Bayern München gelukkigste ploeg in finale Europa-cup II Bueno, King Moffitt en Jones verrassend gewipt in Parijs mond Anthony Foyt snelste coureur Schoten kan in dubbel tegen Nicols voor surprise zorgen Kern van Telstar tekende bij; vijftien spelers op transferlijst Okker met Ruffels in de halve finales heren dubbel Eddy Merckx sterke klimmer in zware Italiaanse bergetappe GLASGOW RANGERS MOEST NA 108 MINUTEN DE BESLISSENDE TREFFER INCASSEREN Nijmegen wil NEC steunen Constandse en De Vink weer in volleybalselectie Cebinac van PSV naar FC Nürnberg 17 Schoten-Haarlem Nicols DONDERDAG 1 JUNI 1967 wmm. Definitie amateur op de helling bij tennissers HONKBAL - LICHTWEDSTRIJD vrijdagavond 8 uur Tweede divisie Sport in het kort Met een in de verlenging afge dwongen doelpunt heeft Bayern München woensdag voor 89.500 en thousiaste toeschouwers in het sta dion van Neurenberg de finale van de Europese beker voor nationale bekerhouders gewonnen. Daarmee bleef de vorig jaar door Borussia Dortmund in Glasgow tegen FC Liverpool veroverde beker in Duits bezit. De overwinning van de Beierse ploeg was enigszins fortuinlijk. In de negentig minutenreglementaire speeltijd kwamen geen van beide ploegen tot doelpunten, ondanks de vele foutjes, die de nerveuze verdedi gers maakten. Ook in de verlenging van tweemaal een kwartier duurde het lang eer een doelpunt tot stand kwam. Men begon er zelfs rekening mee te houden dat de wedstrijd vrjj- dag zou moeten worden overgespeeld. Eén moment van onoplettendheid werd de Schotten echter fataal. Roth gaf in de 108ste minuut een voorzet door het midden van Ohlauser nog net een tikje mee, waardoor de bal, die voor de Schotse doelman niet on houdbaar scheen, in het net belandde. Met dit „gouden doelpunt" werd de Schotse illusie verstoord dat een ploeg uit Glasgow, na het succes van Celtic in Lis sabon ook de tweede Europese beker mee naar huis zou nemen. De zege was voor de gelukkigste ploeg. In de eerste helft hadden de Schotten een licht veldoverwicht, waarbij echter de Duitsers betere uitzichten op een doel punt hadden. Na de hervatting waren de partijen in, evenwicht. In de eerste helft van de verlenging trof een doelpunt van Hynd de Beierse ploeg als een schok (97ste minuut), maar de Italiaanse scheidsrechter kende het doelpunt niet toe wegens aanvallen van doelman Maier. Het doelpunt dat de ontmoeting besliste viel ten slotte bij een van de aanvallen, die in eerste instantie werden opgezet ter ont lasting van de overbelaste Duitse ver dediging. De Schotten zetten daarna hun offensief nog wel voort, maar misten de nodige beheersing om alsnog op gelijke hoogte te komen met de Duitsers. De ploegen begonnen buitengewoon nerveus. Vele passes belandden bij de ver keerde spelers en de vele solistische po gingen van enerzijds de met een lederen draagband om zijn arm spelende Müller en anderzijds de Schotse linksbuiten Hen derson lokten alleen overtredingen uit, maar waren zelden in staat de verdedi gingen in verwarring te brengen. De scherp dekkende Schotten veroverden al lengs het middenveld. Er ontstond echter slechts één doelrijpe kans: in de 33ste mi nuut, toen Hynd de bal iets te weinig ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. Het doelpunt dat Bayern München de Europa Cup II opleverde. Ver dediger Roth passeert de Schotse doelman Martin. vaart meegaf en doelman Maier terug lopend nog juist zijn ploeg voor een 1-0 achterstand kon behoeden. Een minuut later was Bayern dichtbij een doelpunt, maar het schot van linksbuiten Brennin- ger, dat een tegen-aanval besloot, ging opzij langs het doel. In beide kampen werd de technische vaardigheid van de spelers overschaduwd door strijdlust en ijver. Het tempo lag in