Kotter Willem Alexander 1 f E L0 1 VETERANEN VAN ZES OORLOGEN Ruim honderd deelnemers voor eerste „IJmuider Pierenrit" „Willem Barendsz" terug in IJmuiden M VN-troepen uit Israel SECRETARESSE RECEPTIONISTE INSTITUUT PONT X albert IN DE VISHAL EN OP ZEE Zeeman was te laat Aanhangwagen wipte over vangrail Ex-SS'er Reinhard in Baden Baden voor rechtbank \ji Maarschalk Amer vervangen door generaal Fawzi Havenberichten THUIS CHEF RECREATIE ASSISTENTEN leerling- verkoopster verkoopster V de \KRANTË kunt U niet missen -geen dagl MAANDAG 12 JUNI 1967 VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET India verloor 14 man Legermutaties in Egypte MARIJTJE VAN DUIJN RENS BOONTJES „Als ik op mijn gemak wil zitten, ga ik altijd in bad. Dat is het laatste plekje waar mams mij zoekt!" Ter gelegenheid van de komende festiviteiten, welke in verband staan met de officiële ingebruikneming van de nieuwe IJmuidense havenmond op donderdag 15 juni, heeft het bestuur van de automobielvereniging „De Rijmonders" uit IJmuiden besloten om jaarlijks een zogenaamde „IJmui der pierenrit" uit te schrijven. Het organiserend bestuur stelt zich voor aan deze puzzelrit een wisselbeker te verbinden voor de best geklasseerde A- of B-klasser. Zaterdagmiddag om één uur zijn aldus voor de eerste keer honderdveertien deel nemers vertrokken bij het paviljoen Zuid pier op het IJmuidense strand, om de on geveer negentig kilometer lange pieren rit af te leggen. Er werd in drie klas sen gereden. De eerste prijs in alle drie klassen bestond uit een hele dag varen en vissen voor twee personen op een kotter, met na afloop een visdiner. Deze vistocht gaat buiten de pieren van IJmuiden Voorts waren er nuttige en mooie ge schenken voor de auto en de huishouding te behalen, terwijl er een algemene prijs voor alle deelnemers werd uitgereikt door middel van een verloting. Deze prijs bestond uit een reis voor twee personen per „Tor Anglia" heen en weer naar Engeland. Bovendien werd aan iedere deelnemer een blijvend aandenken ter hand gesteld. Deze fraaie prijzen waren echter niet zo maar te winnen; de pierenrit was een rally, waaraan de bedreven rgder in de A-klasse zijn handen vol had, de minder geroutineerde in de B-klasse zgn kennis kon testen en waarin de aspirant-rijders Aanvoer van maandag In IJmuiden werden hedenmorgen door eenentachtig vaartuigen aangevoerd 7720 kisten vis, 38.00 kilogram tong en 850 stuks stijve kabeljauw. Bij deze aanvoer waren 340 kisten schelvis, 120 kleine kis ten schelvis, 1350 wijting, 180 kleine kis ten wijting, 240 gul en kabeljauw, 2600 kleine kisten gul, 800 kleine kisten ha ring, 40 makreel, 30 kleine kisten ma kreel, 1750 schol, 45 tarbot en 595 varia Per kilogram werd, in guldens betaald voor: heilbot 5.50-3.60, tarbot 4.50-4; gr. tong 5.19-4.88, grootmiddel tong 3.65-3.20; kleinmiddel tong 2.97-2.55, tong een 3.26- 2.69, tong twee 3.28-2.70, zalm 5.50-4.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 130-98, middel kabeljauw 118-92, grote en middel koolvis 107, grote leng 66, grote wolf 102. Per tien stuks: grote kabeljauw 106-92 middel kabeljauw 51-43. Per 50 kilogram: grote schelvis 57-52, middel schelvis 58-50, kleinmiddel schel vis 43-37, schelvis een 37-25, schelvis twee 38-22, kabeljauw een 51-36, kabeljauw twee 32-27, kabeljauw drie 22-18, schar 27-22, poon 12-6, haai 42-35, wijting ger stript 22-15, wijting dicht 17-10, makreel 36-14,20, tarbot 154-84, tongschar 90-66. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 120 kisten schelvis, 60 kleine kisten schelvis, 170 wijting, 70 klei ne kisten wijting, 50 gul en kabeljauw, 750 kleine kisten haring, 228 kleine kis ten makreel, 40 schol en 500 kilogram tong. In alle vroegte zondagmorgen trof een surveillance-auto van de Velser politie op de Willemsbeekweg een dronken En gelse zeeman aan. De man zei naar zijn schip te moeten, waarop de politieman nen hem daarheen brachten. Ter plaatse aangekomen, bleek de boot reeds te zijn uitgevaren en zich juist tussen de pieren te bevinden. Via de kustwacht werd de kapitein ervan op de hoogte gesteld, dat een bemanningslid nog op de wal stond. Een afhaalboot werd uitgezet en even la ter koerste de Engelsman naar zijn boot. in de C-klasse veel ervaring konden op doen. De strijd werd gestreden in de gemeen ten Velsen en Haarlem, terwijl de rijders in de contreien van Spaarndam ook enige voetangels en klemmen te wachten stonden. De laatste deelnemers arriveerden om streeks kwart over zes aan de eind streep, die zoals gebruikelijk was gesi tueerd nabij het paviljoen Schoonenberg aan de Minister Van Houtentaan in IJmuiden. Doordat enkele rijders een protest had den ingediend de routebeschrijving kon op sommige punten op verschillende wijze worden geïnterpreteerd liet de uitslag enige tijd op zich wachten. De prijswinnaars werden tenslotte door de voor deze rit speciaal aangestelde voorzitter, de heer J. Huisman, bekend gemaakt. In de A-klasse eindigden de equipes Lakemond-Unen uit Amsterdam en Berendsen-Wonink uit IJmuiden res pectievelijk op de eerste en tweede plaats met 152 tegen 153 strafpunten. In de B-klasse werden de heren Van den Burg- Blokker uit Den Helder met 180 strafpun ten nummer één, gevolgd door de equipe Jordaan-Visser uit IJmuiden, eveneens met 180 punten tegen zich. Het echtpaar Sijtsma uit Heemskerk behaalde in de C-klasse met 362 strafpunten de eerste plaats, terwijl de tweede plaats vader en zoon Molema uit IJmuiden met 459 straf punten toekwam. De wisselbeker werd gewonnen door de prijswinnaar in de A-klasse; de heren Lakemond en Unen. De heer en mevrouw Rijke uit IJmuiden werden tenslotte de gelukkige winnaars van de reis naar Engeland. Een gelukkig niet-alledaags ongeval heeft zich zaterdag voorgedaan op de Rijksweg nabij de Velsertunnel. Daar reed in noordelijke richting een 43-jarige walsmachinist uit Haarlem in een perso nenauto, met daarachter gekoppeld een aanhangwagen waarin kisten met visaf val. Op een gegeven moment raakte de aanhangwagen los, reed tegen de vangrail aan, sloeg er finaal overheen en kwam midden op de westelijke rijbaan terecht. Ofschoon de wegen op dat moment druk werden bereden konden de weggebrui kers de obstakels toch nog ontwijken, zo dat er zich geen ongelukken hebben voor gedaan. BADEN BADEN (A.P.In Baden Baden begint vandaag het proces tegen de 55-jarige Helmuth Reinhard, tijdens de Tweede Wereldoorlog hoofd van de Gestapo in Noorwegen. De voormalige SS-majoor wordt beschuldigd van moord en de deportatie van 530 Noorse joden naar Auschwitz. Zijn eigenlijke naam is Patschke. maar hij heeft in de nazitijd ziin naam laten veranderen in het meer „arisch" klinkende Reinhard. Hij wordt verder beschuldigd van me deplichtigheid aan het doodschieten van vier Noren. Reinhard heeft ontkend een Noorse verzetsstrijder te hebben ver moord. Hij zegt uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Na een reis van ruim zeven maanden, die door een deel van de bemanning ge heel is meegemaakt, keert de zeesleepboot „Willem Barendsz" van N.V. Bureau Wijs muller vandaag maandag 12 juni in IJmuiden terug. De „Willem Barendsz heeft een reeks sleepreizen in de zuide lijke Atlantische Oceaan achter de rug en sleept vandaag in IJmuiden binnen het KNSM-vrachtschip „Achilles" (5711 brt.), dat in de Atlantische Oceaan ter hoogte van de Azoren machineschade opliep en door de „Willem Barendsz" naar Amster dam moest worden gesleept voor repara tie. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 15198 De sleepboot verliet IJmuiden eind ok tober van vorig jaar. Van Vlaardingen leidde de reis toen met een baggermolen en twee bakken naar Rio de Janeiro. Van Rio de Janeiro werden vervolgens drie tanklichters naar Belem gesleept en daar na een 11.380 ton groot drijvend droog dok van Rio de Janeiro naar Trinidad. Op deze reizen stond het schip onder com mando van kapitein A. Kleingeld uit Oost zaan. ^Daarna kwam kapitein O. Edelenbosch weer aan boord. Hij zette met de sleep boot van Las Palmas koers naar Buenos Aires en versleepte op die reis het hef eiland „Rio Parana". Dit hefeiland was door de sleepboot „Utrecht" van Amster dam naar Las Palmas gebracht. Van Buenos Aires kwam de „Willem Barendsz weer Noordwaarts om onderweg te gaan naar Laguaira, Venezuela. Daar werd het Griekse vrachtschip „Simba" vastgemaakt, dat voor reparatie naar Rotterdam moest worden gesleept. In het Kanaal werd de „Simba" overgegeven aan de sleepboot „Utrecht", waarna de „Willem Barendsz de sleepreis met het casco van de 46.100 ton grote bulkcarrier „Norseman" uit voerde van Liverpool naar Haverton Hill on Tees. Van Haverton Hill on Tees aan de Engelse oostkust stak de sleep boot begin juni weer in zee om onderweg te gaan naar de positie van het vracht scrip „Achilles", dat met machineschade in de Atlantische Oceaan onderweg was van West Indië naar Amsterdam. In het midden van vorige week werd vastge maakt en daarna resteerde de „Willem Barendsz" bemanning een kalme en snelle sleepreis met deze KNSM-'er naar IJmui den. Tijdens een reünie van Amerikaanse oud-strijder», ontmoetten vijf mili tairen, die samen in zes oorlogen hebben gevochten, elkaar bij een antieke vuurmond. Van links naar rechts: Spaans-Amerikaanse oorlog; Vera Cruzde beide wereldoorlo gen; Korea en Vietnam. Eén van de nieuwste aanwinsten van de Urker vissersvloot, de UK 31, heeft in het afgelopen weekeinde zijn proefvaart gemaakt. De kotter kreeg de naam „Prins Willem Alexander". Schipper is de heer E. Kramer. (Van onze reisredacteur) ASHDOD Twee bataljons troepen van de Verenigde Naties zijn gisteren aan boord van het Joegoslavische passa giersschip „Istra" uit de nieuwe Israëli sche haven Asjdod geëvacueerd. In to taal werden zeshonderd man afgevoerd, bestaande uit een bataljon Joegoslavische en een bataljon Indische troepen. De Indische troepen zouden vanochtend vroeg in Cyprus aan land gaan en daar op verdere instructies wachten. In de loop van de dag zal nog een contingent Indi sche manschappen naar Cyprus worden overgebracht. De Joegoslaven keren naar hun eigen land terug. De commandant van het Indische batal jon zei mij dat bij de strijd om Gaza veertien Indische V.N.