Rode Kruis opent girorekening voor hulp aan Nabije Oosten Nummer 777 slachtoffers beide voor de partijen i - JB a Brand op munitieschip in één der kisten ontstaan en t is Zondag Vaderdag Agenda voor Haarlem en de IJmond uw matras Monument voor groot journalist lilaranka meubelen bondig IS Borculo zonder stroom door kabeldiefstal Nederland zal in Moskou Israel vertegenwoordigen Sergeant Groeneveld verklaart Overval op joodse firma in Putten Eerste paal voor centrale Diemen Dievenbende opgerold Bromfietspyromaan aangehouden Blinde lyceïste met glans geslaagd Droog weer Haarlems matrassenhuis Een bijzondere collectie LINNEN DAMESSCHOENEN ss DINSDAG 13 JUNI 1967 Geen inschrijving meer van vrijwilligers voor Israel te dun of versleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie 'ƒ10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant Kerkelijk nieuws LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Onderzoek vele modellen en kleuren Vanaf 5.95 f elsen-lJmuiden Beverwijk li i s In overleg met het internationaalbestemd voor de collectieve Israel-actie comité van het Rode Kruis te Genève De PriJs Per exemplaar bedraagt vijftig heeft het Nederlandsche Roode Kruis ce^ u i i nnr De straatcollecte die zaterdag in besloten zijn girorekening 777 open utrecht voor Israel is gehouden, heeft te stellen voor het in ontvangst ne- I 23.902.66 opgebracht, men van gelden ten behoeve van de eerste minister van Israel, de heer hulpverlening aan de gewonden en L?V1 Esjko1' h®®ftde v°^ende bood u- j schap, gericht tot de niet-Israeliers die vluchtelingen m de bij de gebeurte- I zjch ais vrijwilliger hebben opgegeven, nissen in het Nabije Oosten betrokken via de Israëlische ambassades laten ver Arabische landen en Israel. spreiden: „In de van noodlot vervulde en moei De bedragen welke op deze giroreke- hike periode die de staat Israel de laatste ning voor deze humanitaire hulpverlening weken heeft doorgemaakt, heeft de we binnenkomen zullen rechtstreeks worden doorgezonden naar het internationale co mité voornoemd te Genève, dat al naar gelang de noden deze bedragen zal aan wenden ten behoeve van de hulpverle ning door de Rode Kruis-organisaties in de betrokken landen, aldus de medede ling van het Nederlandsche Roode Kruis. De actie voor Israel, die door het comi-L^fT e" té van graanhandelaren wordt georgani- h t NahiiJDrJteneden in seerd en die gisteren op de beurs begon, zinnistenhnnri i Am f ri 6 ed?rla"ds.e heeft tot dusver 112.876 opgeleverd. De voortgezet, 7n mplHt Hit ving van vrijwilligers gestaakt. Tot nu toe zijn zeventig vrijwilligers, onder wie actie wordt comité. I Het weekblad Panorama, waarvan zich r^rael3 vertrokken een equipe in het Nabije Oosten bevindt,1 venroKKen. verpleegsters, In de komende dagen zullen nog een is met een extra Israel-editie uitgeko- H "U, Jl,nüg ee" men. Deze bijzondere diepdrukuitgave Z°\* met 32 pagina's exclusieve foto's zal op I ,^1.^ t0 straat, bij de kiosken en in de boekhan- van3pn Vr th Israel ^ordt °nt" del worden verkocht. Het batig saldo is NedfrLdse be?anïstellendTn Tn^schre- I ven Ook goederen, bestemd voor de medi sche hulpactie aan Israel, mogen wegens I de te grote toestroming van de goederen niet meer worden afgegeven aan het Centraal Israëlitisch Ziekenhuis in Am sterdam dan na voorafgaand overleg. ADVERTENTIE prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald '•avonds 6 uur thuis. (Van onze correspondent) grote houtstraat 103 haarlem, telefoon BORCULO. Een diefstal van niet minder dan zeshonderd meter boven- i grondse (koperen) kabel van het electri- _f_graa" I citeitsnet was er de oorzaak van dat een deel van de inwoners van Borculo van- 114851 morgen zonder stroom zat. (Van onze correspondent) Om vier uur vanmorgen waarschuwde I een boer de politie over de storing. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat dieven de kabels had den kapotgeknipt. De waarde van de ka- I bel zal volgens de politie ongeveer drie honderd gulden bedragen. De zogenaam de verbruiksschade als gevolg van het uitvallen van de stroom is evenwel veel groter. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Valburg-Homoet C. Mulder te Hien en Dodewaard - te Sellingen (toez. Chr. van der Leeden te Eilm (Dr.) - te Oud-Vossemeer G. J. Voortman te Dussen te Ochten L. van der Peut te Renswoude. Aangenomen naar Nieuwenhoom (toez.) DEN HAAG Nederland zal Israel ver tegenwoordigen in Moskou, nu de Sovjet-T Unie de diplomatieke betrekkingen met J' ^-.Th; ?ohen.?,tuaTt' kand' Utrecht, dat land heeft verbroken. Dit gebeurt 0p |fdankt voor Westbroek A. J. Timmer verzoek van de Israëlische regering en D met instemming van de regering in Mos- R u Broederschap kou Beroepbaarstelling - Ds. E. H. Boer te Als een land, dat niet partij is in het I Koog aan de Zaan is beroepbaar, conflict, was Nederland voor beide par tijen aanvaardbaar, aldus een woordvoer der van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Nederland neemt in nog een ander ge-1 val waar voor een land, namelijk in Soe dan waar het de diplomatieke belangen van de Verenigde Staten behartigt. ADVERTENTIE tenschap dat ons volk op dit uiterst ge wichtige ogenblik niet alleen stond, maar dat uit bijna alle delen van de wereld tienduizenden joden en niet-joden spon taan en zonder aarzelen hun diensten aanboden met het verlangen ons hulp en bemoediging te bieden in deze spannen de dagen, ons vervuld met vertrouwen en vreugde. Het was voor ons een bron van onbegrensde kracht en inspiratie". „Tenslotte heeft de snelle loop der ge beurtenissen het onnodig gemaakt vrij willigers uit hun woonplaatsen te laten vertrekken en hen van hun familie te scheiden. Niettemin zal de herinnering aan de geestdriftige bereidheid die aan den dag is gelegd om in deze historische dagen schouder aan schouder met ons te staan nimmer in onze dankbare harten vervagen. Onze zekerheid dat wij in het uur van beproeving niet aan ons lot over gelaten zouden worden is honderdvoudig bevestigd. Namens de regering en het volk van Israel breng ik u mijn diepste en oprechtste dank over, Levi Esj kol". -.v. "VV In het Nederlandse dorp Putten aan de grens met België is zondagnacht ingebro ken in het kantoor van de joodse graf zerken en granietmaatschappij Joseph Glatt. (Van onze correspondent) (Vervolg van pagina 1). .Volgens mij is de brand ontstaan in een van de kisten. Er is geen sprake van dat een van de soldaten bij het laden ge rookt heeft. Gegooid of gesmeten is er beslist niet." Dat zijn een paar van de stellige verklaringen van de 27-jarige sergeant J. A. W. M. Groeneveld, belast met de belading van het ongeluksschip, dat door zijn ontploffing bij een groot deel van de op het industrieterrein Lage Weide gevestigde bedrijven ontreddering teweegbracht. De elf soldaten aan boord konden tijdig wegkomen, nadat zij eerst alle brandblussers op de kisten hadden leeggespoten. Het schip brak bij de ontploffing van de 45 ton inmiddels geladen munitie in stukken. Het achterschip kwam als een raket omhoog uit de kernhaven en be landde tientallen meters verder op de wal. Een deel van de bovenbouw kraak te een paar langs de atoomweg staande goederenwagons op zeventig meter af stand. Het voorschip zonk in de haven. Stalen spanten en andere delen van het speciaal voor munitievervoer gebouwde schip kwamen op honderden meters af stand terecht en vernielden onder andere een hoogspanningskabel van de Pegus. Alle vereiste veiligheidsmaatregelen waren getroffen, aldus wordt van mi litaire zijde verzekerd. Die bestaan be halve uit een rookverbod uit borden met verboden toegang op tien meter afstand, uit de aanwezigheid van vier sneiblussers en uit vangnetten langs het schip om projectielen die eventueel mochten val len op te vangen, zodat zij niet klem kun nen raken tussen schip en wal. Maar het beste veiligheidsmiddel is: niet gooien en smijten", aldus majoor A. van de Veen, commandant van 566 reno vatiecompagnie van de technische dienst, onder wiens verantwoordelijkheid het munitievervoer