Okker in sterke groep ROY EMERSON volgende illustere slachtoffer van TOM OKKER Karstens besliste „wandelrit" in de sprint in zijn voordeel Agostini bij de training voor TT sneller dan Hailwood Cor Baars steviger op kop in wieler-avondzesdaagse Handgraaf profiteerde van de aanwezigheid van Snepvangers fris in de mond daar blijf je jong bij Tesselaar beste Nederlander in Rheinland-Pfalz Kreijermaat naar Xerxes/DHC NEDERLANDSE COUREURS DOEN HET GOED Peeters trainer van Feijenoord ADO zegevierde over Glentoran Telstar nog niet tevreden over verlaging boete Honkbaltoernooi met Italianen O VVO gevaarlijke tegenstander voor Nicols in dubbel Eveline zegevierde in Midas G prijs DONDERDAG 22 JUNI 1967 17 Ada Bakker plaatste zich voor Wimbledon „N aai machientjes" Okker heeft binnen een week in de toernooien om de titel van West- Engeland in Bristol en van Londen op Queens Club een reeks opval lende overwinningen behaald in partijen om twee gewonnen sets. Zijn laatste resultaten zijn: tegen Bob Carmichael (Austr.) 75, 62, Jim MacManus (V.S.) 810, 11—9, 64, Cliff Drysdale (Z-Afr.) 62, 57, 86, Bill Bowrey (Austr.) 63, 36, 63, Juan Ma nuel Gisbert (Sp.) 6—2, 61 en Roy Emerson (Austr.) 63, 64. Van deze zes zijn Emerson (als tweede), Drysdale (vijfde) en Bowrey (achtste) geplaatst voor Wimbledon. Tom Okker ontmoet zoals we konden melden in de eerste ronde van de all- England kampioenschappen in Wimble don de Brit Keith Wooldridge, die op de tennisranglijst van zijn land als achtste genoteerd staat. Bij winst staat de Haar lemmer in de ^tweede ronde tegenover de Braziliaanse nummer-twee Edson Man- darino. Als Okker ook deze tegenstander overwint, komt hij in de derde ronde uit tegen de Amerikaan Clark Graebner, die in zijn land op de derde plaats van de ranglijst staat. Winst van Okker brengt hem in de vierde ronde waarschijnlijk de als derde geplaatste Australiër John Newcombe. In de groep van Okker spe len verder Osuna en Metreveli. Jan Hajer krijgt in de eerste ronde de Australische veteraan Bob Howe (41) te bestrijden. Winst geeft als tegenstander de Indiase nummer-twee Jaideep Muker- jea. Als Hajer dan nog steeds stand houdt, zal hij in de derde ronde de Zuid afrikaan Cliff Drysdale ontmoeten, die belust zal zijn op revanche voor de in Scheveningen tijdens de Davis-Cupwed- strijd tegen Nederland geleden neder laag. Trudy Groenman speelt in de eerste ronde tegen de zeventienjarige Ameri kaanse Patti Hogan. Als de Nederlandse sterker blijkt, zal zij in de tweede ronde de Italiaanse Silvana Lazzarino tegen over zich vinden. Trudy Groenman is in gedeeld in de groep van Lesley Turner, die als zesde geplaatst is. Betty Stöve heeft in de eerste ronde vrijgeloot en krijgt in de tweede ronde de Australische Joan Cottrill als tegen standster. In de derde ronde ontmoet Betty de sterke Zuidafrikaanse Anette van Zyl, die als zevende geplaatst is. Ook Lidy Janssen Venneboer krijgt met Australische tegenstandsters te maken. In de eerste ronde ontmoet zij de erva ren speelster Fay Toyne. De twee andere Nederlandse meisjes Spruyt en Astrid Suurbeek zijn beiden in de groep van Billy Jean King-Moffit, de huidige titelhoudster, die als eerste ge plaatst is, ingedeeld. Zij hebben allebei in de eerste ronde vrijgeloot. In de twee de ronde speelt Els Veentjer-Spruyt te gen de Belgische veterane Christine Mer- celis, terwijl Astrid Suurbeek fegenover de