Kamer vindt mét regering: Voortbestaan Israel moet zeker zijn Demonstraties voor Israel in Utrecht en Groningen Oproep van de kerken en bondig V en Boeren tegen motie 't Spijt ons „Von Kielmansegg nazi" mag niet Kip legt ei van elf centimeter Doden in het verkeer T elef oonverkeer met Israel zeer beperkt Jongen valt door bovenlicht Vijf jaar voor roofoverval Vrijspraak directeur Oranjereizen Landbouwer door stier gedood Vallende giek eist dode Bloed afstaan Veel jongeren werkloos Staatsbezoek uit Luxemburg Koel weer VOEXSDAG 7 JUNI 196 7 25 stuks Kerkelijk nieuws Sympathie «pil „map Kerken Jongeren H ul pacties >-<n Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Glazenwasser beschoot vriend die duiven kwam stelen li (Van onze parlementaire redactie) DEN RAAG Het Kamerdebat over de Arabisch-Israelische oorlog is gistermiddag besloten met een motie, waarin de Kamer zich volledig achter de regering plaatste. In de motie, die door minister Luns (Buitenlandse Zaken) „Een steun voor het regeringsbeleid" werd genoemd, wordt de reeering gevraagd met alle daarvoor in aanmerking komende middelen zowel binnen als buiten de VN bij te dragen tot een rechtvaardige en duurzame vrede in het Nabije Oosten. Volgens Kamer en regering moet het zelfstandig voortbestaan van Israel daarbij worden gewaarborgd. De eerste verantwoordelijkheid voor het bereiken van vrede ligt bij de VN en verder vooral bij de landen, die in 1948 hebben meegewerkt aan het VN- besluit tot erkening van Israel. De enige fractie die tegen de motie stemde was die van de Boerenpartij. De heer Harmsen meende dat in de motie werd gepleit voor deelneming van dienst plichtige Nederlandse militairen aan een eventuele nieuwe VN-macht. Hij vond dat Nederland alleen vrijwilligers zou moeten zenden en stemde daarom met zijn fractie tegen, hoewel hij ook sym pathie voor Israel zei te hebben. Alle fractievoorzitters bleken van me ning dat een regeling van het conflict ook een vrije doorvaart door de straat van Tiran moet inhouden. De heren Den Uyl (PvdA) en Toxopeus (WD) bepleitten Nederlands deelneming aan een eventu eel nieuwe VN-politiemacht. Volgens de heer Van der Spek (PSP) zou dit poli- ADVERTENTIE maar 'n grotere advertentie voor Navy Club zou u teveel geld gaan kosten Gewoon een pakje uitstekende sigaretten maken is nog te doen. Het wordt wat moeilijker om 25 uitmuntende Amerika-, nen in 'n passend pakje te steken voor slechts 1,25. Maar we hebben 't voor elkaar gekregen. Zonder spaarzaam met de kwaliteit te hoeven zijn. Dat moeten 'we daardoor nu wel met reclame voor Navy Club. Jammer. In 'n grotere adver tentie zou 't allemaal beter zijn uitgeko men. Maar er kan alleen maar 'n kleintje af. Omdat u 't tenslotte toch wel moet we ten, nietwaar? Dat Navy Club er is. 25 per pakje van 1,25. Vijf lekkere Amerikanen méér voor 'n heel kwartje minder. U rookt er goed van. En daar gaat het uiteindelijk om. Al hadden we ook nog graag verteld hoe we daarvoor verscheidene fijne tabak ken met elkaar hebben vermengd. Toch lastig om zo met ruimte te moeten woekeren. De rechtbank te Maastricht heeft dins dag een 21-jarige Amsterdamse student conform de eis veroordeeld tot vijftien gulden boete, omdat hij op 17 januari in Maastricht tijdens het bezoek van gene raal Von Kielmansegg aan deze stad meermalen „Von Kielmansegg nazi" had geschreeuwd. (Van onze correspondent) LOSSER. Een kip van de landbou wer H. Elferink te Losser heeft de afge lopen nacht een ei gelegd, dat niet min der dan elf centimeter lang was. Verwacht wordt dat de kip, die dit uitzonderlijke ei heeft gelegd, deze „zware bevalling" niet zal overleven. