VAN DAG TOT DAG Vele landen bieden hulp aan oorlogsslachtoffers Vader wil je een stil kaas uit het vuistje Zware taak voor Wilson Arabische argumenten in de VN r Europese krachten Tel Aviv Indonesië dreigt China met breuk Deel Egyptische troepen uit Jemen Belgisch protest bij Israel Israels militaire experts verrast door moderne Egyptische wapens Honderdelf jaar ^hvw wvvzaaoA w Wellicht proces tegen l'Innovation Voor een beter meubel s x telegrammen ZATERDAG 17 JUNI 1967 Spaanse hulp aan Syrië Koning Hoessein geeft eigen kleding weg VOEDZAAM X ►9 ■4 M X X s a e x X X H ■4 X 3 A Franse regering krijgt speciale bevoegdheden Frans-Brits EEG-gesprek Vrije doorvaart Geen plaats Struikelblokken Nog 2 weken puinruimen De spanning en dreiging, die Israel heeft ondervonden voordat het „verlossen de" eerste schot aan het front viel, wor den nu ongeveer in dezelfde mate in Tel Aviv ervaren door het samenpakken der politieke wolken boven de Israëlische sta tus quo. De groten der aarde gerekend naar hun macht en aanzien in de internationa le politiek zijn bezig de hoofden bij elkaar te steken en het lijkt alsof zij daar bij onaangename blikken in de richting van Israel werpen. Dat geldt niet alleen voor Kosygin van de Sovjet-Unie. Zijn blik is trouwens eerder dreigend dan on aangenaam te noemen. Maar ook Charles de Gaulle, de beginselvaste, neutrale nietsdoener in het conflict van het Nabije Oosten, is onvriendelijk gestemd en heeft geen goed woord over voor de veroverin gen der Israëliërs. President Johnson van de Verenigde Staten is wellicht de minst geïrriteerde in dit opzicht, maar heeft zich toch ook volstrekt onthouden van- enig blijk van begrip voor die veroveringen. En premier Wilson van Groot-Brittannië staat ongeveer op het zelfde standpunt als John son, al neemt men aan dat Engeland zou kunnen instemmen met onderhandelin gen tussen Israel en de Arabische landen op basis van de status, die Israel zich nu heeft verworven. Dat die basis volledig zal kunnen worden behouden, gelooft nie mand, ook in Tel Aviv niet, en waar schijnlijk is de Israëlische regering ook wel doordrongen van de noodzaak om be paalde bezette gebieden te ontruimen. Al was het alleen maar om daardoor onthe ven te worden van een al te zware last tot onderhoud van de verpauperde, ont heemde en in ruïnes levende bevolking. De positie van Israel tegenover de gro te mogendheden is niet benijdenswaard, omdat het land gevaar loopt lijdend voor werp te worden van een afspraak tussen de groten, waarin het zelf niet heeft kun nen meepraten. Die afspraak zal in de eerste plaats dienen om een confrontatie tussen de groten zelf te ontgaan. Conces sies aan alle kanten zullen wellicht lei den tot een compromis der grote vier, waarin de belangen van Israel niet zo dui delijk worden gehonoreerd als de Israë liërs zouden wensen. Er is een mogelijkheid dat de grote mo gendheden zullen beginnen met een po ging het grootste en nijpendste vraagstuk van de crisis op te lossen apart van een definitieve politieke regeling. Dat is het probleem der Palestijnse vluchtelingen, niet alleen van de vluchtelingen van de vorige oorlog, maar ook vooral van de laatste. Een totale oplossing van het vluch telingenprobleem zal vooral van Israel of fers vragen. Offers die niet stroken met de „apartheidsgeest" die de joodse staat onder dwang van de omstandigheden lang zamerhand is gaan bezielen. De Israëliërs zullen af moeten van hun onverdedigbaar ideaal dat de joodse staat een meerder heid aan joden kunstmatig zal moeten handhaven. Dat is echter tegelijk toekomstmuziek, want Israel kan pas afstand doen van dat ideaal als zijn veiligheid volkomen verze kerd is en het gevaar van Arabische in filtratie en daardoor een sluipende moord op de joodse gemeenschap in Israel zal zijn verdwenen. Toelating van Arabi sche vluchtelingen in Israel zou voorlopig slechts mondjesmaat kunnen gebeu ren, omdat er een nauwkeurig