de tweede helft aanzienlijk hoger. De Schotten vielen opnieuw heftig aan, maar gebrek aan samenwerking doemde hun acties tot mislukken. De met meer zelf vertrouwen opererende Westduitsers had den daarentegen tweemaal een goede kans. In de 63ste minuut kreeg doelman Martin de bal niet vast, waardoor een uitzichtrijke situatie ontstond voor Bren- ninger en Müller. Vijf minuten voor tijd had Martin enige veine bij een schot van de op de linker vleugel vrijgekomen Bren- ninger. De jonge ploeg uit de Beierse hoofd stad bekroonde met deze zege een gran dioze successenreeks. Nog pas twee jaar geleden promoveerde Bayern München naar de hoogste klasse van het Duitse voetbal, de bundesliga. Cajkovsky, de veelvoudige Joegoslavische international groepeerde om de sterren van de ploeg: de voetballer van het jaar 1966, Franz Beckenbauer, en de doelman van het na tionale elftal, Sepp Maier, voornamelijk jeugdige spelers. Het elftal won vorig jaar de Duitse beker, thans de Europese beker en is dit jaar opnieuw in de finale van de Duitse bekercompetitie doorge drongen met op 10 juni in Stuttgart als tegenstander Hamburger S.V. Burgemeester en wethouders van Nij megen hebben de gemeenteraad een voor stel gedaan om met ingang van het sei zoen 67/68 aan de stichting betaald voet bal Nijmegen een jaarlijkse subsidie te verlenen van 50 percent in de huurkosten van het Goffert-stadicxn. De huur wordt daardoor teruggebracht tot 40.000 gul den. Verder een subsidie gelijk aan de rente en aflossing van een door de stich ting betaald voetbal Nijmegen aangega ne lening die oorspronkelijk 100.000 gul den groot was. In een eventueel exploi tatietekort van de stichting betaald voet bal Nijmegen wil de gemeente voor 75 pet. tot een maximum van 50.000 gulden per jaar deelnemen. De totale subsidie voor NEC komt daardoor op een bedrag v^n ongeveer 100.000 gulden. Anthony Foyt, die de race reeds in 1961 en 1964 op zijn naam had gebracht, heeft gisteren de 500 mijl van Indianapo lis gewonnen met een gemiddelde snel heid van 243.053 kilometer per uur. Foyt, die in een Ford Coyote reed, verbeterde hiermee het oude record van Indianapo lis, dat sinds 1965 met 242.453 kilometer per uur op naam van de Brit Jim Clark stond. De race van dit jaar zal ongetwijfeld de geschiedenis ingaan als één van de merkwaardigste. Dinsdag werd na acht tien ronden (ongeveer 72 kilometer) door de hevige regenval de strijd gestaakt, waarna woensdag de wagens, in dezelfde positie waarin zij een dag eerder waren gestopt, opnieuw van start gingen. Tot vier ronden voor het einde had de Ame rikaan Parnelli Jones een grote voor sprong, maar hij viel door pech terug. De sensaties waren hiermee echter nog niet op, want in de laatste ronde vond een ongeluk plaats waarbij vijf wagens betrokken waren. Voor de tweede maal werd de strijd onmiddellijk stopgezet en Foyt, die op het moment van het ongeval de leiding had, werd tot winnaar uitge roepen. Bij het ongeluk schoot één wagen uit de baan en vatte vlam. Het vuur was snel geblust en geen van de coureurs liep verwondingen op. Eerder hadden de 125.000 toeschouwers (75.000 minder dan op de eerste dag) de ook dit jaar als favoriet gestarte Jim Clark in de 38ste ronde zien opgeven. Zijn landgenoot Graham Hill had in de 31ste ronde zijn Ford Lotus moeten ver laten. Ook Jackie Steward heeft de eindstreep niet kunnen halen. Stewart zorgde woens dag direct na de start voor grote op schudding, door van de 29e naar de derde plaats op te rukken, maar in de 170ste ronde moest ook hij wegens mechanische moeilijkheden opgeven. De uitslag was: 1. Anthony Foyt (VS) in een Ford Coyote, 2. Al Unser (VS) in een Ford Lola, 3. Joe Leonard (VS) in een ford Coyote, 4. Dennis Hulme (Nieuw Zeeland) in een Ford Eagle, 5. Jim Mcel- reath (VS) met een Ford Moore. 