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw-Vennep W. de Graaf te Hasselt. Geref. Gemeenten Bedankt voor Scheveningen H. Rijk- sen te Gouda. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Arnhem (vac. F. de Roest) (toez.) L. Schellevis te Gouda te Noord- horn (toez.) C. v. Evert, leraar godsdienst onderwijs te Lochem. Aangenomen naar Wijckel (toez.) A. E. D. A. Ravesloot te Den Helder de benoe ming tot dir. van de stichting voor kerk. sociale arbeid te 's-Gravenhage J. Germans te Enschede naar Apeldoorn (vac. C. Jongeboer) G. v. Zeben te Workum het beroep van de prov. kerkverg. van Noord- Brabant-Limburg C. E. v. Voorthuysen te Breda. tieleger aan weerskanten van de Israe- lisch-Arabische grenzen gelegerd moeten worden. Minister Luns antwoordde, dat de regering Nederlands deelneming posi tief zal overwegen. Hoewel de meeste sprekers zich niet verdiepten in de schuldvraag werd het wel duidelijk dat de sympathie helemaal aan de Israëlische kant is. Verschillen de woordvoerders ondersteunden het schriftelijk verzoek van de CH-afge- vaardigde mr. Scholten om fiscale fa ciliteiten te verlenen aan schenkingen ten gunste van Israel. Minister Luns deelde mede dat de regering hierover snel zal beslissen. Zowel de heer Den Uyl als de heer Van der Spek bepleitte een ontwikke lingsplan voor het gehele Nabije Oos ten, waardoor het welvaartsverschil tus sen Israel en de Arabische buurlanden zou verminderen en de kansen op een duurzame regeling zouden worden ver groot. Minister Luns beloofde dat de re gering deelneming aan een dergelijk plan positief zal overwegen. De tienjarige Jaak Evers uit Herken bosch is bij het oversteken van de nieu we Keulsebaan in Herkenbosch op een ze brapad aangereden door een auto. Hij is in het ziekenhuis overleden. De zevenjarige René Koene uit Wate ringen is in zijn woonplaats bij het over steken van de rijbaan door een personen auto aangereden en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het zieken huis in Delft is overleden. De PTT zal voorlopig alleen nog aan vragen voor zeer dringende telefoonge sprekken met Israel accepteren. Deze maatregel is noodzakelijk vanwege het grote aantal aanvragen dat nog voor handen is. Bovendien nemen de telefoonkantoren te Bern, Londen en Parijs, die ook de afwik keling van de gesprekken, vanuit Neder land verzorgen, nauwelijks meer aanvra gen aan, omdat ook daar een opeenhoping is ontstaan. Het telexverkeer, dat via Bern en We nen wordt afgewikkeld, kampt slechts met geringe vertraging. Telegrammen worden normaal aangeno men, doch voor een goede overkomst kan uiteraard niet worden ingestaan. Een twaalfjarige leerling van de Obi- school in Amsterdam-Oost, die de klas was uitgestuurd, is uit verveling een laddertje opgeklommen en zo op de vliering van het schoolgebouw beland. Toen hij over een glazen bovenlicht wilde kruipen viel hij er door en belandde op een twaalf meter lager gelegen granieten vloer. De jongen is met levensgevaarlijke hoofdwonden in een zie kenhuis opgenomen. De rechtbank in Utrecht heeft de da ders van de gewapende roofoverval op het kantoor van de Nederlandse Midden- standsbank in IJsselstein veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. (Van onze correspondent) MAASTRICHT Oranjereizen-directeur P. G. uit Valkenburg is door de Maastricht se rechtbank vrijgesproken van een reeks overtredingen van het rijtijdenbesluit. Er was 2.500 boete geëist. De rechtbank meende dat niet kon wor den aangetoond dat hij voor de chauffeurs verantwoordelijk kan worden gesteld. Hij is wel directeur van het bedrijf, maar de feitelijke werkgeefster is de eigenaresse van Oranjereizen, G's