CSKA Sofia volgend seizoen niet in Europa Cup toernooi Haarlem Nicols versloeg ABC in verlenging na veel rumoer Zeilhond stelde selectie op voor Olympische Spelen Mike Hailwood joeg naar derde zege op Man in één week Soetekouw naar PSV Okker met Drysdale in finale Rugslagrecord voor Schoutsen Leen de Groot startte met zege in M.-Zeeland Grote nederlaag voor boksploeg Protest tegen homerun Peters Wienese èn Droog naar Henley toe Holst tweede in Turkije Vianen vierde in Luxemburg SCHOTEN -H.C.A.W. ZATERDAG 17 JUNI 196 7 11 HONKBAL Vijf spelers van EDO op de transferlijst Zondag - Aanvang 14.30 uur. Pfm Muliersportpark - Delftlaan Toegang ƒ1.en jeugd ƒ0.50. Botev Plovdiv heeft de Bulgaarse voetbaltitel behaald. Met nog één wed strijd te spelen heeft Botev drie punten voorsprong op Slavia Sofia. De vorige kampioen CSKA Sofia, die in de afgelopen Europese bekercompetitie voor landskampioenen de halve finales bereikte, is er dus niet in- geslaagd zich voor het nieuwe toernooi te plaatsen. Voor de volgende competities om Europa Cup I en Europa Cup II zijn momenteel de volgende deelnemende clubs bekend (tussen haakjes het aantal jaren van deelneming tot en met seizoen '66/'67). Land: Landskampioen: Bekerwinnaar: Albanië einde seizoen: juli geen deelnemer België Anderlecht (7) Standard Luik (2) Bulgarije Botev Plovdiv finale: juli Ts j echoslowakij e Spartak Praag (1) Spartak Trnava Denemarken Hvidovre Kopenhagen Freja SC West-Duitsland Eintracht Braunschweig •Bayern München (1) Engeland Manchester United (3) Tottenham Hotspur (2) Finland Kuopio Palloseura (2) HJK Helsinki Frankrijk St. Etienne (2) Olympic Lyon (2) Griekenland Olympiakos Piraeus (2) Finale: juli Nederland Ajax (3) NAC Ierland Dundalk FC (1) Shamrock Rovers (2) IJsland Valur Reykjavik Kr. Reykjavik (1) Italië Juventus Turijn (3) AC Milaan Joegoslavië einde seizoen: 2 juli Hajd Split Luxemburg Jeunesse D'esch (4) Aris Bonneweg Malta einde seizoen: juli finale: juli Noord-Ierland Grentoran Belfast (3) Crusaders Noorwegen Skeid Oslo FK Frederikstadt Oostenrijk einde seizoen: 25 juni Austria Polen Gornik Zabrze (5) finale: 5 juli Portugal Benfica Lissabon (7) finale: juli Roemenië Rapid Boekarest finale: juli Schotland Celtic Glasgow (1) Aberdeen Zweden Djurgarden Stockholm (2) geen deelnemer Zwitserland FC Basel Lausanne (2) Spanje Real Madrid (12) finale: juli Turkije einde seizoen: 25 juni Altay-Goeztepe Rusland Dynamo Kiev Torpedo Moskou Hongarije Vasas Boedapest (4) Vasas Györ (1) Wales geen deelnemer Cardiff (2) Oost-Duitsland FC Chemnitz Zwickau (1> Cyprus einde seizoen: juli finale: juli De Nederlandse jeugdploeg heeft op de eerstq dag van de drielanden-zwemwed- strijd in Lewisham de Britse ploeg in punten zover moeten laten voorgaan, dat Groot-Brittannië deze tweedaagse inter landontmoeting voor zwemmers en zwem sters tot 16 jaar zeker zal winnen. De stand na de eerste dag is: 1. Groot-Brit tannië 95 pnt, 2. Nederland 48 pnt, 3. W.