Jac. de Weijer blijft „zijn' veiling kwart eeuw trouw iMA r* Verenigingsnieuws uit de IJmond Schoolsportdagen in Veisen Indianendorp in Linnaeushof door Godfried Bomans geopend m iü ««afifc. Mil 4ê H 1 Betaling abonnementsgeld per giro Neem nü een kwartaalabonnement! Vijfenzestigjarige directeur vertrekt pas in 1968 Administratie gemechaniseerd Postagentschap Canopusplein Voetbalteam Velsense politie promoveert Geen schol meer naar Engeland Verwarming voor „Het Seepaerdt" Roofoverval op caféhouder in IJmuiden Voorns in Deventer houden zich schuil Reductie door uitgifte van mini-abonnement 1*4 -d vw'lpap mm ipp r Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli gratis WOENSDAG 21 JUNI 1967 1 De heer Jac. de Weijer, directeur van de groenteveiling „Kennemer- land" in Beverwijk, wordt zondag 65 jaar. Deze bekende Beverwijker legt zijn functie echter pas op 1 fe bruari vah het volgend jaar neer. Op die dag is hij namelijk een kwart eeuw in dienst van de groenteveiling, die onder zijn leiding een grote vlucht heeft genomen. De komende maan den gebruikt de heer De Weijer om zijn nog onbekende opvolger in te werken. De scheidende directeur blijft na zijn pensionering wonen in de stad, die hem erg na aan het hart ligt. Hij is er de man niet naar in zijn toekomstige flat aan de Sauer- straat 118 van een welverdiende rust te genieten. Zolang zijn gezondheid hem dat toelaat, hoopt de heer De Weijer actief te blijven op tal van posten in het maatschappelijk leven. I elsen-IJmuiden Beverwijk Zware opgave Staking in Londen breidt zich uit m MËËËÊÊÊÊfcm»- i HÉM Coupons HÉ 0 TSJ-b-V '1 Medewerking Aansluiting Parkweg op Rijksweg naar Amsterdam wordt gewijzigd 8*-X: C 0 VA Jacob de Weijer kwam in 1920 in dienst WOENSDAG 21 JUNI Zwitserse week, Kennemerlaan; 20 u.: filmvoorstelling in Hotel Royal. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u.: zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u.: zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 u. polotraining of wedstrijden. DONDERDAG 22 JUNI Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster': 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550-7715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c; 16-17.30 uur; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. WOENSDAG 21 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Fottenbakken o.l.v. Otto Heiivelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken, door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. Gem. Sportpark, Sprintkampioenschap door Bev. Rennersclub „Kennemerland". Grote Kerk, Kerkstraat, 20 u.: Orgel concert m.m.v. Gettfried Piper, Gifhorn (D.) Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 54, 19 u.: Toneel-cabaret voor de Tienersoci- cteit van A. en O. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 h., jeugd: 14-17.30 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan- straat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. DONDERDAG 22 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Schilderen o.l.v. Tony Gerlach, door Kennemerstaten. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5. 13.30 u.: Naai- en Kniples voor bejaarden, door St. Recreatie Bejaarden. Verenigingsgebouw, Dommelsingel, 20 u.: Ledenavond met lezing voor Aquariumver. iiKennemerland". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk: Alle leeszalen gesloten. Over enkele maanden zal een ander op de directiestoel van de heer Jac. de Weijer zitten. van het particuliere veilingbedrijf van de fa. Kluft en De Voort aan de Meerstraat, waar later de B.E.T.