VAN DAG TOT DAG Oost-Nigeria uit Federatie Israels haven Eilat wacht op de „onvermijdelijke oorlog" Honderden ogen tasten dagelijks de kustlijn af Sir 1 EEG-topgesprek wellicht zonder veel resultaten VAN NELLE Niet tegen, maar vóór Help „Klipfontein"-wrak gevonden 1 Langdurig applaus van De Gaulle Bezoek van Feisal komt voor België nogal ongelegen 9 schenkt ien -1- telegrammen telegra DINSDAG 30 MEI 1967 3 PERMANENT SOUPLING bij SALON MOLENDIJK Bedevaartplaats' Nederlanders jfcop elk doosje theebuiltjes van 20 stuks van 96 ct.. voor 86 ct. f 11 Aanvoer haven Door schrik verlamd mmmm 91 Geen tijd Mevrouw E. den Doolaard te Hoender- lo houdt zich sedert geruime tijd ernstig en ijverig bezig met het lot van Koreaan se en Vietnamese oorlogsweesjes. De ac tie om deze slachtoffertjes van het ge weld op een of andere mander bij te staan is oorspronkelijk uitgegaan van de auteur Jan de Hartog, die in Amerika woont en lid is van een Quakergroep. Hij slaagde erin een aantal van deze oorlogs wezen pleeggezinnen in Amerika te be zorgen en organiseerde de overtocht van deze kinderen. Het betrof hier voorname lijk kinderen van gemengd bloed meestal van een inlandse moeder en een buitenlandse militair en die deswege in hun eigen land tot paria waren ver klaard. De apartheidsopvattingen van Ko- reanen en Vietnamezen gaan zó ver dat deze halfbloedjes uit de gemeenschap worden geweerd en veelal in propvolle weeshuizen worden gestopt. Zij gaan in hun eigen land een onzekere, weinig hoop volle toekomst tegemoet en hun vertrek uit dat milieu naar een liefdevol blank pleeggezin in het buitenland kan alleen maar een verbetering zijn. In België zijn intussen ook al meer dan zestig van die kinderen permanent in pleeggezinnen ondergebracht, maar in ons land loopt deze charitatieve emigra tie niet zo vlot, omdat ons ministerie van Justitie niet over één nacht ijs pleegt te gaan. Adoptie in het algemeen is in ons land aan schier onoverkomelijke moei lijkheden gebonden en daar komen dan ten aanzien van buitenlandse kinderen nog de strenge bepalingen op de toela ting van buitenlanders bij. Mevrouw Den Doolaard heeft door dit alles tot dusver zó weinig succes kunnen boeken, dat zij haar nood geklaagd heeft bij Kamerleden. Enkele volksvertegen woordigers interesseren zich nu voor het geval en wellicht wordt de belangstelling van parlement en publiek langzamerhand zó groot, dat ten departemente de moge lijkheid van een uitzonderingsregeling zal worden overwogen. Het feit dat het hier „gekleurde" kinde ren betreft, maakt het natuurlijk niet ge makkelijker om pleeggezinften te vinden, ofschoon men aan de andere kant geluk kig in ons land minder ras-vooroordelen aantreft clan sommige apartheids&poste- len zouden wensen. Er is geen enkele reden waarom een kind van gemengd bloed uit Korea of Vietnam niet zou kun nen opgroeien tot een model Nederlander of Nederlandse, tenzij men waarde zou hechten aan sterk gekleurde waarschu wingen van bepaalde zijde, die gegrond zijn op overtuigingen van racistische in slag en waarvan de uitvinders onder we tenschappelijk mom gewagen van „af braak" van het superieure blanke ras, tengevolge van „negroïde instromingen". Dat het zo'n vaart niet loopt met die „afbraak" hebben vorige „instromingen" voldoende bewezen en dat soms zelfs ook elementen van „opbouw" kunnen ontstaan wanneer de blanke en gekleurde volken zich vermengen in bepaalde, sociaal ge schikte omstandigheden zou zonder moei te aanwijsbaar zijn. De verweesde Vietnamese kinderen, die hun bestaan te „danken" hebben aan de oorlog in hun land en dan ook nog ten gevolge van die oorlog gedoemd zijn hun bestaan in de meest ellendige omstandig heden voort te slepen, zullen in daartoe geschikte pleeggezinnen hier en elders wellicht nog wat levensgeluk kunnen op doen. Als de maatschappij waarin zij op groeien zich gaandeweg dan ook nog