'i (Van onze honkbalmedewerker) De hoofdklassers gaan voor de twee de maal in dit seizoen een dubbel pro gramma afwerken. Haarlem Nicols en Schoten treffen elkaar en beide wedstrij den worden bij kunstlicht gespeeld. Vrij dagavond en zaterdagavond gaan de twee Haarlemse hoofdklassers elkaar het leven weer zuur maken. In de voorgaande jaren startte Haar lem Nicols steeds als favoriet, maar elke wedstrijd werd een uiterst spannende strijd. Dit seizoen is Haarlem Nicols slechts eenmaal sterk voor de dag ge komen, zoddt oolf nu Wèer spannende MKv X--V strijd mag worden verwacht. Storks speelt tweemaal tegen ABC, Ajax en OV- VO kruisen de degens, terwijl een ieder benieuwd zal zijn hoe Rob Hoffman het er tegen Sparta af zal brengen. In de eerste klasse A speelt HHC zater dag een uitwedstrijd tegen RAP, terwijl Onze Gezellen weer een thuiswedstrijd speelt nu tegen Volewijckers. Terrasvo gels speelt uit tegen Lijnden. In de eer ste klasse B gaat SC Haarlem op bezoek bij Feijenoord, terwijl HCK thuis speelt tegen het nog ongeslagen Celeritas. Voor de Kinheimers en de Haagse ploeg is de ze wedstrijd van bijzonder groot belang, omdat HCK samen met HCTTW de enige concurrent is van Celeritas, dat het vorig seizoen nog onder de naam CTC uitkwam. De amateur-commissie van de interna tionale lawntennisfederatie (ILTF) zal bij het jaarlijkse congres op 12 juli in Luxemburg een nieuwe definitie van de amateur-sportman voorleggen. Deze is vervat in de volgende bewoordingen: Amateurs zijn spelers, die de tennis sport niet bedrijven omwille van het ma terieel gewin, maar deze beoefenen als aanvulling op een andere bezigheid (stu die of werk)". De spelers kunnen voor de duur van een toernooi schadeloos worden gesteld voor de kosten van levensonder houd en onderdak. Eveneens kunnen andere onkosten wor den vergoed volgens de normen, die de internationale federatie zal vaststellen. In een schrijven aan de congresgangers keert het bestuur van de ILTF zich te gen het voorstel van Groot-Brittannië en Australië om bij wijze van proef te ko men tot de invoering van open toernooi en. De ILTF zo luidt de verklaring zal met alle middelen trachten te verhin deren, dat het voorstel de vereiste twee derde meerderheid zal krijgen. De drie beste speelsters ter wereld le den woensdag schokkende nederlagen in de kwartfinales van de open Franse ten niskampioenschappen. De Amerikaanse Wimbledonkampioene Billie Jean King- Moffitt, de Britse Ann Jones, houdster van de Franse titel en de Braziliaanse ster Maria Bueno, winnares van Forest Hills, werden allen uit het dames enkelspel ge wipt, waarvoor zij resp. eerste, tweede en derde waren geplaatst. Met Billie Jean King begon de uittocht. Ze werd verslagen door de 21-jarige blon- (Van onze sportredacteur) Telstar heeft gisteravond de afscheids bijeenkomst van het afgelopen seizoen ge houden. De spelers van het eerste, tweede en jeugdelftal kregen een diner aangebo den samen met het bestuur, trainer en medewerkers. Op de bijeenkomst werden ook de contracten besproken en de transferlijst bekend gemaakt. De vaste kern van het eerste team heeft de voor gelegde contracten, die iets minder „vast geld" inhouden maar een betere premie regeling waarborgen, getekend. V oor een gewonnen wedstrijd is de premie van 200 op 300 gebracht, voor een geiijk spel krijgt men nu 150 i.p.v. 100. Ken nederlaag levert niets op. Men krijgt al leen het trainingsgeld, 60. De spelers, die hun contracten getekend hebben zijn: G. Althoff, André, Bakker, Bond, Van Essen (die uiteraard een aan zienlijk beter contract heeft gekregen), Jonker en Kort. Van Egmond was we gens militaire