In Nederland zijn nu al bijna achthonderd autokerkhoven Geelzucht in Vriezenveen Geen concentratie in het westen van het land „Vrede moet Arabieren en Israëliërs omvatten" Overschrijding doorgetrokken streep na 1 juli verboden Kort en bondig „Plannen" van hoogbouw met een ballon Agenda voor Haarlem en de IJmond Verklaring van Sjaloomgroep: Solidariteit zonder partijdigheid Verzending zeepost Dief gegrepen via advertentie Eis tegen deelnemer aan 13 juni-rel vier maanden Afscheidsreceptie echtpaar Van Hall H. J. de Koster nu staatssecretaris Oproep voor hulp oorlogsslachtoffers Duitse politie tegen auto's zonder wieldoppen „Stroperij met auto's neemt fors toe" Doden in het verkeer Noordelijke wind Gezinsraad wil erecode voor huwelijksbureaus Voor een beter meubel mm ZATERDAG 10 JUNI 1967 Al 159 gevallen Voorzitter Jagers: :r.?,.T"°nale contactc°mmissie voor ge- passage ruimde de wind naar noordwest zinsbelangen. zou moeten worden belast |prl h„aV mét toezicht'op erkennings- eft subsidie voorwaarden. WEERRAPPORTEN Ss Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk zzw zzo (Van onze correspondent) VRIEZENVEEN Kon de inspecteur van de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid in Overijsel, dr. T. Land heer te Zwolle, onlangs nog verklaren, dat de geelzuchtexplosie in Westerhaar- Vriezenveense Wijk (gemeente Vriezen veen) vermoedelijk over het hoogtepunt heen was er waren toen 60 gevallen gesignaleerd nadien zijn er nog zeker 100 patiënten bijgekomen. Burgemeester H. W. K. ridder Huys- «en van Kattendijke vertelde de leden van de gemeenteraad gisteravond dat thans 159 gevallen gesignaleerd zijn. Da gelijks komen er nog patiënten bij. Met enkele geelzuchtgevallen, begin april ge constateerd, is het begonnen. Nadien werd het aantal patiënten, meestal jeugdigen, geleidelijk z o groot dat de term epidemie gebruikt kon worden. Niet alleen in de gemeente Vriezenveen breidt het aantal ziektegevallen zich uit. In Almelo, Tubbergen, Enschede, Rijssen en Avereest komt de ziekte nu ook voor, zij het in mindere mate dan in Vriezen veen. In heel Overijssel staan thans 267 ziektegevallen geregistreerd. Over de oor zaak van de epidemie in Vriezenveen bestaat nog geen zekerheid en ook de ziektehaard is nog niet gevonden. Nederland telt in totaal 798 opslagplaat sen voor afgedankte auto's. In 337 ge meenten blijken één of meer opslagplaat sen aanwezig te zijn. De provincie Noord Brabant heeft de meeste opslagplaatsen voor afgedankte auto's, terwijl Breda van alle geregistreerde gemeenten de meeste autokerkhoven binnen haar gren zen heeft, namelijk 35. Dit blijkt uit een onderzoek, dat de stichting „Recreatie" heeft laten verrich ten door de beraadsgroep „Autokerkho ven". Aan 942 gemeenten werd een vra genlijst toegestuurd,, van 921 gemeenten werden de formulieren terug ontvangen De autokerkhoven, aldus het rapport, lig gen verspreid over het gehele land. Ruim honderd kerkhoven behoren tot de grote concentraties van afgedankte auto's. Van de autokerkhoven bevinden zich 421 in of aan de rand van de bebouwde kom van de betrokken gemeenten 329 in het agrarische gebied. Uit dit alles blijkt, aldus het rapport autokerkhoven, dat aan deze opslagplaat sen maar weinig natuurruimte is opge offerd. Daar staat echter tegenover, dat het grote aantal autokerkhoven in het agrarische landschap over het algemeen van veraf al zichtbaar is en dan ook wei nig fraais te zien geeft. De overgrote meerderheid (ruim tweederde) van