Amsterdamse zege in j eugdmuziekconcour s Zeven zilveren jubilarissen bij Hoogovens DEM in veiligheid door zege op staartploeg Hoogerheide „Industriestad Mars" opent de sportweek in Beverwijk Viaduct over de Zeestraat komt vrijdag in gebruik Marquette kampioen in derde klas Gerry van Ravenzwaaij (13 jaar) verdiende overwinning volkomen Geld gestolen in jeugdhuis Inbraak bij pompstation VVB-bestuur treft maatregelen na de brand T af eltennisbeker voor TOG na zege op Togido Honderden tippelaars 6 DINSDAG 30 MEI 1967 7 f. IPfr Kees Maas In Heemskerk In Beverwijk Niet altijd zonder risico Het is gebruikelijk dat u 's zomers alom bont krijgt aange boden voor verleidelijk lage prijzen. En 't is begrijpelijk dat u daarvan wilt profiteren. Dit is niet altijd zonder risico. Voor de spiegel is een nieuwe bontmantel altijd betoverend mooi - ook bij de laagste prijs. De vraag is, hoe die mantel er na enig dragen uit zal zien. Want kwaliteit ligt bij bont niet aan de oppervlakte. Waar vindt u zekerheid? Waaruit blijkt de juiste keus van vellen, de vakkundige en toegewijde verwerking? Voor de spiegel ontdekt u die factoren niet zijn ze wèl bepalend voor de werkelijke waarde van >op. Het gaat om betrouwbaarheid. Om de gerust .rheid dat er tussen „zomerprijzen" en „winterprijzen" géén kwali teitsverschil bestaat. Wél een prijsvoordeel voor u. Sommige zaken kunt u zonder meer vertrouwen. Een ervan heet Gerzon. Groot concern - grote orders Gerzon, met meer dan zeventig jaar bont-ervaring en een naam die voor kwaliteit borg staat, selecteert en koopt bont voor negen filialen tegelijk. Dat zijn zeer grote orders. Gerzon kan daardoor steeds scherpe prijzen bedingen. Goed bont is ook 's winters relatief voordelig bij Gerzon! Échte zomerkorting Op die toch al lage prijzen krijgt u, omdat het de Gerzon- traditie is, een échte zomerkorting van 10%. Dat kan in de honderden guldens lopen. En de kwaliteit is onaantastbaar, terwijl u kiest uit de nieuwe collectie 1968! Zo profiteert u bij Gerzon met een gerust hart van de „zomerprijzen bont". Extra service Er is nog een reden om uw bont bij Gerzon te kopen, de reserverings-service: u doet uw keuze nü - u profiteert van de 10% zomerkorting. U betaalt echter slechts een klein gedeelte. Uw mantel gaat dan in de bontkluis - veilig, motvrij tot in de herfst. Pas bij aflevering voldoet u het resterende bedrag. Dit is échte service: het kost u niets extra. Vrijdag 2 juni, des morgens om streeks half negen, wordt op de Zeestraat tussen Beverwijk en Wijk aan Zee de gedeeltelijk vernieuwde weg in gebruik genomen. Het ver keer kan dan voor het eerst via gloednieuwe asfaltwegen onder de viaduct doorrijden, die het noorde lijk en zuidelijk industrieterrein van Hoogovens met elkaar verbindt. Aan de ingebruikstelling zal een offici eel tintje worden gegeven. Een bus met genodigden van Hoogovens en de gemeente Beverwijk, die vanaf het conferentiecentrum „Tussen- wijck" vertrekt, rijdt eerst via het oude traject in de richting van de badplaats. De terugreis gaat over het nieuwe weggedeelte. Burgemees ter J. G. S. Bruinsma behoort tot de buspassagiers, evenals vermoede lijk de voorzitter van de Raad van Bestuur van Hoogovens ir. A. Drij ver. Na afloop komt het gezelschap opnieuw in „Tussenwijck' bijeen, waar gelegenheid tot spreken wordt gegeven. De gedeeltelijke vernieu wing van de Zeestraat is prachtig op tijd klaar gekomen. Dat is met name te danken aan de gezamen lijke