Oran j e-honkbalteam start morgen met duels tegen Italië Toeschouwersaantal in Bundesliga loopt terug Koploper Onze Gezellen kon niet op tegen foutloos HCK Wally van Weelde „cricket is kwestie van nadenken' Officials gaan praten over oprichting nieuwe bond Den Hertog P fris l in de mond Van Egmond wil op de transferlij st verbeterde zijn positie Meer spanning in softbalcompetitie Gé Hoogenbosch coach van softbalselectie WINNAAR TESTSERIE OFFICIEUS EUROPEES KAMPIOEN Promotieduels in tweede divisie Curcic weg bij Elinkwijk Ann Smith liep wereldrecord op de mijl Sterke bezetting van koersen op Mereveld Italië weer brid gekampioen Gemiddelde per wedstrijd: 22.893 13 eerste Nederlander met meer dan 14.000 runs DINSDAG 6 JUNI 1967 - door tijdritzege - (Van onze softbalmedewerker) De voorbereidingen rond de trip van het Nederlands softbalnegental zijn thans bijna voltooid. Op enkele besprekingen na is de financiële kant van deze trip rond. Binnen enkele dagen mag ver wacht worden, dat de NASB de Amerika nen kan mededelen, dat de komst defini tief is. Door de NASB is Gé Hoogenbosch als coach voor de ploeg aangezocht. Met de ze keus heeft de Bond een verstandig 'besluit genomen. Hoogenbosch, die zijn sporen reeds op honkbalgebied ver diend heeft, zal met zijn kennis van za ken het Nederlands negental in Amerika zeker naar de best mogelijke prestaties weten te brengen. De daling in de aantallen toeschouwers bij de Duitse Bundesliga, de hoogste klas se van het betaalde voetbal, heeft zich ook in het afgelopen seizoen voortgezet. Het gemiddelde aantal bezoekers bij de wedstrijden bedroeg in het seizoen 1966- 1967 22.893. Een jaar daarvoor lag bet gemiddelde bezoek op 24.055, nadat het tweede Bundesligaseizoen ('64-'65) een topjaar was geweest met een doorsnee van 27.335 kjjkers per wedstrijd. Daarvoor was het eerste seizoen van deze landelijke afdeling afgesloten met een gemiddelde van 25.074 toeschouwers per duel. De daling van dit jaar is vooral opmer kelijk, omdat aan het eind van het vorige seizoen de weinig publiek trekkende ver enigingen, Tasmania Berlin en Borussia Neunkirchen, uit de hoogste klasse ver dwenen Voor dit tweetal kwamen de wes telijke verenigingen Rot Weiss Essen en Fortuna Düsseldorf, die beide overigens (Van onze honkbalmedewerker) Voor het eerst in de Europese honkbalgeschiedenis zullen de twee sterkste honkbalploegen van Europa elkaar gaan ontmoeten in een serie van vier wedstrijden, die binnen vijf dagen zal worden afgewerkt. Tot nu toe troffen Nederland en Italië elkaar voor het kampioenschap slechts een keer. Alleen in 1958 werd de wedstrijd Nederland-Italië twee maal gespeeld. Nu zijn beide landen uit de FEB ge treden en kan er voor het eerst sprake zijn van een echte krachtmeting. De eerste wedstrijd wordt woensdagmor gen om 10 uur in Rome gespeeld, donderdag vliegen de ploegen naar Nederland, waar vrijdagavond en za terdagmiddag in Haarlem zal worden gespeeld, waarna de wedstrijdenserie zondagmiddag in Rotterdam wordt besloten. Eindelijk zullen Nederland en Italië hun krachten eens kunnen meten. Jaren lang heeft men uitgekeken naar een serie wedstrijden tussen beide landen, maar de slechte verstandhouding tussen beide lan