Kamer akkoord met subsidieregeling Minister De Block wil groter steun aan de scheepswerven VAM en Geen politiek overleg tussen de zes EEG-landen Fixif met magisch schuim. Agenda voor Haarlem en de IJmond Salarisverschillen door Toxopeus- ronde te groot Waarom geen zilveren tientjes? Eis van 3 jaar tegen vrouw die haar man doodschoot Vonnis tegen vrouw die buurjongen doodde Soldaat in Den Bosch heeft nekkramp Nieuwe Russische ambassadeur Autowiel raakte los: dode en drie gewonden LANGZAME LUCHTHAVENTAXI Minister Luns: Meningsverschillen over essentiële punten te groot Honderdzesjarige Nu het haar perfect in model... en toch niet vet! Fixif werkt 3-voudig: als niet vette crème, als lotion en het verstevigt bovendien het haar. Minder fruit, meer groenten Bouwen in de Amsterdamse binnenstad Echtpaar liet kinderen in auto achter HOOFDPIJN? fÜn;/C^\ x\ WITTE KRUIS WOENSDAG 21 JUNI 1967 Belastingambtenaren: Kamer com m issie Wèg pijn Als u V poeders kiest! Haarlem V elsen-lJ muiden es es Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft zich gisteren in meerderheid akkoord verklaard met het voorstel van de regering 0111 de Nederlandse scheepsbouw te subsidiëren. De sub sidie bestaat uit een rente-overbrug ging, die verleend wordt aan bedrij ven die bereid zijn om samen te gaan werken. Op aandrang van een groot deel van de Kamer verklaarde mi nister De Block (Economische Zaken) zich gisteravond bereid 0111 de sub sidieregeling nog iets te verbeteren, zodat de staat niet maximaal twee percent maar maximaal tweeëneen half percent van de rente zal goeden. staan omdat in het buitenland de over gang van de traditionele produktie naar de moderne industriële produktie zich heel snel heeft voltrokken. Mr. De Block bestreed de mening van de afgevaardigden Imkamp (D'66), Ne derhorst (P.v.d.A.) en Wiebinga (P.S.P.) dat er onvoldoende garanties zijn dat de samenwerking goed van de grond zal ko men. De aanzet is er al, aldus de bewinds man. Vooral de kleine werven werken al samen, bij de grotere werven is er een neiging. De minister verklaarde zich lie reid om na afloop van de periode van anderhalf jaar de kamer verder in te lichten. Nederland blijft met deze steun aan de scheepsbouw nog ver beneden de maxi ver- (Van onze correspondent) NIJMEGEN. In de vergadering van de Bond van Personeel bij 's Rijks Be lastingen is met algemene stemmen een motie aangenomen, waarin wordt ge steld dat door de zogenaamde To- xopeus-ronde een onrechtvaardig groot den. De minister noemde dit vaiT belang I verschil is ontstaan tussen de salarissen voor de bestrijding van de werkloosheid van de laSere en middelbare ambtena- Mr. De Block beschouwt de subsidie ren en dat van de h°gere ambtenaren, als een soort adempauze die de scheeps- De bond drinët er °P aan dat bij de her werven de gelegenheid geeft om zich te I zieninS van het Bezoldigingsbesluit in De subsidieregeling geldt voorlopig voor een periode van anderhalf jaar. Daarna zal bekeken moeten worden wat er verder moet gebeuren. Er is een bedrag van 54 miljoen gulden mee gemoeid. Als dit bedrag niet helemaal wordt opge bruikt, zal verder geen steun worden ver leend. De regering baseert zich bij het verlenen van de subsidie op een orderpor tefeuille van maximaal 750 miljoen gul den. Minister De Block deelde mee dat voor eenvijfde van dit bedrag subsidie principieel al is beloofd. Van deze orders is voor dertig miljoen gulden geplaajst bij bedrijven in Oost-Nederland en voor veertig miljoen bij bedrijven in het noor- bezinnen op samenwerking en rational! satie waardoor seriebouw en produktie in grotere eenheden mogelijk wordt. Er is in ons land vooral een achterstand ont De vaste commissie voor financiën uit da Tweede Kamer stemt in met de in september 1966 voorgestelde wijziging van de Muntwet 1948, welke een geleide- I Sittard wegens doodslag op haar 49-jarige lijke overgang op een nikkelen gulden en man op 20 januari van dit jaar. Uit een nikkelen rijksdaalder beoogt. een pistool vuurde de uit een zigeuner- De commissie wijst echter op de gevol- stam afkomstige vrouw vijf kogels op gen die het gebruik van nikkelen guldens haar man