De wind kan niet lezen JUVENA Minister Udink prijst beleid van Indonesië PANDA EN DE MEESTER^DRINKER POLLE» PELLI EN PINGO ngestipt RECHTER TIE EN HEI1 ANDERE ZWAARD KRAMMETJE FOK Mulo-examens Ons vervolgverhaal 8 döor Richard Mason mM juvö&i Waar u dit teken ziet, vindt u de deskundige raad van een adviseuse met grote ervaring op kosmetisch gebied, en de eersteklas Juvena-produkten voor een natuurlijke schoon heidsverzorging. Donorlandenbijeen in Kurhaus S/7? Kerkelijk nieuws Kees Stip DINSDAG 2 0 JUNI 1967 72) „Ik vind, dat het 't aardigste is wat ik van je zeggen kan". „Wil je dan niet, dat Sabby vol wassen wordt?" „O, als je op een plezierige manier volwassen werd, zou ik het best vin den. Maar de meeste mensen groeien helemaal niet plezierig op, en hun aardigste kans is de kant die kind gebeleven is". „Ik heb in rapport alleen gezegd, wat jij hebt gezegd. Ik heb nage schreven omdat je zei dat mr. Fen- wick niet half zo goed is als hij denkt". „Als je ouder bent", zei ik, „zul je ontdekken dat je dergelijke dingen in een andere vorm moet gieten, als je ze op papier zet". „Wil jij dan alsjeblieft schrijven?" Ik maakte nieuwe rapporten op, waarin ik schreef dat Fenwick „een van de beste studenten" was wat werkelijk waar was en dat ik „flink op de hoogte scheen te zijn met de omgangstaal" Het kwam er eigenlijk niet zoveel op aan, want zolang we allemaal op een redelijk peil werden geschat, waren er geen bijzondere termen aanwezig om iemand aan te wijzen, die het beste was. Er zouden toch nog examens worden afgenomen door de brigadier zelf en door een of twee offiecieren, die uit Delhi zouden komen. Die examens vonden een paar da gen later plaats. We gingen stuk voor stuk van de ene klas naar de andere en hadden met iedere exa minator een kort onderhoud. Ze no teerden ons onder vijf verschillende kolommen: vloeiende taal, accura tesse, vocabulaire, uitspraak en begrip. De resultaten werden op het aan plakbord geprikt, met alle totaalcij fers. Een legerofficier stond aan de spits. Hij moest zijn licht tot op dat ogenblik wel onder de korenmaat hebben verborgen, want niemand had ooit opgemerkt, dat hij een uit blinker was. Maar hij kwam uit Wa les en het accent van zijn geboorte grond had hem goede diensten be wezen, zodat hij onder het hoofd „uitspraak" met 99 werd vermeld. Ik kreeg te horen, dat wanneer ik een Japans sprekend man uit Wales nabootste, ik mijn Japans aanzien lijk zou verbeteren, maar als regel sprak ik mijn Japans op dezelfde manier als mijn gebroken Frans, dat wil zeggen in goed hoorbaar Angel saksisch dialect. Daardoor kreeg ik maar tweeëndertig percent, waardoor ik de tweede plaats bezette. Het kon me niet schelen, welke plaats ik in nam, zo lang ik maar beter was dan Fenwick, hetgeen gelukkig het geval was. Hij werd nummer vijf. „Ik maak helemaal geen bezwaar tegen mijn nummering!" verkondig de hij aan iedereen, ,,'t Was een grote verrassing voor me, dat ik zo gunstig werd beoordeeld. Maar ik vind die hele examenmethode hoogst unfair. Ik kreeg bijvoorbeeld maar vijfitg percent voor mijn vocabulaire en ik kan zonder verwaand te zijn eerlijk zeggen, dat de mijne buiten gewoon goed is". Later gaf hij nog duidelijker blijk van zijn wrok. Hij zei tegen mij: „Je bent nu zeker erg trots op je zelf, omdat je er zo goed af bent gekomen". „Ik begrijp je niet", zei ik. Wel, je hebt goeie cijfers gekre gen en tegelijkertijdHij ge bruikte een woord, dat onder man nen heel gewoon is en ik geloof niet dat hij de bedoeling had me ermee te kwetsen, maar het trof me als een schot in mijn maag en ik had niet eens de neiging om hem een klap in zijn gezicht te geven, maar ik hijgde en staarde