De wind kan Algemene Bank Nederland Doden in het verkeer VEENINGA PANDA EN DE MEESTER^DRINKER POLLE, PELLI EN PINGO ïgestipt RECHTER TIE EN HET ANDERE ZWAARD KAMMETJE FOK Thuis sparen met rente? Girosparen Kapitein een half jaar uitgesloten Tuingereedschappen Asbestbloembakken DINSDAG 13 JUNI 1967 11 Ons vervolgverhaal Een romantfech verhaal door Richard Mason Spaarrekening VOOR VADER: nu gebleven Kort nieuws Maand ontzegging voor gezagvoerder van Prins der Nederlanden Busongekik in Spanje eist tien mensenlevens Kees Stip wijn is niet duur! j fVMMWIA 66) Hij liet er geen gras over groeien, maar rapporteerde de kwestie onmid dellijk aan de brigadier en ik ver moed dat hij verwachtte dat Sabby's ontslag er het gevolg van zou zijn, zo niet een flinke straf voor mij. Ik wachtte angstig en vol spijt af en hield mezelf voor, dat mijn woede misschien Sabby haar baantje en ons geluk kon kosten. Het huis waarvoor we plannen hadden gemaakt en dat nog altijd een onvervulde droom was, zou dan nooit werkelijkheid kunnen worden. Ik begon mezelf af te vra gen, of ik het over me zou kunnen verkrijgen om naar Fenwick te gaan en zo te vleien en te pleiten, dat hij het er verder bij zou laten. Het leek krankzinnig, alles in het honderd te gooien omdat je te trots en te boos was om voor vijf minuten een hui chelaar te zijn. Maar het was al te laat. Ik werd bij de brigadier op kantoor geroe pen. Hij kwam onder Sabby's les binnen en glimlachte eerst tegen Sab by en toen tegen mij. Daarna fluister de hij me toe: „Mag ik even een woordje met je spreken?" Ik ging de klas uit en probeerde niet schaap achtig te kijken, omdat Fenwick er bij zat; en Fenwick zelf probeerde te kijken alsof hij „er buiten stond". „Ga even zitten, wil je?", zei de brigadier. „Neem een sigaret. Hoe gaat het met de Japanse lessen?" „Ik begin juist een goed .eind op streek te raken", zei ik. „Daar ben ik erg blij om. Vind je het nog altijd interessant?" „Ja, heel interessant". „Dat is het voornaamste. Het be langrijkste van alles, vind je niet? Veel belangrijker dan een natuurlij ke aanleg. Vroeger geloofde ik niet, dat schildpadden hazen aan konden, maar natuurlijk is het waar. Ik heb eens een jonge knaap in Cambridge gekend Hij vgrtelde me een lang verhaal en gaf me nog een sigaret. Toen vroeg hij naar mijn vakantie en ik vertelde hem over Jali Tal. Ik zei dat ik er met iemand was geweest en daar informeerde hij verder niet naar; alleen naar de pony's en de bergen. We praatten wat over de Himalaya en toen kwam op ,de een of andere manier het gesprek op Bur ma. Hij zei dat het wel erg cru was, maar of ik het erg vond hem de lit tekens van de zweren te laten z\en, die jk in de rimboe had opgelöpen, want die interesseerden hem buiten- gewopn. Ik trok mijn lange sok naar orm laag én hij wreef zachtjes met zijn vinger over de gevlekte plek, waar het vlees was ingezonken, alsof het door scherp zuur was weggebeten. Ik hoorde de anderen uit de klas ko men. Ik trok mijn tweede sok naar beneden en liet hem nog een zweer zien, alleen deed die nu geen pijn meer; het was een trofee geworden. „Wel", zei de brigadier, „ik ben bang dat ik je wat lang heb opge houden, maar ik heb zo weinig gele genheid, mijn studenten goed te le ren kennen. O ja, dat is waar ook", vervolgde hij terloops. „Ik zal geen namen noemen, maar iemand heeft me verteld dat er 't een of andere gerucht gaat over jou en miss Wei. Het is heel vleiend voor je ze is zo charmant, vind je niet? Ik wou dat ik nog niet te oud was om zo'n geruCht over mij te laten rondgaan. Maar maak je niet bezorgd: geruch ten verdwijnen vanzelf". Ik wilde zeggen: „Ik hou van miss Wei", al was het alleen maar om te tonen, dat ik het niet voor hem ge heim wilde houden; maar zijn ogen zeiden: „Ik weet het, vertel me maar niets". Het waren fijne, grijze ogen, die een beetje geamuseerd keken. Ik dacht: „Jij bent een beste man en als ik bij jou ben, kan ik voelen dat je ook uit mij de goedheid naar boven haalt; precies zoals ik bij Fenwick al mijn venijn en kleinzieligheid naar buiten voel komen". Maar ik zei aljeen: „Ik hoop dat miss Wei er niet door in verlegen heid komt". „Ze