inspanning van Hoogovens en de dienst openbare werken van de gemeente Beverwijk. De snelle op levering van dit ingrijpende project is vooral belangrijk voor de bad plaats Wijk aan Zee, die weer aan het begin van een druk zomersei zoen staat. In de afgelopen maan den was dè verbinding Beverwijk Wijk a. Zee bepaald slecht te noe men met alle nadelige gevolgen van dien. Wanneer met de bouw van de oostelijke viaduct wordt begonnen is nog niet bekend, aangezien de be nodigde gronden nog in handen van derden zijn. Foto: Het nieuwe tra- cée, met links het zuidelijk rijwiel pad. Het fietspad rechts komt pas later gereed. BS* V*?1' In de maand juni telt Hoogovens zeven jubilarissen met vijfentwintig dienstjaren onder zijn personeelsleden. Dit zijn de heren W. Blok, bedrijfsadministratieve diensten uit Santpoort; W. A. Oldenburg, walserij west en J. J. Huijbers, inkoop, beiden uit IJmuiden; R. van der Hoek, blokwals 1 uit Heemskerk; A. de Vries, havens en vervoer, C. Apeldoorn, martin- itaalfabriek en K. Wilgenhof, elektro technische afdeling nieuwbouw, allen uit Beverwijk. Op het Waterlooterrein kwam 's zon dagsmiddags een achttienjarige doelver-- dediger uit Heemstede tijdens een voet balwedstrijd in botsing met een tegen stander. Hij werd met een lichte hersen schudding door de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht en later naar zijn woning. (Van een medewerker) In de zondag gespeelde wedstrijd heeft DEM 1 met 7-2 gewonnen van Hoogerhei de. DEM hoeft daardoor geen degrada tiewedstrijden te spelen. In deze vierde afdeling van de overgangsklasse A wordt waarschijnlijk Mozaiek kampioen en ein digt Hoogerheide onderaan. Vooral Mevr. Duyn-Tervoort, Mej. Senjers en T. Ter voort hebben deze overwinning veilig ge steld doordat ze hun drie partijen wisten te winnen. Vooral de eerste herenenkel van J. Tervoort tegen A. Warouw was het aankijken waard. De uitslag was 3-6; 6-1; 2-6; De gedetailleerde uitslagen luiden: J. Tervoort - A. Warouw 3-6; 6-1; 2-6. T. Tervoort - F. Jacobs 6-2; 5-7; 6-2. L. Ter- voort - T. de Brie 1-6; 4-6. Mevr. Duyn- Tervoort - Mej. Lammers 6-2; 6-1. Mej. Senjers - Mevr. Schopman 2-6; 6-4; 6-3. Heren Dubbel: J. Tervoort-T. Tervoort - T. de Brie-A. Warouw 6-1; 6-3. Dames Dubbel: Mevr. Duyn-Mej. Senjers - I. Nu- man-G. Lammers 6-3; 6-0. Eerste Mixed: Mevr. Duyn-T. Tervoort - Mej. I. Numan- A. Warouw 6-3; 6-0. Tweede Mixed: Mej. Senjers-J. Tervoort - Mevr. Schopman-T. Jacobs 3-6; 6-4; 6-4. Marquette 1 heeft de uitwedstrijd tegen Zaandam 4 gewonnen met 7-1. Marquette werd daardoor kampioen in de 3de klas afd. 3. Alleen de tweede damesenkel ging verloren. De Helderse T.C.I. of Zaandam eindigt in deze afdeling op de onderste plaats. Westerhout 1 won met 6-2 tegen Helderse T.C., zodat of Zaan dam of Helderse T.C. degradatiewedstrij- De grote Amsterdamse deelname aan het jeugdmuziekconcours in Beverwijk heeft dit jaar wel een sterk stempel op de manifestatie gedrukt. Niet alleen tel de de finale vier deelnemers uit de hoofd stad, maar één van hen slaagde er ook in de erepalm weg te dragen. Het was de dertienjarige Gerry van Ravenzwaaij, die zo overrompelend de concertetude op. 13 van Perné uitvoerde, dat aan haar eindzege eigenlijk geen twijfel bestond. Merkwaardig genoeg had zij de finale maar op het nippertje bereikt: haar 162 punten waren juist voldoende om enkele mededingers met 161 punten achter zich te houden. Dit demonstreert de grote problemen waarvoor een jury