PvdA geeft verklaring over Nabije Oosten H J Avio biedt excuses aan voor foutieve boeking a voor Haarlem en de IJmond V KRIS nc RAS 8 DAGEN DOOR NEDERLAND VOOR 's Nachts geen vriendinnen op Leidse studentenkamers VNW ^20 1 Kort en bondig1 Diefstal bij Holthaus is opgehelderd Van automobilisten moet één op vijf naar oogarts „Niets aan de hand in de ARP" Ontknoping was verrassend Uitspraak van de kantonrechter: Gratis per taxi van Triest naar Venlo Drie jaar geëist tegen spion Doden in het verkeer Raad van kerken in plaats van de oecumenische raad „De Lach" uit veel leesportefeuilles verbannen W einig verandering ZATERDAG 17 JUNI 1967 Of kies voor f25.- een 3-daags Randstad abonnement Beroep op scholen tot vakantiespreiding Mr. A. B. Roosjen: M. ,g|wm Kerkelijk nieuws Aanvallen! Tot in alle opzichten gewapend u iets heerlijks voor te schotelen. BIJ RESTAURANT - IP Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Is e „Het bestuur van de Partij van de Ar beid heeft in een verklaring gesteld, dat het vreedzaam voortbestaan van de staat Israel alleen kan worden verwezenlijkt indien een politieke oplossing voor de te genstellingen in het Nabije-Oosten wordt gevonden. Daarbij moet rekening worden gehouden met het recht van Israel op vol kenrechtelijke erkenning door de Arabi sche staten. De noodzaak van een huma ne en rechtvaardige oplossing van het vraagstuk van de Palestijnse vluchtelin gen en de erkenning van het recht van alle staten op doorvaart door de interna tionale waterwegen, van de straat van Ti ran en het Suezkanaal. Het bestuur meent, dat de V.N. een belangrijke functie kunnen vervullen, zowel terzake van de controle op de naleving van het bestand, als het tot stand bren gen en het naleven van vredesverdragen tussen de Arabische staten en Israel. Aan de V.N. dient tevens te worden opgedra gen plannen uit te werken voor een in ternationale actie om de economische en ADVERTENTIE Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen o Abonnement.Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. (eerste klas f 35.-). Bij deze prijs is het openbaar vervoer in de grote steden inbegrepen. Vraag op het station naar de folder 8- en 3-Daags Abonnement. Met de arrestatie van drie mannen heeft de hoofdstedelijke centrale recher che de inbraak opgelost, die in de nacht van 4 op 5 juni werd gepleegd bij de couturier Dick Holthaus in de Van Baer- Istraat in Amsterdam. Hierbij verdwenen circa zeventig showmodelen met een ideële waarde van ongeveer 70.000,en een verzekerde waarde van 20.000,De verdachten zijn twee aannemers van 29 en 31 jaar en een 37-jarige pompbediende allen uit Amsterdam. De gehele buit werd in hun auto aangetroffen. (Van onze correspondent) UTRECHT Bij meer dan twintig per eent van het aantal automobilisten in Nederland is de gezichtsscherpte onvol doende. Dit blijkt uit een onderzoek, dat de stichting Oog en Bril deze maand houdt in het motel Bunnik, aan rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht-Arnhem). De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mr. J. H. Grosheide, heeft een brief gezonden aan de besturen van alle openbare en bijzondere scholen in Nederland in verband met de vakan tiespreiding voor het komende jaar. Hierin wordt onder meer opgemerkt dat een aantal gemeente- en schoolbesturen er dit jaar althans voor de scholen voor lager onderwijs nog niet toe is overgegaan de schoolvakantie te doen sa menvallen met het tijdvak dat de Stich ting van de Arbeid voor de vakanties van de collectief sluitende bedrijven had voor gesteld. In het belang van de effectuering van de vakantiespreiding doet de staatssecre taris derhalve een ernstig beroep om bij de data van de zomervakantie het