de ge registreerde opslagplaatsen voor afge- De sjaloomgroep in Nederland heeft in een communiqué gepleit voor een radi cale vrede in het Nabije Oosten een „Sja^ loom/Salem" die alleen kan bestaan als zij allen, Arabieren en Israëliërs omvat. Deze vrede wordt al twintig jaar onmo gelijk gemaakt door een conflict, dat door wapenleveranties is aangewakkerd en door drie Arabische nederlagen slechts is vergroot. Dit conflict wordt thans node loos belast door een critiekloze eenzijdig heid en een simplificatie van de proble men die we in Nederland aantreffen. Wij delen de bezorgdheid om het geluk van het joodse volk die thans overal wordt gedemonstreerd, maar zijn ernstig ver ontrust dat deze solidariteit tot een onge nuanceerde goedkeuring van Israels poli tiek aanleiding geeft. Wij missen pijnlijk een besef van de «chuld, die wij op -ons geladen hebben door onze jarenlange steun aan een ont wikkelde welvarende westerse natie, op gedrongen aan een laag ontwikkelde ar me Arabische wereld. Daarom bepleiten wij een solidariteit zonder partijdigheid en eisen dat Nederland zijn vriendschap pelijke relaties met Israel gebruikt om Israel te bewegen tot een loyale mede werking aan elke door de V.N. voor gestelde regeling, waartoe onder meer behoort het toelaten van VN-troepen op Israëlisch grondgebied en tot een politiek Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Waterland" (13-6); Australië: ms „Aramaic" (19-6); Brazilië: ms „Santa Rosa" (14-6); Canada: ms „Cygnus" (14-6): Chili: ms „Ganymedes (13-6); Indonesië: ms „Victoria" (14-6); Ned. Antillen: ms „Ammon" (13-8); Nieuw-Zeeland: ms „Mirrabooka" (12-6); Suriname: ms „Socrates" (13-6); Verenig de Staten: ss „Rotterdam" (16-6); Z.-Afri ka (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Nij kerk (14-6). Inlichtingen betreffende d§ verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Dank zij een advertentie in een Amers- foorts dagblad heeft een fotograaf uit Amersfoort een groot deel van de onlangs bij hem gestolen fototostellen terug ge kregen. De fotograaf reageerde op een ad vertentie, waarin een fototoestel te koop werd aangeboden. Hij kwam terecht bij een zeventienjarige scholier, die tot ver rassing van de fotograaf een van diens eigen toestellen te koop aanbood. Bij huis zoeking door de politie kwam nog een hoeveelheid gestolen foto-apparatuur ter waarde van ongeveer 3.000 tevoorschijn. Tegen een 39-jarige timmerman uit de hoofdstad heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank terzake van openlijke geweldpleging tegen een vak bondsbestuurder en meubilair in het ge bouw van het St. Elisabethspatronaat in de avond van de beruchte 13e juni van het vorig jaar vier maanden gevangenisstraf geëist. Vrijspraak vroeg de officier tegen een 27-jarige timmerman aan wie open lijk geweldpleging tegen meubilair in het gebouw ten laste was gelgd. De officier achtte het wettig bewijs niet geleverd. van verzoening en integratie met zijn bu ren, onder meer door volledige gelijk berechtiging van zijn Arabische ingezete nen en een begin van repatriëring van de Palestijnse vluchtelingen. Van de welvarende landen vragen wij de wapenleveranties te beëindigen, af te zien van het heilloze plan tot geforceerde integratie van Israel in de EEG, waar door dit land alleen maar verder van zijn buurlanden vervreemdt, en de ontwikke lingssamenwerking met het Nabije Oosten zodanig te verbeteren, dat de welvaart in de Arabische landen sneller dan tot nu toe