Onwezenlijke lege straten in door Israel veroverd Djenin JEAN REY: fel en scherp onderhandelaar r „Het is voor mij een historische Londen ongewoon heftig over Egyptische beschuldigingen China spoort Arabieren aan KIESPIJN? Van dag tot dag Ghana wijst twee Russen uit Russische schepen door de Bosporus Betoging tegen VS in Spanje Oude muren van Jeruzalem bezet Zielegeld J ■W' - fÜn; WITTE KRUIS WOENSDAG 7 JUNI 196 7 Jordanië beschuldigt Israel van gebruik van napalm Brandstichter gepakt in Brussel Blakerend msme 1mm imm msmm mmm Onze reisredacteur hij de Israëlische opmars naar Djenin in Jordanië iSWAfei, v rW 'fr&ypTÉ \X A.V JjöP/hANiH. Dode Zee-rollen als buit Sluiting Suez-kanaal „onrechtmatige daad (Van onze correspondent) BRUSSEL. Twee weken voor hij de 65-jarige leeftijd bereikt, zal de verkiezing Jean Rey tot voorzitter van de Europese Commissie van veertien leden worden bekrachtigd. Dat zal wel de bekroning zijn van de loopbaan van de predikantszoon uit Luik. Hij is daar 15 juni 1902 geboren en hij heeft een lange, en zoals men dat pleegt te noemen: uitmuntende staat van dienst. Groot optimist Stugge werker Dr. Mans holt blijft vice-voorzitter Na felle gevechten van man tegen man Wèg pijn Als u poeders kiest! telegrammen 0 0 0 0 0 0 0 0 0.3 0.3 1 0 2 0 0 0 2 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0.# 0 0 0 0 0 0 0 0.3 0 0 Egypte roept op tot de totale oorlog. De totale kortsluiting tussen de incompeten te Arabische Napoleon en zijn Sovjetrus- sische bondgenoot wordt hiermede wel bij zonder duidelijk. De Russen hebben Egyp te in de Veiligheidsraad laten vallen, vei ligheidshalve en in overeenstemming met het grote Sovjetrussische belang bij een voortduren van de wereldvrede. Dat Nas ser in grote mate buiten het Russische boekje is gegaan met zijn overijlde actie is niet alleen bewezen door de houding van de Russen in de V.N., maar opk door het verloop van de strijd. Want de Rus sen hadden Nasser al bij voorbaat kunnen vertellen, hoe moeilijk zijn strategische positie was en hoe weinig kans hij had om werkelijke successen op het slagveld te behalen. Had Nasser gerekend op een deelne ming van de Russen aan de krijgshande lingen? Een dergelijke overmoedige ver onderstelling zou alleen kunnen opkomen in het hoofd van een niet meer tot nor maal denken in staat zijnde machts-il- lusionist. Dat de grote mogendheden zich zelf aan vernietiging zouden willen prijs geven om Nasser te plezieren, kan wel een waandenkbeeld zijn dat in de straten van Caïro opgeld doet, maar voor een nuchter politicus en strateeg met zulke weidse aspiraties als Nasser is het een vreemde gedachtengang. Toch ligt diezelf de gedachtengang ten grondslag aan de brute verklaring van Nasser over voort zetting van de oorlog tegen de opdracht van de Veiligheidsraad in. Hij geeft daar mee tegelijk een belangrijk diplomatiek wapen uit handen, omdat hij de Russische ondertekenaars van de Veiligheidsraad resolutie in verlegenheid brengt. De feitelijke situatie is nu, dat van het gecoördineerde militaire optreden der Ara bische landen slechts rokende resten zijn overgebleven, wat ongetwijfeld zal wor den gevolgd door een aantal barsten in de politieke bodem der Arabische eensge zindheid. Wat men ook de diverse top figuren in de Arabische naties buiten Egypte kan verwijten, een ding staat vast: zij verstaan uitstekend de kunst eie ren voor hun geld te kiezen. Daarbij is echter de ontwikkeling van vandaag een punt in hun nadeel: hun respectieve onderdanen hebben opnieuw een ijskoude douche gekregen, nadat zij zich hadden laten ophitsen om de kastanjes uit het vuur te halen. Iedere ervaring van dit kaliber maakt de weerstand in de on derste lagen der bevolking sterker. De meeste Arabische landen hebben zeer grote onderste lagen en zeer kleine bo