Tien mensen kwamen om tijdens het noodweer Auto brak tegen paal in tweeën Aaaaaardbeien volop smullen!! Agenda voor Haarlem en de IJmond V Kort en bondig Treinstagnatie door blikseminslag Doden in het verkeer „Holland Hostel" voor kinderen in Hongkong J0 i Pater van Kilsdonk geweerd van de „Kirchentag" Veel tradities in het leger zijn uit de tijd Dief van ets snel gepakt Nieuwe woon gebieden meer en meer steriel Een ton gestolen uit fabriekskluis Echtpaar dood door kolendamp Wisselvallig weer MAANDAG 26 JUNI 1967 Vervolg van pagina l Caravans in zee geslingerd 15 Luit.-kolonel Luining: Prof. S. J. van Embden: Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Als gevolg van de cycloon van zon dagmiddag zijn, voorzover thans is vastgesteld, tien mensen om het leven gekomen. Vier mensen vonden de dood in een instortende woning in Tricht, twee kampeerders kwamen om op een kampeerterrein in Chaam toen hun tent door de cycloon werd opgenomen en tientallen meters weg geslingerd werd. Drie mensen werden door de hliksem getroffen. Een ver keersongeluk bij Utrecht dat een ge volg was van het noodweer, kostte aan een 21-jarige gehuwde vrouw het leven. Het slachtoffer is de 21-jarige mevrouw L. J. Willebrands-Willemsen uit Woerden Haar 25-jarige echtgenoot reed op de rijksweg bij Utrecht, toen hij door de rukwinden de macht over het stuur ver loor, waardoor de wagen een slag om de lengteas maakte en boven het talud van een viaduct bleef hangen. Mevrouw Wil- lebrands werd uit de auto geslingerd. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht vervoerd, waar zij later is over leden. Tijdens een défilé, dat zondagmiddag in Schoorl werd gehouden door zestien aan een concours deelnemende drumbands, is kort voor vijf uur een van de toeschou wers, de 26-jarige C. Kroes, door de blik sem getroffen. Hij was op slag dood. Een drumband-show, die voor de avond op het programma stond, werd afgelast. In Delft werd een 30-jarige Turkse gast arbeider, werkzaam in Delft, door de bliksem getroffen. Hij was terstond dood Hij fietste met een landgenoot langs de rijksweg bij Delft. Op de Lingedijk in Herwijnen trof het hemelvuur de 21-jarige kantoorbediende T. de Jong uit Asperen. Hij was op slag dood. In enkele plaatsen ontstonden branden door blikseminslag. Een grote landbouw schuur met rieten dak in Breugel in Noord Brabant ging, door de bliksem getroffen, in vlammen op. De schade wordt op ruim 150.000 gulden geraamd. De trein van Vlissingen naar Bergen op Zoom is zondag bij Rilland Bath gestrand, doordat de bliksem insloeg in het onder station voor de stroomvoorziening in Woensdrecht. Bussen zorgden voor het reizigersver- voer. De trein naar het noorden heeft in Bergen op Zoom 88 minuten op de laat komers uit Vlissingen gewacht. Hij reed niet verder dan Haarlem waar hij om 3 uur 's nachts aankwam. Vandaar zijn enkele reizigers met taxi's naar huis ge bracht. Anderen moesten in een hotel overnachten. In Friesland is er van kwart voor zeven tot kwart over acht geen treinverkeer mogelijk geweest tussen Leeuwarden en In Harderwijk is de 19-jarige motor rijder G. J. Kroese uit Purmerend ver moedelijk ten gevolge van een lekke achterband, gevallen. Hij kreeg de mo torfiets op zich en werd dood onder het voertuig vandaan gehaald. In Den Haag is een 24-jarige machinist uit Rijswijk met zijn auto tegen een licht mast gebotst. Daarbij werd een medein zittende zo zwaar gewond dat deze later in een ziekenhuis is overleden. Een auto met vier inwoners van Maas tricht is in de Belgische plaats Opgrimbie frontaal in botsing gekomen met een Belgische personenauto. Twee Maastrich tenaren, de 27-jarige L. P. Simons en de 32-jarige J. H. Hupkens, kwamen om het leven. In Nieuw-Weerdinge is de zevenjarige Tjeerd Bosklopper, die op de fiets plotse ling linksaf sloeg, door een auto aangere den en dodelijk gewond. In Monster is de 16-jarige L. Verhoog met zijn bromfiets aangereden door een auto welke een links van de weg gelegen uitrit wilde inrijden en het rijwielpad, waar de bromfietser op reed, moest over steken. De bestuurder zag de