Zuidafrikaanse Maryna Godwin komt te staan. Ada Bakker heeft zich nu ook geplaatst Zij versloeg in het kwalificatietoernooi in Roehampton met 6-3 4-6 6-3 de Mexicaan se Elena Subirats, nadat zij eerder de Columbiaanse Palacios had uitgescha keld. In de eerste ronde damesenkelspel zal Ada Bakker de Amerikaanse Dorothy Knode ontmoeten. ADVERTENTIE c In de vierde ronde van het toernooi op Queens Club in Londen heeft Tom Okker Roy Emerson verslagen. Okker won in dit laatste toernooi voor maandag de wedstrijden op Wimble don beginnen in twee sets. De set standen waren 63 en 64. On middellijk na de wedstrijd had Roy Emerson de meest simpele verklaring voor zijn verrassende nederlaag tegen Tom Okker. De 30-jarige Australiër zei: „Okker heeft vandaag gewoon beter gespeeld dan ik". Roy Emerson had daarmee niets te veel gezegd, want de diep geconcen treerde Okker speelde een van zijn beste wedstrijden. Vooral in de eerste set. was Okker, die in Engeland nu als een van de gevaarlijkste „outsiders" voor Wim bledon wordt beschouwd, bijzonder sterk. In de tweede set kreeg hij even het ge luk op zijn hand toen Emerson op zijn eigen service een voorsprong van 4-3 had genomen en dreigde de service van Okker te doorbreken. Na een twijfelach tige beslissing van de umpire vertelde Emerson de scheidsrechter dat hij zich had vergist, en dat niet hij, maar Okker het punt diende te hebben. De umpire herriep zijn beslissing. Na de volgende slagenwisseling sloeg Okker de bal vlak binnen of vlak buiten de lijn. Emerson dacht dat de bal uit was, maar de umpire die geen lijnrech ter langs die lijn had, besliste anders en gaf ook dit punt aan Okker. Deze twee ongelukkige momenten van de umpire haalden Emerson duidelijk uit zijn spel. Hij verloor de game waardoor Okker op 4-4 kwam. De tegenslag werkte bij Emer son ook nog door in zijn volgende servi ce-game, die hij op love verloor. Op ei gen opslag kostte het Okker daarna weinig moeite om te winnen tegen een gedemoraliseerde Emerson. De nederlaag van Emerson was niet de enige sensatie van woensdag in dit toer nooi dat zo verrassend verloopt. Ook Cliff Drysdale verdween uit het toernooi na een nederlaag met 2-6 en 13-15 tegen de Engelse Davis-Cupspeler Roger Tay lor. Na drie dagen Queens club zijn van de zeven geplaatste spelers voor Wim bledon, die voor de Londense kampioen schappen op Queens Club hadden inge schreven, alleen nog de Australiërs Ro che en Newcombe in de strijd. In de tweede ronde van het dames-en kel van Queens Club werd de Neder landse kampioene Trudy Groenman uitge schakeld. De Groningse speelster ver loor met 6-8 en 4-6 van de Amerikaanse Kathy Blake. Overige uitslagen vierde ronde (achtste finales): Barnes (Braz.) - Fairlie (Nw. Zeel.) 1-0, Fairlie geeft de partij gewonnen na een val. Davidson (Austr.) - Cox (G.B.) 6-4 6-1. Roche (Austr.) - Hewitt (Zd.-Afr.) 6-3 6-4. Newcombe - Mc Manus 4-6 6-1 6-4. Cooper (Austr.) - Orantes (Sp.) 10-8 6-4. Metreveli - Howe (Austr.) 