Zaanse stichting wil naar Alkmaar Alkmaar en FC Zaanstreek onderhandelen over fusie DONNERS NAAR NEC Feijenoord besprak transfer Samardzic in Joegoslavië Cor Baars veroverde leiding in zesdaagse voor amateurs Gianni Motta in de Zwitserse ronde opnieuw beste Beltman - MAN VAN DE HARDE LIJN - AANGETROKKEN DOOR GOOILAND fris in de mond Ontevredenheid bij Elinkwijk FC Twente diende klacht in bij KNVB Afscheidsduel van Klaassens niet tegen Feijenoord Penarol niet tegen Celtic Alkmaar wil ook jeugdcompetitie Fleury en Soeters niet toegelaten tot Wimbledon Okker versloeg Juan Gisbert Van Tuyll-beker voor KNSB en KNWU Post en Karstens streden vooraan WOENSDAG 21 JUNI 1967 15 (Van onze sportredactie) De voetbalstichtingen Alkmaar en FC Zaanstreek hebben de afgelopen weken in het diepste geheim avond aan avond fusiebesprekingen gehou den. De onderhandelingen zijn al ver gevorderd en een fusie tussen de twee Noordhollandse voetbalstichtingen lijkt zeer goed haalbaar. FC Zaan streek zal dan practisch gesproken op gaan in Alkmaar. De Zaankanters hebben te kennen gegeven in Alk maar te willen gaan spelen. Men zou nog wel een binding willen houden met de Zaanstreek door er het tweede team te laten spelen, maar dat heeft natuurlijk niets meer te betekenen. Het enige grote „breekpunt" van de besprekingen is nog de financiering van de exploitatieschuld, die FC Zaanstreek heeft. De KNVB is, zo deelde secretaris-penningmeester Burgwal ons mee, zeer content met deze fusiebesprekingen (waarvan men officieel op de hoogte is ge bracht). „De besprekingen lopen goed. We hopen np maar dat de fusie er komt". Twee keer winst voor S. Wagenaar fd Zoetemelk tweede in Turkse ronde FC Zaanstreek voortgekomen uit KFC en in het leven geroepen in de hoop, dat ook ZFC zou meedoen heeft aan- ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. vankelijk wat steun van de Zaanse indu strie gehad, maar men ziet er geen brood meer in. Om te kunnen draaien had men gemiddeld 5000 toeschouwers per wed strijd moeten hebben. Het zijn er in het afgelopen seizoen 3800 geweest. De schuld groeide dus. FC Zaanstreek, bij wie stich tingsvoorzitter Klaas Molenaar steeds een grote rol heeft gespeeld, zag wel iets in één grote, sterke betalende vereniging in de kop van Noord-Holland. Besprekingen over de aankoop van de Zaanstreek-voet balier Wim de Jager door Alkmaar werden de aanleiding tot de fusie besprekingen. FC Zaanstreek heeft zijn spelers meegedeeld, dat zij geen contract meer krijgen. Alkmaar heeft het transfer- beleid wat afgeremd met het oog op de onderhandelingen met FC Zaanstreek. De financiële vooruitzichten var. Alk maar zijn de laatste weken wat aantrek kelijker geworden. De gemeente Alkmaar heeft namelijk toegezegd een eenmalige subsidie van 50.000 te willen geven, als de stichting zelf ook 50.000 bij elkaar Alkmaar is daarop onder andere met een aandelen-actie gestart. Er zijn al 3000 van de 6000 geplande aandelen a 10,- uitgezet, zodat men al over een bedrag van 20.000 beschikt. Verder gaat men nu zelf de reclame op het Alkmaarse sportpark exploiteren, waardoor men ook weer financiën vrij krijgt. Voorzitter v.d. Ben van Alkmaar vond het samengaan van Alkmaar en FC Zaan streek een aantrekkelijke oplossing. „Alk maar is een gezonde club. FC Zaanstreek heeft moeilijkheden. Waarom dan niet samengewerkt om er één krachtige Noord hollandse club van te maken?" FC Zaan streek, dat nog niet zo lang over een nieuw sportcomplex beschikt, waarop KFC nu wel alleen zal gaan spelen denkt er net zo over. Men hoopt de fusie voor 1 juli en in ieder geval voor het nieuwe seizoen tot stand gebracht te hebben. De 29-jarige achterhoede-speler van PSV, Ger Donners, heeft een contract getekend