Wijk aan Zee versloeg Bloemendaal pas in de verlenging VEL0 1 m Schot in eigen doel werd ETO in verlenging finale fataal Jan Tervoort veroverde weer Noordhollandse tennistitel Groot toernooi van Sans Atout Wim Koopman verraste Rus Phakadze op Alkmaarse baan 'T ra -1 Bloemendaal degradeert dramatisch Winst en verlies voor Rood en Wit Slotermeer sterk in toernooi van Akrides m Lucy Suurbeek bij dames de sterkste Meisjesploeg DEM in finale om clubkampioenschap Verrassend torenspringen Anita Smith «9i 13 mmms i ill HK MAANDAG 26 JUNI 1967 v VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET I H. E. C. |!P 211 Ü1M— - De beslissingswedstrijd tussen Bloe-llijk conditie te kort. Enkele keren moest ADVERTENTIE mendaal en Wijk aan Zee in de vierde klasse C van west 1, die door een uit spraak van de commissie van beroep KNVB dat het reeds als gedegradeerd beschouwde Wijk aan Zee door de straf- commissie opgelegde winstpunten in min dering kwijtschold alsnog noodzakelijk was geworden en zondagavond voor maar liefst 2500 toeschouwers op het veld van Schoten werd gespeeld, is met 1-0 ge wonnen door Wijk aan Zee. Het enige en beslissende doelpunt viel in de zesde mi nuut van de eerste verlenging en kwam van de voet van middenvoor Joh. Schelle- vis. Ondanks het nadeel van de straffe wind was Bloemendaal in de eerste helft tech nisch de beter spelende ploeg. De voor-1 hoede van de „whites" bleek echter niet bij machte om een vuist te maken. Een maal knalde Boontjes tegen de paal en Bronkers schoot een goede kans recht in de handen van doelman Schellevis. Aan de andere kant trof een kogel van zijn broer Joh. Schellevis de lat. Het bleef in de eerste helft 0-0. Ook in het vervolg van de strijd kwamen de voorwaartsen niet aan het maken van doelpunten toe De spelers van Bloemendaal kwamen cp hel laatst door de lange rustperiode waarin noch gespeeld of getraind werd duide- t spel voor kleine botsingen onderbroken worden. In de zesde minuut van de ver lenging kon Joh. Schellevis uit een scrim mage vanaf de penaltystip via de paal voor Wijk aan Zee de winnende treffer scoren: 1-0. Het pleit was toen beslecht. Bloemendaal heeft nu al zijn hoop ge steld op het aan de KNVB gedane - er- zoek om ditmaal door de bijzondere om standigheden geen degradatie toe te pas sen. Dit verzoek wordt woensdagavond in een vergadering van de sectie amateur voetbal behandeld. WASMACHINES KOELKASTEN ElëCTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66 - 68 IJMLTDEN-O. - TEL. 15198 Doelman Kroese van Bloemendaal weet hier net op tijd de bal voor het hoofd van een Wijk aan Zee- voorhoedespeler weg te plukken. In de cricketcompetitie heeft Rood en Wit gewonnen van Bloemendaal, maar verloren van HBS. Quick (Hg.)—HBS dat tengevolge van een plotseling opgekomen onweer met hevige slagregens werd afgebroken eindig de in een draw. Quick (Hg.) 200 voor 5 gesloten. HBS 37 voor 1. Batting Quick (Hg.): Marseille 40, Van Eek 60, Kramer 30 not out, Keemink 11, Hebeis 30 not out. Bowling HBS: Dero- gée 2/31, Le Noble 2/32, Trotter 1/31. Bat ting HBS. Pierhagen 22 not out, Rishworth 8 not out. Bowling Quick (Hg): Klijn 1/19. Rood en Wit—HBS. HBS wint met vijf wickets. Rood en Wit 180 voor 9 gesloten. HBS 182 voor 5 gesloten. Batting Rood en Wit: Engelenberg 29, Brathwaite 19, Wijk huizen 23, Van Schouwenburg 21, Van Bu- chem 12, Onstein 38 not out. Bowling HBS: Le Noble 2/34, Trotter 4/52. Derogée 2/46, I run not out. Batting HBS: Keilholz 14, Van Wel, A. van Rijn 37, Derogée 24 not out. Bowling Rood