Grasbaan van tachtig meter trainingsgelegenheid voor AD DE JONG «RAIFFEISENBANK Onze Gezellen liep in softbalstrijd verder op concurrentie uit Sfeerloze oefenwedstrijd van nationale honkbalformatie Zondag evenaarde hij record van Berger en Heemskerk Harry van Piere maakte goede indruk op Alkmaarse baan Stuy staat op transferlijst Zondag naar Beverwijk Groot tumult onder bokspubliek HVS met twee ploegen naar de overgangsklasse 21 waar men véél meer doet dan sparen spaarbank en alle bankzaken WOENSDAG 31 MEI 1967 (Van onze correspondent) In het weitje achter het gemeen telijk zwembad van Steenbergen, vriendeljjk dorp in Brabants wes ten, wjjst Ad de Jong naar een strook waar het gras iet", minder hoog staat dan op de rest van het stukje land en zegt: ,,Kijk, dat is nu de baan waarop ik train". Een amper tachtig nieter lange, hobbe lige en hier en daar met stenen be zaaide grasbaan is voor sprinter De Jong van de atletiekvereniging Diomedon de enige mogelijkheid om in zijn woonplaats aan een con stante vorm te werken. De voor een topsprinter onontbeerlijke sintelbaan is in Steenbergen een utopie. Toch heeft 20-jarige Ad de Jong, bijna volledig bevoegd onder wijzer, op dat verre van egale stuk je gras achter het zwembad de ba sis gelegd voor een opmerkelijk succes. Afgelopen zondag liep de Brabander de 100 meter in 10.3 sec. en dat betekende een evenaring van het 33 jaar oude Nederlandse Berger. record van Chris Ad de Jong leverde in het Zeeuwse Hulst een prestatie die na de explosie van wijlen Berger alleen nog maar door Rob Heemskerk (in augustus '65) werd verricht. In de clubontmoeting RKHAVDiomedon, tellende voor de derde klas-competitie van de KNAU, zorgde hij ervoor dat de officials na de finish van de 100 meter verbaasd op hun chronometers keken o<m ver volgens de lange jongeman uit Steen bergen te vertellen dat hij één voor Nederlandse begrippen zeldzame tijd had gerealiseerd. Nog verbaasder was echter Ad de Jong, die zijn enige te genstander met ruim een seconde ver schil versloeg. „Ik wilde het niet gelo ven. Het leek waanzinnig. Natuurlijk, de omstandigheden waren ideaal het was goed atletiekweer en ik was ont spannen omdat het een gewone com petitiewedstrijd was. Maar dat ik in staat was om 10.3 te lopen had ik nooit voor mogelijk gehouden". Ad de Jong heeft de wind in de rug gehad. Een zwak windje echter dat het erkennen van zijn prestatie niet zal beletten. In Hulst heeft de verte genwoordiging van de jonge vereniging Diomedon zondag feest gevierd en in Steenbergen is een talentvolle atleet aan het piekeren gegaan. Ad de Jong heeft gedacht aan iets waaraan hij nog nooit eerder had gedacht: Mexico. Hij dacht aan een plaats in de Nederland se ploeg, waarvoor hij nog nooit werd uitverkoren. Hij hoopt op een Neder lands kampioenschap en misschien op het verbeteren van een bijna legenda risch nationaal record. Want in Ad de Jong sluimeren talen ten, die hem tot een topatleet kunnen maken. En niet alleen op het gebied van de pure sprint. Twee jaar geleden vestigde hij de aandacht op zich door in Roosendaal 7.42 meter ver te sprin gen, een resultaat dat in Nederland alleen door Henk Visser en L. de Win ter werd overtroffen De man uit Steen bergen legde zich niet verder toe op dit onderdeel van de atletiek, want Di omedon beschikt