Verenigingsnieuws uit de IJmond I Veel sympathie voor Israel in Beverwijk en Heemskerk Velsense brandweer demonstreerde voor de raad Hoogzaad sterke winnaar in Beverwijkse sportweekronde Van de week dure groenten aan de veiling „Kennemerland" Verbetering van afrit Hulp aan Israel Nationaal omnium op Alkmaarse wielerbaan Inwoners gaven gul aan collectanten Vandaag geen acties meer (fC: A.s. Bruidspaar!! BEATRIX Bloemsierkuns SSSSIÏt 1 UIT DE ZAKENWERELD ZATERDAG 10 JUNI 1967 elsen-lJmuiden Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Actie in Velsen J. F. GROOT .NIEUWS. Een aantal leden van dé Velsense ge meenteraad heeft vrijdagavond een oriën- taticbezoek aan de brandweer van Velsen gebracht, ten einde zich op de hoogte te stellen, betreffende de gang van zaken bij deze tak van hulpverlenende diensten in de gemeente, waarvan zij de bevolking vertegenwoordigen. Het avondvullende programma bestond uit twee onderdelen, te weten een uiteenzetting over de taken, die zo al door de brandweer worden ver richt, alsmede een aantal demonstraties op de binnenplaats van de kazerne. Het korps van de brandweer in Velsen bestaat uit 3 officieren en 25 manschap pen, verdeeld in drie ploegen. Overdag is de kazerne bemand door zestien man. 's Avonds en tijdens net weekeinde be vinden er zich acht man. Bovendien be schikt men over een twintigtal zogenoem de vrijwilligers, voornamelijk personeel van de gas- en waterbedrijven in Velsen. De commandant van het brandweer korps, de heer P. J. de Klerk, die tevens directeur is van de gas- en waterbedrijven in Velsen, gaf in de kantine van de. ka zerne een theoretische uiteenzetting. Zo vertelde spreker zijn gehoor, onder wie zich burgemeester mr. J. C. Blihrmann bevond, dat de brandweer van Velsen bij de ingebruikstelling van de Velser- tunnel het enige korps in Nederland was, dat samen met Rijkswaterstaat toezicht uitoefende en zo nodig hulp bood aan bij voorbeeld gestrande automobilisten in de beide tunnelbuizen en de verbindings wegen naar de tunnel tóe. Nu de Coen- tunnel gereed is gekomen kent men bij de Amsterdamse brandweer een dergelij ke tak van hulpverlening. In Rotterdam wordt dit werk door een eigen groep van de tunnelpolitie en -brandweer verricht. De Velsense brandweer beschikt als enige in ons land over een zogenaamd oefengebouw, dat in juni van het jaar 1965 gereed is gekomen. Van de zijde van andere brandweerkorpsen bestaat voor dit gebouw een groeiende belang stelling en vaak wordt het oefengebouw verhuurd aan korpsen, die hun man schappen in de gelegenheid willen stellen er te oefenen. het daadwerkelijk bestrijden van bran den, maar zeker zo belangrijk, is wel de preventieve taak, die de brandweer ver vult. Zo worden alle aanvragen, die bij bouw- en woningtoezicht en de hinder wet binnenkomen ook door de brand weer bestudeerd ten einde de zaak van haar kant te belichten en zonodig de aan vrager enkele maatregelen te laten ver richten, die de kans op brand of uitbrei ding ervan verkleinen. Dit laatste werd met een treffend voorbeeld belicht door de commandant met betrekking tot een firma, gevestigd in de Houtmanstraat in IJmuiden, waar na aan de eisen van de brandweer te hebben voldaan brand uit brak. Door de getroffen voorzieningen bleef de brand beperkt tot één ruimte en kreeg de vuurhaard geen kans om gretig om zich heen te grijpen. Bovendien heeft de brandweer toezicht op de brandkranen en de brandblusapparaten in scholen en andere openbare gebouwen. Het perso neel van het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden heeft een elementaire opleiding van de brandweer ontvangen in het be strijden van brand, evenals het personeel van Vroom en Dreesmann. Bij dit alles komt dan ook nog de hulpverlening, die de brandweer verleent bij onder andere stormachtig weer. Alvorens naar buiten te gaan om enkele demonstraties te aan