vrouw, die in Gro ningen woont. Hoewel gistermiddag een lijntoestel van El Al uit Tel Aviv op Schiphol verstek liet gaan, zodat tachtig passagiers onverricht terzake naar huis moesten terugkeren, is gistermorgen wel een lege. voor het vervoer van vracht ingerichte, viermotorige Boeing 720-B van El Al gearriveerd. (Zie foto). Het toestel werd door rijkspolitie en leden van de orde en veiligheidsdienst van de luchthaven bewaakt. „Wij vliegen als enige maatschappij nog steeds op Tel Aviv," aldus de El Al-directeur voor Ne derland, K. Romberg, maar hij wilde uit overwegingen van landsbelang geen nadere inlichtingen geven over de vrachtmachine, waarin behalve bloedplasma volgens hardnekkige geruchten strategische goederen (deels transito-goed) werden geladen. Het toestel vertrok 's middags om 4 uur. Ongeveer zevenhonderd mensen, meest studenten, hebben gisteravond in Utrecht meegelopen in de stille tocht die de Utrechtse studentenfacul- teit en het college van vertegenwoordiging van de Utrechtse gezellig heidsvereniging hadden georganiseerd om uiting te gewen aan hun ongerustheid over de gebeurtenissen in het Nabije Oosten. De organisatoren hadden de deelnemers nadrukkelijk verzocht geen leu zen te roepen of spandoeken mee te dragen. Een bord met het opschrift „Wij steunen Israel" bleef dan ook op de Maliebaan achter. Twee andere spandoeken, 'Leve Israel, hang Nasser" en „Nasser, St. Helena is nog vrij", werden tijden de wandeling langs de route van de 4 mei dodenherden king op verzoek van de studenten opgerold. Op de Grotemarkt in Groningen is een openbare sympathiebijeenkomst voor Is rael gehouden. Rabbijn J. Soetendorp uit Amsterdam betoogde dat het thans gaat om het voortbestaan van Israel. Het re gime van Nasser is in wezen een voort zetting van de politiek van het nationaal- socialisme. Hij roemde de houding van het Neder landse parlement en zei er op dit mo ment trots op te zijn jood, maar ook Ne derlander te zijn. De kerken, aangesloten bij de oecume nische raad van kerken in Nederland, de gereformeerde kerken in Nederland en de rooms-katholieke kerk. zeggen in een verklaring tot overheid en volk dat de strijd, waarin het voortbestaan van de staat Israel in gevaar komt, ons niet onverschillig kan laten. De kerken drin gen er met grote klem bij de regering op aan om, nadat door het ingrijpen van de Veiligheidsraad het vuren zal zijn gestaakt, al haar invloed aan te wen den dat er een dusdanige behandeling van dit conflict zal plaatsvinden dat al le oorzaken van de huidige spanningen tussen Israel en de Arabische landen worden weggenomen en het voortbestaan van de staat Israel gewaarborgd wordt. De kerken bevelen een krachtige steun, aan alle acties aan, die ten doel heb- In Niawier is de 47-jarige landbouwer D. Holwerda in een weiland door een stier gedood. Een vallende giek van een kraanwagen heeft op een werkterrein bij Ridderkerk de twintigjarige Jacob Terlouw uit Hen- drik-Ido-Ambacht gedood. De achttienjari ge A. M Lubbelinkhof uit Puttershoek liep ernstige verwondingen op. ben hulp te bieden in de menselijke no den die door de oorlogshandelingen, waar ook, zijn ontstaan. De internationale katholieke vredesbe weging Pax Christi heeft een beroep ge daan op alle betrokken mogendheden zo mogelijk in het kader van de Verenigde Naties alles in het werk te stellen voor beëindiging van de strijd in het Nabije Oosten en voor een vreedzame oplossing van het conflict. Het bestuur van de christelijk histori sche jongerenorganisatie heeft in een verklaring gezegd de lakse houding van de westerse landen te betreuren. Het acht Israel's strijd om zijn onaf hankelijkheid en om