Kennemerstaten mag geen tijdelijke kleedgelegenheid op Koningsveld bouwen Verenigingsnieuws uit de IJmond IJMUIDER COURANT 'ft paar honderd gulden méér of minder maakt bij Fiat at 'ft klasse verschil! fiat no RESERVE-BEZORGER of RESERVE-BEZORGSTER Betaling abonnementsgeld per giro Neem nü een kwartaalabonnement! r r r a r „Wereldmuziekfestival 1966" wordt in Scheveningen geprolongeerd Havenberichten Machinist van Fins schip in A.Z. Jubileumreis van plaatwellers naar België Wielrijdster uit Beverwijk na ongeval overleden Avondvierdaagse mogelijk een dag vroeger Ongeval in zwembad Bekneld tussen auto en garage 5 Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis DINSDAG 20 JUNI 1967 V elsen-IJmuiden Beverwijk LANGE NIEUWSTRAAT 427 IJ M U I D E N Betere orderpositie van de EGKS-staalindustrie Examens sportcoupé V. familiale contort Binnen de organisatie Kennemerstaten is verwarring ontstaan over een medede ling van B. en W. van Velsen, dat op de plaats waar het paviljoen op het Ko ningsveld enige weken terug is afgebrand geen nieuwe tijdelijke bebouwing mag gebeuren. Kennemerstaten had plan nen hiertoe ontwikkeld en van Hoogovens reeds een houten gebouw ter beschikking gekregen. Dat is op het terrein van Hoog ovens afgebroken en vervoerd naar het Koningsveld in Velsen Noord, waar de opbouw deze weken zou plaats vinden. B. en W. van Velsen hebben dit thans onmogelijk gemaakt. De gemeente Vel sen biedt Kennemerstaten een barak in het voormalige militaire kamp Rooswijk aan om als kleedgelegenheid te dienen. Voor 1 augustus, wanneer vele veld- sportmensen aan hun trainingsactiviteiten voor het nieuwe seizoen beginnen, zou de barak in orde moeten zijn gebracht. De gemeente Velsen wil zorgen voor de aan- DINSDAG 20 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 uur. WOENSDAG 21 JUNI Zwitserse week, Kennemerlaan, 14 uur in Hotel Royal voedingsvoorlichting; 20 uur: filmavond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal gemeentebiblio theek en r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaamberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u.: zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u.: zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 u.: polotraining of wedstrijden. DINSDAG 20 JUNI Huize Scheybeeck, Velserweg 2. 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw. 15-17.30 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.. Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: geslo ten: Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u. WOENSDAG 21 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken, door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Huize Westerhout, Westerhoutplein 5, 10 u.: Schilderen en tekenles o.l.v. Jaap Sax, door de St. Recreatie Bejaarden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 14-17.30 u.; Oos terwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan straat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. leg van sanitaire voorzieningen. Bij het verlaten van het kamp door een militair onderdeel zijn die voorzieningen indertijd weggehaald. De barak als kleedgelegen heid heeft als groot nadeel, dat de sport beoefenaren de drukke Grote Hout of Koningsweg zullen moeten oversteken, al vorens zij op de plaats aankomen waar zij hun sportactiviteiten willen verrichten. Binnen Kennemerstaten vindt men dit vooral bezwaarlijk voor de jeugdige sport beoefenaren. De Grote Hout of Konings weg is vooral druk op tijden rond de momenten, waarop wisseling van ploegen bij Hoogovens plaats vindt. Door de brand die het paviljoen op het Koningsveld bij na geheel verwoestte zijn VVB, IJmond, Watervliet en Rooswijk gedupeerd. De