den niet alleen 'in het veld, maar ook tijdens vergaderingen en cocktail-parties verhinderde uitgebreid contact. Toen beide landen het vorig seizoen wat dichter tot elkaar kwamen en de strijdbijl zelfs begroeven, kwam het plan weer op en zo zal deze week dan sprake zijn van Euro pese World Series. Tevens zullen de be sturen van beide honkbalbonden trachten om een nieuwe Europese bond op te rich ten. Daarvoor zullen de Italiaanse be stuursleden Ghilini en Pettinella met de Italiaanse ploeg meereizen. De Italiaanse dit jaar weer degradeerden, in de plaats. Rot Weiss en Fortuna trokken in dit sei zoen gezamenlijk ruim 300.000 toeschou wers meer dan de verenigingen uit Ber lijn en Neunkirchen in hun laatste voet- baljaar in de Bundesliga. De best bezochte vereniging was Stutt gart, dat op de twaalfde plaats is geëin digd. Bijna een half miljoen bezoekers (491.312) kwamen kijken naar de zeven tien thuiswedstrijden. Op de tweede plaats volgde het gepromoveerde, op de laatste plaats geëindigde en dus weer gedegra deerde Fortuna Düsseldorf, dat met 455.Ï 294 een gemiddelde haalde van 26.770 per duel. Behalve deze twee clubs kwamen ook de Hamburger SV (422.592), Borrus- sia Dortmund (437.910), Eintracht Braun schweig (428.700), het gedegradeerde Rot Weiss Essen (420.000), FC Köln (415.613), Eintracht Frankfurt (413.000), Hannover '96 (400.274) en München 1860 (389.000) bo ven het gemiddelde. ploeg logeert in het Bloemendaalse hotel Iepenhove. Uiteraard is een ieder zeer benieuwd naar het eindresultaat van de vier wed strijden. Bovendien zijn wij bijzonder be nieuwd naar de wijze, waarop de Italia nen zullen spelen. De Italianen die nooit het meespelen van de Antilliaanse sterren Richardson, Arrindell en John hebben kunnen verkroppen, bleken dikwijls zeer onsportief en het laatste officiële treffen tijdens de Europese kampioenschappen in Madrid ontaardde bijna in een vechtpar tij. Die wedstrijd eindigde toen in een 16-0 zege voor Nederland na een partij, waarin Nederland alles en Italië niets lukte. Die overwinning was de grootste die ooit behaald werd. Van de 13 wed strijden die beide landen tegen elkaar speelden, wonnen de Italianen er twee. De laatste maal geschiedde dat in 1961, toen Italië met 11-3 won. Evenals de eer ste zege (in 1959 in Utrecht met 3-8) werd die winst behaald in een wedstrijd die niet gold voor het Europese kampioen schap. Nu dus vier wedstrijden en de ploeg die de meeste wedstrijden wint, mag zich of ficieus kampioen van Europa noemen, ongeacht de uitslag van de EK '67 in Vertegenwoordigers van HVC, Roda JC en Veendam, de drie clubs die in de tweede divisie met een gelijk aantal pun ten eindigden op de voor de promotie naar de eerste divisie in aanmerking komende derde plaats, hebben in Utrecht tijdens een bespreking met competitieleider Thijs Jansen de data vastgesteld voor de halve beslissingscompetitie. Het programma van de drie clubs, die elk een thuiswedstrijd spelen luidt; 11 juni; Veendam - Roda JC 18 juni HVC Veendam 25 juni: Roda JC HVC. Wanneer de drie clubs weer gelijk zou den eindigen, promoveert Roda JC, dat het beste doelgemiddelde heeft, naar de eerste divisie. De 26-jarige Jovan Curcic zal Elinkwijk verlaten. Gisteravond