-veiling uit voortge komen is. Zijn schoolse kennis (mulb) breidde hij uit door tal van avondstu dies. Reeds een jaar later werd hij kas sier op het bijkantoor van de Hanzebarik aan de Breestraat. In 1923 aanvaardde hij een benoeming als procuratiehouder b^j de Haarlemse groenten- en bloembollen veiling, waarvan hij later directeur werd. In 1937 werd de heer De Weijer boek houder-kassier van de Alkmaarse export-, veiling en een jaar later tevens secreta ris-penningmeester van de provinciale' veilingbond. In 1943 volgde zijn benoe ming tot directeur van „Kennemerland", die aan de Breestraat was gevestigd waar nu C A zetelt. Onder zijn leiding kwam er een fusie tot stand tussen de drie Beverwijkse groenteveilingen. De voormalige vrije veiling en de zogenoemde B.E.T.-veiling werden bij „Kennemerland" onderge bracht. Een nog interessantere periode voor de heer De Weijer was het voorbe reiden en het realiseren van een geheel nieuw markt- en veilingcomplex. Evenmin als de bloemenveiling ,,'t cen trum" aan de Koningstraat paste „Kenne merland" in de naoorlogse periode nog in de binnenstad. Beide veilingbesturen be sloten tenslotte te bouwen op één ter rein, waar ook een centraal fustpark zou verrijzen. Bovendien werden de grossiers in de bouwplannen betrokken. Het as een erg zware opgave met alle partijen tot een bevredigende oplossing te ko men. Daarnaast was het overleg met de ge meente over de voorwaarden waaronder de binnenstad ontruimd zou worden in tensief en lang niet gemakkelijk. Veel strijd werd er voorts gevoerd over de plaats van het nieuw veilingterrein. De meeste leden vonden de gemeente Heems kerk de aangewezen plaats, aangezien de veiling daar dichter bij het produktiege- bied zou liggen. Een minderheid hield echter sterk rekening met het afzetgebied en een gunstige verbinding met rijksweg 9. Die minderheid, waaronder bestuur en directie, koos daarom voor het terrein aan de Parallelweg in Beverwijk. Achter af beschouwd is die visie juist geweest, hetgeen door de leden nu ook sportief wordt erkend. In 1962 brak het grote mo ment aan, waarop het grote veilingcom plex in gebruik werd genomen. Erg trots is de heer De Weijer over het feit, dat „zijn" groenteveiling als eerste in Nederland een volledig gemechani seerde administratie kreeg. Er werd na melijk een IBM-ponskaartenadministratie ingevoerd, waarvan de automatisering volledig gekoppeld is aan de veilingklok. Ook in andere opzichten heeft de groen teveiling „Kennemerland" voor veel vei lingen in ons land model gestaan. Het tijdig verzetten van de bakens heeft een zeer gunstige invloed gehad op de jaar omzet, die in 1943 drie miljoen bedroeg. Dit jaar zal dit zeker 7 Vi miljoen zijn. De heer De Weijer is een fervent lief hebber van voetbal kijken. Bijna vanaf de oprichting is hij tientallen jaren ac tief betrokken geweest bij het wel en wee van de Kennemers, waarvan hij nu ere lid is. Sinds 1946 is hij tevens gemeente raadslid van de KVP-fractie, waarvan hij al 16 jaar voorzitter is. De heer De Weijer Is daarnaast secretaris-penningmeester van de proeftuin Duinstreek Noord-Hol- land, secretaris van de commissie van toezicht van de lagere tuinbouwschool, bestuurslid van de vereniging van vei lingdirecteuren, secretaris van de stich ting Beverwijk 650 jaar stad en bestuurs lid van de Vereniging Koninginnedag. Het postagentschap Canopusplein in IJmuiden zal van 26 juni tot en met 8 juli wegens vakantie gesloten zijn. Ge durende deze periode zullen alle han delingen kunnen worden verricht op het hoofdpostkantoor Houtmanstraat, hoek Wijk aan Zeeërweg. Na 8 juli zal de openstelling van het postagentschap Ca nopusplein worden gewijzigd, namelijk op werkdagen tot 18 uur, behalve dins dags, op welke dag het agentschap ge sloten zal zijn, inplaats van tot 17 uur. Het voetbalelftal van de Velsense poli- diesportvereniging heeft dinsdagmiddag in de voetbalcompetitie van de Nederland se Politie Sportbond de Vlaardingse col lega's met 8-2 verslagen. Door dit resul taat is het Velsense elftal