OKKER EN HAJER IN DE TWEEDE RONDE Charles Pasarell leverde Wimbledon eerste grote verrassing: w SANTANA UIT DE STRIJD Vijftien badmintonclubs gestraft door de bond van Storks op HCK bracht Terrasvogels en EDO in het nauw HEINZ STUY: Ik voel me geen tweede keeper rCA fris in de mond Ook teams van Duinwijck wegens wanbetaling uit de competitie Zaanstreek en Alkmaar bijna tot een akkoord Ruil van Sparta en PSV nog niet rond Damploeg liet Italië kansloos OG heeft goede vooruitzichten op softbaltitel DINSDAG 27 JUNI 1967 15 Nederlanders Alle drama's van de eerste dag van het 81ste Wimbledon-toernooi wel licht het laatste waaraan alleen de amateurs deelnemen hebben zich samengebald in de openingspartij SantanaPasarell, waarin de titel houder en eerste geplaatste van di* jaar in vier sets ten onder ging. g10, 36, 62, 68. Twee uur en drie kwartier nadat Charlito Pasarell met een machtige service het Wimble don-toernooi 1967 had geopend, ver liet Santana. Spaans van afkomst maar in zfjn gehele optreden een gentleman volgens de beste Britse tradities, met de arm over de schou der van zijn rivaal het volgepakte centre court. Het publiek klapte be leefd voor de winnaar, maar er was droefheid in de harten: de grootste artiest was uitgeschakeld voordat de strijd goed en wel was begonnen. Een dergelijke dramatische ontwikke ling werd tot dusver bij de heren voor onmogelijk gehouden. Maar Pasarell deed het en slechtte daarmee de belangrijkste hindernis op de weg naar de victorie van de als tweede geplaatste Roy Emerson, die zelf in drie korte sets (6-3 6-3 6-21 afre kende met de Canadese Keith Carpenter. Op zijn laatste toer rond de wereld is Emerson (30 jaar) sterker dan ooit. Hij kwam naar Wimbledon met op zijn conto de titels van Australië en Frankrijk. Evenals in 1963 is hij halverwege zijn opzet „grand slem" te behalen teneinde zich op één lijn te stellen met de aller grootsten uit de tennishistorie: Donald Budge in 1938 en Rod Laver in 1962. In 1963 was het Bungert die zijn aspiraties vernietigde. Ditmaal had het Santana kunnen zijn, maar de Spanjaard, die deze winter een operatie heeft ondergaan aan zijn enkel, is kwetsbaar geworden. Op het natte gras was zijn beweeglijkheid onvol doende en hoewel hij na een onderbre king wegens regen de derde set op zijn naam bracht, miste hij de vastberaden heid, die de ware kampioen kenmerkt. Santana speelde ver beneden het niveau van verleden jaar. Zijn service was niet penetrant en Pasarell, die met de alles- of-niets-mentaliteit van de underdog veel riskeerde en die na de service naar het net snelde, sloeg returns die de Spanjaard aan de baseline nagelden. Op kritieke mo menten flikkerde het genie van de 29- jarige titelhouder op. Met de nederlaag in zicht vocht hij zich in de vierde set van 3-5 naar 6-5, maar het was te kort. Na 6-6 doorbrak de zes jaar jongere Pasarell zijn service voor de zoveelste maal en na 40-0 benutte de in Los Angeles studerende Portoricaan het eerste van drie match points. De klap waarmee de als eerste geplaatste Santana uit het toernooi viel vond geen weerklank. De zeven andere geplaatsten handhaafden zich. WIMBLEDON heeft echter nog enkele andere kandidaten in petto. Santana zelf tipte naast Emerson diens landgenoot Newcombe, die gewrichtspijnen in de rechterschouder bestrijdt met pijnstillen de middelen, maar desondanks beter in vorm schijnt dan ooit tevoren. Verder maakte Tom Okker in de avond uren een Indrukwekkende entree door de Britse nummer acht, Keith Wooldridge, met cannonball-services en vliegende smashes in een eenzijdige wedstrijd bin nen drie kwartier tot overgave te dwin gen (6-0, 6-1, 6-2). De nationale kam pioen maakte daarmee het Nederlandse optreden van de eerste dag tot een onge kend succes, want tevoren had Jan Hajer zijn eerste grasbaan-optreden van dit jaar na een indoortraining van één