bij het gepromoveerde NEC uit Nijmegen. Na Hans Venneker (Feij- enoord) is Donners de tweede grote aan winst voor de Nijmegenaren. Oud-international Henny van Nee (27) heeft getekend bij de Belgische club La Gantoise, die bij de zuiderburen in de hoogste klasse uitkomt. Van Nee speel de eerder voor Heracles en GVAV. In het afgelopen seizoen maakte hij deel uit van de Duitse club Kickers Offen bach. In zijn Almelose periode werd hij vijfmaal voor het Nederlandse elftal uit verkoren. Leo Ouwens, 20-jarige voorhoedespe ler van de eerste klas amateurclub TOP en tevens vaste keus voor het amateur elftal is in grote moeilijkheden geraakt. Enkele maanden geleden tekende hij een overeenkomst met de zogenaamde Eind- hovense „club van duizend" waarin hij zich verbond zo spoedig mogelijk een contract te zullen sluiten met de eerste divisie-club Eindhoven. Eind vorige week zegde hij echter toe te zullen gaan spe len voor de Belgische hoofdklasser Sint Truiden. De Eindhovense vereniging Nadat kortgeleden het bestuur van de sectie betaald voetbal van Elinkwijk was afgetreden, omdat men het niet eens kon worden over de financiën, hebben nu ook de spelers uiting gegeven aan hun on tevredenheid. Met uitzondering van Teu- nissen, Kool, Huussen, Voorn en Kanne- meyer hebben alle spelers geweigerd het hun voorgelegde contract te tekenen. Zij konden niet instemmen met de nieuwe voorwaarden, die belangrijk minder zijn dan vorig jaar. Leen van der Merkt, Ries Coté en Henk van Laatum hebben het bestuur verzocht op de transferlijst ge plaatst te worden. FC Twente '65 heeft bij het bestuur van de sectie betaald voetbal een klacht ingediend over de handelwijze van Feijenoord bij het benaderen van de Joegoslaaf „Paja" Samardzic, die in de tweede helft van het afgelopen seizoen uitkwam voor de Twentse club. Het be stuur van FC Twente '65 heeft tevens rechtskundige bijstand ingeroepen omdat zij van oordeel is dat aan deze transfer civiel-rechtelijke consequenties zijn ver bonden. De Enschedese vereniging ontving namelijk nu pas een op 14 juni 1967 ge dateerde brief van Samardzic, waarin deze speler verzocht hem op de transfer- lijst te plaatsen. Over dit verzoek wordt met de KNVB overleg gepleegd. In verband met de transfer van Sa mardzic heeft een delegatie van Feijen oord een bezoek gebracht aan OFK Bel grado, de club waar Samardzic speelde voor hij naar Twente ging. Feijenoord is naar Joegoslavië gegaan om de gemaakte afspraken na te gaan. De Rotterdamse club maakt bekend, dat bij de Joegoslavische voetbalbond een contract berust waaruit blijkt dat OFK Belgrado aan zijn speler Samardzic toe- «temming heeft gegeven om slechts voor ongeveer zes maanden, beginnende op 20 december 1966 te spelen voor FC Twente '65. Uit dit contract blijkt ook dat Samardzic niet was gerechtigd een nieuwe overeenkomst aan te gaan en dat hij als speler diende terug te keren naar OFK Belgrado. Op deze gronden is het betalen van een transfersom door FC Twente aan OFK Belgrado ook niet ter «prake gekomen. Feijenoord heeft de onderhandelingen over een transfer van Samardzic met OFK Belgrado en de betreffende speler gevoerd. De onderhandelingen tussen deze drie partijen hebben tot volledige overeenstemming geleid voor de overgang per 1 juli van Samardzic naar Feijenoord. De Rotterdamse club is van plan de Joegoslavische speler in zijn laatste thuis wedstrijd voor de intertotocompetitie, op 1 juli tegen Racing Strassbourg, op te stellen. Jan Klaassens, de oud-internationaal en VVV-speler die besloot zijn voetbal loopbaan te beëindigen, zal op 29 juli met VVV een af scheids wedstrijd tegen het Eindhovense PSV spelen. Aanvankelijk was VVV van plan een wedstrijd te spelen tegen Feijenoord, de