heeft een laatste bespreking met het complete bestuur plaatsgehad, waarop men afscheid heeft genomen van zijn Joegoslavische doel man. Waar Jovan Curcic na zijn schitte rende carrière bij Elinkwijk naar toegaat is nog niet bekend. Men zal geen trans fersom voor hen kunnen vragen. Fortuna '54 heeft vier spelers gecon tracteerd. Het zijn Hermans van Minor, Gubbels van Heythuisen, Van Hees van EVV en Beenen van Gulpen. (Van onze softbalmedewerker) In de hoofdklasse softbal is na vijf ron den geen enkele ploeg meer zonder ver lies. Koploper Onze Gezellen moest bij runner-up HCK op bezoek en verloor kans loos met 6-0. HHC en DSS kwamen door deze uitslag weer dichter bij de top door overwinningen op Storks en EDO. Ook Bloemendaal bleef op het pad der over winningen via een 3-1 zege op Terrasvo gels. In de eerste klasse werd deze week een dubbel programma verspeeld. De weergoden waren hier de competitieleider gunstig gezind. Nederlagen van OVVO en de Geuzen brachten het Heemsteedse de Pinguins nog duidelijker aan de top. Onze Gezellen heeft tegen HCK in Bloe mendaal nauwelijks een scoringskans ge had. Slechts twee loopsters bereikten het derde honk. Doch met reeds twee nullen en een foutloos spelend HCK bleef ieder succes uit. Aanvankelijk had ook HCK de nodige moeite met de worpen van Nel Huneker. Pas in de derde inning kon HCK de score openen. Met medewerking van het Onze Gezellen-veld kon Anneliet Tie- land na een tweetal opofferingsslagen sco ren. Catastrofaal werd de vierde slagbeurt voor Onze Gezellen. Wel begon Nel Fer- dinandusse met een twee-honkslag, doch snel vielen twee nullen en leek alle ge vaar geweken. Toen echter kwam de slagploeg van de Kinheimmeisjes pas goed op dreef. Ingrid Geuzenbroek, Anne liet Tieland, Loes Wijnekes en werpster Karin Dankmeyer met een driehonkslag sloegen HCK naar een 6-0 voorsprong. Hoewel ook in de zesde inning HCK nog scoringskansen kreeg liet Nel Huneker het niet verder komen. Italië: werpers: Glorioso, De Clerici, Pascetto, Silva, Reverberi, Sugheri, Lercher. Achtervangers: Camaeroni, Luzi, Bigarello. Binnenvelders: Rinaldi Monaco, Passarotto, Morelli en Dodo- rica, Buitenvelders: Faraone, Gandini, Rossi. Manager: Thompson. Nederland: werpers: Beidschat, De Brouwer, Dom, Hoffmann, Ter Neuzen. Achtervangers: Augustinus, Blom en W. Crouwel. Velders: Arrindell, Van de Berg, v.d. Dungen Gronovius. John B. Maat, Möhlmann, Stroker en Ri chardson. Coach: Ch. Urbanus. Assi stent-coach: Houtkamp. Adviseur: Smeltzly. Antwerpen, waar een aantal tweede- rangslanden zullen spelen. Een prognose valt moeilijk te maken. Charles Urbanus die voor het eerst zelfstandig als coach zal optreden, heeft de beschikking over een goede, jonge ploeg, waarin Marco Nagelkerken overigens zal ontbreken, want de Amsterdammer liep zondag een lelijke arm blessure op die hem voorlopig op non-actief zette. Ook Hoffmann zal waarschijnlijk in Italië niet kunnen gooien, want de HCAW-er heeft binnen acht dagen meer dan 24 innings geworpen en dat lijkt ons wel voldoende voor een paar dagen rust. Ook derde-honkman Robert Maat zal in Rome niet van de partij zijn wegens studieredenen. ADVERTENTIE smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist DSS herstelde zich van de recente twee nederlagen door een duidelijke zege op EDO voor de zoveelste maal, dat het veldwerk slecht verzorgd is. Zonder dat DSS tot een honkslag kwam scoorde men in de eerste drie innings vijf runs. EDO, dat via Suze van Breukelen, Truus Root- lieb en T. van Breukelen het slaghout beter hanteerde kon na drie innings de achterstand tot 5-4 beperken. Toen echter had EDO haar kruit ver schoten en kwam DSS er beter in. Zeven runs voegde de ploeg van coach Verzeyl- berg aan de score toe in de vierde in ning na slagwerk van Dinie Zwaneveld, Ans Kroon, Marja en Ineke van der Veld. Ook in de vijfde inning was EDO nergens meer. Werpster T. van Breukelen verloor haar controle, het veldwerk faalde en Betsy Netierstigt en Dinie Zwaneveld gaven hits. Met acht runs liep DSS uit naar 20-5. Ook het DSS-veldwerk was niet groots. Fouten gecombineerd met honkslagen van Joke en Sicca Fuykschot bepaalden in de zevende inning de eind stand op 20-7. Met Terrasvogels wil het nog niet vlot ten in de hoofdklasse. Tegen Bloemen daal trof men het ook nog slecht dat werpster Jetta van 't Land in zeer goede vorm verkeerde. Beide partijen, die wei nig veldfouten maakten, lieten wat het scoren betreft lang op zich wachten. Bloemendaal had het eerst succes in de vijfde inning. Inge Termaat begon met een honkslag. Toen Ange Mulder een slag van Lies van der Putten verkeerd verwerkte kostte het Inge Termaat wei nig moeite de score te openen. Een stoot- slag-honkslag van Dolly van der Aardweg betekende zelfs 2-0. In de voorlaatste in- „Cricket is geen gemakkelijk spellet je. De jeugd verdiept zich er te wei nig in". Wally van Weelde, directeur van een Rotterdamse scheepsbe- vrachtingskantoor, veegt met een armbeweging de opmerking weg. Cricket een spel voor oude mannen? Wally van Weelde, de man die, 42 jaar oud, zondag 110 runs van zijn bat liet komen, waarmee hij topscorer werd in het Nederlandse cricket, kan alleen maar minzaam lachen. „Na tuurlijk" zegt hij, „natuurlijk is het een uitdaging voor de jeugd. Maar de jeugd aeeft er tegenwoordig weinig meer voor over". Wally van Weelde stelt het duidelijk: „Cricket is nog altijd een combinatie van factoren: zelfbeheer sing, inzicht en vooral eerzucht. Zon der eerzucht word je geen goede cric keter". „Honderd runs", zegt Wally van Weelde, zijn, zakelijk gezien, voor mij niet belangrijk. Wij rekenen, in mijn kantoor, met tonnen. En toch is cric ket een deel van mijn leven. De aan voerder, die zoals is gebeurd te gen één van zijn spelers zegt: „Je moet er 50 maken, is voor mij waar deloos. Vijftig runs is niet voldoende. Als ze die vijftig hebben bereikt, til len zij hun bat maar op, wat er ook gebeurd. Je moet nooit een aantal runs in gedachten houden." Wally van Weelde zegt: „Ik heb twee jaar niet gespeeld. Nou .;a, vorig jaar een paar wedstrijden in het twee de- en derde elftal van VOC. In het begin van dit seizoen heb ik een paar balletjes geslagen, zo maar in de kooi, op m'n sokken. Eén van de leden van de elftalcommissie kwam naar mij toe: „Wil je zondag met het eerste spelen?" Het ging kennelijk nog. Wally van Weelde, 103 kilo zwaar, 1 meter 93 cm lang, werd de eerste cricketer in Ne