venste. In Egypte met name is de ver paupering massaal. Glorieuze veldtochten kunnen daar tijdelijk wel enig uitzicht bieden, maar verloren veldtochten maken de ellende van die massa's nog grauwer. De positie van Nasser is gebouwd op niet- nagekomen beloften, uitgeholde groot spraak en Allahs voorliefde tot heilige oorlogen. Op deze laatste religieuze ver bondenheid is een groot deel van de par tijdigheid gesteld, die ook buiten de Ara bische wereld tot solidariteit met de Egyptische hersenschimmen leidde. Met heilige dingen speculeren is een gevaar lijk bedrijf. Als Nasser de wil van Allah zó slecht heeft verstaan dat hij totaal ver keerde beslissingen op totaal verkeerde momenten heeft genomen, wordt de luis ter van zijn prediking danig verzwakt. Niet Nasser, maar Allah heeft gelijk. De realiteit van een dreigende ineenstorting der militaire concentraties onder Egyp tisch opperbevel sleept het prestige van Nassers leiderschap met zich. Tenzij de krijgskansen keren en de Israëliërs in hun steeds moeilijker wordende strategi sche consolidatie tekortschieten, doordat hun uitgerekte verbindingslijnen niet vol doende kunnen worden beveiligd, is de Heilige Oorlog verloren. Men behoeft geen psycholoog te zijn om te beseffen dat in de massa-psyche zo'n oorlog dan als een menselijke vergissing wordt gekwalifi ceerd. Het brein achter die vergissing kent iedereen in het Midden-Oosten. Er is niemand in de Arabische landen of in de rest van de wereld die zich op dat punt vergissen kan. AMMAN (Reuter) Jordanië heeft Israel ervan beschuldigd bij het bestoken van Jordaanse stellingen gebruik te ma ken van napalm en raketten. Radio-Damascus heeft vandaag gezegd, dat Britse bommenwerpers het vliegveld Akrotiri op Cyprus gebruiken ten behoe ve van Israel: „De Amerikaanse en Britse imperialisten gaan door met het steunen van Israel om het voor vernietiging te behoeden". BRUSSEL (ANP) De brandweer van Brussel heeft maandagnacht twee maal moeten uitrukken voor het blussen van brandjes die met lorren gesticht wa ren in de trappehuizen van twee flat gebouwen. De politie kon in de loop van de nacht een man aanhouden, die nog wat oude kousen en lorren bij zich bleek te hebben en die bekende de brandstich ter te zijn. De man, aan wiens geestelijke gezondheid getwijfeld wordt, is inge- iloten. (Door onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar) DJENIN Een in de haast verlo ren met goud bestikt muiltje en hon derden afgeschoten patroonhulzen markeren de weg van het Iraelische leger naar Djenin, een strategisch knooppunt in het noordwestelijke deel van Jordanië. Het werd gisteren in de vroege ochtenduren door Israëlische troepen bezet na een bombardement van vijf uur. Achter de stoottroepen aan reed ik in een colonne de stad binnen. Het was de eerste keer in de geschie denis van de staat Israel dat haar troepen in groten getale Jordanië binnendrongen en bezit namen van een belangrijke stad. Djenin, met zijn ongeveer honderddui zend inwoners, vormt in deze hoek van het Hasjemitische rijk van koning Hoes sein een belangrijk verbindingspunt in de driehoek Nabloes, Toelkarm en Ra- malla. Voor oorlogsamateurs zoals ik was het een onbegrijpelijke, beangstigende en hypnotiserende ervaring. Ik had het ge voel dat wij ieder ogenblik overvallen konden worden, beschoten, of onver wacht op een mijn konden rijden. Maar de soldaten waren luchtig, onbezorgd en vooral opgewonden over deze opmars in Jordanië. Een van de landen die zij als Israëliërs nooit op andere manier kunnen betreden. Terecht zei een hunner: „Het is voor mij een historische dag vandaag". Tegen het middaguur hield een deel van de colonne halt. Uit een vrachtauto kwamen kisten met dik belegde boter hammen tevoorschijn. De soldaten vorm den midden in de korenvelden een rij met hun etensblikjes