Verenigingsnieuws uit de IJmond Brand in landbouwschuur lll\ JA\ S. J. DE GOEDE Ere, wie ere toekomt! Schoolsoftbal voor meisjes Muzikale hulde *4 Urk bestaat duizend jaar Festiviteiten in Spaarndam Vijfjarig jongetje onder bromfiets Geen vuilnisman op donderdagmiddag Noteringen van groenteveiling Babylijkje gevonden in Haarlemmermeer Negen spelers van Alkmaar op de transferlijst Frankrijk breidt visserij grens uit Zeeland presenteert op 7 juli Moeder vermoordt haar 3 kinderen fvinderlokker thema van ouderavond Voor de DINSDAG 13 JUNI 1967 5 V eisen-IJ muiden Beverwijk - '-.c - N-:: TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN DIJKSTRA - LAMPEN VISSER ELECTROTECHNIEK Vee gered Zijlstraat 11-15 (bij de brug) Telefoon 13039 - HAARLEM Diefstallen Onder invloed In Franse stad A rgentière DINSDAG 13 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 uur. WOENSDAG 14 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u. en 14.30 toto 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Brmiostraat,tUmuiden: van 19.30 tot 20.15 uur: zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u.-: zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 u.;, polotraining of wedstrijden. DINSDAG 13 JUNI Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: naaien door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensplein, 19 u.: Koken door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Avondvierdaagse, door Commissie Wan delsport. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.; 15- 17.30 u. en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 u. en 19-21 u.; Meerestein, Parmen- tierstraat 2, volw.: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, gesloten; Heems kerk, Kerkweg 45, (gesloten); Ruysdael- «traat la, jeugd: 15.30-17.30 u. WOENSDAG 14 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken, door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize „Westerhout", Westerhoutweg 5, 10 uur: Schilder- en tekenles o.l.v. Jaap Sax, door St. Recreatie Bejaarden. Avonodvierdaagse, door Commissie Wandelsport Beverwijk. Wijkermeerpolder: Lange Afstand Kam pioenschap om de G. v. d. Windenbeker voor Beverwijkse Rennersclub Kennemer- land. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u.; 10-11.30 u.: (dames- zwemmen), 12-13.45 u.; 14.15-15.30 u.; 16- 1715 u. en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk, Beverwijk Hendrk Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.; 15-17.30 u.; jeugd 14-17.30 u.; Oos terwijk Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 P-I Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: volw.: 19-21 u.; jeugd 14.30-17.30 u.; Mee restein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruydaelstraat la, jeugd: 14.30- 17.30 u. ADVERTENTIE 'RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (ï.g.o, Ged. O. Gracht), i Levering via de handel Geopend van half negen tot half zes, óók zaterdags Vrije toegang verkrijgbaar bij BREESTRAAT 128 - BEVERWIJK Maandagavond omstreeks half zeven zagen verschillende omwonenden rook opstijgen uit het dak van de schuur van het landbouwbedrijf Kneppers aan de Hoofdstraat in Santpoort. Binnen enkele minuten stond de houten bovenbouw, in lichterlaaie. Dat deel ging geheel verlo ren. De omwonenden brachten een paard, een aantal stieren en varkens, alsmede een nieuwe landbouwtrekker in veilig heid. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, die niet bekend is. Een juist van deze brand teruggekeerde brandweerwagen van de Velsense brand weer moest onmiddellijk weer uitrukken, toen omstreeks negen uur een brand werd gemeld in de scheepstimmerwerkplaa'ts van de firma Roodnat aan de Industrie- Het verslagje over de huldiging van de heer S. Paap, oudleider van de ieugd- drumband „Schulpen-Meerweiden" uit Velsen-Noord, dat wij gisteren plaatsten, is aanleiding geworden tot een onjuiste interpretatie. De heer Paap, die wegens gezondheids redenen zijn functie als instructeur heeft moeten neerleggen, werd opgevolgd dooi de heer P. Koning, bekend taknboer in de IJmuider Harmonie. Het is de heer Ko ning, die na slechts enkele maanden van constructief en instructief werken met de op dat ogenblik snel teruggelopen „be manning" van de band, „Schulpen- Meerweiden" tot de hoogte voerde, die aanleiding was om tijdens de Industrie stadmars van onlangs te Beverwijk niet alleen een eerste maar ook een fraaie wisselprijs voor de jeugddrumband te kunnen veroveren. Ere dus, wie ere toe komt! (Van onze correspondent) ZWOLLE. Urk viert het volgend jaar zijn duizendjarig bestaan. Op zaterdag 27 april 1968 zal een vlaggetjesdag worden gehouden en op zondag 28 april een her denkingen in de kerken. De feestelijkheden bestaan uit concoursen en sportwedstrij den, beginnend op 29 april en durend tot en met 3 mei. Op zaterdag 4 mei, de nationale herdenkingsdag, zal een vissers- monument worden onthuld. Hierop zullen alle namen worden gegraveerd van Ur- kers die in de loop van vele jaren in zee zijn omgekomen. Vrije Evang. Gemeenten Beroepbaarstellingen De heren J. U. Hommes te Apeldoorn, W. Kramer te Doorn, A. C. Louwerse te Enschedé, H. Ondersta 1 te Utrëclit, G. Siebert te IJs- selstein en M. van der Werfhorst te Utrecht zijn beroepbaar. De heren Hom mes en Louwerse kunnen voorlopig geen beroep in overweging nemen. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 juni wordt in Spaarndam, aan de Westkolk, de jaar lij ke kermis gehouden. Bovendien wordt op vrijdag 16 juni om 7 uur 's avonds aan de Pol een ringrijderij gehouden op brom fietsen met duopassagier. Deze wedstrijd gaat om geldprijzen. De inschrijving kan tot aan het tijdstip van aanvang geschie den bij het bestuur. Op de noordelijke rijbaan van het Stratingplantsoen in Velsen-Noord liep een vijfjarig jongetje maandagmiddag tussen twee geparkeerde auto's door on verhoeds de straat op. Een vijftigjarige bromfietser uit Hengelo kon het kind niet meer ontwijken. Met waarschijnlijk een gebroken beentje is het kind ender de hoede van een verpleegster met een particuliere auto naar het Róde Kruis- ziekenhuis in Beverwijk vervoerd. 's Morgens verleende een 51-jarige bromfietsster op het kruispunt Sirius- straat-Eridanusstraat in IJmuiden geen voorrang aan een 39-jarige schilder uit IJmuiden. Met rugklachten is zij na de aanrijding door de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht. In verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van de nieu we havenmond zullen de gemeentesecre tarie, de gemeentelijke bureaus, diensten en bedrijven donderdag 15 juni na 12.30 uur zijn gesloten Er zal die middag derhalve ook geen huisvuil worden opgehaald. In de wijken, waar dit normaal op donderdagmiddag zou geschieden komt in verband met deze bijzondere omstandigheid de vuil nisman nu in de zeer vroege morgenuren. Er zal reeds om 5 uur met ophalen wor den begonnen. Zet dus de vuilnisbak niet donderdag middag buiten, maar zorg dat hij 's mor gens bij het krieken van de dag aan de stoeprand staat. straat in IJmuiden. Buren hadden daar vuur ontdekt en reeds een waterslang in een met houtafval gestookte potkachel gestopt. Deze kachel bleek door overver hitting een brandje veroorzaakt te hebben bij het plafond. De schoorsteen was in slechte staat. 