Woningbouw in Tricht zal worden versneld DORADO VOOR BERMTOERISTEN I HRAIFFEISENBANK voor Haarlem en de IJmon - Kort en bondig Regeling voor schadevergoeding komt nog deze week gereed Eis van 9 maanden tegen scholier Korporaal dood door kolendamp Minister Bakker bij opening rijksweg 28: Doden in het verkeer Computer gaat beursomzetten vaststellen Vallend stuk beton trof man dodelijk Meer wind Nieuwe Russische ambassadeur wmggm ivaar men véél meer doet dan sparen. j spaarbank en alle bankzaken j WOENSDAG 28 JUNI 1967 ZEELANDROUTE VERBETERD I oor hasjischen L.S.D.-bezit Hogere economische scholen in vier steden Op u Hen W W K'A Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk zz es es ïi (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning heeft opdracht gegeven om in het rampgebied Tricht de bouw van nieuwe woningwetwoningen te versnellen. Minis ter Schut deelde dat in de Tweede Kamer mee in antwoord op vragen van het Ka merlid Fiévez (K.V.P.). Door versnelde uitvoering zullen tien woningen deze week voor tijdelijke bewoning gereed komen. Twaalf zullen binnen een maand voor tijdelijke bewoning gereed zijn. Voorts wordt in versneld tempo de voorberei ding uitgevoerd voor de bouw van 24 woningwetwoningen, waarvan 16 in het dorp Tricht en 8 in Buurmalsen. De schade in de beide rampgebieden Nog juist voor het vakantieseizoen goed en wel op gang komt zal in de Zeeland route een belangrijke verbetering tot stand worden gebracht. Van 1 juli af zal het verkeer naar en van de Haringvliet en Zeelandbrug niet langer over de be ruchte Stoutjesdijk in de Hoekse Waard worden geleid, maar gebruik kunnen ma ken van een nieuw gedeelte rijksweg 19 die over een lengte van bijna vijf kilo meter in noordoostelijke richting is door getrokken, aldus een bericht in het Alge meen Handelsblad. Dit nieuwe gedeelte rijksweg sluit noor delijk van Mijnsherenland in oostelijke richting aan op een nieuw gedeelte van de provinciale weg 43, welk stuk in de plaats is gekomen van de eveneens beruchte wat noordelijker gelegen en ongeveer 2 kilometer lange Blaaksedijk Dit nieuwe gedeelte is onlangs voor het verkeer opengesteld De totale verkorting als gevolg van het ingebruiknemen van de twee genoemde weggedeelten bedraagt ongeveer twee ki lometer. Van groter belang dan deze ver korting is de tijdwinst (die op ruim een kwartier kan worden gesteld) alsme de het feit, dat uit de Zeelandroute twee bijzonder 'ongelukkige traversen waar voor snelheidsbeperkingen golden) zijn verdwenen. Het traject zuidelijk van de Barendrechtsebrug levert nu hoegenaamd geen problemen voor het snelverkeer meer op. De Amsterdamse officier van justitie mr. W. K. baron van Dedem heeft in de eerste L.S.D.-zaak voor de Amsterdamse rechtbank tegen een 19-jarige hts-scholier uit de hoofdstad, die bijna dertig gram hasjisch en acht doseringen LSD in zijn bezit had gehad, negen maanden gevan genisstraf geëist, waarvan zes voorwaar delijk en toezicht van het Medisch Con sultatiebureau voor Alcoholisme geduren de drie jaar. De jongeman had de ha sjisch voor 90 en de LSD voor 60 in Parijs, waar hij met vakantie was, ge kocht. De officier deskundige op het ge bied van narcotica, noemde L.S.D. een veel erger middel dan marihuana of opi um. De rechter doet op 5 juli uitspraak. De pasbenoemde ambassadeur van de Sovjet-Unie in Nederland, Vladimir Lavrov. Het gerechtelijk laboratorium heeft vastgesteld dat de 32-jarige korporaal machinist A. Noya, die maandagmorgen dood in zijn woning in Den Helder is aangetroffen, een dodelijke dosis kolen damp moet hebben binnengekregen. Aan vankelijk werd aan