Rentedaling is weer in een lichte stijging overgegaan NIEUWE ERTSKADE VAN HOOGOVENS m Nieuw EEG-rapport over betrekkingen met Israel Herstel van de conjunctuur blijkt niet door te zetten Eem ssrjry"ssjl1ik ssar'is1 r?7cl,iinliJk tj* Barber-Greene sticht bedrijf in Zwolle Samenwerking van 2 continubedrijven Bij Edy moet dit jaar 100 man afvloeien Zwitserse kroon voor 18.500 Voorstel met drie mogendheden in Chevron groep „Te weinig geld voor bestrijding hartziekten" „Geef deel van bouwsector vrij" Zilver weer duurder Kort economisch nieuws Marijnen voorzitter van PTT-raad V erwerkingstoeslag vlasoogst 1967 vastgesteld KLM gaat weer piloten werven Scheepvaartberichten ffÜSLÏÏKS JTJ prsnr ■HM dPlHi Van der WERFF&HUBRECHI ZATERDAG 10 JUNI 1967 10 Veel vraag Ongunstig Naar de beurs T, T T.* M af/W/te IfK^TTT^T^ WALL S I REET: Nauwelijks veranderd 'Wfeit - V iüiSiüi^^WM L2I16X Opgenomen ten tussen IsraeI en de EEG in de vorm Onderminister Kruisinga CNV-voorzitter: Twee factoren beheersen op het ogenblik de economische ontwikkeling. Een lichte teruggang in de conjunctuur en de verwikkelingen in het Nabije Oosten. De oorlogshandelingen trekken natuurlijk de grootste be langstelling en ieder voelt zich er min of meer bij betrokken. Ook de beurzen hebben op de nerveuze spanning duidelijk gereageerd. De ef- fectenkoersen zakten eerst in, waarna onmiddellijk een stijging werd ingezet. De ontwikkeling op de goederenmarkten was juist andersom. Hier deed zich eerste een koersstijging voor, die later door een lichte da ling werd gevolgd. Intussen blijft de situatie verre van kwartaal van dit jaar de nettowinst op overzichtelijk. Blijft het Suezkanaal voor langere tijd 'n onveilig gebied, dan zal dit zonder twijfel invloed hebben op de voor- raadpositie van een aantal grondstoffen. Ook de scheepvaartmarkt zal niet onbe roerd blijven. In beide gevallen zullen de goederenprijzen de neiging hebben te stij gen. Voor de effectenbeurzen kan veeleer een tegengestelde ontwikkeling worden nieuw met bijna 8.9 percent te zijn ge daald. Bij het AKU-concern was de nettO' winst niet minder dan 37 percent lager dan in het eerste kwartaal van 1966. Ver wacht wordt dat zowel voor Philips als ook voor AKU ook in het tweede kwar taal met een verdere teruggang moet worden rekening gehouden. Eerst in de tweede helft van het jaar kan op Hoogovenconcern heeft het er ditmaal veel beter afgebracht, met een netto winst van ruim 22 percent. In de rij van de internationale fondsen vormt dit dan ook de gunstige uitzondering verwacht. Oorlogsverschijnselen plegen nu lichte verbetering worden gerekend. Het eenmaal niet te leiden tot een verster- king van het vertrouwen in de toekom stige ontwikkeling van het bedrijfsleven. Voegt men hierbij de onzekerheid over het al of niet ingrijpen van één of meer grote mogendheden, dan is het begrijpelijk dat de beleggers er de voorkeur aan ge-I Rpvhnriiidesst ven hun kruit- droog te houden en zich terug te trekken van zowel de obligatie als de aandelenmarkt. Trouwens hierbij speelt de laatste tijd ook de conjunctuur een rol. Het herstel blijkt tot dusver niet door te zetten. De rentedaling is tot stilstand gekomen en is Prof. dr. C. F. Scheffer heeft er tijdens de jaarvergadering van het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers nog eens duidelijk op gewezen dat voor de verdere industrialisatie van ons land een weer overgegaan in een lichte rentestii- I Pri™aire betekenis moet worden toege- ging De oblieatiekoersen staan de laat aan Particuliere besparingen. De den geplaatst zoals onder andere door De tender-emissie, die met enige ophef is geannonceerd als het nieuwe middel om met succes een staatslening te plaatsen heeft niet het verwachte resultaat opge leverd. Evenmin kan bij de jongste emissie van de Bank voor Nederlandse Gemeenten van een klinkend succes wor den gesproken. Gaat