en zaten in kleine groepjes bijeen. Een van hen haalde, toen hij hoorde dat ik uit Nederland kwam, zijn portefeuille te voorschijn en liet mij trots een foto van Madurodam zien die hij verleden jaar met vakantie had geno men. Het is trouwens opvallend welk een bijna magische naam Nederland heeft bij de Israëliërs. Zij zien in ons land een symbool van steun en hoop. terwijl ande re mogendheden zich afzijdig houden. Naarmate wij Djenin naderden, werd de weinig door zwaar verkeer gebruikte weg breder. In de berm aan weerszijden lagen nu af en toe grote hoeveelheden verschoten hulzen, meterslange ammuni- tiebanden, vermoedelijk gebruikt door bazoeka machinegeweren, en hier en daar ook de enorme halve meter lange kope ren hulzen van tankgranaten. Djenin lag voor ons als iedere andere stad in het Nabije Oosten: kleine vierkante witte huizenblokjes, een of twee minaretten, en dat alles als vastgelijmd tegen een heuvel. Op het land stonden half gevulde jute zakken met koren, dorsvlegels, zelfs een oogstmachine. In een Jordaanse bunker, anders dan de Israëlische kibboetsverster kingen, vond ik in haast achtergelaten familiebrieven. Het Jordaanse lger had blijkbaar weinig tijd gehad om zijn terug tocht voor te bereiden. Terwijl doffe explosies in de niet zo erg verre verte duidelijk maakten dat er nog steeds gevochten werd, trokken wij de straten van Djenin binnen. Het asfalt was rul van de tanksporen. De huizen lagen doodstil in de middag, er was nie mand te bekennen. De Arabische bevol- Qt fxï&ïïutitkik-: oaPMtet ïermew r„. "i. v. SÖM sKWiHnn •OOfiMAfi -- lYfMVePt) - - h. 4 %%,%- A Mi, king hield zich schuil. Een Israëlische legerauto was in een diep granaatgat ge reden waaruit het leidingwater de weg afstroomde. Zwaar geschut stond langs de muren van de huizen. Ik liep door de onwenzenlijk lege stra ten van de stad, nu een Israëlische oor logsbuit, ieder geluid deed me schrikken. Er zaten hier en daar nog sluipschutters in de gebouwen. Terwijl de colonne voortdaverde tussen de gebouwen liepen een paar soldaten een door een granaat ge troffen winkel binnen. Een kwam terug met een ballpoint en verklaarde dat hij die nodig had om een brief naar huis te schrijven. Anderen staken een Arabische sigaret op. Ze waren kennelijk opgelucht dat het front - zich tot nog toe zonder grote tegenstand steeds verder verplaatste, te. Bij een aan flarden geschoten reisbu reau waar een plas bloed voor de gebro ken ramen op het trottoir lag, wapperden de reclamebiljetten van een aantal bui tenlandse luchtlijnen in de wind. Opeens verschenen er vijf jonge Jor daanse meisjes. Het waren verpleegsters ren bevlekt met bloed. Ze waren vriende- op weg naar huis. Hun witte jurken wa- lijk tegen de Israëlische soldaten, die gro te belangstelling voor hen aan de dag legden. Een van de meisjs die Engels sprak zei dat ze uit het ziekenhuis kwa men, waar zij gewonden hadden ver pleegd. In het portiek van een huis hing nog het ongeschonden portret van koning Hoessein, terwijl ik daar stond kwamen drie schichtige Jordaniërs door een ach tertuin aan en slopen een huis binnen. Het bleek een jonge onderwijzer met zijn ouders te zijn die hun huis weer opzoch ten na twee dagen in een schuilkelder gezeten te hebben. Op al mijn vragen antwoorden zij eerst ontwijkend totdat bleek dat ik niet uit Israel maar uit Ne derland kwam. Zij vertelden dat Djenin op 5 juni was gebombardeerd door de Israëlische lucht macht, waarna de stad omder artillerie vuur werd genomen. Zij wisten niet hoe laat de eerste troepen waren binnenge trokken. Ik werd uitgenodigd om binnen te komen, dronk een glas water, en moest toen een tirade aanhoren tegen de Israë liërs en het Westen in het algemeen. Voor zover er iets van te volgen was leek hun aanklacht een bijna letterlijke herhaling van