Postkantoor het centrum verdwijnt uit van Beverwijk Verenigingsnieuws uit de IJmond Vlotte blijspel vertoning door „KZOS" en „De Plankeniers" l Velser oecumenische raad van kerken op „zomerreces" Beverwijkse bloemenveiling had grote aanvoer irissen Noodgebouw aan Laan van Meerestein Priesterwijding in „Regina Caeli" Carillon-klimmer werd gevangen Half miljoen voor „Oosterwjik" Directeur V GZ naar KNP Maastricht Kleine kinderen worden groot99 IN DE VISHAL EN OP ZEE Lunapark in Velsen-Noord Na agape-viering in Duinpan" Bejaarden gaan naar Oranjewoud Restaurantje in koetshuis van Beeckesteijn Orgelconcours in Haarlemse Bavo 5, 6 en 7 juli Rubrum-lelie f4,60 per tak Culturele Dag Noord-Holland in Abbekerk TEL. 1 5000 ZATERDAG 3 JUNI 1967 4 V elsen-lJ muiden Beverwijk In Beverwijk Examens POSTZEGELS G. BAKKER TAXI 3000 TEL. 23000 Ten bate van KW F Van tijd tot tijd een „pastoraal broodje Uit Heemskerk Holland Festival Softbalprogramma er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Kerkelijk nieuws Het postkantoor in Beverwijk gaat enke le jaren uit het stadscentrum verdwijnen. Het huidige pand, dat er reeds sinds 1916 staat is namelijk te klein geworden om er nog op een efficiënte wijze in te kun nen werken. De vrijkomende ruimten zul len begin volgend jaar in beslag genomen worden door de telefoondienst, die even eens erg krap is gehuisvest, rezijnertijd wordt het oude postkantoor gesloopt om plaats te maken voor een geheel nieuw gebouw ten behoeve van de telefoondienst Het postkantoor zal daarom tijdelijk ver huizen naar de Laan van Meerestein, schuin tegenover de broodfabriek van Bakker Winkel. Op een braakliggend stuk terrein zal een grote houten barak worden opgetrok ken door het aannemersbedrijf Kuiper uit Nunspeet. Deze noodoplossing duurt, tot dat de PTT en het gemeentebestuur tot overeenstemming zijn gekomen over de definitieve plaats van het postkantoor. Het is nu al zeker, dat het permanente hoofd kantoor in de toekomst opnieuw in of vlakbij het hart van de stad zal worden gebouwd. Waarschijnlijk had Beverwijk al jarenlang een nieuw postkantoor gehad, indien er indertijd geen plannen waren geweest tot de vorming van een city rond het Stadskantoor. De city-gedachte heeft men later echter laten varen, zodat het aloude centrum gehandhaafd bleef. Zo gauw door de gemeente de bouw vergunning wordt verstrekt, zal de aan nemer met het werk beginnen. De bouw tijd duurt slechts vier maanden, omdat de barak voor een belangrijk deel in de fabriek gereed wordt gemaakt. In Bever wijk is het eigenlijk alleen maar een kwestie meer van montage. Het geheel wordt in laagbouw uitgevoerd. De lengte van de barak bedraagt 61,20 meter, de diepte 18 meter. Nieuw voor Beverwijk wordt een zelfbedieningshal, die in het ruime voorportaal wordt ondergebracht Ook na kantoortijd kan het publiek te allen tijde in die hal terecht om er te te lefoneren, postbussen te legen en post zegels te kopen. ZATERDAG 3 JUNI Marktplein, 14 uur: Middenstandsbeurs IJmuider Harmonie; 14 en 15 uur: Shows door IJmuider Harmonie met het Neder lands Nationaal Majoretten Peloton. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheken en leeszalen, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. MAANDAG 5 JUNI Theeschenkerij „Velserbeek", 20 u.: Le denvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, ls te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Fi liaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30-17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r.