Beverwijkse jeugd nam bezit van Willem-Alexanderplantsoen m Verenigingsnieuws uit de IJmond raak Gans RAAF Feest op de papiervakschool Indianendorp groeit snel in de „Linnaeushof e ruyter NAAIMACHINEPALEIS Betaling abonnementsgeld per giro Neem nu een kwartaalabonnement! Speelweide eerste fase van enorme groenstrook Schoolarts neemt afscheid Straks ideaal recreatiegebied Medeplichtig aan bankoverval: vier jaar Op 21 juni opening door Bomans IJmuider Courant f» kom kijken en vragen bij KUIPERS N.V, Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis VRIJDAG 16 JUNI 1967 7 Jill V elsen-lJ muiden Beverwijk 1 Examens Willemsbeekweg 88. Tel. 1 46 27 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK VRIJDAG 16 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal gemeentebi bliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmui den: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 10 tot 21 uur. ZATERDAG 17 JUNI Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheken en leeszalen, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 16 JUNI Groene Huis, Kruisweg 100, discotheek. Boven 18 jaar. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Koperwerk o.l.v. Annie Bruggert, door Kennemerstaten. Avondvierdaagse, door Commissie Wandelsport Beverwijk (laatste dag). Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 u., jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstel- straat 44, volw.: 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd: 15-17.30 u.; W'ijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30- 17.30 uur. ZATERDAG 17 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde. o.l.v. J. C. Heeck. Gymnastieklokaal, Groenelaan, Jeugd- vaardigheidswedstrijden, Beverw. Gymnas- tiekver. „Turnlust". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 9-10.30, 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-15.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw. en jeugd: 10-12.30 uur; Arendsweg 61, volw. en jeugd: 10-12.30 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw. en jeugd: 10-12.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2: gesloten: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw. en jeugd: 10-12.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 10-12.30 u.; Ruysdael straat la, jeugd: 10-12.30 uur. Twee peuters, lid van de deelne mende drumbands, onthulden de naam van het plantsoen. Na het doorknippen van de touwtjes steeg de aan ballonnen hangende doek de lucht in. ADVERTENTIE Een rood badpak, blond haar, blauwe lucht. Een kleurige va kantieherinnering. Dat kunt U ook! Met een camera die U (des noods automatisch) bij de be lichting helpt. Maak zo, probleemloos, Uw kleurendia's of foto's. Spranke lend mooi en scherp. Probleemloos Is de Yashica Half 17 Rapid. Altijd goed belichte op namen door automatisch lichtrege- ling. Ultra lichtsterke lens, Yas- hinon 1,7. Beveiliging tegen dub bele foto's. Rapid filmmlegsys- teem, dus 1-2-3 klaar. Een camera die U helpt mooie dia s en foto's te maken. lm. J C. tas Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 Dokter J. v. d. Reijden van de school- artsendienst „Midden-Kennemerland" zal deze dienst per 1 juli wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaten. In verband met dit vertrek wordt de heer v. d. Reijden op vrijdag 23 juni een afscheidsreceptie aangeboden in de Salie des pas perdus van het Bever wijkse Stadskantoor. De receptie begint om 16.30. Op feestelijke wijze is donderdag avond in Beverwijk de speelweide tussen de uitbreidingsplannen Ooster wijk en Meerestein in gebruik geno men. Het betrof de eerste fase van het „Willem-Alexander plantsoen", dat zich in de toekomst vanaf de H. Mandeweg tot aan het kasteel Assum- burg in Heemskerk zal uitstrekken. Oorspronkelijk was deze grond be doeld voor het nieuwe stadshart. In 1964 viel echter het definitieve be sluit, dat de Breestraat en omgeving als centrum gehandhaafd zou blijven. Tevens werd toen besloten het winkel centrum in noordelijke richting (tot aan de Wijkerbaan) uit te breiden. Het gebied parallel aan deze strook werd als groen- zone aangewezen. Het zal overigens nog heel wat jaren duren, voordat het plant soen in zijn geheel gereed is. Met de aan vang van de eerste aanzet is het vorig jaar echter een begin gemaakt, teneinde het toenemend aantal inwoners aan een bescheiden recreatiegebied te kunnen