's Middags was de brandweer al uitge rukt voor een bermbrandje langs de spoordijk bij het Pontplein in IJmuiden. Daar raakte vijfenzeventig vierkante me ter ruigte in brand. Beverwijk 12 juni 1967. Aardbeien 63- 105; andijvie 37-52; bloemkool 40-132; bos- peen 70-116; spinazie 45-97; sla 5-10; sper ziebonen 320-380; snijbonen 300-340; spits kool 28-37; postelein 74-92; raapstelen 17- 23; komkommer 38-52; tomaten 68-104; waspeen 96-138; peulen 320-380; radijs 21-28; rabarber 20.-29. Het onderwerp „De kinderlokker", dat maandagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Smidt van Gel derstraat in behandeling kwam tijdens een ouderavond van de drie openbare scholen, de Watervlietschool, de ir. L. P. Krijgerschool en de kleuterschool „De Bijenkorf", bleek gezien de emotionali teit onder de ouders zeer in de belang stelling te staan. De heer H. A. Nederlof, voorzitter van de oudercommissie der ir. Krijgerschool, begroette de vele belangstellenden. Tij dens en na de inleiding door de heer J. Noot uit Amsterdam, deskundige van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, werden vele vragen gesteld. De inleiding over het probleem van de kinderlokker, werd voorafgegaan door een Duits filmverhaal met dezelfde titel. Hierin werd men geconfronteerd met een geval van kinderlokken, dat een treurige afloop had en de gemoederen bezighield. De heer Noot vroeg zich af, of het wel een juiste benadering van het probleem is de kleuters, maar ook de wat oudere leerlingen er telkens op te wijzen niet met vreemden mee te gaan. Hij achtte dit niet toereikend om kleuters en jon ge kinderen bedachtzaam te doen zijn. Een kinderlokker heeft veelal iets ver trouwenwekkends, waardoor het kind op zijn gemak wordt gesteld. Doch het zijn De Haarlemse politierechter heeft maandag een 21-jarige metselaar uit Utrecht veroordeeld tot drie weken ge vangenisstraf. De officier van justitie had tegen de man zes weken met onmiddel lijke gevangenneming geëist. De metselaar moest terechtstaan we gens het feit dat hij ervan werd verdacht in de periode van september tot februari in de Haarlemmermeer diverse keren por tefeuilles te hebben gerold uit jasjes die in een garderobe hingen. Door het note ren van de nummers van de bankbiljetten kon men de dader achterhalen. De dief stal omvatte in totaal 425. Een 20-jarige leerling-constructieteke- naar uit Uithoorn is veroordeeld tot tien weken gevangenisstraf met aftrek. De of ficier had vijf maanden geëist. De jongeman moest terechtstaan we gens het feit dat hij in september in Am sterdam een bromfiets had gestolen. Voorts zou hij een benzinetank van een bromfiets, een zuiger en cilinder hebben gestolen. Dit laatste ontkende de verdach te. De jongeman verklaarde dat hij de brommer had weggenomen, omdat hij met de zijne pech had gekregen. Hij voelde zich in ons land nogal een zaam, cmdat hij uit den vreemde kwam en weinig aanspraak had. Hij nad een blanco strafregister. Een 48-jarige huisvrouw uit Aalsmeer werd conform veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 100 boete. De vrouw had op 8 april uit een zelfbedieningszaak roomboter en bonbons meegenomen zonder te betalen. Voor een dergelijk feit was zij al eens eerder met de justitie in aanraking geweest. Tot een week gevangenisstraf werd een 41-jarige grondwerker uit Nieuw-Vennep bij verstek veroordeeld. De man had van een bouwwerk, waar hij werkte enige ge reedschappen verduisterd. De officier van justitie had drie weken geëist. Conform de eis van de officier heeft de politierechter een 22-jarige timmerman In verband met het inzaaien van de sportvelden moesten de schoolsoftbalwed- strijden voor meisjes dit jaar worden gehouden op het verharde trainingsveld