hem hulpeloos aan. De uitdrukking van mijn gezicht bracht hem van zijn stuk. Hij wist dat hij laaghartig was geweest en werd er verlegen van; maar hij pro beerde die verlegenheid te verbergen door te lachen. „Je kijkt net alsof je in tranen gaat uitbarsten". Inderdaad, zo voel de ik me ook, maar ik wendde me vol afschuw van hem af. Na het examen, toen de cursus nog maar veertien dagen zou duren, hadden we een groot feest. Iedereen was aanwezig, Mervyn niet uitgezonderd, die de militaire dienst tot een onvoorwaardelijke overgave had gedwongen en nu in Bombay op een boot naar Engeland wachtte. Hij zag eruit als een gevangene, die juist gratie heeft gekregen en verklaarde dat hij zich werkelijk zo voelde. Sabby kwam ook omdat alle on derwijzers op het appèl waren ver schenen, met inbegrip van de briga dier. Ze had veel aftrek bij de le gerofficier, een vrij dikke, vrolijke man, die meende dat hij goed met haar opschoot. Later op de avond vroeg ik hem, of hij nogal bij haar in de gratie was en hij zei; „Ik snap waarachtig niet, waarom ik hier niet eerder aan gedacht heb, kerel. Ze is een verdraaid fijn kind, weet je". Ik bedacht met tevreden heid, dat er in ieder geval nog men sen waren, die er geen vermoeden van hadden dat er iets tussen Sabby en mij bestond. En ik kon nu met vermaak en zonder enige jaloezie naar deze „flirtation" kijken. Ik liet hem aan het diner naast haar zitten en keek toe, hoe hij probeerde haar over te halen tot het drinken van een glas wijn. Maar ze dronk alleen limonade en daar toastte ze ook mee. Er werd een toast op de koning ingesteld en daarna stond Fenwick op en toastte op de brigadier. We sloten ons hier met genoegen bij aan, maar je kon zien dat Fenwick groeide van triomf onder onze en thousiaste bijval, omdat hij de toast had voorgesteld. Toen hield de bri gadier een kleine speech over de on derwijzers, waarbij hij hen ieder af zonderlijk met naam en toenaam noemde. En toen hij tot Sabby was genaderd, zei hij dat er geen woor den genoeg waren, die voldoende zijn bewondering konden uitdrukken voor haar moed, om heel alleen naar India te komen, en uitsluitend aan mannen les te geven. Als ze ooit had gemeend dat ze in een précaire po sitie verkeerde omdat ze een Japanse was, dan wilde hij haar er voor altijd aan herinneren, dat wij het als een geweldig voorrecht beschouwden iemand onder ons te hebben, die de fijnere eigenschappen vertegenwoor digde van een natie, waartegen we helaas moesten strijden. (Wordt vervolgd.) "**vYvvvvifVY>nnnnnnnnnrifr>nnnnni>niui ADVERTENTIE Act**: Moiiü ^deN#«*fC# lirvö!»::; JUVENA JUVENA depositaires in Haarlem en omstreken zijn Beauty Shop Hollywood, Gen. Cronjéstraat 150, Haarlem Kaps. E. Fibbe, Grote Houtstraat 149, Haarlem Parf. de Luifel, Kruisstraat 26, Haarlem Parf. Hildering. Kerkstraat 23, Zandvoort (Van onze correspondent) DEN HAAG. Met het nadrukkelijk uitspreken van zijn waardering voor de manier waarop de regering in Djakarta de verplichtingen heeft nageleefd, die zi; tijdens de in februari in Amsterdam ge houden conferentie van „donor-landen' vrijwillig op zich nam, heeft minister voor ontwikkelingshulp B. J. Udink gisteren in het Scheveningse Kurhaus de volgende driedaagse conferentie van deze groepl landen geopend. Twee dingen hebben mij getroffen, zo wel in het rapport van het internationale monetaire fonds, als uit inlichtingen die ik uit verschillende andere bronnen kreeg aldus de bewindsman. „Ten eerste dat de ontwikkelingen in de afgelopen vijf maanden een' opvallende verbeterihg Ver tonen in een situatie die buitengwoon ern stig was. En ten tweede dat de Indonesi sche regering grote moed en vastbesloten heid