in het Brabantse dorp ook niet over een springbak. Ad de Jong ging meer en meer zijn aandacht aan de sprint wijden. Hij liep tijden rond de elf seconden, kwam er af en toe onder, verzekerde zich van plaat sen in de Nederlandse jeugdploeg en Zuidnederlandse ploeg en bereikte het niveau dat deelneming aan de centra le trainingen rechtvaardigde. Ad de Jong is nu ook niet meer vol ledig afhankelijk van het stukje gras land in Steenbergen. Eenmaal per week gaat hij naar Breda waar bondstrai- (Van onze wielermedewerker) Met groot vertoon van macht heeft Harry van Piere dinsdagavond bij de „populaires" op de Alkmaarse wielerbaan de race voor amateurs over 10 km ge wonnen. Hij fietste al zijn tegenstanders op één ronde achterstand en streek daar mee een zeer vette premie op, die door het enthousiaste publiek bijeen was ge bracht. Toen Van Piere na een sterke soloren eenmaal de staart van het peloton te pakken had, trok zijn makker Gerrie Bruin hem in een rush over de anderen heen. Eerder had Bruin al een voorsprong op het peloton prijsgegeven om Van Piere in de kaart te kunnen spelen. De uitslag: 1. H. van Piere (Uithoorn), de 10 km in 13.19.4; 2. J. Jansen (Westzaan), 3. L. Loevesijn (Amsterdam), 4 A. van Mid den (Hilversum), 5. J. Rol (.Alkmaar). De sprintfinale werd op fraaie wijze ge wonnen door Loevesijn (12.9 sec.) met een kwart wieltje op Jansen, Van Mid den en Balk. Een afvalrace werd gewon nen door Jan Buis uit Zwanenburg. Twee de was Leo v.d. Berg (Noordwijk), derde Rob Duin (Alkmaar) en vijfde Herman Zuiderduin (Lisse). Bij de nieuwelingen kwam Peter de Vos tot een dubbele overwinning. De Aalsmeerder won eerst de klassements wedstrijd met 12 punten en daarna ook de race over 5 km in 6.42. Hij kreeg ook de prestatieprijs. In de klassementsrit werd de Santpoorter Gerard Duwel vier de met 3 punten en in de 5 km-race eindigde Cor Durge uit Heemskerk als vierde. Aad Bakker uit Castricum won op knappe wijze de afvalrace voor nieuwe lingen. Tweede was de plaatselijke favo riet Kaay, derde Bruessing (Bovenkerk) en vierde De Vos. De Kennemerlanders gaan zich op het Alkmaarse baantje steeds beter weren. Jan Serpenti uit Wijk aan Zee maakte bij de amateurs zijn" debuut op de baan. Hij reed zich weliswaar niet in de prijzen, maar sleepte wel een premie ii> de wacht. (Van onze sportredactie) Heinz Stuy, de 22-jarige doelverdediger van Telstar zal zich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. De prijs, die Telstar voor deze speler zal vragen, ligt waarschijnlijk rond de f 125.000. Het verzoek van Stuy houdt verband met het terugbrengen van vele contracten bij Tel star tot geringere bedragen dan vorig sei- Holland Sport contracteerde een 28-ja- rige Joegoslaaf, Aleksic, die zaterdag een goede oefenwedstrijd voor de Haagse club speelde. Aleksic speelde tienmaal in het Joegoslavische B elftal en kwam uit voor Rode Ster Belgrado. Een andere Joego slaaf, Radovic, die voor Xerxes speelde, staat in de belangstelling van DWS. Libu- da verliet GVAV en kreeg een contract bij de Duitse club HSV. GVAV contrac teerde al Van Leeuwen, Petterson, Ren ders, Van Tilburg, Visser, Wortelboer, Breinburg en Koeman. De Deen Ole Frit- sen heeft nog bedenktijd gevraagd, even als Hordijk, Bosschieter, Kooistra en Van Vlierden. Miel Pijs van PSV staat op eigen