Jordaanse radio-uitzendingen. ACCRA (Reuter) Ghana heeft twee Russische journalisten en twee Tsjechen, een diplomaat en een journalist, uitgewe zen. Volgens de regering van Ghana had den zij zich schuldig gemaakt aan activi teit, gericht op het weer aan de macht brengen van ex-president Kwame Nkroe- mah. ISTANBOEL (AFP). Twee Russi sche marinevaartuigen, een ijsbreker en een jager, zijn vanochtend door de Bos porus naar de Middellandse Zee gevaren. Zij behoeren tot de tien oorlogsschepen waarvoor de Sovjet-Unie doorvaart door de waterweg had verzocht. JERUZALEM (AFP) Het Palestijn se oudheidkundige museum in het Jor daanse deel van Jeruzalem is in handen van de Israëliërs. Twee Israëlische ar cheologen hebben de beroemde rollen uit het gebied van de Dode Zee onder hun hoede genomen. MADRID (AFP) Een honderdtal Ara bische studenten die aan de universiteit van Valencia in Spanje studeert, heeft bij een betoging schade aangericht aan het Amerikaanse consulaat-generaal in deze stad. Zij riepen „leve Nasser" en vernielden een portret van president John son. De Spaanse politie maakte een eind aan de demonstratie en verrichtte ver scheidene arrestaties. (Van onze correspondent) LONDEN Groot-Brittannië heeft de beschuldigingen van Egypte, dat Britse vliegtuigen aan de z(jde van Israel ge vochten zouden hebben, met ongewone hef tigheid van de hand gewezen. Er is een embargo op wapenleveranties naar het Nabije Oosten afgekondigd. Het besluit van drie Arabische staten om geen olie meer te leveren aan Groot- Brittannië is beantwoord met een voor zichtige waarschuwing aan het adres van de betreffende landen. De sluiting van het Suez-kanaal noemde premier Wilson een onrechtmatige daad. Het pond-sterling kon zich, na vele schommelingen, tenslotte vrijwel hand haven. Nauwelijks had radio-Cairo gisteren be kendgemaakt dat Britse vliegtuigen Israel hadden beschermd tijdens de gevechten van maandag of het ministerie van Bui tenlandse Zaken ontkende „deze valse be schuldigingen" die het „lasterlijk verzinsel" noemde, ^.ater sprak premier Wilson in het Lagerhuis van „grove leugens" en „af grijselijke verzinsels". Voor de oliemaatschappijen is de sluiting van het Suez-kanaal geen grote ramp. Steeds meer schepen, vooral grote tankers, zoals de „Torrey Canyon", gaan via Kaap de Goede Hoop, omdat zij te groot zijn voor het Suez-kanaal. Bovendien hadden de meeste oliemaatschappijen al besloten het kanaal te mijden uit vrees dat iets met hun schepen zou gebeuren vanwege de vij andelijkheden aldaar. Voor het normale vrachtverkeer is de sluiting van het kanaal veel bezwaarlijker voor Groot-Brittannië. Engelse schepen ma ken meer dan enig ander land gebruik van het kanaal. Zij nemen ongeveer twintig percent van alle doorvaart voor hun reke ning. Premier Wilson zei dat president Nas ser niet gerechtigd was het kanaal te slui ten voor vredelievende landen. „Wij zijn zo'n vredelievend land", zei hij. TOKIO (AP) Premier Tsjoe en-Lai van China heeft de Arabieren vandaag aangespoord de strijd voort te zetten en daarbij een voorbeeld te nemen aan de Vietnamezen. In een telegram aan Achmed Sjoekairy de voorzitter van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie, zei -Tsjoe: „Ik geloof, dat nu het revolutionaire Arabische volk van Palestina en de gehe le Arabische wereld de wapens hebben opgenomen, zij deze niet zullen neerleg gen en dat zij evenals het heldhaftige Vietnamese volk vastberaden en koppig zullen doorvechten tot de eindoverwin ning". De Chinese regering heeft de Arabieren niet nader omschreven hulp in de strijd tegen Israël toegezegd. De Sovjet-Unie werd een „verrader van het Arabische volk" genoemd. Op 24-jarige leeftijd werd hij advo caat bij het Hof van Beroep in Luik. Negen jaar later kwam hij als liberaal lid in de gemeenteraad van