honkbalvereniging Rooswijk maakt thans al gebruik van een bijzonder geïmprovi seerde kleedgelegenheid. VVB, IJmond en Watervliet voelen de lasten in hun huidige gesloten seizoen nog niet zo ernstig, maar zijn bevreesd, dat over enkele maanden bij de aanvang van hun seizoen de ver eiste voorzieningen nog niet zullen zijn getroffen. Onder aanvoering van VVB is overigens de judozaal in het paviljoen thans al als kantine ingericht. ADVERTENTIE OOK tijdens de vakantie van onze bezorgers moet de krant worden bezorgd. Wij vragen daarom voor de reserve-dienst van ons bezorg-apparaat Moet vanaf 17 juli iedere middag vanaf 15.00 uur be schikbaar zijn. Ook scholieren vanaf 16 jaar kunnen zich aanmelden aan ons kantoor Men zal zich wellicht herinneren dat tij dens het „Wereldmuziekfestival 1966" in Kerkrade bij dit internationale gezelschap alle eerste prijzen voor tamboers en trom petters in de eerste divisie door Neder landse korpsen werd behaald. Zoals bekend, bevond zich hierbij ook de IJmui- der Harmonie. Inmiddels zijn de besturen van deze superieure verenigingen met el kaar overeen gekomen een onderling con cours te houden, waar uiteindelijk zal Maandag te IJmuiden aangekomen: Gemma, van Klaipeda; Spes, Swinoujscie. IJmuiden; Wega, Norrköping; Hoegh Aiglonne, Freetown; Hermann Helene. Sanderne; Black Prince. Kristiansand; Schieborg, Mantyluoto; Ernst Friesecke, Swansea; Scheerberg, Avilez, IJmui den; Tor Hollandia. Gothenburg; Jan Gerdes. Mantyluoto, Beverwijk; Bemhard, Gothenburg; Fauna, Abu, Velsen; Container Forwarder, New York; Tiger, Leith; Skauborg, Buenos Aires; Balticborg, Hamina, Zaandam; Oostkerk, Rot terdam; West Riding, Rotterdam; Mentor, Rot terdam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, naar Gothenburg; Ingela, Rotterdam, Beverwijk; Merweborg, Delfzijl, Beverwijk; Wo- tan. Dagenham; Eva, Antwerpen, Velsen; Black Prince, Kristiansand: IJstroom, Dagenham; Ida-D., Rotterdam; Amasus, Rotterdam; Hanna Dreyer, Stockholm, IJmuiden; Viscount, Le Havre; Gemma, Klaipeda; Overijsel, Le Havre; Hermann Suhr, Temeuzen, Beverwijk; Eva, Eydehavn; Yewforest, Leith; Herta, Poole. IJmuiden. Dinsdag te IJmuiden aangekomen: Nassau- borg, van Munksund; Wakenitz, Archangel; Zaankerk, Antwerpen; Bemd, Dordrecht; Amyn- tas, Antwerpen; Vogtland, Bremen; Gazelle, Boston, Koog aan de Zaan; Oranje Nassau, Southampton. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Progress, naar Gibraltar; Dicky, Papenburg; Tor Hollan dia, Immingham; Waverstroom. Rotterdam; Idanel, Ipswich; Maralunga, Rotterdam, IJmui den.' (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) worden beslist welk korps zich kampioen van Nederland zal mogen noemen. r?w igmfi* «amn 1 Dit concours wordt zaterdag 16 septem- ber in Scheveningen gehouden, waarvoor alle tien in Kerkrade als eerste geëindigd tamboeren trompetterkorpsen hun mede werking reeds hebben toegezegd. Behalve de IJmuider Harmonie komen hier onder meer uit gerenommeerde korpsen als „De Trommelaere van Rosendaele", de Euro band uit Roterdam, „Bronstwerk-Fije- noord" uit Rotterdam en „Kunst en Ge noegen" uit Leiden. Het jeugdtamboer- en trompetterkorps van de IJmuider Harmonie heeft tijdens he zondag in Zaamdam gehouden con cours met 134 punten de eerste prijs be haald. Hierbij bleek de negenjarige Rudi Abspoel uit IJmuiden de beste tamboer- maïtre, zodat hij een persoonlijke prijs in ontvangst heeft mogen nemen. Tenslotte namen de IJmuider Jeugdharmonie en het tamboer- en trompetterkorps gezamenlijk aan deze wedstrijden deel, welk optreden eveneens met een eerste prijs werd be kroond. De Finse vrachtvaarder „canopus" is vanmorgen de bergingshaven van IJmui den binnengelopen, met een gewonde