11-9 6-4. De Duitser Manfred Mücke heeft woensdag de derde etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz gewonnen. De win naar reed de 167 kilometer van Wolfstein naar Kaiserslautern in 4 uur 57 minuten. Leo Duindam klasseerde zich met 40 sec. achterstand als derde. Wim Dubois en Piet Tesselaar eindigden respectievelijk op de 6e en 8ste plaats. De Duitser Mar tin Gombert blijft leider in de algemene rangschikking. Piet Tesselaar staat hier derde. De Bulgaar Dimiter Kotev heeft woens dag de zevende etappe een rit over 110 km van Bandirma naar Bursa ge wonnen in 2 uur 53 min. 39 sec. Hij bleef daarmede leider in het algemeen klassement. De best geplaatste Nederlan der was Henk Nieuwkamp die met 3.25 min. achterstand als achtste over de eind streep ging. Daan Holst werd tiende, Joop Zoetemelk elfde er^ Fred van Lach- terop plaatste zich als twaalfde, allen in dezelfde tijd als Nieuwkamp. Daan Holst is in het algemeen klassement de best geplaatste Nederlander. Hij staat met ruim achttien minuten achterstand op Kotev elfde. In het algemeen ploegen- klassement bezet Nederland de derde plaats. Reinier Kreijermaat zal zo goed als zeker het volgend seizoen deel uit maken van de nieuwe eredivisiecombinatie Xer- xes-DHC in Delft. De onderhandelingen met Kreijermaat, die van Feijenoord een vrije transfer heeft gekregen, zijn in een vergevorderd stadium. Het pas naar de eerste divisie gedegra deerde Elinkwijk heeft woensdagavond de 19-jarige verdediger van het Amster damse De Volewijckers, Sjabbe Bouman, gecontracteerd. (Van een speciale verslaggever) Mike Hailwood en Giacomo Agostini zorgden gisteren tijdens de training voor de Dutch TT van Assen voor een pure verrassing. Duizenden bezoekers hebben ademloos zitten toekijken hoe de beide motorgeweldenaars een privé-oorlog voerden om de hegemonie in de vijfhon derd cc-klasse. Ronde na ronde werd de snelheid hoger en niemand wist te voor spellen wie de snelste rondedans op zijn naam zou brengen. Favoriet was natuur lijk Mike Hailwood die reeds de beste wegrenner aller tijden is genoemd maar de flegmatieke Brit heeft een ge voelige nederlaag moeten lijden. Giacomo Agostini de Italiaan, draaide hem een rondje voor van 3.10.7, wat neer komt op een gemiddelde snelheid van 145.442 kilometer per uur. Hailwood kwam tot een gemiddelde van 141.006. Dat be looft dus wel wat voor zaterdag. Er werd trouwens gisteren over het ge heel genomen voortreffelijk gereden zoals bijvoorbeeld in de 250 cc. waarin het baan record van 1965 (139.376 kilometer per uur) al snel aan duigen werd gereden. Mike Hailwood liet de klokken op 3.12.3 stilstaan, een gemiddelde van 144.232. De Brit is in deze klasse ongetwijfeld de al leenheerser. Ondanks het euvel van de slechtbestuurbare Honda weet hij toch snelheden te bereiken die op de lange rech te einden ver boven de 200 kilometer per uur liggen. Zijn stalgenoot Ralph Bryans, die eerst weigerde te starten omdat hij het start- geld te laag vond, maar later op aan drang van Honda toch inschreef, heeft eveneens snelle tijden gemaakt. De groot ste concurrent voor Hailwood is evenwel de Yamaha-rijder Phil Read, die bijna even snel rondging. Na drie ronden bij voorbeeld werd voor zowel Hailwood als Read een tijd van 3.15.7 afgedrukt het geen neerkomt op een gemiddelde van 141.232, snelheden waarvan motormin naars smullen. (Van onze wielermederwerker) Cor Baars heeft de rode leiderstrui in de internationale wieler-avondzesdaagse steviger om de schouders gekregen. De 22-jarige Haarlemse bankwerker nam woensdagavond in de derde ronde, die voor 5000 toeschouwers op een snel par cours aan de Bouwlustlaan in Den Haag werd verreden, zelf het initiatief tot de aanval en kreeg daarbij steun van Jan Peetoom, Karei Hamelink, maandag in Scheveningen winnaar en door Baars in Rozenburg van de leiding