ons land wederom een periode van hoge rentestanden tegemoet. Het aanbod van kapitaal is wat toegenomen als gevolg van een verb tering in de Nederlandse be talingsbalans. Bovendien waren de institu tionele beleggers de afgelopen weken ac tief met het afsluiten van leningen om dat zij aanvankelijk op een verdere rente daling anticipeerden. Tegenover het wat toegenomen aanbod blijkt echter een nog veel omvangrijker vraag te staan, waar bij naast 4e Bank van Nederlandse Ge meenten en de Nederlandse Gasunie, nu ook de Staatsmijnen zich als belangheb» bende voor aanzienlijke bedragen heeft gemeld. Inmiddels heeft ook minister Witteveen hogere lonen, stijgende kosten, hogere fiscale lasten, en dergelijke. Mogelijk zal een zwaarder beroep op de banken wor den gedaan, maar het is moeilijk te voor spellen in hoeverre dit beroep kan wor den gehonoreerd. Immers, verwacht mag worden dat de publieke lichamen nog een zwaar beroep zullen doen op de binnen landse kapitaalmarkt. Een oplossing is de particuliere besparingen te vergroten en deze zodanig te reguleren dat besparin gen beschikbaar komen aan de particu liere ondernemingen. Op de betekenis van het sparen voor onze volkshuishouding is dezer dagen ook met nadruk gewezen door de Nederlandse Spaarbankbond, ter gelegenheid van de viering van het 150-jarig bestaan van het spaarbankwezen in Nederland. De eerste spaarbanken werden zoals bekend in 1817 geopend en wel in Workum en Haarle. Na jaren van kalme groei en verdere ontwikkeling zijn de spaarbanken de laatste jaren in een soort stroomversnel ling geraakt. Zij hebben zich ontwikkeld tot echte gezinsbanken. Zij houden zich thans, naast het sparen, bezig met de niet stil gezeten en door middel van het dienstverlening op tal van nevengebieden, Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zich voor een bedrag van groot vijfhonderd mil joen gulden zeker gesteld. Deze berichten lieten de obligatiesector uiteraard niet on beroerd. Een stijgende rente gaat veelal met een daling van de aandelenkoersen gepaard, zodat er ook een druk op de aandelenmarkt ontstond. zoals buitenlandse valuta, girale salaris betaling, belastingbetaling, effectenaanko pen en dergelijke. Ook zijn er de laatste tijd een aantal centrale organisaties op gericht, die de weg markeren naar een steeds verder gaande concentratie van het Nederlandse spaarbankwezen. De spaarbanken hebben zich verder ook een eigen weg gebaand naar de Amster- De jaarverslagen over het afgelopen damse effectenbeurs en belang genomen Qt1 1111 i"ion i~\\tn at o 1 rfomQOI-I mol omtim I 1. 1 jaar luiden over het algemeen niet ongun stig. Ook de dividenduitkeringen geven geen aanleiding tot klachten. Inmiddels is de situatie echter gewijzigd. Op de ver slagen van goed renderende ondernemin gen zijn thans enige gevolgd die bepaald minder gunstig luiden. Ook de dividend statistiek geeft de laatste weken niet meer zo'n opgewekt beeld als voorheen. Boven dien hebben de kwartaalverslagen van de grote concerns duidelijk een domper ge zet op het optimisme over het conjunc tureel herstel. De nettowinstcijfers van Unilever en de Koninklijke waren in bij één der commissionairs-kantoren. Dit kantoor heeft één dezer dagen een nau we binding aangegaan met het bekende commissionairshuis W. Willems en Cie., waardoor een hechte basis is gevormd voor een doelmatig opereren op een ter rein waarop de spaarbanken tot dusver slechts weinig ervaring hadden kunnen opdoen. Op de Amsterdamse effecten beurs zullen zij nu als een afzonderlijk blok naast de overige institutionele be leggers en de grote banken kunnen func tioneren. Mogelijk kunnen de spaarban- kne hieruit nieuwe stimulansen voor hun het eerste kwartaal maar weinig hoger verdere groei ontvangen. Dat de besparin Trorrtalol/nn mot J in iron kot ooroto lruror I -1 i -t vergeleken met die van het eerste kwar taal van het