-k. biblio theek) 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat: 14-17 en 19-21 uur; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petrus- kerk, Venusstraat 1: 15-18 en 19-21 uur. ZATERDAG 3 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. de heer J. C. Heeck. Sportterrein: Opening Sportweek. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15 u.; 10.45-12 u.; 12.30- 13.45 u. en 14.15-15.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 10-12.30 u.; jeugd 10-12.30 u.; Arendsweg, jeugd: 10-12.30 u.; volw.: 10-12.30 u.; Oosterwijk, Amstel- straat 44, volw. 10-12.30 u.; jeugd: 10-12.30 u.; Meerestein, Parmentierstr.: gesloten; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a volw.; 10-12.30 u; jeugd 10-12.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 10-12.30 u.; Ruysdael- straat la, jeugd: 10-12.30 uur. ZONDAG 4 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. MAANDAG 5 JUNI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Vrije dramatische expressie; docenten Sas- kia Verwaijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: schilde ren en tekenen o.l.v. de heer J. C. Heeck, door De Gieteling. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Tekenen o.l.v. de heer Barendse, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30, 18.30-19.45 en 20.45-22 u. Verenigde Openbare bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arends weg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw.: 15-17.30 u.; Meere stein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: geslo ten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15- 17.30 u. en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. In de r.k. kerk „Regina Caeli" aan het Hilbersplein in Beverwijk vindt deze zo mer een bijzondere gebeurtenis plaats De parochianen kunnen namelijk getuige zijn van de priesterwijding en de eerste H. Mis van neomist Antoon Beemster boer, wiens ouders aan de Rijksstraat weg in Heemskerk wonen. De jonge wij deling zal op zaterdagavond 5 augustus door de bisschop van Haarlem, mgr. drs Th. H. J. Zwartkruis, tot priester worden gewijd. De daaropvolgende zondag zal de neomist zijn eerste H.Mis in zijn eigen parochiekerk opdragen. De aspirant-priester is Carmeliet. Mo menteel studeert hij nog in Mainz am Rhein. Aanvankelijk was het de bedoe ling, dat de heer Beemsterboer daar ook de H.Priesterwi j ding zou hebben ontvan gen. De parochie in Beverwijk waar ook 'n deel van Heemskerk toebehoort, heeft echter met succes gedaan weten te krij gen, dat de plechtigheden hier zullen plaatsvinden. R.-k. Kweekschool „De la Salie", Heem stede. Geslaagd voor eindexamen tweede ieerkring: de dames H. J. M. Straver, Am stelveen; M. G. v. Rooden, Bennebroek; T. M. Vermey en M. E. G. Tervoort, Bever wijk; J. M. v. d. Zon en A. M. M. Jaspers. Bloemendaal; M. M. T. Baas, M. M. Brand. B. A. F. Breed, C. T. J. M. Heemskerk, T. J. G. v. d. Heijden, A. A. M. v. d. Kamer, E M. Kol, E. G. M. Lips, J. G. M. Mol, B. P. M Remmelzwaan, R. M. Romijn, M. J. Stoop, M. M. de Vilder, R. J. de Vries en G. M Wijfjes uit Haarlem; M. T. Nooy, Heem stede; W. T. M. Prins en W. M. J. A. C. v. d Veldt. Hillegom; E. S. A. M. Raaphorst, Hoofddorp; N. H. J. Buis, Leiden; M. J. R Kramer, Leiderdorp; G. M. J. Boot, M. A C. C. Caspers en P. M. van Haarlem uit Noordwijk; T. C. M. Huiberts, Oegstgeest G. G. de Haan, Roermond; A. M. H. de Kroon, Santpoort; H. M. T. Bisschops, T. A. M. Karremans