In Tricht zijn dakloos en 400 inwoners koningin in rampdorp alles kwijt V Kamer doktert vandaag aan positie van 31.000 gehandicapte werkers Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Bewogen koningin ergerde zich aan de vele fotografen Maran/ra lÈÈeubeien Ph. O. Drie doden bij autobotsing Baby in gesloten kofferruimte van auto... Drie jaar voor roofoverval op bejaarden Dode en gewonde door val van brug Ziekenbroeder zou Ilaat het ons even weten patiënt ernstig mishandeld hebben Plaatselijk buien Roemeens bezoek aan Nederland Botsing met vogel 25ste sterfdag van Titus Brandsma herdacht H uw matras Haarlems matrassenhuis op 6 km hoogte Haarlem DINSDAG 27 JUNI 1967 Levenswerk vernietigd LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Ouders gingen zwemmen Bewogen koningin Prof. Beel ook in Chaam %w«v Gerrit de Stotteraar weer gepakt te dun of versleten spiraal of ledikant VIERDE ZOMERCONCERT V elsen-IJ muiden x' Eü Beverwijk mmn&m ilL.. (Van een speciale verslaggever) TRICHT. Tricht, het tegen moedergemeente Buurmalsen aanleu- Tricht trekt nu veel „toeristen". Er zijn namelijk mensen die in fel-gekleurde va kantiekleding en behangen met fototoe stellen een daguitstapje maken om het leed van anderen te bekijken. De mees nende Betuwedorpje, bestaat al sinds ten komen niet ver. IJzeren hekken, be het begin van de jaartelling, maar het ^aakt. door rijkspolitie, behoeden de in de puinhopen zoekende bewoners van de «leeft tot zondag geduurd eer het rampwijk Rooyenburg" voor ongewenste bekendheid kreeg door de windhoos "ieuwsgierigen. die zulke rampzalige gevolgen heeft NobutlfSchap gehad. Gisteren steeg het aantal doden tot vijf. Van de zestien ziekenhuizen verpleegde Ruim 400 mensen dakloos. In Amster m 1 dam zou er een omvangrijke organisatie gewonden aan te pas moeten komen om zoveel men verkeert er nnv een in levensgevaar sen aan bedden, dekens en kleding te erneert er nog een in levensgevaar. helpen Maar niet in Tricht dat H00 in Ruim 125 huizen en enkele bedrijven woners telt en samen met Buurmalsen de 2200 nog niet haalt. Alle 400 zijn zondag zijn verwoest. De schade, die voor het merendeel niet door verzeke ringen wordt gedekt, zal vele mil joenen bedragen. Meer dan 400 men- avond liefdevol opgenomen door degenen die nog over een gaaf huis beschikken Burgemeester J. Sanders vindt een der gelijke nabuurschap in zijn dorp een nor male zaak. „Er heeft zich niemand bij ADVERTENTIE sen zijn dakloos en beroofd van vrij- on® gemeld voor onderdak De burgemeester vertelt dat er hard wel al hun bezittingen. gewerkt wordt aan de afbouw van 26 nieuwe woningen en aan het verkrijgen van een extra-bouwcontingent. De politie, aangevuld met 20 man uit de omgeving, bewaakt het rampgebied de technische dienst van de gemeente administreert de schade, de vrijwillige brandweer regelt hetverkeer en de BB doet het werk waaraan anderen niet toe komen. De wijk Rooyenburg is over een lengte van 1000 meter en een breedte van 150 meter één ruïne. De meubelfabriek van de heer Visser is totaal verwoest. De eigenaar is de wanhoop nabij. Met tranen in de ogen zegt hij: „De fabriek was net klaar. Het was mijn levenswerk. Nu is alles voorbij, kapot. Ik weet niet wat ik moet beginnen". Vlak vóór de ruïne van de fabriek ligt een acht meter lange boom, die niemand ooit in de naaste omgeving heeft aange troffen. Op een landje achter de fabriek ligt een stoel, afkomstig uit een verwoes te boerderij in Deil, drie kilometer ten Op de rijksweg Mep pelAssen in de ge meente Meppel zijn bij een autobotsing drie I zuiden van" Tricht. mensen omgekomen. Vierhonderd mensen zijn hun huis en Het ongeluk ontstond doordat een vracht- bezittingen kwijt. Ze zien de toekomst auto door nog onopgehelderde oorzaak op gelaten tegemoet. Een van hen zegt: „Ik da linker weghelft kwam. Er ontstond een ben alles kwijt. Het enige dat ik na de frontale botsing met twee personenauto's, ramp in mijn kamer vond was een tele- Een Fries echtpaar, dat in een van de per- visietoestel. Ik heb nota bene nooit zo'n sonenauto's