vorige jaar. Bij Philips en AKU was de winstontwikkeling daarente gen teleurstellend. Na de forse daling in het vierde kwar taal van 1966 bleek bij Philips het eerste (Van onze correspondent) gen in de komende decennia een centrale plaats in de Nederlandse economische ontwikkeling zullen' blijven innemen is ook duidelijk aan de orde gesteld tijdens de algemene vergadering van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid ei Handel te Amsterdam. Het centrale thema was hier, de Ne derlandse economie in het jaar 2000. Blij kens een pre-advies van professor C. A. van den Beid, directeur van het Centraal Planbureau, zou er in deze periode een spectaculaire stijging van de overheidsin vestering kunnen worden tegemoet ge zien van 3 en een half miljard gulden tot 20 miljard gulden. Voorts verwacht pro fessor Van den Beid meer dan een ver dubbeling van de particuliere consump tie. Voorts zal de wekelijkse arbeidsduur dalen tot 38 uur, er staan echter tegen over een teruglopen van de j aarlij ke groei van de arbeidsproduktiviteit van 3 a 3% pet. thans tot 2-2Vi pet. in het jaar 2000. Zij die het zullen beleven, kunnen dus nog tal van spectaculaire veranderin gen zien. Twee Amsterdamse confectiebedrij ven, producenten van damesmantels en - pakjes, gaan samenwerken. Het betreft de nv Gebr. Konersmann en Janssen en Neumann n.v. De samenwerking heeft als onvermijdelijk gevolg gehad dat de direc tie van Janssen en Neumann, naar zij meedeelt, aan 28 werknemers ontslag heeft moeten aanzeggen. De vorig jaar november doorgevoerde reorganisatie heeft niet het verwachte ef fect gehad en noopte tot het onderbren gen van de produktieafdeling aan de Val kenburgerstraat in Amsterdam bij de be drijfsruimten van Gebr. Konersmann. Het ligt in de bedoeling dat Janssen en Neumann zich in de toekomst speciaal gaat toeleggen op een collectie van het populaire middengenre. Nadat N.V. Einailleerfabriek „De IJ sel" (Edy), in 1965 een winst had ge boekt van 70.000, moest 1966 echter weer met een verliessaldo van 166.000 worden afgesloten. Voorgesteld wordt, het verliessaldo ten laste van de extra reserve te boeken, waardoor deze daalt tot .1 170.000. Hoewel de omzetten in de overige sectoren bevredigend verlopen, zul len de verliezen in de wasmachinesector dit jaar nog van dien aard zijn dat op een hervatting van dividenduitkering over 1967 nog niet moet worden gerekend. Het teleurstellende resultaat is vrijwel geheel te wijten aan de sector wasma chines en centrifuges. In het buitenland heeft een grote concentratie plaatsgevon den van bedrijven die automatische was machines in grote series vervaardigen en deze in de EEG-landen afzetten. Het be drijf heeft contacten gelegd met enkele van de grootste fabrieken op dit gebied. De nadelige invloed op de afzet van de door Edy zelf geproduceerde machines heeft inmiddels geleid tot het besluit de produktie wegens te grote voorraadvor- ming sterk in te krimpen. Het personeels bestand zal daardoor ih 1967 met ca 100 werknemers dalen. De totale inversterin- gen in 1966 bedroeg 812.000. Het lopende boekjaar zullen deze het bedrag aan af schrijvingen niet overschrijden. Op een veiling van oude munten in het Carlton Hotel in Amsterdam heeft een Zwitserse gouden kroon, vermoe delijk daterend uit 1561, 18.500 opge bracht. Voor de drie dagen durende veiling, die in totaal 2137 munten om vatte, bestond grote belangstelling. In totaal heeft de verkoop, die werd ge organiseerd door de Amsterdamse nu- mismaat Jacques Schulman, ruim een half miljoen gulden opgebracht. Dit is ver boven de taxatiewaarde. m* nv... M 8 mr-1 I tiiii hnwftal wh 30V!,- J-. tvti ffrfr ,fiW„VYi pi JKrs-- mo t; 1.0» ^8 27Ü a?H 4Mt, 31* W<IUk«<rh» 3 #l «lVfc /rus -™- - 2 3, - Kit fO- *».- Vorige Heden Vorige Heden Atch. Topeka 28V. 285/ Amer. Motors 13% 13V. Can. Pacific 68I/2 68V2 Int. Harvester 38% 38-5/8 Illinois Cent 54Vt 55Vj Int. Nickel 96Ve 97V. N.Y. Centr. 