valt. Blussen is in feite een lapmiddel. Het helpt niet doordat de inhoud van de projectielen zuurstofdra- gend is en zelfs onder water brandt. Zelfontbranding door wrijving wordt bij de toegepaste verpakking onmogelijk geacht. De projectielen zitten in stalen kisten tussen lagen karton. In de boven- en onderkant van de kisten zitten gaten. Die gaten, aldus de verklaring, dienen om de kisten beter te laten zinken als ze in zee gestort worden. Een bloemlezing uit de inhoud van het Utrechtse kruitschip, geladen met Nederlandse, Amerikaanse en Britse munitie: Brisantgranaten, 155-mm hou witsers, brisantgranaten 4,2 inch mor tieren, brisantgranaten 11 cm mortie ren, brisantgranaten 3 inch-mortieren, brisantgranaten 2 inch-mortieren, anti- personeel mijnen, granaten van Cen- turiontaks, 57-mm terugstootloze pa tronen, bazooka-granaten, brisantgra naten 105 mm-houwitzersrookladin- gen van anti-tank oefenprojectielen. Totale hoeveelheid: 45 ton, waarvan 32 in het achterruim en 13 het voor- ruim. Het schip moest geladen worden tot circa 52 ton. Na de ontploffing zijn gisteravond nog granaten teruggevon den tot op duizend meter afstand. Geen van de weggeslingerde projectielen is ontploft. Met grote nadruk is er van militaire zijde op gewezen dat alle mu nitie die her en der verspreid ligt, levensgevaarlijk is doordat bij de ont ploffing de schokveiligheid verdwenen is. Gistermiddag en -avond is er zoveel mogelijk munitie verzameld. Partijen kruit worden geregeld onder zocht omdat ze in de loop van de tijd in Man verdronken. De veertigjarige W. W. van den Bedem uit Amersfoort is za terdag verdronken, nadat zijn roeiboot je waarin hij op de grote plas aan het vissen was, door het ruwe weer vol water was geraakt. Een tweede opva rende kon worden gered door de be stuurder van een motorkruiser. kwaliteit achteruitgaan en tot zelfont branding kunnen komen, zo werd maan dagavond op een bij de marechaussee in fort De Bilt gehouden persconferentie door deskundigen meegedeeld. Dat is ge beurd bij de ontploffing in de kruitfa briek in Muiden. In het Utrechtse schip ging het niet om kruit, maar om projectielen, om oude mu nitie, waarvan de ontsteking in kwaliteit achteruit was gegaan. „In principe kun je zulke granaten doormidden zagen", aldus de militaire deskundigen optimis tisch. Maar in de praktijk volgde er een enorme ontploffing. Waardoor? Een on derzoekcommissie onder voorzitterschap van generaal-majoor F. T. Segers, inspec teur technische dienst van de Koninklijke Landmacht, zal het proberen uit te zoe ken. De ontploffingsschade op het Utrechtse industrieterrein loopt in de miljoenen, misschien in de vele miljoenen. De be drijven uit het rampgebied zullen geza menlijk optreden om tot een regeling te komen. Vanochtend zijn vertegenwoordi gers van de getroffen bedrijven bij elkaar gekomen om te zien hoe het eerste her stel zoveel mogelijk bespoedigd kan wor den. De gemeente Utrecht heeft de uiterste medewerking toegezegd. Wethouder mr. A. Looten wilde gisteravond geen com mentaar geven op de vraag of de ge meente ooit critiek heeft laten horen op het feit dat in een dergelijk gebied (36 industrieën, 3000 mensen) regelmatig mu nitietransporten hebben plaatsgehad. Op de hoek van de Weesperstraat en de Nieuwe Herengracht te Am sterdam is een monument ter nage dachtenis van wijlen M. S. Vaz Diaz, een legendarische figuur in de Nederlandse journalistiek, onthuld. Vaz Diaz was onder andere oprichter van het persbureau dat zijn naam droeg, en daarmee grondlegger van de radionieuwsdienst. Zijn weduwe onthulde de gedenksteen in het mo nument. De commissaris der koningin in de pro vincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranen burg, heeft in de Overdiemer polder (ge meente Diemen) de eerste paal geslagen voor de nieuwe centrale van het provin ciaal elektriciteitsbedrijf Noord-Holland. Verwacht wordt dat de eerste eenheid eind 1969 in gebruik kan worden gesteld. De tweede zal een jaar later gereed ko men. De Amsterdamse centrale