zijn ge boortestad. In 1939 werd hij voor Luik lid van de Kamer. In de oorlogsjaren was hij kapitein in het leger en krijgs gevangene in een Duits kamp. Hij werd tussen 1946 en 1954 vier keer her kozen als lid van de Kamer van Volks vertegenwoordigers. In 1948 maakte hij deel uit van de Belgische delegatie bij de derde algemene vergadering van de Verenigde Naties in Parijs. In 1949 werd hij lid afgevaardigde bij de eerste raadgevende vergadering van de Raad van Europa. In hetzelfde jaar werd hij minister van Wederop bouw in het liberaal-katholieke kabinet- Eyskens. Later, van 1954 tot 1958, was hij minister van Economische Zaken en in 1958 volgde zijn benoeming tot lid van de uitvoerende commissie van de Europese Economische Gemeen schap. Jean Rey was daar vooral belast ge weest met de onderhandelingen met landen buiten de Gemeenschap. In de negeneneenhalf jaar van zijn mandaat heeft hij zich een reputatie opgebouwd van een fel en scherp onderhandelaar, tegelijk die van een eeuwige optimist, die altijd geloofde in het slagen van de besprekingen waaraan hij deel nam. Men heeft hem, met name van Franse zijde, wel eens verweten dat hij niet altijd even gelijkmatig van hu meur kon zijn en zich wel eens min der als een diplomaat van de oude stempel gedroeg, als een man van koe le overwegingen dan als een wat warm bloedig strijder voor hetgeen hij als als juist en nuttig beschouwde. Toch heeft hij bij zijn verkiezing als voor zitter de Franse steun gehad, omdat men hem waardeert als iemand van wie het belang van de Europese zaak geen ijdel woord betekent maar een levende werkelijkheid. Al wacht hij er zich wel voor zijn conceptie duidelijk prijs te geven. Jean Rey is een vriend van de Ver enigde Staten en hij is er van over tuigd dat de relatie tussen de Verenig de Staten en de EEG de basis van beider economisch bestaan vormt. Van daar dat hij als onderhandelaar bij de Kennedy-ronde het vertrouwen van de Amerikanen bezat. Hij heeft dat trou wens wel weten uit te buiten. Rey is niet groot van stuk. Hij heeft peper- en zoutkleurig haar en draagt een bril met vrij zware hoornen ran den. Luikenaar is hij steeds gebleven. Zijn huis bij Luik heeft hij al die jaren aangehouden en zijn omgeving wordt in de EEG wel eens schertsend de Jean Rey. Luikse kolonie genoemd, omdat velen van zijn medewerkers uit de „hevige stad" afkomstig zijn. Zijn werkkracht is zeer groot. Hij heeft vele avonden en gedeelten van nachten op zijn kan toor doorgebracht. Vaak is hij 's och tends voor dag en dauw weer present. Tijdens de eerste wereldoorlog was hij in Engeland waar hij zijn aristo cratische Engels heeft geleerd. Tijdens de tweede wereldoorlog was hij vijf jaar in een Duits kamp voor krijgsge vangenen. Hij heeft er een kleine re serve tegenover alles wat Duits is, professor Hallstein incluis, van overge houden. Veel vrije tijd heeft hij niet, maar wanneer het zo uitkomt speelt hij graag piano, bij voorkeur Bach. Pas na 1 juli, de datum waarop het fusieverdrag in werking moet treden, kunnen de ministers de voorzitter, de vice-voorzitters en de leden van de nieuwe commissie benoemen. Het is wel zeker dat dr. Mansholt vice-voor zitter (een van de vier) zal blijven, hoewel er over de samenstelling van de nieuwe Commissie nog geen zeker heid bestaat meent men in Europese kringen in Brussel dat de volgende le den er deel van zouden uitmaken: Drie Westduitsers, te weten Hellwich (thans lid van de Hoge Autoriteit, christen-democraat)., Von der Groeben (lid van de EEG-comissie, christen democraat), Hafermann (thans direc teur van de studiediensten van de Westduitse vakbondscentrale, socialist). Drie Italianen, namelijk Pedini (lid Italiaans parlement, C.D.), Levi Sandri (lid EEG-commissie, socialist), Colon- na (lid EEG-commissie, C.D.. Dire Fransen, waarschijnlijk