zich gesteld ziet. Het Amsterdamse meisje had in de voorronde Pierné al even knap gespeeld, maar de jury vond toen het tempo wat te laag. De Bloemendaler Niek Perquin, die 'n even wichtige Bach speelde, had haar toen ruimschoots overtroffen in puntentotaal, hoewel het algemene gevoelen in de zaal toch het Amsterdamse meisje de eerste plaats had toegedacht. Ook in de finale toonde Perquin (vijf tien jaar), die in de voorronde 168 pun ten had gekregen (het hoogste aantal) grote capaciteiten. Maar zijn spel miste toch het sprankelende van dat van Ger ry van Ravenzwaaij, hij haalde de derde prijs, achter de negentienjarige pianis te Inger Oortwijn uit Santpoort, die ook nu weer zeer muzikaal tewerkging in het tweede deel van Gershwins F-concert, naar toch vooral in het slot teveel fysie ke kracht miste om tot een overtuigende climax te komen. Volgend jaar zou zij waarschijnlijk met Chopin of Schumann een gooi naar de eerste plaats kunnen doen. De vierde plaats was ook weer voor een pianiste, de Beverwijkse dertienjarige Ria Neijssel; die Albeniz's Serenata zeer ver fijnd speelde, maar ditmaal minder te genstelling tussen hoekdelen en midden deel kon verwezenlijken dan in de voor ronde. De veertienjarige Haarlemmer Roel Steman (vijfde) toonde grote muzikaliteit in zijn vertolking van twee delen uit een vioolsonate van Handel. Hij beschikt al over een mooi vibrato, maar kan nog een krachtiger stokvoering krijgen. De enige zangeres, de negentienjarige Amsterdamse alt Guurtje Schermer, heeft een prachtige stem. Als haar ademha lingstechniek wat beter is geworden, en zij een soms te laag intoneren weet te overwinnen, heeft zij een goede muziek- toekomst voor zich. Zij haalde nu de zes de prijs. Zevende werd de elfjarige Amsterdamse pianist Dick de Kamps, de vierde deelnemer uit de hoofdstad, de vijftienjarige pianiste Wienke 't Hart kwam niet verder dan de tiende plaats. De zeventienjarige Beverwijkse violiste Djoeki Thomasz was weinig gelukkig. Zij had stemproblemen en dat beïnvloedde haar spel sterk. Dat zij toch nog de ach terste plaats bezette viel ons mee. Ne gende tenslotte werd de accordeoniste Kathy Keijzer (vijftien jaar) uit Den Oe ver, die wij wel wat hoger op de rang lijst hadden verwacht. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk reikte de ereprijzen uit. Hij was verheugd dat zoveel jongeren hun tijd blijkbaar op de goede wijze besteden. Juryvoorzitter Piet Vincent hield een af scheidstoespraak, zoals de traditie dat wil. Juryvoorzitter Piet Vincent temid den van de finalisten in gesprek met de winnares Gerry van Ravenswaaij. klas afdeling 5. Er werd gemakkelijk ge- den moet spelen. Marquette 1 is in deze afdeling kampioen geworden. DEM 2 heeft in de uitwedstrijd tegen Juliana 1 met 7-1 gewonnen. DEM 2 werd daardoor kampioen in de derde klas afd. 2. Alleen de tweede herenenkel van J. Schmidt ging in drie sets met 2-6; 7-5; 6-1 voor DEM verloren. Roos wijk 1 is door een 7-1 overwinning thuis kampioen geworden in de vierde wonnen van SMN 3, waarbij de verlies- partij op nonchalance vanwege de over winning geschreven moet worden. Overgangsklasse A afd. 4: DEM 1 - Hoo gerheide 1 7-2. Derde klasse afd. 2: Ju liana 1 - DEM 2 1-7 (DEM 2 kampioen). Vierde klasse afd. 3: Anonymus - DEM 3 1-7. Vijfde klasse afd. 5: DEM 4 - WRF 1 8-0 (DEM 4 kampioen). Vijfde klasse afd. 8: DSS 3 - DEM 5 0-8. Derde klas afd. 3: Westerhout 1 - Helder se T.C. 1 6-2. Afd. 4: NWTL 2 - Wester hout 2 