81 81% Int. T. and T. 931/2 95 Pennsylvania 65% 66/4 Kennecott 45 451/4 South Pac. 307/s 30/4 Mont. Ward 235% 25 Union Pac. 40h 40Va Radio Corp. 51% 50'/. Allied Chem. 39li 38®/s Republic St. 44% 441/4 Am. Can. 59'/e 62 Royal Dutch 37% 367/8 A.C.F. Ind. 475-s 47'A Sears Roeb. 54% 54®/s Am. Smelting 65V2 69 Shell Oil 69 68% Am. T. and T. 56.)/8 56/ Soc. Vacum 45 44V4 Am. Tobacco 32V< 33s/8 Stand. Br. 36% 37% Anaconda 937/s 94 Stand. Oil N.J. 63% 63Vs Bethl. Steel 33% 33% Studebaker 65 62"/4 Boeing 102^8 101 Texaco 72% 72 V. Chrysler 41/8 4 U/s Un. Aircraft 102% 10 TV. City Bank 5714 57®/b Un. Corp. 10% 105/8 Cons. Edison 337/s - 337/r Un. Fruit 44/8 437/8 McDonn. Dougl.C. 41V< 43'/2 Uniroyal 40% 40 Dup. de Nem. 155a/4 157 Us. Steel 4414 441/2 Eastm. Kodak 136% 1408/s Westingh. 531/4 53% Gen. Electr. 85% 855/8 Woolworth 23V4 241/4 Gen. Motors 80 79 Ford 50% 50'/s Goodyear T. 4414 43% K.L.M. 10814 106V. Wall Street heeft de laatste ontwikke lingen in Egypte gisteren nogal lakoniek opgenomen. Na een wat hogere opening sloot de beurs de dag af met een iets ge stegen koerspeil. Het Dow Jones gemid delde voor industriefondsen werd nauwe lijks beroerd. Het steeg slechts 1.69 punt VERHANDELDE FONDSEN 8 juni 9 juni Totaal 364 380 Hoger 124 191 (50.3°/o) Lager 165 119(31.3»/.) Gelijk 75 70(18.4»/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 132.50 129gb-129.80 Philips 91.50 91-91.20 Unilever 91.50 90-90.50gl K.L.M. 380 i I (Van onze correspondent) BRUSSEL De uitvoerende commissie van de EEG zal aan de ministerraad haar nieuwe rapport voorleggen over de betrek kingen van Israel met de EEG. Half april ZWOLLE Eén van 's werelds belang rijkste fabrieken van wegenbouwmachi- nes Barber-Greene Company in de Ver-1 enigde Staten zal een bedrijf in Zwolle commissie reeds een eerste rap vestigen. Het besluit viel gisteren tijdens °^r haar onderhandelingen met Is een bezoek van de directie aan Zwolle. voorgelegd aan de raad. Het ging 1 daarbij Barber-Greene Europa N.V. krijgt de be schikking om een uitbreiding en vernieu- over twee hectaren industrie- va" he,t handelsverdrag dat in 1964 terrein bij het Zwolle-IJsselkanaal. Begin en. de EEG ,was gesloten. seDtember zal de bouw beeinnen van het I aarvan waren de economische gevolgen voor beide partners matig te noemen. Is- september zal de bouw beginnen van het bedrijfspand dat een oppervlakte zal krij gen van ongeveer 1800 vierkante meter. Er zal op korte termijn werk zijn voor vijftig man. rael had dan ook al voor de recente ge beurtenissen laten weten dat een nieuw handelsakkoord eigenlijk weinig zin had. Het zou de voorkeur geven aan het instel- >->, I len van een systeem van voorkeursrech- van een douane-unie of vrijhandelsassoci atie. Er zou dan een associatie-verdrag tussen Israël en de gemeenschappelijke markt moeten komen. De Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. heet nu Chevron Petro leum Maatschappij Nederland N.V. De naamsverandering is het gevolg van de onlangs bekend gemaakte beslissing van de twee Amerikaanse concerns die de Caltex groep bestuurden om de dochter maatschappijen in diverse Europese lan den in eigen beheer te nemen. In Neder land zijn de dochtervennootschappen nu geheel opgenomen in de Chevron-groep. Ook de Caltex-laboratoria voeren nu de naam Chevron. Het handelsmerk Caltex Er is echter nog een andere mogelijk heid die de EEG tot nu toe nog niet heeft toegepast. De commissie kan name lijk op grond van het nieuwe artikel 111 van het Verdrag van Rome onderhande len over een handelsakkoord met voor keursbehandeling. Een associatiever drag is meer een politieke verbintenis dan een commerciële ook al is deze laat ste erbij inbegrepen. De commissie zegt in haar rapport aan de raad dat zij een vrij ruim onderhande- blijft zoals bekend onveranderd. I lingsmandaat