Chate- net (lid Euratom-commissie), Rocherau (lid EEG-commissie), Jean-Frangois Deniaud (voorheen Frans ambas sadeur bij de gemeenschappen, daarna onderhandelaar voor de EEG bij de Britse delegatie), waarschijnlijk alle drie gaullisten. Voor België zouden Jean Rey (libe raal) en het huidige Belgische lid van de Hoge Autoriteit, Coppée (C.D.) zit ting hebben, voor Nederland dr. Mans- holt (socialist) en mr. Sassen, de hui dige voorzitter van de Euratom-com missie (C.D.) en tenslotte voor Luxem burg de huidige socialistische voorzit ter van de kamer Bodson. Dorpsbewoners met opgestoken armen geven zich aan de Israëliërs over. JERUZALEM (AP) Israëlische troe pen hebben vandaag kort voor het mid daguur de oude ommuurde stad van Je ruzalem bezet. Onze correspondent in Je ruzalem meldt: Het leek stil vannacht in Jeruzalem na de dag van gisteren, waarin het oorlogsgeweld tot uitbarsting kwam in gevechten van man tegen man. Jordaniërs en Israëliërs bestreden e'- kaar met tal van verschillende wapenr De tonen van de mortiergranaten mengden zich met het geratel van machinegeweren. Constant klonk het ge brom van tanks, het gebulder van artille rie en het lawaai van laag overvliegende straalj agers. De veldslag woedde onophoudelijk, een slag die ongetwijfeld de zwaarste ge noemd mag worden die deze heilige stad ooit te verduren heeft gehad. En deze stad heeft vele worstelingen en slagen aanschouwd sinds hij ruim drieduizend jaar geleden werd gesticht. Zo intensief waren de vuurgevechten, dat ik er met mijn auto bijna anderhalf uur over deed om van het bureau van de regeringsvoorlichting, waar dozijnen buitenlandse journalisten onder moeilijke omstandigheden aan het werk zijn, naar mijn huis te komen. Normaal is dat in tien minuten bekeken. De straten waren verlaten op enkele politieagenten met stalen helmen en be wakingssoldaten na. Alle burgers hebben de nacht in hun schuilkelders doorge bracht. James Kidd, een onbekende bodem onderzoeker uit Arizona (VS), heeft in zijn testament bepaald, dat zijn nagelaten bezit ter waarde van 200.000 dollar ten goede zal komen aan dege ne, die bewijst dat de mens een ziel heeft, die zijn lichaam verlaat op het ogenblik, waarop hij sterft. Rechter Robert Myers van het Ame rikaanse opperste gerechtshof, die de gerechtelijke behandeling van de in gediende aanspraken zal leiden, heeft medegedeeld, dat hij bijna 10.000 brie ven heeft ontvangen van lieden, die menen aan de voorwaarde van het testament te kunnen voldoen. Hij zei dat met de behandeling wel een jaar gemoeid kan zijn. ADVERTENTIE E 1 Palmoliefabriek. De Indonesische minis ter voor Economische en Financiële aangelegenheden, sultan Hamengkoe Boewono, heeft maandag een palmolie- fabriek bij Pematang Siantar, op Noord-Sumatra geopend. Uitstel. Een bezoek, dat de Russische torpedojager „Obraztsovy" aan Ports mouth zou brengen, is op het laatste moment door de Russen voor onbe paalde tijd uitgesteld. Uitgebrand. Een grote brand heeft een papierfabriek in Stembert, de Manu facture Beige du Papier, nabij Verviers verwoest. De schade wordt op enige tientallen miljoenen guldens geraamd. Ziek. Sir Fr.ancis Chichester, de eenzame oceanenbedwinger, is tijdens een fees telijke bijeenkomst ziek geworden. De 65-jarige Britse zeerob werd voor on derzoek naar het koninklijke marine hospitaal in Plymouth gebracht, waar men opname niet nodig achtte. Neergestort. Een helikopter van het Brit se leger is in de buitenwijken van Bristol neergestort. De piloot en de in zittende officier zijn daarbij om het leven gekomen. „Symphonie". Frankrijk en West-Duits- land hebben een overeenkomst onder tekend, die voorziet in de bouw van een experimentele communicatiesatel liet, die „symphonie" zal worden ge noemd.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3