-Duitsland 47 pnt. De Nederlandse ploeg verscheen r.iet in de allersterkste samenstelling, omdat coach Kerkhoven een deel van de in aan merking komende jongens en meisjes een week te voren bij Nederland BWest- Duitsland B de „interlandsfeer" had la ten proeven en ditmaal weer anderen een kans had gegund. Bovendien was Nederland zonder schoonspringploeg naar Londen gekomen, zodat men begon met een aanzienlijke achterstand, die nog gro ter werd, toen de veelbelovende Amster damse zwemster Henny Penterman op de 400 meter wisselslag werd gediskwalifi ceerd. De Britten wonnen zeven van de acht onderdelen van de eerste dag. Maar een van de beste prestaties werd gele verd door de Nederlander, die het acht ste nummer voor zijn rekening nam: de 15-jarige Bob Schoutsen. Deze Dolfijn zwemmer won op de ongebruikelijke 362/3 yards-baan de 200 meter rugslag in de klasse-tijd van 2.17.9, hetgeen en nieuw Nederlands record betekende. Yvonne van Kuilenburg (Ned.) werd zesde op de 110 yards vlinderslag, die gewonnen werd door de Britse Auton (1.11.7) in 1.17.8. Gerda Lassooy verbe terde het juniorenrecord 440 m wissel slag. Zij werd 4weede in 5.39.9. Marjan Janus eindigde op de 220 yards rugslag als tweede in 2.59. ton 2.18.20.4, 158.037 km.u., 5. Stevens (Eng) op Hannah-Paton 2.19.34.6, 156.721 km.u. Stand voor het wereldkampioenschap: 1. Williams (Eng.) 12 pnt., 2.3. Agostini (It.) en Hailwood (Eng.) 8 pnt. 50 cc: 1. Graham (Eng.), Suzuki, 12.1.56.8 (132.6 km) 133.398 km.u., 2. An- scheidt (Did), Suzuki, 1.22.58, 131.740 km.u.. 3. Robb (N.-Ierl.), Suzuji, 138.02, 111.495 km.u., 4. Walpole (Eng.), Honda, 1.42.02, 107.134 km.u., 5. Griffiths (Eng.), Honda, 1.42.08.6, 107.021 km.u. Stand voor het wereldkampioenschap: 1. Anscheidt (W.-Dld) 28 pnt., 2. Kataya- ma (Jap.) 14 pnt., 3. Grham (Eng.) 12 pnt. De 22-jarige Leen de Groot uit Utrecht heeft in de laatste meters het eerste ge deelte van de internationale ronde van Midden-Zeeland gewonnen. Vlak voor de finish passeerde hij Piet Tesselaar, die ogenschijnlijk naar een onbedreigde zege reed. In dit 112 km. lange criterium in het noordelijk deel van Walcheren met start en finish in Middelburg (4 ronden van 28 km.) viel de beslissing pas in de laatste 15 kilometer. In Domburg sprongen Tes selaar, De Groot en Leliaert uit het com pacte peloton. Du Bois waagde een po ging de koplopers te achterhalen met aan zijn wiel Legierse. Hij slaagde echter niet, maar bleef in Middelburg wel een tien tal meter voor op het jagende peloton. De uitslag: 1. Leen de Groot 112 km. in 2.42.44; 2. piet Tesselaar z.t.; 3. Guus Le liaert z.t., 6. Kees Koeken z.t.; 7. René Pijnen z.t.; 8. Jan van Katwijk z.t.; 9. Wim Legierse z.t.; 6. Kees Koeken z.t.; 7. René Deelen z.t.; 10. Rini Wagtmans z.t. De Nederlanders Jan Jansen en Wim Koopman hebben vrijdag de tandemwed strijd van de grote prijs van Tula (Rusl.) gewonnen. Zij versloegen in de finale de Russen Agapov en Igor Lukyanov. Ajax-speler Frits Soetekouw, die na een schot in eigen doel bij de Europese bekerwedstrijd in Praag, uit het eerste elftal verdween, zal het komende seizoen uitkomen voor de Eindhovense eredivi sieclub PSV. Gisteravond zijn PSV en Ajax tot overeenstemming gekomen. Van daag zal Soetekouw het tweejarig con tract tekenen. Het gezin van Soetekouw zal naar Eindhoven verhuizen, maar de rijschool, die de voetballer in Broek in Waterland exploiteert, zal normaal blij ven bestaan. DOS heeft twee spelers aangetrokken. Het zijn de 18-jarige jeugdspeler van Elinkwijk Bas Peeters en de 20-jarige voorhoedespeler van de amateurclub Her cules, Abbes van Vliet. EDO heeft vijf spelers