boven bedoelde tijdvak in acht te nemen. Het schema, dat de Stichting van de Arbeid voor het jaar 1968 heeft opgesteld omvat de periode van 1 juli tot en met 10 augustus. Tot slot verzoekt de bewindsman ook voor de scholen voor lager onderwijs de zomervakantie in 1968 in overeenstem ming daarmee vast te stellen. sociale problemen van het Nabije-Oosten, die mede oorzaak zijn van de huidige on stabiele verhoudingen, aan te pakken. Daarbij dient Israel te worden ingescha keld. Het bestuur van de P.v.d.A. steunt ac ties van humanitaire aard, gericht op ver lichting van de nood in het gehele gebied en meent dat nieuwe verplaatsing van be volkingsgroepen deze nood zou vergroten en daarenboven de mogelijkheden om tot vrede te komen ernstig zou ondermijnen. (Van onze correspondent) UTRECHT. Op het in Esplanade te Utrecht gehouden partijconvent van de Anti-Revolutionaire Partij heeft een der ondervoorzitters, mr. A. B. Roosjen (de voorzitter dr. Berghuis moet rust hou den) vanmorgen gezegd dat hij zich niet ongerust maakt over wat sommigen aan duiden als de woelingen in de A.R.P. Men moet, aldus de heer Roosjen, niet te gauw alarm slaan bij het vernemen van geluiden die ongewoon aandoen. De heer Roosjen meent dat de discussie over de partijvernieuwing weinig merk baar resultaat heeft afgeworpen. Hij weet dit bij de drie confessionele partijen aan het niet bereid zijn bij een eventuele hergroepering de eigen christelijke grond slag los te laten. Op hun beurt blijven vele socialisten weigerachtig mee te wer ken aan een partijformatie die het socialistisch stempel mist. In een uitvoerig betoog ging spreker in op de verkiezingsuitslag van het voor jaar. Naar zijn mening hebben ook nu weer velen zich bij het uitbrengen van hun stem laten leiden door een gevoel van onbehagen. Het verlies van de C.H.U. achtte hij een ernstige teleurstelling. De actie van de P.v.d.A. en de V.V.D. voor deconfessionalisering noemde hij onzin nig. „Laten we hopen dat deze partijen nu begrepen hebben dat het voortdurend schuren tegen de confessionele wrijfpaal gestaakt moet worden. Veel baat heeft het hun niet gegeven." Enkele politiemannen meenden van nacht op het grote parkeerterrein achter het J. D. Meyerplein in Amsterdam een afschuwelijk misdrijf op het spoor te zijn gekomen. Zij waren gewaarschuwd, dat om een daar geparkeerde auto een man wat verdacht zou rondscharrelen. Toen zij een onderzoek instelden bleek het parkeerterrein verlaten maar wel ontdekten zij dat op de achterbank een plastic zak met een in het schaarse licht van een zaklantaarn te zien bloederige inhoud lag. De wagen werd in beslaggenomen en overgebracht naar het hoofdbureau, waar de bloederige massa door een deskundi ge werd onderzocht. Het resultaat was verrassend. De zak bevatte gekookte ro de bietjes. De Leidse kantonrechter mr. W. de Koning heeft uitspraak gedaan in een zaak, waarvoor in Leiden zowel in krin gen van kamerverhuurders als in die van studenten grote belangstelling bestond. De vraag deed zich voor of het een student, die een kamer in Oegstgeest had gehuurd, vrij stond zonder toestemming van de mede het huis bewonende ver huurster een vriendin bij zich te laten overnachten. De studentenadvocaat, mr. P. de Clercq had erop gewezen, dat de student, die eens of meer keren 's nachts een vriendin bij zich had laten logeren, dit een normale handeling vond. Seksueel verkeer tussen personen van bepaalde leeftijd vond de student in de moderne opvatting ge zien het vrijere verkeer tussen de seksen in het algemeen normaal en leverde naar zijn mening geen onbehoorlijk ge bruik van het gehuurde op. Mr. De Clercq wees erop dat de huurwet er niet voor is om het concubinaat te bestrijden. De