kampioen ge worden van de eerste klasse en gepro moveerd naar de overgangsklasse. LONDEN (Reuter) Als gevolg van een staking van het spoorwegpersoneel in een nieuw vrachtcentrum in New East London, die zich tot andere depots heeft uitgebreid, is er vrijwel geheel een einde gekomen aan de aanvoer van vis uit Ne derland en Denemarken in Londen. Het gaat om vijftig tot honderd ton vis per dag:, voornamelijk schol. De staking begon maandag, toen 130 man weigerden aan het werk te gaan in het nieuwe vrachtcentrum, dat ongeveer vijftien miljoen gulden heeft gekost Een deel van het centrum, dat is ontworpen voor het overladen van exportzendingen op speciale boottreinen, is verpacht ran transportondernemingen voor het verzen den 1 vdn goederen over de weg. De sta kers weigerden te gaan werken, omdat naar hun oordeel alleen spoorwegperso neel op terreinen van de spoorwegen dienst mag doen. Van de totale Nederlandse scholuitvoer van 11.000 ton gaat vierduizend ton naar Engeland. De centrale verwarming van de ge meentelijke werkplaats „Het Seepaerdt" in Velsen het voormalige HINgebouw wordt nog steeds met kolen gestookt, het geen een vrij kostbare geschiedenis is gebleken. In het afgelopen stookseizoen werden namelijk ongeveer 75 ton kolen verbruikt, waarvan de kosten, inclusief stookloon 12.000 hebben bedragen. Het college van B. en W. heeft inmiddels berekend dat bij een met gas gestookte installatie deze kosten slechts 4.100 zou den hebben bedragen, zodat de raad wordt voorgesteld een krediet van 24.500 be schikbaar te stellen, waardoor het moge lijk zal zijn voor dit gebouw op aardgas over te schakelen. Daarnaast wordt nog een krediet van 20.000 gevraagd, waarmee het machine park van „Het Seepaerdt" kan worden uitgebreid. Deze uitbreiding is noodzake lijk geworden, omdat de huidige instal latie niet meer toereikend is om het steeds toenemend aantal orders tijdig te verwerken. Voor dit bedrag zullen dan onder meer een lijm- en een rilmachine, plus een nieuwe rotaprintinstallatie voor meerkleurendruk worden aangeschaft. Een caféhouder aan de Kanaalstraat in IJmuiden deed in de nacht van dinsdag op woensdag bij de Velsense politie aan gifte van een roofoverval. Terwijl hij in bed lag, hoorde hij gerucht op het erf en toen hij licht wilde ontsteken, zouden er twee mannen door het open raam naar binnen zijn gesprongen, die hem aan han den en voeten vastbonden. Zij doorzoch ten de kamers en zouden een horloge, een ring en enig geld ter waarde van in totaal ongeveer 1500 hebben ontvreemd. De Velsense politie stelt een uitvoerig onderzoek in. St. Franciscushof. Door een bronzen pla quette te onthullen waarop de voor naamste data en feiten staan uit de bouw van de St. Franciscushof, het r.-k. psychiatrisch ziekenhuis voor vrouwelijke geestelijk gestoorden in Raalte, heeft prinses Margriet dit in stituut, dat het modernste in ons land is, officieel geopend. (Van onze correspondent) DEVENTER. Heel Deventer vraagt zich af waar de vijfhonderd genummerde vissen zijn gebleven, die in de stadsgracht zijn uitgezet en waarnaar honderden vis sers nu al elf dagen vergeefs hengelen. In verband met het eeuwfeest van het Rode Kruis had de afdeling Deventer in samenwerking met de Deventer Hengel sportvereniging 500 voorns netjes voor zien van nummers in het water uit gezet. Maar tot op heden is er nog geen enkele genummerde vis gevangen. Begin deze week schaarde de 2750ste hengelaar zich onder de tallozen die pro beren de prijsvissen te verschalken. Dat leverde het Rode Kruis tot nu toe reeds een respectabel totaal van 10.000 gulden aan inschrijfgelden op. De vijftig prijzen, waaronder een auto, blijven voorlopig bij het Rode Kruis. Er wordt in de stadsgracht wel vis gevan gen, maar geen genummerde voorns. Als ze niet willen bijten krijgen de prijzen een