op de transfer- lijst geplaatst: Maas, Slisser, Ilup, Burke en Witkamp. Jan Klaassens van VVV heeft meege deeld dat hij definitief stopt met voet ballen. (Van onze honkbalmedewerker) Haarlem Nicols heeft vrijdagavond na verlenging met 6-5 van ABC gewonnen. De wedstrijd die in het kille, windrijke honkbalstadion werd gespeeld voor wei nig toeschouwers, begon bijzonder tam, maar kreeg een sensationeel slot, toen een verre tik van ABC werper Peters in de negende inning door de scheids rechters als homerun werd gehonoreerd. Deze beslissing leverde ABC twee runs en een 5-4 voorsprong op en bracht de spanning volledig terug. Volgens velen ging de door Peters geslagen bal fout en ook de meeste spelers van Haarlem Ni cols waren die mening toegedaan. Dat Haarlem Nicols toen het veld verliet - op de buitenvelders Placidus en Heemskerk na was een onvergeeflijke fout. Ook het publiek reageerde hierna op een wij ze die ver beneden leder peil was. Haar- De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft zich vrijdag na een partij van twee uur en vijf minuten geplaatst voor de finale van het Westengelse kampioen schap in Bristol. De Haarlemmer won met 8-10, 11-9, 6-4 van de Amerikaan Jim McManus. Nadat de Amerikaan de eerste set op zijn naam had gebracht, ontwikkelde zich in de tweede een ser vice-duel, waarbij Okker pas in de ne gentiende game de doorbraak forceerde. In de beslissende set kwam Okker op 5-3. De Amerikaan werkte het verschil gedeeltelijk weg. Maar het had hem zo véél inspanning gekost dat Okker zijn groter slagen-repertoire in het geding kon brengen en via een geweldige laatste service-game de partij in de tiende game beslechtte. Drie winnende slagen brach ten hem op 40-0, waarna hij de partij besloot met een ace. In de finale komt Okker uit tegen de als eerste geplaatste Zuidafrikaan Cliff Drysdale. Deze won met 7-5, 6-4 van de Australiër Bill Bowrey. Het is de eerste maal sinds de Davis Cupwedstrijd Neder landZuid-Afrika, dat beide spelers te gen elkaar uitkomen. Destijds won Ok ker in vier sets. Maar Drysdale, die pas hersteld was van een operatie, is sinds dien veel sterker gaan spelen en bereikte onder meer in Parijs de kwartfinales van de internationale kampioenschappen van Frankrijk. Samen met Trudy Groenman bereikte Tom Okker ook de finale van het ge mengd dubbelspel. De Nederlandse com binatie behaalde een overwinning met 3-6, 6-3, 6-4 op het Australische echtpaar John en Joan Cottrill. De dameseindstrijd zal gaan tussen de Duitse Edda Buding, die met 6-4, 2-6, 1-5 zegevierde over de nummer negen van de Verenigde Staten Stefanie de Fina en de Rhodesische kampioene Pat Walk- den. Deze versloeg de titelhoudster van de open Franse kampioenschappen Fran- goise Durr met 9-7, 6-4. Wimbledonkampioene Billie Jean Mof- fitt slaagde er vrijdag niet in de finale van de tenniskampioenschappen van Kent te bereiken. Het Amerikaanse meisje, dat over een tiental dagen haar Wimbledon- titel verdedigt, werd in de halve finales met 5-7, 8-6, 3-6 uitgeschakeld door de Britse nummer één Ann Jones. In de finale zal Ann Jones uitkomen tegen haar landgenote Virginia Wade. Deze versloeg de Australische Judy Te- gart met 8-6, 6-1. De eindstrijd van het beren-enkelspel zal gaan tussen de Hong- kong-speler Ken Fletcher en de