van sportpark „Schoonenberg". Hoewel deze omstandigheden dus minder ideaal moeten worden genoemd, zijn de wed strijden toch een succes geworden. Onder de deelneemsters bevonden zich ook eni ge clubspeelsters, waarbij Ange Mulder uit de hoofdklasse, zodat het niet onlo gisch was dat haar ploeg van de Pro fessor mr. S. Vissering-mms de door de gemeente beschikbaar gestelde wissel beker verwierf. Tweede werd de ploeg van het gymnasium „Felisenum", welke de wedstrijden ook heeft georganiseerd. De uitslagen waren als volgt: Gymna siumHugo de Groot ulo 11-7; Prof. S. Vissering hbsMMS 3-12; Gymnasium Vissering hbs 16-3; Hugo de Groot schoolMMS 1-9, gymnasium „Felise num"MMS 11-16; Hugo de Grootulo Vissering-hbs 4-4, met ais eindstand: 1. Prof. mr. S. Vissering mms; 2. gymna sium „Felisenum"; 3. Hugo de Groot-ulo; 4. Prof. Mr. S .Vissering-hbs. Het toernooi voor jongens, dat vrijdag 16 juni zal worden gehouden, wordt ge speeld op het officiële softbalveld van „Terrasvogels" in Santpoort. Ter gelegenheid van het vijfenvijftigja rig huwelijksfeest van de heer en me vrouw C. van Lierop-Philippi heeft de jeugddrumband „Schulpen-Meerweiden" dit bruidspaar maandagavond een ver rassende muzikale hulde gebracht, waar bij het overigens stille St. Pancrasplant- soen een groot aantal belangstellenden trok bij de zogenaamde bejaardenhuisjes. De lichtgroene capes van de drumband kwamen in het wat donker groen van gras en struikgewas tot een kleurrijk ge heel. Namens de band schonk de jongste tambour-maïtre een fleurig boeket bloe men aan de bruid, waarbij de heer M.J. Marcus, voorzitter van de band hartelijke gelukwensen uitsprak. vrij zeldzame gevallen, waarin van dode lijke afloop van verkeerde contacten spra ke is. Tegenover 1200 verkeersongeval len per jaar in ons land, waarbij kinde ren de dood vinden is het percentage, veroorzaakt door het contact met kin dei lokkers maar miniem, ofschoon altijd teveel. Meer dan tachtig percent van de contacten tussen vreemden en kind vindt plaats tussen bekenden van de familie en van het kind. Het waarschuwen voor het al of niet met vreemden meegaan heeft weinig zin. Alleen is het zinrijk het kind bij te brengen met niemand mee te gaan zonder moeder of vader er van in kennis te stellen en het gevraagd te hebben. Aan de andere kant ver trouwt het kind er op, uit school ko mend, moeder thuis te treffen. Voor la gere schoolleerlingen is het gewenst een eerlijke en objectieve voorlichting te ge ven ten aanzien van contacten met an deren. Men moet thuis ook proberen het kind op schrik voor te bereiden als het eens in een ongedacht onzedelijk contact met anderen mocht komen. Gevaar van het kinderlokken moet echter niet wor den overdreven. Angst is veelal schade lijker dan de reële bedreiging die het kind ondergaat. Ook ten opzichte van an dere dan de eigen kinderen dient men waakzaam te zijn, zoals onlangs tijdens een televisie-documentaire nog duidelijk werd gedemonstreerd. veroordeeld tot drie weken gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De man had op de "ijfhui- zerweg in de gemeente Haarlemmermeer een aanrijding gehad. Hij was tegen een geparkeerde vrachtauto gebotst. De tim merman had dertien glazen bier gedron ken. De reden waarom hij het er eens goed van genomen had was dat zijn club kampioen was geworden en hij een nieuw baan had. Eveneens conform veroordeelde de po litierechter een 56-jarige garagehouder uit Haarlem tot drie weken gevangenis en een jaar ontzegging. De man werd ervan verdacht op 4 maart in de Haarlemmermeer onder in vloed te hebben gereden. Met zijn wagen ging hij zigzaggend over de weg. De ga ragehouder verklaarde