ver zoek op de transferlijst. PSV zette ook Giessen, Van Dorst en Cebinac( die naar Duitsland wil) op de lijst. Sparta deed dat met Franken en Onsman. Xerxes met Rob Jacobs, Damen en Poulus. Feijenoord probeert donderdag in een wedstrijd tegen de amateurclub Over maas de 18-jarige doelman van de Rotter damse zaterdagmiddagclub Zwart Wit: Reitsma. Een jong talent, waarop al meer begerig blikken gericht zijn. Feije noord wil Venneker ruilen voor Hoekema de 18-jarige middenvoor van het jeugd- elftal van Go Ahead. ner Eyckenboom hem onder handen neemt en ook op de estafettetraining die Wil Westphal wekelijks in Amster dam leidt, is Ad de Jong present. De toekomstige onderwijzer is voor zichtig als de toekomst ter sprake komt. „Of ik nog harder kan lopen weet ik niet. Een feit is wel, dat ik dit jaar eigenlijk pas voor het eerst goed heb getraind. Er mankeerde nogal het een en ander aan mijn looptech niek, maar dankzij Eyckenboom is die een stuk vooruit gegaaan". De prestaties zijn er naar geweest. Ad de Jong liep dit seizoen de 100 meter in 10.7 sec., een tijd die op de Nederlandse banen als zeer respecta bel wordt beschouwd. En ineens, bij een wedstrijd die in de clubcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie in de schaduw staat van de ontmoetingen tussen de „groten" was hij 0.4 sec. sneller. Voor de tweede mal in 33 jaar tijd werd het Neder lands record van Berger geëvenaard. Ad de Jong loopt zondag in sterk gezelschap in het sportpark Adrichem in Beverwijk. Daar heeft DEM als on derdeel van de jubileumviering (40 jaar) de driedistrictenwedstrijd Noord holland, Zuidholland-Zuid op het pro gramma staan. De samenstelling van de ploeg van Noordholland is: heren 100 meter Ackermans (DEM), Kamp (HAV Haarlem); 200 m. Grep (AAC), Mooy (AAC); 400 m. Vellinga (Blauw Wit), Roozen (Holland); 800 m. Was senaar (AV '23), De Boer (Lycurgus); 1500 m. Blok (Suomi), Bosch (H'lem); 5000 m. Smit (Trias), Van Zijtveld (AV '23); 110 m. horden Peter Del- lensen (AAC), Bokma (AAC); 400 m. horden Ten Seldam (AAC), Van Beek (Haarlem)vèrspringen Brouwer (AAC), Van de Werff (Suomi); hoog springen Van de Werff (Suomi), Liris sen (AAC); kogelstoten Van Wees (AAC) Veuger (OSV): discuswerpen Veuger (OSV), Zijl (Zaanland); speer werpen Slaman (AAC), Olofsen (Hol land); hinkstapsprong Grep (AAC), Benjamin (AAC); polsstokhoogsprin gen Cees de Winter (AAC), Rudi Del- lensen (AAC); kogelslinaeren Brug man (HAV Den Helder), Moinat (AAC) Dames 100 m.: Greet Hulst (Sagit tal Ciska Janssen (Sagitta); 200 m. Mieke Sterk (Atmodes)Martha Klaassen Bos (Sagitta); 400 m. Wil Wokke (ADA), Tonny Stroop (ADA); 800 m. Tineke van Wonderen (Trias), Gerda Kok (Sagitta); 80 m. horden Ria van Slooten (ADA), Mieke Sterk (Atmodes); vèrspringen Ria van Sloo ten, Ciska Janssen: hoogspringen Ma rianne Thomas (DEM), Mary van de Raadt (Holland): kogelstoten Els van Noorduyn (Sagitta), Marianne Thomas 'DEM); discuswerpen Els Brasser (Trias), Henny Oorthuis (DEM), sveenverven Greet Versterre (Atmo des) en N.N. In deze ploeg ontbreken door bles sures onder meer Corrie Bakker en Tilly van der Made. De wedstrijd in Beverwijk is de tweede met een be langrijk karakter binnen een week in Kevnemerland. Vanavond is het pro gramma dat in het Muliersportpark in Haarlem wordt afgewerkt de andere