uur 'i morgens met Tom Okker besloten met een viersetszege (8-6, 5-7, 11-9 6-2) op de Australiër Bob Howe, die ondanks zijn 41 jaren een ongelofelijke fitte indruk maakte en Hajer dwong tot het uiterste te gaan. In de eerste set kwam de Londense Australiër op eigen service met 5-3 en 40-0 voor. Maar Hajer weerstond de drie setpoints en greep vijf games later de set op Love. Consequent serverend op de zwakke backhand-zijde van de Nederlan der won Howe de tweede en hij stond met 5-4 voor in de derde, toen regen voor een interruptie zorgde. Na de her set op love. Consequent serverend op de tegen ongedaan met een ace, maar pas in de negentiende game lukte het hem de service van Howe te doorbreken. Dat be tekende in feite het einde van Howe's veertiende optreden op Wimbledon, waar in hij eenmaal samen met Maria Bueno de titel in het gemengd dubbel heeft ge- Charles Pasarell Tot gisteren heeft Wimbledon Char lie Pasarell geen grootse successen ge bracht. Het vorig jaar bracht de 23- jarige Portoricaan er nog het beste af. Hij werd toen in de derde ronde door Emerson uitgeschakeld in drie sets. In de drie vorige jaren waarin hij op Wimbledon verscheen overleefde hij alleen bij zijn debuut in 1963 de eer ste ronde .Toch is zijn opzienbarende zege op Santana niet helemaal een verrassing. Charlito zoals vrienden hem noemen Pasarell heeft een uit stekend seizoen achter de rug. De af gelopen winter had Emerson bij de kampioenschappen van Zuid-Australië drie uur en 45 minuten nodig om zijn partij tegen Pasarell tot winst te bren gen. Later deed de in Los Angeles wo nende hij studeert aan de Univer siteit van Californië Portoricaan opnieuw van zich spreken door de Amerikaanse indoortitel te winnen met zeges op Clark Graebner en Arthur Ashe. Ook het feit dat hij Santana al eens in een van de twee maal dat zij elkaar ontmoetten verslagen had. droeg er toe bij dat Charlie Pasarell er niet op rekende al na de eerste dag van Wimbledon zijn racket op te bergen. Niet voor niets was hij door zijn universiteit in staat gesteld een week van te voren met de snelle gras banen van Wimbledon vertrouwd te raken, iets wat in de voorgaande ja ren voor hem niet was weggelegd Gebruinde Charlie Pasarell heeft zijn universiteits-sponsors niet teleurge steld en zich aan zijn woord gehou den. Vol zelfvertrouwen verklaarde de ze nieuwkomer onder de tennissterren al voor zijn partij tegen de artistieke Spanjaard: „Ik kan van Santana win nen, vooral op gras. Ik moet alleen nog wat oefenen op mijn service en volley". Charlie Pasarell heeft zijn week voorbereiding uitstekend benut (Van onze sportredactie) De grootste badmintonvereniging van Nederland, het Haarlemse Duinwijck, is samen met veertien andere verenigingen door het bondsbestuur gestraft wegens het uitblijven van de afdracht van de ver schuldigde bondsgelden. De teams van de ze verenigingen zullen niet mee mogen spelen in de competitie die in oktober be gint. Vorig jar al besloot de bondsver gadering maatregelen te nemen tegen clubs die niet aan hun financiële ver plichtingen voldoen. Op aandrang van het bestuur heeft men met de uitvoering van dit besluit gewacht tot het einde van het vorige seizoen. Onderwijl heeft men door publicaties in het bondsorgaan de clubs op de hoogte gebracht van de maatregelen die hun bij wanbetaling boven het hoofd hingen. Me dio mei is aan deze clubs de laatste aan maning verzonden, waarbij zij tot het ein de van die maand de tijd kregen aan hun verplichtingen te voldoen. Vijftien clubs waaronder Duinwijck bleken op die da tum nog steeds niet betaald te hebben en tegen deze verenigingen is de badmin- tonbond nu opgetreden. De bedragen waar het om gaat variëren van 50 tot 900 gulden en zijn samenge steld uit de bedragen die de bond via de clubs ontvangt van elk lid, team en toer nooi. Bovendien is in deze bedragen de twee gulden inbegrepen die elk lid be taalt als bijdrage voor het bondsorgaan. De vijftien verenigingen waarvan de teams het deelnemen aan de competitie door de bond ontzegd is zijn voor het merendeel afkomstig uit de lagere klas sen. Duinwijck is de enige hoofdklasser in dit gezelschap. De overigen zijn: EBC, Leeuwarden, Bona '64, VIV, Amstelveen, Chandelle, Kweekschool Enschede, BC Leerdam, Kromhout, BC Vlissingen, BC West Side, WVEK, Hoogkamp en BCH. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist (Van onze sportredactie) Alkmaar en Zaanstreek houden van avond vergaderingen om te beslissen over de fusie, die deze eerste divisieclubs wil len aangaan. Gisteravond zijn de besturen van beide clubs tot volledige overeenstem- ming gekomen en vanavond moeten de ledenvergadering (van Alkmaar) en de stichtingsvergadering (van Zaanstreek) het besluit bekrachtigen. De moeilijkheden over de schulden, die Zaanstreek had, en die Alkmaar niet wil de overnemen, zijn opgelost. In de Zaan zijn financiers gevonden, die bereid zijn om te helpen. Het gaat om een bedrag van omstreeks 2Vj ton. Alkmaar en Zaanstreek hebben nog geen enkele beslissing genomen over de naam van de nieuwe vereniging of over het lot van de spelers. wonnen. De als mixed partner nog altijd geduchte Howe zet het toernooi voort aan de zijde van Betty Stöve, met wie hij in Parijs afsprak een nieuwe dubbelcombi- natie te vormen. Hajer ontmoet in de tweede ror.de de Indiase speler Jaib Mukerjea, terwijl Ok ker zal uitkomen tegen de Braziliaan Edison Mandarino. Beiden boekten ^nom- fen in het Davis Cup-toernooi. Muker jea vormde met Krishnan het team dat vorig jaar doordrong tot de Challenge Round tegen Australië. Mandarino 1 eeft samen met Thomas Koch Brazilië voor de tweede achtereenvolgende maal in de fi nale van de Europese zone gebracht. Hun reputatie is echter hoofdzakelijk gegrond op prestaties op verharde banen. De vaart van het spelen op gras ligt hun minder en daar liggen de kansen van de Neder landers. De voornaamste uitslagen van de wedstrijden, die gisteren in het Wimbledontoernooi gespeeld zijn in het herenenkelspel eerste ronde Bungert (W.Dld.) versl. Wilson (Austr.) 8-6, ;-6 7-5, Ruffels (Austr.) versl. Battrick (GBI 1-1 9-7, 6-4. Graebner (VS) versl. Spear Joegosl.) 6-3, 6-1, 6-1, Maud (Z. Afr.) versl. Os borne (VS) 3-6, 2-6, 6-3, 6-2. 6-4, Richey (VS) versl. Barnes (Braz.) 6-2, 6-4, 6-2. Pasarell VS) versl. Santana (Sp.) 10-8, 6-3, 2-6, 8-6 Emerson (Austr.) versl. Carpenter (Can.) 6-3, 3 6-2 Mulligan (Austr.) versl. Korotkov (Rusl.) 1-2 10-8, 6-1, Hewitt (Z. Afr.) versl. Garner (Z Afr.) 8-6, 6-4, 6-4, Roche (Austr.) versl. Kodes (Tsj. SI.) 4-6, 6-1, 6-2, 8-6, Drysdale (Z. Afr.) versl. Matthews (GB) 8-6, 6-3, 6-4, Hajer (Ned.) versl. Howe (Austr.) 8-6, 5-7, 11-9, i-2, Okker (Ned.) versl. Wooldridge (GB) 6-0, -1 6-2, Pietrangeli (It.) versl. Cox (GB) 6-4, _4 4-6, 4-6, 6-4, Riessen (VS) versl. Krishnan (In'd.) 4-6, 6-4, 6-3, 8-6, Mukerjea (Ind.) versl. Mckenzie (Austr.) 2-6, 6-2, 4-6, 8-6. 6-3, Man darino (Braz.) versl. Weinmann (W.Dld.) 6-4, 6-4 4-6 6-1, Bowrev (Austr.) versl. Beust (Fr.) 8-6' 6-4, 6-3, Davidson (Austr.) versl. Moore (Z.' Afr.) 8-6. 7-5, 6-4, Fairlie (Nw. Zeeland) versl. Metreveli (Rusl.) 1-6, 6-0, 6-3, 6-8, 6-4, Newcombe (Austr.) versl. Jauffret (Fr.) 6-2, 10-8 6-3 Osuna (Mex.) versl. Konishi (Japan) 6-4,11-9, 12-10, Fletcher (Austr.) versl. Hoogs (VS) 6-0, 6-3, 8-6. (Van onze sportredactie) De ruil, die PSV en Sparta wilden, is moeilijk te bereiken. Het is tot dusver niet gelukt om en Doesburg en Ter Horst die van Sparta naar PSV zouden gaan en Pijs en Verdonk, die van PSV naar Sparta zouden komen, tevreden te stellen Werts en Van Lier, spelers van NEC zullen op eigen verzoek op de transfer lijst worden geplaatst. Verhagen van Vi tesse eveneens. Ook De Vries van Holland Sport gaf de