schouwen, wees de heer De Klerk nog in het bijzonder op de goede samenwerking tussen de gemeentebrandweer en korpsen van de bedrijfsbrandweer van Hoogovens en Van Gelder Zonen, die zich manifes teert in onder meer het gezamenlijk aan- ZATERDAG 10 JUNI Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheken en leeszalen, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil- lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. MAANDAG 12 JUNI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Fi liaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30-17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r.-k. biblio theek) 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban- .iaertstraat: 14-17 en 19-21 uur; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petrus kerk, Venusstraat 1: 15-18 en 19-21 uur. ZATERDAG 10 JUNI Sportpark Adrichem, 15 u.: hoofdsteden voetbaltoernooi voor junioren. Zaal en Sportveld, Groenelaangebouw, 14 u.: zitvolleybal- en volleybalwedstrijden en demonstratie boogschieten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 14 u. j eugd-zwemwedstrij den. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 54, 19.30 u.: quiz voor Tienersociëteit van A. en O. ADVERTENTIE Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 16088 Voor een ieder minder spectaculair dan schaffen van materialen. Hierna volgden enkele staaltjes van kunnen van de Vel sense brandweer. Voor het gebouw ston den twee ladderwagens opgesteld; de oude met de hand te bedienen en de auto matische ladderwagen. Duidelijk bleek bij de toepassing van beide wagens, dat de techniek ook hier de mankracht op een bijzondere wijze te hulp komt. Voorts lieten leden van de vrijwillige brandweer de toepassing van een water kanon zien, werd de technische appara tuur getoond en de toepassing ervan op realistische wijze gedemonstreerd. De meest geïnteresseerden onder de aanwezi gen werden uitgenodigd zich in het oefen gebouw te overtuigen van de felheid, waarmee de inmiddels aangestoken brand woedde. Even later werd de brand in enkele luttele seconden gedoofd met be hulp van een hogedrukstraal. Bovendien werd een „slachtoffer" van het dak van het brandende gebouw gered. Tenslotte volgde een demonstratie van het zogenaamde lichtschuim; een ta melijk taaie substantie, die voornamelijk wordt gebruikt in ruimten, zoals kelders en machinekamers van schepen, waar de brandweer niet bij de vuurhaard kan lo men. Het schuim vult dan de in brand staande ruimte en drijft de vuurhaard naar buiten Tot slot van de avond werden in de kantine enkele vragen beantwoord waar na de raadsleden naar huis vertrokken mét het zekëi-e gevoel, dat men de Vel sense brandweer het vqur zeer;i.na aan de schenen kan leggen. BEVALLEN: K. Doornbosch-Schol, z., Trompstraat 144, IJmuiden; C. Hendrik- sen-Klinkenberg, d., Moerbergplantsoen 39, IJmuiden; H. M. W. Komen-van der Aar, z., Ooievaarstraat 23, Haarlem. ONDERTROUWD: P. J. de Jongste, Dreef 6, Haarlem en M. J. M. van Leeu wen, Schulpweg 466, Velsen (noord), t.a. Haarlem, Londenstraat 83; J. H. Hage- meijer, Parkstraat 27, Westzaan en W. E v. d. Broek, Antillenstraat 13, Santpoort t.a. Breukelen, Flat „Wijdeblik", G. van Doornikstraat; S. E. Mattu, Laan van Ka- naan 20, Beverwijk en E. A. J. M. Donker, Engelmundusstraat 28, IJmuiden, t.a. Oost Flevoland, Dronten, Fokkestraat 5; J. Ke tellapper, Markt 9. Wageningen, en E Beek, Eksterlaan 35, IJmuiden, t.a. IJmui den, Eksterlaan 35; A. de Vroome, Plan- ciusstraat 19, IJmuiden, en G. C. Mudde, Breesaapstraat 3, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Planciusstraat 19; J. Hoek, Steenbokstraat 21, IJmuiden, en G. W. v. d. Bos, van Leeuwenstraat 80, IJmuiden, t.a. IJmuiden, van Leeuwenstraat 80; G. P. de Brouwer, Meeuwenlaan 40, IJmuiden en C. C. En gelhart, Trompstraat 92, IJmuiden; T. A M. Rutte, Pres. Steijnstraat 