voedselvergiftiging gedacht. Politie en brandweer hebben een hernieuwd onderzoek ingesteld. Zij be vonden de schoorsteen in orde en nemen aan dat mogelijk het voordeurtje van de kachel niet goed gesloten is geweest. Ze kerheid omtrent de juiste toedracht is echter niet verkregen, omdat mevrouw Noya, die nog steeds bewusteloos is, nog niet kon worden gehoord. De kinde ren, drie en vijf jaar oud, zijn 24 uur ter observatie in een ziekenhuis gehou den. Zij mankeren niets. Ze zijn nu bij familie ondergebracht. Tricht en Chaam wordt geraamd op 5 6 miljoen gulden. Hierbij is inbegrepen de schade aan onroerende gebouwde goe deren, meubilair en agrarische gebieden. De regering gaat na hoe de gedupeer den het best geholpen kunnen worden Daarbij zal het Rampenfonds worden in geschakeld. De regelingen voor de hulp verlening zullen nog deze week gereed komen. Het gaat daarbij om de niet-ver- zekerde schade, maar in de schaderege ling wordt een soort uitlaatklep voor on voorziene omstandigheden opgenomen. De minister wees erop dat er wel ver schil gemaakt dient te worden bij de be oordeling van wel- en niet verzekerde schade. Alle schade was in principe ver zekerbaar. Men kan nu niet de mensen die wèl en de mensen die niet verzekerd waren over één kam scheren. Hij deelde mee dat 50 bouwvakarbei ders zich bereid hebben verklaard om tij dens hun vakantie te blijven doorwerken voor de versnelde uitvoering van de wo- ningwetbouw in Tricht. De woningwetwoningen zijn alle ver zekerd tegen stormschade, maar de an dere schadegevallen worden slechts voor een gering deel gedekt door verzekerin gen. Minister Schut zei niet te kunnen meedelen hoe groot het Rampenfonds op het ogenblik is. De Bescherming Bevolking die bij de ramp in Tricht veel reddingswerk heeft gedaan, kreeg een pluimpje van minister Beernink van Binnenlandse Zaken. In antwoord op een vraag van de heer Fiévez zei de bewindsman verder, dat hulp van de BB aan Chaam niet meer nodig was omdat zich al voldoende BB'ers en brandweerlieden vrijwillig hadden ge meld. l,A Sinds vanmiddag is de autosnelweg, Hoevelaken Zwolle, die de randstad dichter bij oost Nederland brengt en be langrijke recreatiegebieden ontsluit, ge heel bruikbaar voor het snelverkeer. De luchtfoto toont het gedeelte van deze Rijksweg 28 ter hoogte van Harderwijk, waar een kunstmatig strand van bijna tien kilometer lang is ontstaan. In Hoeve laken is met feestelijk vertoon de nieuwe weg door de minister van Verkeer en War terstaat, drs. J. Bakker, in gebruik ge steld. De minister zei in zijn toespraak, dat langs deze weg „verantwoord berm toerisme" mogelijk is, als alle voorzienin gen eenmaal gereed zijn. Dat zal in 1968 zijn. De bewindsman zei ook, dat uitvoering van het rijkswegenplan, gerekend in kilo meters weg, achterloopt bij wat aanvanke lijk was becijferd. Dit komt, doordat steeds hogere kwaliteitseisen aan de we gen en kunstwerken worden gesteld. De minister achtte continuïteit in de we genbouw van groot belang, maar tijdro vende onteigeningsprocedures staan de ADVERTENTIES IN HOIUND STAN EH HUIS De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u alle continubouw vaak in de weg. Een hand zamer onteigeningsregeling (zoals in de maak is) en meerjarenplanning, kunnen ertoe bijdragen de bestaande plooien glad te strijken. De heer Bakker vertelde nog, dat hij kortgeleden het plan voor de aanleg van een hooggelegen Flevoweg (de verbinding Harderwijk oostelijk Flevoland) heeft goedgekeurd. In 1972 kan deze weg klaar zijn. In Maasbraclit is de 23-jarige ongehuw de onderwijzer J. Maessen uit Pey-Echt om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto op een tegenligger en reeds ver volgens tegen een boom. Hij was op slag dood. In Utrecht is de 47-jarige J. Mulderij aangereden door een auto, toen hij plot seling de weg overstak. Hij werd dodelijk gewond. De 19 jarige A. van der Veeken uit Stoppeldijk is om 't leven gekomen, toen hij nabij Terhole in Zeeland met zijn auto frontaal in botsing kwam met een tankauto. Het ongeluk geschiedde na een inhaalmanoeuvre van de tankwagen, die na de botsing omsloeg. Bij Bern in Zwitserland is de 18-iarige Charlotte Vroom uit Nijmegen om het leven gekomen. De auto waarin zij zat, bestuurd door een 21-jarige Amerikaan die in Freiburg studeert, kwam frontaal in botsing met een vrachtauto, die moest uitwijken op een onoverzichtelijk weggedeelte. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In Amsterdam, Rotter dam, Groningen en Sittard wordt in de tweede helft van augustus begonnen met een nieuw soort onderwijs. In deze vier steden zijn in het kader van de Mammoet wet hogere economische scholen opgericht Deze scholen leiden op voor verantwoor delijke functies in de economische com merciële en administratieve sectoren van bedrijfsleven en overheid. De opleiding omvat ongeveer 40 leswe- ken per jaar met gemiddeld 26 lesuren per week. Het leerplan bestaat voornamelijk uit de vakken economie, bedrijfseconomie, com merciële economie, privaat-, handels-, be lasting- en staatsrecht, sociologie, en sta- tisiek en modern eadministratie. De studenten gaan enkele maanden van het tweede studiejaar stage lopen bij be drijven of overheidsinstellingen. Tot de studie kunnen worden toegelaten jongelui die in bezit zijn van de diploma's h.b.s.-a, h.b.s.-b, gymnasium-a en gymna- sium-b of van het diploma m.m.s., m.h.s„ of m.e.a.o. De opleiding wordt afgerond met een rijkseindexamen. Tot directeuren zijn benoemd drs. S. J. Verboon (Amsterdam), drs. J. W. Gon- slag (Rotterdam), drs. T. G. Greiner (Gro ningen) en drs. G. F. W. van den Mun- chof (Sittard). OOST. FllYOLAHü Harnerwiik0 Recreatie gebied Horsf* 5, brmeio ZUID. FLEVOLAND bied Nuld Verkeersplein Hoevefaken K ^Amersfoorr N'ieuw gedeelte van rijks weg 25 q Wegen wiiin/wnwu Oude Zuiderzeestraatweg Benzinestation A Parkeerplaat-s Het nieuwe gedeelte van weg 28. Rijks- Uit een aan de leden van de Vereeni- ging voor den Effectenhandel gerichte circulaire blijkt, dat met ingang van maandag 3 juli de omzetten van de Am sterdamse effectenbeurs met behulp van een computer zullen worden vastgesteld. Aangezien in het huidige systeem bij het bepalen van de omzetten de tussen schakels in de beurshandel worden ver waarloosd, terwijl het gebruik van een computer het mogelijk maakt de beurs omzetten vast te stellen aan de hand van de ingeleverde transactiekaarten, zal het gevolg zijn, dat de omzetgegevens van de computer volstrekt onvergelijkbaar zijn met de tot dusver gepubliceerde cijfers. De continuïteit van de omzetstatistiek wordt hiermee dus verbroken. Dit bezwaar acht de Vereeniging echter niet onoverkomelijk daar toch na verloop van tijd een nieuwe reeks van vergelijk bare omzetten kan worden opgebouwd Anders dan voorheen zal voortaan elke tussenschakel in de beurshandel meespe len, zodat de cijfers veelal niet onaan zienlijk hoger zullen liggen. Dinsdagmiddag is tijdens het stellen van een betonnen trapgedeelte in een flatgebouw in Tilburg-Noord een duizend kilo wegend stuk beton naar beneden gevallen. Het raakte de 30-jarige C. Ver voort uit Udenhout, die ernstig werd ge wond. In het ziekenhuis is hij later over leden. t V - - b - Grote of Sint Bavokferk, donderdag 15 u.: Orgelconcert door