hel pen. Uit de grote belangstelling bij de offi ciële opening bleek overduidelijk, dat de bewoners erg in hun schik zijn met dit fraai stuk groen waar kinderen naar har telust kunnen ravotten. De volksdansgroepen „Zieme-Groene Huis" lieten eerst enkele leuke demon straties zien, waarna de voorzitter van de groenstrookcommissie, de heer J. Sonder- val tot de belangstellenden sprak. Hij prees de samenwerking tussen bevolking en overheid en complimenteerde de plant soenendienst. De heer Sonderval hoopte, dat de volgende fase van de groenstrook, waarin onder andere een kinderboerderij is gedacht, niet lang op zich laat wachten. Van grote betekenis achtte spreker voorts de realisering van een flora- en fauna- gaarde achter die boerderij. De heer Son derval was van oordeel, dat Oostenrijk en Meerestein in de toekomst een ideaal recreatiegebied krijgen. Hij spoorde de aanwezigen tenslotte aan van Beverwijk een stad te maken waarin het goed wonen is. Burgemeester J. G. S. Bruinsma deelde mee, dat alle plannen reeds panklaar op tafel liggen. Een tekort aan geld is echter de oorzaak dat het plantsoen in fasen uit gevoerd moet worden. Hij deed een be roep op jeugd en ouders de groenstrook netjes te houden opdat allen ervan kun nen genieten. De feestelijke ingebruikneming, waar aan ook de drumbands „Meerestein" en „Die Wijekers" deelnamen, werd besloten met het onthullen van een oranje bord waarop in witte letters de naam „Wil lem-Alexander plantsoen" stond. Het af steken van een aantal vuurpijlen onder streepte dat feestelijke moment nog eens extra. (Van onze correspondent) UTRECHT De Utrechtse rechtbank heeft vanmorgen een 34-jarige Belgische veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Zij stond veertien dagen geleden terecht wegens medeplichtigheid aan de Amers- foortse bankoverval, die op 24 juni van het vorig jaar gepleegd werd. ADVERTENTIE Als vakhandelaar zijn wij er trots op U een witte raaf onder de naaimachines te kunnen bieden: de EFKUl De Efku is een échte MERKMACHINE en heeft de goede hoedanigheden van veel duurdere machines. Toch kost een LICHTGEWICHT zig-zag met vrije arm maar 398,—II KLEINE HOUTSTRAAT 112 TELEFOON 0 2500-11142 HAARLEM In BEVERWIJK verkrijgbaar bij Begijnenstraat 13 - Tel. 0 2510 -26488 Feest was het donderdagavond ook voor Waal" konden aldus op een sterk ver- de negentien geslaagde leerlingen van de papiervakschool in Velsen-Noord, die hier tijdens een geanimeerde bijeen komst de door hen behaalde diploma's mochten ontvangen uit handen van ir. M. J. E. M. Heijnens, bedrijfsdirecteur van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. Ir. Heijnens sprak daarbij de wens uit, dat de moeiten en opofferin gen voor de geslaagden niet vergeefs zou den zij ngeweest. Hij wenste hen voorts hartelijk geluk met deze resultaten, evenals spreker de directeur van de school en zijn docenten bedankte voor hun gede gen onderwijs. Hierna reikte ir. Heijnens de volgende geslaagden het diploma uit: Papiervakschool, Velsen. Geslaagd: P. Bak, Krommenie; P. Duinmeijer, Bever wijk; C. de Feber, IJmuiden; A. W. Meijer, Beverwijk: H. van Oosterwijk, Akersloot; F. Schelvis, Velsen-Noord: J. M. Stet, IJmuiden: P. A. Sotthewes, Cas- tricum; F. M. Veldkamp. R. Visser, A. van Wolferen, C. van Reijendam, IJmui den. Geslaagd voor het theoretisch examen van het leerlingenstelsel van de Vakoplei ding Procesindustrie: D. C. Breet, Wor- mer; C. P. Cardol, Velsen-Noord; J. W. Doets, Noord-Beemster; H. Drijver, Vel sen-Noord; A. J. Gruis. Wormer; L. J. Roeland, Haarlem; C. Th. Wegman, Den Helder. Na dit officiële gedeelte werd door de leerlingen een bijzonder aardig program ma opgevoerd, dat op originele wijze als een televisie-uitzending was geënsceneerd. Met als titel „Het land van Maas en Uitreiking van de diploma's y Op woensdag 21 juni om drie uur zal Godfried Bomans het door de jeugd van Bennebroek in de Linnaeushof gebouwde indianendorp openen. Maandenlang heb ben de schoolkinderen, onder deskundige leiding van indianenkenner J. Heyink, ge werkt om dit evenement zo echt moge lijk te maken. Elke dag is men nu in „de indianen- hoek" van de Linnaeushof bezig met het groeperen van de 12 tipi's (tenten, die bizonjagers in de prairie gebruiken), de totempalen en andere typisch indi aanse voorwerpen. Indertijd, toen donkere wolken zich bo ven de Linnaeushof samenpakten, liet de heer Heyink, voor wie