en J. E. C. van Muileken uit Sassenheim; M. A. E. Klok, Uithoorn; J. A. A. v. Tongeren en M. J. J. v. d. Zalm uit Warmond; Y. E. K. v. Roekei, IJmuiden; D. G. M. Schreurs, De Zilk. De heren F. W. A. Thoolen, Bloemendaal; B. F. Geenevasen, J. L. G. Kanhoudt, M. G A. Mekkelholt, J. G. M. Riswick, W. G Schuit, H. A. M. Storm en J. A. A. v. d. Veldt uit Haarlem; G. J. W. de Bruin, W. M. C. Hurkmans (br. Emile), J. J. M. v. d. Prijt en A. J. A. Vrolijk uiit Heemstede; H N. P. Pijlman, Hoofddorp; C. A. van Beek en R. M A. v. Velsen uit Leiden; B. B. J Warmerdam, Lisse; J. D. A. Modderman, Nieuw-Vennep; L. I. J. M. Duyn en C. J. A. Wijnands uit Noordwijkerhout; W. J. van Schie. Oegstgeest; N. J. Wijnker, Venhui zen; J. L. M. Maréchal, IJmuiden en T. M M. van Gijlswijk, De Zilk. Politie en brandweer van Beverwijk zijn vrijdagavond in actie geweest op het Kennedyplein, om een einde te ma ken aan een weddenschap, tussen een groepje langharige jongens. Sinds eni ge tijd namelijk gaat het erom, wie van hen in het carillon op het Kenne dyplein durfde te klimmen en daar een bepaalde tijd zou blijven, eventueel totdat de politie arriveert. Ditmaal was het een knaapje, klein van stuk. „Paultje" genoemd, die be toogd had de weddenschap aan te dur ven gaan. Hij werd omhoog getild en klauterde langs de klokken naar bo ven, totdat hij het hoogste punt be reikt had. En daar bleef hij zitten, on geveer 15 meter van de begane grond aangemoedigd door zijn mede-langha- rigen. Na verloop van tijd arriveerde de po litie. Zij sommeerder de jongen naar beneden te komen, doch hij weigerde, De kraanwagen van de brandweer werd opgeroepen en kwam snel ter plaatse. Toen de ladder in de juiste stand was gebracht en het uiteinde vlak voor de jongen was, klom deze twee meter omlaag, zodat de ladder geen uitkomst bood. De mededeling van een van de brandweermannen, dat het zijn vader nog meer geld zou kos ten, indien de brandweer ook nog an der materieel zou moeten laten aan rukken, bracht het knaapje de schrik om het hart en haastig klom hij om laag, waar hij door de politie in de kraag werd gevat. In minder dan geen tijd zat „Carillon-Paultje", .oals enke le jongens hem doopten, in de politie auto en was hij op weg naar het bu reau, waar hem de rekening werd ge presenteerd. Het postkantoor in Beverwijk, dat op 27 april 1916 in gebruik werd ge nomen, gaat uit het stadsbeeld ver dwijnen. Daarom plaatsen wij nog eens een foto uit de „goede oude tijd", toen het nog erg rustig was in de Breestraat. ADVERTENTIE WMAMMAIMAAIWMIWWWIMIAMWyWIlWIAIWMIIA/WWIAMM Kr.ntV-1 s vandaag besproken in de ERBIJ Postzegel rubriek z n n verkrijgbaar bij POSTZEGEL - SIGA RENHANDEL Snelliusstraat 53, IJmuiden Telefoon 15053 Het gemeentebestuur van Beverwijk vraagt de raad een krediet van 500.000 voor het verder bouwrijpmaken van het uitbreidingsplan „Oosterwijk". Dit bedrag is nodig voor de kosten van aanleg van de groengordel tussen „Ooste-wijk" en „Meerestein" én voor de aanleg van we gen en plantsoenen bij de 320 flatwonin gen op de hoek van de Laan der Neder landen-Beneluxlaan. Ir. A. E. A. van Rhijn, bedrijfsdirec teur van de beide in Renkum gevestigde papierfabrieken van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v., welke funktie hij reeds een aantal jaren vervult, is met ingang van 1 juli benoemd tot directeur van de Koninklijke Neder landse Papierfabrieken n.v. te Maastricht, Op een binnenkort te houden aandeel houdersvergadering van dit concern zal de