de vrije doorvaart via de Golf van Akaba een rechtvaar dige strijd. Voorts acht het bestuur het gewenst dat de Nederlandse regering op grote schaal wapens aan Israel verpacht zoals de Verenigde Staten dit aan Enge land deden in de jaren '40-'41. De CH jongerenorganisatie acht het noodzake lijk. dat de Nederlandse regering Neder landse vrijwilligers voor Israel ontheft van het grondwetsartikel dat vreemde krijgsdienst straft met het verlies van het Nederlandse staatsburgerschap. De federatie van jongerengroepen van de Partij van de Arbeid meent dat de be staande overeenkomst tussen Nederland en Israel voor leveranties van militaire goederen moet worden voortgezet en uit gebreid Nederland dient geen militaire overeenkomst met Israel te sluiten in het belang van Israel zelf. Nadat bekend was geworden, dat er een nationaal comité landelijke economi sche hulpactie Nederland-Israel was op gericht, zijn er in tal van plaatsen in het land inzamelingsactiviteiten ontwikkeld. In verscheidene steden en dorpen is reeds een actie-comité gevormd, zo deelt het secretariaat van de landelijke economi sche hulpactie Nederland-Israel mede. Deze comités zullen in samenwerking met het landelijke comité een landelijke inzamelingsdag voorbereiden, waarvoor medewerking is gevraagd van de kerk genootschappen, pers, radio en televisie. Naar het Nederlandsch Ronde Kruis mededeelt wordt de mogelijkheid voor het afstaan van bloed voor de slacht offers van het conflict in het Nabije Oosten uitgebreid tot alle afdelingen van zijn organisatie, zulks met het oog op het grote aanbod van mensen, die bloed voor de slachtoffers willen af staan Teneinde een zo vlot mogelijk verloop te waarborgen van de vele aanmeldin gen wordt een ieder die bloed wil geven verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling van het Nederlandsch Roode Kruis in zijn of haar woonplaats. Ziekenhuismaniak. De Haagse rechtbank heeft een 44-jarige man. die kans heeft gezien zich onder allerlei gefingeerde namen en posities in diverse ziekenhui zen voor korte of langere tijd te alten opnemen, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf benevens ter beschik kingstelling van de regering terzake van oplichting. Zeeliedencentrum. Een zeeliedencen trum bouwkosten vijf miljoen zal over twee jaar in het Rotterdams ha vengebied Europoort de zeeman dienen met uitgebreide voorzieningen, onder meer een café-restaurant, buitenterras, zwembad, logeerkamers en sportvelden, Personeelsraad. Tot voorzitter van de personeelsraad van het ministerie van Defensie zal worden benoemd de huidi ge commandant van de eerste divisie „7 december", generaal-majoor van de generale staf H. J. van Veen. Vrijgelaten. De vijf personen, dje maan dagavond tijdens de in Amsterdam ge houden demonstratie voor Israel wer den aangehouden, zijn allen weer vrij- gelaten. Hoogleraren. Met ingang van 16 maarl is aan de universiteit van Amsterdam dr. J. Hilgevoord uit Naarden benoemd tot gewoon hoogleraar in de theoreti- sche natuurkunde. Prof dr. ir. H. Mol, sinds 1959 buitengewoon hoogleraar m de fonetische wetenschappen aan de Amsterdamse universiteit, is met ingang van een nader te bepalen datum be noemd tot gewoon hoogleraar met de zelfde leeropdracht. Met ingang van 1 september 1967 is prof dr. J. H. van Stuijvenberg uit Rotterdam benoemd tot gewoon hoogleraar in de economi sche geschiedenis als opvolger van prof, dr. I. J. Brugmans, aan wie met ingang van dezelfde datum eervol ontslag is verleend in verband met het bereiken van de zeventigjarige leeftijd. (Het secretariaat van de landelijke eco nomische hulpactie Nederland-Israel is gevestigd te