adviseur van de Leidse bond van huis- en grondeigenaren, de heer Th. J. van der Heijden, betoogde, dat, ook al zou waar zijn dat de student slechts één vaste vriendin had, met wie hij zijn ka- (Van onze correspondent) HIVERSUM Het bestuur van Avio-Nederland (een „non-profit or ganisation", die goedkope vliegreizen naar Californië organiseert), heeft de leden dezer dagen in een extra-circu laire zijn excuses aangeboden voor de grove fouten, die als gevolg van het chaotische beheer van de ex-voorzit ter H. bij de vluchtenadministratie zijn gemaakt. In de circulaire wordt gezegd, dat men na afwerking van de vluchtenadministra tie vroeger in handen van voorzitter H. tot de ontstellende conclusie is gekomen, dat er voor de eerste drie vluchten van dit jaar in totaal een over boeking heeft plaatsgehad van 230 perso nen. Omdat de leden naar de mening van het bestuur niet de dupe mogen worden van de fouten in de vluchtenadministra tie, is al het mogelijke gedaan om een extra-charter te verkrijgen. Deze char ter-vlucht is vastgesteld op 9 september. Het reisgeld voor deze vlucht is gelijk aan dat van de andere (1099 gulden). Het huidige bestuur, dat de laatste we ken dag en nacht in de weer is geweest om de door ex-voorzitter H. aangerich te schade zo beperkt mogelijk te hou den, is zich terdege bewust, dat met de ze extra-vlucht niet alle gedupeerden zijn geholpen. Een aantal onder hen heeft geen kans gezien om de vakantie, die was afgestemd op vlucht 2 (25 juni) en vlucht 3 (24 juli) te verzetten naar sep tember. Enkelen van hen hebben in ver band met het langdurige verblijf in Ca lifornië er zelfs hun baan aan gege ven. Zij zijn nu extra gedupeerd. In de circulatie spreekt het bestuur de hoop uit, dat alle leden die de laatste weken moesten worden teleurgesteld, in de gelegenheid zijn van de extra-vlucht in september gebruik te maken. Dege nen, die geen kans zien voor deze vlucht te boeken, probeert het bestuur zoveel mogelijk op andere manieren „onder dak" te brengen. mers des nachts deelde, de verhuurster de opvatting, die haar studenthuurder was toegedaan, als ordentelijke vrouw niet in haar huis behoefde te dulden. De kantonrechter wees de eis tot ont ruiming toe en bepaalde dat de student voor 1 juli de kamer moet verlaten. Hij overwoog dat niet van belang is, dat de gedaagde in een overnachting met een vrouw niets onbehoorlijks ziet. Van be lang is alleen of dit moet worden gezien als een handeling, welke de verhuurster uit persoonlijke omstandigheden als over last ondervindt. De rechter achtte hier psychische overlast van de verhuurster, door de student aangedaan, aanwezig. (Van onze correspondent) VENLO. In een Venlo's hotel zat gistermiddag een ontroostbare Italiaanse taxichauffeur. Na een dag en een nacht te hebben gereden had hij een circa 35- jarige landgenoot van Triest naar Venlo gebracht. Daar aangekomen werd de taxi chauffeur getracteerd op een overvloedige maaltijd en als klap op de vuurpijl zou de chauffeur als dank voor zijn bewezen diensten een mooi cadeautje meekrijgen voor thuis. De passagier ging even de stad in om het cadeautje te kopen doch hij keerde niet meer terug. De politie werd tenslotte ingeschakeld, maar de Italiaanse passa gier bleef onvindbaar. Hij liet zijn land genoot in de steek zonder de rekening van bijna achthonderd gulden te betalen. Ook de hotelhouder stond er naast, want de taxichauffeur had niet eens geld gehoeg om brandstof voor de terugweg te betalen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Benschop en te Reeuwijk w. van Gorsel, kand. te Montfoort; te Westerhaar-Vriezenveensewijk J. C. van Nieukerken te Hattem; te Westmaas G. A. de Groot, kand. te Rotterdam; te Brakel en Den Bommel J. Maasland, kand. te Sliedrecht; te Goes (vac. H. J. Teutscher) (toez.) H. de Noo te Meppel. ADVERTENTIE HOTEL BEVERWIJK TEL. 02510-23001 Prinses Beatrix en prins Claus heb ben in Roermond de Wïllem-Ale- xanderhaven officieel in gebruik ge steld. Onderdeel van de plechtigheid was het onthullen van een herinne ringsmonument door het paar. (Van onze correspondent) DEN HAAG Tegen de Rotterdamse „spion" die vrijdag voor het Haagse ge rechtshof terechtstond achter gesloten deuren, heeft de procureur-generaal, mr F. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, een gevangenisstraf geëist van drie jaar. De verdachte, die ervan wordt beschul digd voor spionagedoeleinden contact te hebben onderhouden met de Oostduitse staatsveiligheidsdienst, werd door de Rot terdamse rechtbank reeds tweemaal vrij gesproken. Het Haagse hof verklaarde de aanklacht reeds eenmaal nietig en stel de de man, die technisch inkoper is, op vrije voeten. Doordat de zeventienjarige bromfietser J. Timmermans uit Wijk en Aalburg op een kruispunt geen voorrang verleende, werd hij aangereden door een bestelauto en dodelijk gewond. Hij overleed ter plaatse. In een ziekenhuis in Assen zijn de 55- jarige J. Wienen en zijn echtgenote, af komstig uit Zwollerkerspel, overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, waarbij zij gisteravond laat waren be trokken. Hun zoon, bij wie zij in de auto zaten, verzuimde op de kruising Brustin- gerweg met de autoweg Assen-Beilen voorang te verlenen aan een uit de richting Hoogeveen komende personen auto. In het Wilhelminaziekenhuis te Assen is de 74-jarige mevrouw H. Duit-Toepoel uit Assen overleden. Zij was dezelfde avond bij het per fiets oversteken van de autoweg Assen-Rolde door een personen auto aangereden en ernstig gewond ge raakt. Vertegenwoordigers van de besturen van een groot aantal Nederlandse kerken hebben in Utrecht besloten een voorstel tot vorming van een raad van kerken, die in( de plaats zal komen van de huidige oecumenische raad, aan hun synodes, be sturen en episcopaten voor te leggen. Aan het vooroverleg en aan de bijeen komst werd zowel door vertegenwoordi gers van de kerken die zijn aangesloten bij de oecumenische raad, als van de zijde der gereformeerde kerken, de rooms-ka- tholieke kerk en de unie van baptisten gemeenten deelgenomen. v.: y. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Ka mermuziekconcert door 't Haarlems Jeugd orkest. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De ongelooflijke over winning", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „What's new pussycat?" Vandaag 23.30 u.: „Het huis der begeer ten", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The double man", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Ontsnapping uit de Oriënt", 14 j. Zondag 11 u.: „Shalom", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l.; vandaag 23.30 u.: „De Maagdenbron", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 14.30 uur: ,Spanky en zijn bende", a.l.; 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Een man en een vrouw", 14 j. Zondag 11 u.: „De wereld zonder zon", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Hercules tegen de kapitalisten", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie staat z'n mannetje", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.; „Vacances Portugaises", 18 j. Van maandag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Chappa- qua", 18 j. Zondag 11 u.: „Hito Hito", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 u.: Cul tuur-historische diorama's. Tot en met 25 juni. Vishal (Grote Markt); Tot en met 25 juni tentoonstelling van documentatie over het land, het volk en de cultuur van Is raël. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 uur. Op zaterdag tevens van 20 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks van 14 to+ 17 u. en vrijdags tevens van 20 tot 22 u.: Expositie van olie verven en aquarellen van Kees Lans en olieverven en acrylics van Leen Spieren burg. Tot 19 juni. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u. behalve dinsdags: exposi tie van pastels van Mirjam Reuser-Groot- huis. Tot 24 juni. Galerie-t, (Bakenessergracht 67): tot 25 juni expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperiaan): werk uit de Haarlemse. Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Wijkcentrum Schalkwijk Laan van An gers), dagelijks (behalve dinsdag) van 19 tot 22 u. en zondag van 14 tot 17 u.: expo sitie van moderne beeldhouwkunst. Tot 19 juni. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 a Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en grafiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel, Zandvoort) Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman DIVERSEN De Hout (bij Provinciehuis), vanmiddag: Speakerscomer. Grote Markt, vandaag 20 u.: Avondcon cert door Arti et Religione. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. ZATERDAG 17 JUNI Opening havenmond, diverse festiviteiten. City, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang". Stadsschouwburg, 20 u.: „De laatste der Cheyennes". „De Kastanjeloot", Santpoort, Wüstelaan 32, 10-18 en 19-21 u.: Expositie Kees Vis. ZONDAG 18 JUNI City, 14.30 u.: Elvis Presley in „Kissin cousins"; 19 en 21.15 u.: „Sexy gang". Stadsschouwburg, 15 u^. „Het eiland der blauwe dolfijnen'; 20 u.: „De laatste der Cheyennes". „De Kastanjeloot", Santpoort, Wüstelaan 32, expositie als zaterdag. MAANDAG 19 JUNI Geen bioscoopvoorstellingen. „De Kastanjeloot", Santpoort, Wüstelaan 32, expositie als zaterdag. ZATERDAG 17 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuur doop op de Yangste Kiang"; 23.30 u.: „Twee dagen en twee nachten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Drie sergeanten van Bengalen". W.B. Theater, 20 uur: „Inspecteur Har dest F.B.I. ZONDAG 18 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u. en 16.30 u.: „Eddie Constandse gebruikt geweld; 19.30 uur: „Vuurdoop op de Yangste Kiang". Luxor Theater, 14.15 uur: „Michigan Kid" 16.30, 19 en 21.15 uur: „Naakte onschuld". W.B. Theater, 14.30 uur en 16.30 uur: „De jacht op de verborgen goudschat"; 20 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I." MAANDAG 19 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuurdoop op de Yangste Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Naakte Onschuld". W.B. Theater, 20 uur: „Inspecteur Har desty F.B.I.". Op verzoek van de regering van Israel heeft de Nederlandse regering op zich genomen de Israëlische belangen in Polen door de Nederlandse ambassade te War schau te laten behartigen. Een 27-jarige boekhouder uit Den Haag heeft kans gezien anderhalve week ge leden niet minder dan 25.000 gulden te stelen uit de brandkast van het City theater in Den Haag. Toen hij dezer dagen werd gearresteerd, was van het gestolen geld slechts vijfduizend gulden over. De boekhouder heeft de inbraak bekend. Burgemeesters. Tot burgemeester der ge meente Ewijk te benoemd de heer F. M. Blessing te Malden. De heer Bles sing, die veertig jaar is, is sinds 1960 secretaris der gemeente Heumen. Hij is rooms-katholiek en lid van de K.V.P. Tot burgemeester der gemeente Maas- driel is benoemd de heer J. J. A. van Gils te Blaricum. De heer Van Gils, die veertig jaar is, is referendaris ter secre tarie der gemeente Hilversum. Hij is rooms-katholiek en lid van de K.V.P. Dodelijk arbeidsongeval. Op een bouw