W Trudy Groenman Lidy Janssen Ada Bakker Els Veentjer overleefden de eerste ronde op Wimbledons ladies-day lloarom is iglo sinaasappelsap uniek? A Okker met Ray Ruffels uit strijd dubbeltitel fris in de mond Kees de Wolf naar Haarlem Feijenoord spant kort geding aan over transfer Samardzic Ron Clarke liep 2 mijl in 8.19.8 Flinke boete voor Ko Prins Fusie van Alkmaar en FC Zaanstreek practisch zeker Zege voor Post in criterium W aterpolo-team tegen O.-Duitsland Weer zege voor Groeneveld op Alkmaarse baan Russen te sterk voor de Belgen PRIMATOUR A WOENSDAG 28 JUNI 1967 19 Anticlimax Deense actrice zegt zich te verloven met Glay Moeilijk Nederlandse dames Doesburg naar PSV Het bevat géén conserveringsmiddel. Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaak! En nog een wonder: negen glazen echt sinaasappelsap uit dat klei ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje Banq Eikedag w' voor voor het instappen: wagen- Primf^.r 53 en u hebt ziekte? een fijne reis. Europese damtitel Zesde Wereldrecord (Van een speciale verslaggever) De ladies-day van Wimbledon, waarop meestal de dames gehuld in de nieuwste creaties van Fred Perry en Terry Tinling aller aandacht vra gen. heeft ditmaal een typisch man nelijke noot gekregen. Tussen het op treden van Virginia Wade in witte Bermuda-short en Lea Pericoli in een toiletje bestikt met gele mimosa waren er uren waarop de heren do mineerden. Tweeëntwintig partijen van de eerste ronde, die wegens de regen op de eerste dag niet aan bod gekomen waren, werden dinsdag ge speeld. Het algemene beeld van de tweede Wimbledon-dag werd er niet door verstoord. Want evenals alle ge plaatste dames zich handhaafden, kwam ook de Deen Leschly die als enige van de geplaatste heren zijn partij uitgesteld had gezien een ronde verder. In de avonduren zette Okker zijn op treden voort op het centrecourt van Wim bledon in de dubbel met de Australiër Ray Ruffels tegen de als tweede geplaat ste Zuidafrikanen Hewitt en McMillan. De Nederlands-Australische dubbel hield de aandacht van de opgepakte tribunes een uur lang gevangen. Toen verzwakte het duel. Tom ging bij 9-9 in de openingsset als eerste door de knieën. Later was het zijn linkshandige Australische partner die de fouten maakte. Het dient echter gezegd dat tegen McMillan in deze vorm niet op te tornen viel. Hij was ongenaakbaar op services en hielp daarnaast Hewitt door vele kritieke momenten. Bij Okker en Ruffels ging die inspirerende samenwer- ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u boe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. king teloor, toen na zestien volkomen ge- ijkopgaande games met boeiende rallies de moeilijkheden kwamen. Okker had tevoren eenmaal een achter stand van 0-40 opgehaald, maar ditmaal was er geen herstel mogelijk en hij ver loor de game op love. Hewitt was er vlot bij om de set uit te serveren. Vanaf dat moment ging alles mis voor Okker/Ruf- fels. Hewitt behield in de vierde game van de tweede set ondanks 0-40 zijn ser vice en verloor Ruffels de zijne: 2-3. Daar na was het in luttele minuten gebeurd. Hewitt/McMillan veroverden 9 games achtereen en beëindigden de wedstrijd op het eerste matchpoint. (10-8, 6-2, 6-0). Een dergelijke anticlimax heeft Okker in zijn tenniscarrière nog niet veel mee gemaakt. Het behoeft echter zijn kansen voor het enkelspel niet noemenswaardig aan te tasten. Okker leert snel en als hij uit deze nederlaag een les wil trekken: het spelen van een dubbel is niet alleen een kwestie van het dekken van de eigen speelhelft, maar het houdt ook een samen werking op het mentale vlak in. Daar ontbrak veel aan bij Okker-Ruffels die na het bereiken van de halve finales bij het toernooi van