bromfietser te laat, die tegen de auto botste en dode lijk gewond werd. In Losser is de 63-jarige C. Ekkelboom door een achteropkomende personenauto aangereden terwijl hij naast zijn echtge note fietste. Hij was vrijwel op slag dood. De bestuurder van de auto reed door maar kon later in zijn woonplaats Olden- zaal worden aangehouden. In Edam is een auto geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 19- jarige T. J. M. Kras uit Volendam, kwam om het leven. Drie meisjes die bij hem in de auto zaten werden ernstig gewond. Op de rijksweg Utrecht-Den Bosch is ter hoogte van Waardenburg een echtpaar uit Rotterdam om het leven gekomen na dat zijn auto uit de bocht was gevlogen en via de vangrail tegen een lichtmast was gebotst. De slachtoffers zijn de 39- jarige heer G. van Leerdam, uit Rotter dam en mevrouw A. van Leerdam-De Ja ger, 37 jaar. Hun drie kinderen werden licht gewond. In Spijkenisse is de 21-jarige soldaat C. J. Herweijer uit Geervliet om het le ven gekomen toen hij tijdens een inhaal manoeuvre met zijn auto tegen een tege moetkomende autobus botste. In Meppel is de 16-jarige J. Mulder uit Staphorst door een motorrijder aan gereden en dodelijk gewond. Op de rijksweg Venlo-Roermond ter hoogte van Swalmen is de 30-jarige K. M. A. Wijnands uit Swalmen door een personenauto aangereden. Hij stak met zijn rijwiel de weg over zonder op het verkeer te letten. Hij was op slag dood. De 19-jarige mej. J. Huberts uit Am sterdam, die bij een aanrijding tussen een personenauto en de bromfiets waarbij zij op de duo zat ernstig gewond werd, is later in een ziekenhuis overleden. In Arnemuiden is een auto met een ge zin uit Woensdracht tijdens een inhaal manoeuvre met vollfe snelheid tegen een Duitse personenauto gebotst. Het achtja rig zoontje van de familie Koster kwam hierbij om het leven. Wirdum, doordat de bovenleiding door de bliksem was getroffen. Het traject maakt deel uit van de verbinding Leeuwarden Zwolle. Tijdens het noodweer is in Rotterdam het Amerikaanse vliegkampschip „Essex" losgeslagen van de boeien bij de Schie mond en de rivier opgedreven. Zes sleep boten slaagden erin de „Essex" weer op zijn plaats te krijgen. Het vliegkamp schip liep geen schade op. De reddingboot „Carlot" van Terschei ling heeft vannacht de vijf opvarenden van een gestrande kustvaarder in veilig heid gebracht. Het schip dat in Delfzijl strokarton had ingenomen en op weg was naar Engeland, was zondag tijdens het noodweer aan de grond gelopen. De red dingboot slaagde er7n ondanks de zware zee langszij te komen. De bemanning, een Nederlandse schipper en stuurman, een Belgische kokkin en een Spaanse en een Britse matroos, zijn in een hotel op Ter schelling ondergebracht. De windhoos, die van het zuid-westen uit over ons land trok, eindigde zondag avond bij het IJsselmeer na eerst nog veel schade op het kampeerterrein van de kampeervereniging Muiderberg te heb ben aangericht. Drie caravans werden op genomen en in het IJsselmeer geslingerd. Een aantal gezinsleden van de caravan eigenaars werd met de caravans in zee geworpen. Er bevond zich ook een baby van zeven maanden onder. Allen liepen slechts lichte- verwondingen op. De andere kampeerders wisten de caravans en de bewoners uit het water te halen. Twee ca ravans waren totaal vernield. De andere was ernstig gehavend. Van enkele kam- peerhuisjes werden de daken afgerukt. In Sommelsdijk-Middelharnis op Goeree- Overflakkee, dat zondag eveneens door een windhoos werd getroffen, is ook veel schade aangericht. Daken werden bescha digd, schoorstenen kwamen naar beneden en vele ruiten sneuvelden. Brandweer en gemeentepersoneel hebben veel werk ge had om de straten weer vrij voor het verkeer te maken. In Hongkong is vorige week een groot centrum voor vluchtelingen jeugd geopend. Het kreeg de naam „Holland Hostel". De bouw en inrichting ervan zijn voorname lijk gefinancierd door het Werelddiako- naat van de Gereformeerde kerken in Nederland. In het zeer modern opgezette „Holland Hostel", dat vier yerdiepingen ,hoog is, zijn 120 kinderen van vluchtelingen onder gebracht. Het