Giacomo Agostini en manager Magni konden rekenen, maar Hail wood was ongrijpbaar in Assen Cees wil je een stok kaas uit het vuistje Motta zoals verwacht winnaar Zwitserse ronde MOTORISCHE CIJFERS Jan Serpenti greep zege in de klassieke Kersenronde B 5 Baars verspeelde door val bijna eindzege in zesdaagse SCHITTEREND GEVECHT IN DE 500 CC-KLASSE Wilhelmus voor winnaar Peter Post derde in Dortmund Van Dongen vijfde in 125 cc-race SHIT s «J N *mw wvïzaaoA Boksen mag ook in Den Bosch weer 3 a S MAANDAG 26 JUNI 1967 11 Duitse ploeg voor Tour Groot vertoon Achter Mike's rug Geen risico Adembenemend - Q VOEDZAAM »-s H tel o e tA H M u, w m w I Grote verwarring ontstond er na de overwinning van de Japanner Ka- tayama in de 50 cc. De Japanner stond vriendelijk lachend maar te wachten boven op de pits om gehuldigd te wor den. Er werd geroepen om het Japanse volkslied. „De plaat is gebroken", riep men uiteindelijk met rood hoofd van schaamte. En zo werd er voor de twee de maal in de geschiedenis van de As ser TT het Wilhelmus gespeeld voor een winnaar. De eerste keer was in 1948 geweest, toen er een Nederlan der, Dick Renooy winnaar werd in de 125 cc met een gemiddelde van 98 km op een Eysink. Katayama vond het best allemaal. Hij had de punten voor het wereldkampioenschap binnen en daar ging het hem om. Of hij de titel ook mag veroveren, moet men afwach ten, maar het zit er wel in. Suzuki is zo sterk bij de „snelbrommers", dat men onderling uit kan maken, wie kampioen wordt. En voor de Japan ners is het wel eens aardig als er ein delijk eens een titel in het land van de -ijzende zon terechtkomt. De Italiaan Motta heeft de 31ste ronde van Zwitserland gewonnen. De Spanjaard José Maria Errandonea bracht de laatste etappe een individuele tijdrit over 48 km op zijn naam. Peter Post was zo wel in de tijdrit als in het individuele klassement de beste Nederlander. In de tijdrit eindigde Post als vierde na Erran- (Van onze sportredacteur) Britannia rules the (Drentish) heath Groot-Brit- tanië heerst over de Drentse hei. Deze triomfantelijke kreet had het Engelse contingent bij de TT in Assen zaterdagmiddag kunnen aanheffen. In de zwaardere solo klassen was er geen man, die machtige Mike Hailwood kon afstoppen in zijn jacht op een Nederlands „drieluik" winnen op de drie afstanden zoals hij een week tevoren ook zijn suprematie had getoond in de Engelse TT. Ook toen had hij drie afstanden gewonnen. Toen gebeurde dat gespreid over enkele dagen. Nü, in Assen, waar 120.000 motorfans het circuit markeerden, stapte Mike the Bike na zijn overwinning van zijn 350 machine (na een korte huldiging) over op zijn 250 cc-Honda. Toen dat karwei was afgewerkt kreeg hij even rust, ter wijl zijn landgenoot Phil Read, samen met zijn Yamaha- stalgenoot Ivy, een schitterende jacht op de Suzuki's besloot met weer een Engelse zege. Daarna dan stapte Mike Hailwood (jaarsalaris ruim een kwart miljoen gulden) op de glanzende, 4 cilinder-Honda-krachtbron om de grote slag te gaan leveren in de race van de grote motoren met de kleine Italiaanse motorduivel