vorig jaar, stellig niet verwacht hadden op zulk een beschamen de wijze in de eerste ronde te worden overklast. Maar terug naar het hoofdgebeuren van dinsdag: het optreden van de dames. Ti- telhoudster Billy Jean King-Moffit mocht de rij openen op het centre court met het duel tegen de 23-jarige Zweedse num mer drie, Ingrid Lofdahl. De energieke Amerikaanse heeft meer tegenstand nodig om geïnspireerd te raken dan de Zweed se kon bieden en dat was de voornaamste oorzaak dat Billy Jean pas na een long set haar suprematie kon bewijzen (8-6) 6-2). Inmiddels was Maria Bueno al lang langs de Zuidafrikaanse Laura Rossouw gesneld (6-3 6-1) en had de Haagse Ada Bakker via de kwalificatieronden in het hoofdtoernooi gekomen zelfs voor een nog snellere zege gezorgd door in 28 minuten te winnen (6-1 6-0) van de in Japan wonende mevr. Dorothy Kno- des-Head. 24 jaar geleden kwam deze al voor op de Amerikaanse ranglijst. Hoe ge vaarlijk zulke oudgedienden kunnen zijn als men ze onderschat, bewees twee ba nen verder de 42-jarige mevrouw Pratt, eveneens uit Amerika. Deze moeder van drie kinderen kwam tegen de fraaigekapte, maar hyperner veuze Lesley Turner met 5-0 voor. De Australische is na een afwezigheid van een jaar (zij had met een zenuwinzinking te kampen) weer terug op Wimbledon. Maar weinigen nemen aan, dat zij ver zal komen. De nederlaag in de finale van de internationale kampioenschapen van Frankrijk tegen Frangoise Durr, die een eind maakte aan een maandenlange pe riode van successen, heeft haar alle zelf vertrouwen ontnomen. Aangevuurd door de gehele Australische kolonie kwam zij weliswaar langs mevrouw Pratt (7-5 6-2), maar het is niet aan te nemen, dat zij psychologisch in staat is de rol, die haar vriendin Margaret Smith in het verleden vervulde, over te nemen. Inga Orsell, een Deense actrice, heeft maandag in Wenen bekend gemaakt dat zij zich deze zomer zal verloven met Cas- sius Clay, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, die vorige week in Hous ton (Texas) wegens dienstweigering tot vijf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld De verloving tussen de 25-jarige Inga Or sell en de evenoude Clay zou in Wenen plaats vinden. Morton Susman, de open bare aanklager in het proces tegen de op borgtocht vrijgelaten Clay zei naar aan leiding van deze berichten dat Clay slechts met toestemming van de federale rechter naar Europa mag reizen. Nog een andere geplaatste speelster had het moeilijk. Frangoise Durr (vierde op het lijstje van de kanshebsters) moest optornen tegen de Engelse Christine Tru man. Natuurlijk op het centre court. Want Ann Jones mag dan al jaren de eerste speelster van Groot-Brittannië zijn en Virginia Wade een ster in opkomst, het publiek heeft nog altijd een zwak plekje voor Christine Truman. Ze was aange moedigd met kapitale koppen in de krant „Wees maar niet bang, Christine". En inderdaad was Christine niet bang. Maar ze miste gewoon de variatie en beweeg lijkheid om Frangoise Durr uit te scha kelen. Vanaf de spelerstribune keek Ada Bakker met gemengde gevoelens toe „Als Christine maar wint, want die back hand van Frangoise lijkt me erg moeilijk te bespelen." Maar haar hoop ging niet in vervulling. Frangoise won in drie sets 6-3 3-6 6-3. Het was niet aan te nemen, dat de Ne derlandse dames de honderd percent score van de heren op de eerste dag zou den evenaren, toch kwamen vier van de zes een ronde verder en dat is duidelijk beter dan vorig jaar, toen de helft na één partij was uitgeschakeld. Els Veentjer drong zonder te spelen door tot de laatste 32, omdat na een bye in de openingsronde de Belgische Christiane Mercelis verstek liat gaan. Ada Bakker won van Dorothy Knode, Lidy Janssen Venneboer