zat, was op slag dood. Een in- ding in huis willen hebben. Wie de schade zittende van de andere personenauto over leed kort na het ongeluk in het ziekenhuis in Meppel. De slachtoffers zijn de 63-jarige heer K. I Wiersma en zijn 64-jarige echtgenote, me vrouw A. Wiersma-Dorhout. uit Ternaard en de 55-jarige heer D. Steffens uit Loos- drecht. (Van onze correspondent) De Bredase rechtbank heeft twee nian- I nen uit Sint Willebrord, wegens een op 7 april gepleegde poging tot roof op drie bejaarden, veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. Beide mannen waren veer tien dagen voor zij het misdrijf pleegden ontslagen uit de gevangenis. Op 6 april vierden zij met geld van de Bijstandswet de verjaardag van een hunner en stom dronken besloten ze geld te gaan halen op een wat afgelegen boerderij. Men zei ENSCHEDE Een wachtmeester van jn bet dorp dat de drie eenzelvige bewo- de rijkspolitie in Haaksbergen heeft zon- ners een bejaarde man en twee zusters, dag een baby van negen maanden be- veei geid in huis hadden. De mannen dron- vnja uit de kofferruimte van een auto. gen er 's nachts om halfeen binnen Zij die in de brandende zon en de drukkende I eisten van de bejaarden geld, maar de warmte geparkeerd stond bij een meertje bejaarde man liep weg en ging de politie in een recreatiegebied. De ouders waren bellen. Ook de vrouwen zochten een goed gaan zwemmen. De baby huilde erbarme- heenkomen. De mannen haalden alles in lijk, maar de kofferruimte was op slot. huis overhoop, maar vonden geen geld en De politieman wist in de auto te komen I gingen naar huis. Zij waren door de bejaar- en reed ermee naar een garagehouder, den herkend en de rijkspolitie kon hen in waar het slot werd losgeschroefd en de hun woningen aanhouden, baby „bevrijd". Vervolgens keerde de po-1 litieman met de auto en het kind terug. De ouders vonden de bergruimte voor de baby niet ongewoon. Toen de andere kin deren klein waren, hadden ze die ook wel eens in de kofferruimte opgeborgen, vertelden zij de politieman. vergoedt weet ik niet, maar het zal wel in orde komen. Nederland betaalt zoveel geld aan noden in het buitenland dat men ons toch niet in de kou zal laten staan". Burgemeester Sanders heeft gistermid dag de koningin ontvangen. De vorstin was duidelijk getroffen door de omvang van de ramp en begaan met het lot van de getroffenen, van wie er een aantal in het raadhuis aan haar werd voorgesteld. Met de burgemeester beklom zij de puin hopen, bekeek de verwoeste interieurs en sprak met de bewoners. Zij was zo be wogen met het leed dat het grote aantal fotografen haar zichtbaar ergerde. Als zij bij het bekijken van een huis plotsèling tegenover een televisiecamera komt te staan roept ze een politieman en verzoekt hem dringend haar van de foto- en film- lenzen te verlossen. Twee uur lang bleef koningin Juliana in het getroffen Tricht. In haar gezel schap bevond zich prof. Beel in zijn func tie van vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. Men is reeds begonnen vernielde hui zen te slopen. Het werk gebeurt door bouwvakkers van een firma uit Wychen, die een groot deel van deze huizen vier jaar geleden heeft gebouwd en ze straks na de totale sloop zal herbouwen. Op het gemeentehuis heeft PTT een twee de telefoonlijn aangesloten, opdat burge meester Sanders een frequent contact met rijk en provincie kan onderhouden ter regeling van de schade. Prof. Beel heeft zich als vice-voorzit- ter van het Nationaal Rampenfonds ook op de hoogte gesteld van de schade die de wervelstorm zondag in Chaam heeft aangericht. I Vrouwelijke piloten. Drie van de onge veer vijftien Nederlandse vrouwelijke piloten zijn voor een maand naar de Verenigde Staten vertrokken, waar zij onder meer de jaarvergadering van de Ninety Nines" zullen bijwonen die in Washington wordt gehouden. De „Nine ty Nines" is een internationale organi satie van vrouwelijke piloten, die in 1929 werd opgericht door Amelia Ear- hart en Fay Gilles Wells, en die met 99 leden begon. Deze organisatie telt thans, verspreid over 23 landen, meer dan 3000 leden, van wie vier in ons land. In zee verdronken. In Noordwijk aan Zee is de 19-jarige Amsterdammer J. Ma- thijsen tijdens het baden in zee ver dronken. De jongeman kon niet zwem men. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Steekpartij. De Rotterdamse politie heeft vier in Suriname geboren mannen ge arresteerd wegens een steekpartij op Katendrecht, waarbij een 21-jarige Amerikaanse matroos, opvarende van het Amerikaanse vliegdekschip „Essex" ernstig werd gewond. De matroos werd beroofd van een portefeuille met Ame rikaans en Nederlands geld. De porte feuille werd later teruggevonden bij een der Surinamers. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De beruchte insluiper I en uitbreker Gerrit de Stotteraar is gis teren in Amsterdam weer eens aangehou den. Hij werd op heterdaad betrapt bij een insluiping in een woning aan de Nieuwe Herengracht. Twee rechercheurs arres teerden hem. Hij had een gestolen porte- monnee met duizend gulden en een visi- tekaartje van de eigenaar nog in de zak. ADVERTENTIE De koningin bracht gisteren een langdurig bezoek aan het door de windhoos van zondag getroffen dorp Tricht, Hier bekijkt zij de trieste resten van wat eens een bloeiende meubelfabriek was. De Tweede Kamer behandelt vandaag een wetsontwerp dat beoogt de wettelijke positie van de ruim 31.000 gehandicapten die werkzaam zijn in de sociale werk plaatsen, te verbeteren. Met deze wet, die in de plaats zal treden van twee minis teriële beschikkingen, aanvaardt de over heid aldus de nïinister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, de'pftcht te zórgen voor a&lïgëpaéte ar beid voor geestelijk en lichamelijk gehan dicapten. Het verschaffen van aangepaste werk gelegenheid is tot nu toe geregeld bij twee ministeriële beschikkingen één voor handarbeiders en één voor hoofdarbeiders. De uitvoering berust bij de gemeentebesturen, die hiervoor een rijkssubsidie ontvangen. Onder de nieuwe wet wordt de gemeentebesturen opgedra gen te bevorderen dat gehandicapten in dienst worden genomen om onder aange- Twee arbeiders, die werkzaamheden ver richten aan de Spijkenisserbrug in Spijke- nisse over de Oude Maas, zijn van vijftien meter hoogte omlaag gestort. De 43-jari- ge heer C. Ippel uit Werkendam viel in het water en is verdronken. De heer C. Ruter uit Rotterdam viel op een pijler en werd ernstig gewond naar een zieken huis in Rotterdam gebracht. Zij werkten aan een ijzerconstructie voor het verhogen van de brug. Bij het opta kelen kantelde een ijzeren balk, waardoor de arbeiders hun evenwicht verloren, kunst heden paste omstandigheden tegen loon arbeid te verrichten. Deze arbeid moet zoveel moge lijk zijn gericht op het behoud, herstel of bevordering van hun arbeidsgeschikt heid. In Nederland bestaan thans 200 sociale werkplaatsen, die variëren van metaal-, houtbewerkings- en textielbedrijven, drukkerijen, boekbinderijen, en repro- duktiebedrij ven tót groenten- früit- en bloemkwekerijen, en ondernemingen die bouwopdrachten en reparatiewerkzaam heden uitvoeren. De overgrote meerder heid van de ruim 31.000 werknemers zijn handarbeiders. De sociale werkplaatsen hebben ook ruim 200 hoofdarbeiders in dienst. De algemene economische teruggang is de sociale werkvoorziening niet voorbij gegaan zij het nauwelijks in het wes ten des lands doch de toestand is nog niet onrustbarend. Vooralsnog is er geen inkrimping te voorzien, aldus minis ter Roolvink. Talrijke gehandicapten komen na een kortere of langere periode in de sociale werkplaatsen terecht in het vrije bedrijf Deze overgang is echter niet doorslagge vend voor het succes van de werkplaat sen. De sociale werkgelegenheid heeft pri mair ten doel geestelijk en lichamelijk gehandicapten volwaardig werk te laten verrichten, dat hun gezondheid ten goede komt en waarvoor zij zelf in hun inkom sten kunnen voorzien. Zij werken onder loon- en arbeidsvoorwaarden die door de overheid in overleg met het georganiseer de bedrijfsleven zijn geregeld, vallen on der sociale verzekeringswetten en ontvan gen vakantietoeslag. Ook op het punt van de vakantiebesteding zelf zijn sociale werk plaatsen actief. prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. (Van onze correspondent) h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 GRONINGEN Wegens mishandeling van een patiënt is door de familie een aanklacht ingediend tegen een ziekenver pleger van het Diaconessenhuis in Gronin-1 profiteer van onze inruilactie gen. Twee dagen na de aangifte is de patiënt overleden. De officier van justitie 10.