ont doet van de resten der verderfelijke rassen-theorieën, die nu nog steeds aan hangers vinden, zullen zij als volwassenen even gelukkige of wellicht nog gelukkiger staatsburgers kunnen worden dan vele blank-geborenen. Het is een kwestie van kansen. Bovendien is de wereld langza merhand door allerlei ontwikkelingen zeer nauw toe aan een geheel nieuwe en betere theorie dan die der gesloten ge meenschappen, namelijk aan de theorie dat het gaandeweg vermengen van ras sen een Godgevallig werk is, dat vele problemen zal oplossen en veel leed zal wegnemen. Inplaats van felle bestrijding der rassenscheiding zou een enthousiaste bevordering van de rassenmenging onder verantwoorde en begeleide omstandighe den een positiever actie zijn, een actie die het negatieve van het veroordelen der apartheid zou doen vervangen door het positieve werken vóór het geluk van me demensen, van welk ras of kleur ook. ENOEGOE (Reuter en AFP) Oost- Nigeria heeft zich vanmorgen van de ze ven jaar oude Nigeriaanse Federatie af gescheiden en zich onafhankelijk ver klaard onder de naam republiek Bifraa. De bekendmaking hiervan volgde op een gespannen weekeinde, waarin het parlement van de oostelijke deelstaat een beroep deed op de militaire gouverneur van het gebied, luitenant-kolonel Ojoe- kwoe, de onafhankelijkheid uit te roepen, en het federale staatshoofd, luitenant-ko lonel Gewon, voor het gehele land de noodtoestand afkondigde. De directeur van de NOVIB, de Neder landse Organisatie voor Ontwikkelings hulp, heeft zich dezer dagen nogal pessi mistisch uitgelaten over de opinie van het Nederlandse volk ten aanzien van de nood zaak tot ontwikkelingshulp. De heer Van Vlijmen haalde een percentage van 66 per cent tegenstanders aan, dat volgens hem uit opinie-onderzoeken is gebleken. Dit cijfer lijkt niet alleen bezijden de feitelijke verhoudingen te liggen, het is in zijn onomschreven koelheid ook feite lijk onjuist. Er zijn diverse onderzoe kingen op dit gebied geweest, ook in een tamelijk oppervlakkige spelvorm van een televisie-uitzending. Daaruit is gebleken dat een zeer ruim percentage van de on dervraagden niet veel voelde voor dras tische verhoging van de bedragen, die aan ontwikkelingshulp worden afgenomen van de staatsbegroting, omdat men meende dat deze gelden niet terechtkomen waar zij voor zijn bedoeld. Het feit dat nage noeg alle politieke partijen verhoging van de ontwikkelingshulp aan verarmde lan den in hun programma hebben en dat niets gebleken is van een zo massaal protest te gen deze hulp als het cijfer van 66 percent zou doen verwachten, maakt duidelijk dat het hier niet om het principe van de hulp, maar om de organisatie van de hulpver lening gaat. Het is bijna zeker dat bij een duidelijk en overtuigend beeld van het nut dat dergelijke hulp kan hebben, de meer derheid van ons volk ermee zal instem men. Men twijfelt echter aan dit nut, door dat men verhalen hoort over corruptie en misbruik in de landen die de hulp ont vangen. Niettemin zijn opnieuw zeven mil joen gulden voor India bijeengekomen, nadat de eerste actie het ongekend hoge bedrag van ruim 22 miljoen had opge leverd. In totaal zijn uit particuliere bron dus nu bijna dertig miljoen gulden aan India geschonken. Daar blijkt toch wel uit, dat men in het algemeen doordrongen is van de noodzaak tot helpen en dat men ook datgene, wat de regering voornemehs is te doen, toejuicht. Opinie-onderzoeken geven vaak door hun subjectieve „aanslag" op de ondervraag de weinig betrouwbare cijfers, al worden de vragen nog zo nauwkeurig gesteld en de antwoorden nog zo zorgvuldig opgete kend. In combinatie met andere vragen, onder invloed van onberekenbare factoren die ten tijde van de ondervraging op de betrokken geënquêteerde inwerken, on der suggestie ook van bepaalde verkla ringen die men leest of hoort, geeft het antwoord niet altijd precies weer wat nor maliter als de mening van de ondervraag de moet worden aangemerkt. Het is trou wens de heer van Vlijmen zelf niets lie ver dan dat hij ongelijk heeft. Zijn stich ting verricht in deze tijd van snelle po litieke ontwikkelingen op economische voedingsbodems een goed werk, doordat zij in verpauperde maatschappijen mee helpt tot het bereiken van een be staansminimum, dat individuen kan be waren voor extremistische wanhoopsda den. ADVERTENTIE Voor de NIEUWE LIJN SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 JOHANNESBURG (AP). 