kan stijgen. Sjaloom spreekt bewondering üit voor de Joodse studenten, die bij een massale betoging maandag in Parijs pamfletten uitdeelden met de waarschuwing: „Leve Israel, weg met het anti-Arabische ra cisme" Wij vertrouwen van harte dat men onze verklaring in deze Sjaloomgeest wil begrijpen", aldus de verklaring van de Sjaloomgroep. Burgemeester en mevrouw Van Hall zullen op woensdagmiddag 28 en donder dagavond 29 juni een afscheidsreceptie geven. Vertegenwoordigers van het gemeente- personeel zullen op dinsdag 27 juni van de burgemeester en mevrouw Van Hall afscheid kunnen nemen. Tenslotte zullen de burgemeester en mevrouw Van Hall op vrijdag 30 juni afscheid nemen van het corps consulaire, militaire en burge- lijke autoriteiten en een aantal genodig den, die in en buiten Amsterdam woon achtig zijn. Die dag zal, tijdens een vergadering van de gemeenteraad, ook het afscheid van de raad plaatshebben. weg dankte auto's is van de openbare af duidelijk zichtbaar. De laatste jaren is het aantal opslag plaatsen voor gebruikte auto's sterk toe genomen. Voor 1960 waren er 313 auto kerkhoven in gebruik, maar volgens de nu verkregen gegevens zijn er na 1960 niet minder dan 485 bijgekomen. Dit is on geveer evenredig aan de toeneming van het aantal afgedankte auto's: van 37.000 per jaar in 1960 tot 80.000 per jaar in 1960. Uit de verstrekte gegevens blijkt een aanzienlijke spreiding over het hele land. Van een concentratie van dergelijke on dernemingen in het westen van ons land, die overeenkomt met de grootste auto dichtheid, is niets gebleken. Bij KB van 5 juni '67 is benoemd tot staatssecretaris van het minister van Bui tenlandse Zaken de heer H. J. de Koster, lid van de Tweede Kamer. Zijn benoe ming gaat in met ingang van de datum van beëdiging. Zoals bekend is treden op 1 juli de be palingen uit het reglement verkeersregels en verkeerstekens in werking, die het verbod inhouden tot het overschrijden van de doorgetrokken streep, die de rij baan in rijstroken verdeelt. Uit een beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat blijkt dat de door getrokken streep uitsluitend wordt aan gebracht indien de verkeersveiligheid dit absoluut vereist. De doorgetrokken streep zal dus alleen daar worden toegepast waar het overschrijden uit veiligheidsoverwe gingen ontoelaatbaar is. In het algemeen zullen dergelijke situaties buiten de be bouwde kom slechts aanwezig zijn in on De Wereldraad van Kerken in Genève heeft een dringende oproep doen uitgaan aan alle oorlogsslachtoffers in het Nabije Oosten. Naar een zo volledig mogelijke coördinatie met andere hulpverleningsor ganisaties wordt gestreefd, om op doel treffende wijze hulp te kunnen bieden. Voldoend aan het verzoek van de We reldraad van Kerken heeft de „Stichting oecumenische hulp aan kerken en vluch telingen te Utrecht haar gironummer 5261 opengesteld voor het ontvangen van giften. <t~* - -«> De Wereldraad van Kerken heeft mee gedeeld, dat ook door de rooms katholie ke kerk een soortgelijke oproep wordt gedaan. (Van onze correspondent) VENLO Eventuele Nederlandse toe risten die hun autowielen ontdoen van de sierdoppen dienen er rekening mee te houden dat de Duitse politie daartegen gaat optreden. Hoe langer hoe meer auto mobilisten demonteren de wieldoppen teneinde hun auto een „sportief" uiterlijk te doen geven. Wanneer de wieldoppen afwezig zijn, komen de bevestigingsklem men bloot te liggen, hetgeen tot gevolg heeft dat de wagen dan voorzien is van