heeft getoond bij het ten uitvoer brengen van een politiek die niet altijd gemakkelijk en populair is, maar die niet temin onvermijdelijk is om het land te rug te kunnen brengen naar stabiliteit en naar een constructieve rol in de interna tionale economie". De minister sprak zijn hoop uit dat de komende dagen, evenals in februari in Amsterdam, heel openhartig zal kunnen worden gesproken over de Indonesiche problemen. Daarbij zal nu ook worden ge sproken over hulpverlening over langere perioden. Minister Udink noemde het nood zakelijk dat de conferentie daarvoor een precies inzicht krijgt in de mogelijkheden voor een indonesisch herstel op langere termijn. Hij stelde de vraag of Indonesië op ba sis van de huidige toestand en rekening houdend met de grootte van de beschik bare hulp, al kan hopen in de naaste toe 77. „Wat bedoelde u met tomatensap, professor?" vroeg Panda. „Wat wilt u daarmee?" „Tomatensap prevelde de geleerde peinzend. „Wat wil ik daarmee?" Een aardige vraag, Pasja! Had ik misschien dorst?" „Tomatensap herhaalde Joris binnensmond, een fles met het genoemde vocht pakkend. „Zou me dat soms zichtbaar maken. Voorwaar! Ik kan het altijd proberen!" Zo mompelend nam hij een slok en repte zich naar buiten, om zijn verflaag door de regen af te laten spoelen. Het water mengde zich door het wit sel, en al spoedig droop het goedje drabbig van zijn lichaam. ,jZiet! O Corpus deliciosus!" kreet hij. „Om met de Klassieken te juichen als zij zichzelf in de spiegel zagen! Mijn aangename gestalte kan zich weer aan den volke tonen! En nu op naar mijn verworven rijkdommen! Als ik geld en goed ook weer zichtbaar kan krijgen, ben ik boven Jan!" Met die woorden snel de hij naar de scooter, waarop hij zijn gestolen waar had geladen IK MOÉT IETS VERKEERDS 1 6BZ660 HE8BENJ, I PIN60! DIT IS MIJN NEEF46 - IS 5"! HIJ MI6T KEF? 0, WAT DIJKT HU OP JE, ZEEROB i komst levensvatbaarheid te hebben? Zal zo vervolgde de bewindsman, de export zich voldoende herstellen om de huidige schuldenlast aanvaardbaar te maken en wat zijn de implicaties van voorwaarden van nieuwe hulpverlening voor de toe komst? Welke plannen moeten ter hand worden genomen om de weg te bereiden voor een ontwikkeling die zal leiden tot ge heel zelfstandige groei? Met vragen als deze leidde minister Udink reeds min of meer het debat in over de hulpverlening op langere termijn, die in Scheveningen aan de orde komt nu Indonesië heeft voorgesteld per 1 janu ari 1969 over te stappen op planning over periodes van meerdere jaren. ADVERTENTIE Een bijzondere collectie HEREN-SANDALEN, LINNEN- en VLECHTSCHOENEN ANEGANG 12 - TELEFOON 11457 GEN. CRONJÉSTR. 104 - TEL. 53464 MULO-examens, Haarlem. Geslaagd voor het A-diploma: de heren: H. Stoel, W. Deen*, H. van Loenen*, B. van de Pol*, J. W. Steenbakker*, A. J. van der Veldt*, Haarlem; P. Meerman*, I. D. Sa- hupala*, Hillegom; W. Elshout, Haarlem mermeer; de dames: M. Brouwer*, Haar lem: W. M. Lamfers*, Haarlemmermeer O. Pors*. Noordwijkerhout; P. van den Booren*, G. Engers*, N. M. Hoogendijk* Haarlem; de heren: P. A. Mans*, Uit hoorn; W.. P. Bogaard*, K. j. Goudriaan* A. W. van der Maarl, Haarlemmermeer A. W. Barens, Heemstede; J. A. Sandber- gen, Zandvoort; de dames: J. M. Hoek stra*, Haarlemermeer; E. van der Hoop*, A. Landman*, Beverwijk; M. M. E. Bak ker, Haarlem; W. Baaij, Heemstede; C. A Frijn, M. A. Kuik, Haarlem; W. E. Bosch, Bloemendaal; J. A. Gerretsen, Hoofddorp; E. C. Möhringer, M. Montagne, C. Proost, Haarlem; M. Montagne, Santpoort; A. C. Beijerbergen-Henegouwen*, Spaarndam; A. Boer*, A. Dollé*, J. v. d. Burg*, Haar lem; C. v. d. Wagt*, H. H. v. d. Wees*, M. C. Swierts*, Sassenheim; A. M. de