derland, die boven de 14.000 runs kwam. „Ik kreeg die eerste bal van Luining aan de off-side. De bal ging voor vier. Voor mij was deze eerste slag alsof ik twintig jaar jonger was. Daarna ging alles „gladje". Wally van Weelde sloeg dertien vieren en twee zessen. Hij geeft er een waarschuwing voor de bowlers bij. „Vroeger", zegt hij, „vroeger zaten wij avonden te stude ren in de boeken van de grote Engel se cricketers. Uren. Dat is er niet meer bij. Het is méér dan alleen maar een balletje opgooien en weg slaan. Een bowler moet de batsman „uitproberen", zoeken naar zijn zwak ke kant. Cricket is een kwestie van hersens, van nadenken." Pas maandag werd bekend dat de Engel se Ann Smith, die zaterdag in Chiswick 4 minuten en 37.- seconden noteerde op de mijl (1609 m) en daarmee een offi cieus wereldrecord vestigde, ook het we reldrecord op de 1500 meter heeft verbe terd. De 25-jarige gymnastieklerares no teerde een tijd van 4.17.3, waarmee zij bijna twee seconden sneller was dan de Nieuwzeelandse Marise Chamberlain, die in 1963 al eens tot 4.19.0 was gekomen. Ann Smith zal voorlopig nog niet in in ternationale wedstrijden uit mogen ko men omdat de schorsing die zij vorig jaar na de Europese kampioenschappen opliep, pas eind van dit jaar afloopt. Ann Smith werd voor internationale wed strijden geschorst omdat zij in Boedapest niet aan de start kwam omdat haar trainer Pirie niet geaccepteerd werd. ning werd het zelfs 3-0. Honkslagen van Jetta van 't Land, Lies van der Putten en een velders keus voor Inge Termaat deden met twee nullen de honken vollopen. Een vrije loop voor Dolly van der Aard weg betekende automatisch de derde run. Het gelukte Terrasvogels tenslotte in de laatste slagbeurt de eer te redden toen Rina Voogt met vier wijd op de hon ken gekomen kon scoren op een tweetal opofferingsslagen. Niet onvermeld mag blijven de fraaie vang van Nel Toon in de zevende inning. Ook in Den Haag gelukte het Storks niet de winstpunten thuis te houden. Te gen HHC ging men kansloos met 9-3 ten onder. In de eerste klasse begingen de koplo pers TYBB en de Pinguins geen misstap pen. TYBB overklaste in Amsterdam OVVO, dat wel goed sloeg maar in het veld de ene op de andere fout stapelde met 18-6 en liet ook SC Haarlem aan de ver keerde kant van de score na een aanvan kelijk opgelopen 2-0 achterstand. Uitblink ster aan slag Thea van der Stoop. De Geuzen en de Pinguins speelden in Heem stede een snelle en goede wedstrijd, die door beter slaan ten gunste van de leiders werd beslist. Tegen VVGA in Amsterdam werd de Heemsteedse ploeg met nare softbalpraktijken geconfronteerd. Zonder werpster Mary Boekhout, maar weer met de herstelde Thea Hölsken in de gelede ren was na een slagbeurt de stand reeds 9-0. De Amsterdamse ploeg onder leiding van haar coach weigerde toen ook nog maar één nul te accepteren. Na meer dan 2 uur spelen gelukte het de Pinguins de wedstrijd te beëindigen met een 22-5 ze ge. Een ware anti-reclame voor de soft- ballsport Weelde, „dat cricket een spel is voor oudere mensen. Dat is natuurlijk niet waar. Het is wel een spel, dat je, ook als je ouder wordt, kunt blijven spe len. Mits je speelt met tegenstanders van je eigen leeftijd. Maar er zijn uit