andere bestemming. Onder grote belangstelling heeft God fried Bomans vanmiddag het Indianendorp van de „Linnaeushof" in Bennebroek ge opend. Temidden van tientallen kinderen, die waren gestoken in kleurige Indianen- kostuums, verklaarde de auteur het eve nement, na een geestige speech voor geopend en onmiddellijk daarna werd het dorp door de kinderen, onder aanvoering van „het grote opperhoofd" J. Heyink, in gebruik genomen. De ingebruikneming van het Indianen dorp viel samen met de opening van het zomerseizoen. In zijn begroetingsrede sprak de heer Henry W. Roozen, direc teur van het recreatiepark, zijn vreugde uit over de medewerking van velen tot in standhouding van het recreatie-oord. Grote nadruk legde hij op 't feit, dat 't bezoekers- In Velsen zijn dinsdag de school sportdagen begonnen voor 2.600 leerlingen van de vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen. Een van de programma-onderdelen was dinsdag de hindernisbaan. Vandaag maken alle kinderen een wandel tocht. Morgen worden de fel begeer de prijzen uitgereikt. JGjt v.#' <-."V 'V aantal van dit seizoen van invloed zal zijn op het .voortbestaan van de „Linnaeushof". De heer Roozen deed in zijn toespraak een dringend beroep op allen die vakan tie gaan houden om de „Linnaeushof" niet te vergeten. De directeur introduceerde tevens een nieuw ontworpen entreeregeling. Om voor gezinnen en groepen die gedurende de vakantiemaanden de Linnaeushof een of meer malen willen bezoeken, in de entreekosten tegemoet te komen, is een mini-abonnement ontworpen. Dit abonne ment maakt het mogelijk om in gezins- of groepsverband de hof tegen een gere duceerde prijs te bezoeken. Een mini- abonnement kost 10,- en bestaat uit 20 coupons a 50 cent. Volwassenen betalen met 2 coupons en kinderen tot en met 14 jaar met 1 coupon. De heer Roozen bracht dank aan het WHtfflBWpi ihiiw A-\!s U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12.35, postabonnees f 13.85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Het indianendorp in de Linnaeushof, een evenement dat uniek is voor Europa. Onder grote belangstelling is het dorp vanmiddag door God fried Bomans geopend. echtpaar Heyink, dat ondanks de grote moeilijkheden gewoon met de verwerke lijking van het Indianendorp is doorge gaan. Ondanks de onzekerheden kon de heer Heyink met een investering van slechts 15 percent van het aanvankelijk begrote bedrag een groot deel van de plannen realiseren. De heer Roozen dankte voo.rts een jeugdgroep uit Bennebroek, die de speel toestellen heeft geschilderd en later het decoratieve gedeelte van de tenten heeft verzorgd. Ook dankte hij de instructeurs van de pas in Bennebroek opgerichte dansgroep, die geheel belangeloos met een groep kinderen een aantal Indiaanse dansen heeft ingestudeerd. Ook de Benne- broekse schoolhoofden werden in zijn dankwoord betrokken. Door hun medewer king kon een groot aantal kinderen in het Indianenspel worden opgeleid. Binnenkort zal worden begonnen met de verbetering van de Amsterdamseweg ter plaatse van het punt van samen komst van de Parkweg met de Rijksweg naar Santpoort. In verband hiermee moet het profiel van de aansluiting van de Parkweg op de Amsterdamseweg worden gewijzigd, hetgeen voor rekening van de gemeente Velsen door het Rijk zal geschieden. De bijkomende werken als het wijzigen en aanleggen van plantsoen, het wijzigen van de verlichting en het verplaatsen van kabels en leidingen zullen door Vel sen in eigen beheer worden uitgevoerd. Voor het uitvoeren van de werkzaam heden zal naar raming een bedrag van 61 mille nodig zijn, voor welk bedrag B. en W. aan de raad krediet heeft voorge steld. De ondergetekende naam straat plaat* wenst met ingang van 1 juli a.s. een abonnement op IJmuider Courant Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5