ploeg waarin Jan Klaassens enkele sei zoenen heeft gespeeld, maar de eisen van de Rotterdammers waren te hoog. VOETBAL. Het Nederlandse militaire elftal heeft dinsdag in Groningen een oefenwedstrijd tegen GVAV met 2-1 ge wonnen. VOETBAL. Het Russische elftal heeft in Helsinki met 2-2 gelijkgespeeld tegen een Scandinavisch selectievoetbalelftal, bestaande uit internationals van Zweden, Noorwegen, Denemarken en Finland. kreeg nul op het rekwest toen zij be stuurders van TOP een cheque van 3000 gulden wilde aanbieden om de koop te bekrachtigen. Zij zal nu waarschijnlijk Ouwens een proces aandoen wegens con tractbreuk. DOS heeft Arie Witzand van Zwolse Boys gecontracteerd. De Utrechter Nico van Vulpen (DOS) gaat het komende seizoen voor Zwolse Boys spelen. Blauw Wit heeft Erwin Sparendam op de transferlijst geplaatst met Van de Pol en Oldenziel. DWS deed hetzelfde met Van der Loop en Van den Zande, Gooi land met Immers, Fortuna met Coe- nen. Het Uruguese Penarol, houder van de officieuze wereldbeker voor clubs, is uit geschakeld in de strijd om de Zuidame- rikaanse beker en zal hierdoor dit jaar de beker niet kunnen verdedigen tegen Celtic Glasgow, dat het toernooi om de Europese beker won. De Uruguezen ver loren in Belo Horizonte met 1-0 van het Braziliaanse Cruzeiro en leden hiermee hun tweede achtereenvolgende nederlaag in hun halve finale-groep. De Portugese voetbalkampioen Benfica is uitgeschakeld in de nationale beker strijd. Weliswaar won Benfica de tweede wedstrijd uit de kwartfinales tegen Aca- demia met 2-1, maar Academia had de eerste ontmoeting met 2-0 gewonnen. (Van onze sportredactie) Alkmaar heeft het initiatief genomen om in Noord-Holland tot een competitie van jeugdelftallen van clubs uit de be taalde sector te komen, in navolging van een competitie, zoals die door clubs rond om Rotterdam zal worden verspeeld. De ze acties zijn een gevolg van de verwar ring, die is ontstaan na het besluit om de betaalde jeugdelftallen en tweede elftallen samen te voegen, hetgeen nu als een gevaar voor de opleiding van de voetbaljeugd wordt gezien. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen luiden: Diomedea S.-prijs: 1. Friscoline Mac (S. van Leeuwen); 2. Eveline; 3. Edmund van Peterhof. Toto: win. 3.50, pl. 2.30, 2.40, 2.80, koppel 5.90, cov. 8.50, trio 546.70. Duchesse Mac-prijs: 1. General Padua B. (M. Bouwhuis); 2. Golden Wish; 3. Gea Alkestis van E. Toto: win. 2.10, pl. 1.40, 1.40, 2.koppel 3.20, cov. 3. Diogen-prijs (le afd.): 1. Felix (A. de Wrede); 2. Eros Hollandia; 3. Bosfazant S. Toto: win. 1.40, pl. 1.30, 1.40, 1.70, koppel 2.40, cov. 4. trio 249.10. Diana R.-prijs: 1. Claudy Williams (G. Ber- gisch); 2. Aura van Zelda: 3. Comtesse Ter- raise. Toto: win. 2.80, pl. 1.60, 2.80, 2.40, koppel 8.60, cov. 9.50. Grote juni-prijs: 1. Canard (S. Wagenaar Jr.); 2. Alchimist; 3. Arie. Toto: win. 7.10, pl. 2.50, 1.90, 2.10, koppel 8.80, cov. 5.30. Selectie kampioenschap 5-jarigen: 1. Diana R. (J. Wagenaar Jr.); 2. Darlin' Jill; 3. Dave Fez. Toto: win. 2.50, pl. 1.50, 2.90, 1.90, koppel 4.10, cov. 6.30. Üominica-prijs: 1. Dulacinti (P. Smit); 2. Dora Williams; 3. Evaliene. Toto: win. 42.70, pl. 5.20, 2.2.10, koppel 11.50, cov. 5.trio 2271.50. Diogen-prijs (2e afd.): 1. Emoe (S. van Eyke- lenborg); 2. Fabiana H.; 3. Ethel Volann. Toto: win. 8.