— tot 25.— voor UW oude in Groningen heeft beslag laten leggen op het stoffelijk overschot en sectie la ten verrichten. De ziekenbroeder is ge schorst. Volgens de aanklacht van de fa milie zou de patiënt meermalen door de ziekenbroeder zijn mishandeld. De echtgenote zag veertien dagen gele den tijdens een bezoek dat de handen van haar man verbonden waren. Volgens zijn zeggen was hij 's nachts door de zieken broeder tot bloedens toe getrapt. Als hij 's nachts om een glaasje water vroeg, I Noorwegen lag,'is naarFinland"weggetrok- te de broeder een kussen in zijn gezicht, ken. Een andere depressie verplaatste zich gegooid. Als hij dan begon te gillen druk- van het zeegebied ten zuiden van Ierland te de broeder en kussen in zijn gezicht, naar het westelijke deel van het Kanaal zodat hij bijna stikte. Een paar dagen Koelere lucht, die het afgelopen weekeinde voor zijn overlijden had de patiënt tegen om deze storingen naar West-Europa bin- zijn vrouw gezegd: „Ik durf hier niet nendrong, is tot boven de Alpen gevorderd meer te blijven Vannacht maakt hij mij waar op de grens met warme lucht boven dood. Daar heeft hij mee gedreigd". Na Zuid-Europa regen- en onweersbuien voor deze uitlatnpmgmfpijn vrouw p^^^^ Inmiddels verplaatst de storing k!" werd| boven het Kanaal zich langzaam verder "«WWWIIIAWAIIAAIIIWWWAAflllllAIWIAWfUIAAAAIIIIIMWWM Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die gisteren boven Zuid- hierna van de afdeling verwijderd. naar onze omgeving, zodat morgen naast I enkele opklaringen ook plaatselijk op en- kele buien moet worden gerekend. De wind zal daarbij zwak tot matig ver anderlijk zijn. In de temperaturen komt weinig verandering. Op uitnodiging van de Nederlandse re gering zullen de Roemeense ministerpre sident de heer Maurer, en de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Manes- cu een officieel bezoek brengen aan Ne derland. Minister Luns heeft hen tijdens zijn bezoek aan Roemenië in januari uit-1 Den Helder genodigd. Het bezoek zal plaats hebben Ypenburg van 17 tot 21 juli. Vlissingen Eelde De Bilt I Twente Eindhoven Z.-Limburg WEERRAPPORTEN Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 uur: BIOSCOPEN Majoor J. B. Spiegelenberg en majoor M. G. Janssen, verbonden aan de Lucht- Orgelconcert door Lambert Emé. machtstaf, zijn met een T-33-straaijager op bijna zes km. hoogte in botsing geko men met een vogel, wellicht een gans of een eend. Een stuk plexiglas van het ach terste stuurhutdak ter grootte van één me ter bij zeventig cm. raakte daardoor los en verdween in de lucht. Majoor Jans sen in de achterste bestuurdersplaats kwam daardoor plotseling in de ijle lucht, „Thun- maar ondervond er geen nadelige gevol- men thuis", a.l. Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: derball", 14 j. Frans Hals, 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „The Terror", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa gen van. Het Ypenburg. toestel landde veilig op Minerva, 20.15 u.: „Fahrenheit 451", 14 j. Woensdag 14.30 u.: „A. C. als loodgieters" a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een pistool voor Ringo", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Strijd tegen verdovende middelen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", 14 j. TENTOONSTELLINGEN In de Carmelkerk in Nijmegen is zon- Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): dag het feit herdacht, dat pater Titus Permanente tentoonstelling van werken Brandsma 25 jaar geleden in het kamp uit de Haarlemse school van de 16de tot Dachau