het bouwen van een zo natuurgetrouw mogelijk indianen dorp een ideaal was geworden, zich niet Tijdens de ontvangst in het Vélsense raadhuis heeft burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen aan ko ningin Juliana het eerste exemplaar aangeboden van het boekwerk „Vel sen, grepen uit de geschiedenis van een oude woonplaats in Kennemer- land", geschreven door de heer C. J. Calkoen uit Driehuis, dat half juli zal verschijnen bij de uitgeverij Vermande Zonen IJmuiden. De gra fisch ontwerper C. Koevoets uit Santpoort is er in geslaagd de grote hoeveelheid illustratiemateriaal op een voortreffelijke wijze te combine ren met de tekst, die vele nog wei nig bekende feiten uit de historie van Velsen onthult. Tekst en illu straties in dit fraai uitgevoerde boekwerk geven een goed beeld van hetgeen zich sinds ongeveer zeven honderd jaren voor Christus in Vel sen en omgeving heeft afgespeeld. ontmoedigen. Hij werkte met zijn vrouw en de leerlingen van de vijfde en zes de klassen der lagere scholen onverdro ten door aan de verwerkelijking van zijn wensdroom. Voor eigen rekening zal hij het kamp exploiteren. Zes en twintig jaar lang is het toekomstig opperhoofd Hey ink boekhandelaar geweest in Hillegers- berg. Zijn hobby, het bestuderen van in dianen, groeide uit tot een plan. Hij verkocht zijn boekhandel en vestigde zich in Bennebroek. Al gauw was de jeugd van de vier lagere scholen enthou siast voor het plan en elke vrije middag werd besteed aan het vervaardigen van de attributen. Het is de bedoeling, dat elke school één stam vertegenwoordigt en voor de aankleding daarvan zorgt. De vier stam men zijn de Apachen, de Zwartvoeten, de Irokezen en de Navaho's. De be langstelling is nu reeds bijzonder groot en de heer Heyink twijfelt dan ook niet aan het succes van zijn onderneming. De heer A. B. van Weelderen uit IJmuiden is aan de universiteit in Delft geslaagd bij de afdeling werktuigbouw. De heer G. de Nijs uit IJmuiden slaagde voor het examen van de cursus dagblad acquisiteurs van het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit. grote „beeldbuis" diverse grappige tafe reeltjes worden vertoond, waarvan door de „Vaprovo's Blitzers" uit Wromcr bet uitbundige muzikale deel voor hun reke ning werd genomen. Volkomen terecht was de geestige epi loog van directeur (pater) G. Bos aan het slot van deze avond aldus voor een groot deel gewijd aan erkentelijkheidsbetui- gingen tegenover hen, die deze geslaagde avond in elkaar hadden gezet. ADVERTENTIE Vraag naar onze spaarregeling GEBOREN: Erik H, z. v. E. R. Woes- tenenk en E. Huigen; Astrid M. J. d. v. C. Ockers en M. J. J. Janssen: Mariëtta F. P. d. v. J. M. Groen en A. M. P. Spren- gers; Ronald z. v. L. Both en I. Kuiper; Johannes S. z. v. A. van der Sluis en J. van der Kolk; Jacqueline d. v. A. Vrugt en C. M. Smoor; Quirinus J. z. v. J. Q. Verlaan en M. van Leeuwen; Jacoba C. C. d. v. J. J. Durge en P. C. Thomas; Den nis z. v. C. A. Visser en W. van Koon; Johny z. v. V. van den Berg en J. W. de Visser; Catharina F. L. d. v. A. J. Terlouw en F. M. Bakker; Barbara d. v. K. Kleijn en J. C. Fransen. GEHUWD: D. Tangeman en J. C. A. Aardenburg; P. Snijders Vroegop en Th. D. Spruit. ONDERTROUWD: E. C. van Bugnum en C. J. M. Zuurbier; G. Munter en L. van der Meij; B. J. van den Berg en P. Eising; A. Meiland en L. M. G. de Swart; Ch. Zweistra en C. A. D. M. Geldermans; H. Teusink en C. A. Winkel; H. A. van der Eerden en G. J. A. Wagter; H. Schoenma ker en J. R. M. Slijfer S. C. F. Zonneveld en J. P. Ockers; T. J. Zonneveld en G. C. C. Jansen. OVERLEDEN: J. P. van Kempen oud 22 jaren; P. Hartog oud 61 jaren; A. C. Jonk oud 64 jaren geh. m. C. J. van Saaze; W. J. P. P. ter Burg oud 66 jaren; G. L. Houtkamp oud 80 jaren ongeh.; G. W. P. Stoutenbeek oud 78 jaren; D. Grapendaal oud 71 jaren; H. Hooge oud 78 jareri; C. J. Tromp oud 78 jaren; W. A. P. F. L. van den Broek oud 81 jaren; C. J. M. de Goede oud 37 jaren; A. Kuijs oud 61 jaren geh. m. J. Bos; K. F. Tjhia oud 48 jaren geh. m. C. F. Ammerlaan. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12.35, postabonnees f 13.85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 juli a.s. een abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. ADVERTENTIE EERST BUINTERMEUBEL dwoninainrichting Marktplein 30. Hmui dcn. Tel: 02550-8841 MEUBELS KOPEN?

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7