gevaarlijke uitsteeksels die bij eventuele aanrijdingen extra-gevaar kunnen ople veren. Ook wieldoppen, die voorzien zijn van vleugelmoeren, vallen onder de over tredingen genoemd in de Duitse wegen verkeerswet. overzichtelijke bochten en op onoverzich telijke hellingen op wegen met tweerich- tingverkeer op één rijbaan. Binnen de be bouwde kom zal de toepassing van door getrokken strepen, onder andere wegens de vergaande gevolgen die de toepassing voor het parkeren van voertuigen kan hebben, zoveel mogelijk achterwege blij ven. Aan de doorgetrokken streep gaan veel al waarschuwingsstrepen vooraf. De waar- schuwingsstrepen onderscheiden zich van de onderbroken streep doordat de onder linge afstand tussen de strepen tot een derde is teruggebracht, terwijl voorts de waarschuwingsstrepen driemaal zolang mogen zijn. De weggebruiker krijgt hier door de indruk dat de onderbroken streep dichtvloeit. Dergelijke waarschuwings strepen kunnen ook worden toegepast voor kruisingen in niet-voorrangswegen. De waarschuwingsstreep geeft aan dat het in het algemeen niet wenselijk is op de rijstrook van het tegemoetkomende verkeer te komen. Als het tegenliggend verkeer dat toelaat kan echter wel een bromfiets, fiets of ander langzaam rijdend voertuig worden ingehaald. De waarschuwingsstreep moet dus wor den gezien als een verzachting van de betekenis van de doorgetrokken streep. Wanneer de rijbaan is onderverdeeld in vier of meer rijstroken mag de asstreep worden aangebracht als een doorgetrok ken streep. In deze gevallen mogen ook twee doorgetrokken strepen naast elkaar worden aangebracht. «f 'll Irt" KNVVL. Mevrouw Ans de Boer is op de jaarlijkse algemene vergadering der Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart gekozen tot lid van het hoofdbestuur. Zij is daarmee de eerste vrouw in de geschiedenis van deze, dit jaar haar zestigjarige bestaan vierende vereniging. Op het hoofdkantoor van de ANWB werden vanmiddag de ANWB-prij- zen 1967 uitgereikt, voor opvallend goede Nederlandse publicistische prestaties op het gebied van toeris me. De winnaars na het in ont vangst nemen van hun prijs. V.l.n.r: Piet te Nuyl, hoofd van de TV- dienst van de VARA, die de prijs in ontvangst nam voor Milo Anstadt. Mevrouw E. Elias, die voor haar overleden echtgenoot, Mr. E. Elias, de prijs in ontvangst nam, Willem Enzxnck en Mevrouw Inez van Dul- lemen. De stroperij, vooral met auto's, neemt in sommige streken van ons land onge Kinderpostzegelactie. In het Astmacen trum „Heideheuvel" in Hilversum heeft prof. R. Hornstra afscheid genomen als voorzitter van het Nederlands comité voor kinderpostzegels. Prof. dr. J. Koe- kebakker is zijn opvolger. Pleitwedstrijden. De Leidse advocaat mr. dr. N. G. Geelkerken heeft de pleitwed strijden, die jaarlijks georganiseerd worden door de jonge balie bij de Hoge Raad der Nederlanden gewonnen. Diplomatieke belangen. Op verzoek van de Verenigde Staten heeft de Neder landse regering op zich genomen de Amerikaanse diplomatieke belangen in Soedan door de Nederlandse ambassade te Khartoem te laten behartigen. In de gemeente Schoonrewoerd is de ze- I venjarige Albert Oldenhuis verongelukt. Het jongetje had terwijl het met zijn fiets je overstak een personenauto geen voor- rang verleend. De zestigjarige mevrouw L. van Dam- Dekker uit Berkel en Rodenrijs is bij een verkeersongeval in haar woonplaats ern stig gewond, zodat ze korte tijd later li overleden. (Van onze correspondent) Met behulp van een ballon