af. Twee daarvan troffen hem en rijksdaalders voor fabrikanten en hou- dodelijk. Het pistool had zij van, een ders van automaten zal hebben. Een na- vroegere kostganger gekregen. „Je hoeft deel van de overgang op nikkelen munten maar te trekken en het gaat af", had is dat gedurende een aantal jaren munten die 51-jarige kostganger geZegd.' Als me van verschillende gewicht en formaat met deplichtige aan de doodslag stond hij het Georganiseerd Overleg bijzondere aandacht zal worden besteed aan het op trekken van het salaris-peil van de la gere en de middelbare ambtenaren. (Van onze correspondent) Drie jaar gevangenisstraf eiste de of ficier van justite bij de Maastrichtse rechtbank tegen een 46-jarige vrouw uit dezelfde waarde naast elkaar in omloop «uilen zijn. De commissie vraagt zich af of het ver antwoord is dit nadeel geheel voor reke ning van de betrokkenen te laten. Zij vraagt voorts de mening van de minister van Financiën over de suggestie, bij bij zondere gelegenheden gedenkmunten in de vorm van tien guldenstukken uit te geven Ook wordt er naar geïnformeerd of er geen aanleiding bestaat om, ter vervanging van de vooroorlogse gouden tientjes, zil veren tienguldenstukken in te voeren, die niet het karakter van gedenkmunten heb ben. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De officier van Justi tie bij de rechtbank in Rotterdam heeft tegen een 32-jarige ongehuwde vrouw uit Rotterdam ontslag van rechtsvervolging en een onvoorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering geëist wegens het doden van haar 9-jarig buurjongetje Wal ter Bernard de Wildt in februari in haar huis in Rotterdam-Zuid, waar zij het ventje met hamerslagen van het leven beroofde. Schoolkinderen vonden het lijk je een dag later in een koffer, welke de vrouw in een bos had verstopt. De offi cier baseerde zijn eis op het psychiatrisch rapport, waarin de vrouw volledig ontoe rekeningsvatbaar wordt genoemd. Bij de A-compagnie van het eerste de pot infanterie in de Isabellakazerne in Den Bosch is een geval van nekkramp geconstateerd. De patiënt, een soldaat uit Den Haag, is opgenomen in het centraal miltair hospitaal aldaar. Zijn toestand is gunstig. Ten aanzien van de overige mi litairen in de kazerne zijn de gebruike lijke medische voorzorgsmaatregelen ge troffen. De heer Wladimir S. Lavrov is be noemd tot ambassadeur van de Sovjet- Unie in Nederland. De 48-jarige diplo maat is van 1964 tot begin van dit jaar ambassadeur van zijn land in Kenya ge weest. De heer Lavrov is reeds twintig jaar in de diplomatieke dienst. Hij is on der meer verbonden geweest aan de am bassades in Washington en in Jemen. Hij had voordien aan het elektrotechnische instituut van Moskou het ingenieursdi ploma behaald. De heer Lavrov is de opvolger van de heer Toegarinov, die eind vorig jaar overleed. eveneens terecht, De vrouw zei altijd in angst te hebben geleefd door bedreigingen van haar man, met wie zij 25 jaar getrouwd was. Volgens het psychiatrisch rapport wilde de vrouw niet doden, maar was zij wel klaar om te doden. Op 4 juli doet de rechtbank uitspraak. In een ziekenhuis in Wassenaar is over leden het 9-jarig zoontje van de familie Jansen uit Delft. Het kind werd ernstig aan het hoofd gewond bij een ongeluk in De Lier. De heer en mevrouw Jansen reden daar met hun twee kinderen in een auto toen van een vóór hen rijdende auto een wiel afliep, dat via de voorruit dwars door hun wagen vloog en alle vier de leden van het gezin vrij ernstig verwond de. De heer en mevrouw Jansen en het andere kind zijn in een ziekenhuis in Delft opgenomen. mumgrens die door de Europese commis sie is vastgesteld. De regeling voorziet in een subsidie die in totaal niet meer be draagt dan 7 percent van de aanbiedmgs- prijs. Het Europese maximum bedraagt tien percent. De subsidieregeling zal niet gelden voor de bouw van schepen voor de binnenscheepvaart. Kort voor het einde van het debat dien de de P.S.P.