Giacomo Agostini. Dat werd vooral in het begin een race, bij het zien waarvan de adem bijna werd afgeknepen, als de beide coureurs met nauwelijks licht tussen de wielen door de bochten scheurden. In dit slopende motor- geweld moest Giacomo tot groot verdriet van zijn team leider Magni tenslotte het hoofd buigen voor de Brit, die vorige week terecht is uitgeroepen tot de beste rijder ter wereld. De rit van de 50 cc, gewonnen door de Ja- <v De Belgische wegrenner Jean Baptiste Claes heeft de ronde van Dortmund ge wonnen. Claes versloeg in de eindsprint de Duitser Winfried Bölke en Peter Post. De eindsprint werd een gevecht tussen Post en Claes, waarbij de Nederlander on verwacht van de rechte lijn afweek. Deze manoeuvre bracht zowel Claes als Post in moeilijkheden. Bölke profiteerde ervan door de tweede plaats op Post te ver overen. Merckx (Belg) werd vierde op 13 seconden. Jan Janssen eindigde als acht ste. De Amsterdammer Cor Schuuring heeft zondag de wielerronde van Made voor beroeprenners gewonnen. Hij versloeg in de sprint Rik Wouters, die na 100 van de 130 te rijden kilometers uit het peloton was weggesprongen. Cor Schuuring zette alleen de achtervolging in en sloot zich aan bij Wouters. Stevens werd derde, Hugens vierde en Vianen vijfde. De Duitse wielerbond heeft zondag de definitieve ploeg voor de ronde van Frankrijk bekend gemaakt. Uit het aan vankelijk geselecteerde elftal is Dieter Kemper weggevallen. Hij is nu reserve. De ploeg, die onder leiding staat van Hans Preiskeit is als volgt samengesteld: Hans Junkermann, Rolf Wolfshohl, Her- bert Wilde, Peter Glemser, Dieter Pu schel, Horst Oldenburg, Wilfried Peffgen, Winfried Boelke, Peter Wiedermann en Karl Heinz Kunde. Mike Hailwood vlak achter zijn grote concurrent Agostini. Met een vaart van 175 km vliegen ze achter elkaar door de „kniebocht". panner Katayama, was toen al lang vergeten. Het stunt werk van de racers in de zijspannen (oneerbiedig „drie wielers" genoemd in het programma) die een zege op leverde voor de Duitse combinatie Enders-Engelhardt was een mooie afkoelingsperiode voor de „naar-huis- racers" (die zich zo graag Mike de Bink voelen). De race in de zwaarste klasse is de climax geworden van een motorsport dag, die het publiek aanvankelijk maar matig in beroering kon brengen. Een meevallertje was geweest, dat dé Yama ha's van Phil Read en Bill Ivy bij de start van de 125 CC-machinetjes zo slecht op gang gebracht konden worden, dat de anderen, onder wie de grote Suzu- ki-concurrenten Graham en Katayama al vele, vele seconden uit het oog waren verdwenen, toen eerst Read wegspoot en weer kostbare seconden daarna Bill Ivy. Yoshimi Katayama, die in de eer ste race van de dag (die van de 50 cc) gemakkelijk had kunnen winnen en daar mee zijn kansen op de voor Japan zo belangrijke wereldtitel aanzienlijk ver beterde, begreep, dat er een reële kans was om opnieuw een Nederlandse bloe menkrans om de tengere schouders te krijgen. En zo raasde de blauwe Suzuki van Katayama, oud-Japans speedway kampioen en sedert twee jaar geen eer zaam middenstander