Lan ge, Heemskerk; A. Voordouw*, War mond; A .de Vries, Sassenheim; D. A. F. den Hartog*, S. Hoenderdos*, Haarlem; de heren: A. de Marcas, Bloemendaal; R. H. v. d. Bor, H. Bus, H. v. Hardeveld, H. Haringsma, Haarlem; H. R. Boersma, Bloemendaal; H. F. Boer*, Warmond; C. Horselenberg*, W, J. Gerretsen, E. J. Hop penbrouwer. Haarlem Voor het B-diploma: de heren: H. A Rekman*, Haarlem; R. Wijnands, M.A.M. Arens. Aalsmeer; R. Sinner, Velsen F. W. Boon, Bloemendaal; A. Z. §naterse, Haarlemmermeer; S. Bouwman, Haarlem; A. H. L. Plevier, Haarlem; H. Oppedijk, Heemskerk; J. J. van Weerden, Bever wijk; H. L. Baarbé, Bloemendaal; J.H.A. Schipper, Haarlem; de dames: C. M. Kor ving, E. Z. Overbeek, Haarlemmermeer. Z. M. Visser, Haarlemmermeer; de heren: T. J. Korf, Velsen; D. Booman, Heemste de; R. J. Wegman, Haarlem; J. Z. M. Ger- rits, Zandvoort; S. Kerkstra, Haarlem; R. C. Borgerding, H. A. Kruyt, Haarlem; J. W. A. Calkoen, Velsen; D. van Voorst, Lisse; R. J. Kukenheim, Bloemendaal; F. Beukers. Heemstede; E. Blom, Hillegom; J. C. F. Bordes, Heemstede; J. W. Troost, Haarlemmermeer; C. C. Antonisse, Haar lem; E. C. Koops, Uithoorn; R. A. R. Ver- straeten, Aalsmeer ;de dames: C. Hout man, Haarlem; de heren: L. v. Damme, Haarlem; B. L. de Groot, Beverwijk; J. W. Kok, Heemskerk; J. E. Muis, W. A. Nohl, W. H. J. Aberson, IJmuiden; S. A. J. An- dela, Santpoort; F. de Haan, A. D. Botten- burg, A. M. Joustra, Haarlem; A. T. Nieuwenhuis, Lisse. Kandidaten met sterretje behaalden te vens het middenstandsdiploma. Rectificatie: Onder de geslaagden aan de Dreefschool in Haarlem stond in ons blad van vrijdag vermeld: A. A. Elfers; dat moet zijn A. A. Elffers. Jac. P. Thijsse-lyceum, Overveen. Ge slaagd voor het eindexamen H.B.S.-A: de heren: J. A. Bodegraven, P. Boer, E. J. Fischer, E. W. Gülcher, H. Hallie, W. R. Hofkes, H. G. Krekel, F. W. A. M. Moor man; mejuffrouw M. E. Mulder Smid. Rotterdam. Geslaagd voor het pro- paedentisch examen economie C. Th. Dijt, Badhoevedorp, en H. van der Meer, Sant poort. Bedankt voor Dinxperlo (2e pred.pl.) (toez.) L. A. Eygenraam te Hallum (Fr.) voor Purmerend (vac. A. F. L. van Dijk) (toez.) M. B. Blom te Hensbroek (C.A.) voor St. Philipsland (toez.) I. Boot te Wijn gaarden voor Eist (Utr.) J. L. W. Kop- penhol te Haaften. Geref. Kerken Beroepen te Elburg A. Groenewegen te Ulrum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Nagele (N.O.P.) W. J. van der Linde, kand. te Zwolle. De lach zal velen op de lippen zijn bestorven, toen ze lazen dat het week blad De Lach uit een groot aantal leesportefeuilles is verwijderd. Nadat er altijd dames in badpak in hadden gestaan, stonden ze er nu in zonder badpak. Daarmee is een ontwikkeling afge rond die begon in de kinderjaren van het badpak. In tegenstelling tot kinde ren ontwikkelen badpakken zich van groot naar klein. De grens is nu be reikt. Toen ik De Lach leerde kennen, wa ren de badpakken halverwege hun krimpproces. Ze waren groot genoeg om geen aanstoot te geven en klein genoeg om niet belachelijk te zijn. In De Lach viel niets te lachen, maar veel te zien. Vooral voor een schooljongen in de leeftijd waarop hij zich begint te interesseren voor het raadsel vrouw. Alles wat tot de oplossing kon bijdra gen, was welkom. De Lach toonde dui zenden dames, gelukkig in precies evenveel badpakken. Terwijl de mees te jongens nog sukkelden met voor lichtingsproblemen, had ik al lang be grepen dat alle vrouwen kunnen zwemmen. Maar wat mij het meest in dit blad behaagde was, dat ik soms in de beeld schone filmsterren, die daarin waren' afgebeeld, het evenbeeld meende te zien van het mooie, trotse en onge naakbare meisje met wie ik mij op dat