behaalde 'n verdienstelijke overwinning op de Aus tralische Fay Toyne (6-2, 6-4) en Trudy Groenman, die aangekondigd heeft defini tief te stoppen na Wimbledon ze zal zelfs haar nationale titel niet verdedigen won met 6-3, 6-2 van de 17-jarige Amerikaanse Patty Hogan. Nederlagen leden Astrid Suurbeek (4-6, 4-6) tegen Marina Godwin en Betty Stöve (0-6, 1-6) tegen Joan Cottrill-Gibson, een nicht van de vroegere Wimbledonkampioen Jack Crawford. Betty Stöve maakte de indruk tennismoe te zijn. De maandenlange trip door Australië en Amerika heeft haar uitgeput. Dat bleek reeds in Parijs. Maar op Wimbledon was de ontgoocheling totaal. Er zal een rust van maanden moeten volgen, wil het Rot terdamse meisje iets van haar vroegere speelsterkte herwinnen. Het ziet ernaar uit, dat bij de nationale kampioenschap pen niet alleen Elly Krocké en Trudy Groenman zullen ontbreken, maar ook Betty Stöve. Het tijdperk van de vrouwe lijke musketiers is abrupt afgebroken. Op Wimbledon zijn de uitzichten op verdere successen gering. Alleen Trudy Groen- (Van onze sportredactie) Kees De Wolf zal volgend seizoen voor Haarlem uitkomen. Gisteravond tekende de 21-jarige Noordhollander het hem voorgelegde contract ten huize van de voorzitter van de sectie betaald voetbal van Haarlem de heer Gosen. De Wolf oorspronkelijk afkomstig van de amateurvereniging Purmersteijn stond twee jaar bij Ajax onder con tract, maar slaagde er niet in zich een vaste plaats in het eerste elftal van de landskampioenen te veroveren. Bij Haar lem zal hij hoogstwaarschijnlijk op de linksbuitenplaats terecht komen. Een transferbedrag werd niet bekendgemaakt. Hoeben heeft zijn contract bij Haarlem getekend en zal volgend seizoen dus ook weer van de partij zijn. Couperus nog niet evenals Gerrit Peijs omdat deze op va kantie is. Bij zijn terugkomst verwacht men bij Haarlem dat hij zijn contract vrij wel zeker zal verlengen. Henny van der Zon van EDO heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. Sparta en PSV zijn tot overeenstem ming gekomen. Pim Doesburg vertrekt naar Eindhoven en Miel Pijs en Lambert Verdonk naar Rotterdam. Ter Horst blijft bij Sparta waardoor de laatste vereniginê aan PSV een niet nader genoemd bedrag zal betalen. Over een eventuele transfer van Nol Heijerman van Xerxes naar Sparta is nog niets bekend. De Veloxspeler J. Baartmans, die aan vankelijk weigerde het hem aangeboden contract te tekenen, heeft gisteren toch bijgetekend. De nieuwe eerstedivisieclub HVC heeft de 19-jarige midvoor van de amateurclub Zeist Van Veenendaal gecontracteerd. De Nederlandse topscorer van de Ameri kaanse club Pittsburgh Phantoms Ko Prins heeft dinsdag een boete van vijfhonderd dollar (ongeveer 1700 gulden) opgelegd gekregen. Prins is vrijdag in de wed strijd tegen de Philadelphia Spartans door scheidsrechter Ken Stokes uit het veld gestuurd wegen „verregaande on beschaamdheden". Het was de tweede keer dat Prins voortijdig de kleedka mer moest opzoeken. De voornaamste uitslagen dames enkelspel Van Zijl IZ. Afr.Behlmar (VS) 6-4. 6-4; Casals (VS)—Terras (Fr.) 6-1. 6-3; Wade (GB)—Hall (GB) 6-2. 6-3; Richey (VS)—Gour- lay (Austr.) 6-1, 6-1; Graebner (VS)— Coom- bes GB 7-5. 6-4; Jones (GB)—Greville Collins (GB) 6-1, 6-2; Harter (VS)Sherriff (Austr.) 6-3, 6-3; Walkden (Rhod.)—Henreid (VS) 6-1, 6-0; Shaw (GB)—Bentley (GB) 6-0, 4-6, 6-3; Tegart (Austr.)Soady (GB) 6-4, 6-3; Melville (Austr.)Salfati (Fr.) 7-5. 7-5. Heren enkelspel: Leschly (Den.)Arilla Sp.6-3, 6-2. 6-1; Lejus (Rusl.)—Licis (sta- tenloos6-3, 6-2, 6-4; Darmon (Fr.)—Hutchins GB I 6-4, 6-4. 6-1; Gulyas (Hong.l—Olander iZwe.) 4-6, 7-5, 6-3, 4-6, 6-2; Bengston (Zwe.) —Rodriguez (Chili) 6-4, 3-6. 6-4. 