-fractie met steun van drs. Van den Doel (P.v.d.A.) een motie in, waarin de regering gevraagd werd de subsidieregeling zo te veranderen dat be drijven die subsidie ontvangen geen tan tièmes en dividenden mogen uitbetalen zolang de subsidie niet is terugbetaald. De minister had veel bezwaar tegen deze motie omdat daardoor het karakter van de regeling fundamenteel zou worden aangetast. Ook de meerderheid van de Kamer zag er weinig in. Als donderdag beslist wordt over het subsidievoorstel zal deze motie derhalve wel kansloos zijn. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Minister Luns ont kent nadrukkelijk dat eind vorige maand in Rome is besloten over te gaan tot een politiek overleg tussen de zes EEG- landen. In een gistermiddag in Amster dam gehouden redevoering zei de be windsman: „In Rome hebben de zes re geringsleiders afgesproken dat de minis ters van Buitenlandse Zaken zullen on derzoeken of er mogelijkheden van nau were politieke samenwerking zijn. Het gaat slechts om een studie van die mo gelijkheden". Verder is men niet gegaan en dat kon ook niet, aldus de bewindsman, omdat de meningsverschillen tussen de Zes juist over de essentiële punten zoals Atlanti sche samenwerking, opbouw van Europa en het karakter van de Europese samen werking zelf, nog zo groot zijn. Naar de mening van mr. Luns zal het onderzoek van de ministers gericht moe ten zijn op politiek overleg in een wijder verband, niet beperkt tot het enge kader van de Zes. Nederland zal dan ook steeds op deelneming van Engeland aan even tuele politieke consultaties blijven aan dringen. Dit geldt temeer nu Engeland een genvraag heeft ingediend qm toe te treden tot de EEG. De minister zei dat Frankrijk tegen uitbreiding van de EEG met Engeland omdat dit land niet genoeg Europees zou zijn. Het zou speciale banden met de Verenigde Staten moeten verbreken voor dat het kan toetreden. Maar onduidelijk blijft welke banden precies worden be oogd. De minister trad op als feestredenaar op de twintigste verjaardag van de Marshall-hulp in de Lutherse Kerk. fun gerend als aula van de Amsterdamse universiteit. Minister Luns bracht hulde aan George Marshall, die in juli 1947 de beroemde rede in de universiteit van Harvard hield, waarmee de hulpactie voor Europa begon, welke Amerika in ongeveer vier jaar tijd vijftien miljard dollar zou kosten. (Van onze correspondent) ZWOLLE. Mevrouw Elisabeth Cicero is vandaag 106 jaar geworden. Zij woont in „Zandhoven", het protestants-christe lijke centrum voor bejaarde en zieke ge- repatrieerden uit Indonesië in Zwollerker spel. Zij is even oud als mevrouw Reinsk- je Pruiksma-Bakker in Workum, die on langs eveneens 106 jaar is geworden, maar „jonger" dan mevrouw Johanna Adriana Pouwaart-Ratelband in Vlissingen, die 15 november 107 jaar hoopt te worden. Mevrouw Cicero, die uitsluitend Maleis spreekt, werd in 1861 in Poerworedjo op Midden-Java geboren. Haar vader was een Afrikaan, door de Nederlandse regering gerecruteerd voor het K.N.I.L. Haar moe der was een Javaanse. Ook haar echtge noot diende in het K.N.I.L. Zij kwam in 1958 met haar zoon en dochter naar Nederland en werd na enige tijd verpleegd te zijn in een ziekenhuis in Renkum, naar „Zandhoven" overge bracht. Haar zoon is twee jaar geleden op 74-iarige leeftijd overleden. Haar 72-ja- rige dochter Dapolina verblijft eveneens in „Zandhoven" ADVERTENTIE Televisie, donderdag, 1e Net, 20.16 uur Belangrijk nieuws voor mannen. De KLM heeft op Schiphol een nieuw vervoermiddel in gebruik ge nomen. Het is een elektrisch aange dreven wagentje, waarmee drie passagiers kunnen worden vervoerd met een snelheid van 5 kilometer per uur. Het wagentje (de eerste van een serie van zes of acht) is vooral bestemd voor slecht ter been zijnde passagiers of voor, zoals op de foto, moeders met jonge kinderen. De appeloogst in Nederland zal dit jaar slechts 280.000 ton bedragen tegen 360.000 ton in 1966, de perenoogst 60.000 ton te gen 116.000 in 1966. Deze raming is opgesteld door het mi nisterie van Landbouw, het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen en het Produktschap voor Groente en Fruit. De achteruitgang van de appel- en peren- oogst is vooral een gevolg van nachtvorst- schade. Voor de belangrijkste groentesoorten wordt een wat grotere oogst dan vorig jaar verwacht. De komkommeroogst zal toenemen van 227.700 tot 230.000, de sla- oogst van 97.400 tot 110.000, de tomaten- oogst van 297.900 tot 310.000 ton. Er zullen meer andijvie, bloemkool, snijbonen, prinsessebonen, doperwten, tuinbonen en champignons worden ge oogst dan vorig jaar, maar minder asper ges, augurken en spinazie. De cham- pignonoogst is sinds 1964 meer dan ver dubbeld: 8.000 ton in 1964, naar verwach ting 18.000 ton in 1967. De aardbeien- hoogst zal volgens de .raming toenemen van 28.500 tot 30.000 ton, de rode-bessen- oogst van 6900 tot 7500 ton. De pruimen- oogst zal afnemen van 8500 tot 5000 ton, de kersenoogst van 4100 tot 4000 ton. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het gemeentebestuur van Amsterdam houdt op 16 augustus in de raadszaal een „hearing" waarin woord voerders van een aantal groeperingen de gelegenheid krijgen standpunten te berde te brengen over het beleid ten aanzien van het bouwen in de binnenstad. Uit genodigd zijn architecten, architectuurcri tici, schilders, fotografen, leraren van de academie voor de bouwkunst, verdedigers van het historische schoon, vertegenwoor digers van instellingen die zich bezighou den met restauraties en afgevaardigden van de Kamer van Koophandel en het wijkcentrum „d'Oude Stadt". Het gemeentebestuur verwacht dat zo een belangrijke bijdrage geleverd kan worden aan het bepalen van richtlijnen voor het bouwen in de hoofdstedelijke binnenstad. Uit de clubkas. De politie heeft in Hou ten bij Utr. een 53-jarige eigenaar van een bejaardentehuis in Driebergen aan gehouden, die er van wordt verdacht als penningmeester van de Zeister stichting tot bevordering van de postduivenclubs 27.000 uit de clubkas te hebben ver duisterd. Hij heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. Marihuana. Tegen een 19-jarige student uit de hoofdstad heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank wegens het in zijn bezit hebben gehad van twee kg. marihuana ander half jaar gevangenisstraf geëist. De student had eind vorig jaar in Marok ko de marihuana voor 60 dollar ge kocht met de bedoeling om deze weer te verkopen. Luchthaven Rotterdam. Het vervoer van passagiers via de luchthaven Rotter dam was in de eerste vijf maanden van dit jaar negen percent hoger dan in dezelfde periode van 1966. Het aan tal luchtreizigers steeg van 190.471 tot 207.672. Het goederenvervoer daal de echter met bijna 30 percent van 3,1 miljoen kg. tot bijna 2,2 miljoen kg. Het vervoer van auto's vertoonde een stijging van 1.856 tot 1.966. Nieuwe ambassadeur. In Rome is de be noeming bekendgemaakt van de heer Livio Theodoli tot ambassadeur van Italië in Den Haag. Hij volgt de heer Giorgio Bombassei Frascani de Vettor op, die ruim twee maanden geleden Nederland heeft verlaten. De Utrechtse politie heeft zich ont- I fermd over twee kinderen van vijf en zes jaar. De ouders hadden het tweetal in een bestelauto achtergelaten en waren op bezoek gegaan. De kinderen lagen op geïmproviseerde bedjes. De bestelauto was 's avonds omstreeks acht uur in de Geertestraat in Utrecht geparkeerd. Omwonenden, die omstreeks tien uur de kinderen hoorden huilen, ont fermden zich over het tweetal. Maar toen om half twaalf zich nog niemand had laten zien, werd de politie gewaarschuwd. Deze kwam snel achter de naam en het adres van de ouders, omdat het rijbewijs in de niet afgesloten auto lag. Zij kwa men uit Sassenheim en de politie daar deelde mee, dat dergelijke dingen bij deze familie vaker voorkwamen. De kinderen werden overgebracht naar het hoofd bureau van politie in Utrecht. Om twee uur 's nachts kwamen de ouders zich melden. De politie heeft toen wel een hartig woordje met hen gesproken. ADVERTENTIE WMWUWmWWIAWAAA/UWWIAIHWIAAimilAIIAIUWWimWWJ WERKRAPPORTEN 15 Grote of Sint Bavokerk, donderdag u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. Concertgebouw, donderdag, 20.15 u.: I Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Hans I Vonk. Solist: Herman Uhlhom (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De ongelooflijke overwinning", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Thunder- ball", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „What's new