aan boord. Het was een Finse machinist, die met kokend water in aanraking was ge komen en brandwonden had aan boven lichaam, hoofd en linkerarm. De onge vallendienst heeft de man van boord ge haald en naar het Antonius ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is op genomen. Zes oude A-Fordjes, die ter gelegen heid van de Zwitserse week naar IJmuiden kwamen hebben een hele middag in de Kennemerlaan op en neer gereden. De chauffeurs in charlestonkleding stelden een ieder in de gelegenheid een ritje te maken in hun „old-timer". Men stond er voor in de rij om aan de beurt te komen. Bij de aankomst vertoonde veel winkelpersoneel zich in Zwitserse kledij op straat, want alom is spontaan ingehaakt op het initiatief om de Kennemerlaan een week geheel in het teken van Zwitserland te plaatsen. Het twintigjarig bestaan van de perso neelsvereniging „De Plaatwellerij" was dit jaar aanleiding om van Velsen uit met 270 leden en later met nog eens 75 personen van de personeelsvereniging „Helios" uit Hoensbroek een dochteron derneming van de n.v. „De Plaatwellerij" zaterdag aan het jaarlijkse uitstapje een bijzonder tintje te geven. Op speciale treinkaartjes gestem peld met de initialen PWV vertrok het Velsense gezelschap met een speciale trein naar Breda. Daar aangekomen, wachtten zes bussen om langs de mooiste zuidelijke streken van Brabant op Baarle- Nassau aan te trekken, waar op het landgoed Schaluinen de Hoensbroekers zich bij het gezelschap aansloten. Een uitgebreide Brabantse koffietafel liet zich hier uitstekend smaken. Vervolgens ver- "hief over Turnhout naar Licht-Aart, waar een bezoek werd ge bracht aan het vermaakcentrum Schobbe- jaanland. Terug op het landgoed Schalui- luinen was ook ir. E. F. Peltzer, direc teur, gearriveerd om mee aan te zitten aan een voortreffelijk diner Namens de deelnemers bracht de heer A. de Koning, voorzitter van de perso neelsvereniging de directie hartelijk dank voor de financiële bijdrage om ook deze zeer geslaagde dag weer te kunnen or ganiseren voor het personeel. De terugreis met bus en trein verliep vlot en tegen het middernachtelijk uur was ieder, voldaan over het gebodene, terug bij eigen haard na de dag van fraai zomerweer. In het academisch ziekenhuis in Leiden overleed in de nacht van zondag op maandag de 22-jarige mej. Astrid Ulrich uit Beverwijk. Zij stierf aan de verwon dingen, die zij een aantal weken geleden opliep tijdens een ongeval op de kruising Vondellaan-Velserweg. Een vrachtwagen reed namelijk over haar onderlichaam, toen zij met haar rijwiel ten val kwam Via het Rode Kruis Ziekenhuis in haar woonplaats werd zij nog diezelfde dag naar het academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht voor een chirurgische in greep. Van de organisatoren van de volgende week tussen 26 en 30 juni te houden avondvierdaagse van de Nederlandse Wan delsportbond, waarvan de uitvoering be rust bij de Noordhollandse Wandelsport Bond (NHWB), vernemen wij, dat dit wandelevenement mogelijk een dag zal worden vervroegd. De reden hiervan is, dat aan het school- tijdperk voor de grote vakantie dan een einde komt en tevens, dat vele ouders, werkzaam in de bedrijven, hun vakantie willen laten ingaan juist op vrijdag, 30 juni, die als laatste dag van de avond vierdaagse was vastgesteld. Ten einde te voorkomen, dat het aantal deelnemers (speciaal van de verschillende scholen, waarbij zich nu voor de eerste maal ook hebben gevoegd de Da Costaschool en de ir. L. P. Krijgerschool uit Velsen-Noord) door het handhaven van de vastgestelde data zich gedupeerd zouden voelen, wordt al het mogelijke gedaan om de avond vierdaagse niet op dinsdag, 27 juni, maar op maandag, 26 juni te laten beginnen