6-4; Seixas (VS)—Ulrich (Den.) 6-3, 6-4, 3-6, 6-3, Koch I Braz.)Kukal (Tsj. SI.) 6-4, 13-11. 6-4; Pilic (Joegosl.)McManus (VS) 6-8, 14-12. 7-5. 6-2. Heren dubbelspel: Neweombe/Roche (Austr.)Bluett/Wilson (GB/Austr.) 6-4. 6-2, 6-4: Graebner/Riessen (VS)Mulligan/Fie- trangeli (Austr./It.) 6-3, 6-4. 6-4; Cox/ Taylor (GB)Chanfreau/Courcol (Fr.) 6-0, 6-3, 6-2: Pasarell/Richey VS)Brown/Olan- der (Austr./Zwe.6-3, 6-4, 6-4. man en Lidy Janssen Venneboer hebben een kans de derde ronde te bereiken. Trudy ontmoet de Amerikaanse Alice Tym en Lidy Janssen Venneboer een an dere Amerikaanse: Stephanie de Fina. Els Veentjer Spruyt en Ada Bakker zijn bij voorbaat kansloos tegen titelhoudster Bil ly Jean King-Moffit en de als vierde geplaatste Frangoise Durr. (Van onze sportredactie) De fusie tussen Alkmaar en FC Zaan streek is voor 99 procent definitief. Van drie financiers die momenteel op va kantie zijn moet nog toestemming wor den verkregen. De overige geldschieters de schuld van FC Zaanstreek bedraagt ongeveer 360.000 gulden hebben de fu sie al goedgekeurd. De nieuwe vereni ging zal Alkmaar-Zaanstreek gaan heten. Het eerste elftal van de nieuwe combi natie zal in Alkmaar gaan spelen, het tweede in Koog aan de Zaan. Bovendien zal men twee jeugdelftallen in het veld brengen. De technische leiding berust bij Lesley Talbot. De trainer van Zaanstreek Wim Blokland zal waarschijnlijk andér emplooi moeten zoeken. Het officiële communiqué van beide clubs over de gang van zaken luidt: „Alkmaar '54 en FC Zaanstreek heb ben besloten tot een fusie. Van de zijde van Zaanstreek is echter een voorbe houd gemaakt ten aanzien van enkele grote financiers. Indien met deze finan ciers een bevredigende regeling tot stand wordt gebracht, staat niets de uit voering van deze fusie meer in de weg". Een en ander is gisteravond in verga deringen te Alkmaar en Koog aan de Zaan besloten. Ondanks het feit dat er nu een plaats in de eerste divisie door deze fusie vrij komt, zal er geen club uit de tweede di visie deze plaats opvullen, zo deelde de KNVB mee. De eerste divisie bestaat nu uit negentien clubs, de tweede uit twintig. Peter Post heeft gisteren in de Belgi sche plaats Overpelt een wielercriterium voor professionals gewonnen. Hij legde de 150 kilometer af in drie uur en vijftig minuten. De Nederlanders beheersten de wedstrijd. Na Post gingen achtereenvol gens Jos van der Vleuten, Cees van Es pen, Jan Beugels en Martin Breure over de eindstreep. Gerard Vianen werd acht ste. De Rotterdamse eredivisieclub Feijen oord heeft een kort geding tegen de KNVB aanhangig gemaakt, omdat het sectie- bestuur van de KNVB maandag gewei gerd heeft de overschrijving van de Zuid- slavische voetballer „Paja" Samardzic van FC Twente naar de Rotterdamse club goed te keuren. Het kort geding zal vrij dag 30 juni voor de president van de arrondissementsrechtbank in Den Haag dienen. Raadsman van Feijenoord is mr. Janssens van Raay. Feijenoord, dat van plan is Samardzic op te stellen in de intertotowedstrijd tegen Straatsburg op 1 juli, zegt in een communiqué „ten zeerste verbaasd te zijn over de weigering van de KNVB, omdat naar haar mening geen enkel bezwaar tegen het uitkomen van Samardzic voor Feijenoord naar voren kan worden ge bracht". De Rotterdamse club zegt ver der, overeenkomstig de KNVB-reglemen- ten, over een schriftelijk door beide par tijen ondertekende overeenkomst te be schikken en de transfersom en de andere condities schriftelijk met OFK Belgrado te hebben vastgelegd. Bovendien wenst Samardzic, die met FC Twente slechts een contract voor een half jaar had ge sloten, met ingang van 1 juli voor Feijen oord te spelen. In het Nederlandse waterpolo-zevental dat zaterdag en zondag in „Den Hommel uitkomt tegen