heer Van Rhijn worden voorgedragen als lid van de raad van bestuur. Liefhebbers van een goed blijspel hebben woensdag-, donderdag- en vrijdagavond met volle teugen kun nen genieten in de grote zaal van het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem brandtlaan, waar „De Plankeniers" en „KZOS" met vereende krachten een kostelijke opvoering gaven van Noel Langley's „Kleine Kinderen worden groot". Er is hier sprake van een voortreffelijk Engels blijspel mét een sprankelen de dialoog. In een Londens gezin van de betere klasse" heerst onder de on praktische en onmaatschappelijke beleid voering van lady Essie Buckering een vol slagen wanorde, welke vrijwel steeds ge paard gaat met een flink tekort aan con tanten. Lady Buckering mag zich echter verheugen in het bezit van een viertal dochters, die elk op haar beurt weer voor een bijbehorende schoonzoon zorgen hetgeen resulteert in een verzameling van de meest uiteenlopende karakters, die voortdurend met elkaar in botsing ko men, zodat de ene twist nog maar nau welijks is bijgelegd als de volgende zich al weer op luidruchtige wijze aankon digt. Bijna overbodig hieraan toe te voe gen dat het publiek zich met deze situa ties kostelijk vermaakte. Regisseur Jan Wijker die met assisten tie van Hen Zwanenburg zo gelukkig was door de combinatie van twee verenigin gen over veel bruikbaar spelersmateriaal te beschikken, is er goed in geslaagd de schijnbaar ordeloze bende in een vlotte mise en scène vast te leggen. Ook de spelers bleek er van deze samenwerking een stimulerende werking uit te gaan; de meesten van hen bewogen zich vrij en ge makkelijk in de scène wplke zij met een schijnbare nonchalance speelden, daarbij aangevoerd door Nolda Wijker, die de rol van lady Essie op beminnelijke wijze uit beeldde; door haar humor en moederlijke charme een belangrijke steunpilaar voor deze sterke opvoering. Als jongste dochter Bicky, tevens en fant terible van de familie was Annelies Heemskerk zeker niet onverdienstelijk, vooral haar thuiskomst in het tweede be drijf wist zij voortreffelijk ingehouden te spelen. Hen Zwanenburg, die naast een aandeel in de regie ook nog zijn toevlucht tot de rol van Dougall Pitchford nam, liet ons een grappig-nerveuze aanstaande vader zien; ook Jan Wijker toonde duide lijk aan dat hij naast het voeren van de regie weinig moeite had met rustige dok ter Drew, huisarts en vriend van de fa milie. Fok van der Helm gaf goed gestal te aan Bicky's vriendje Roland, terwijl Gé Weijers een grappig miskend genie op de planken zette. Voorts droegen El- ly Wenning en Job van der Zwan als zuster Pynegar en butler Corder met veel elan het hunne bij aan de voorstelling; evenals Gré Voortman en Ans Zwanen- VRIJDAG Vrijdag werden in IJmuiden in totaal aangevoerd 8000 kisten vis, waarvan 1363 kisten tong en tarbot, 796 schol, 13 schar, 6 haring, 2181 makreel, 598 schelvis, 981 wijting, 1986 kabeljauw en gul, 3 leng, 2 haai, 3 hake, 15 poon, 12 koolvis, 1 heil bot en 40 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor heilbot 4.20-2.50, gr. tong 4,95-4.74, grm. tong 3,65-3,35, kim. tong 2,66-2,45, kl. tong I 2,79-2,31, kl. tong II 2,84-2,30; tar bot 1 4,60-4,20. Per 50 kilogram: gr. en gr. ::chol 50-41, kim. en kl. schol I 47-40, kl. schol II 35- 17, schar 26-24, v. haring 36, 20-24, ma kreel 17,20-13, grm. schelvis 30-28, kim. schelvis 28-18, kl. schelvis I 25-16, kl. schelvis II 22-15, wijting 16-11, gr. gul 40- 31, mid. gul 33-27, kl. gul 32-25, kl. haai 