Pussy Cat", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De Terreur", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „The double man", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis",,a.l. Minerva, 20 u.: „Brandt Parijs?", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Fahrenheit 451", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een man een een vrouw", 14 j. Van donderdag af 14 19 en 21.15 u.: „Een pistool voor Ringo", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie staat z'n mannetje", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van El Tigro", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Chappa- qua", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 u.: Cul tuur-historische diorama's. Tot en met 25 juni. Vishal (Grote Markt): Tot en met 25 juni tentoonstelling van documentatie over het land, het volk en de cultuur van Israel. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13 tot 17 uur. Op zaterdag tevens van 20 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): dagelijks van 14 tot 17 u. en vrijdags tevens van 20 tot 22 u.: Expositie van olie verven en aquarellen van Kees Lans en olieverven en acrylics van Leen Spieren burg. Tot 26 juni. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u. behalve dinsdags: exposi tie van pastels van Mirjam Reuser-Groot- huis. Tot 24 juni. Galerie-t, (Bakenessergracht 67): tot 25 juni expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg Kamperlaan): werk uit de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterhast Strandhotel, Zand voort) Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. De Ark (Nieuw Heiligland) vandaag, 20 u.: Recital door André Meulman (Engelse songs) en Ted van den Boo gaard (protestsongs). WOENSDAG 21 JUNI City, 20 u.: „Een vreemdeling in Sacra mento" Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z.: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur; zondags van 13 tot 17 uur. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. DONDERDAG 22 JUNI City, 20 u.: „Een man met zes vrouwen". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Z.: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur; zondags van 13 tot 17 uur. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel I Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.301 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Maxlmum- en minimum- to c I temperaturen C ié a a. e c binnen- en buitenland •15 O co c c Den Helder zw. bew. nw 20 13 Ypenburg licht bew. nw 21 13 Vlissingen zw. bew. nw 19 14 Eelde zw. bew. w 22 11 De Bilt onbewolkt wnw 21 13 Twente zw. bew. w 21 12 Eindhoven half bew. w 22 14 Z.-Limburg regen w 22 13 Helsinki half bew. zzo 24 15 Stockholm half bew. zzw 24 Oslo zw. bew. z 20 13 Kopenhagen regen zw 18 13 Aberdeen half bew. w 20 7 Londen zw. bew. wnw 19 11 Amsterdam zw. bew. nw 20 12 Brussel motregen w 22 13 Luxemburg regen wzw 19 14 Parijs zw. bew. w 22 15 Bordeaux motregen wzw 18 9 Grenoble onbewolkt windst. 21 12 Nice onbewolkt nw 22 18 Berlijn regen w 25 14 Frankfort motregen zzw 21 14 München geh. bew. wzw 18 13 Zürich geh. bew. zo 18 10 Genève zw. bew. windst. 20 9 Locarno licht bew. ono 26 11 Wenen zw. bew. wnw 24 16 Inssbruck half bew. zw 17 11 Belgrado half bew. w 21 12 Athene onbewolkt wnw 27 22 Rome onbewolkt windst. 20 13 Barcelona onbewolkt n 23 16 Madrid half bew. windst. 28 12 Mallorca half bew. windst. 27 14 Lissabon half bew. n 27 16 Donderdag 22 juni Zon op 4.20 uur; onder 21.04 uur. Maan op 22.12 uur; onder 3.48 uur. Maanstanden WOENSDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Vuur-1 doop op de Yangtse-Kiang". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Naakte onschuld". DONDERDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en Land, de spionnenjager". Volle maan Laatste kwartier 22 juni 5.57 uur 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 21 juni Hoog water 2.26 uur en 14.58 uur. Laag water 10.30 uur en 23.02 uur. Donderdag 22 juni Hoog water 3.16 uur en 15.47 uur. Laag water 11.27 uur en 23.52 uur. 21.15 u.: „Jerry Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2