Oost-Duitsland is in verge lijking met de interlandwedstrijd tegen Rusland op 30 april jongstleden op een plaats gewijzigd. De PSV-er Hans van Ommen is Vervangen door de jonge Am sterdammer Tommy Schmidt van de Meeuwen. Het door coach Ger Jansen geleide team, ziet er nu als volgt uit: Doellieden: Feike de Vries (Nept, Amersf.) en Joop Schmidt (De Meeuwen) veldspelers: Fred van Dorp (AZ en PC) Hans Hoogveld (Nept. Amersf.), Hans Nolting (DJK), Lou Geutjes (Nept Amersf.), Nico van der Voet (Zian), Bart Bongers (ESCA), Wim Hermsen (De Rob ben), Tommy Schmidt (De Meeuwen) en Hans Wouda (De Meeuwen). ADVERTENTIE ADVERTENTIE tabletten tegen reisziekte werken snel èn langdurig ki: (Van onze wielermedewerker) Tijdens de „populaires" op de Alk maarse wielerbaan heeft de Haarlemse nieuweling Jack Groeneveld dinsdag avond een afvalkoers en een wedstrijd over onbepaalde afstand gewonnen. Al leen in de race over 5 km moest hij dit maal met een tweede plaats genoegen nemen. De Lissenaar Herman Zuiderduin won een uit twee onderdelen bestaand nummer voor amateurs eerste in de afval- en vierde in de klassementsrit en Jan Buis uit Zwanenburg won met één ronde voorsprong de 10 km-koers. In de afvalwedstrijd bleef Groeneveld met een paar lengtes verschil de baas over Peter de Vos (Aalsmeer) en in de rit over onbepaalde afstand won hij met één lengte van Cor Durge (Heemskerk). Totaal over beide afstanden: 1. Groene veld 12 pnt., 2. Durge 9 pnt., 3. De Vos 7 pnt. In de race over 5 km ging Lim- men er reeds in de eerste ronde van door en hij bracht het tot driekwart baan voorsprong. Aan de finish had hij nog bijna 40 meter over. Uitslag: 1. H. Lim- men (Schagen) in 7.16.5, 2. J. Groeneveld, 3. P. de Vos, 4. H. Kaay (Alkmaar). Bij de amateurs won Wim Keyzer (Westzaan) een klassementswedstrijd en Herman Zuiderduin (Lisse) de afvalrace. Totaal uitslag over beide afstanden: 1. H. Zuiderduin 9 pnt., 2. J. Buis Bzn. (Zwanenburg) 9 pnt., 3. W. Keyzer 9 pnt., 4. G. v. d. Winden (Beverwijk) 5 pnt., 5. R. Duin (Alkmaar) 5 pnt. In een persoonlijke achtervolging zegevierde de plaatselijke favoriet Duin over Zuider duin. Hun tijden over de 4 km waren: 5.20.0 en 5.24.7. In het hoofdnummer over 10 km on dernam Jan Buis Bzn. vrij kort na de start een uitlooppoging en wist al zijn tegenstanders een „lap" te bezorgen. Hij kwam daarmee in het bezit van een „vet te" premie. Uitslag: 1. J. Buis Bzn., in 13.24, 2. W Beukers (Bergen), 3. W. Key zer, 4. R. Duin. De Beverwijker Gé v.d. Winden maakte in deze race een lelijke val. In het toernooi om het Europese dam kampioenschap voor landen in Bolzano, heeft Rusland dinsdag de leiding behou den door een 6-0 overwinning op België. Van de naaste belagers won Frankrijk met 4-2 van Italië. Nederland was vrij. De uitslagen: Rusland-België 6-0, Frank - rijk-Italië 4-2, Zwitserland-Tsjechoslowa- kije 6-0. De stand: 1. Rusland 5 gespeeld 10 pnt.; 2. Frankrijk 5-8; 3. Nederland 4-6; 4/5/6. België, Italië en Zwitserland 4-2; 7. Tsje- choslowakije 4-0.. De Australische atleet Ron Clarke heeft gisteravond in het Zweedse Vaesteraas het wereldrecord op de twee mijl verbeterd. Clarke liep de afstand in 8 minuten 19,8 seconden en was daarmee 2.8 seconden sneller dan de Fransman Michel Jazy, die het record sinds 23 juni 1965 op zijn naam had staan. i mmm Ron Clarke veroverde zijn zesde wereld titel. Hij bezat al de records op de 5.000 en 10.000 meter en op de 3, 6 en 10 mijl. De race van gisteravond heeft Clarke voor een groot deel alleen gelopen: de Zweed Ten Berkvist die tweede werd, had bijna 37 sec. achterstand op de Australiër (8.56.5). De Noor Ivar An- dreassen werd derde in 8.58.0.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 19