en Wit: Luining 2/37, Onstein 2/42, Wijkhuizen 1/59. Rood en WitBloemendaal. Rood en Wit wint met 60 runs. Rood en Wit 119 all out. Bloemendaal 59 all out. Batting Bloemen daal: Wasscher 21, Cats 20. Bowling Rood en Wit: Onstein 5/25, Van Schouwenburg 4/15, Tuininga 1/13. Batting Rood en Wit: Wijkhuizen 41, Van Schouwenburg 23, On stein 10, Tuininga 13, De Wijn 22. Bowling Bloemendaal: B. Maas 3/30, Max Maas 1/30 Van Dok 4/29, Van Wijk 2/15. VRA—VOC eindigde in een draw. VOC 142 all out, VRA 96 voor 7 gestaakt. Bat ting VOC: Bakker 65, Wally van Weelde II retired hurt (enkelblessure). Kind 17, Lindeboom 12 not out. Bowling VRA: Frans Spits 2/27, Nico Spits 4/51, v. d. Koppel Op zaterdagmiddag heeft de Velser bas ketballclub Akrides haar juniorentoernooi gehouden. Mede door de gunstige weers omstandigheden is dit toernooi, gehouden op de velden van het Gymnasium Pauli- num, een succes geworden. Deelgenomen is er door jongens- en meisjesteams van K.V.H. en Zeemacht uit Den Helder, Slotermeer uit Amsterdam, T.O.P uit Amstelveen, T.E.V.E.A., uit Aalsmeer en van de organiserende vereniging. Bij de jongens kwamen Slotermeer en K.V.H. als poulewinnaars te voorschijn om na de finale wedstrijd respektievelijk als nr. 1 en nr. 2 te eindigen. Bij de meisjes waren het Zeemacht en Slotermeer die elkaar de grote wisselbeker betwistten hetgeen na een felle strijd ten voordele van Zeemacht uitviel. De overige eind standen waren: bij de meisjes: nr. 3: Akrides I; nr. 4: Akrides II; nr. 5: T.E.V.E.A.; nr. 6: T.O.P; bij de jongens: nr. 3: Akrides; nr. 4. T.O.P.; nr. 5: T.E.V.E.A.; nr. 6: Akrides II. VOETBAL. Denemarken en Zweden hebben in een vriendschappelijke voet balinterlandwedstrijd voor 50.000 toe schouwers in Kopenhagen gelijk gespeeld met 1-1 (rust 0-0). (Van een medewerker) ETO heeft in de finale van de strijd om de districtsbeker KNVB west 1 tegen de vierdeklasser 's-Graveland, een wed strijd die zondag op het veld van de VV. Laren werd gespeeld en waarvoor vrij veel belangstelling bestond, niet kunnen bolwerken. Nadat de normale speeltijd in een doelpuntloos gelijkspel was ge ëindigd, werd ETO in de zesde minuut van de eerste verlenging door een inzet in eigen doel geveld: 0-1. Door het warme en lome weer kon er van goed voetbal uiteraard vrijwel geen sprake zijn. Over het algemeen legde 's Graveland meer enthousiasme aan de dag en het was ook het meest in de aanval. De achterhoede van ETO bleek zoals reeds eerder in de bekercompetitie weer prima op dreef en keeper K. Lam- merts wist zijn heiligdom van doorbo ring te vrijwaren. Aan de andere kant konden de Hoofddorpse voorwaartsen weer eens geen vuist maken. Het was en bleef 0-0. Er moest verlengd worden en dat scheen voor ETO niet onvoordelig. De Hoofddorpers waren namelijk al vier In de in twee weekeinden gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal «r i i ziin Lucy Suurbeek en Jan Tervoort 2/27, 2 run out. Batting VRA: Vermeulen (iampjoen' geworden. Lucy Suurbeek nam 17, Klijn 17, Frans Spits 37 not out. Bowl- <)ver van Tine Zwaan, die hem ing VOC: Groen 3/24, Cornelis 2/36, Tetse- J laar 2/26. van de op Wimbledon spelende Astrid Suurbeek kreeg. J. Tervoort hield zijn beker en heeft hem nu voor de tiende keer met een keer onderbreking. De be ker ging toen naar neef Aad Tervoort. Eén keer is er niet in de klasse A ge speeld. Herendubbel A en gemengddub- bel A worden vanwege de regen van gjs- teren, zondag op de banen van de tennis club D.E.M. verspeeld. D. E. A. Halve finale: mej. IJ. Wagenvoort-mej. C. in 