recherche heeft vier mannen aangehouden die er van worden verdacht de laatste tijd in de hoofdstad ongeveer dertig inbraken te hebben gepleegd. Hierbij is volgens een voorlopige raming voor meer dan 100.000,- aan goederen en geld ont vreemd. De politie te Delft heeft een achttien jarige student gearresteerd wegens po ging tot diefstal van een auto. Bij zijn verhoor bekende de jongeman dat hij in de afgelopen maanden enige bromfietsen en een auto in brand had gestoken. Als reden daarvoor gaf hij op dat hij zo ge fascineerd wordt door vlammen. Tot de velen, die dit jaar hun studie aan het lyceum voltooiden, behoort ook de achttienjarige blinde Nellie van der Hey- den, afkomstig uit Spijkenisse bij Rot terdam, die aan het eerste christelijk ly ceum in Zeist slaagde voor het eindexa men gymnasium alpha, met een acht als gemiddeld cijfer. Nellie had al haar studiejaren de volle steun en medewerking van haar klasge noten en docenten, van wie een aantal zich in het belang van de blinde leerlin ge in het brailleschrift bekwaamde. Ook het christelijk blindeninstituut Barthi meus, waar zij is opgenomen verleende alle hulp op het gebied van leerboeken in braille en een braillemachine. Nellie wil na de vakantie aan de rijks universiteit te Utrecht psychologie gaan studeren. Na val van trap overleden. In het ge meenteziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag is overleden de 81-jarige heer P. IJ. de Goeijer. In de nacht van zaterdag op zondag was hij bij zijn woning aan de Harderwijkerstraat in Den Haag van de portiektrap gevallen. Met een schedelbasisfractuur moest hij naar het ziekenhuis worden gebracht. Tegenvaller voor Heino. Een in 1958 en 1959 gemaakte beleidsfout komt de ge meente Heino, die financieel toch al krap zit, op een bedrag van 263.000 te staan. Men verzuimde toen de kosten van ri- oolaanleg in het uitbreidingsplan Dorp straat-oost door te berekenen in de prijs van het bouwterrein, daarbij erop reke nend in aanmerking te komen voor een uitkering uit het gemeentefonds. Uit een aan de raadsleden gerichte brief bij de begroting 1967, die donderdag in de ge meenteraad wordt behandeld, blijkt dat die verwachting niet is uitgekomen. „Johnson moordenaar". Het Amsterdamse gerechtshof heeft in beroep een 22-ja- rige student uit de hoofdstad wegens het roepen van „Johnson moordenaar" (opzettelijke belediging van een be vriend staatshoofd) conform de eis ver oordeeld tot twee wekeh gevangenis straf. ADVERTENTIE VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V.. KERKSTR. 25, AMSTERDAM, TEL. 23 27 27l De dieven hebben het interieur van het kantoor als een ware puinhoop achterge laten en voor een waarde van één mil joen Belgische francs aan obligaties en waardepapieren ontvreemd. De obligaties zouden voor het grootste deel op naam •taan en dus voor de dieven van generlei waarde zijn. Zij waren het eigen- dom van de „Joodse weldadigheid". De\ fl UüriCTH dieven hebben ook nog kans gezien zeshon derd gulden aan contant geld mee te ne-1 Grote of Sint Bavokerk, vandaag, 20 u.: men. Orgelconcert door Piet Kee. De rijkspolitie zegt geen verband ce zien Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: de- tussen de diefstal en de gebeurtenissen in monstratie naar aanleiding van het eind het Nabije Oosten. Van de dieven ont- examen van de leerlingen der Amster- breekt elk spoor. damse Toneelschool. Wellicht is de inbraak het werk van een Belgische misdadigersbende. Het was de tweede maal binnen enkele jaren dat de firma Glatt is overvallen. ADVERTENTIE In diverse kleuren. ANEGANG 12 - TELEFOON 11457 GEN. CRONJÉSTR. 104 - TEL. 53464 BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De vampier van Parijs", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „OSS 117, Harten- troef in Tokio", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u.: „Brandt Parijs?" 