meer maar een avontuurlijke profcoureur, rondenlang als eerste langs de tribunes. Hij zat in een uiterst gunstige positie, want op en kele honderden meters achter hem lag als stootkussen zijn stalgenoot Stuart Graham. Maar alle berekeningen wer den omgekegeld door de supersnelheid van de Yamaha's. Met groot vertoon, records onderstebo ven rijdend, schoten Phil Read en Bill Ivy langs en tussen het „kleine motor volk" door om zo snel mogelijk in de buurt van de Suzuki's te komen. Voor dat ze de blauwe motoren in het oog kregen, ontmoetten ze eerst nog in de voorhoede de Nederlander Cees van Dongen, die het stoute staaltje uithaalde om op een productie Honda als vijfde te eindigen tussen deze geweldenaren. Een prestatie van formaat, die Van Dongens kansen om nog eens als fabrieksrijder aan de slag te kunnen ongetwijfeld heeft vergrooW Maar goed, de jacht van de Yama ha's. Phil Read bereikte als eerste Stu art Graham. Read schoot na zes ronden langs de Engelsman. Drie ronden la ter was de illusie van Katayama in de rook van Read's uitlaatpijp verloren ge gaan. De Japanner zag even later ook Bill Ivy langs zich heen schieten. Hij liet tenslotte toen ook maar Stuart Gra ham passeren. Cees van Dongen lag te ver achter om Katayama's vierde plaats in gevaar te kunnen brengen. Maar wat, als de Nederlander ook een Suzuki of Yamaha had bereden.De Duitser Joachim Leitert brak zich daar het hoofd niet over. Hij iag met een lichte hersenschudding en een gebroken pols aanvankelijk in een sloot en later in het Asser Ziekenhuis. De gevechten in de 250 en 350 cc speel den zich allemaal af ver achter de rug van Mike Hailwood. Bij de kwartliters was Phil Read wel even eerder weg dan Hailwood, maar na een halve ronde al vloog Hailwood op zijn 54.000 vonken per minuut afgevende 4-tact-Honda, hem voorbij. Read moest daarna trachten Ralph Bryans (Honda) en Bill Ivy (Ya maha) van het wiel te houden. Dat luk te hem niet. Read moest uiteindelijk, zelfs met machinedefect stoppen. Bryans en Ivy wisselden nogal eens van posi tie, totdat Ivy snel wegtrok en als twee de eindigde. Het nieuwe merk Kawasa ki (van de vliegtuigfabriek in Japan) verraste door een vijfde plaats, veroverd door Dave Simmons. Van Dongen moest de strijd wegens pech staken. In de categorie 350 cc nam Hailwood geen risico. Hij pakte onmiddellijk de eerste plaats en al records verpulverend had hij dus geen last van het strijdge woel, waarvoor Agostini en zijn landge noot Renzo Pasolini verantwoordelijk waren. Dit tweetal gaf nog wat vuur werk aan de kijkers cadeau. Vooral het rijden van Pasolini was opzienbarend. De knie bijna over de grond schurend joeg hij zijn Benelli vlak voor de MV van Agostini door de bochten. Maar ze ven ronden voor het einde moest hij toch capituleren voor het grotere ge weld van de MV. AI deze inleidende gevechten hielden de kijkers wel bezig, maar het grote spek takel moest nog beginnen: de race tus sen Agostini en Hailwood, die elkaar in de trainingen al opgejaagd hadden. Ma nager Magni fluisterde Giacamo vlak voor de start nog wat in