berekend proces van inpassing en integratie voor nodig zal zijn. Als een der Arabische bu ren van Israel, bijvoorbeeld Jordanië, be reid zou worden gevonden een soort van federatieve band met Israel te sluiten om in gezamenlijke krachtsinspanning het vluchtelingenprobleem aan te pakken, zou een goede stap in de richting zijn gezet die tenslotte moet leiden tot een duurzame vrede. Het forceren van dit vluchtelingenvraag stuk, van welke kant ook, zal onvermijde lijk een nieuwe oorlogsstemming oproepen en daarmee een zeer gevaarlijk twistpunt tussen de grote mogendheden scheppen, waarin de partijen uit westelijk oogpunt tot een gevaarlijke verdeeldheid raken. Vele voorheen „niet-gebonden" landen zullen immers in deze kwestie de partij van de Sovjet-Unie en de Arabieren kie zen, terwijl zelfs een opportunistische samenwerking tussen Rusland en China wet denkbeeldig zou moeten worden ge acht. Wat in die situatie van de wereldvrede terecht zou moeten komen, laat geen en- hele illusie over. ^^tWwvwwvwwwwwwwwwwwwwwwvwvwwwwww DJAKARTA (ANP) Wanneer de t-hinese regering haar houding jegens In donesië niet wijzigt zal Djakarta de di plomatieke betrekkingen met Peking ver- Preken, zo heeft de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, in iet parlement verklaard. Malik deede mede dat de afgelopen da- Sen in Indonesië meer dan honderd "mezen zijn gearresteerd wegens deel neming aan ondermijnende activiteiten, flie vanuit Peking werden geleid. De aangekondigde vermindering van de buitenlandse troepensterkte in West- Duitsland, die ongetwijfeld een gevolg is van de Amerikaans-Britse overtuiging dat de Sovjet-Unie geen acute bedreiging voor West-Europa meer vormt, heeft in West- Duitsland zelf een soort schrik-reactie veroorzaakt. De nieuwe defensiebegroting van de Bondsrepubliek is door minister Schroder verdedigd met een verwijzing naar de noodzaak om de kracht van de Bundes- wehr volledig te handhaven en zelfs te vergroten. Voor het eerst na de oorlog kreeg hij daarbij de steun van de West duitse socialisten. Het standpunt van Schroder, ofschoon niet duidelijk en openhartig omschreven, is wellicht dat West-Europa in de toe komst zijn eigen defensieve boontjes zal moeten doppen. Hij handhaaft de dure atoomrakettendragers, ofschoon hij niet kan rekenen op Amerikaanse atoomkop pen. Zijn beleid is blijkbaar gericht op de mogelijkheid dat West-Duitsland op een goede (of kwade) dag toch zelf atoomkoppen zal kunnen fabriceren. De liberalen in West-Duitsland staan nu alleen in hun streven om een reorgani satie van de Bundeswehr tot een kleiner, bewegelijker politieleger door te voeren. Zij vechten tegen een meerderheid die de glorie van een machtig leger „voor Euro pa op alle fronten" weer aantrekkelijk gaat vinden een meerderheid die eigen lijk op dezelfde weg wandelt als De Gaulle met zijn „eigen Franse atoomwapenen" en zijn onafhankelijkheid van Amerika. West-Europa komt nu opnieuw in de situatie dat twee mogendheden elkander de loef willen afsteken in nationalistische defensieve inspanningen. Dat De Gaulle dit Duitse opleven van militaire dromen heeft gevreesd, is misschien voor zijn be leid een verklaring en een excuus. Maar de kleinere landen met hun roerende ver bondenheid met de NAVO en hun lood zware defensiekosten die niet op de schepping van een eigen, maar op mee betalen aan een gezamenlijke defensie zijn gericht, zullen in tijden van hoge nood afhankelijk zijn van wat puur natio nalistisch geleide machten in het hart van Europa voor of tegen hen willen ondernemen. Een vreesaanjagende situa tie, die langzamerhand onverantwoord gaat lijken. MADRID (ANP). De Spaanse rege ring heeft besloten Syrië zo spoedig mo gelijk medicamenten te sturen bestemd voor de „slachtoffers van napalm-bom bardementen in het gebied van Damas cus Vorige week heeft de Spaanse regering een dergelijke zending gedaan aan de Jordaanse regering, ten behoeve van de