moment had voorgenomen ongelukkig te worden. Ik knipte haar dan uit en droeg haar opgevouwen in mijn lin kerborstzak. Als ik tegenwoordig de schepsels met hun pothoeden op schoolkiekjes terugzie, heb ik het ge voel dat mijn ogen sterk zijn vooruit gegaan. Sinds mijn eindexamen heb ik De Lach nooit meer ingekeken, behalve een paar jaar geleden, toen ik in de trein zat naast een heer van mijn leeftijd, die alle foto's in dit blad even aandachtig bekeek als ik dat vroeger deed. Als enige verschil zag ik dat de badpakken wat kleiner waren gewor den, waardoor de dames wat groter leken. De heer bekeek ze met een te vreden glimlach, waaruit ik afleidde dat hij ze vergeleek met zijn vrouw en vond dat zij het won. Dit verklaart ook de populariteit, waarin het blad zich in de leesporte feuille mocht verheugen. De vrouwen konden erin zien hoeveel beter die badpakken zouden staan als zij ze zelf zouden dragen. Nu het formaat de nul fase heeft bereikt, valt er niets meer te vergelijken. ADVERTENTIE Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine MehstrüatiepSijtt' Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Baptisten Gemeenten Beroepen te Westerhaar H. D. Dekker te Zutphen Bedankt voor Amsterdam-West J. van Dam te Sneek. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ridderkerk (wijkgem. Den Donck te Slikkerveer) G. J. van den Bo- gerd te Gouda. 7. Seali wringt zijn handen van wanhoop en blijft maar steeds herhalen dat hij het verkeerde zwaard had. Tsjiao Tai begrijpt niet wat hij bedoelt, maar dan dringt de rijsthandelaar Lau zich naar voren en zegt: „Sta mij toe dat ik het uitleg, me neer Tsjiao. Er moet een ongeluk gebeurd zijn. Er lagen twee zwaarden in het rek op de bamboekist. Het een was een echt zwaard, het ander een zogenaamd truc zwaard. „Ja, vertelt U me dat alle maal zo meteen maar", onderbreekt Tsji ao Tai hem. „Mensen, er moet een offici eel onderzoek worden ingesteld. Willen alle leden van de troep naar de bovenver dieping van het eethuis komen? Daar kunt ti rustiger vertellen wat er gebeurd is. Komt U ook mee, meneer Lau. En laat die ouwe trommelaar de kist met spullen en het andere zwaard meenemen". Terwijl de hoofdman de leden van de troep de een na de ander met zachte drang het Ijs vogel Paviljoen binnenleidt, kijkt Tsjiao Tai om zich heen of hij de vagebond nog ergens ziet, die de rijsthandelaar Lau had lastig gevallen. Maar de man is kennelijk al verdwenen. Wel is intussen de wijk meester ter plaatse aangekomen. „Wikkel het lijkje in de rietmat en breng het mar het gerechtsgebouw", beveelt Tsjiao Tai hem „voor de zekerheid zullen we een lijk schouw laten verrichten". 8b0. Nog steeds geloofde Bram niet wer kelijk, dat het witte olifantje geluk bracht. Maar het was hem veel waard, dat het Bosvolk geen wantrouwen meer tegen hem koesterde nu hij zelf door een bloe menhulde had bewezen aan de macht van het olifantje te geloven. Daardoor kon Bram ongehinderd met zijn Kokanje weg varen. dieper het oerwoud in. „Kijk", wees Bram, toen zij enige tijd hadden gevaren. „Dat was het, wat ik uit de lucht heb gezien. Een doodgewone be ver dam. daardoor is alle narigheid ont staan. De bevers hebben zo'n sterke dam gebouwd, dat ze al het water tegenhou den en daardoor overstroomde het land". „Dan hebben we alleen maar die dam op te ruimen."begon Karo. .En dan zakt het water", zei Bram. „Daarna keren we terug en snel, anders raken we met de Kokanje aan de grond. We vertellen alles, het Bosvolk zal in zien dat ze het olifantje niet nodig heb ben en we kunnen het dier aan de ware eigenaar teruggeven". Het leek logisch. Maar toch.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 8