slechts twee gla zen bier te hebben gedronken. Zijn licht zou zijn defect geraakt, waardoor hij on der het rijden in zijn dashbordkastje had zitten morrelen. Tegenover de politierech ter verklaarde hij dat hij de auto's, die achter hem hadden gereden, de gelegen heid had gegeven om te passeren. De raadsman vroeg vrijspraak. Over het agressieve optreden van de garagehouder tegenover de politie zei de raadsman, dat dit niet aan de drank lag, maar aan de agressieve natuur van de man. Op dit punt gaf het strafblad, volgens de raads man, voldoende uitsluitsel. Bovendien is het drankgebruik bijzonder gering, zei hij. In de Ringvaart in Haarlemmermeer nabij Badhoevedorp is maandag een lijkje gevonden van een pasgeboren baby van het vrouwelijk geslacht. Uit de sectie bleek dat de baby enkele uren geleefd moet hebben en reeds een aantal dagen in het water lag. De waarnemend korps chef van de gemeentepolitie van Haar lemmermeer verzoekt degenen die even tueel inlichtingen kunnen verstrekken zich met hem in verbinding te stellen onder telefoonnummer 02503 netnummer 6341, of met de politie in de woon- of verblijf plaats. Alkmaar heeft zes spelers op de trans ferlijst geplaatst. Bovendien hebben drie spelers te kennen gegeven getransfereerd te willen worden. De lijst ziet er als volgt uit: door de club: Buis, Rijnders, Van der Veen, Vreeker, Wittebrood en Koopman, op eigen verzoek: Ewert. Bon nen en Kesselaar. Alkmaar heeft de vol gende spelers een contract aangeboden: Beets, Van Bergen, De Jong, Kabel, Ol denburg, Peereboom, Van Rijssel, Schro der, Vogelzang, Vredenburg, Visser, V. d. Waal, Wagemaker en ook de gebroe ders Tijm, om wie het afgelopen sei zoen het een en ander te doen is ge weest. Enkele amateurs zullen nog aan getrokken worden. PARIJS (Reuter) Frankrijk heeft z(jn territoriale visserjjgrenzen uitgebreid van drie tot twaalf zeemijlen. Het volgt hier mee het voorbeeld van verscheidene an dere Europese landen. Buitenlandse vissers, die hun netten in een gebied tussen drie en zes zeemijlen voor de Franse kust plachten uit te werpen, zullen dit voorlopig mogen blijven doen. Schepen van landen, die een machtiging hebben, behouden permanente visrechten in het zeegebied tussen zes en twaalf zee mijlen voor de Franse kust op voorwaarde, dat zij voldoen aan bepaalde voorwaarden, zoals bijvoorbeeld het niet-gebruiken van fijngemaasde netten. In Yerseke wordt vrijdag 7 juli de Zeeuwse visserijmanifestatie „Zeeland presenteert" gehouden, ter gelegenheid van de opening van het mosselseizoen. Vissersschepen uit Bruinisse, Tholen, Zie- rikzee en Yerseke zullen eraan meedoen, zowel als sport- en pleziervaartuigen. 's Middags is er een vlootschouw. Ieder die wil kan op een der vele deelnemende schepen meevaren om op de Oosterschel- de het opvissen van de eerste mosselen mee te maken. Na terugkomst van de schepen zullen de in juli 1965 gereedge komen nieuwe vissershaven en de enige weken geleden gereedgekomen nieuwe jachthaven van Yerseke van een naam worden voorzien. Vervolgens zal het publiek zich ruimschoots te goed kun nen doen aan de eerste verse (gekookte) mosselen. Muziek en velerlei ander amusement zullen het feest verrijken. Zaterdag is er ook nog feest, maar dan niet meer onder auspiciën van het comité „Zeeland pre senteert". ARMENTIERES (AFP) In de Noord franse stad Armentieres heeft een 28-ja- rige vrouw haar drie kinderen van negen, vijf en twee jaar om het leven gebracht. De vrouw is getrouwd met een arts, die verbonden is aan een psychiatrische kli niek. Zij was zelf herhaaldelijk behandeld wegens haar labiele geestestoestand.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5