werk aan de Polijsterweg in Amster dam-Noord is de 66-jarige bouwvakar beider P. Paesi van een drieëneenhalve meter hoge steiger gevallen, doordat een balk in de vloer van de steiger los raakte. De man, die op betonijzer be landde. overleed ter plaatse. Ruimtelijke ordening. Na een langdurig ordedebat heeft de Tweede Kamer be sloten de openbare vergadering van de vaste commissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening over de tweede nota ruimtelijke ordening pas medio augustus te houden. Televisieomroepster. AVRO's tv-omroep- ster Lonneke Hoogland zal haar werk zaamheden voorlopig moeten staken. Gedurende de zomermaanden zullen de televisieprogramma's van de AVRO worden aangekondigd door Ria Bremer en Ilse Wessel. GRONINGEN. Een groot deel van de ongeveer honderdvijftig in ons land bestaande uitgevers van leesportefeuil les welke zijn aangesloten bij de Neder landse organisatie van leesportefeuille uitgevers (N.O.L.U.) in Den Haag, heeft te kennen gegeven met ingang van de ze week het weekblad „De Lach" niet meer op te nemen in de portefeuilles. Reden van dit besluit is het feit dat een reportage over masochisme in het num mer van deze week geïllustreerd is met foto's van nagenoeg ontklede dames. Een omvangrijk gebied van hoge lucht druk strekt zich uit van de Azoren via de Britse eilanden tot boven Zuid-Scandina- vië. Langs de noordflank van dit hogedruk- gebied trekken oceaandepressies van zuid west naar noordoost. Eén ervan heeft de omgeving van Spitsbergen bereikt, eeri volgende nadert IJsland. Om het hogedrukgebied zijn inmiddels met noordelijke winden opnieuw uitge strekte wolkenvelden over de Noordzee Nederland binnen gedreven. Ze worden afgewisseld door opklaringsgebieden. In deze weersituatie komt het komende etmaal weinig verandering, zodat ook morgen naast wolkenvelden zonnige peri oden worden verwacht en overwegend droog weer. De wind blijft overwegend matig uit richtingen tussen noord en oost waaien. In de temperaturen komt niet veel ver andering. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen u c u binnen- en buitenland. a i, S Neerslag: laatste 24 uur. k c 4 q, C cS Den Helder zw. bew. NNO 15 0 Ypenburg geh. bew. NO 17 0 Vlissingen geh. bew. NO 17 0 Eelde zw. bew. N 18 0 De Bilt geh. bew. NNO 20 0 Twente geh. bew. NNO 22 0 Eindhoven geh. bew. NNO 22 0 Z.-Limburg motregen NNO 16 0 Helsinki licht bew. WZW 23 0 Stockholm zw. bew. NO 25 0 Oslo licht bew. N 25 0 Kopenhagen half bew. WZW 22 0 Aberdeen onbewolkt windst. 19 0 Londen zw. bew. NO 20 0 Amsterdam geh. bew. NO 19 0 Brussel mist ONO 19 0 Luxemburg half bew. NO 15 0 Parijs zw. bew. N 18 0 Bordeaux zw. bew. N 21 0 Grenoble zw. bew. windst. 17 6 Nice zw. bew. N 22 0 Berlijn onbewolkt N 22 0 Frankfort licht bew. NO 19 0 München zw. bew. ONO 15 0 Zürich licht bew. windst. 17 0 Genève zw. bew. windst. 15 0 Locarno zw. bew. O 19 50 Wenen licht bew. NNW 19 0 Inssbruck licht bew. windst. 18 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 0 Athene onbewolkt W 27 0 Rome zw. bew. NO 24 0 Barcelona geh. bew. windst. 21 0 Madrid half bew. windst. 23 0 Mallorca regen NNO 23 5 Lissabon half bew. windst. 27 8 Zondag 18 juni Zon op 4.19 uur; onder 21.03 uur. Maan op 16.44 uur; onder 1.52 uur. Maandag 19 juni Zon op 4.19 uur; onder 21.03 uur. Maan op 18.15 uur; onder 2.09 uur. Maanstanden Volle maan .22 juni 5.57 uur Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 17 juni Hoog water 11.06 uur en 23.36 uur. Laag water 6.32 uur en 19.13 uur. Zondag 18 juni Hoog water 12.10 uur en uur. Laag water 7.39 uur en 20.18 uur. Maandag 19 juni Hoog water 0.37 uur en 13.11 uur. Laag water 8.36 uur en 21.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2