24, Haarlem en C. C. M. Spanjaart, Paramaribostraat 10, Santpoort, t.a. Santpoort, Paramaribo straat 10; M. C. Roodzant, Leeuweriklaan 9, IJmuiden en C. Lindhout, Gerard Dou straat 26, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Bur gemeester Rambonnetlaan 19; H. Sondorp Lijsterstraat 41, Haarlem en E. M. Schoo- ne, Eendrachtstraat 22, Velsen (noord) t.a. Haarlem, Lijsterstraat 41; R. v. d Ploeg. G. van Assendelftstraat 25 a Heemskerk en W. J. Donkers, Johan van Beemlaan 1, Santpoort, t.a. Heemskerk, Deborah Bakelaan 67; F. J. van Dam Dickmansstraat 60. Haarlem en M. P Duijn, Hoofdstraat 52, Santpoort, t.a. Haar lem, Dickmanstraat 60; J. M. Quakkelaar van den Vondellaan 30, Driehuis en G. Massee. Geelvinckstraat 133, Velsen (noord), t.a. Driehuis, van den Vondel laan 30; N. J. A. Dorenbos. James Ross kade 18 rs. Amsterdam, en T. Douma, de Zandstraat 12, Velsen (noord). GETROUWD: E. A. G. Luppens en V van Duinen, IJmuiden. Lange Nieuw straat 458; C. P. van Eek en M. D van Dillewijn, Santpoort, Hoofdstraat 224; J M. N. M. Booms en A. W. M. Zwanenburg. Driehuis, Feithlaan 20; H. Dukel en M. A Goos IJmuiden, Heerenduinweg 109; Vrugt en W. Ellen. Haarlem, Jacob Geel straat 7; H. J. Spall en R. Seegers. Haar lem, Noorwegenstraat 78; A. Bakker en C. Bulk, Haarlem. Leidsestraat 56 rd.; J C. Moleman en J. H. Luijke. IJmuiden van Nieuwkoopstraat 9; J. M. J. Russ en H. W. Disma. Haarlemmermeer. Markt plein 60; C. C. Dekker en A. M. Groot. Santpoort, Overbildtweg 5; C. H. Franke en A. M. Kossen, Spaarndam, Spaarndam merweg 16; J. Brouwer en F. Holman Badhoevedorp. Akerdijk 193. OVERLEDEN: A. A. Wareman, 65 jr. echtgenoot van J. A. Hendriks. Kruid bergerweg 20, Santpoort; A. P. Rijnders 45 jr. echtgenote van C. H. de Jong, Nelklóan 51, Velsen (noord). J. Wijker. 91 jr., weduwe van H. Amsing, Rijnstraat 4, IJmuiden. In aansluiting op de landelijke actie zal in de gemeente Velsen vandaag, zaterdag 10 juni, een actie voor steun aan Israel worden gehouden. Tot 6 uur vanavond kan iedereen zijn financiële bijdrage afgeven bij de ker ken, de politieposten in de gemeente, het stadhuis en het VVV-kantoor. Tevens zal in alle kerken op zondag 11 juni een van de collecten worden gereserveerd voor deze actie. Zaterdagmiddag zullen de Shindies in het kader van deze hulpactie van 16 tot 17.30 uur beatmuziek spelen op het Marktplein in IJmuiden. (Van onze wielermedewerker) Op de Alkmaarse wielerbaan worden zondag 11 juni nationale baanwedstrijden gehouden met als hoofdschotel een om nium, bestaande uit sprints tijdrit over 1 km en Australische achtervolging. Aan dit omnium wordt deelgenomen door de amateurs Rob Duin (Alkmaar), Cees Stam (Koog a. d. Zaan), Herman Zuiderduin (Lisse) en Gerrie Bruin (Andijk). Er staan voorts verschillende andere wed strijden voor amateurs en nieuwelingen op het programma. Het sluitstuk van de middag vormt een race over 20 km (80 ronden) met deelname van Duin, Stam, Zuiderduin, Bruin, Peter Lissenburg (Haarlem), Ben Ten Tije (Den Haag), Charles Ruikers en de nationale stayer kampioen Dries Helsloot (beiden Amster dam). De wedstrijden beginnen om twee uur. Op zaterdagavond 24 juni komt de Russische amateurploeg op de Alkmaarse baan in actie. (Van onze wielermedewerker) Na een spannende en aantrekkelijke strijd is de sportweekronde van Bever wijk, die vrijdagavond door de Bever wijkse rennersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adrichem" werd gehou den en waarvoor de belangstelling enigs zins tegenviel, op naam gekomen van Herman Hoogzaad. De tengere knaap uit Venhuizen vorig jaar ook al triomfa tor in de aardbeienstad had reeds in de eerste koershelft met zes makkers een ronde voorsprong genomen en bleek in de slotfase over voldoende reserves te be schikken om zich van zijn naaste rivalen Jan Serpenti, Aad Duyker, Rob Duin en Leo v.d. Berg te ontdoen. Routiné