het oor en de Japanse directeur Aikasan keek nog even of de pleisters op de laars van Mike goed zaten. En het wérd een „boord- aan-boord-gevecht". Hailwood liet Agosti ni in de eerste bocht na de start de ruimte om de eerste plaats te pakken. Hij pikte- onmiddellijk aan om in de slipstream van de Italiaan te komen. Het was een adembenemend gezicht. Men zou netaan een hand tussen het achterwiel van de MV en het voorwiel van de Honda hebben kunnen steken. Acht ronden lang duurde het zenuw slopende gevecht tussen Agostini op zijn soepeler MV en Hailwood op de minder handzame, maar krachtiger Honda. Hailwood vloog even over een grasrand, maar verloor geen snelheid. Agostini raakte heel even uit balans, maar het verstoorde het strijdbeeld niet. Bijna als één man schoten ze door de bochten. Tot dat Hailwood in de negende ronde de kop pakte en toen zijn Honda op volle kracht liet ronddaveren. Agostini kon hem niet houden, vroeg aan Magni of hij alles mocht wagen. Dat mocht pas tegen het einde. Hij liep wel weer wat in op Hailwood, maar die was toen al te ver weg. Beide coureurs begonnen onmiddel lijk na de finish een druk gesprek over de race. „We zullen volgende week zien op Francorchamps" merkte Agostini lachend op tegen de Brit, die zich klaar maakte om voor de derde maal als win naar op één dag gehuldigd te worden, Een unicum. Nooit eerder, ook niet door motorvedetten als Geoffrey Duke of John Surtees, is zoiets in de zevenender- tigjarige historie van Assen, klaar ge speeld. Geen wonder, dat het na af loop van de races in Assen wemelde van de jongetjes, die hun fietsen tot mo toren hadden verbouwd en op petten en jacks trots Mike Hailwood hadden ge verfd. Hans Rombouts 50 cc (8 ronden, totaal 61,64 km): 1. Katayama (Jap.) Suzuki 32 min. 07.5 sec.; 2. Nietto (Sp.) Derbi 33.51.1; 3. Smith (Austr.) Derbi 34.11.1; 4. Anscheidt (W.Dld.) Suzuki 34.43.7; 5. Toersen (Ned.) Kreidler 36.11.0. 125 cc (14 ronden, 107,86 km): 1. Read (GB) Yamaha 47. min. 25.2 sec., gem. 136,476 km/u); 2. Ivy (GB) Yamaha 47.31.7; 3. Graham (GB) Suzuki 47.33.4; 4. Katayama (Jap.) Suzuki 47.34.0; op één ron de: 5. Van Dongen (Ned.) Honda. De snelste ronde werd gemaakt door Bill Ivy met een tijd van 3 min. 17.7 sec. (gem. 140.293 km/u). Oude record van Hugh An derson (1965) met 3.19.0. 250 cc (17 ronden, 130,97 km): 1. Hailwood (GB) Honda 54.27.7 (gem. 144.294 km/u); 2. Ivy (GB) Yamaha 54.57.0; 3. Bryans (GB) Honda 55.07.5; op één ronde: 4. Woodman (GB) MZ; 5. Simmonds (GB) Kawasaki; op twee ronden: 11. Breedt (Ned.) Bultaco. Snelste ronde Mike Hailwood, een nieuw ronderecord in 3.08.5 (gem. 147,140 km/u). Het oude record stond sedert 1964 op naam van de Rhodesiër Jim Redman met 3.13.7). 350 cc (20 ronden, 154,09 km): 1. Mike Hailwood (GB) Honda 1.05.19.8 (gem. 141,516 km/u); 2. Agostini (It.) MV 1.05.59.8; 3. Pasolini (It.) Benelli 1.06.00.3. Op één ronde: 4. Stevens (GB) Paton; 5. Rosner (O.Did.) MZ. Op twee ronden: 16. Leenheer (Ned.) Aermacchi. Snelste ronde; Agostini in 3.10.8 (gem. 145,366 km/u). Nieuw record, oude record stond op naam van de Rhodesiër Redman in 3.13.7. 