1 Het wrak van de „Klipfontein" van de Holland Afrika Lijn is bij de Oostafrikaanse kust door twee diepzeeduikers uit Johannes burg gevonden. Het koper dat zich nog aan boord bevindt wordt geschat op een waarde van 600.000 rond (2.5 milj. gul den). Het wrak werd na 9 maanden echo peilingen ontdekt. Veertien jaar geleden in 1953 liep het schip zes kilometer van de kust bij Zavora in Mozambique op een rif. Drie maanden na de schipbreuk werd de romp tot ontploffing gebracht en een deel van de koperlading door een Brits oorlogsschip geborgen. Geschat wordt dat nog 500 ton koper is achtergebleven. (Door onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar) EILAT. Op het witte strand van Eilat staan de plezierboten op het droge tussen de verlaten schommels en hobbelpaardjes. In plaats van toe risten loopt er nu een Israëlische pa trouille. Het helder blauwe water van de Golf van Akaha ligt leeg tussen de aan weerszijden hoog oprijzende roze granieten heuvels. Ook de vissers boten zijn verdwenen. In de namid dag ronken soms twee patrouille boten voorbij. In het op militairen na uitgestorven Eilat tasten dagelijks honderden ogen zwijgend de kustlijn af, in de richting van de Egyptische grens. Men wacht op wat hier als een onvermijdelijke oorlog wordt gezien. Nergens in Israel is de spanning zo groot als hier, in deze kleine havenstad van 13.000 inwoners, waar de meeste mannen nu zijn verdwenen, opgeroepen in het leger. Honderden vrouwen en kin deren zijn vertrokken naar het noorden. Men is er hier zeker van, dat wanneer het tot een gewapend conflict met Egypte zal komen, Eilat niet gespaard zal blijven, en de bevolking heeft zich daarop voor bereid. Rantsoenen werden ingeslagen, en voorraden drinkwater aangelegd. School kinderen oefenen tweemaal per dag in het gebruik van schuilkelders. In de stad zijn hier en daar brede loopgraven ge maakt, waar men zich bij een luchtalarm kan beveiligen. De bescherming bevolking oefent iedere middag en is paraat. Eliat, dat in het nationale telefoon boek van de staat Israel 3'/2 pagina van de 846 bladzijden beslaat, ligt onderaan de westelijke heuvels, aan de Golf van Akaba. De kleinere Jordaanse havenstad Akaba van 8000 inwoners bevindt zich er recht tegenover, duidelijk zichtbaar over de paar kilometers die de golf hier breed is. In de avond, wanneer de lichten aan beide zijden zijn ontstoken, is deze noordelijkste rand van de omstreden golf een misleidend maar geruststellend beeld van een onherbergzame uithoek van de wereld. Drie jaar geleden werd Eliat ontdekt als bedevaartplaats door beatniks uit West-Europa. De rust, het gemak om af en toe wat geld te verdienen en slaap- en woongelegenheid op het strand, maakten het sindsdien tot een druk internationaal ontmoetingspunt van hen die er een lange lifttocht door de Negeb-woestijn voor pver hadden. Gisteravond ontmoette ik drie Neder landse jongens in de „Flamingo", een van de weinige nachtclubs die nog open zijn. Er was nog maar een klein groepje beat niks overgebleven, vertelden zij. De mees ten waren vertrokken. De oorlogsdreiging beantwoordden zij met 'n schouderopha len, maar deze zelfde beatniks waren de eersten die zich bij het lokale ziekenhuis meldden om bloed af te staan, en om andere diensten te verlenen. „Wij blijven tot er wat gebeurt, en dan gaan we door naar