't Veld 3-6; 3-6; mej. L. Suurbeek- mevr. M. v. d. Burg 6-3; 4-6; 7-5; finale: mej. C. in 't Veld-mej. L. Suurbeek 1-6; 1-6. H. E. A. Halve finale: J. Tervoort-G. Booy 7-5 6-1; G. Groen-Th. Mulder 4-6; 3-6; finale: J. Tervoort-Th. Mulder 6-4; 6-0 In het damesenkel B won de als eerste geplaatste mej. IJ. Wagenvoort van de tweede geplaatste mej. C. in 't Veld met 7-9; 6-0; 6-2. Alles was hier al goed voor- zien door het plaatsingscomité. In het he renenkel B won de als eerst geplaatste J. Zijlstra, zij het met moeite, weer vol gens de prognose. D. E. B. Halve finale: mej. IJ. Wagenvoort-mej. L. Kareis 6-0; 6-0; mej. C. in 't Veld-mej. A. Fluitman 6-3; 6-3; finale: mej. IJ. Wa- I genvoort-mej. C. in 't Veld 7-9; 6-0; 6-2 H. E. B. Halve finale: J. Zijlstra-H. Mars 7-5; 6-3; G. Booy-Th. Mulder 6-0; 4-6; 6-0; fi nale: J: Zijlstra-G. Booy 8-6; 6-2. Halve finale: C. Veenis-H. Boer 7-5 0-6, 4-0; H. Horjus-A. Wildschut 3-6, 1-6 finale: H. Boer-A. Wildschut 1-6; 6-4; 7-5 D. E. C. Halve finale: mej. E. Appel-mej. A Fluitman 1-6; 7-5; 6-4; mej. M. Nieuwen huizen-mej. N. Brouwer 9-7; 6-2; finale mej. M. Nieuwenhuizen-mej. E. Appel 6-8; 4-6. H. D. C. Halve finale: E. Duyn/W. Groen-A Kuiper/B. Hemmes 14-12; 5-7; 6-4; Schik/ Seignette-Hof/de Bie 6-2, 1-6, 6-4; finale E. Duyn/W. Groen-Schik/Seignette 7-5 2-6; 6-2. Wicketkeeper Paul Cats van Bloe mendaal heeft de bal gemist. AUTOSPORT. De combinatie Claus I (Stiphout) en Jetten (Boekei) is zater dag algemeen winnaar geworden van de door de Eindhovense club de Kempenrij ders voor de vierde maal uitgeschreven autorally Eindhoven-Luik-Eindhoven, die meetelt voor het Nederlands kampioen I schap rally rij den. Van Lent en Dickhout 'uit Heemstede werden vijfde. Het is de meisjesploeg van DEM ge- lukt zich wederom te plaatsen voor de fi nale van de wedstrijden om het clubkam- pioenschpp van ons land. Dit resultaat werd op de nieuwe sintelbaan Ookmeer in Amsterdam bereikt voornamelijk door een aantal voortreffelijke verrichtingen op de technische nummers. Voor een toppresta tie zorgde het b-meisje Marietje Valken berg dat het verspringen won met een sprong van 5,59 m., tevens nieuw club record. Hennie Oorthuis zou zoals ge woonlijk zowel het kogelstoten (12.50) als het discuswerpen (37,49). Zwak zijn nog steeds de prestaties in dergelijke club wedstrijden van de deelneemsters op de G. D. C. Halve finale: mej. Cornelisse/v. Noort- N. Brouwer/B. Hof 6-3; 6-4; mej. Porte- gies/Stiemer-G. M. en C. Veenis 7-5; 6-4; I loopnummers. Mies Legrand was de snel- finale: mej. Comelisse/v. Noort-mej. Por-1 ste op de 600 m., waarbij zij een tijd tegies/Stiemer 6-4, 1-6, 6-4. H. E. D. Halve finale: Robertson-Kos 4-6; 7-5; 6-0; Noordengraaf-P. Hergarden 6-3; 6-1; finale: Noordengraaf-Robertson 7-5; 4-6; 6-4. D. E. D. Halve finale: mevr. Smit-mevr. Boer Zaanland 12668 p. een van 1.48,1 sec. liet noteren. Mieke Acker- mans boekte op de 800 m een nieuw club record met haar tijd van 2.34,4. De esta fette ging in 52,5 sec. bijzonder snel. Uit slag: 1 ADA 14.436 p., 2 Sagitta 14201 p. 3. Spartaan 14137 p., 4. Bataven 13867 p. 5. DEM 13865 p., 6. Atmodes 12798 p., keer via de verlenging een stapje verder gekomen. Ditmaal pakte het evenwel an ders uit. In de zesde minuut van het eer ste extra „mootje" trapte spil Van der Starre en back Van Zuylen gelijk naar de bal en die verdween met een effect volle boog buiten bereik van Lam- merts in het doel 0-1. De strijd was daarmee in het voordeel van 's Grave land gestreden. Meteen na afloop werd de