-soldaten werden gedood en 35 gewond. De gewonden zul len per vliegtuig worden afgevoerd. CAIRO (Reuter) In Cairo hernam het leven gisteren zijn normale gang na de mededeling van president Nasser dat hg aanblijft als president. Het schgnt, dat niet alleen Egyptische betogers en Arabische leiders maar ook de hoogste Russische leiders een beroep op de presi dent hebben gedaan terug te komen van zijn eerder genomen besluit om af te treden. De president maakte gisteren een aan tal mutaties in de legerleiding bekend waarvan de voornaamste de vervanging van maarschalk Amer door generaal Mo hammed Fawzi als opperbevelhebber van de Egyptische strijdkrachten was. Nasser aanvaardde voorts onder meer het ont slag van de commandanten leger, lucht macht en marine. Generaal Fawzi was tot dusver stafchef van de strijdkrachten. Nasser stemde verder in met een Arabi sche topconferentie op een nader te be palen plaats en tijdstip. Het grootste deel van de ongeveer 100.000 tot 125.000 Egyptenaren die zich in de Sinaï bevonden, ontkwam volgens Israel naar de westelijke oever van het Suez-kanaal. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Temar, van Londen; Gazelle, Rochester, Koog aan dé Zaan; Ketty, Isle of Grain; Helmsdale, Londen, Wormerveer; IJstroom, Dagenham; Mosel, Man- tyluoto; Deborah, Ipswich; Black Prince, Kristiansand; Anne Bogelund, Southampton! IJmuiden; Zaanstroom, Huil; Swift-3, Londen; Lydia-W., Blankaholmen, IJmuiden; Anna, Skutskaer, Zaandam; Kathe Hamm, Turku, Be verwijk; Beth, Athos. Velsen; Brittenburg, Newcastle; Luise Emilie, Hamina, Beverwijk; Ute Heike, Rotterdam, IJmuiden; Olawa SZN 58, Stettin, IJmuiden; Nemirovich Danchenko, Le Havre; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Buka, Londen; Wotan, Dagenham; Bencol, Greenwich! IJmuiden; Torun, Lagos. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Skaumor, naar Monrovia, IJmuiden; Braconda, Curagao; Orphee, Antwerpen; Philetas, Piraeus; Helëne Schepers, Kopenhagen; Camerounkust, Rouaan; Jean-E., Londen; Norse King, Curagao; Hastedt, Rotterdam. Beverwijk; Annie-G., Exmouth, IJ muiden; Jetty, Ala, Zaandam; Advent, Bridge- water, IJmuiden; Black Prince, Kristiansand; Vliestroom, Leith; Daphnis, West-Indië; Velox, Londen, IJmuiden; Bakala, Hamburg; Liei, Aalborg; Jongkind, Huil. Zondag te IJmuiden aangekomen: Cities Ser vice Norfolk, van Lake Charles; Flensburg, Rotterdam; Aardenburgh, Norrkoeping; Toften, Karlstad; Amberley. Dover; Peperkust. Antwer pen; Holmsand, Kemi, Zaandam; Rheinland, Bremen; Offshore-1, Harwich, IJmuiden; Volk- hovges, Archangel Shropshire Bremen; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Thea, Londen; Claus, Londen; Tiger, Leith; Byblos, Hamburg; Va- mos, Huil; Dania, Kopenhagen; Flora, Bremen, IJmuiden; Draco, Aarhus; Waterland, Hamburg; Inio, Ingoe; Corona, Rauma; Steady, Falmouth, IJmuiden; Jenjo, Exeter. IJmuiden; Joost, Stocka, Zaandam; Tri to, Dublin; Cristel, Vas- teras; Gebina, Helsinborg. Zondag vertrokken van IJmuiden: Mabel War wick, naar Vitoria, van IJmuiden; Eny Hojs- gaard, Avilez, IJmuiden; Grönnebek, Antwer pen. Hontestroom, Sheemess; Moisie Bay, Seven Islands, IJmuiden; Santa Fé Pioneer. Vene zuela; Vulkan, Kirkeness; Ketty, Antwerpen. Maandag te IJmuiden aangekomen: Hoechst, van Port Said; Archimedes, Antwerpen; Balje, Hamina, Beverwijk; Kamerad, Stocka; Tor Anglia, Immingham. Maandag vertrokken van IJmuiden: Lydia-W., naar Teignemouth, IJmuiden; Sagamore, Seven Islands, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) SLEEPVAART Cycloop en Junior, 11 juni werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, voert 11 juni werkzaamheden uit ter hoogte van Portland (Australië). Gelderland, 10 juni aangekomen te Marsa «1 