verplichtingen niet in de gelegenheid om te tekenen, maar hij is akkoord met de voorwaarden. Verder had den Bielkus en Jos Bakker een tweejarig contract. Nog niet getekend hebben de volgende spelers, die in grote lijnen wel akkoord zijn: H. Althoff, Boontjes, Cleeren, Even- blij, Jense, Koopman, Manders, Van Straaten en Vos. Van Wijk en Clement willen de voorwaarden nog bestuderen. Op de transferlijst, waar Stuy, zoals wij al meldden, op eigen verzoek werd geplaatst, heeft de vereniging de volgende spelers gezet: R. en K. Bruynzeel, Dek ker, Egner, Galis, Gerding, v.d. Gevel, Glas, Hendrikse, Hol, van Kampen, Ma- tyasic, Zeegers en Swinkels. Het ligt in de bedoeling om het aantal contractspelers op 25 te brengen, waar bij men dan nog een vijftal talentvolle amateurs wil voegen. Piet Visser zal de training alleen verzorgen. Er komt dus geen opvolger voor hulptrainer v. d. Gevel. dine uit Zuid-Afrika, Annette van Zijl, die haar met 6-2 5-7 6-4 overmeesterde. Ver volgens was de beurt aan Ann Jones. De Britse verloor van de robuuste 19-jarige Australische Kerry Melville na een ze nuwslopende derde set met 0-6 6-4 8-6. Het Australische meisje had in de eer ste set slechts dertien punten gescoord, maar was in de tweede en derde set aan merkelijk beter op dreef. In de warme namiddagzon werd tenslotte de opmerke lijke .hattrick" van nederlagen voltooid, toen Maria Bueno, voor het eerst uitverko ren om op het centrecourt te spelen, ver loor van de 24-jarige Fran?aise Durr. Met onorthodox, maar oervast spel ont regelde het Franse meisje het slagenrit me van „La Bueno" en won met 5-7 6-1 6-4. Deze onverwachte nederlagen hebben de kansen van de als vierde geplaatste Lesley Turner om na de Italiaanse titel ook het Franse kampioenschap op haar naam te brengen aanzienlijk verhoogd. Het Australische meisje, dat in zes Euro pese toernooien ongeslagen is gebleven, versloeg de Duitse Helga Schultze en zal in de halve finales uitkomen tegen Annet te van Zijl. Eerder op de dag had de als tweede geplaatste Australiër Tony Roche zich ge plaatst voor de halve finales van het he ren enkelspel door de na drie sets afge broken partij tegen Drysdale te winnen in vijf sets. In de halve finales heren en kelspel van donderdag komt Roche uit te gen Nikola Pilic en Roy Emerson tegen Istvan Gulyas. De nederlaag op dinsdag tegen de Joe goslaaf Pilic betekende niet het einde van het optreden van Tom Okker in dit of ficieuze wereldkampioenschap verharde banen. Woensdag baande hij zich aan de zijde van de jonge Australiër Ray Ruf fels een weg naar de halve finales van het herendubbelspel. De Nederlands-Au stralische combinatie won eerst met 8-6 6-1 6-3 van de Indiase spelers Ramana- than Krishnan en Jaideep Mukerjea, die verleden jaar doordrongen tot de chal lenge round van de Davis-Cup. Vervolgens kwalificeerde het Neder lands-Australische duo zich voor de halve finales. Het tweetal won met 6-4 6-8 6-3 6-4 van Carmichael/Howe. Deze Austra lische combinatie had tevoren van zich doen spreken door een overwinning in de achtste finales op het als vierde geplaat ste dubbel Bill Bowrey/Owen Davidson (eveneens Australië). In de halve fina les ontmoeten Okker/Ruffels de als nummer één geplaatste Australiërs To ny Roche en John Newcombe. Emerson en Fletcher spelen de andere halve finale te gen de Roemenen Nastase en Tiriac. TENNIS. Nadat Astrid Suurbeek zich had geplaatst voor de derde ronde van het kampioenschap van het graafschap Surrey, kwam Ada Bakker woensdag zo ver. Het Haagse meisje won met 6-0 6-1 van de Britse mevr. Fife. ADVERTENTIE PIM MULIER SPORTPARK Delftlaan - Toegang en jeugd ƒ0.50. Het Honda-team is als eerste in Zandvoort gearriveerd. John Sur- tees bracht meteen een