beker door de heer Jasper aan de captain van het winnende team uitgereikt. Voor slechts een klein aantal toeschou wers zijn zaterdag en zondag in zwembad De Hommel in Utrecht de internationale schoon- en torenspringwedstrijden ge houden. Voor een bijzonder fraaie pres tatie zorgde de Nederlandse Anita Smith bij het torenspringen dames. De spring ster die pas een maand lang in training is onder leiding van Jan Mussert, wist het te presteren in dit befaamde gezelschap een vierde plaats te bereiken. Het schoonspringen bij de dames werd een dubbele zege voor Nederland. Eljo JC,piler en Mariette Dopupers hadden i;ee£s na vier sprongen een ruime voorsprong enomen op de overige deelneemsters, 'as in de laatste sprong viel de beslis sing. Doordat Marriette Dommers bij een zweefsprong achterover gehoekt iets te ver doorsloeg en Eljo Kuiler geen fout maak te werd Eljo winnares. Ton van Oudheusden leverde met een derde plaats voortreffelijk werk bij het schoonspringen heren waar de Noor Roar Loken won. Het torenspringen bij de he ren was zoals verwacht mocht worden voor de Europese kampioen Osmo Mes kanen. Nandy Haswell zegevierde bij de dames. GEWICHTHEFFEN. De Amerikaan Russell Knipp heeft tijdens internationale gewichthef wedstrijden in Mexico het we reldrecord tweehandig drukken in het mid dengewicht verbeterd en gebracht op 157 kg. Het oude record stond met 155.5 kg op naam van de Rus Viktor Kurentsov. 5, 10-8; mej. Botman-mevr. Bos 6-2, 6-1; finale: mej. Botman-mevr. Smit 6-3, 2-6, 6-2. D. D. D. Finale: Horjus/de Stuker 7-5; 3-6; 6-4. G. D. D. De jongensploeg van DEM trok voor de tweede en laatste competitiewedstrijd naar Utrecht, waar met grote haast is gestre den. De ploeg was gehandicapt door af Rooy-Schiphorst/1 wezigheid van enkele junioren, die vlak voor hun examen staan. Clubrecordverbe teringen kwamen tot stand door toedoen Mej. Boer/A. v. d. Linde-mej. de Rooy/ van Hans Zonneveld met zijn tijd op de Rossum 6-4; 3-6; 6-4. 800 m. van 2.12,- sec. en van Theo Rui ter met zijn sprong als b-junior van 2,20 I m op het polsstokhoogspringen. Theo Mill won de 3000 m in 9.20,6 sec. DEM werd I vijfde in de eindstand. De finale in het herenenkelspel B met op de voorgrond Gerard Boy tegen Jan Zijlstra. Rooswijk zegevierde zaterdag in een competitiewedstrijd voor de tweede klasse C met 51 over Kennemer- land. Door deze winst is de ploeg nog kandidaat voor een kampioens titel. Hier een moment uit de wed strijd. Eerste-honkman Van Wielink krijgt de bal eerder dan honkloper Hoek arriveert. Ruim 2000 deelnemers waren zondag betrokken bij het 22ste aardbeienbridge- toernooi. Sans Atout heeft van dit toer nooi de organisatie. De wedstrijden wer den weer gehouden in het Kennemer Theater. Wethouder Kaebisch sprak bij het begin van het toernooi zijn vreugde uit over deze grote wedstrijd binnen Be verwijk. Wedstrijdleider was de heer Molzer. De wisselplaquette van het toer nooi ging ditmaal naar de organiserende vereniging Sans Atout. Het A-team van de Beverwijkse club behaalde 212 punten, tweede werd ABC uit Amsterdam met 201 punten, 3 ZBC uit Zaandam met 189 punten, 4 BEO uit Laren met 185 pun ten, 5. Bridgegooiers Blaricum 171 pun ten en 6. Sans Atout B 151 punten. De voorzitter van Sans Atout, de heer Van Groningen reikte voorts nog prijzen uit aan het verst komende paar, de dames Spoolder uit Hengelo, de grootste ver eniging De Bridge Gooiers uit Blaricum, de verst komende vereniging BEO uit La ren, terwijl de heren ErmshausKrijgs man uit Santpoort met 44% p. de hoogste