Katmandoe", zei de langste, met het langste haar. „Je weet toch waar dat is?" Er zijn meer Nederlanders in Eilat. Sommigen wonen hier al zes of zeven jaar. Mevrouw J. de Vries uit Steenber gen, die de hele oorlog in Amersfoort ondergedoken zat, is de adjunct-directrice van een klein warenhuis. Haar echtge noot, ook een Nederlander, is boekhou der op het scheepvaartkantoor, maar rijdt nu dag en nacht rond als jeepchauf feur bij de bescherming bevolking. „Ze vroegen me of ik ook iets wilde doen", zei mevrouw De Vries spijtig, „maar mijn directeur is opgeroepen en ik kan de zaak niet in de steek laten. Ik heb ze gezegd dat ik van acht uur 's mor gens tot acht uur 's avonds niet kan, maar van acht uur 's avonds tot de volgende ochtend wel". In de avond gaat zij met enkele kennis sen de loopgraven af waar de Israëlische soldaten hun stellingen betrokken heb ben, en brengt hun koffie en koek. „Iedere avond wanneer we gaan slapen, denken we: vannacht komt het, en dan komt er weer een lange dag", zei me vrouw De Vries. „Maar wat er ook komt, we zullen overwinnen. Dat staat in de heilige joodse wetsboeken en daar hou den we het op". De echtgenoot van mevrouw A. A. ADVERTENTIE Brinkman uit Utrecht, anders technisch tekenaar, brengt nu voorraden butagas rend, het enige gas dat in Eilat wordt gebruikt. Hoewel hij nog steeds Neder lander is, meldde hij zich bij het Israëli sche leger, maar men adviseerde hem voorlopig andere essentiële werkzaamhe den te zoeken. In Eelat is men het erover eens, dat het gevoel van oorlogsdreiging nu groter is dan in 1956 tijdens de Sinaï-campagne. Men gelooft dat Israel niet te lang kan wachten met het ondernemen van stap pen om de Egyptische blokkade van de toegang tot de Golf van Akaba te door breken. In normale tijden werd de haven van Eilat, waar nu twee vrachtschepen aan de uitgestorven kades liggen, jaarlijks door tweehonderd schepen aangedaan. De geïmporteerde goederen bestonden voor namelijk uit machinerieën, hout uit Noord- en West-Afrika, ijzer en staal uit Japan, en onderdelen voor Japanse auto's die in Haifa geassembleerd worden. De uitvoer was vooral potas, dat uit de Dode Zee wordt gewonnen, koper uit de vlakbij Eilat liggende mijnen, die in het bezit van koning Salomon geweest zouden zijn, ci trusvruchten, en in Israel vervaardigde onderdelen voor zeep en oliefabrieken. MaarEilat, dat de laatste jaren steeds belangrijker is geworden als afvoerhaven voor de produkten van de in de Negeb- woestijn in cultuur gebrachte streken, is voor Israel vooral van belang als olie- aanvoerhaven voor de tankers. Van Eilat loopt een ruim 500 kilometer lange olie pijplijn naar Haifa aan de Middellandse Zee. Israëlische schepen doen Eilat zelden aan, en wanneer er een binnenkomt dan is het niet onder Israëlische vlag, omdat de uit Irak afkomstige Arabische loodsen anders weigeren hun diensten te verle nen. Dat de officieren en bemanningsle den volledig uit Israëlieten bestaan, maakt voor de loodsen blijkbaar niets uit, zolang de joodse ster maar niet aan de steven wappert. Vanaf het tafeltje waaraan ik nu schrijf in het Koningin Sheba-hotel, kijk ik door met stroken papier beplakte ramen uit over de Golf van Akaba. De lichten aan de Jordaanse en Israëlische kant van het water zijn net aangegaan en scheppen opnieuw de illusie dat alles pais en vree is. Maar buiten de deur van het hotel staat een post van twee machinegeweren, en even verderop gaan soldaten in kleine tenten, ingegraven langs de randen van het vliegveld, de zwoele nacht tegemoet. Eilat wacht, op oorlog of op vrede, maar voor beide is het klaar. Er is maar zo zelden iets nieuws onder de zon.Evenals men in 1940 in onze steden deed, overplak- ken de Israëlische burgers de ven sters van hun huizen met stroken papier. Zij hopen dat dit het rond vliegen van glasscherven zal voor komen, als de ruiten door de lucht druk