Brega (Libye), met caisson van Messina. Groningen, 1 juni ter hoogte van Djibouti. Hector, 10 juni aangekomen te Bremen met ponton van Milfordhaven. Jacob van Heemskerck, 10 juni vertrokken van Djibouti met „Neptune 6" naar Marseille. Noord-Holland, 1 juni aangekomen te Singa pore. Stentor, 11 juni vertrokken van Gravesend met twee bakken naar Vlaardingen. Utrecht, 11 juni stationsdienst in Kanaal. Willem Barendsz, 12 juni verwacht te IJmuiden met „Achilles" (machineschade) uit Atlan tische Oceaan. Heden is rustig ingeslapen, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder echtgenote van CORNELIS MEERHOF op de leeftijd van 67 jaar. C. MEERHOF kinderen, klein- en achter kleinkinderen. IJmuiden, 11 juni 1967 Lange Nieuwstraat 144 Corr. - adres Meerweidelaan 23^ Velsen (Noord) De overledene is opgebaard in het Uitvaartcentrum Eemstraat 27, IJmuiden. Gelegenheid tot bezoek van 15-16 en van 19-20 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donderdag 15 juni a.s. om 14 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. Vertrek Lange Nieuwstraat 13.15 uur. Aan huis geen bezoek. Na een langdurig en smartelijk lijden, ging van ons heen, mijn lieve man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader op de leeftijd van 71 jaar. J. BOONTJES - LIGTHART kinderen, klein- en achterklein kinderen IJmuiden, 9 juni 1967 Lekstraat 40 Corr. - adres Tuindersstraat 66 De overledene is opgebaard in het Uitvaartcentrum, Eemstraat 27, IJmuiden. Gelegenheid tot bezoek van 15-16 en van 19-20 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 14 juni a.s. om 14 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden-Oost. Vertrek Tuindersstraat 13.15 uur. Aan huis geen bezoek. DIRECTIESECR., vóóropl.: Gym., HBS, MMS. BUREAUSECR., vóóropl.: Mulo, HBS 3-4 jr. 10 mnds beroepsopleiding voor meisjes; daglessen. 10 maands beroepsopleiding voor meisjes met 4 jr. Gym, HBS, MMS, Mulo; daglessen. Inschrijving geopend. Aanvang september. VROEGTIJDIG AANMELDEN DRINGEND AANBEVOLEN Prosp. op aanvrage. Oude Gracht 71 - Haarlem. Tel. 14517. Bij de gemeente Velsen wordt gevraagd een die zal worden belast met de dagelijkse lei ding over een aantal buitendienstambtenaren. Het dienstonderdeel is speciaal betrokken bij de directe contacten tussen overheid en jeugd op straat, bij sport, spel en vrijetijdsbesteding van jongeren. Van de te benoemen functionaris wordt ver wacht. dat hij niet alleen behoorlijke con tacten kan onderhouden met diverse, bij het werk betrokken instanties, maar vooral ook dat hij door zijn persoonlijkheid het voor dit werk noodzakelijke overwicht zal hebben en dat hij voldoende praktisch organisatie-ver mogen bezit voor concrete oplossingen. Kennis van en ervaring met ongeorganiseer de jeugd strekt tot aanbeveling. Salarisgrenzen van ƒ802.- tot ƒ1045.- bruto per maand, te verhogen met de gebruikelijke toelagen. AOW- en AWW-premie komen voor rekening van de gemeente. Voor het verkrijgen van een woning zal alle medewerking worden verleend. Sollicitaties met volledige inlichtingen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de directeur van de dienst voor de lichamelijke op voeding, enz., p/a Stadhuis Velsen te IJmuiden Voor ons filiaal, Bloe- mendaalseweg 139 te Santpoort, vragen wij: De hr. B. G. te Beest, bedrijfsleider van dit filiaal, zal u gaarne alle gewenste inlich tingen verstrekken (te lefoon 0 2560 - 8634) 9 heijm nw nr,,i

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4