zou moeten hebben, temeer waar er voor de E.E.G. zelf geen bijzon dere moeilijkheden zijn te verwachten. Het huidige akkoord loopt 1 juli aanstaan de af en de commissie stelt voor dat het wordt verlengd tot de onderhandelingen over de nieuwe overeenkomst zullen zijn afgesloten. Het rapport aan de ministerraad spreekt van drie mogelijkheden: Een handelsverdrag dat ruimer zou zijn dan het bestaande. Enige nieuwe produk- ten zoals diamant en eieren zouden erin worden opgenomen en voor een aantal tuinbouwprodukten zouden tariefsver lagingen worden toegepast. De EEG zou bovendien het veredelingsverkeer met Isra ël (nylonkousen, lederen kleding, synthe tische vezels en dergelijke) kunnen be voordelen. Een preferentieel akkoord. De EEG en Israël zouden een akkoord kunnen slui ten voor het ontstaan van een vrijhandels zone of een döuane-unie in de industriële sector en een systeem dat maakt dat Is raël niet ongunstiger wordt behandeld dan andere middellandse zee-landen wat be treft land- en tuinbouw. Voor Israel zou een dergelijke overeenkomst bevredi gend zijn. Uiteraard zou zo'n overeen komst ook politieke betekenis heb ben omdat het een belangrijke bijdrage levert voor de economische ontwikkeling van Israel. Een associatieverdrag dat enerzijds economisch niet veel zal afwijken van het hieboven genoemde, maar dat anderzijds andere politieke aspecten heeft. In het grote uitbreidingsplan van Hoogovens is zoals bekend opge nomen een tweede ertskade met een voorlopige lengte van 225 meter. Deze kade is voldoende als lig- en losplaats voor een schip van niet minder dan 100.000 ton. In eerste aanleg vergt een en ander een in vestering van f 12 miljoen. De kade is op het ogenblik wat het beton werk betreft gereed. De verwachting is het nieuwe havencomplex in zijn geheel in het midden van 1968 in gebruik kan worden genomen. „Nog altijd neemt het aantal hart- en vaatziekten in ons land jaarlijks toe, ter wijl de statistieken uitwijzen dat per jaar ongeveer 25.000 mensen aan deze ziekten overlijden. De behandeling van deze volksziekte is dan ook van het grootste belang, maar de particuliere ziekenhui zen met een zogenaamd hartteam wor den op dit gebied gehandicapt doordat zij niet beschikken over gelden voor re search en het aantal assistenten veel te klein is. Er dreigt hierdoor een kritieke situatie te ontstaan, die op den duur zal moeten leiden tot beëindiging van dit type werk zaamheden in een particulier ziekenhuis, hetgeen ik zeer zou betreuren". De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Krui singa, zei dit gisteren in een toespraak bij de opening van de nieuwe polikliniek en de nieuwe functie-afdeling van het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht. tot 874.89. De kooplust was in verband met het week-end en met de algemene oorlogssituatie niet bijzonder groot. De omzet beliep 9.650.000 shares. De Dow Jones indices: industrie 874.89 1.69); sporen 254.55 3.88) en open bare nutsbedrijven 132.76 0.20). Ongeveer 50 percent van het totale aantal werklozen is het slachtoffer van de verminderde werkgelegenheid in het bouwbedrijf. Daarom rijst nu al de vraag of een deel van de bouwsector zij het onder bepaalde voorwaarden niet moet worden vrijgegeven. Met na me denken wij aan de bouw van fabrie ken, kantoren, havenloodsen etc. Bouw werken die nodig zijn om de produktie van handel en nijverheid te vergroten. Dit zei de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. van Eibergen, gisteren in Treebeek op de al gemene vergadering van de Protestants Christelijke mijnwerkersbond. Het is volgens de CNV-voorzitter dui delijk dat er veel meer moet gebeuren °P het gebied van de werkloosheidsbe- strijding dan er tot nu toe is gedaan. Er moet naar zijn oordeel meer geld be schikbaar komen voor de directe bestrij ding van de werkloosheid, maar vooral ook zal er een eind moeten komen