zonderingen". Wally van Weelde is één van die uitzonderingen. (Van onze paardesportmedewerker) De gebruikelijke dinsdagavondmeeting wordt niet gehouden op de Hilversumse baan, maar op Mereveld, dat een bijzonder attractief pro gramma verrijdt. In het hoofdnummer zijn vrijwel alle klassepaarden van de partij. Het betekent ook de eerste ontmoeting tussen de beide cracks Cherie Spencer en C. Alkestis van E. De tips: 1. Posterholt-prijs: 1. Earl Milkbottel; 2. Eranthis; 3. Etoile de Quinio; outsider: Fe- lona TH. 2. Ottersum-prijs: 1. Stal S. B. de Poorter (Filomeel S., Fluiter S.); 2. Fratertje S.; 3. Ferro; outsider: Fabion. 3. Sevenum-prijs: 1. Extase; 2. Boyke Hol- landia; 3. Dorothé RH.; outsider: Dorothea. 4. Schinveld-prijs: 1. Felix; 2. Darina Braun; 3. Edward Volann; outsider: Dielytra. 5. Slenaken-prijs: 1. Cherie Spencer; 2. C. Alkestis van E.; 3. Axkit Hollandia; outsider: Lively Rodney. 6. Simpelveld-prijs: 1. El Hadie; 2. Arnol- dus; 3. Delphine W.; outsider: Blanchefloor. 7. Stein-prijs: 1. Brilliant Heny; 2. Blauwe Reiger S.; 3. Calumet Bulwark; outsider: Amad Kinley. Woensdagmiddag treden voor de eerste maal de 2-jarige merries op. Hieronder bevindt zich de volle zuster van C. Alkestis. Zij schijnt in de training zeer snel te zijn, doch ook (Je andere entrainementen komen met berichten dat de afstammelingen van Mr. Way al tot uitstekende prestaties in staat zijn. De tips: DRAVER IJ EN 1. Benoordenhout-prijs: 1. Carmania; 2. Cisca Scotch; 3. Evaliene; outsider: Evelyn Hol- landia. 2. Duivenvoorde-prijs: 1 Gea Alkestis VE.; 2. Germaine; 3. Golden Wish; outsider: Stal Westlandia (Gold Westlandia en Ger West- landia). 3. Marlot-prijs: 1. Arizona; 2. Dochter van Our Bonni; 3. Dollarvogel S.; outsider: Do- riethe J. 5. Avond-prijs: 1. Anton; 2. Aristo Scotch; 3. Diogen; outsider: Bretteur P. 6. Shemer-prijs: 1. Dorus van Rood en Noot; 2. Buermann B.; 3. Dave Narciso; outsider: Cunera. 7. Klein Zwitserland-prijs: 1. keuze J. Wage naar Jr. (Charles H., Anne Emilie); 2. CH. van Rood en Noot; 3. Caracara S.; outsider: Butch Hollandia. 8. Bezuidenhout-prijs: 1. Fabiana H.; 2. Edel- valk S.; 3. Eugeen Z.; outsider: Duke Holly- rood. 10. Kleine Loo-prijs: 1. Elle Marieza; 2. Ferro; 3. Freddy Hollandia; outsider: Elvera. RENNEN 4. Drummilo-prijs: 1. Indian Cress; 2. Hurri cane; 3. Paladijn; outsider: Flagrant. 9. Manuela-prljs: 1. Magmaspic; 2. Quelle Musique; 3. Shepherds Purse; outsider: Pa tricia. Italië is weer wereldkampioen bridge geworden. De strijd om het kampioen schap in Miami, die uit 128 spellen be stond werd door ruim 2.000 toeschouwers bijgewoond, van wie het overgrote deel uiteraard hoopte op een Amerikaanse overwinning. Wederom echter bleek het Italiaanse bridgen verre superieur, voor al het paar Garozzo-Forquet liet talrijke staaltjes van vrijwel volmaakt bridge zien. Na tweederde deel van de wed strijd was de kans op een Amerikaanse overwinning al praktisch verkeken, en toen het einde kwam was de stand 338- 227 in het voordeel van de Italianen. Het Italiaanse team veroverde hiermede voor de negende maal een wereldkampioen schap. HOCKEY. Oost-Duitsland heeft in Leip zig in de tweede officiële hockey inter landwedstrijd tegen