14 j. Woensdag, 14.30 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen'", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het in tieme leven van een stripdanseres", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het bloed- ritueel van de Zombies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Paranoia", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u, Zondags 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 u.: Cul tuur-historische diorama's. Tot en met 25 juni. Vishal (Grote Markt): Tot en met 25 juni tentoonstelling van documentatie over het land, het volk en de cultuur van Is raël. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 uur. Op zaterdag tevens van 20 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u. behalve dinsdags: exposi tie van pastels van Mirjam Reuser-Groot- huis. Tot 24 juni. Galerie-t, (Bakenessergracht 67): tot 25 juni expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks van 14 to' 17 u. en vrijdags tevens van 20 tot 22 u.: Expositie van olie verven en aquarellen van Kees Lans en olieverven en acrylics van Leen Spieren burg. Tot 19 juni. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdag) van 19 tot 22 u. en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 U. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel. Zandvoort) Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Toverhoed". Stadhuis Haarlem, woensdag, 14 u.: Gemeenteraadsvergadering. DINSDAG 13 JUNI City, 20 u.: „Von Ryan's exprestrein". WOENSDAG 14 JUNI City, 20 uur: „Von Ryan's exprestrein". DINSDAG 13 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuurdoop doop op de Yangtse-Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Strip- poker" WOENSDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuur doop op de Yangste Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Strip- poker". Boven de Britse eilanden en Scandina vië handhaaft zich een gebied varf hoge barometerstanden, waardoor oceaande pressies ver van ons land verwijderd blij ven en over Groenland naar de Poolstre ken trekken. Anderzijds bevindt zich boven Zuid- en Oost-Europa een lagedrukgebied dat tot op grote hoogte gevuld is met koude lucht. Vooral in Italië en West-Rusland komen veel buien voor, waarvan sommi ge vergezeld gaan van onweer. In het komende etmaal komt in deze algemene luchtdrukverdeling maar weinig verandering, zodat in ons land met noor delijke winden de aanvoer van droge lucht voortduurt. Evenwel zullen tengevolge van de zon nestraling de temperaturen van dag tot dag iets hoger worden. Het laat zich aan zien, dat het droge weer enkele dagen zal aanhouden. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c 00 binnen- en buitenland. d S 6 Neerslag: laatste 24 uur. .S3 O K vcS Den Helder onbewolkt N 16 0 Ypenburg onbewolkt N 18 0 Vlissingen onbewolkt NNO 17 0 Eelde licht bew. N 18 0 De Bilt onbewolkt NNW 19 0 Twente half bew. NNW 18 0 Eindhoven onbewolkt N 19 6 Z.-Limburg onbewolkt NNW 17 0 Helsinki geh. bew. NO 13 0 Stockholm onbewolkt NNO 17 0 Oslo licht bew. N 22 0 Kopenhagen zw. bew. N 18 0 Aberdeen mist windst. 17 0 Londen onbewolkt N 20 0 Amsterdam onbewolkt N 18 0 Brussel onbewolkt ONO 19 0 Luxemburg onbewolkt NO 15 0.4 Parijs onbewolkt N 19 0 Bordeaux onbewolkt NNO 19 0 Grenoble geh. bew. windst. 16 0.2 Nice licht bew. NNW 16 2 Berlijn zw. bew. NNW 14 1 Frankfort onbewolkt ver. 15 0.4 München zw. bew. WZW 14 0.4 Zürich motregen ONO 14 0.1 Genève zw. bew. NO 16 0 Locarno onbewolkt windst. 20 0 Wenen half bew. NW 19 0 Innsbruck regen O 16 0.1 Belgrado zw. bew. windst. 19 0 Athene onbewolkt windst. 27 0 Rome zw. bew. ZW 22 0 Barcelona licht bew. NNW 22 0 Madrid half bew. windst. 29 0 Mallorca half bew. windst. 24 0 Woensdag 14 juni Zon op 4.20 uur; onder 21.01 uur. Maan op 10.59 uur; onder 0.58 uur. Maanstanden Eerste kwartier 15 juni 12.12 uur Volle maan 22 juni 5.57 uur Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 13 juni Hoog water 6.59 uur en 19.25 uur. Laag water 2.38 uur en 15.00 uur. Woensdag 14 juni Hoog water 7.51 uur en 20.22 uur. Laag water 3.27 uur en 15.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2