zal de ge meente Hilversum het college van Gede- puteerde Staten van Noord-Holland la kende vormen aan. Het prima korps z,'er!' ^oe hoog de geplande hoogbouw bij de hoek van de Diependaalselaan en de Zeverijnstraat wordt als dit belang rijke project, waartegen nogal wat be zwaren zijn aangevoerd, wordt verwezen lijkt. Op een nog nader vast te stellen dag in de tweede helft van juni wordt een ballon opgelaten, die net zo hoog komt particuliere jachtopzieners kan niet over al effectieve controle uitoefenen en is ook niet toegerust voor het toezicht op de massarecreatie. Drastische uitbreiding van het detachement veldpolitie is drin gend nodig. Dit zei de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereni ging, mr. J. O. Thate (burgemeester van Gorssel) vanmorgen op een in kas-1 hangen als de bovenste van de twaalf verdiepingen in de Hilversumse hemel zal steken. De Gedeputeerden rijden dan een bepaalde route (nu al „ballontocht" gedoopt) om te trachten op verschillende markante punten, onder andere in het plassengebied, een indruk te krijgen van het effect, dat de hoogbouw daar ter plaatse zou hebben. teel Doorwerth gehouden vergadering van jagers vereniging. De nationale gezinsraad is van mening dat er een erecode met tuchtcollege moet komen voor de huwelijksbemiddeling. Aan de ministers van CRM en Sociale Zaken heeft de raad voorgesteld een er kenningssysteem voor huwelijksbureaus I te ontwerpen. Erkende bureaus zouden moeten worden gesubsidieerd en de stich- Het K.N.M.I. deelt mede: Een met koude lucht gevulde, maar weinig actieve depressie is over Scandi navië naar het zuidoosten getrokken. Een bijbehorend front passeerde ons land in de ochtend, vergezeld van veel bewolking, maar weinig of geen regen. Na de front- ADVERTENTIE en brak de bewolking. Ten zuidwesten J van Engeland bevindt zich de kern van (trn mn geschat. De jaarlijkse inkom- ui(1 b id zich k Scandinavië ^nl ld;n n„Tt7 r T uit Samenhangend hiermede voeren win- I in de loop van zondag neemt, bij aanvoer van drogere lucht, de kans op zonnige perioden toe. Kennemerlaan 38, IJmuiden •ZOAPART... Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a 2 - P Cfi P ïS Concertgebouw, vandaag, 20.15 u. Con cert door het Haarlems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart. Waalse Kerk, zondag, 14.30 u.: Restau ratieconcert door de Bloemendaalse orga nist Johan Timmerman. M.m.v. Constance Mook, sopraan en Else de Graaf, alt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 21.15 u.: „De vampier van Pa rijs", 18 j.; 23.30 u.: „De l'Amour", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „OSS 117, Hartentroef in Tokio", 14 j. Zondag, 11 u. „Wonderland der Zuid zee", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Zondag, 14.30 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het intieme leven van een strip-danseres", 18 j. Zondag, 11 u.: „De wereld zonder zon", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De wreedste aller amazones", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u: „Het bloedritueel van de Zombies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Paranoia", 18 j., Zondag 11 u.: „Hito, Hito", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 u.: Cul tuur-historische diorama's. Tot en met 25 juni. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u. behalve dinsdags: exposi tie van pastels van Mirjam Reuser-Groot- huis. Tot 24 juni. Galerie-t, (Bakenessergracht 67): tot 25 juni expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks van 14 tot 17 u. en vrijdags tevens van 20 tot 22 u.: Expositie van olie verven en aquarellen van Kees Lans en olieverven en acrylics van Leen Spieren burg. Tot 19 juni. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdag) van 19 tot 22 u. en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 a Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): 20 mei t.m. 11 juni dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie van aquarellen en tekeningen van Joop Dam en etsen en metaalplastieken van Frans Verpoorten. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel, Zandvoort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. ZATERDAG 10 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „De dertien slavinnen van Fu Manchu". Stadsschouwburg, 20 u.: „Nooit op zon dag". Ruïne van Brederode, Santpoort, 21 uur: Klankbeeld „Zingende stenen". ZONDAG 11 JUNI City, 14.30 u.: „De gladiator van Messa- lina"; 19 en 21.15 u.: „De dertien slavinnen van Fu Manchu". Stadsschouwburg, 15 u.: „Tom en Jerry-I Barcelona festival"; 20 u.: „Nooit op zondag". MAANDAG 12 JUNI Geen bioscoopvoorstellingen. Den Helder geh. bew. N 15 0 Ypenburg geh. bew. NNW 15 0 Vlissingen zw. bew. 15 0 Eelde zw. bew. WNW 15 0 De Bilt geh. bew. W 16 0 Twente geh. bew. winds' 15 0 Eindhoven zw. bew. windst. 16 0 Z.-Limburg zw. bew. ZZW 15 0 Helsinki regen ZO 14 0.1 Stockholm geh. bew. windst. 17 1 Oslo zw. bew. N 14 0.1 Kopenhagen regenbui W 15 1 Aberdeen onbewolkt NW 15 0 Londen zw. bew. NW 20 0 Amsterdam zw. bew. NNW 15 0 Brussel zw. bew. windsi .15 0 Luxemburg onbewolkt N 14 0 Parijs onbewolkt windsl 16 0 Bordeaux half bew. N 20 0 Grenoble zw. bew. NW 15 0.6 Nice onbewolkt N 21 2 Berlijn zw. bew. W 16 0 Frankfort onbewolkt NNO 15 0 München geh. bew. N 10 29 Zurich regen WNW 10 4 Genève regenbui NO 15 01 Locarno half bew. 15 6 Wenen regen NW 15 6 Innsbruck geh. bew. WZW 11 21 Belgrado geh. bew. windst 22 2 Athene onbewolkt windst 26 0 Rome zw. bew. ZZO 21 0 Barcelona licht bew. NNW 20 0 Madrid onbewolkt N 23 0 Mallorca onbewolkt windst 24 0 Lissabon onbewolkt N 27 0 Zondag 11 juni ZATERDAG 10 JUNI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Vuurdoop I op de Yangtse-Kiang"; 23.15 u.: „Zorba de Griek" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Agent 077, operatie Marokko". W.B. Theater, 20 u.: „De onzichtbare tegenstander". ZONDAG 11 JUNI Kennemer Theater, 14.30 uur en 16.301 uur: „Naar het middelpunt der aarde" 19.30 uur: „Vuurdoop op de Yangste I Kiang". Luxor Theater, 14.15 uur: „Duel der I kampioenen", 16.30, 19 en 21.15 uur: „Agent 0,77 Operatie Marokko". W.B. Theater, 14.30 en 16.30 uur: „De kloof des doods". MAANDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuur doop op de Yangste Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Strip- J poker". W.B. Theater, 20 uur: „De onzichtbare tegenstander". Zon op Maan op 4.20 uur; onder 20.59 uur. 6.48 uur; onder uur. Maandag 12 juni Zon op 4.20 uur; onder 21.00 uur. Maan op 8.09 uür; onder 0.16 uur. Maanstanden Eerste kwartier 15 juni 12.12 uur Volle maan 22 juni 5.57 uur Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 juni Hoog water 4.52 uur en 17.18 uur. Laag water 0.42 uur en 12.59 uur. Zondag 11 juni Hoog water 5.32 uur en 17.59 uur. Laag water 1.17 uur en 13.35 uur. Maandag 12 juni Hoog water 6.14 uur en 18.40 uur. Laag water 1.55 uur en 14.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2