zijn voornamelijk kinderen die op straat zwierven en die ernstig on dervoed waren. Ze worden in het hostel niet alleen gehuisvest en gevoed, de lei ding zorgt er ook voor dat ze een dege lijke vakopleiding krijgen. Enkele ouderen studeren aan de universiteit van Hong kong. Het Gereformeerde Werelddiakonaat be gon zes jaar geleden met hulpverlening aan de vluchtelingen in Hongkong. Het gaf medewerking aan het centrum „Ren- nies Mill", waar een honderdtal kinderen t'inancieël geadopteerd werden door het Nederlandse diakonaat. Ook de kinderen in „Holland Hostel" worden geadopteerd door plaatselijke kerken of kringen in Nederland. Vanuit Hongkong is inmiddels ook gevraagd om een Nederlandse jeugd leider voor Rennies Mill. a «*- «S888SSx$S Onverwacht is aan de Nederlandse stu dentenmoderator pater J. van Kilsdonk s.j. de kans ontnomen, te spreken in een oecumenische avondmaalsdienst op de evangelische „Kirchentag" te Hannover in Wcst-Duitsland. Daags voordat pater Van Kilsdonk in deze dienst zou optre den, hebben de lutherse bisschop van Han nover, Hans Lilje, en diens rooms-katho Iieke collega Janssen in onderling over leg besloten er een stokje voor te ste ken. Pater Van Kilsdonk was toen al, met zijn tekst op zak, in Hannover aan gekomen, aldus meldt het dagblad Trouw. In de bisschoppelijke beslissing zou, aan rooms-katholieke zijde, zich mede ergernis hebben doen gelden over het feit, dat de leiding van de Kirchentag de rooms-ka tholieke bisschop niet over de preekbeurt van de Nederlandse pater had ingelicht. Maar naar verluidt, zou ook bisschop Lil- e niet buitengewoon treuren over de wen ding die de zaak genomen heeft. Pater Van Kilsdonk heeft de oecumenische dienst wel bijgewoond. De andere deelne mers brachten hun misnoegen over de bisschoppelijke beslissing tot uiting door ettelijke malen in koor te roepen: „Wij willen, de katholiek horen". Aanvankelijk was van Nederlandse zijde geprobeerd pater Van Kilsdonk wellicht zelfs te laten deelnemen aan de uitdeling van het avondmaal. Deze po gingen waren gestrand, omdat zoals de secretaris-generaal van de Kirchen tag, dr. H. H. Walz, zaterdag op een persconferentie zei het kerkrecht dit niet toelaat. En de Kirchentag mag dan, met de woorden van bisschop Lilje „het grote experimenteer-gebied van de kerk" zijn, met het kerkrecht kunnen geen ex perimenten worden uitgehaald. Boven dien, zei een andere spreker namens de Lutherse kerk van Hannover: De rooms- katholieke kerk in Duitsland is nog niet zover als die in Nederland en Frank rijk". To zover de mededelingen in Trouw. ADVERTENTIE De luitenant-kolonel der cavalerie S. J. C. Luining heeft in Tilburg in een ver gadering van de vereniging St. Martinus, een organisatie van r.k. onderofficieren, gesproken over tradities in het leger. Hij had geen bezwaar tegen een traditionele organisatie, maar, zo zei hij, dan moe ten het wel tradities zijn waarop een grote meerderheid prijsstelt. „Wij hanteren nog tal van bepalingen en teksten in reglementen en voor schriften, die mogelijk een paar honderd jaar geleden goed bruikbaar waren bij de benadering van analfabetische soldaten uit de heffe des volks, maar die nu lachwekkend en soms vernederend aan doen", aldus luitenant-kolonel Luining. Hij noemde o.m. de tekst van het re glement voor de krijgstucht, de groet- plicht in de huidige vorm, de verplichte reveille, het avondappel, het wat hij noemde oneindige afmarcheren en de wijze- van kamerinspecties houden. Uit een onderzoek was gebleken dat een hu zaar per dag gemiddeld 18 keer afmar cheert. Alleen al met dat afmarcheren kan zo'n twee uur per dag gemoeid zijn. Hoewel de strozakken al enige tijd zijn verdwenen, schijnt het nog voor te ko men dat bij sommige onderdelen uit lou ter traditionele overwegingen het opma ken van het beroemde „wolletje" on verminderd doorgaat, zo merkte hij op. Al deze dingen vond hij niet bevorder lijk voor de goede verhoudingen in de krijgsmacht. Aan een wijziging wordt weliswaar gewerkt, maar hij vroeg zich af of de op traditie gebaseerde mentali teit bij iedereen al is veranderd. HILVERSUM