Amsterdam, Joh. Vermeer straat 22, tel. 797201, postgiro 23434). Voor de katholieke gemeenschap in Ne derland is de stichting „Mensen in nood" in Den Bosch aangewezen als centrale inzamelingspost voor bijdragen aan slachtoffers van de strijd in het Nabije Oosten. Het is de nadrukkelijke bedoe ling dat de hulpverlening voor de slacht offers zich niet beperkt tot één partij, maar dat zij ten goede komt aan de slachtoffers zowel onder de joodse als on der de Arabische bevolking. (Van onze correspondent) DEN HAAG De jongeren in Neder land worden het sterkst getroffen door de werkloosheid: van de 63.800 werklo zen die ons land nu telt, zijn er 15.700 beneden de 25 jaar. In deze leeftijdsgroep is de werkloosheid vergeleken bij vorig jaar met ruim 380 percent gestegen, drie maal zoveel als in de groep boven de vijftig jaar. Deze tijd van het jaar, die een forse daling van het aantal werklozen te zien had moeten geven, stelt teleur. Welis waar daalde door de invloed van het sei zoen het aantal werklozen met ruim 11.000 mannen, maar het huidige niveau overtreft dat van vorig jaar met 40.000 De vraag naar personeel loopt echter niet meer zo snel terug als de laatste maanden steeds het geval was: er is nu een (voor het seizoen gecorrigeerde) vraag van 45.700. Vorige maand was dat cijfer iets hoger: 46.300. In Den Haag is men er echter niet van overtuigd dat hiermee de kentering is ingezet. De groothertog en groothertogin van Luxemburg zullen van 12 tot 15 sept. een staatsbezoek aan Nederland brengen. v -/fcvl Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: R.-k. Toneelvereniging Thalia met „Soubrette". Grote of Sint Bavokerk, 15 u.: orgelcon cert door Piet Kee. Concertgebouw, donderdag 20.15 u.: zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Pro Musica. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Judith", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De vam pier van Parijs", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het naakte vlees". 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „OSS 117, Hartentroef in Tokio", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Alvarez Kelly", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het intieme leven van een strip danseres", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes tus sen de 14 en 16", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wreedste aller amazones", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The Collec tor", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Paranoia", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 u.: Cul tuur-historische diorama's. Tot en met 25 juni. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u. behalve dinsdags: exposi tie van pastels van Mirjam Reuser-Groot- huis. Tot 24 juni. Galerie-t, (Bakenessergracht 67): tot 25 juni expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdag) van 19 tot 22 u. en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): 20 mei t.m. 11 juni dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie van aquarellen en tekeningen van Joop Dam en etsen en metaalplastieken van Frans Verpoorten. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel, Zandvoort) Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Hildebrandzaal (Smedestraat), vandaag en donderdag 14 u.: „Goal", kleurenfilm over de wereldkampioenschappen voetbal 1966. Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag 20.30 u.: Recital door Maarten en Marlies (Isra ëlische liederen) en Ineke en Wiebe (folk muziek). Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur: Raadsvergadering gemeente Haarlemmer lied e. (De WOENSDAG 7 JUNI City, 20 uur: „The professionals" vier geweldenaars). DONDERDAG 8 JUNI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20.15 u.: Ontsteking verlichting en opening tentoon stelling van tekeningen en beeldhouwwerk. WOENSDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mon- do Infamo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Nooit op zondag". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleuren" door Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. DONDERDAG 8 JUNI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Agent 077, operatie Marokko". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleuren" door Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. (Van onze correspondent) ROERMOND Een glazenwasser uil Gennep wordt ervan verdacht zijn vriend te hebben willen doodschieten. De vriend had gezegd enkele duiven uit het hok van de verdachte te zullen stelen. Toen hij 's nachts bij zijn duivenhok rond sloop bedacht de verdachte zich niet lang, greep zijn flobertgeweer en loste enkelt schoten op zijn vriend. Deze werd in de bo venbenen door twee kogels getroffen. Het KNMI deelt mee: Een frontensysteem passeert vandaag van het noordwesten uit ons land. Achter dit frontensysteem stroomt met westelij ke tot noordwestelijke winden koetae lucht naar onze omgeving, waarin de maximumtemperaturen donderdag waar schijnlijk overal beneden 18 graden zul len blijven. Dinsdag steeg de temperatuur in de vochtige oceanische lucht, die van zuidelijke oorsprong was, in het zuidoos ten vart het land op vele plaatsen tot 21 graden. Boven het koude zeewater ont stond echter op uitgebreide schaal mist, die het weer in de middag langs de Hol landse kust veronaangenaamde. In mist- gebieden zakte de temperatuur soms tot 13 graden. De lucht, die donderdag over ons land zal stromen, is onstabiel. Er zullen zich dan ook plaatselijk enkele bui en in ontwikkelen. De wind zal verder toenemen, aan de kust waarschijnlijk tol krachtig. W'EERRAPPORTEN Maximum-temperaturen tUD c ar binnen- en buitenland. •0% a ir, i Neerslag: laatste 24 uur. 5 o cl Den Helder zw. bew. w 16 0 Ypenburg licht bew. w 22 0 Vlissingen licht bew. wzw 18 0 Eelde zw. bew. wzw 21 0 De Bilt zw. bew. zw 22 0 Twente zw. bew. w 22 0 Eindhoven zw. bew. wzw 24 0 Z.-Limburg zw. bew. wzw 24 0 Helsinki regen zzw 15 0.3 Stockholm zw. bew. w 19 0.3 Oslo regen ozo 17 1 Kopenhagen zw. bew. z 17 0 Aberdeen zw. bew. w 16 2 Londen zw. bew. w 22 0 Amsterdam half bew. wzw 20 0 Brussel zw. bew. zw 24 0 Luxemburg onweer wzw 24 2 Parijs geh. bew. windst.24 0 Bordeaux regen wzw 27 0.1 Grenoble licht bew. windst. 29 0 Nice onbew. n 26 0 Berlijn geh. bew. z 22 0 Frankfort zw. bew. ver. 25 0 München licht bew. z 25 0 Zürich zw. bew. windst. 27 0 Genève zw. bew. windst. 25 0.6 Locarno geh. bew. windst. 27 0 Wenen onbewolkt zo 22 0 Innsbruck half bew. windst. 27 0 Belgrado onbewolkt windst. 23 0 Athene onbewolkt n 27 0 Rome half bew. O 26 0 Barcelona zw. bew. windst. 0 Madrid zw. bew. windst. 22 0.3 Mallorca zw. bew. wzw 25 0 Lissabon licht bew. windst. 22 0 Donderdag' 8 juni Zon op 4.22 uur; onder 20.56 uur. Maan op 4.00 uur; onder 21.56 uur. Maanstanden Nieuwe maan8 juni 6.13 uur Eerste kwartier 15 juni 12.12 uur Volle maan 22 juni 5.57 uur Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 7 juni Hoog water 3.07 uur en 15.29 uur. Laag water 11.07 uur en 23.27 uur. Donderdag 8 juni Hoog water 3.42 uur en 16.05 uur. Laag water 11.46 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort u 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden, I

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2