Jordaanse slachtoffers. tfwVM'l'wwwwwwwwvwwww«iwwiiiimiwwvvvifvwwwii LONDEN (Reuter, DPA en ANP) In vele landen is een grootscheepse humani taire operatie aan de gang om de slacht offers van de Arabisch-Israelische oorlog in hun nood te helpen. Regeringen en alle mogelijke organisaties, waaronder gods dienstige van allerlei gezindten, leveren een aandeel om het lot der ongelukkigen te verzachten. UNICEF, het kinderfonds van de Vere nigde Naties heeft de eerste goederen per vliegtuig van Kopenhagen naar Beiroet verzonden. Deze eerste spoedzending om vat dekens, penicilline en sulfatabletten. Een joodse organisatie in de VS heeft naar schatting 430 miljoen gulden bijeen gebracht, joden in Groot-Brittannië onge veer 110 miljoen gulden. Arabische orga nisaties hadden minder succes. Zij kregen in de VS en Canada maar 36.000 gulden bijeen. Het internationale comité van het rode kruis in Genève coördineert een reusach tige hulpcampagne voor de oorlogsslacht offers. Bloedplasma, chirurgische instru menten, kindervoedsel en medicijnen, af komstig van de nationale rode kruis or ganisaties in Finland, Nederland, Tunesië en Zweden, zjn al verzonden en in de komende dagen zal nog veel volgen. Egyp te vraagt medische apparatuur, waaron der mobiele chirurgische eenheden en opreatietafels, en voertuigen. De regeringen van onder meer Zwitser land, Zweden, Groot-Brittannië en Italië, hebben hulp geboden of toegezegd. Uit de Arabische landen gaan levensmiddelen, - kleding, dekens en medische hulp naar Jordanië en Syrië. Ook landen als Joe goslavië, Turkije, Tunesië, Libië en Ma rokko dragen bij. Paus Paulus heeft als ADEN (Reuter) De Zuidarabische omroep heeft meegedeeld dat 1.500 Egyp tische militairen sinds maandag uit Jemen zijn teruggetrokken en meer dan 150 tanks en stuks zware artillerie naar huis zijn verscheept. Dit terugtrekken is blijk baar nodig geworden na de Egyptische nederlaag tegen Israel. De Egyptenaren werden in 1962 naar Jemen gezonden om de republikeinen te steunen. persoonlijke schenking 175.000 gulden ge geven. In de Sovjet-Unie hebben openbare or ganisaties besloten twee miljoen roebel uit te trekken voor hulp aan de Arabische oorlogsslachtoffers De Duitse bondsrepubliek zal dertig ton levensmiddelen naar Jordanië sturen. Koning Hoessein van Jordanië heeft twaalf grote koffers vol kleding van hem zelf beschikbaar gesteld om verdeeld te worden onder de Jordaanse vluchtelingen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het bericht bevestigd dat de Belgische regering bij de Israëlische heeft geprotesteerd. Het protest was gericht tegen het aan houden door Israëlische militairen van een functionaris van de Arabische Liga die onderdak had gevonden in het Belgi sche consulaat in het deel van Jeruzalem, dat vóór de recente gebeurtenissen Jor daans was. (Van onze correspondent) JERUZALEM Israëlische militaire experts, die nog steeds buitgemaakt Egyptisch oorlogsmateriaal sorteren, hebben tot hun verrassing bijzonder inge nieuze elektronische apparatuur van Rus sische makelij aangetroffen waarvan het bestaan niet bekend was aan experts uit de Westelijke wereld. Een aantal buitgemaakte Russische tanks was pas enkele weken voor het uit breken van de vijandelijkheden geleverd, gezien de lage kilometerstanden. De tanks waarover de Egyptenaren beschikten, wa ren eveneens uitgerust met de modernste apparatuur. Dat deze uiterst moderne wapens kon den worden uitgeschakeld moet dan ook vooral worden geweten aan het feit dat de Egyptenaren er niet mee om konden gaan en aan de superioriteit van de Is raëlische luchtmacht. ADVERTENTIE Kennemerlaan 38. IJmuiden •ZOABART. ADVERTENTIE 14 •4 M N H W -9 f M X X tri X O tri N 3 tri f M 64 f tri PARIJS (Reuter en AFP) De Fran se regering heeft de speciale bevoegd heden voor het regeren bij decreet in economische en sociale zaken voor de komende vier maanden verkregen. Het parlement heeft deze tenslotte