formidabele rondetijd van 1.27.7 op de klokken en stelde daarmee zijn kandidatuur voor de zege. Voor het zo ver is zal er echter nog wel wat gesleuteld moeten worden aan de witte snel heidsmonsters uit Japan. De Nederlandse volleybalploeg, die eni ge tijd terug in Amersfoort het toernooi om de Westeuropese beker won, zal tij dens het Europese kampioenschap, dat van 26 oktober tot 8 november in Turkije wordt gehouden, op volle kracht kunnen aantreden. De Blokkeer-spelers Jacques de Vink en Frank Constandse, die in no vember van het vorige jaar bedankten voor het nationale team, zijn namelijk weer opgenomen in de nationale selectie- ploeg. De ploeg gaat zich in september en ok tober onder leiding van coach Henk Blok voorbereiden op de strijd om het Europe se kampioenschap, de enige mogelijkheid voor Nederland zich voor het Olympi sche toernooi van Mexico te kwalificeren. Uitgenodigd voor de selectiegroep zijn: Hans Jansen (AMVJ), Bram Vermeulen (HML/CLV), Bert Aalbers (US), Jurri- aan Kooien, Jacques de Vink en Frank Constandse (Blokkeer), Hans Lodder (01- haco), Hans Valkenburg (HEVOK). Jan van der Hoek (ORAWI), Jan Willem Mulder (SIGI), Harry Veldhuis (AMVJ) en Cor de Romp (ATAK). De Joegoslaaf Zwerden Cebinac, die het afgelopen seizoen in PSV heeft gespeeld, heeft woensdag een contract gesloten met het Westduitse FC Nürnberg. Cebi nac werd vorig jaar door PSV van Mün chen 1860 gekocht. Dinsdag is voor de competitie van de tweede divisie één wedstrijd gespeeld. De uitslag luidt: Zwolsche BoysHeeren veen 1-3. GEWICHTHEFFEN. De 26-jarige Rus Nikolai Khoroshayev heeft in Rostov het wereldrecord drukken in het licht-zwaar- gewicht, dat met 163,5 kilogram op naam stond van de Hongaar Veres, verbeterd en gebracht op 165 kilogram. De jonge Belg Eddy Merckx heeft in de twaalfde etappe van de Ronde van Italië bewezen ook een uitstekend klim mer te zijn. Merckx won de zware berg etappe, die bij een temperatuur van 27 graden in Caserta begon en eindigde in het ruim 2000 meter hoog gelegen, on dergesneeuwde Blockhaus, door kort voor de finish uit een kopgroep van 15 ren ners weg te springen. Op de eindstreep bedroeg zijn voorsprong tien seconden. De achterstand van Merckx op de lei der in het algemeen klassement, de Span jaard Perez-Frances, slonk door deze overwinning tot 50 seconden. De Italiaan se favorieten hebben in deze etappe wei nig succes kunnen behalen: door de on derlinge rivaliteit bleef de leiderstrui in handen van een Spanjaard, terwijl Merckx voor de achtste buitenlandse rit- zege zorgde. Voor onze landgenoot Jo de Roo is de Ronde van Italië afgelopen. De Roo, die dinsdag in een rommelige eindsprint ten val kwam, verscheen woensdag niet aan de start. De uitslag van de twaalfde etappe luidt: 1. Merckx (Belg.) 220 km in 7.25.09, 2. Zilioli (It.) 7.25.19, 3. Perez-Frances (Sp.) 7.25.29, 4. Anquetil (Fr.) 7.25.32, 5. Motta (It.) z.t., 6. San Miguel (Sp.) z.t., 7 Schiavon (It.) 7.25.40, 8. Velex (Sp.) z.t., 9. Adorni (It.) 7.25.44, 10. Mo- ser (It.) z.t., 11. Pingeon (Fr.) 7.25.50, 12. Maurer (Zwi.) 7.25.58, 13. Aimar (Fr) 7.25.59, 14. Gabica (Sp.) 7.26.01. 15. Gi- mondi (It.) 7.26.06, 38. Den Hartog (Ned.) 7.32.03, 44. Ottenbros (Ned.) 7.32.40, 93. De Wolf (Belg.) 7.45.01. Het algemeen klassement: 1. Perez- Frances (Sp.) 60.40.52. 2. Moser (It.) op 18 sec., 3. Merckx (Belg.) op 50 sec., 4. Schiavon (It.) op 53 sec., 5. Zilioli (It.) op 1.03, 6. Motta (It.) op 1.13, 7. Bitossi (It.) op 1.24, 8. Adorni (It.) op 1.28. 9. Anquetil (Fr.) op 1.29, 10. Pingeon (Fr.) op 1.34: 36. Den Hartog (Ned.) 61.08.55, 38. Ottenbros (Ned.) 61.12.20, 85. De Wolf (Belg.) 62.11.32, 88. Lute (Ned.) 62.17.54.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17