—, pl. 1.90, 2.60, 2.30, koppel 22.70, cov. 4.90. Totalisator-omzet 181.456,50. Nick Fleury en Peter Soeters zijn niet toegelaten tot de tenniskampioenschappen van Wimbledon, die volgende week be ginnen. In het kwalificatietoernooi in Roehampton, in de buurt van Londen, verloor Fleury in de eerste ronde van de Engelsman Mcugo met 6-3, 6-8, 8-6, 6-2. Peter Soeters leed tegen de Frans man Bernard Paul een nederlaag: 6-2, 6-4, 3-6, 6-2. Ada Bakker, die ook niet direct tot Wimbledon was toegelaten, had in het kwalificatietoernooi meer succes. Zij ver sloeg in de eerste ronde de Columbiaan- se Palacios met 6-1, 6-0 en zal nu de Mexicaanse Subirats ontmoeten. Mocht Ada Bakker deze ontmoeting winnen, dan zal zij tot Wimbledon worden toegelaten. Tom Okker heeft zich op gemakkelijke wijze in de vierde ronde van de Londense tenniskampioenschappen geplaatst. Zijn Spaanse tegenstander Gisbert kwam er niet aan te pas en Okker won met 6-2, 6-1. Ook Trudy Groenman had geen zware strijd te verduren: met 6-0, 6-1 bleef zij de meerdere van de Australische Joan Cottrill. Betty Stöve daarentegen trof het wel heel ongelukkig, dat zij in de eerste ronde tegen de Amerikaanse Nancy Richey moest optornen. De cij fers waren eervol: 6-3. 6-2 voor Nancy Richey. De Australiër Roy Emerson had het niet eenvoudig tegen de Zuid-Afrikaan Robert Maud. Na een verbeten gevecht bleef hij toch nog aan de winnende hand: 9-7, 9-11, 6-3. Bij de dames konden nog geen er- rassingen worden genoteerd, of het moest de nederlaag zijn van de Britse Cristine Truman tegen de Tsjechische Java Volav- kova 5-7, 4-6. Het laatste enkelspel in de Davis Cup wedstrijd tussen de VS en Ecuador is in een overwinning voor Cliff Richey geëin digd: met 7-5, 4-6, 7-5, 4-6 en 6-0 versloeg hij Miguel Olvera. De eindstand van de Davis Cupfinale (Amerikaanse zone) tus sen Ecuador en de Verenigde Staten is hierdoor 3-2 gworden in het voordeel van Ecuador. GOLF. De 27-jarige Jack Nicklaus heeft in Springfield het open Amerikaanse golfkampioenschap gewonnen. Nicklaus, die met het recordtotaal van 275 slagen eindigde, verdiende met zijn overwinning 30.000 dollar (110.000 gulden). Zijn land genoot Arnold Palmer eindigde met 279 slagen op de tweede plaats. (Van onze wielermedewerker) De steeds beter fietsende Haarlemmer Cor Baars, die op de eerste avond van de wieier-zesdaagse in Scheveningen op het nippertje door de plaatselijke favoriet Karei Hamelink van de zege werd weer houden, heeft daarvoor gisteravond in de tweede ronde op het voormalige eiland Rozenburg revanche genomen. Baars kwam er als derde door de finish en ontfutselde Hamelink daarmee de rode leiderstrui. Als winnaar van deze Rozen- burgse ronde door de harde wind en regen bijzonder zwaar ging de rappe Bram Breur door de finish. Hij had het ditmaal eens niet op een eindsprint aan laten komen en was kort voor het einde uit een acht man sterke kopgroep ont snapt. Piet Kettenis, Cor Baars en Leo van Velzen kregen hem niet meer te pakken. De vier andere koplopers ver speelden een halve minuut aan Breur. Reeds vrij spoedig na de start probeer den Van Midden, Veldhuizen, Schijff, Van Dongen, Prinsen en Serpenti om de strijd een beslissende wending te geven, maar zij slaagden niet in hun opzet. Ook een nieuwe vlucht van Schijff met Aardoom leverde niet het gewenste resultaat op, want toen de favorieten Rudi Liebrechts, Kroon, Minnekus, Kettenis zich met die actie gingen bemoeien, gooide men er in het peloton eveneens een schepje op. Al les kwam weer bijeen. De strijdvaardige Aardoom ging er nadien in zijn eentje vandoor en verdedigde met veel elan zijn eenmaal veroverde winst. Hij nam daar bij wat al teveel risico's en ging in een der bochten door de regen spekglad geworden onderuit. De onfortuinlijke aanvaller kon echter aanhaken bij zijn achtervolgers Baars, Van Velzen, Wim v.d.Berg, Breur, Breukel, Kettenis en Van der Valk. Deze acht koplopers liepen steeds verder uit op het peloton, waarin men de eer van de achtervolging aan Hamelink overliet. Toen de rode truidra ger zijn pogingen opgaf, wipten Minnekus, Jongkind, Wim