wens te kennen van ver eniging te willen veranderen. Excelsior plaatste Beek op de transferlijst. In het damtoernooi in Bolzano heeft de Nederlandse ploeg met 5-1 van Italië ge wonnen. Sijbrands zegevierde over La porta, Wiersma klopte Belli en Van Leeu wen speelde remise met Fanelli. Rusland won met 6-0 van Frankrijk en Frankrijk klopte Tsjechoslowakije eveneens met 6-0. Rusland gaat in dit toernooi aan de leiding met acht punten, Nederland en Frankrijk hebben er elk zes. (Van onze softbalmedewerker) Ook de eerste wedstrijden van de twee de helft van de competitie hebben weer een verrassing opgeleverd. Een door bles sures verzwakt en bovendien ongecen treerd spelend HCK was wederom de mindere van Storks. Een overwinning, die in het kamp van Terrasvogels, maar vooral van EDO met weinig gejuich be groet zal zijn. EDO kansloos tegen HHC bezet nu de onderste plaats, terwijl Ter rasvogels na de kleine nederlaag tegen DSS, Storks naast zich zag komen Onze Gezellen tenslotte klopte runner-up en heeft thans goede vooruitzichten op een kampioenschap. Onze Gezellen en Bloemendaal speel den voor een talrijk publiek een goede wedstrijd. Aanvallend bleek Onze Gezel len in deze wedstrijd iets meer in haar mars te hebben. Corrie de Wit door een honkslag en Ineke Sloot door een fout op de honken gekomen, konden na een hit van Ria Duin in de tweede inning de score openen. In de vierde inning konden de Whites, nadat Onze Gezellen in de derde slagbeurt via Marian Eerdmans tot 3-0 was uitgelopen, terugkomen. Dolly van der Aardweg opende met een honk slag en kon scoren toen slagen van Jean Gaartman en Lies van der Putten ver keerd verwerkt werden. En toen Olga Burga zelfs uithaalde voor twee honken, was de score weer in evenwicht. De Bloe mendaalploeg nam toen iets te veel risico en zag het gewaagde spel door Onze Ge zeilen afgestraft. De beslissing viel reeds in de gelijkmakende slagbeurt toen Ria Duin na een honkslag en een gestolen honk Onze Gezellen weer aan een voor sprong kon helpen na een honkslag van Ludy Handgraaf. Wel kreeg de ploeg van coach Jonker nog enkele scoringskansen, doch Bloemendaal liet het niet verdër dan 4-3 komen. Naaste concurrente van Onze Gezellen nu HHC. Reeds na twee innings had HHC de EDO-ploeg op een 9-0 achter stand gespeeld. Pas in de zesde slagbeurt kon EDO de eer redden. HHC had toen echter de score reeds opgevoerd tot zes tien runs. Gezien het vertoonde spel is de kans op behoud van EDO thans wel zeer klein geworden. Terrasvogels heeft zich tegen DSS fel verzet om de positie op de ranglijst te verbeteren. De verdediging van Terras vogels, dit keer geleid door de jeugdige Jet Jonker werd in de eerste inning even door DSS overrompeld. Een fout en twee vrije lopen voor Jeanet Lacourt en Dinie Zwaneveld deden de honken vollopen Een opofferingsslag van Annemiek Her bold gevolgd door een gave tik van Ans Kroon bezorgden DSS vroegtijdig een 3-0 voorsprong. In de vierde inning kwam de Santpoortse ploeg echter terug. Jet Jonker bereikte de honken na een fout en zag zich verder geslagen door een tik van Rina Voogt. Een nieuwe misgreep, ge volgd door een twee-honkslag van Nel Toon bracht vervolgens de ploegen weer naast elkaar. Hoewel DSS in de zevende en laatste slagbeurt nog kansen op de volle winst kreeg, moest de verlenging de beslissing brengen. Nadat Terrasvogels voor nul aan de kant was gegaan, begon Betsy Nederstigt met een honkslag. Een vrije loop voor Dinie Zwaneveld en een opofferingsslag van Annemiek Herbold brachten Betsy Nederstigt in scoringspositie. Opnieuw sloeg toen Ans Kroon haar slag. Haar gave tik bracht Betsy Nederstigt over de thuisplaat en bezorgde DSS de volle winst. HCK heeft zich voor de nederlaag in Den Haag tegen Storks niet kunnen re vancheren. HCK, dat Nel Ferdinandusse, Annelies Tieland en Lucie Saveur miste, speelde verdedigend