24-17, hake 98,pootjes 6-3, kl. koolvis wit 35-26, kl. rode poon 13-9. Per 125 kilogram gr. kabeljauw 224-80, gr. koolvis zw. 86, gr. leng 75-66. burg, die de beide andere dochters des huizes speelden. De mini-rol van agent was voor Ab Zonneveld. Rest ons nog te vermelden dat de spe lers zich mochten bewegen in een sfeer vol decor, dat door een fraaie belichting de kwaliteit van deze uitvoering onder streepte. K. v. L ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 Het lunapark, dat ten behoeve van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding onder auspiciën van de af deling Velsen-Noord van dit Fonds op de Breesaperhof wordt gehouden, zal maan dagmiddag om twee uur zijn tenten openen. Elke dag tot en met zaterdag 10 juni zal het lunapark, dat een verscheidenheid aan attracties zal hebben, van 's middags twee uur tot 's avonds tien uur open zijn. Reeds vrijdagavond hebben enkele on dernemers, die zijn geëngageerd door de heer Koek uit Akersloot, hun standplaat sen voor de wagens ingenomen, zodat vroegtijdig kan worden begonnen met het opstellen van de vermakelijkheden. Verwacht wordt dat het centrum Bree saperhof, gunstig gelegen in Velsen-Noord en ten opzichte van Beverwijk en IJmui den evenzeer centraal gelegen een grote belangstelling zal hebben, waardoor de baten voor het Koningin Wilhelmina Fonds naar evenredigheid tot een goed resultaat mogen leiden. Deze week hield de oecumenische raad van kerken in Velsen de laatste samenkomsten voor de vakantieperiode. De afsluiting vormde een agape- viering, een eenvoudig broederschapsmaal met liederen, gebed en schrift lezing. Deelnemers waren de leden van de oecumenische raad, de deel nemers aan de beide gesprekskringen die in de achter ons liggende maan den werden gehouden en een deputatie van het interkerkelijk jeugdkontakt. Tijdens de maaltijd hield ds. Joh. Ger ritsen een korte toespraak, waarbij hij aansloot op het thema dat in een van de kringen aan de orde was geweest: de overdracht van het geloof. Als wij ons afvragen wat de concrete betekenis van dit gesprek is geweest, kunnen wij signa leren dat dit gesprek de deelnemers eigen geloof bewuster heeft gemaakt en ons een verscherpt inzicht heeft geschon ken waarop het aankomt. Pater Erfte meyer, eveneens een van de gesprekslei ding in deze kwestie wordt gegeven. Alle felgenoten iets over van het diepe ge loofsleven van Dag Hammerskjöld, de overleden secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. In aansluiting op de maaltijd, die in „De Duinpan" van de Ned. herv. kerk De Hoeksteen" in Santpoort-Zuid werd gehouden vertoefden de aanwezigen enige tijd in de kerkzaal, waar de organist Oosterbeek iets vertelde over het karak ter van het kerkorgel, waarna hij enige orgelmuziek ten gehore bracht. Het samenzijn werd besloten met enke Donderdag 15 juni gaan de bejaarden uit Heemskerk hun jaarlijks uitstapje ma ken. Evenals voorgaande jaren is er ook nu ook een grote belangstelling voor de ze trip, die de ruim driehonderd deelne mers naar het Friese Oranjewoud voert Op de heenreis is Hippolytushoef de eer ste pleisterplaats, waar koffie wordt ge dronken. In Oranjewoud, een pracht stuk bosgebied bij Heerenveen, zullen de be jaarden het vogelpark „Tropifauna" be zoeken. Vandaar reist het gezelschap, dat over zes bussen en een aantal auto's is verdeeld, naar het dorp Ter Horne. Daar gaan de reizigers aan boord van een pas sagiersschip voor een heerlijke boottocht over de Friese meren. Anderhalf uur la