verdrongen, én van zijn ploegmakker Leo v.d. Berg. Nadat Paul en Broere vergeefse solo- vluchtenhadden ondernomen, ging Baars zich met de acties op het voorplan be moeien met in het achterhoofd de gedach te, dat de aanval nog steeds de beste verdediging is. Na een premiestrijd met Harry van Leeuwen en Wim Paul, ging Baars er alleen van door en kreeg al spoedig steun van Peetoom en Hamelink. Zijn Noordwijkse makker Leo v.d. Berg uit „De Bollensteek-Van der Mey"-ploeg, die eerder in de strijd een extra-kracht- inspanning had moeten leveren om een door pech opgelopen achterstand onge daan te kunnen maken hij kreeg de fiets van Cok Stroombergen wist even eens aansluiting te bekomen. De vier de- marranten bleken het best met elkaar te kunnen vinden en liepen ondanks tegenaanvallen van Van Smirren, Van der Valk, Schijff, Wout v.d. Berg, Bakker, Trompert, Zantingh, Paul, Broere en Van Dongen steeds verder uit op de hoofd macht. Leo v.d. Berg deed in de slotfase nog enkele pogingen om de strijd met een ontsnapping in zijn voordeel te re gelen, maar Hamelink en Peetoom gaven hem daartoe niet de kans. In het beslis sende sprintje bleek Peetoom, die ook verscheidene premies in de wacht had gesleept, tenslotte de rapste. Hij behaalde daarmee na Heerde en Koog aan de Zaan binnen een week zijn derde overwinning. De uitslag was: 1. J. Peetoom, Vijfhui zen, de 80 km in 1.51.28; 2. L. v.d. Berg Noordwijk; 3. K. Hamelink, Schevenin gen; 4. C. Baars, Haarlem; 5. W. Paul Den Haag op 28 sec.; 6. B. Broere, Willi- brord; 7. D. Zeeman, Oudkarspel; I. S. van Dongen, Middelharnis; 9. N. Bakker, Wieringermeer op 35 sec.; 10. H. Ver beek, Poeldijk. Algemeen klassement: 1. C. Baars, 61 pnt.; 2. K. Hamelink 47 pnt.; 3. B. Breur (Oude Tonge) 34 pnt.; 4. W. Liebrechts (Vlaardingen) 30 pnt.; 5. W. Paul 28 pnt Ook in het klassement om de leidersprijs staat Baars met twee punten voorsprong aan de leiding. Vergeleken met vorig jaar, toen er na de vijfde ronde nog geen enkel prijsje was gewonnen, komt de „Van der Mey"-ploeg dit seizoen zeer sterk voor de dag. Vanavond wordt in Nieuw Vennep de vierde ronde verreden. Start zeven uur en organisatie „De Ba taaf". Vooraf zal Baars opnieuw gehul digd worden. De Nederlanders in dit 250 cc gezel schap doen het meer dan goed. Jan Hu berts snelde met een gemiddelde van 125.445 kilometer per uur rond en Lous van Rijswijk deed dat met 123.270. In de 125 cc-klasse is Phil Read de snel ste tot nu toe. Hij reed een gemiddelde van 138.957 kilometer per uur, maar Bill Ivy naderde hem tot vlak achter zijn spat bord (137.852). De winnaar op Man, Stuart Graham was kennelijk nog niet op toeren, want hij reed „slechts" 130.829 gemiddeld per uur. Cees van Dongen bleek de snelste Nederlander met 119.861 kilometer per uur. De Assenaar Henk Mos maakte in deze klasse een aardige kans zaterdag eveneens te starten nu haalde hij een gemiddelde van ongeveer 115 kilometer per uur. Hij is na Hubert de snelste Ne derlander tot nu toe en hij heeft negen concurrenten voor hem uit een veld van 21 rijders. Ook in de 350 cc is Mike Hailwood de grootmeester. Steeds sneller kwam hij door met rondjes van 3.14.3 3.11 3.13.2 en 3.11.4. gemiddelde snelheden van omstreeks 145 kilometer per uur. Giacomo Agostini kon hier nog niet meekomen al is zijn snelste ronde altijd nog respectabel met een gemiddelde van ongeveer 141 kilometer. De stadgroninger Bert Ooster huis is met een tijd van 3.41.6 (gemiddel de van 125.162) vrijwel zeker van een plaats aan de grote start. Ook in de 500 cc heeft Oosterhuis goed gereden. Al was hij dan 27 seconden langzamer dan Agostini zijn snelheid van 127.756 heeft respect af gedwongen. De „naaimachientjes", zoals de 55 cc'ers wel worden genoemd kwamen gisteren al twee keer in de baan. 