Uit het raadhuis van Naarden werd zondagmiddag een ets ge stolen. Aan de oplettendheid van een ver loofd paar uit Bussum is het te danken dat nog diezelfde dag het gestolene kon worden teruggevonden en de dief ingere kend. Het verloofde paar dat de tentoon stelling in het raadhuis bezocht, merkte dat een ets die zij hadden bekeken, even later was verdwenen. Zij gingen snel naar buiten en zagen een man, die zij ook op de tentoonstelling hadden gezien, in een auto stappen en wegrijden. Het paar noteerde het kenteken van de auto en bracht de po litie van de verdwijning van de ets op de hoogte. Aan de hand van het kentekennummer arresteerde de politie een 25-jarige Am sterdamse etaleur. De gestolen ets lag nog in zijn auto. Op de Rijswijkseweg in Den Haag is een personenauto geslipt en tegen een paal gesmakt, waardoor de wagen in tweeën brak. De stukken lagen een tiental meters van elkaar op de weg. Van de twee inzittenden werd een 26-jarige machinist uit Den Haag dodelijk gewond. De planoloog prof. ir. S. J. van Emb den heeft op een congres over ruimte lijke ordening, stede- en woningbouw in Bergeyk gesproken over steriliteit van nieuwe woongebieden. Prof. Van Embden zei, dat tot voor kort de zorg voor de bewoonbaarheid zich vrijwel uitsluitend richtte op de wo ning zelf. Maar tegenwoordig wordt steeds meer aandacht gevraagd voor het kader waarin deze woning wordt ge plaatst. Het perspectief voor de bewoon baarheid van ons land noemde hij wei nig opwekkend. De tweede nota Ruimte lijke Ordening belooft weinig soelaas zij sanctioneert in principe deze aan de gang zijnde uiterst bedenkelijke ontwik ke'ïïng. Ook het probleem van de schaalver groting bracht prof. Van Embden ter sprake. Het manipuleren met grote ge tallen op elk gebied heeft gevolgen van psychologische aard voor de bestuur ders, de ontwerpers en de plannenma kers. Het denken in massa's verhindert aandacht voor het individu. Wat in de breedte, in de kwaliteit, gewonnen wordt lijkt onvermijdelijk verloren te gaan -an diepte, aan kwaliteit, of het nu gaat om mensen of dingen. De zorg voor het te debouwkundige detail komt in het ge drang. In de praktijk komt het er op neer dat in de woongebieden niets an ders meer gebeurt dan wonen. Alle an dere functies zijn eruit en dit heeft meer en meer tot steriliteit gevoerd. Werke lijk stedelijk leven is nog vrijwel uitslui tend mogelijk in de oude centra, door dat ze nog niet compleet ruimtelijk kon den worden geordend, aldus prof. Van Embden. In de melkfabriek „Mariendaal" in Apeldoorn hebben inbrekers met snij branders de kluis geopend en ongeveer 100.000 gestolen. Uit een huis aan de Kastanjelaan in Rotterdam zijn twee geldkistjes met to taal 60.500 gestolen. De inbreker drong het huis binnen terwijl de bewoners af wezig waren. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag 20 uur: Orgelconcert door Lambert Erné. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thun- derball", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „The Terror", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang" 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Fahrenheit 451", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een pistool voor Ringo", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Strijd tegen verdovende middelen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum. (Spaame 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T, (Bakenessergracht 67): tot 2 juli expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk uit de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer Melis. Van 24 juni tot 15 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel), Zandvoort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. MAANDAG 26 JUNI City, 20 u.: „Goed geschoten, Matt Helm!" Galerie „De Kastanjeloot", Wuste- laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. DINSDAG 27 JUNI City, 20 u.: „Goed geschoten, Matt Helm!" Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werx van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 u. MAANDAG 26 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blonde lading voor Mozambique". W.B. Theater, 20 u.: „De hel van Duin kerken" DINSDAG 27 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blonde lading voor Mozambique". Reuzenrad. De machinefabriek Vekoma in Vlodrop heeft van een Duitse ker misexploitant opdracht gekregen voor de bouw van een groot kermisrad van 40 meter hoogte, met 24 gondels en zitplaatsen voor 300 personen. Het rad krijgt een stalen grondslag van 550 m2. Het gevaarte krijgt een gewicht van 150.000 kilo. Er zijn 18 wagens no dig voor het vervoer. Overvallers gepakt. De politie in Tiel heeft de daders gearresteerd van een roofoverval, die in april werd gepleegd op een 85-jarige weduwe in Tiel. De overvallers bedreigden de vrouw met een namaak pistool en maakten haar 1565,— afhandig. Zij hebben ook een aantal inbraken gepleegd in de Betuwe. Bij een huiszoeking vond de politie goederen die uit een meubelmagazijn in Tiel en bij een beeldhouwer in Echteld waren ontvreemd. Station verdwijnt. Het Haarlemmermeer station bij het gelijknamige verkeers- circuit in de Amstelveenseweg in Am sterdam gaat verdwijnen omdat het een sta-in-de-weg is voor de geprojecteerde verbinding van de rijksweg Amsterdam- Den Haag met dit circuit. In Frankrijk verdronken. Zondagmiddag is tussen Sète en Marseille een 21-ja- rig Nederlands meisje, Tamara Hein uit Rheden bij het zwemmen verdron ken. Zij was uit Spanje teruggekeerd en zou via Marseille naar Nederland teruggaan. Een bejaard echtpaar in Boven-Sfnilde is zaterdag door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Buren troffen de echtelieden levenloos aan. De slachtoffers zijn de heer en mevrouw R. Hogenberk- Mulder, beiden 70 jaar. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4-5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. MWWWVWWWW*^IW*AfWlflfW\IWWWWWWWWMWWWWWWWI ■MMMMWMWWMMWMWWMWWIAIMMWIBIIIWWIiyMWmmWWM Het K.N.M.I. deelt mee: De storing, die zondag ons land pas seerde en onweersbuien met hevige ruk winden veroorzaakte, is nu boven Zuid- west-Noorwegen aangekomen. Vandaag strekt zich een langgerekt depressiege- bied via de Britse eilanden naar het zuid westen uit met een afzonderlijke kern voor de ingang van de Ierse Zee. Deze depressie begint nu snel op te vullen, terwijl zich boven Midden-Europa een ho- gedrukgebied handhaaft. Hierdoor wor den de luchtdrukverschillen boven West- Europa kleiner. Met een tot matig afne mende zuidwestelijke wind blijft onstabie le lucht naar ons land stromen, zodat een wisselende bewolking wordt verwacht met hier en daar een bui. In de tempe raturen komt weinig verandering. WEKRRAPPORTEN Maximum en mlnlmum- UD temperaturen binnen- en buitenland v max. temp. min. temp. Den Helder half bew. zw 24 12 Ypenburg licht bew. zw 24 13 Vlissingen zw. bew. zzw 22 13 Eelde onbewolkt zzw 27 10 De Bilt licht bew. zzw 24 10 Twente licht bew. zw 26 11 Eindhoven licht bew. zw 25 12 Z.-Limburg half bew. zzw 29 13 Helsinki zw. bew. windst. 21 10 Stockholm geh. bew. zzo 22 13 Oslo regen no 19 12 Kopenhagen onbewolkt wzw 19 15 Aberdeen zw. bew. nw 17 10 Londen regen z 18 13 Amsterdam licht bew. zzw 23 11 Brussel licht bew. zzw 27 12 Luxemburg zw. bew. wzw 29 13 Parijs zw. bew. zzw 26 14 Bordeaux zw. bew. n 22 13 Grenoble zw. bew. windst. 34 16 Nice zw. bew. n 24 18 Berlijn half bew. nw 29 16 Frankfort zw. bew. zzw 33 15 München half bew. n 34 15 Zürich onbewolkt 0 30 14 Genève licht bew. windst. 30 13 Locarno licht bew. windst. 29 16 Wenen onbewolkt windst. 32 18 [nssbruck zw. bew. wzw 34 14 Belgrado onbewolkt windst. 31 17 Rome onbewolkt windst. 25 13 Barcelona zw. bew. ono 18 Madrid half bew. windst. 27 11 Mallorca zw. bew. ono 28 19 Lissabon licht bew. Dinsdag 27 nnw juni 23 14 Zon op 4.21 uur; onder 21.04 uur. Maan op 0.08 uur; onder 10.02 uur. Maanstanden Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 juni Hoog water 6.25 uur en 18.53 uur. Laag water 2.09 uur en 14.31 uur. Dinsdag 27 juni Hoog water 7.12 uur en 19.37 uur. Laag water 2.53 uur en 15.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2