Austra liër Owen Davidson. ADVERTENTIE Er is nogal wat geharrewar geweest tijdens de wedstrijd Haarlem Nicols- ABC. Hier zijn er schermutselingen rond Boudewijn Maat. Jan Huppen, de 24-jarige Nederlandse kampioen in het bantamgewicht, heeft vrijdagavond in het westduitse Hildes- heim voor het enige Nederlandse punt in de boksinterland tegen West-Duits- land gezorgd. Nederland verloor met 19-1. Huppen bokste onbeslist tegen de 19- jarige Mario Petermann, die zijn debuut in het Westduitse team maakte. Nederland heeft voor de onverwacht grote nederlaag weinig verontschuldigin gen kunnen aanvoeren, want hoewel Lodi Koolmees wegens maagklachten en Rudi Lubbers in verband met een tentamen ontbraken, trad ook de Westduitse ploeg niet op volle sterkte aan. De Amstel-sculler Jan Wienese, natio naal kampioen, en diens grote rivaal Har ry Droog van Proteus hebben ingeschre ven voor de Diamond Sculls van de Hen ley Royal Regatta, die van woensdag 28 juni tot en met zaterdag 1 juli wordt ge houden. Tot de gegadigden voor de Dia mond Sculls behoort voorts de West duitser Jochen Meissner, Europees kam pioen. Ook de vier zonder stuurman van het Amsterdamse Nereus is aangemeld voor de wedstrijden op de Theems. De Bulgaar Yordanov heeft de derde etappe gewonnen van de ronde van Mar mora, die bestond uit een tijdrit over 48 km. De Nederlander Daan Holst, die slechts een seconde langzamer was dan de Bulgaar, werd tweede. De uitslag van de derde etappe luidde: 1. Yordanov (Buig.) de 48 km. in 1 u. 15 min 27 sec.; 2. Holst (Ned.) 1.15.28; 3. Kotev (Buig.) 1.15.38; 4. Mazzoni (It.) 1.15.50; 5. Zoetemelk (Ned.) 1.16.24; 6. Nieuwkamp (Ned.) 1.16.36; 8. Van Lach- terop (Ned.) 1.17.09. Algemeen klassement na de derde etappe; 1. Kotev (Buig.) 9.01.31; 2. Zoete melk (Ned.) 9.03.47; 3. Holst (Ned.) 9.04.32; 4. Yuce (Turk.) 9.05.41; 5. Nieuw kamp (Ned.) 9.06.10; 7. Van Lachterop (Ned.) 9.06.43. Algemeen ploegenklassement: 1. Bul garije 27.13.22; 2. Nederland 27.14.59; 3. Italië 27.26.39. Twee Draken-, drie FD- en vier Fin zeilers vormen de eerste selectie die de koninklijke verbonden Nederlandsche wa tersport vereenigingen (KVNWV) heb ben gemaakt voor de Olympische Spelen van 1968 in Mexico. Oorspronkelijk had de KVNWV in de drie voor Nederland belangrijke Olympische klassen groepen van vijf boten willen samenstellen. Ge brek aan kwaliteit is er oorzaak van dat op voordracht van de zeilwedstrijdcom missie voorlopig kleinere groepen zijn ge- slecteerd. In de Flying Dutchman-klasse zijn Ben Verhagen, 5e tijdens de spelen van 1960 en zesde in Japan, Fred Imhoff en Fer dinand Ekels momenteel de kandidaten voor de Olympische regatta van Acapul- co. Cor Groot en Visser zijn bij de Dra ken geselecteerd. Frits Beck, Boudewijn Binkhorst, Rob Breur en Hans van Eist zijn in de Finjollenklasse aangewezen. De resultaten die beriekt zijn in Zuiderzee- regatta, waarin vorige week voor Medem- blik werd gestreden om de eerste inter nationale zeiltitels van Nederland, hebben sterk geteld bij de formatie van de oefen- groepen. In alle 3 klassen zijn de hoogst geklasseerden in de eindrangschikking van de wedstrijdenreeks op het IJsselmcer uitverkoren. Het is onwaarschijnlijk dat de groepen nog dit seizoen zullen worden gewijzigd. Wel zal aan de hand van de prestaties