en af te sluiten op donderdag, 29 juni. In elk geval kan deze week hierom trent een officieel besluit worden ver wacht. In het zwembad Heerenduinen in Vel sen dook een twaalfjarig meisje maan dagmiddag van de lage duikplank. Zij kwam terecht op de rug van een ander zwemmertje en kreeg een scheurwond boven het rechteroog, die in het Anto- niusziekenhuis is gehecht. Bij het voetballen op een speelveld langs de Heerenduinweg kwam even la ter een 46-jarige vletterman in onzachte aanraking met een tegenspeler. Hij brak zijn rechterknie. Een 32-jarige bewoonster van Velser- beek plaatste haar auto maandagmiddag voor de ingang van de garage naast haar woning. Zij stopte uit om de garagedeu ren te openen. Op dat moment gleed de auto, die niet goed op de handrem was gezet, de hellende inrit af, waardoor de bestuurster bekneld raakte tussen de auto en de garagedeuren. Zij brak haar linker been. LUXEMBURG (ANP-BELGA). Na een teruggang in april zijn de orders voor walsprodukten bij de staalfabrieken in de EGKS in de maand mei weer opgelopen. Er werd ruim vijf miljoen ton walspro dukten besteld tegen 4,5 miljoen ton in april. Het maandgemiddelde van de be stellingen voor de eerste vijf maanden van dit jaar bedraagt nu 5,3 miljoen ton tegen 5,4 miljoen ton voor de eerste vijf maanden van 1966. Geslaagd. De volgende kandidaten zijn geslaagd voor het diploma Harmonie en Fanfare. Dit examen is afgenomen aan de Stedelijke Muziekschool Beverwijk: diplo ma B: mej. M. Vlaming, B. de Jongh, G. Eggenhuizen. Diploma A: W. Geursen, J. Nieuwenhuisen, S. IJzinga, J. Oorthuisen, T. Weterings, allen Hoogoven Harmonie en D. Pletting, Beverwijkse Harmoniekapel. Een kandidaat is afgewezen. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12.35, postabonnees f 13.85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Jaarrede. De Nederlandsche Christe lijke Bond van Electrotechnische Werkge vers zal de jaarvergadering houden injiet Havenrestaurant in Amsterdam op woensdag 21 juni. Onze stadgenoot de heer G. Visser Sr. onder wiens leiding de vergadering staat, zal na afhandeling van de huishoudelijke zaken een jaarrede uitspreken waarbij speciaal zal worden stilgestaan bij de problematiek inzake de werkgelegenheid en prijspolitiek. Aan de veiling .Kennemerland" in Be verwijk waren de noteringen maandag: Aardbeien 350-500 p. slof, aardbeien 32- 58 p. doosje, andijvie 32-52, bloemkool 52- 105, spinazie 28-55, sla 5-12, bospeen 55- 88, waspeen 75-126, postelein 52-72, toma ten 52-72, komkommer 17-32 sperziebonen 310-360, peulen 285-380 en rabarber 15-33. De ondergetekende naam straat plaats - wenst met ingang van 1 juli a.s. een abonnement cp IJmuider Courant Handtekening: - U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger iu uw wijk. ADVERTENTIE 898 4 cil„ 843 cc, 52 SAE pk, ruim 135 km/u., schijfremmen op voorwielen, 4 versnel lingen met Porsche synchronisatie, pook- versnelling, verstelbare bucket seats voor in, carrosserie met Aqualit- behandeling. Compleet: f 6495,- w 4-deurs sedan, 4 cil., 1197 cc, 65 pk, 140 km/u„ 4 schijfremmen met remregulator, Aqualit-behandeling, smering „for-life" van alle draaipunten, gesloten koelsysteem, bagageruimte (385 dm3). (laken bekleding) f 6999,- 4-deurs sedan, 4 cil., 1197 cc, 65 pk, 140 km/u., 4 schijfremmen met remregulator, Aqualit-behandeling, smering „for-life" van alle draaipunten, gesloten koelsysteem, bagageruimte (385 dm3). Compleet: f 7799,- 4 cil., 1481 cc, 83 pk, 155 km/u„ schijf remmen op voorwielen, vacuum rembe- krachtiger, bekleed veiligheidsdashboard en stuur. Aqualit-behandeling (anti-roest), (met lakenbekleding) Compleet: f 7799,-

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5