500 cc (20 ronden, 154,09 km): 1. Hailwood (GB) Honda 1.03.13,2 (gem. 146,240 km/u); 2. Agostini (It.) met MV 1.03.18.5. Op één ronde: 3. Williams (GB) met Matchless; 4. Shorey (GB) met Norton; 5. Marszovsky (Zwits.) met Matchless. Op twee ronden: 18. Oosterhuis» (Ned.) Norton. Zijspanklasse (14 ronden, 107,86 km): 1. Enders en En&lhardt (W.Dld) BMW 50.31.6 (128.085 km/u); 2. Schauzu en Schnei der (W.Dld.) BMW 50.35.7 3. Harris en Thornton (GB) BMW 50.44.4; 4. Wakefield en Milton (GB) met BMW 50.55.7; 5. Attenberger en Schillinger (W.Dld.) met BMW 52.30.2. Snelste ronde: Enders 3.33.6 (129.849 km/u). Verbetering van het ronderecord, dat sinds vorig jaar op naam stond van de Zwitser Scheidegger met 3.35.0. De standen voor het wereldkam pioenschap: 50 cc: 1. Anscheidt (W.Dld.) 31 pnt.; 2. Katayama (Jap.) 22 pnt.; 3. Graham (GB) 12 pnt.; 4. Smith (Austr.) 10 pnt.; 5. Niette (Sp.) 9 pnt. 125 cc: 1. Read (GB) 28 pnt.; 2. Ivy (GB) 22 pnt.; 3. Katayama (Jap.) 19 pnt.; 4. Gra ham (GB) 16 pnt.; 5. Anscheidt (W.Dld.) 6 pnt. 250 cc: 1. Read (GB) 26 pnt.; 2. Bryans (Ierl.) 25 pnt.; 3. Hailwood (Eng.) 20 pnt.; 4. Ivy (Eng.) 14 pnt.; 5. Rosner (O.Dld.), Simmonds (Eng.) en Woodman (Eng.) 5 pnt. 350 cc: 1. Hailwood (GB) 24 pnt.; 2. Agos tini (It.) 18 pnt.; 3. Pasolini (It.) 8 pnt.; 5. Woodman (GB) 4 pnt. 500 cc: 1. Hailwood (GB) en Williams (GB) beiden 16 pnt.; 3. Agostini (It.) 14 pnt.; 4. Findlay (Austr.) en Spencer (GB) elk 4 pnt. Zijspannen: 1. Enders 36 pnt.; 2. Schauzu 27 pnt.; 3. Auerbacher (W.Dld.) 17 pnt.; 4. Wakefield (GB) 11 pnt. (Zwits.) op 1 minuut en 3 seconden van de winnaar. Post staat in het eindklasse ment zesde, met bijna 11 minuten ach terstand op Motta. De uitslag van de tijdrit was: 1. Erran- deonea (Sp.) 48 km van Brugg naar Zü- rich in 1 uur 5 min. en 47 sec., 2. Santa- marina (Sp.) 1.05.53, 3. Maurer (Zwits.) 1.06.34, 4. Post (Ned.) 1.065.50, 5. Motta (Italië) .08.10, 6. Uriona (Sp.) 1.08.14, 7. Delia Torre (It.) 1.08.20. 8. Rodriguez (Sp.) 1.08.29, 9. Karstens (Ned.) 1.09.08, 10. Junkermann (Did.) en Vifian (Zwits.) 1.09.10, 13. Tummers (Ned.) 1.09.15, 29. Jan Harings (Ned.) 1.11.18, 31. Zilver berg (Ned.) 1.11.46, 38. Ottenbros (Ned.) 1.12.43, 39. De Roo (Ned.) 1.12.47, 48. Kloosterman (Ned.) 1.14.22, 49. Haast (Ned.) 1.14.34, 52. Harings (Ned.) 1.15.09. De Belg Godefroot had 's morgens een rit over 74 km gewonnen. Karstens was achtste. Het eindklassement is: 1. Motta (It.) 31 uur 26 minuten en 40 seconden, 2. Maurer (Zwits.) op 4 minuten en 46 seconden, 3. Santamarina (Sp.) op 5.32, 4. Errandonea (Sp.) op 8.47, 5. Junker mann (Did.) op 10.32, 6. Post (Ned.) op 10.43, 7. Fezzardi (It.) op 11.52, 8. Delia Torre (It.) op 12.03, 9. Rodriguez (Sp.) op 12.23, 10. Van Rijckeghem (Belg.) o 13.03, 12. Tummers op 17.10, 14. Karstens op 24.08, 33. Haast op 38.42, 36. Huub Harings 42.35, 38. Ottenbros op 42.42, 42. Jan Harings op 43.16, 49. Zilverberg op 54.40, 50. Kloosterman op 54.41, 54. De Roo op 59.30. Molteni (de ploeg van Motta) won het ploegenklassement, Willem