Liebrechts, Paul en Schijff plotseling weg. Deze vijf jagers boekten weliswaar enige winst op de kopgroep, maar Breur, Baars, Van Velzen en Kette nis wisten met een nieuwe ontsnapping het gevaar af te wenden. Twee ronden voor het einde liet Breur zijn makkers in de steek en werd niet meer door hen bedreigd. Cor Baars moest zich met de derde plaats tevreden stellen, maar had toch volop redenen om te lachen, want de Haarlemmer mag vanavond aan de Bouwlustlaan in Den Haag in de leiders trui van start gaan. De uitslag was: 1. B. Breur, Oude Tonge, de 70 km. in 1.40.08; 2. P. Kette nis, Den Haag op 8 sec.; 3. C. Baars, Haarlem op 10 seconden; 4. L. van Vel zen, Zoeterwoude; 5. Th. v.d.Valk, Voor schoten op 30 seconden; 6. D. Aardoom, 'sGravendeel; 7. W. v.d. Berg, Leiden; 8. W. Breukel Spijkenisse; 9. W. Paul, Den Haag op 32 seconden; 10. B. Minne kus, Zuidland. Aad Duyker (Beverwijk) werd zeventiende en Jan Zomer (Zwanen burg) achttiende. Hamelink komt niet on der de eerste twintig voor. In de uitslag van de eerste ronde in Scheveningen zijn enkele rectificaties aangebracht: Rudi Liebrechts werd alsnog op de zevende plaats geklasseerd en Jan Serpenti op de tiende. Het algemeen klassement na twee da gen: 1. Baars 43 punten; 2. Breur 34 punten; 3. Wim Liebrechts 30 punten. Nimmer tevoren was het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité voor een zo moeilijke keus gesteld bij de toe kenning van de Van Tuyll-beker als voor het jaar 1966. Er waren twee kandidaten: de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond (Kees Verkerk, Ard Schenk en Stien Kaiser) en de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (Dolman, Groen, De Wit). De prestatieprijs voor 1966 is nu aan beide bonden toegekend. De heren H. Roos (KNSB) en commodore bd J. F. van Duim (KNWU) hoorden uit de mond van NOC-voorzitter jhr H. van Karnebeek vele lovende woorden en ontvingen beiden de beker, die vergezeld ging van een re plica voor beide bonden. Het Nederlands Olympisch Comité richt zich op het in 1970 te houden IOC-con- gres, waarvoor het Amsterdam als plaats heeft gekozen. Aan dit congres zullen deel nemen de leden van het IOC en vertegen woordigers van de 26 internationale fede raties, alsmede de organisatiecomités van de Olympische Spelen 1972 (Sapporo en München) om opening van zaken te geven over hun voorbereidingen. Tevens zullen zich op dit congres presenteren de kandidaten voor de organisatie van de Olympische Spelen 1976. GEWICHTHEFFEN. De Russische ban- tamgewicht Alexis Vakhonin heeft het we reldrecord stoten in zijn gewichtklasse met een half kilo verbeterd. Vakhonin stootte bij de drielandenwedstrijd BulgarijeRus landTurkije zondag in Sofia 144 kilo. De Iranees Mohammed Masiri Seresht was sinds 13 december 1966 recordhouder met 143,500 kilo. De Italiaan Gianni Motta heeft na de tweede ook de derde etappe gewonnen van de ronde van Zwitserland. Hij ein digde ver voor zijn naaste concurrenten in een tijd van 4.03.47 over de 185 km van Silvaplana naar Locarno. Hij ver grootte zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 6.29 op nummer twee, de Zwitser Rolf Maurer. Motta won tevens de vijfde achtereen volgende bergprijs op de 549 meter ho ge Monte Ceneri op 34 km voor Locarno. Hij leidt nu in het bergklassement met 33 punten voor de Zwitser Robert Hag- mann met 23 en Maurer met 21. De Ita liaan is ook eerste in het puntenklasse ment. Het schijnt praktisch onmogelijk dat met nog vijf etappes voor de boeg Mot ta de eindzege nog kan ontgaan. Ook woensdag weer bewees de Italiaan zijn grote klasse. Halverwege de koers viel de beslissings reeds. Een groep van 22 ren ners, onder wie Gianni Motta en de Ne derlanders Peter Post en Gerben