goedge keurd. Omdat de senaat er tegen was, bleken er drie stemmingen nodig te zijn in de Assemblee. Bij de stemming werd een motie van wantrouwen verworpen, de motie kwam zeven stemmen tekort. v John Mosley Turner uit Londen werd deze week honderelf jaar en om te bewijzen dat hij nog heel wat kan sneed hij zelf zijn verjaarstaart (Van onze correspondent) LONDEN Premier Wilson zal, wan neer hij morgen naar Frankrijk gaat vorstelijk worden ontvangen. Maar of de stijlvolle pracht in Versailles in enige verhouding zal staan tot de te verwach ten resultaten van Wilson's bezoek is de vraag. De Britten durven na het „fluwelen ve to" van de Franse president op zijn pers conferentie over Engelands nieuwe po ging om lid te worden van de EEG nau welijks meer optimistisch te zijn. De reden voor dat optimisme was dat De Gaulle's positie niet sterk genoeg meer zou zijn, om dit keer opnieuw zijn „non" te laten horen en dat de Franse publieke opinie, vooral onder de industrië- eln, voor Engelands toetreding is. Maar men beseft dat president De Gaulle zoals trouwens ook bij de crisis in het Nabije Oosten is gebleken er niet voor terugdeinst, dwars tegen de openbare mening in te gaan. De Britse verwachting is altijd geweest dat de ge neraal tenminste zijn beslissing zou op schorten tot het verloop der onderhande lingen gedurende welke de Britten zich van hun soepelste zijde willen laten zien, bekend zou zijn. Groot-Brittannië is zeker niet van plan zich in het stof te buigen. Overigens is het touwtrekken in volle gang. Ditmaal (Van onze correspondent) Nu het debat in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties over het Nabije Oosten voor de deur staat, waarin de overgrote meer derheid der Aziatische, Afrikaanse en Oosteuropese staten partij voor de Arabieren lijkt te zullen kiezen, is het nuttig en nodig voor ogen te houden welke argumenten het denken van deze anti-Israelische landen bepalen. In het Westen, waar men ervan doordrongen is dat de Ara bieren de Israëlische staat nimmer accepteerden, kibboetsim beschoten waar zij maar konden en geen gelegenheid voorbij lieten gaan luid ruchtig te beweren dat de staat Israel van de aardbodem moet verdwij nen, vergeet men vaak dat ook de Arabieren een aantal argumenten hebben die overtuigend genoeg zijn om een groot deel van de wereld, misschien zelfs het grootste deel, aan hun kant te krijgen. van VN-troepen op Egyptisch grondge bied. Israel, dat nu woedend is omdat Oe Thant deze troepen op verzoek van Cairo terugtrok, weigerde in 1957 zelf halsstarrig VN-troepen ook op Israë lisch gebied toe te laten, aldus de Ara bieren, die ook herinneren aan de Is raëlische weigeringen mee te werken met VN-bestandscommissies. HET KERNPUNT van de Arabische positie zoals men die nu dagelijks in kringen der Verenigde Naties kan ho ren uiteenzetten, is dat de zionisten na de aanvankelijke hulp van de Britten met geweld en terreur de joodse staat stichtten op een gebied waar sinds mensenheugenis een in meerderheid Arabische bevolking geleefd had. Dat dit lukte, aldus de Arabieren, kwam voornamelijk doordat de Verenig de Naties, gedomineerd door de chris telijke naties die gebukt gingen onder hun schuldbesef over het anti-semitis- me en de gruwelijke consequentie daarvan in Auschwitz, Treblinka, Mai- danek, de Israëlische staat schiepen. Dat men een christelijke schuld delg de door een offer te vragen van de Arabieren, die zich niet aan anti-se- mitisme hadden schuldig gemaakt, werd over het hoofd gezien, aldus de Arabische stemmen die hun schouders ophalen over het argument dat de jo den recht zouden hebben op het Pa lestijnse grondgebied door oude ban den van tweeduizend jaar geleden. Als men zo redeneert, zeggen zij, dan moeten alle Amerikanen ook maar naar „huis" en moet men de Indianen het Noordamerikaanse continent te ruggeven. De belangrijkste reden van de anti pathie tegen Israel is verder dat het een