II-Gazelle was negen op 1 uur 48 minuten 8 sec. en TelevizierBatavus tiende op 2.09.40. Anquetils greep naar een wereldtitel, die de bekroning moet vormen van zijn flinkerende wielercarrière, lijkt wederom tot mislukken gedoemd. „Monsieur Chro no", die op de weg al diverse malen naast de regenboogtrui greep, heeft in het Pare des Princes te Parijs moeten ervaren, dat hij er als achtervolger nog niet is. Anque- til was in de finale van het Franse achter volgingskampioenschap voor profs de mindere van Charly Grosskost, die over de 5 kilometer een tijd van 6.06.4 voor zidh af liet drukken. De vijfvoudige Tour de France-winnaar kwam niet verder dan 6.07.8. Jan Serpenti won verrassend de Kersenronde. Hier staat hij (rechts) naast de nummer twee Johnnie Brouwer. Jan Serpenti uit Wijk aan Zee heeft de laatste klassieker voor amateurs, de Ker- senrende van Mierio gewonnen. Serpenti versloeg in de eindsprint zijn vluchtmak- kers Brouwer, Spetgens, Van den Burgh en Hans Tesselaar. In de laatste van de vier ronden van 45 kilometer door de gemeenten Mierio, Lierop, Someren en Heeze ontstond de be slissende ontsnapping. Het kopgroepje van vijf man, waarin Sjef van den Burgh zich, net als in het voorgaande deel van de wedstrijd, bijzonder actief toonde hij werd beloond met de prestatieprijs stond op de laatste 35 kilometer zijn voor sprong niet meer af. De uitslag is: 1. Serpenti (Wijk aan Zee) 180 km in 4 uur 17 min en 12 sec., 2. Brouwer (Rotterdam)., 3. Spetgens (Someren)., 4. Van den Burg (Berkel en Roodenrijs)., 5. Hans Tesselaar (Kalver- dijk) allen dezelfde tijd als Serpenti., 6. Pijnen (Woensdrecht) 4.18.40., 7. Van Dorst (Roosendaal)., 8. Wagtmans (St. Willibrord)., 9. Niemeijer (Hengelo)., 10. Gerrits (Oploo) allen dezelfde tijd als Pijnen. De Bulgaar Kotev is winnaar geworden van de ronde langs de Zee van Marmo ra. In de elfde en laatste etappe hand haafde hij zich zonder moeite aan de top van de algemene rangschikking. De Nederlander Joop Zoetemelk was in het algemeen klassement de beste Nederlan der. Hij bezette met bijna een kwartier achterstand op Kotev de vierde plaats. De Amsterdammer Daan Holst werd vijf de, Van Lachterop achtste en Nieuwkant dertiende. De Nederlandse ploeg eindigde als tweede achter Bulgarije. De slotetappe werd gewonnen door Ki- lic (Turkije), die alleen over de eind streep ging. Ónze landgenoot Henk Nieuw- kamp klasseerde zich aan de kop van het grote peloton als zesde met bijna acht minuten achterstand op Kilik. Piet Tesselaar is als vierde geëindigd in de ronde van Rijnland-Palts, die ge wonnen werd door de Duitser Gombert. wmmm ADVERTENTIE s H w H t» M 0 N 3» M f M (Van onze wielermedewerker) Door een domme val verspeelde Cor Baars zaterdagmiddag in de ronde van Leiden bijna nog de eindzege in de vier de wieler-avondzesdaagse. De slagvaar dige Haarlemmer ging drie ronden voor het einde in een der bochten onderuit, viel daarbij op zijn achterhoofd en boven dien bleek zijn fiets onklaar. Ploegmakker en stadgenoot Henny van Leeuwen wipte meteen uit het zadel en gaf zijn fiets aan