die in de komende maanden worden geleverd en in de eerste wedstrijden van 1968 vol gend jaar worden bezien of er wijzigingen in de groepen moeten worden aange bracht. Voor 1 juli zal de KVNWV een de finitieve voordracht voor uitzending naar de Olympische Spelen bij het Nederlands Olympisch Comité indienen. De training van de „Olympiërs" is in handen gelegd van de coaches Stap bij de FD's, Rinke Koopmans en Hans Sleeswijk bij de Finnen en een opvolger voor Wim van Duyl bij de Draken die samenwerken met de betrokken klasse organisaties. In het najaar zullen behal ve de leden van de oefengroepen ook de overige Nederlandse topzeilers weer we kelijks in Amsterdam en Rotterdam bij eenkomen voor de conditietraining. Het verbond zal een aantal van de Olympische kandidaten in de komende maanden in de gelegenheid stellen uit te komen tegen sterke buitenlanders. Aan de wedstrijden om-het Europese kampi oenschap FD-klasse (5-14 juli in de baai van Napels) zal Ben Verhagen en diens bemanningslid Nico de Jong deelnemen. Het ligt in de bedoeling dat Eekels en Imhoff deel uitmaken van het Nederland se contingent voor de FD-week, die ge lijkertijd wordt gehouden. Verhagen en De Jong vertegenwoordigen Nederland ook bij het wereldkampioenschap, dat van 9 tot 16 september in Toronto wordt verwerkt. Fred Imhoff reist als reserve naar Canada en zal tenzij hij Verha gen moet vervangen uitkomen in de internationale FD-week. Cor Groot, Lutz Visser en Jan Bier worden afgevaardigd naar het Europese kampioenschap in de Drakenklasse (13-19 juli bij Le Havre). Groot zal van 21 augustus tot 3 septem ber voorts in Toronto deelnemen aan het wereldkampioenschap. Voor het Europese kampioenschap van de Finjollen, dat van 3 tot 10 september bij Napels wordt ge houden, zijn twee Nederlanders aangewe zen. Het zijn Rob Breur en Hans van Eist. Aan het Nederlandsch Olympisch comi té heeft het bestuur van het KVNWV de ze week verzocht ook Nederlandse zeilers deel te laten uitmaken van de ploeg, die in september naar Mexico zal reizen om uit te komen in de voor-Olympische wed strijden. Verwacht kan worden dat het NOC hierover op korte termijn een be slissing zal nemen. Hoewel het verbond hangende de uitspraak van het NOC geen mededeling wenst te doen over de voor dracht, kan als vaststaand worden aange nomen, dat o.m. verzocht is Ben Verhagen en Nico de Jong het wedstrijdwater te laten verkennen waar in oktober 1968 om de Olympische zeiltitels wordt gestreden. lem Nicols won tenslotte in de tiende slagbeurt door een honkslag van catcher Van Wilpen, waarop Leo Kops kon sco ren. ABC begon de wedstrijd met een cat chersprobleem: Blom en Eist waren niet beschikbaar, zodat Dick Ausma die in het grijze verleden ook wel eens als achter vanger is opgetreden, nu achter de plaat de worpen van Doby Peters behandelde. Bij Haarlem Nicols begon Ton ter Neu zen als werper en hij moest in de derde inning een homerun van Van 't Klooster die twee runs opleverde incasseren (0-2) In de vijfde inning werd het 0-3 door een run van de inmiddels gearriveerde Blom, die even tevoren een tentamen af gelegd had. De wedstrijd bleef tot de zevende Ni- cols-slagbeurt sfeerloos. De Haarlemse aanval slaagde er niet in om Peters in moeilijkheden te brengen, totdat Kops en Heemskerk in de zevende