ter meert het schip af in Sneek. De lunch wordt gebruikt in Middenmeer en het di ner aan het eind van de dag in Oranje woud. Tijdens de tweedaagse conferentie in Beeckesteijn in Velsen heeft wethouder C. Ockeloen meegedeeld dat het in de be doeling ligt om in één der koetshuizen een klein restaurant te vestigen met in de zo mer een terras. Aan de achterzijde van het hoofdgebouw zal het park dienstbaar worden gemaakt aan een gecultiveerde vorm van bermtoerisme. Over de be stemming van het hoofdgebouw liet de wethouder zich nog niet uit. Het park wordt te zijner tijd opengesteld voor dag- bezoek. In de St.-Bavokerk te Haarlem zal op 5, 6 en 7 juli in het kader van het Holland Festival voor de zeventiende maal een internationaal orgelconcours worden ge houden. Deelnemers zijn: Guy Bovet (Ge nève), André Isoir (Parijs), die vorig jaar winnaar werd, Nico van den Hooven (Den Haag) en Oleg Jantsjenko (Minsk). De jury zal worden gevormd door Gott- hard Aemer, Klaas Bolt (Haarlem) en Gaston Litaize (Parijs). Voor woensdag 5 juli staat een concert van de deelnemers aan de improvisatie wedstrijd op het programma, donderdag 6 juli zullen de juryleden concerteren en vrijdag 7 juli zal de improvisatiewedstrijd worden gehouden. Op de bloemenveiling in Beverwijk be heersten deze week de irissen het markt- beeld. Ondanks de tamelijk grote aanvoe ren kon alles echter vrij vlot en tegen op lopende prijzen worden verkocht. De gele iris domineerde in aantal. Al naar gelang van soort en kwaliteit werd van 40 tot 90 cent per bos betaald. Ook de witte irissen waren in die prijsklasse te koop. Bij de blauwe variëteiten lagen de „Porf. Blauw" en de „Imperator" goed in de markt: voor de „prof" werd van 90-140 cent per bos betaald, terwijl de „Imperator" tot 1,70 opliep. Zo zoetjesaan komen er ook steeds gro tere partijen anjers aan de veiling. De prijs schommelde hier tussen 12 en 28 cent per stuk, hetgeen voor de tijd van het jaar zeer goed te noemen is. De aan voer van rozen was eveneens iets ruimer en noteerde van 10-48 cent per stuk. Een grote partij fresia's werd verkocht van 40-130 cent per bosje. Gerbera's varieer den van 11-38 cent per stuk. Bij dr lelies ging kweker G. Schouten uit Akersloot met een primeur strijken, aangezien hij de eerste takken Rubrum aanvoerde. Elke tak bracht ƒ4,60 op. De leliesoort Enchatment noteerde tot 1,45 per tak, terwijl de Longiflorum 12-19 cent per kelk opbracht. Anturium bloemen schommelden tussen de 85 en 255 cent per stuk. De aanvoer van zomersnij bloemen van de koude grond is nog niet groot. Duizend schonen varieerden van 35-85 cent per bos, pyretrum liep tot 1,25 per bos op, ter wijl de ixia's ongeveer twee kwartjes per bosje opbrachten. De aanvoer van chry santen was niet bijster groot, zodat tot 4,50 per bos werd betaald. De potchry- santjes lagen rond een gulden per stuk. De potplanten gingen overigens vlot van de hand, terwijl voorts de prijzen van de perkplanten aantrokken. le informaties uit de deelnemende groe pen. De gesprekskringen zullen in het ko mende seizoen worden voortgezet en ho pelijk nog enige uitbreiding ondergaan. Ook het jeugdcontact zal voortgaan met regelmatige ontmoetingen. Als voorzitter van de oecumenische raad dankte pastoor A. J. Glazemaker allen, die op enigerlei wijze aan het oecu menisch werk hebben deelgenomen. Hij kon meedelen dat sinds kort zowel de rooms-katholieke kerk als de gerefor meerde kerk door een deputatie in de raad vertegenwoordigd is. Hoewel de sta