Baars. Luid aangemoedigd door het pu bliek langs de kant zette de rode trui drager met een halve ronde achterstand op het peloton de strijd voort en daar mee stelde hij zijn eerste overwinning van enige betekenis toch nog veilig. Na afloop van de race was Baars volkomen confuus en men vreest dat hij van de val een lichte hersenschudding heeft overgehouden. Voor zijn sterke en aan vallende manier van rijden werd Baars unaniem tot de strijdlustigste renner van de hele zesdaagse uitgeroepen. De zesde en laatste ronde in Leiden werd gewonnen door de jonge Gerard Veldhuizen. Hij zegevierde in de eind sprint van een 8 man sterke kopgroep. Bouwe Minnekus kwam als derde over de streep en ontfutselde Leo v. d. Berg de tweede plaats in het algemeen klasse ment Zij hadden weliswaar allebei 70 pun ten, maar de betere klassering van Min nekus in de slotronden gaf de doorslag Het algemeen ploegenklassement werd gewonnen door „De Bollenstreek Van der Mey"-ploeg met Cor Baars, Leo v. d. Berg. Henny van Leeuwen, Jan Alders- hof, Ton Zeldenthuis en Cok Stroomber gen. Van dit zestal hebben Baars en Van de Berg alle rondes meegedaan, terwijl de anderen elkaar afgewisseld hebben. Pas in het laatste half uur van de koers lieten de pupillen van ploegleider Van Slooten de teugels wat vieren konden acht renners zich van het peloton losmaken, t.w. Broere, Vermeulen, Den Braber, Veld huizen, Minnekus, Aldert Jongkind, Vanzege op punten: 5-0. der Valk en Van der Vlugt. De acht de- marranten werden niet meer achterhaald. In de sprint trok Veldhuizen aan het lang ste eind. Uitslag Leiden: 1. G. Veldhuizen, Maas dam, de 100 km in 2.19.55, 2. B. Broere, Zevenbergen, 3. B. Minnekus, Zuidland, 4. A. Jongkind, Aalsmeer; 5. D. v.d. Vlugt, Sommelsdijk, 6. Th. v.d. Valk, Voorscho ten, 7. L. den Braber, Rotterdam, 8. N. Vermeulen, Amsterdam, 9. E. Kroon, Den Haag, 10. A. Stet, Heerhugowaard. Der tiende werd Jan Peetoom (Vijfhuizen) en vijftiende Leo v.d. Berg (Noordwijk. Eindklassement: 1. C. Baars 81 pnt., 2. B. Minnekus 70 pnt., 3. L. v.d. Berg 70 pnt., 4. W. Paul 66 pnt., 5. Wim Liebrechts 53 pnt, 6. Rudi Liebrechts 49 pnt, 7. C. Hamelink 47 pnt., 8. J. Peetoom 46 pnt, 9. S. van Dongen 42 pnt, 10. B. Breur 40 pnt. Het ploegenklassement werd met 174 punten gewonnen door „De Bollenstreek Van der Mey". Algeheel winnaar van de leidersprijs werd Broere met 39 pnt, tweede Leo v.d. Berg 31 pnt. en derde Cor Baars 28 pnt. In Den Bosch, dat als laatste stad van Nederland het boksverbod heeft opgehe ven, zijn zaterdag voor het eerst sinds 21 jaar bokswedstrijden gehouden. Een hoogtepunt was de strijd om het kam pioenschap van Nederland in het licht- weltergewicht tussen Tonny Deckers (Den Bosch) en de Amsterdammer Schul- te. Deze partij was enige tijd geleden in Rotterdam in de eerste ronde geslaakt wegens een oogblessure van Deckers De Bossenaar weerde zich ditmaal uitste kend. Zijn voetenwerk was zeer snel en hij plaatste vele lichte treffers. De jury liet geen enkele twijfel bestaan over zijn

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11