is niet het soort meisje, dat daar slapeloze nachten over heeft". Toen ik Fenwick aan de lunch zag, zei ik niets tegen hem, maar toen hij om het zout vroeg, gaf ik het hem door en hij zei: „Dank je". Later gaf ik hem het brood en hij zei: „Dank je zeer". Het was Sabby, die het huis vond. Ze onderhandelde met de eigenaar, die naar Karachi zou verhuizen, en ze nam het gemeubileerd voor zes maanden. Ik mocht het niet zien, eer ze klaar was. Sabby werkte niet altijd 's och tends op school en als ze vrij had, besteedde ze haar tijd aan het kopen van dingen, die nodig waren. Maar wat ze kocht, wilde ze me niet ver tellen. „Je zult heel gauw zien", zei ze. „Maar ik zou ook graag wat willen kopen". „Nee, jij bent vlijtige student. Ik wil huis klaar hebben en dan kun je komen." Ik leende Bahadur aan haar uit. Hij ging met haar winkelen en trok met haar naar het huis, maar hij hield te veel van haar om mij haar geheimen te verraden. Ik vroeg hem, of het een aardig huis was. „Het is niet groot", zei hij. Denk je dat ik het mooi zal vin den?" „Ik denk dat sahib alle huizen met miss Wei mooi vindt". Ik vertelde Rosie, dat ik het hotel zou verlaten. Ze zei: „Je ziet dat het er niets op aankwam wat ik deed; het gevolg is toch hetzelfde. Als ik had toegelaten dat je met me flirtte, zou je zijn weggegaan. En omdat ik het niet toeliet, ga je nu toch weg. Je zult me vaarwel moeten kussen". „Om je de waarheid te zeggen, zou ik niet helemaal weg willen", zei ik. „Ik zou het prettig vinden als ik hier een bed had en een paar dingen kon achterlaten. En ik zou dit hotel ook graag als mijn adres willen opgeven". „Je hoeft Rosie hejemaal niets uit te leggen". „Ik zal natuurlijk de huur beta len". „Er is geen huur te betalen". „Nu, laten we het dan een huur- voorschot noemen", zei ik, „zodat je eraan denkt, dat je tegen de mensen zegt dat ik hier woon". „Ik zal er best aan denken, dat je hier nog woont. Ik ben niet voor niets Rangoon-Rosie". (Wordt vervolgd.) ADVERTENTIE U kunt storten op postgirorekening no. 757800 t.n.v. Spaarrekening Algemene Bank Nederland, Amsterdam, onder vermelding van de gekozen spaarvorm: Spaarrekening of een der vijf Spaardeposito's. Direct beschikbaar f 2.000,per maand: één maand opzegging voor hogere bedragen Minimum storting en -saldo ƒ10, Spaardeposito Drie maanden opzegging Minimum storting en -saldo 100, Spaardeposito Zes maanden opzegging Minimum storting en -saldo ƒ100, Spaardeposito Eén jaar opzegging Minimum storting en -saldo 100,— Spaardeposito Achttien maanden vast Minimum storting en -saldo ƒ100, Spaardeposito Twee jaren vast Minimum storting en -saldo ƒ100, De negentienjarige Joh. Kool uit Eg- mond-binnen is aan de gevolgen vart een hem op de bromfiets overkomen onge luk overleden. Het slachtoffer kwam op het fietspad tussen Alkmaar en Egmond in botsing met een andere bromfietser, waarbij hij op de rijweg werd geslin gerd. Een uit de richting Egmond'nade rende automobilist kori hem hem niet meer ontwijken en overreed hem. In Dieren (gemeente Rheden) is op de voorrangsweg Arnhem-Zutphen de zeven tigjarige bromfietser W. B., oud-onder wijzer te Gouda, dodelijk verongelukt. Zonder acht te slaan op het verkeer stak hij plotseling de autoweg over. Hij werd aangreden door een uit de richting Zut- phen komende personenauto. De 27-jarige Duitse constructiewerker K. D. Javob uit Duisburg is op zijn brom fiets in Rotterdam aangereden door een trekker met oplegger. De bromfietser kwam ten val, waarna de achterwielen van de oplegger over zijn hoofd reden. De man was op slag dood. Op de Gerrit Jan de Jonghweg in Rotterdam is de 51-jarige brekerijknecht C. W. F. Hubregtsen uit Rotterdam met zijn fiets onder een vrachtauto geraakt en gedood. In het Sint Elisabethziekenhuis te Til burg is overleden de te Veldhoven wo nende 31-jarige Marokkaan E. Y. Bou- laghmoud, die bij een hem te Veldhoven overkomen verkeersongeval ernstig was gewond. Op de rijksweg Venlo-Roermond in de ADVERTENTIE en van NATURALISTEN GED. OUDE GRACHT 62 - HAARLEM TELEFOON 11269 COP. MART EM TOONDER iVN.,. rT. rA. 71. Professor Kalker zegt, dat de verdwijn-drank uiterst gevaarlijk