India met 0-0 gelijk gespeeld. Als field-captain zal Gé Hoogenbosch ter zijde worden gestaan door Joos van Galen, de derde honkvrouw van DSS. De ze werkwijze brengt tevens met zich mee, dat de Amerikaanse selectie zal gaan be staan uit 16 speelsters. Het is de NASB tevens gelukt enkele Amerikanen, die thans op Soesterberg verblijven naar Haarlem te halen voor een pitchertraining. De eerste training vindt vandaag plaats op het terrein van Bloemendaal. Naast de geselecteerde werpsters kunnen alle belangstellenden zeker veel van deze training leren. Woensdag wordt op het Bloemendaalter- rein een oefenwedstrijd gespeeld tussen DSS en het Nederlandse negental. Aan vang zeven uur. (Van onze sportredactie) Paul van Egmond van Telstar heeft na een uitvoerig gesprek met bestuursle den en trainer De Visser te kennen gegeven, dat hij op de transferlijst wil. De speler van het militair elftal en Jong Oranje was aanvankelijk akkoord met de nieuwe voorwaarden van Tel star, maar uiteindelijk vond hij toch dat zijn basissalaris in verhouding tot de be dragen, die sommige andere spelers krij gen, te laag is. Van Egmond kan een contract krij gen, waarin hem 8000 (vorig jaar 7000) als basisloon wordt geboden. Hij is het er niet mee eens dat andere spe lers zoals Althoff 12.000) en Bond 10.000) meer krijgen dan hij. Van Eg mond vindt zich zelf minstens evenveel waard als Bond en Althoff. Telstar wil een bedrag van 125.000 voor Van Eg mond vragen. Clement en Van Wijk heb ben ook nog niet getekend. Fedor den Hertog heeft gisteren zjjn leidende positie in de ronde van Oosten rijk verstevigd. Den Hertog won het eer ste gedeelte van de derde etappe, een tijdrit van 16 kilometer. In het tweede deel van de etappe, een rit over 177 km. behield hij de leiding, Wagtmans werd in deze rit tweede. Den Hertog maakte over de zestien kilo meter een tijd van 22 minuten en 16 se conden, hetgeen neerkomt op een gemid delde snelheid van meer dan 43 kilometer per uur. Op de licht heuvelachtige en tamelijk bochtige weg tussen Steyr en Bad Hall was Den Hertog 1 minuut en 14 seconden sneller dan de Tsjech Jan Smoli die de tweede plaats in de algemene rangschikking bezet. Met 24 minuten en 2 seconden werd Rini Wagtmans in de tijd rit zesde. 1. Den Hertog (Ned.) 16 km in 22 minuten en 16 seconden, 2. Smolik (Tsj. SI.) 23.30, 3. Huster (O-Dld.) 23.32, 4. Frisch (Oost.) 23.55, 5. Dolezal (Tsj. SI.) 24.00, 6. Wagt mans 24.02. De uitslag van het tweede gedeelte: I. Huster (ODld) 4.43.50 (bonificatie in begrepen); 2. Wagtmans (Ned) 4.44.20 (boni inbegrepen); 3. Smaniotto (Lux) 4.44.56; 4. Beker (Polen) 4.45.05; 5. Knis- pel (ODld) 4.45.11. De klasseringen van de overige Neder landers: 18. Den Hertog 4.47.36, 27. Van Vught 4.47.57 en 41. De Groot 4 48.24. Algemeen klassement: 1. Den Hertog II.57.18; 2. Smolik 11.59.26; 3. Dolezal 12.00.13; 4. Patzig 12.01.18; 5. Knispel (O-Dld) 12.02.30; 11. Wagtmans 12.04.57; 25. De Groot 12.12.01 en 31. Van Vught 12.14.42. Ploegenklassement na drie etappes: 1. Tsjechoslowakije 34.51.24; 2. Oost-Duits land 34.53.27 en 3. Nederland 35.02.19. Puntenklassement: 1. Den Hertog 31; 2. Wagtmans 30 en 3. Smolik 21.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13