De partijen van de Europese kampi oenschappen boksen in Rome eindigden in een massale protestuiting van het Ita liaanse publiek, nadat de Italiaan Marco Scano in de kwartfinales van het weiter- gewicht tegen de Roemeen Jan Hodosan tot verliezer werd verklaard. De toeschou wers waren al opgewonden door de in hun ogen vreemde beslissingen van de Schot se scheidsrechter Prozier, die het ge vecht enkele malen onderbrak voor het geven van een vermaning of een waar schuwing. Toen Hodosan tot winnaar werd uitgeroepen gaf het publiek met boe-ge roep en gefluit het algemene ongenoegen over deze beslissing te kennen, zodat het onmogelijk was om met het volgende ge vecht te beginnen. Het publiek bleef ru moerig en de juryleden moesten de grofs te scheldkanonnades doorstaan. De laats te partijen vonden onder een enorm tu mult plaats. De uitslagen van de partijen in de kwartfinales luidden: Lichtgewicht: Gula (Hong.) w.o.p. van Semimli (Turk.). Grundzien (Pol.) w.o.p. van Petrigia (It.). Dunkel (O.D.ld w.o.p. van Madsen (Den.). Vu Jin (Joegosl.) wint van Paulsen (Noorw.) door intenven- tie van de scheidsrechter in eerste ronde. Weltergewicht: Gali (Hong.) w.o.p. van Hebeisen (Zwits.). Woke (O. Did.) w.o.p. van Madsen (Den). Hodosan (Roem.) w.op. van Scano (It.). Nemecek (Tsj.-SI.) won van Sandal (Turk.) door diskwalifi catie in de tweede ronde. Zwaargewicht: Agejev (Rusl.) w.o.p. van Imrie (Schotl.). Stantien (Tsj.) won van Goirlanden (O. Did.). Stachurski (Polen) wo.p. van Salzburger (Oostenr.). Vlieggewicht: Chuca (Roem.) won van Cybinski (O. Did.). Yadigar (Turk w.o.p. v. Hjunghaus (Hong.). Skirzypack (Pol.) w.o.p. van McCarthy (Ierl.). Gorbatov (Rusl.) w.o.p. van Panayotov (Buig.). Vedergewicht: Tatar (Turk.) w.o.p. van Ruzioka (W. Did.). Kaylov (Buig.) w.o.p. van Stanev (Roemenië) Peter (Polen) w.o.p. van Kovacs (Tsj.). De Souza (Fr.) w.o.p. van Pritcard (Wales). ADVERTENTIE IN HOIUND SIM! ON HIHS Km*ué De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u (Van onze softbalmedewerker) De toppositie van Onze Gezellen werd dit weekend opnieuw versterkt. HHC, voor de eerste keer dit seizoen compleet, bleef landskampioen DSS met 4-3 de baas. HCK volgt thans Onze Gezellen op de voet na de 8-2 winst op EDO. Bloemendaal bleef op het pad der overwinningen. Het Haagse Storks speelde in het veld zo zwak, dat een 12-2 verlies het gevolg was. Onze Gezellen heeft in de strijd tegen Terrasvogels weinig moeite gehad de on geslagen toppositie te handhaven. Welis waar had Reina Feenstra na een honk- slag en een doorgeschoten bal de score voor de Santpoortse ploeg kunnen ope nen maar in de gelijkmakende inning han teerde Onze Gezellen het slaghout zo vaardig, dat de kansen keerden. Een ho merun van Joke van der Putten en honk- slagen van Marian Eerdmans, Wil Hoger- vorst, Erna van Ewijk en Nel Huneker brachten een 5-1 stand op het scorebord. In de vijfde slagbeurt zette Onze Gezel len de productie voort. Twee vrije lopen, twee veldfouten en hits van Ria Duin en Lyda Zuurbier maakten met 11-1 Onze Gezellen onbereikbaar voor Terrasvogels. Goed slaan van Mieke Boers, Rina Voogt, Wil Dordtmundt en Rietje Disselköter konden in de laatste twee slagbeurten de achterstand nog wel tot 11-4 terugbren gen. Het top-duel DSS tegen HHC had alle kenmerken van een goede