Antonin Schindler. Concertgebouw, donderdag, 20.15 u.: Zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Bart van Beinum. Solist: Rudolf Jansen (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thun- derball', 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The Terror", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: Django", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang", 18 j. Van donderdag af 14, 19 én 21.15 u.: „De slachter van Baltimore", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Fahrenheit 451", 14 j. Donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een pistool voor Rmgo", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sex happening", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Strijd tegen verdovende middelen", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheime opdracht in Saigon", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schildei ijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T, (Bakenessergracht 67): tot 2 juli expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u. en zondags van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk uit de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer Melis. Tot 15 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok- '"N - - ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel), Zand voort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, donderdag 16 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Grote Markt, vandaag en donderdag, overdag en wellicht ook 's avonds: Am bachtelijke demonstraties. WOENSDAG 28 JUNI City, 20 u.: ..Goed geschoten, Matt Helm!" Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis. dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot. 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. DONDERDAG 29 JUNI City, 20 u.: Ik, een vrouw". Galerie „De Kastanjeloot", Wijste- laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werx van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. WOENSDAG 28 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Blonde lading voor Mozambique". DONDERDAG 29 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Flint vecht met vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Blonde lading voor Mozambique".. Tegen „zwarte" passagiers. B. en W. van Amsterdam stellen de gemeenteraad voor te bepalen dat indien bij controle blijkt, dat een passagier van tram- of bus niet is voorzien van een geldig plaatsbewijs, hij voor de rit 1 moet betalen en bovendien 0,50 voor extra administratiekosten. Burgemeesters. Aan de heer C. Slobbe is op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als bur gemeester van Zwijndrecht. Aan de heer H. J. de Ruiter is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Maarssen. Tandarts Th. van Eek overleden. In de leeftijd van 61 jaar is in Utrecht over leden de heer Th. C. van Eek, tand arts te Rotterdam en vice-voorzitter van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde. Hij is ook jarenlang voorzitter geweest van de onderhandelingsdelegatie voor het voeren van de besprekingen met de ziekenfondsorganisaties over de rege ling van de tandheelkundige behande ling van ziekenfondsverzekerden. Kleuteronderwijs. Het aantal leerlingen bij het kleuteronderwijs is van 1 januari 1966 tot 1 januari 1967 gestegen met 457.100 tot 469.000, 't aantal scholen van 5.320 tot 5.500 en het aantal leidsters en hoofdleidsters van 13.550 tot 13.880. Kustvaarder vlot. De kustvaarder „De Maas", die zaterdag bij Terschelling aan de grond was gelopen is gisteren door de sleepboten „Bornrif" en „Tiger" van