Kar stens, scheidde zich af van - de hoofd macht. Met nog 60 km te rijden was de iiiiniiiiiiiiii lllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllillllllllllllllllllllllllllllllllllltilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll Wim Beltman, de ex-manager van Go Ahead, zal volgend seizoen aan Sportclub Gooiland verbonden zijn. Gisteren maak te het bestuur van de Hilversumse ver eniging de aanstelling als directeur-spor- tive officieel bekend. De heer Beltman zal ook de coaching op zich nemen. R. Peet, die vorig seizoen als coach optrad, is benoemd tot bestuurslid en belast met het uitbrengen van technische adviezen. Deze nieuwe functie betekent voor Beltman geen full-time job. Daarom ook is Peet benoemd tot technisch adviseur. De man uit Deventer is overigens van plan dezelfde soms veel omstreden coaching als in zijn Go Ahead-periode toe te passen. „Ik ben voorstander van een harde lijn. De spelers mogen verlie rS/SSs- -"a— zen, maar alleen als ze „kapot" van het veld afkomen". Uiteraard zal de nieuwe directeur-spor- tive ook het aankoopbeleid bepalen. Van daag reeds voert hij besprekingen met Guus Brox (Feijenoord), Van Gelder (PSV) en Solleveld (DWS). Morgen staat nog een gesprek met Den Doelder (ADO) op zijn programma. Beltman vertrouwde ons toe: „Wij gaan spelers naar behoefte kopen. Steun is niet nodig. Ik moet jongens met wedstrijd mentaliteit hebben. De leeftijd doet er in dat geval niet zoveel toe". De nieuwe leider van deze Hilversum se sportclub weet zich overigens gesteund door de wetenschap dat sponsor Veroni ca zich volledig garant heeft gesteld voor een mogelijk exploitatietekort en voor de kosten van het noodzakelijk te voeren aankoopbeleid. L/. «A v.\&i voorsprong reeds tot ruim vijf minuten uitgegroeid. Bij de bestijging van de Monte Cneri (151 km) sloeg Motta toe. Met een fel le demarrage sprong hij uit de kopgroep weg. Op de eindstreep had hij een voor sprong van bijna vijf minuten opgebouwd voor de Duitser Puschel, die als tweede finishte. Peter Post en Gerben Karstens eindigden resp. vijfde en negende met een achterstand van 5.22 min en 5.45 min op de Italiaan. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Motta (It) 4.03.47, 2. Puschel (Did) 4.08.44, 3. Delia Torre (It) zt, 4. Maurer (Zwi) 4.09.02, 5. Post (Ned) 4.09.09, 6. Tosello (It) 4.09.15, 7. Junkermann (Did), z.t., 8. Errandonea (Sp) 4.09,32. 9. Kars tens Ned) 4.09.41. De plaatsing van de overige Nederlanders: Tummers 4.10.01, 36. Huub Harings 4.28.59, 38. Haast z.t., 46. Ottenbros, 47. Jan Harings. 48. Kloos terman, 54. Zilverberg z.t., 56. De Roo 4.29.46. Het algemeen klassement na drie etap pes luidt: 1. Motta 12.43.03, 2. Maurer 12.49.32, 3. Santamarina (Sp) 12.50.52, 4. Junkermann 12.52.35, 5. Fezzardi (It) 12.54.03, 6. Errandonea 12.54.13, 7. Post 12.55.06, 8. Van Rijckeghem (Belg) 12.55.21. 9. Delia Torre 12.55.31, 10. De Pra (It) 12.56.34, 11. Tummers 12.59.08, 15. Karstens 13.06.13, 35. Haast 13.15.21, 39. Huub Harings 13.16.53, 44. Ottenbros 13.21.26, 46. Jan Harings 13.23.25, 54. Kloosterman 13.29.46, 58. De Roo 13.34.06. De Oostenrijkse renner Kranister heeft de zesde etappe gewonnen in de ronde van de Zee van Marmora. Joop Zoetemelk werd tweede. Van Lachterop eindigde in dezelfde tijd als de winnaar als vijfde. Daan Holst werd elfde. In de algemene rangschikking behield de Bulgaar Kotev de leiding (18.32.35). Holst staat als bes te Nederlander elfde met ruim 13 V> mi nuut achterstand op de Bulgaar. Piet Tesselaar is in de tweede etappe van de wielerronde van Rheinland -Pfalz als derde geëindigd. Hij had vier minuten achterstand op de winnaar, de Duitser Gombert.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15