heterogene, westers georiënteerde staat in het hart van het Arabische gebied is met een zo sterk aan reli gie gebonden staatsbewustzijn, dat vroegere Arabische bewoners van het huidige Israel er geen plaats in kun nen krijgen. Volkomen onzinnig en diep onrecht vaardig vinden de Arabische woord voerders het dat joodse mannen, vrou wen en kinderen van waar ook ter we reld naar Israel kunnen emigreren en burgers worden van die staat, maar dat ruim één miljoen Arabische vluch telingen die op Israels grondgebied ge boren werden, er opgroeiden en er be zittingen hadden, door Israel niet ge accepteerd worden ondanks resoluties van de Verenigde Naties die repatrië ring en rehabilitering van deze Arabie ren vroegen. Men geeft in Arabische kring soms wel toe dat de aanval in 1948 op de volgens hen onwettig afgekondigde staat Israel de situatie geen goed heeft gedaan (al was het alleen maar omdat de Israëliërs daarna anderhalf maal zoveel gebied bezet heilden als waar in het plan van de Verenigde Naties had voorzien) maar daar tegenover stellen zij dat Israel van zijn kant in 1956 tot agressie overging en daarvoor zelfs beloond werd met vrije doorvaart door de Golf van Akaba, die mogelijk werd gemaakt door de stationering WAT DE RECENTE gebeurtenissen betreft, wijzen de Arabieren hierbij gesteund door de neutrale staten en de communistische landen alsook door sommige Amerikaanse juristen er op dat de in het Westen alom gehoor de opinie over een algemeen recht van vrije doorvaart door de naar de Golf van Akaba leidende Straat van Tiran op zijn zachtst gezegd omstreden is. Harvard-professor Roger Fisher be toogde in de „New York Times" van elf juni bijvoorbeeld dat de Internatio nal Law Commission in 1956 geen re gel wist te vinden die op deze kwes tie van toepassing was. De conventie van 1958, die de Straat van Tiran be streek, werd door Egypte nimmer on dertekend. Bovendien, aldus de Har vard-professor, na de door de Verenig de Naties afgekeurde Israëlische actie tegen Syrië van 7 april was de sluiting van de Golf van Akaba voor strategi sche goederen met bestemming Israel juridisch zeker verdedigbaar. De jurist schreef wel dat aan beide kanten goede argumenten te vinden waren, maar dat hij voor het Haagse Gerechtshof liever Egyptes zaak zou verdedigen dan die van Israel, om maar te zwijgen over de verdediging van de wettigheid van Israels preven tieve oorlog. Voor ontwikkelingslanden, die de Arabische positie steunen spelen deze juridische argumenten misschien maar in sommige gevallen een rol. Veel meer identificeren velen zich met de Arabieren omdat zij Israel als een ko loniaal overblijfsel zien, als „brugge- hoofd van westelijke cultuur en weste lijke democratie" (zoals senator Ro bert Kennedy het trouwens uitdrukte) op Azië's vasteland. Een bewijs van de waarheid van de ze stelling zien zij in de samenwerking tussen Israel, Frankrijk en Groot-Brit tannië in 1956 bij de actie die wat het Suez-kanaal betreft, zulke duidelijke kolonialistische trekken had. In de hui dige crisis lijken niet veel pro-Arabi sche staten het sproakje over een Brits-Amerikaanse hulp aan Israel tij dens de oorlog te geloven, maar dat de Israëliërs een defensieve actie uit voerden wil er bij de meesten toch ook niet in. In 1948 wonnen de Israëliërs gro tendeels, in 1956 helemaal en deze maand zo overtuigend dat zij de enige werkelijke militaire macht in het Na bije Oosten lijken, aldus vele neutralen die niet begrijpen hoe militaire acties van 'n dergelijke superieure macht de fensief genoemd kunnen worden. Dat Israel na '56 zekere voordelen won en nu al aangekondigd heeft nieuwe gren zen te willen trekken is voor velen een extra bewijs dat de Arabische these over zionistische agressie en expansio nisme niet uit de lucht gegrepen is. Hoe men ook over al deze zienswij zen denkt, vast staat dat zij aanslaan bij een opmerkelijk groot aantal V.N.