wedstrijd. Op nieuw verspeelde DSS een snel verkregen voorsprong. Nadat Jeanet Lacourt reeds in de eerste slagbeurt via een honkslag de score geopend had, kwam HHC fel terug. Emmy Hofstra zorgde voor de gelijkma ker, maar met reeds twee nullen, leek DSS de zaak te gaan klaren. Het uitblijven van een beslissing bij het eerste honk na een tik van Conny Broere bracht Jeanet Lacourt dusdanig in paniek, dat haar aan gooi over thuis HHC onverwacht nog twee runs opleverde. Tot in de vijfde inning duurde het alvorens DSS na honkslagen van Ineke van der Veldt en J. Sibijn terug kon komen tot 3-2. Toen moest ook de wedstrijd voor ruim een half uur onderbro ken worden. Bij een botsing op het derde honk liepen derde honkvrouw Loes Buen- ting van HHC en Tine Hardebelt beiden een diepe beenwond op, die behandeling in het ziekenhuis noodzakelijk maakte. Nog een keer kwam OSS in de buurt van de winst. Met volle honken in de zesde slagbeurt en geen nullen stonden de kan sen gunstig. Verder dan tot de gelijkma ker na een fout op een slag van Ineke van der Veldt kwam men echter niet. Het was tenslotte werpster Trudy Beelen zelf, die de zege in de laatste slagbeurt tot een feit maakte. Haar honkslag bracht Marij ke Bouman na een fout en twee gestolen honken over de thuisplaat. EDO-HCK was een matige wedstrijd gespeeld in een traag tempo. Aanvallend kon EDO Karin Dankmeijer, die beslist niet in haar beste vorm stak nauwelijks bedreigen. Twee vrije lopen, een honk slag van Pien Immer gepaard aan veld fouten bezorgden EDO een 3-0 achter stand, die een slagbeurt later reeds 5-0 werd toen Annelies Tieland en Trix van der Velden opnieuw goed uithaalden. Slechts in de derde inning kwam EDO via honkslagen van Corrie Termaat en Suze van Breukelen even los. Goed veld spel van Annelies Tieland voorkwam ech ter al te groot onheil. Zonder dat HCK zelf nog tot inspirerende daden kwam kon de Kinheimploeg met medewerking van EDO uitlopen naar een 8-2 zege. Zwak veldspel heeft bij voorbaat Storks kansloos gemaakt tegen Bloemendaal. Bloemendaal, dat aanvankelijk de Haagse ploeg na drie slagbeurten een 2-0 voor sprong zag nemen, kwam via Dollie van der Aardweg in de gelijkmakende derde slagbeurt terug tot 2-1. Voor Storks, dat nauwelijks nog één scoringskans kreeg werd de vijfde inning fataal. Slechts Dol lie van der Aardweg en Corrie de Jong gaven honkslagen. Vooral korte stop Mia Vogel deed in deze periode alles verkeerd wat verkeerd gedaan kon worden. Pas bij de stand 9-2 viel de laatste beslissing. Storks, dat op het werpen van Jetta van 't Land weinig in te brengen had werd in de zesde inning naar een defini tieve 12-2 nederlaag gespeeld. Stand: Onze Gezellen 4-8 HCK 4-6 DSS 4-4 HHC 4-4 Bloemendaal 4-4 Terrasvogels 4-2 EDO 4-2 Storks 4-2 Woensdag speelt Onze Gezellen op het van der Aart-Sportpark een oefenwedstrijd tegen de nationale selectie, (aanvang 19.00 uur). De topper in de westelijke eerste klasse is voor TYBB op een teleurstelling uitgelopen. Zowel aanvallend als verdedi gend was de Pinguins de betere ploeg. De tweede en derde inning waren hier beslis send. Fieke Strijbis, de uitblinkende der de honkvrouw, Marie Louise Ruseier en Gonie Veenstra gaven fraaie hits en lie ten de Heemsteedse ploeg mede door goed gebruik maken van veldfouten uitlopen naar 4-0. Wel kon TYBB door Thea van der Stoop terugkomen, doch een slag beurt later was de zaak beklonken. Veel veldfouten aan TYBB zijde en een twee- honkslag van Astrid Hölsken brachten de score naar 9-1. Stand: De Pinguins 3-6 SC Haarlem 4-4 OVVO 3-4 Watergraafsm. 