score behaalden. De groepsprijzen werden als volgt be haald: groep 1 1. fam. Vegnndaal ABC 40% p.; groep la: Bos-van Groningen Sans Atout 43>/2 punt; groep 2. Frederiks-de Bruin, A'dam 40"2 pnt.; groep 2a: dames Roozenboom-De Raad ABC 41 p.; groep 3: 1. mej Smit-heer Karper A'dam 38 p.; 2. Van der Linden-Schuurman, Beverwijk 34% p.; groep 3a: 1. De Groot-Visser A'dam 38% p.; groep 4: 1. dames Was- van der Sluis A'dam 40 p.; 2. Stals-Luttik Sans Atout 36% p.; groep 4a: 1. fam. Koopman Heemskerk 38% p.; 2. mej. De Goede-Worst, Sant Atout 36>/2 p.; groep 5. 1. mevr. Spoleder-mevr. De Jong, Zand- voort 3T/s punt; groep 5 a: 1. Ermshaus Krijgsman Santpoort 44% p.; groep 6: 1. fam Cornelisse Pijnacker 38 p.; groep 6a 1. fam Sinnige-Bambach Den Helder 42% p.; groep 7 OW: 1. dames Andriesse- Corbij A'dam 66 p.; groep 7 N Z 1. dames De Groot-Visser Den Helder 71% p. (Van onze wielermedewerker) Zo'n 4.000 toeschouwers zijn zaterdag avond op de Alkmaarse welerbaan getui ge geweest van een landenontmoeting tussen de amateurploegen van Nederland en Rusland. De gasten waren daarbij op alle fronten superieur en zij behaalden dan ook met 17 tegen 10 punten een dik verdiende overwinning. Het was alleen jammer dat door de regen het program- niet volledig afgewerkt kon wor den. Drie sprintritten van de landenont- moeting moesten afgelast worden en ook het slotnummer van de avond, een rac« over 25 km., kon geen doorgang vinden. In de sprints bleken de Russen duide lijk sneller dan de Nederlanders en zij, behaalden dan ook met Bodnieks Tcelvani- kov (2) en Phakadze (2) vijf triomfen. Al leen Wim Koopman zorgde voor een vrij wel niet verwacht Oranjesucces. Hij klop te de grote favoriet Phakadze. Koopman ving een aanval van de Rus prachtig op, die daarna uit balans raakte doordat hij met Koopman in botsing kwam. Sprint kampioen Jan Jansen probeerde Phakadze eveneens te verrassen, maar de Rus ont plooide zoveel kracht, dat Jansen ruim geklopt werd. In de tijdrit over 1 km. bleef Toelova- nikov met 1.12,0 ruimschoots aan de winnende hand. Frans v. d. Ruit deed er 1.15,1 over. Een persoonlijke achtervol ging over 4 km. werd na felle strijd met de plaatselijke favoriet Rob Duin in 5.16.6 gewonnen door Laczies. Duin kwam tot 5.18,8. Ook de ploegenachtervolging lever de in 4.52,8 een zege op voor Rusland met Moskwin, Koljuchev, Dimov en Laczies. De Nederlanders Balk, Pennings. Van Pere en Van Midden lieten een tijd af drukken van 4.55,8. Eindstand landenont moeting: 1 Rusland 17 punten; 2 Neder land 10 punten. Ook in het Goffertstadion in Nijme gen bleek Rusland tegen Nederland de sterkste Klaas Balk zorgde voor de bes te Nederlandse prestatie door op de 1 km. tijdrit de Rus Bolikov achter zich te la ten. De tijdens waren respectievelijk 1.11.1 en 1.11,4. Bij de ploegachtervolging vestigde Rus land een nieuw baanrecord. Het Russi sche viertal maakte een tijd van 4.28,6. Nederland (Van Piere, Balk, Van Midden en Van der Ruit) kwam niet verder dan 4.44,6. De Nederlandse sprinters moesten van de negen keer dat zij in de baan kwamen niet minder dan zeven keer het hoofd buigen voor de Russen. Alleen Loevesijn en Koopman wisten elk een overwinning te boeken. Koopman kon zijn huzarenstukje van zaterdag - toen hij oud wereldkampioen Phakadze versloeg niet verhalen. De Rus won met grote over macht. In de twee stayerwedstrijden over 30 km. bleek P. de Wit in ongenaakbare vorm. Hij ging in beide manches als eer ste over de eindstreep.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13