERGELEGENHEID

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 6