tus van deze gedelegeerden officieel „waarnemend" is, is het bepaald niet de bedoeling dat men passief toekijkt, maar actief aan het beraad deelneemt. Van re cente datum is ook het „pastoraal brood je", wfiar predikanten en priesters uit Velsen elkaar regelmatig ontmoeten. Deze ontwikkelingen zullen ongetwijfeld vruchten afwerpen in het komende sei zoen, dat onder meer in het teken zal staan van de grote vergadering in Upsala van de Wereldraad van Kerken en van het landelijke pastoraal concilie van de rooms-katholieke kerk. Het softbalprogramma luidt: zaterdag: TerrasvogelsBloemendaal (18.30), HCK Onze Gezellen (18.30). Zondag: Storks—HHC (11.00), EDO—DSS (11.00). Maandag: SC HaarlemO WO, De Pin guïns 3SC Haarlem 2, TYBB 2Onze Ge zellen 2, EHS 2HCK 3, Onze Gezellen c Terrasvogels b (jun.). Dinsdag: De Geuzen—VVGA, DSS 2— HHC 2, Onze Gezellen—Terrasvogels (jun.), De Meteoor 2—TIW 2, THB b—HBC (jun.), Onze Gezellen dOnze Gezellen b (jun.). Woensdag: ShellDe Meteoor, Onze Ge zellen 3Bloemendaal 3, Watergraafsmeer 2—ODIZ 2, TYBB—DSS (jun.), THB—HHC (jun.), HCKKennemerland (jun.), EDO Terrasvogels b (ads.), TYBB—HBC (ads.). Donderdag: TIW—TYBB, Bloemendaal 2 —De Pinguins 2, HCK 2—Onze Gezellen 2, OWO 2—Terrasvogels 2, DSS 3—HCK 4, HBC—Schoten 2, Rivalen—AMVJ 2, Scho ten—Johez, THB 2WGA 2, HHC—THB. Vrijdag: De PinguinsWatergraafsmeer, De Meteoor—THB, ODIZ—EHS, TYBB 2— EDO 2. De Geuzen 2—HHC 3, Kennemer land—Terrasvogels 3, Lijnden 2—DCG, ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Op zaterdag 10 juni wordt in het dorps huis in Abbekerk in Westfriesland de Cul turele Dag Noord-Holland gehouden. Deze dag, die om half elf begint, staat onder auspiciën van de Culturele Raad Noord- Holland in Bergen (N.-H.). Het onder werp van de bijeenkomsten is „Bewaren en behouden voor morgen". In het kader van het onderwerp zullen de natuurbescherming, de belangen van de archeologie, de monumentenzorg, het bewaren van voorwerpen en documenten benevens geschiedenis en kunst ter sprake worden gebracht. Mej. ir. J. H. Mulder uit Amsterdam, oud-hoofd van de afdeling Stadsontwik keling van de hoofdstad en bijzonder lec tor aan de Gemeentelijke Universiteit, zal op deze dag een algemeene inleiding houden. Co-referent tijdens deze bijeen komst is drs. W. F. G. Wies, wethouder in Hoorn en voorzitter van de Archeologi sche Werkgroep in Westfriesland. Het forum, waarin onder meer ook beide spre kers zitting hebben, wordt geleid door mr. O. V. L. Guermonprez, secretaris van de Culture Raad. De dag zal 's middags om half vijf worden beëindigd. Geref. Kerken Beroepen te Soestdijk (vac. S. de Jong) G. Rang te Haarlem-Z.; te Raamsdonk- Drimmelen en te Westmaas A. A. Zwaai, kand. te Winterswijk; te Klundert J. W. de Roo te St. Anna Parochie. Christ. Ger. Kerken Beroepen te Kampen H. Biesma te Stadskanaal, die bedankte voor 's-Graven- hage-West; te Maassluis M. C. Tanis te Barendrecht. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Garrelsweer en te Souburg- Vlissingen H. J. Begemaan, kand. te Gouda. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergentheim R. Boerma te Bredevoort; te Hoornaar (toez.) C. G. Baart te Nieuwpoort. Aangenomen naar Giessen-Rijswijk H. Jellema te Wijhe; de benoeming tot bijstand pastoraat te Nieuw-Vossemeer- Halsteren mej. H. Valk, vic. te Grijps- kerke. Bedankt voor Benschop Joh. Verwelius te Waddinxveen; voor Valburg-Homoet H. van Amstel te Neerlangbroek.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4