inning openden met honkslagen. De klap van Heemskerk bleek goed voor twee honken en het der de en tweede honk was bezet. Herman Beidschat die Ter Neuzen had vervangen kreeg opzettelijk 4w en toen sloeg Van Wilpen een hoge bal in het rechtsveld die door Walker werd gemist, waardoor Kop en Heemskerk konden scoren. Een fout van ABC-tweede honkman Meyer op een klap van Boudewijn Maat bracht Haar lem Nicols een 4-3 voorsprong. Er kwam sfeer op de matig bezette tribunes, vooral toen een tik van Peters als homerun werd gehonoreerd (4-5), ter wijl 90 percent van de aanwezigen de bal fout zag gaan. De ploeg van coach Ben Troup toonde toen weinig discipline door uit het veld te lopen op twee spelers na. Na lange discussies werd de strijd hervat en toen ABC naar het veld werd verwezen, vergat een der Nicols-spelers zich en dat leverde hem een officiële waarschuwing op, een genadige straf. Haarlem Nicols kwam op zijn eigen wij ze terug: in de negende slagbeurt werd een verlenging geforceerd door Van de Vaart die na een foutje van Meyer het tweede en derde honk stal en scoorde op een honkslag van Piet de Nieuwe (5-5). In de tiende inning hield Beidschat ABC van de honken. Leo Kops en S. Heems kerk kregen in de gelijkmakende slag beurt 4w van Peters, waarna Beidschat met een gelukkige honkslag de honken vulde. Van Wilpen kreeg toen een dank bare taak en hij maakte er gebruik van: met een honkslag bezorgde hij zijn ploeg de overwinning (6-5). De Belg Brands heeft gisteren de eer ste etappe van de ronde van Luxemburg gewonnen. Onze landgenoot Gerard Vianen van de Caballeroploeg eindigde op de vierde plaats. De uitslag van deze 201 kilometer lange etappe luidt: 1. Brands (Belg.) 5.20.24; 2. Depauw (Belg) 5.21.13; 3. Reybroeck (Belg.) 5.21.15; 4. Vianen (Ned.) 5.21.17; 5. Deslisle (Fr.) z.t.; 6. Denson (G.B.) z.t.; 7. Boucquet (Belg.) z.t.; 8. Vandenbosche (Belg.) 5.21.25. Het peloton eindigde in dezelfde tijd als Vandenbosche. Mike Hailwood. De Engelsman Mike Hailwood heeft gisteren op een Honda de race in de 500 cc-klasse van de TT op Man gewonnen. Het was zijn derde overwinning deze week, eerder won hij de wedstrijden in de 250 en 350 cc. Lang heeft het ernaar uit gezien dat niet Hailwood, maar de Italiaan Agostini op MV Augusta de snelste zou zijn. Agostini had bijna de hele race de lei ding, tot een kettingbreuk hem in de vijfde van de zes te rijden ronden uit de strijd wierp. Hailwood vestigde een nieuw rondere cord met een gemiddelde van 175.148 kilometer per uur. Ook zijn algemeen ge middelde van 169.978 km.u. betekende een nieuw record. Eerder op de dag won de Engelsman Grham op Suzuki de wedstrijd in de 50 cc-klasse. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Anscheidt (W.-Dld) en Robb (N.-Ierl.), beiden stal- genoten van Graham. Het was de eerste TT-overwinning van de 24-jarige Graham, wiens vader Les Graham in 1953 de 125 cc won en drie dagen later bij een ongeluk op het circuit van Man om het leven kwam. De uitslagen; 500 cc: 1. Hailwood (Eng.) op Honda 364.35 km in 2 uur, 8 min., 36.2 sec., gemiddelde snelheid 169.978 km.u., 2. Wil liams (Eng.) op Matchless 2.16.20, 160.354 km.u., 3. Spencer (Eng.) Norton 2.17.47.2, 158.665 km.u., 4. Cooper (Eng.) op Nor-

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11