aan allerlei onzekerheden. Duizenden mensen zijn zónder werk, maar nog steeds heeft de regering verzuimd ons volk en dan met name al deze werklozen- duide lijk te maken wat zij tegen de werkloos heid wil gaan doen. De toestand is ernstig genoeg voor een krachtige, doelbewuste aanpak. Het wordt hoog tijd dat de regering nu eens dui delijk gaat maken wat zij zowel op kor te als op langere termijn denkt te gaan doen. Aan de kwellende onzekerheid waarin wij nu .verkeren, moet zo snel mogelijk een einde worden gemaakt, al dus de heer Van Eibergen. De zilvernotering is vandaag weer ver hoogd; 192 - 204.50. Vorige notering 187-/ 199.50. Goüdnotering onveranderd. In een gister in Tilburg gehouden ledenver gadering van het Nederlands Katholiek Werk gevers Verbond is met algemene stemmen be sloten een federatieve samenwerking aan te Het Unileverconcern heeft ongeveer acht miljoen gulden geïnvesteerd voor nieuwbouw en integratie van twee dochterondernemingen, die tot voor kort in Gouda en Amersfoort waren gevestigd, maar sinds gisteren in Maarssen zijn geconcentreerd. Het is te doen om de zeep- dochters" van Unilever, T. P. Viruly en Co'* Stoomzeepziederij „De Hamer" in Gouda en de Zachtezeepfabrieken Maarssen N.V Tot voorzitter van de PTT-raad is be noemd mr. V. G. M. Marijnen, voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond en oud-minister-president. Mr. Marijnen volgt mr. dr. P. J. Witteman op, die sinds de oprichting van de raad in 1956 het voorzitterschap heeft bekleed en van wie op 24 februari jl. afscheid werd nomen. ge- ADVERTENTIE Postbus 3446, Amsterdam-C Telefoon: 020-22203}' Beursoverzicht no. 426 IHC-HOLLANO - SIMON 0E WIT De minister van Landbouw en Visse rij heeft de verwerkingstoeslag voor vlas van de oogst 1967 vastgesteld op 232 per hectare in Nederland ver werkt vlas. Voor de oogst 1966 bedroeg deze toeslag is belast, zal te zijner tijd van het toeslagbedrag met 32 per hec tare moet worden bestemd voor de fi nanciering van een aantal onderzoekings objecten in de vlassector, verricht voor de ontwikkeling van rationele bewer kingsmethoden Het bedrijfschap voor de Vlasindustrie dat met de uitbetaling van deze toeslag is belast, zat te zijner tijd voor het voor de oogst 1967 verleende extra toeslagbedrag een nadere bestem- rhing aanwijzen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Drie bestuursleden van de Vereniging voor Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) gaan dit najaar voor 14 dagen naar de Sowjet-Unie. Het zijn de heren A. van Ommen, voorzitter van de VNV, M. L. van der Stroom en L. Blomberg, allen in dienst van de KLM. Het drietal gaat op uitnodiging van een organisatie, waarin allen zijn verenigd die in Rusland bij de luchtvaart betrok ken zijn. Doel van het bezoek is een ori ëntatie op de arbeidsvoorwaarden die in Rusland voor piloten gelden. Dit is gistermiddag meegedeeld door het bestuur van de VNV. Men zei ook dat de KLM de komende winter het vliegers korps weer gaat uitbreiden. Na de moei lijkheden, waarin de KLM enkele jaren geleden kwam te verkeren, is verklaard dat dit pas in 1969 zou gebeuren. In eer ste instantie zal de KLM contact opne men met 40 tot 50 vliegers, die toen de KLM verlaten hebben. gaan met het verbond van Protestants Christe lijke Werkgevers in Nederland (V.P.C.W.). De ledenvergadering van het V.P.C.W. besloot daar toe reeds op 1 juni. De nieuwe federatie zal voorlopig de naam dragen van „Federatie van de Katholieke en de Protestants-Christelijke werkgeversverbonden". Alkmaar 9 te Trinidad. Anco Spray 9 v. Stockholm n. Emden Aristoteles 9 v. Bermuda n. Barbados Charis 9 ten anker Dominica. Diogenes 9 ten anker rede Porto Hierro Kalydon 9 v. Ardrossan. 10 te Stanlow verw. Katsedijk 9 v. Bremen n. Hamburg Liberiakust 9 te Porto Amboin. Nestor 9 te Famagusta.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 10