7-1. Vijfde klas afd. 9: HBC 5 - Westerhout 3 1-7 (Westerhout kampioen). Afd. 4: Heilo 2 - Westerhout 4 7-1. Derde klas afd. 3: Zaandam 4 - Marquet te 1 1-7 (Marquette 1 kampioen). Vierde klas afd. 1: Marquette 1 - Animo 2 1-7. Vijfde klas afdeling 6: Marquette 2 KZTV 5 6-2. Vierde klas afd. 5: Rooswijk 1 - SMN 3 7-1 (Rooswijk kampioen). Zaterdag 3 juni wordt in Beverwijk de sportweek geopend met de traditionele „Industriestad Mars", waarvan de organisatie in handen is van de wandelsportver eniging „De Zwervers". De ruim elfhonderd tippelaars worden 's middags om 13.45 uur op het sportpark „Adrichem" verwelkomd door de plaatsvervangend voor zitter van de Sportraad, de heer W. Schipper. De officiële opening geschiedt door wethouder F. R. W. Kaebisch, waarna er door de Beverwijkse sportverenigingen een vlaggenparade wordt gehouden. Bovendien worden op hetzelfde moment honderden postduiven van „De Reisduif" en „Ons Genoegen" losgelaten. In het afgelopen weekeinde hebben tot nu toe onbekenden ingebroken in het per ceel Kerkplein 2 te Heemskerk, waar een jeugdhuis is ondergebracht. De daders zijn via de keukendeur, die geforceerd werd, binnengedrongen, op de eerste eta ge werd de deurslot van het kantoortje vernield, waarna een bedrag van 130 werd gestolen. De inbrekers hebben ook op de zolder alles overhoop gehaald. Het gestolen geld was bestemd voor een uit stapje van de jeugd. De politie stelt een onderzoek in. In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij het Aral-pompstation van de firma Commandeur aan de Parallelweg in Be verwijk ingebroken. De dieven verschaf ten zich toegang tot het gebouwtje via een bovenlicht. Net enkele banden en au toradio's, die een waarde van enkele hon derden guldèns vertegenwoordigden, gin gen de ongewenste bezoekers aan de haal. De politie stelt een onderzoek in. In verband met de brand in het club gebouw aan de Westerhoutweg in Velsen- Noord, is het VVB-bestuur maandag avond in het Statenhuis in spoedverga dering bijeengeweest, teneinde zich op de te nemen maatregelen te beraden. Beslo ten werd onder meer het voor zondag vastgestelde juniorentoernooi normaal te laten doorgaan, omdat voor kleedruimte kan worden gezorgd. De jaarvergadering van donderdag 1 juni behoeft evenmin te worden uitge steld, omdat deze in het Statenhuis aan de Velserweg kan worden gehouden. Hier zal door voorzitter Zand worden voorge steld een commissie te benoemen, welke zich zal bezighouden met de wederop bouw van alles, wat door de fatale brand verloren is gegaan. Hierbij behoren ook de ballen die voor het pupillentoernooi moeten worden gebruikt. Inmiddels werd het bestuur van de firma Willems Floet spontaan vier nieuwe ballen aangeboden, welke royale geste door de voorzitter uiteraard bijzonder op prijs werd gesteld. (Van onze tafeltennismedewerker) De bekercompetitie bij de tafeltennis sers vordert goed en er begint al enige tekening in de strijd te komen. Enkele beslisingen zijn reeds gevallen. In de overgangsklasse kwam de beker terecht bij TOG, die Togido een 1-4 nederlaag toe bracht. In de eerste klasse werd niet ge speeld. In de tweede klasse is Heemskerk in zijn poule als eerste geëindigd. Het tea mbestaande uit A. Burger en J. Sap klopte Hotac B met 4-1. T. van Maanen scoorde voor Hotac het tegenpunt tegen J. Sap. Het komt nu uit tegen Prowano. De winnaar van dit treffen komt in de finale tegen Fusia, dat door twee over winningen zich inmiddels al van een plaats in de eindstrijd heeft verzekerd. In de derde klasse zijn geen teams van de IJmond-verenigingen tot de halve eindstrijd doorgedrongen. In de vierde klasse zijn VTC en Fusia nog in de strijd. Bij de dames komt Heemskerk in de fina le vierde klasse uit tegen TYBB. De uitslagen waren: Overgangski.: To gido A-TOG A 1-4, 2e kl.: Hotac B- Heemskerk A 1-4, TYBB A-Prowano A 0-5. 