is!" riep Jollipop door de telefoon tegen generaal Dondersteen. „Hij probeert zich te her inneren waar het gevaar schuilt als U dus een ogen blikje geduld hebt.Hij zweeg en wierp een vragen de blik op de peinzende geleerde. „Wat was het ook weer?" vroeg deze zich dubbend af. „Wat is er mis met deze vloeistof? Jaof ehja, natuurlijk! Ver nietig deze voorraad onmiddellijk, Pampa. Gooi alle flessen in de haard, terwijl ik intussen even denk Panda pakte ongerust al het glaswerk van de labora torium-tafel en gooide het in één keer in het vuur. Dat loeide meteen hoog op in een krachtige ontploffing, die wit uitsloeg. „Wat was er nu toch voor gevaar?" pre velde professor Kalker intussen. „Maak niet zoveel la waai, Pinda zo kan ik niet denken!" yf ZOEKEN OU K/IE WAT 66K! HIER HOUDEN ZE P10TSEKNG OP, WAAR IS HIJ we VINOEN POKE ZO - WE HOEVEN ALLEEN ZIJN VOET SPOREN MAAR c «v Te vot,6eN 4 SOMS IEMAND1? gemeente Beezel is de 22-jarige F. J Schouwenburg uit Tegelen bij een ver keersongeval om het leven gekomen Hij werd met zijn motorfiets aangereden door een tegemoetkomende personenauto. Ruimtelijke ordening. In Bonn is de con stituerende vergadering van de Duits- Nederlandse commissie voor de ruim telijke ordening gehouden in tegen woordigheid van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, de Duitse bondsminis- ter van Binnenlandse Zaken, Paul Lticke, en de staatssecretarissen prof. dr. Halstenberg en Langensiepen uit de aan Nederland grenzende landen Nord- rhein-Westfalen en Niedersachsen. De gezagvoerder van de kustvaarder „Draha" van Davids scheepvaartbedrijf n.v in Delfzijl zal gezien een beslissing van de raad voor de scheepvaart gedurende zes maanden niet als kapitein op een zeeschip mogen varen. Hij liep deze straf op omdat zijn schip op 31 augustus 1966 in de Sont is ge strand, wat aan een uitermate zorgeloos navigatiebeleid zoals de raad het stelt te wijten is geweest. Binnen tien minu ten nadat het schip de haven Kopenhagen uitvoer zat het aan de grond. Gedurende deze periode heeft de kapitein geen pei lingen genomen, niet op de betonning gelet, geen aandacht aan het kompasroer besteed en geen gebruik gemaakt van het echolood, en dit alles terwijl hij her haalde malen voor visserschepen moest uitwijken. Het schip had door de stranding slechts lichte schade opgelopen en mocht na door een sleepboot te zijn losgetrokken, op eigen kracht de reis vervolgen. De Raad voor de Scheepvaart in Am sterdam is tot de conclusie gekomen dat door een ernstigefout van de kapitein het m.s. „Prins der Nederlanden" op 31 augustus vorig jaar tot tweemaal toe gestoten is op ondiepten aan de zuidkust van Flores, een eiland behorende tot de Azoren. Het passagiersschip van de KNSM, op weg naar het Caraïbisch gebied, werd zwaar beschadigd maar kon worden ge repareerd. Er waren 210 passagiers aan boord, die enkele moeilijke uren beleef den omdat zij het schip moesten verlaten en op Flores vrijwel geen verzorging konden krijgen. De Raad voor de Scheepvaart meende dat de kapitein om zijn passagiers te ple zieren te dicht onder de kust was geva ren en strafte hem hiervoor door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen te ontnemen voor de tijd van één maand. De raad heeft zijn instemming betuigd met het initiatief van de inspecteur-gene raal voor de scheepvaart om kort na deze ramp de nautische inspecteurs van de rederijen van passagiersschepen uit te nodigen aan de gezagvoerders zodanige instructies te geven, dat dit soort risico's, dat ten behoeve van de passagiers wordt genomen, wordt uitgebannen. Het is in het verleden meermalen ge schied, dat de wens om aan de passagiers service te verletten tot een ernstige scheepsramp heeftgeleid. SALAMANCA, (AP) Een reiswagen is vanmorgen vroeg 50 km ten zuidwesten van Salamanca van de weg geraakt en over de kop geslagen. Tien passagiers kwamen om het leven. Velen werden ge wond. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Tijdens de oorlog tussen Israel en de Arabische staten heeft president Johnson voor het eerst gebruikge maakt van de directe telefoonlijn met Moskou. Om het gesprek aan de ver getelheid te ontrukken, heb ik er een bandje van opgenomen, waarvan ik hier de tekst laat volgen. Krak piep krak. Meneer Kosygin! Meneer Johnson voor u onder de witte knop. Hallo! Is dat premier Kosygin? Spreekt u mee. Ha die Koos! Met Johnson. Ha die Al. (Uit deze naam blijkt dat premier Kosygin president Johnson nog altijd verwart met de filmacteur Al' Jolson, die in de eerste geluidsfilm zijn qezicht met schoensmeer insmeerde en in tra nen uitbarstte om te bewijzen dat een neger ook een mens is). Zeg Koos, wat een toestand, hè? Vind je het niet vervelend dat onze kant wint? Ach, onze kant wint ook wel weer eens. Nou moet je eens horen, Koos Met al dat gezeur over jouw kant en mijn kant maken we tenslotte elkaar van kant. Ik zal je een voorstel doen. Laat Israel houden wat het heeft, en trek ken jullie je met je hebben en houden terug uit de buurt van het Nabije Oos ten. En wat stellen jullie daar tegenover? Dan trekken wij ons terug uit Afri ka? Nou goed, uit Azië dan. Daar zijn jullie ook al bijna uit. Ik zal het goed met je maken. We laten ons door de Israëlische regering uitnodigen om met Kerstmis samen een topconferentie te houden in Jeru zalem. Gaan we dan ook naar de heilige plaatsen? Jazeker. Maar hoezo? Je klinkt zo vroom, Koos, dit is toch geen aflei dingsmanoeuvre om ons onver wachts O nee, Al. Ik heb je onder de witte knop. Anders had ik je wel onder de rode knop genomen. Krak piep krak. Hier eindigt het bandje. Omdat de wereld nog niet is geëindigd, neem ik aan dat de heer Kosygin niet op de rode knop heeft gedrukt. Het is trou wens niet bewezen dat hij het was. Om daar zeker van te zijn, zullen we tot Kerstmis moeten wachten. Ik ben al leen bang dat de heilige plaatsen dan in handen zullen zijn van Mao Tse Toeng en Charles de Gaulle. Zij heb ben ook een eigen lijn. En die volgen ze. ADVERTENTIE Aan brandwonden overleden. In het ge meenteziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag is de 81-jarige mevrouw J. C. Kereweer uit Den Haag overleden. 1. Die laatste portie gevulde krabben is voor jouw rekening, hoofdman", zegt Tsjiao Tai gemoedelijk tot de hoofdman van de gerechtsdienaars, met wie hij zich te goed doet in het IJsvogel Paviljoen, een van de beste eethuizen van Kay- yang. Rechter Tie is al enige dagen op reis, en tijdens zijn afwezigheid moet Tsjiao Tai hem zo goed hij kan vervan gen, bijgestaan door de hoofdman. Ge lukkig zijn de afgelopen dagen rustig ge weest. Er is geen enkele misdaad gemeld en vanavond wordt de Rechter al weer terugverwacht. Geen wonder dus dat Tsjiao Tai het ervan neemt, en zich zijn lievelingskostje, gevulde krabben, goed laat smaken. De hoofdman en hij zitten aan het raam van de eerste verdieping, en zien hoe de stralen van de ondergaande zon de westelijke stadsmuur in een rode gloed zetten. Tsjiao Tai wil net een teug van zijn voortreffelijke wijn nemen, als ze buiten op straat applaus horen. Ze buigen zich uit het raam en zien dat een grote menigte is samengedromd op het plein voor de stadspoort. „Wacht eens, dat is geloof ik een troep acrobaten die hier een voorstelling geven", zegt de hoofdman. „Wat een geluk dat wij bij het raam zijn gaan zitten. We hebben hier een pracht van een plaats om alles te zien, en we kunnen nog wijn drinken ook". 854. In plaats van stevig te gaan terug vechten kwam er plotseling een grijns op het gezicht van de man, die de kokos noot had gegooid. Tussen zijn vingers hield hij een kies van flinke afmetingen, die hij trots aan zijn verbaasde tegen stander liet zien. „Hartelijk bedanktriep hij uit, ter wijl hij de ander ontroerd de hand schud de. „Wekenlang heb ik al last van die zere kies.en nu heb jij 'm eruit ge slagen. Dat noem ik geluk hebben". „Dat komt door het geluksolifantje",. riep de tuinman en hij was de buil op zijn eigen hoofd meteen vergeten.„La ten we hem hulde gaan betuigen". Voor de tweede maal werd het witte olifantje beladen met bloemen en slingers Ergens in de bomen gromde Bram hulpeloos. „Wéér mis", zei hij benepen. „Het zou wel leuk zijn, als dat olifantje mij óók eens een keertje geluk zou brengen".

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11