Jan Rol stak Hoogzaad daarbij een helpende hand toe. Aan deze Beverwijkse sportweekronde namen 65 amateurs deel. Zij zaten nog maar amper goed en wel in het zadel of Van Borre, Duyker, Van de Berg, Duin, Koster, Schilder en Troost gingen er ge zwind vandoor. Alleen Serpenti en Hoog zaad konden na een felle jacht bij de zeven demarranten aaqhaken. (/oor Schil der en de Velsenaar Cees van Borre, die door een lekke band werd geplaagd en nog maar heel weinig meeval heeft ge kend dit seizoen, was de pret slechts van korte duur. De zeven overgebleven aan voerders zetten de opmars onverdroten voort en fietsten het peloton op één ronde achterstand. Nauwelijks hadden zij dit huzarenstukje voltooid of Duin en Van de Berg beraamden met stayerkampioen Helsloot een nieuwe ontsnapping. Ook Hoogzaad, Duyker en Serpenti kregen met een aantal „gedubbelden" aanslui ting. Kort voor het einde ontsnapte Hoog zaad met steun van Rol uit deze nieuwe kopgroep en hij legde onbedreigd beslag op de zege. De uitslag: 1. H. Hoogzaad, Venhuizen, de 75 km in 1.40.26; J. Serpenti, Wijk aan Zee; 3. A. Duyker, Beverwijk; 4. R. Duin, Alkmaar; 5. L. v.d. Berg, Noordwijk; 6. A. Koster, Leeuwarden; 7. R. Troost, Zaandam; 8. J. Rol, Alkmaar op 1 ronde; 9. C. Leunis, Amsterdam; 10. J. Aldershof, Haarlem. (14. C. van Borre, Velsen, 15. R. Schell, Haarlem; 17. Ton Blom, Haar lem; 19. L. de Vries, Heemskerk). De kopgroep in de Ronde van Be verwijk. Rechts de uiteindelijke winnaar, Hoogzaad. De huis-aan-huis collectes in Be verwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee ten bate van hulp aan Israel zijn vrij dagavond een geweldig succes gewor den In totaal werd in deze drie plaat- Het steeds groter wordende sortiment op de groentenveiling „Kennemerland" in Beverwijk was deze week met uit zondering van de sla, zeer duur. In vak termen sprak men van „brandduur" voor de tijd van het jaar, want wilde men nu een kilo spinazie kopen, dan kon men niet beneden 50 cent per kilo terecht. De prijzen liepen op tot 117 cent per kilo. Bloemkool was ook duur en noteerde tot 119 cent per stuk in de markt. Bos- peen is schaars en daardoor duur. Er moest nog tot 117 cent per bos voor wor den betaald. De waspeen was nog duur der, hier kwamen de prijzen tot 140 cent per kilo. De prijzen van de andijvie va rieerden van 14 tot 38 cent per kilo, pos telein liep in prijs op tot 94 cent per kilo. Ook hiervan was de aanvoer maar matig. Rabarber moest het deze week met een ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING ietwat gedrukter prijs doen, want de no teringen lagen tussen 13 en 26 cent per bos. Radijs is nog altijd aan de markt met prijzen die tussen de 14 en 27 cent per bosje schommelden Sla wilde niet erg; het is momenteel een hoofdartikel aan de veiling, de prijzen kwamen niet hoger dan 11 cent per krop, maar lang niet alles kon worden verkocht, zodat van de week enige duizenden kisten sla doordraaiden. Tomaten gingen grif weg en brachten van 70 tot 110 cent per kilo op. Voorts waren er ook nog enige bij zonder dure groentensoorten. Een kilo asperge werd tot 480 cent ver kocht, peulen brachten van 410 tot 490 cent per kilo op en de iets toenemende aanvoer van sperziebonen ging ook nog grif weg tot 400 cent per kilo. Bosbieten en spitskool roepen al weer najaarsher inneringen op, maar waren toch goed te verkopen tot respectievelijk 62 cent per bos en 42 cent per kilo. De kasaardbeien blijven ook goed op prijs. Er werd van 65 tot 108 cent per doosje voor betaald. De noteringen waren vrijdag: aardbeien 65-108, andijvie 14-38, asperge 280-480, bloemkool 45-119, bospeen 70-117, bosbie ten 48-62, sla 5-11, spinazie 50-117, sper ziebonen 360-400, postelein 45-94, rabar ber 13-26, waspeen 80-140, tomaten 70- 110, spitskool 31-42, radijs 14-27 en peu len 410-490. sen de schitterende som van 1 26.245,47 bijeen gebracht. Bever wijk