3e kl.: Sido A-HBC A 2-3, TCD A- Shot A 2-3, Fusia A1TCD A 1-4, Prowano A-HBC B 1-4, Sido B-Prowano A 3-2, HBC B-Sido B 5-0. 4e kl.: TCD A-DSB A 1-4, TCD A-Sido C 5-0. Cemnetbouw A- TCD A 5-0, Sido C-DSB A 1-4, Johez B- HTC A 5-0, VTC A-Johez B 3-2, Sido A- Droste A 4-1, TCD B-DSB B 0-5, X 21 C- Fusia A 1-4, Fusia A-DSB B 3-2, X 21 B- Bloemendaal A 2-3, Johez A-X 21 A 1-4. Dames, 2e kl.: TOG A-GTTC A 4-1, VTC A-HBC A 0-5. 3e kl.: TCD A-TOG B 1-4, VTC A-TCD A 2-3. 4e kl.: Cement- bouw A-DSB A 3-2. Meisjesjunioren: DSS/Or. Zw. A-Fusia 4-1, VTC A-Fusia A 2-3, VTC B-Nispen A 3-2. 3e kl.: VTC C-GTTC A 4-1. Ook de laatste wedstrijd in de promo tiecompetitie tafeltennis heeft Rapidity niet in winst kunnen omzetten. Na een langdurige strijd verloor de Beverwijkse ploeg in eigen zaal met 2-8 van TOGB uit Berkel-Rodenrijs. Vele sets moesten in drie games worden beslist en veelal kwa men de Rapidity-spelers juist iets te kort om succes te kunnen boeken. Th. Keet en R. Voogd wonnen elk een partij. A. Win der kwam niet tot enige winst. Op een der bijvelden van het sportpark Schoonenberg in Velsen gleed zaterdag middag een 21-jarige korfballer uit. Met armletsel werd hij door de Ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden gebracht. Zondagmiddag kwam in dit sportpark weer een korfballer ten val op het gladde veld. Het was een 23-jarige Haarlemmer, die zijn linkerenkel brak. Om precies twee uur geeft de voorzit ter van „De Zwervers", de heer C. Berghuis het sein tot vertrek. De wande laars worden begeleid door de drum bands van de Beverwijkse Harmonie Ka pel, De Wijkers Beverwijk, de IJmuider Harmonie, Schulpen Meerweide V eisen - Noord, T.O.G. Amsterdam, IJmond Trek kers IJmuiden, Kunst en Vriendschap Krommenie, Excelsior Papendrecht, C.G.V IJmuiden, Voorwaarts IJmuiden en De Zwervers Beverwijk. Het gezamenlijk parcours gaat langs de Sint Aagtenddjk, H. Mandeweg, Bree- straat, Velserweg en de Vondellaan. Daar zal voor de ambtswoning van de burge meester een défilé worden afgenomen. De drumbands en de 5 km-wandelaars gaan door de Dr. Schuitstraat, Moens- straat, Baanstraat, Gr. Houtweg, Heems- kerkerweg, Dierluststraat en Hoflander- weg terug naar het sportpark. De wan delaars die 10 of 15 km afleggen lopen in de richting Wijk aan Zee. De tippelaars over 25 en 40 km slaan de richting van de sluizen in. Onderwijl begint om half drie op het sportpark een voetbalwedstrijd tussen de jeugd van S.V. Beverwijk en B.V.V. De Kennemers. Voor deze wedstrijd is door De Zwervers een wisselbeker beschik baar gesteld. De toeschouwers kunnen daarna nog genieten van enkele shows, die door de drumbands worden gegeven én van demonstraties van de B.G.V. Turnlust en sportschool De Lange. De voorzitter van de B.S.C.R., de heer D. Ko- ger, zal om vijf uur de prijzen uitreiken van de marswedstrijden van de drum bands. Een half uur later reikt de heer W. Schipper de prijzen uit aan de wan delgroepen. Hoe ii met een gernst hart kunt profiteren van de 'Zomerprijzen Bont' uw Modehuis

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7