zeer zwak. Hoewel ook Storks de nodige veldfouten maakte, speelde de Haagse ploeg veel enthousias ter. De derde en vierde inning waren voor HCK catastrofaal. Slechts vier Haag se honkslagen brachten negen runs over de thuisplaat. In deze wedstrijd werden drie homeruns geslagen. Mia Vogel deed dit voor Storks, Ingrid Geuzenbroek en Nineke Lindeman voor HCK. O.G. 8 14 HCK 8 8 8 HHC 8 12 Terrasvogels Bl'daal 8 10 Storks DSS 8 10 EDO 8 2 In de westelijke eerste klasse deze week geen verrassingen. Van de runners- up verloor alleen O VVO, dat bij de Pinguins een no-run zege aan de Heem steedse ploeg moest laten. TYBB bleef, zij het met enigje moeite de baas over VVGA, terwijl De Geuzen SC Haarlem met een 9-1 nederlaag naar Haarlem te rugstuurde. Gelukkig voor de Sportclub verloor ook het hoofdstedelijke Water graafsmeer weer, waardoor de twee pun ten voorsprong op de Amsterdamse ploeg gehandhaafd bleven De Pinguins TYBB De Geuzen OVVO 18 12 12 10 TIW VVGA SC Haarlem Watergr.m. 9 8 GOLF. De Brit Tony Jacklin heeft in St. Annes on Sea (Engeland) het met 40.000 gulden gedoteerde internationale pringle profgolftoernooi gewonnen. De 22-jarige Brit kwam tot een totaal van 283 slagen voor de 72 holes. De Neder landse prof Martin Roesink, die de finale bereikte met een totaal van 145 (74 en 71) voor 36 holes, kwam rond in 152 slagen (75 en 77). Zijn totaal voor de 72 holes bedroeg 297 slagen. Ik ben niet bang bij Ajax het ge hele seizoen op de bank te moeten zit ten als reserve. Ik voel me geen tweede keeper. Ik zal mijn best doen en mis schien kan ik Bals passeren." Dat was de mening van Heinz Stuy, toen na mens Ajax contact met hem werd gezocht. Het is nog zijn mening, nu Telstar en Ajax over hem tot een ak koord zijn gekomen, nadat hij zater dag zelf zijn voorwaarden door Ajax goed gehonoreerd zag. De 22-jarige IJmuidenaar, al op 16-jarige leeftijd doelman in het betaalde voetbal (toen nog VSV) gaat daarom vol vertrouwen over naar de Amsterdamse lands kam pioen. „Men heeft heus wel verder gedacht. Bals is dertig en ik ben veel jonger. Ze geven toch niet zo'n bedrag uit voor een tweede keeper, dan had den ze beter een doelman uit het ama- teuvoetbal kunnen aantrekken." Over de hoogte van dat bedrag is ook Stuy thans zwijgzaam, maar het schommelt tussen de 125.000 en 150.000 gulden. Stuydie aan vast salaris de helft minder zou verdienen bij Telstar dan vorig seizoen, wilde ditmaal graag weg bij Telstar. „Ik voetbal nu drie jaar in de eredivisie, steeds is beloofd we gaan voorhoedespelers kopen. Het heeft niks opgeleverd. Nog altijd kwam het neer op de achterhoede Steeds werd er tegen mij gezegd, als we de eerste twintig minuten maar goed doorkomen. Wanneer er dan een inging, wist je dat ze het niet meer zouden ophalen. Dat werkte op den duur vervelend uit. Toen de Visser me passeerde, had hij gelijk, alleen ge beurde het te laat. Maar in de training ging het al weer veel beter. Ik trainde enorm hard en De Visser is niet mis selijk. Maar dat is wel goed voor me geweest." Ajax gaat er wellicht van profiteren. Stuy verwacht al een kans te krijgen in de oefenwedstrijden, die Ajax voor de competitie tegen sterke buitenland se clubs (Anderlecht, Bayern Miin- chen, FC Köln) zal spelen. Voorzitter Jaap van Praag zegt daarover: „Dat weet ik niet. Dat is een zaak van de trainer. Hij is aangekocht als tweede man." Trainer Michels oordeelt nog niet. Hij is met vakantie. Evenals Gert Bals, die wist van Ajax-plannen om een sterke tweede man aan te trekken om met hem te concurreren. „Natuur lijk hebben we hem ingelicht. Zo zijn we bij Ajax", aldus Van Praag. Tien juli begint bij Ajax de training. Dan breken drukke tijden aan voor Stuy Oefenwedstrijden in begin augustus Competitiebegin op 13 augustus en i trouwen op 4 augustus met Paula Broere.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15