spande als gemeente met het grootst aantal inwoners de kroon met f 18.000,inclusief Wijk aan Zee). Heemskerk maakte eveneens een goede beurt met 8245,47. De ge- improviseerde bliksemacties munt ten uit door een perfecte organisatie. Heel belangrijk was het groot en thousiasme, dat de honderden collec tanten aan de dag legden. Op een enkele uitzondering na werden zij overal erg vriendelijk ontvangen. Ge lukkig beperkten de reacties van .Wij geven niet aan Joden" zich tot een en keling. Waarschijnlijk was het resultaat van de acties nog aanmerkelijk hoger geweest, als niet de wapenstilstand in het Midden Oosten reeds een feit was ge weest. De organisatoren in Beverwijk hebben besloten vandaag geen straatcol lecte meer te houden, nu de eerste actie zo'n overweldigend succes is geworden. In Beverwijk was huize Scheijbeeck het centrale punt van de actie. Ruim >;-> f f: Met man en macht wordt er de laat ste dagen gewerkt aan de verbetering van de afrit naar de Velser tunnel van het Verkeersplein Noord. De bestrating is half opengebroken en heeft plaats moe ten maken voor een dikke laag asfalt. Zodra de ene helft gereed is. komt de andere helft aan de beurt. Verwacht mag worden, dat binnen enkele dagen het werk gereed zal zijn Nu het verkeer over slechts één rij baan geleid wordt, ontstaat enige ver traging, doch deze is niet hinderlijk, •-vt; f -,v?lpfSR; driehonderd collectanten meldden zich spontaan. Dit aanbod was echter zo over stelpend groot, dat lang niet van de diensten van iedereen gebruik kon wor den gemaakt. Op de centrale post heerste een leuke sfeer tijdens de bedrijvige uren van tellen. Die opwindende be- zigheic^ werd telkens onderbroken door melden van tussenstanden, die met ge juich werden begroet. De gezelligheid werd voorts nog verhoogd door het laten horen van Israëlische muziek. In Bever wijk zal, indien het Rode Kruis daarom vraagt, de volgende week een donoractie worden gehouden. In Heemskerk, waai- de Morgenster- kerk het centrale punt was, heerste even eens een laaiend enthousiasme. Het is daar een goede gewoonte, döt praktisch de gehele bevolking bij toerbeurt bij collec tes wordt ingeschakeld. Voor dat doel is indertijd een uniek collectesysteem op kaart gebracht. Reeds om even over ach ten kwamen de eerste collectanten hun bussen inleveren. Om tien minuten voor negen werd onder grote spanning de eerste tussenstand be kendgemaakt. Reeds toen was er ruim vierduizend gulden binnen. Bij de actie in Heemskerk hebben met name de jonge ren zich onderscheiden. Velen gaven zich ook op als bloeddonor. VAN DE IJMOND HEROPENING FOTOZAAK Foto Loek Anderson N.V. heeft na een maandenlange voorbereiding en een ingrij pende verbouwing de zaak aan de Ken- nemerlaan kunnen heropenen. De tijd van behelpen in de caravanshop voor de win kel is voorbij en het resultaat van de volledige modernisering kan tot grote voldoening stemmen. Alle foto- en filmapparatuur heeft nu een ruime plaats gekregen in een over zichtelijke opstelling. Een noviteit is de zelf keuze-wand. In een aparte projectiezaal kunnen de klanten ter plaatse een demonstratie van films en filmapparatuur bijwonen. Het scherm in deze zaal wordt elektrisch be diend. Het foto-atelier is uitgebreid met de modernste verlichtingsapparatuur. Geen felle lampen meer, maar gebruik van indirecte verlichtingsmethoden, die het mogelijk maken thans ook kleurenfoto's in het atelier te maken, omdat de ver lichting het daglicht benadert. Ook de donkere kamer is geheel ge moderniseerd en voldoet nu aan hoge eisen. De verbouwde zaak is zaterdagmiddag om 2 uur geopend met medewerking van de IJmuider Harmonie en de drumband „Voorwaarts". x»o<xxxxxvwoofr<yx)oooooooocooo(xx^xxxxxx»orxxv3oooooooc« WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden 3 betaald, daar de bezorgers op donder- J dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5