om het leven kwam. De bis- I en met de 19de eeuw, waaronder Hals' schop van Breda, mgr. Bluyssen, hield meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. tijdens de mis een toespraak waarin hij Zondags 13-17 uur. sprak over „de eigen inspirerende rijk- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): dom van Titus Brandsma", die onder- Permanente expositie van oude religieuze meer hoogleraar is geweest aan de uni- kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld- versiteit van Nijmegen. Voor ontelbaar houwwerken, handschriften en kunstnij- velen is een ontmoeting met Brandsma verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge- een weldaad, een zegen geweest. In het opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot bijzonder trok hij zich het lot aan van 17 uur. de ontspoorde, verkommerde mens, en het Teylers Museum. (Spaarne 16): Per- lot van de man zonder eten", aldus mgr. manente expositie van schilderijen, fos- Bluyssen. I sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T, (Bakenessergracht 67): tot 2 juli expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk uit de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meij er- Melis. Tot 15 juli. Artifieia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel), Zandvoort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „De fluit van Boze- bol". Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. ADVERTENTIE Concertgebouw 8.15 uur Donderdag 29 juni Dirigent: BART VAN BEINUM Solist: RUDOLF JANSEN - piano PROGRAMMA: Von Reznicek-Ouverture Donna Diana; Schumann-Pianoconcert; Rimsky-Korsakoff-Shérézade. Entrée 2,(a.i.) Kaartverkoop Alphenaar, Kruisweg 49, telefoon 10125 DINSDAG 27 JUNI City, 20 u.: „Goed geschoten, Matt Helm!" I Rar!j'S Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- Grenoble laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk Nice van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. Berlijn en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot Frankfort 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. zUrich6" WOENSDAG 28 JUNI Genève Locarno City, 20 u.: „Goed geschoten, Matt Helm!" Wenen Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- Be]gb-adQk laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk Athene van Kees Vis. dagelijks van 10 tot 18 u. I Rome en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot, Barcelona 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. MaUorca Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Lissabon Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland zw. bew. geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen regen regen I Helsinki licht bew. Stockholm zw. bew. Oslo zw. bew. Kopenhagen zw. bew. Aberdeen zw. bew. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg ..S C-E rt windst. 18 windst. 21 zzw 20 z 21 windst. 21 windst. 22 windst. 21 z 22 licht bew. zw. bew. geh. bew. regen licht bew. regenbui onweer geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. geh. bew. onweer zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt zw. bew. half bew. wzw w nno wnw z windst. 19 19 21 24 19 22 16 zzo z wnw w 23 21 21 o 20 windst. 28 n 25 o 24 verand. 25 nnw 28 nw 25 nno 27 windst. 28 zo 33 o 31 windst. 32 wnw 31 o 28 nnw 23 windst. 25 ono 25 nno 21 .4 S ES 13 12 14 13 11 12 13 13 11 15 12 14 10 10 11 12 12 13 12 14 19 15 15 16 15 15 17 18 15 17 22 14 18 5 19 13 Zon op Maan op Woensdag 28 juni 4.22 uur; onder 21.04 uur. 0.20 uur; onder 11.15 uur. DINSDAG 27 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blonde lading voor Mozambique". WOENSDAG 28 JUNI Maanstanden Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 juni Hoog water 7.12 uur en 19.37 uur. Laag water 2.53 uur en 15.12 uur. Woensdag 28 juni Hoog water 7.57 uur en 20.23 uur. Laag water 3.37 uur en 15.55 uur. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u, „Blonde! Het hoog en laag water te Zandvoort is lading voor Mozambique". J10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2