re derij Doeksen vlotgetrokken. De redding boot „Carlot" had in de nacht van zon dag op maandag de vijf bemanningsle den reeds van boord gehaald. Zij zijn maandagavond weer aan boord gegaan. Kofferdief. Op de autoweg UtrechtArn hem verloor een Engelse toeriste een koffer Van het dak van haar auto. Een man haalde de koffer van de weg en ging ermee in zijn auto vandoor. Doordat een automobiliste het kenteken noteerde, kon de man, een 47-jarige chauffeur uit Rotterdam worden opgespoord. In zijn huis vond de politie de koffer met in houd. De Engelse toeriste kreeg haar eigendommen terug. B.I.o.-scholen. Op 16 januari 1967 waren er in Nederland 693 scholen voor b.l.o. met 64.900 leerlingen en 4.900 onderwijzers. De meest omvangrijke groep wordt ge vormd door de 374 scholen voor zwak zinnigen, die tezamen 42.100 leerlingen telden met ruim 2.600 onderwijzers. De scholen voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden omvatten 102 scholen met 9.700 leerlingen (waarvan 7.800 jongens) en ruim 700 onderwijzers. Het KNMI deelt mee: Een depressie boven het oostelijk Al pengebied is in noordoostelijke richting weggetrokken. Tegelijkertijd verplaatste zich ook een storing in de hogere lucht lagen met regen en onweersbuien over onze omgeving naar 't noordoosten. Ach ter deze storingen breidde een uitloper van een hogedrukgebied boven de Azo- ren zich over Frankrijk en de Alpen uit. Langs de noordflank van dit hogedrukge bied is een actieve depressie snel naar het zeegebied ten zijden van IJsland ge trokken. De fronten van deze depressie, die vanmorgen boven het westelijke deel van de Britse eilanden al regen veroor zaakten, dringen geleidelijk oostwaarts op en zullen morgen ons land dicht naderen. In verband hiermee wordt half tot zwaar bewolkt weer verwacht met later plaat selijk enige regen. In Zuidoost-Nederland, dat het dichtst bij het boven Midden- Europa aanwezige hogedrukgebied blijft, zullen de weersomstandigheden gunstiger zijn dan in het noordwesten. De wind zal matig en aan de kust vrij krachtig uit het zuidwesten waaien. De temperaturen zullen dezelfde zijn als vandaag of iets hoger worden. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen XI- e j d y c a C binnen- en buitenland •S o C3 C c Den Helder mist z 20 10 Ypenburg onbewolkt wzw 19 Vlissingen mist wzw 19 12 Eelde geh. bew. zw 16 12 De Bilt mist z 20 11 Twente zw. bew. zzw 16 11 Eindhoven onbewolkt zw 19 10 Z.-Limburg zw. bew. zw 17 11 Helsinki half bew. ono 20 10 Stockholm geh. bew. ozo 20 11 Oslo geh. bew. ozo 21 13 Kopenhagen regen nnw 19 14 Aberdeen geh. bew. zw 18 8 Londen zw. bew. wzw 20 11 Amsterdam mist z 21 14 9 Brussel geh. bew. w 19 Luxemburg regen zzw 17 10 Parijs zw. bew. w 19 11 Bordeaux licht bew. windst. 21 8 Grenoble half bew. windst. 24 13 Nice half bew. ono 23 16 Berlijn onbewolkt zw 23 14 Frankfort regenbui wzw 18 11 München regen zzw 22 13 Zürich zw. bew. z 18 11 Genève zw. bew. wzw 22 11 Locarno zw. bew. ono 23 14 Wenen licht bew. nw 18 Inssbruck regen windst. 12 Belgrado licht bew. windst. 19 Athene onbewolkt w 33 23 Rome half bew. O 28 15 Barcelona licht bew. nnw 23 16 Madrid licht bew. windst. 26 10 Mallorca half bew. ono 27 17 Lissabon licht bew. nnw 24 14 Donderdag 29 juni Zon op 4.22 uur; onder 21.04 uur. Maan op 0.31 uur; onder 12.26 uur. Maanstanden Laatste kwartier 29 juni 19.39 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 28 juni Hoog water 7.57 uur en 20.23 uur. Laag water 3.37 uur en 15.55 uur. Donderdag 29 juni Hoog water 8.46 uur en 21.09 uur. Laag water 4.18 uur en ,16.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2