van onverhoopte bomexplosies springen. Dat de voortdurende spanning de mens ook wel eens te veel kan worden bewees vanmorgen een Israëlische soldaat. Twee Egyptische straaljagers waren al of niet met opzet in het Is raëlische luchtruim boven Eilat ver schenen. Hoewel iedereen de toestellen kon volgen en zich afvroeg „of het nu zo ver was", werd er niet op de toestel len geschoten. Onderzoek wees uit dat de man die het alarm moest geven zo door de schrik was verlamd, dat hij zijn werk vergat te doen. Iedereen is hem nu dankbaar, want een dergelijk incident kan momenteel van het ene moment op het andere tot een groot scheepse oorlog uitgroeien. (Van onze correspondent) ROME Van hoe weinig werkelijk praktisch nut de Romeinse bijeenkomst eigenlijk is, blijkt uit twee feiten. In de eerste plaats de eigenlijke viering, die niet eenvoudiger had gekund. Gistermid dag kwamen alle hoge gasten in dezelfde zaal van het Capitool tezamen waar tien jaar geleden het verdrag werd onderte kend, om een redevoering aan te horen van de president van de Italiaanse repu bliek Saragat. Er waren geen andere spre kers en de hele zogenaamde viering duur de nauwelijks meer dan één uur. Ook de redevoering van Saragat kan onmogelijk een bijzonder feit worden genoemd, hoe uitstekend ook opgebouwd en knap van synthese. Slechts één passage dient werkelijk te worden genoemd. Saragat sprak over het verzoek van Groot-Brittannië om in de ge meenschap te worden opgenomen en hij deed dit inderdaad op een veelzeggende manier. Hij onderstreepte met een zeke re nadruk, dat het Britse verlangen alge meen is en niet zo maar een politieke zet van de huidige Labour-regering. Ook de conservatieven en liberalen hebben zich achter deze koers van de regering ge schaard, met als gevolg, aldus Saragat (kennelijk in de richting van president De Gaulle, die tegenover hem gespannen zat te luisteren) dat het Britse regeringsvoor stel praktisch unaniem door het Lager huis werd aangenomen en goedgekeurd. De Gaulle, die begrijpelijkerwijze mid den in de algemene aandacht verkeerde, maakte een nerveuze indruk, die nog ver sterkt werd door voortdurend zenuwtrek ken in het gezicht. Hij leverde echter een opvallend langdurig applaus op de rede voering van president Saragat en schudde hem hartelijk de hand na afloop. Het tweede feit dat duidelijk maakt, dat deze bijeenkomst die geen conferentie is nauwelijks tot resultaten kan leiden, is de vergadering die vanmorgen om tien uur plaats zou vinden op het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en waaraan alle in Rome samengekomen de legaties zullen deelnemen. Deze bijeenkomst kan onmogelijk lang duren (men rekent op maximaal tweeën eenhalf uur) en kan dus tevens moeilijk iets anders dan het uitwisselen van al of niet bedekte op- en aanmerkingen bevat ten, met de gebruikelijke, weinig zeggen de formuleringen van ieders goede bedoe lingen, maar met beleefd weglaten van wat iedereen hindert in het Franse op treden ten aanzien van het verzoek van Groot-Brittannië en enkele andere naties. Het is nu al wel helemaal duidelijk, dat deze zoveel besproken top-bijeenkomst in Rome werkelijk niet veel anders is dan een aangename daad van wederzijdse be leefdheid en hoffelijkheid. Niettemin is het voor de Italiaanse gast heren een rede tot voldoening, want hoe men de zo moeilijke zaken ook bekijkt, een zo informeel en ongedwongen samen komen, zonder programmapunten en ei genlijk zonder enige lijn, kan hoe dan ook, niets anders dan de onderlinge verhoudin gen weer wat aangenamer maken en de hele zo moeilijke situatie enigszins ver lichten. Tenslotte blijft het een feit, dat persoon lijke contacten op hoog niveau, evenals in het dagelijks leven, nu eenmaal meer kun nen betekenen en bereiken dan het offi ciële, diplomatieke verkeer. En de uitzon derlijk korte duur die de eigenlijke ver gadering van vandaag