's Middags had de Japanner Yoshimi Katayama de snel ste tijd laten noteren met een gemiddelde van 124.320 per uur, maar 's avonds ging zijn stalgenoot de Duitser Hans Georg Anscheidt zo verschrikkelijk hard dat hij een gemiddelde haalde van 125.445 kilo meter per uur. Dat wenste Katayama niet op zich te laten zitten en hij ontfutselde zoveel paardekrachten aan zijn 14 versnel- ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dobbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist >5V; -niyS-.V5V. De Nederlandse motorrenner Hu- gens in gezelschap van de befaamde Mike Hailwood. Beiden zijn Honda- rijders. lingen tellende Suzuki dat hij 126.474 kilo meter per uur uitkwam. Ook Henk Mos ging veel sneller dan 's middags. Hij maakte zelfs een tijd die 17 seconden be neden die van de middagtraining lag, na melijk 4.54 tegen 4.37.6. (Van onze sportredactie) Feijenoord heeft Peeters voor een jaar gecontracteerd als trainer. Peeters had na het vertrek van Kment in de loop van het vorige seizoen al de leiding van de hoofdploeg. Peeters is zeven jaar verbon den aan Feijenoord als jeugdtrainer. Gerben Karstens Gerben Karstens heeft woensdag de vierde etappe van de Ronde van Zwitser land gewonnen. Hij legde de 237 kilometer van Martigny naar Emmenbriicke af in 6 uur 35 min en 8 sec. De Belgen Walter Godefroot en Daniël van Rijckegliem wer den tweede en derde, terwijl de Alkmaar der Harm Ottenbros op de vierde plaats beslag legde. De Italiaan Gianni Motta behoudt de eerste plaats in het algemeen klassement. De 60 renners, die nog in de strijd zijn, hebben de vierde etappe in vredige rust onder de wielen laten doorrollen. De eer ste aanval was van de Zwitser Albert Herger, die na 27 bezadigd gereden kilo meters uit het peloton vluchtte. Hij kreeg Scandelli, ploeggenoot van leider Motta mee en verder liet men het aan het twee tal over om te maken wat er van te ma ken was. Nadat er in deze langste etappe (237 kilometer) ruim 150 kilometer was gereden, achterhaalde de grote groep Herger en Scandelli. In de slotfase smoor de een solopoging van Freddy Rügg (Zwits) in felle tegenaanvallen van het peloton, dat tenslotte in een massasprint de prijzen van deze vierde dag verdeel de. De 237 km van Martigny naar Em menbriicke werd gereden in 6.35.8. Het algemeen klassement is: 1. Motta (It) 19.18.11, 2. Maurer (Zwits) op 6 min 22 sec, 3. Santamarine (Sp) op 7.49, 4. Junkermann (Did.) op 9.32, 5. Fezzardi (It.) op 10.00, 6. Errandonea (Sp.) op 11.10 7. Post (Ned) op 12.03, 8. Van Rijcke- ghem (Belg) op 12.18, 11. Tummers (Ned) op 16.05, 15. Karstens (Ned) op 23.10, 35. Haast (Ned) op 32.18, 39. Huub Harings (Ned) op 33.50, 44. Ottenbros (Ned) op 38.24, 46. Jan Harings (Ned) op 40.23, 52. Zilverberg (Ned) op 46.34, 53. Klooster man (Ned) op 46.44, 57. De Roo (Ned) op 51,03. Gianni Motta staat niet alleen eerste in het algemeen klassement, maar ook in het punten- en bergklassement. ADO heeft woensdagavond in het invi- tatietoernooi van de Amerikaanse United Soccer Association een grote 