- leden. Zelfs in Washingtons ministerie van Buitenlandse Zaken kan men ho ren dat men ondanks de sterk pro- Israelische instelling van de Ameri kaanse regering een deel van de Ara bische grieven en gevoelens wel kan navoelen. Gematigde verzoeningsge zinde politici, die de situatie, zoals die nu is gegroeid onder ogen willen zien* en naar vreedzame coëxistentie willen leiden zijn aan beide kanten nodig, zo kan men horen zeggen en bedoeld wordt dat men de Nassers evenzeer als struikelblokken bij een dergelijke ontwikkeling ziet als de Dayans. is het Wilson die een nieuw rukje doet, maar De Gaulle biedt op zijn beurt weer stand door bij zijn partners aan te drin gen op een tijdvergende studie van de gevolgen voor de EEG van een Brits lid maatschap, alvorens tot onderhandelin gen te beslissen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Drieëneenhalve week na de brand in het Brusselse warenhuis „L'Innovation" zijn er 137 doden geborgen door de genietroepen die zijn belast met het opruimen van het puin. Wanneer er zich geen verrassingen voordoen, zullen de militairen aan het einde van de maand hun werk hebben beëindigd en zullen de puinhopen zijn opgeruimd. Elke dag worden nog verkool de resten geborgen. Naar verluidt zal binnen afzienbare tijd een vervolging worden ingesteld tegen de directie van „l'Innovation" op grond van de artikelen 418 en 419 van het Bel gische wetboek van strafrecht. Daarin staat dat een vervolging kan worden inge steld tegen hen die door nalatigheid of gebrek aan voorzichtigheid verwondingen hebben veroorzaakt die de dood ten gevol ge hebben gehad. De leiding van het warenhuis, die waar schijnlijk zeer goed beseft wat haar boven het hoofd hangt, doet inmiddels alls moeite om door middel van interviews en dergelijke de publieke opinie er van te overtuigen hoeveel zij voor de slachtoffers doet. 1 Kosmos-166. De Sovjet-Unie heeft de on bemande kunstmaan Kosmos-166 gelan ceerd. Zij beweegt zich in een baan om de aarde waarvan het verste punt 578 kilometer van de aarde verwijderd is en het dichtste 283 kilometer. Vredeskorps. De Duitse minister van Economische Zaken Karl Schiller heeft voorgesteld een Duits vredeskorps op te richten om „te helpen de oorlogswonden in het Nabije Oosten te helen". Instorting. Twintig bouwvakarbeiders zijn bedolven onder het puin van een ge bouw van zes verdiepingen, dat gisteren in Taegoe (Zuid-Korea) is ingestort. Tot dusver zijn zeven lijken geborgen en drieëndertig gewonden bevrijd. Weg veiligheid. Op de tweedaagse Euro pese conferentie van ministers van Ver keer (CEMT), waaraan 17 van de 18 aangesloten landen deze week in Ham burg hebben deelgenomen, is algemeen een advies aanvaard in eigen land als hoogst toelaatbare grens bij het ver keer een alcohol-gehalte in het bloed te tolereren van 0,8 pro mille. Bovendien zou de bloedproef verplicht moeten worden gesteld. Ongeregeldheden. Terwijl in de Zuidko- reaanse hoofdstad de studentenbetogin gen al een week lang voortduren, is een tweede regeringskandidaat wegens ver kiezingsfraude gearresteerd. Reis. De Sjah van Perzië en zijn gemalin zijn naar Ankara vertrokken voor een officieël bezoek van zes dagen ran Turkije. Tijdbom. In een toilet op het station van de Italiaanse plaats Bressanone (Zuid- Tirol) is een tijdbom ontdekt. De bom die twee kilogram explosieven bevatte werd door de politie onschadelijk ge maakt. Eenheid. De Iraakse pers heeft eenmaking bepleit van Irak, Syrië, Egypte, Jor danië en Koeweit. Dit „zal het enige middel zijn om het bestaan van de Arabieren te redden". Aanvraag. De Noorse regering heeft het Storting (parlement) geadviseerd voor Noorwegen het volledig lidmaatschap van de EEG, EGKS en de Euratoom aan te vragen. Driemaal. Een 34-jarige vrouw uit Calta- nissetta op Sicilië heeft voor de derde maal het leven geschonken aan een drieling. Ze is negen jaar getrouwd en heeft nu negen kinderen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3