3-2 TYBB 4-4 VVGA 3-2 De Geuzen 4-4 TIW 2-0 (Van onze honkbalmedewerker) Het Nederlandse honkbalteam heeft gisteravond een oefenwedstrijd tegen een Amerikaans legerteam gespeeld. De Stutt gart Greyhounds bleken niet opgewassen tegen de Nederlander, die na een vrij vlakke, voor weinig toeschouwers ge speelde, wedstrijd met 6-1 wonnen. De Amerikanen scoorden hun enige run in de vijfde inning op het werpen van Rudy Dom. De overige werpers Ter Neuzen (drie innings), Hoffmann en Beidschat (die evenals Dom twee innings op de heu vel stonden) hielden de Greyhounds van de thuisplaat. Aanvallend was Simon Arin- dell de grote man met een homerun in de zevende inning, die drie punten opleverde. De enige oefenwedstrijd, die het Ne derlandse team ter voorbereiding op de wedstrijdenreeks tegen Italië speelde, heeft weinig spectaculairs opgeleverd. Knap honklopen van Richardson en de homerun van Simon Arindell brachten even sfeer in het honkbalstadion, maar verder was het een sfeerloze wedstrijd. De Nederlandse aanval bleek niet opge wassen tegen het werpen van Gunderson, die in acht innings slechts vier honksla gen tegen kreeg. Harry v.d. Berg, Bou- (Van onze volleybalmedewerker) In de promotiewedstrijden om een plaats in de volleybal-overgangsklasse zijn de damesploeg van HVS en de heren-reser ves van HVS, als Haarlemse afdelings kampioenen in Den Helder begonnen suc cesvol geweest. Zij bleven al hun tegen standers de baas en promoveerden met lof. Bij de dames promoveerde bovendien VDO als kampioen van de Haarlemmer meer en bij de héren Sea Hawks uit Den Helder. „Afgewezen" werden de da mes- en herenploegen van het Alkmaarse Velox en het Enkhuizense Union en de dames van het Helderse HCSC en de he ren van VCH, als kampioen van de Haar lemmermeer. dewijn Maat, Wim Crouwel en Arindell waren de producenten. Ton te Neuzen beet voor het Neder lands team de spits af op de werpheuvel en hij kwam alleen in de tweede inning in moeilijkheden. Een schitterend dubbel spel tussen Arindell, Stroker, Maat en Augustinus voorkwam echter Amerikaan se runs. De Amerikaanse defensie faalde in de derde inning tweemaal en daarvan profiteerden Boudewijn Maat en Hudson John (2-0). Twee wilde worpen van Rudy Richardson komt thuis en scoort 31. Arindell stond aan slag en er waren reeds twee man uit. Links catcher Don Graf. Dom stelden de uitstekende Greyhounds- werper Gunderson in staat tegen te sco ren (2-1). Hamilton Richardson scoorde in de gelijkmakende inning 3-1 door het thuishonk te stelen. Daarna gebeurde er weinig meer. Alleen een machtige uithaal van Arindell met Richardson en Maat op de honken bracht nog verandering in de score: 6-1. Ter Neu zen kreeg drie honkslagen tegen, even als Dom. Rob Hoffmann en Herman Beidschat kregen geen honkslagen tegen. De Nederlandse defensie maakte een so lide indruk, er werden slechts twee fou ten gemaakt. Greyhoundswerper Gun derson noteerde 10-5-4. Zijn velders lie ten hem vier maal in de steek. - V Sk kA ^v-xn- k. -- V

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21