6-1 overwin ning op het Ierse Glentoran behaald. De Hagenaars, die de stad San Fransisco ver tegenwoordigden, hadden bij de rust reeds een voorsprong van 4-0. Door deze overwinning bezet ADO de tweede plaats in de westelijke groep. (Van onze sportredactie) Telstar heeft voor de tweede maal een brief aan de KNVB gestuurd, waarin ge vraagd wordt om inzage van de stukken, die hebben geleid tot het geven van een boete naar aanleiding van wanordelijkhe den tijdens de wedstrijd Telstar-Ajax op 9 april. Het is bedoeld als antwoord op de mededeling van de KNVB dat de boete die als gevolg van de moeilijkheden was opgelegd, verlaagd is van 2.000 tot 1.000. Telstar is hiermee niet tevreden. De voorwaardelijke straf, die de Velser club was opgelegd, het spelen van een wedstrijd zonder publiek, geldend gedu rende twee jaar, was gehandhaafd. (Van onze atletiekmedewerker) Op de derde en laatste woensdagavond van de Haarlemse atletiekkampioen- schappen, waar middelmaat en gevor derden elkaar in een gezellig onderonsje de titels betwistten, kwam vooral de 5000 m tot een aandachtig gevolgd re sultaat. Gast Henk Snepvangers nam de kop, waarachter André Handgraaf, Hol land en vele ronden ook Arie Schaper, Haarlem dankbaar profiteerden. Na acht ronden moest Arie het eerst lossen, na de tiende ronde had André geen ant woord meer op een klein tussenspurtje van Henk, doch hij verloor minder ter rein dan de HAV-er. De Spadoman won in 15 min. 12 sec., op 12 sec gevolgd door de kleine Holland-man, die met de ze tijd promoveerde naar de A-klasse, het clubrecord verbeterde en het eerst door zijn voorganger Arie Kortekaas ge feliciteerd werd. Arie Schaper 16.21.4. Bij het speerwerpen was de nederlaag van Jeltje Doornbosch (51.52) een ver rassing, tegenover de 54,02 m. van A. Durge, DEM. Maar de Haarlemmer greep toen maar de titel bij de hinkstap-sprong met 12,75 m., waaraan Jan Brouwer 21 cm. te kort kwam. In twee series op tijd gelopen 400 m. horden won Zwart, Haarlem de eerste in 58,8 sec., Ruud Gieles de sterker bezet te tweede serie in 57,8 sec., gevolgd door Vissers, Haarlem in 58,7. Het kogelstoten en discuswerpen waren bij de dames weer een DEM-aangele- genheid met Oorthuis en Wissenburg, waartussen bij het discuswerpen Hoen derdos, Atmodes zich met succes drong. Kogel 12,96 en 12,78 m., discus 37,10, 33,73 en 33,24 m. Matig waren de resulta- (Van onze sportredactie) Haarlem Nicols, Sparta (Rotterdam) en het Italiaanse Europhon (Milaan) gaan een internationale honkbalcompetitie spe len. De drie topclubs spelen op 4, 5 en 6 augustus om de FBA-beker in Haarlem en Rotterdam. Men heeft het plan het toernooi elk jaar in een ander land te or ganiseren en in de toekomst topclubs uit andere aangesloten landen uit te nodigen. Dit jaar zorgen Sparta en Haarlem Nicols voor de organisatie. Vooral de Italianen hebben aangedrongen op contact met het Nederlandse honkbal. (Van onze honkbalmedewerker) In de hoofdklasse van de honkballers is nu al een duidelijke afscheiding gekomen. Sparta en Haarlem Nicols gaan onbedreigd aan de kop, terwijl Ajax ver is achter geraakt bij de overige clubs. Sparta leed de vorige week zijn eerste nederlaag tegen O VVO en daardoor kwam Haarlem Nicols weer op gelijke hoogte met de Rotterdammers. De Nicols spelen dit weekeinde tweemaal tegen OVVO en zul len op moeten passen: OVVO kan zeer gevaarlijk zijn. Dat hebben de Nicols het vorig