heeft, maakt zelfs maar het vage aanduiden van tegenstel lingen al onmogelijk, omdat men doodge woon de tijd niet krijgt om ook maar op een enkel punt nader in te gaan. (Van onze correspondent) BRUSSEL Koning Feisal van Saoedi- Arabië is gisteren in Brussel aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De vorst werd op het vliegveld verwelkomd door Koning Boudewijn en prins Albert van Luik. De beide koninklijke broers hadden zich een kleine scherts veroorloofd. Zij hadden grote zonnebrillen opgezet omdat hun bezoeker die ook altijd pleegt te dra gen. Het toeval wilde echter dat de oos terse vorst dit keer zonder zonnebril uit het vliegtuig stapte. Het bezoek van koning Feisal komt België eigenlijk niet erg gelegen. Van daag heeft de plechtige uitvaart van de slachtoffers van de brand in het waren huis 1' Innovation plaats. Bovendien is de houding van koning Feisal ten opzichte van Israël nu juist niet die, welke een deel van de Belgische politici onderschrijft Binnen afzienbare tijd zal echter een Bel gische handelsmissie onder leiding van prins Albert naar Saoedi-Arabië vertrek ken, en het ligt voor de hand dat men die nu wil voorbereiden. 3 Busbotsing. Bij een botsing tussen twee bussen in Hongarije zijn 38 mensen ge wond geraakt, van wie zeven ernstig. Het ongeluk gebeurde bij Totkomlos. Verdovende middelen. In Montreal zijn een man en een vrouw gearresteerd die zes kilo heroïne in hun kleren hadden verborgen. Zij kwamen uit Parijs. De heroïne vertegenwoordigde een waarde van 4 tot 6 miljoen dollar op de zwarte markt. Verbrand. In het Brusselse Bois de la Cambre heeft een voorbijganger het nog brandende lichaam van een vrouw ge vonden, dat kennelijk met benzine was overgoten en aangestoken. 126-ste verjaardag. De vroegere Ameri kaanse slaaf Sylvester Magee heeft zijn 126-ste verjaardag gevierd met een taart, die hij deelde met familieleden en vrienden. Magee maakt aanspraak op de titel „oudste man van de Ver enigde Staten". Vlucht. 2 Oostduitse vopo's zijn de af gelopen nacht in uniform naar West- Duitsland gevlucht. Ze hadden hun wa pens nog bij zich. Protest. Zeshonderd demonstranten heb ben in Karatsji bij de Amerikaanse am bassade geprotesteerd tegen de Ameri kaanse politiek in het Nabije Oosten. Zij droegen portretten mee van de Egyptische president Nasser. Vice-premier. Vladimir Semitsjasny, het voormalige hoofd van de staatsveilig heidsdienst in de Sovjet-Unie, is be noemd tot eerste vice-premier van de Oekraine. tn Japan. Mevrouw Dewi Soekarno, de echtgenote van Soekarno, heeft haar terugkeer naar Indonesië uitgesteld om dat, volgens haar, het daar te warm is voor haar drie maanden oude dochter tje. Bontdiefstal. Bij 'n inbraak in de opslag ruimte van een bonthandel in Hamburg zijn pelzen ter waarde van ruim één miljoen DM ontvreemd. De politie ver klaarde dat deskundigen aan het werk zijn geweest die vermoedelijk interna tionale helers achter zich hebben. Weg. Communistisch China heeft Nepal toegezegd een verkeersweg van bijna tien km. te zullen aanleggen, die de hoofdstad Katmandoe een betere ver binding zal geven met de nieuwe weg van ruim 100 kilometer die China naar de grens van Tibet heeft geconstrueerd. China zal ook een plan maken voor een rondweg om Katmandoe. Loon naar werken. Mevrouw Guess in het Amerikaanse Memphis ontving dezer dagen een cheque waarop haar werk gever een salaris ten bedrage van één cent overmaakte. Mevroyw Guess werd twee weken geleden bij een auto-onge val op weg naar haar werk gewond. Ze kwam wel op kantoor maar haar chef stuurde haar naar huis om zich onder geneeskundige behandeling te stellen. De loonadministratie rekende uit, dat zij 12 minuten had gewerkt en recht had op 38 cent, verminderd met 35 cent vaste vermindering voor een so ciaal doel en twee cent ziekteverzeke ring

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3