seizoen ondervonden en de 8-0 nederlaag van Sparta is een recent voor- beejd. Zaterdagmiddag spelen de Nicols thuis, zondag in Amsterdam-Oost. Schoten speelt zijn thuiswedstrijd te gen ABC vrijdagavond De Haarlemmers verzamelden tot nu toe evenals ABC acht punten maar hebben een wedstrijd meer gespeeld dan de ploeg van Houtkamp. Het vorig seizoen kreeg Schoten geen kans in de dubbele ontmoeting met de Reds, dit jaar kunnen de Schotenaren aanspraak maken op de verdeling van de winst, daar de werpersstaf van ABC momenteel te weinig diepte heeft. Zaterdagmiddag wordt in sportpark „Goed genoeg" gespeeld. Sparta krijgt tweemaal te maken met Storks en zal de dubbele winst wel behalen terwijl het onderaan staande Ajax HCAW ontmoet. In deze dubbel zal het wel uit draaien op een verdeling van de winst, hoewel de ploeg uit Bussum licht favo riet is voor de dubbele winst. In de eerste klasse A gaat Terrasvogels op bezoek bij Volewijckers, terwijl zondag de derby HHCOnze Gezellen wordt ge speeld. In de B-afdeling gaat zaterdagmid dag de derby SC HaarlemHCK. De uitslagen van de koersen, die woensdag 21 juni op Duindigt zijn gehouden luiden: Midas G.-prijs (2000 m): 1. Eveline (Th. Kooy- man); 2. Fuschia: 3. Edel Hollandia. Toto: win. 4.60, pl. 1.80, 2.10, 1.50, koppel 4.80, cov. 7.80, trio 370.30. Roquepine-prijs (2000 m)1. Fortuna (E. de Visser); 2 Flintstone V.; 3. Potty, Toto: win. 3.pl. 1.30, 1.30, 9.10, koppel 4.50, cov. 4.40. O. Marijke-prijs (2000 m): 1. Daniella Prelea- jnik (J. Wagenaar Jr.); 2. Dougalls Stern S.; 3. Discovery. Toto: win. 1.80, pl. 1.50. 3.90. 2.50, koppel 5.20, cov. 17.10, trio 235.60. Jariolain-prijs (1600 m): 1. CH. van Rood en Noot (R. v. d. Lubbe).; 2. Bretteur P.: 3. Brahma- poetra S. Toto: win. 41.10, pl. 5.30, 2.10, 1.90. koppel 71.40, cov. 5.10 Mr. Kinley-prijs (2100 m): 1. Dochter van Our Bonni (M. Vergay); 2. Alma Axkit; 3. Esme- raud. Toto: win. 3.10, pl. 1.80, 4.7.70, koppel 8.50, cov. 14.80, trio 372.30. Gelinotte-prijs (2100 m)1. David O. (E. Schwarz); 2 Cisca Scotch: 3. Dorothea. Toto: win. 4.10, pl. 1.20, 1.20, 1.40, koppel 20 40, cov. 4.20. Jamln-prljs (2000 m)1. Diana Sunshine IP. Smit); 2. IJsselstein Belwin; 3. Constant Hol landia Toto win. 4.pl. 1.90, 3.10, 2.30, kop pel 9.70, cov. 7.trio 113.90. Rijkeboer-prijs (2140 m): 1. Come Back of Sandra (G. Onrust); 2. Breche de Roland: 3. Docter Spencer. Toto: win. 3.50, pl. 1.50. 1.90, 2.80, koppel 7.60. cov. 3.60. De totale totalisator-omzet bedroeg 186.424,50. ten bij het hoogspringen, waar technisch weinig te waarderen viel. De A-junior van Haarlem, Leo v.d. Veer, die de vorige week bij het discus werpen zo'n imposante serie worpen maakte, was in de kogelring minder sta biel Met een ongeldige 14,25 bleef hij al lichtelijk onder zijn norm en won ten slotte de titel met 13,72 m., vóór clubge noot Ben Goossens 12,69 m. Eenzaam kwam Ronald Liefrink op de 800 m. tot een nieuw Haarlemclubrecord voor B-ju- nioren in 2.02,6. De overige uitslagen: A-Junioren: 400 m. horden: 1. Jos. Filmich 62,1. 2. F. Spanheim 64,3 sec.. (Eerstaankomende Pieter v. Liempt werd gediskwalificeerd) Hink-stap-sprong 1. Leo v.d. Veer 12,24. 2. P. Schenk 11.19 m., allen Haarlem; 800 m: 1. Th. Hille, DEM 2.01.5. 2. A. v.d. Werf, Haarlem 2.07.0. Meisjes A: Hoogspringen: 1 C. Veldt, Atmodes 1.40. 2. M. Lagrand, DEM 1,35 m.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17