Jos J. Appelman wordt directeur van de groenteveiling „Kennemerland Verenigingsnieuws uit de IJmond Bouw van sporthal in IJmuiden nam een aanvang IJmuider Courant CHEQUE Betaling abonnementsgeld per giro 3 weken IJmuider Courant Middenstands- en industriebeurs in IJmuiden Jac. de Weijer krijgt ervaren opvolger Arosa Sun" won duel met politie Bromfietsdieven in Velsen-Noord Aardbeien-aanvoer wordt groter Man „vond" doos met levensmiddelen Plezier boot je brandde uit Schip met grootste diepgang door Noordzeekanaal Poging om NAVO- taptoe te verstoren G0ÖP. BOERENLEENBANK 1 AUTOSCHADE? ■IB 4 WOENSDAG 28 JUNI 1967 Velsen-lJ muiden Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN SPAARBANK BANKGIRO GEZINSREKENING DE BANK VOOR IEDEREEN In Beverwijk Twee Amsterdammers in Arnhem aangehouden VAN DOESBURG m-m veruit het meest gelezen dagblad in IJmuiden en omgeving voor de prijs van 1 WEEK 95 cent Naam Adres - Gemeente - Van 29 september tot 5 oktober zal op het Velserduinplein in IJmuiden een mid denstands- en Industriebeurs worden ge houden onder auspiciën van de Velser Middenstandscentrale. Deze beurs zal worden gehouden in uit- neembare houten hallen, die voor dit doel op het Velserduinplein zullen worden op gezet. De houten hallen zullen in totaal drieduizend vierkante meter in beslag nemen. 33 De heer Jos. J. Appelman uit Alkmaar is met ingang van 1 november benoemd tot directeur van de Beverwijkse groente veiling „Kennemerland". Hij wordt de op volger van de heer Jac. de Weijer, die 1 februari 1968 zijn functie neerlegt we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer Appelman, die in 1927 in het Noordhollandse Venhuizen ge boren werd, is getrouwd en vader van vijf kinderen. Sinds december van het vo rig jaar is hij administrateur bij het Alk- maarse „Proefstation voor de groente teelt in de volle grond in Nederland". De nieuw benoemde functionaris be schikt over een ruime ervaring op het ge bied van het veilingwezen .Zo was hij van 1950-1957 secretaris-betaalmeester van de veiling „Hem" en van 1958-1965 directeur van de veiling 'Kampen en Om streken" in IJsselmuiden. In 1957 kreeg de heer Appelman een bijzondere opdracht van de slechts op pa pier aanwezige veilingvereniging Noord Oost Polder". Hij nam namelijk de inte ressante taak op zijn schouders om na te gaan of de stichting van een veiling in deze polder recht van bestaan zou heb ben. Na een intensief onderzoek, dat een jaar in beslag nam, concludeerde hij dat dit niet verantwoord zou zijn. De vereis te omzet bleek niet haalbaar. Vandaar dat de papieren veiling op zijn advies samen werking zocht met „Kampen en Omstre ken", dat in het hart van een groot tuin bouwgebied ligt. Na de fusie werd de WOENSDAG 28 JUNI Raadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Velserbad: Voortzetting diplomazwem men scholieren. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwem Vereniging. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u.: zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u.: zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 u.: polotraining of wedstrijden. DONDERDAG 29 JUNI Gem. Openbare Middelbare Handels avondschool, Platanenstraat 50, 20.15 uur Diplomauitreiking door wethouder H. de Boer. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550-7715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit-' leenpost IJmuiden-West, bovenzaal -,De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16-17.30 uur; Gem. bibliotheek en rk-bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. WOENSDAG 28 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 20 u.: Pottenbakken, o.l.v. Otto Heuve- link, door Kennemerstaten. Huize ..Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 u.. Bloemschikken door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. DONDERDAG 29 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u. schilderen o.l.v. Tony Gerlach door Kennemerstaten. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 13.30 u. naai- en kniples voor bejaarden door St. Recreatie Bejaarden. Sportfondsenbad: Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. 10-11.30 u. (dames zwemmen), 12-13.45 u.; 14.15-15.30 u.; 16 17.15 u. en 20.45- 22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk: alle zalen gesloten. heer Appelman tot directeur van deze vei ling benoemd. Onder zijn leiding nam de veiling toen een grote vlucht, In zes jaar tijd steeg de omzet namelijk van anderhalf tot ne gen miljoen gulden. Een ontwikkeling, die merkwaardig veel overeenkomst ver toont met de spectaculaire groei van de Beverwijkse groenteveiling. Ook in IJssel muiden verrees namelijk 'n geheel nieuw veilingcomplex, alsmede een pak- en sor- teerstation en een koelhuis voor fruit. De heer Appelman vindt het fijn als bemiddelaar tussen tuinder en koper op te treden. Hij mag graag improviseren, coördineren en met mensen omgaan. Tot slot zij vermeid, dat de nieuwe directeur optimistisch gestemd is over de toekomst van de vollegrondteelt. BEVALLEN: F. Yügnük-Groeneveld, z., Delftlaan 721, Haarlem; J. van der Toorn de Bie, z„ Van Wassenaerstraat 4, IJmui den; A. de Groot-van Halteren, z„ Schel- destraat 45, IJmuiden; J. Mooij-van der Zon, z., Scheldestraat 80, IJmuiden; M. Koning-Schoenmaker, d., van Tuylltveg 6, Velsen; M. B. van der Pias-Langbroek, d. Hazevlak 13, IJmuiden; E. Giesberts-Huls man, z., Besoekistraat 16, Haarlem; J. P. Wesemann-Hogendoorn, d., Gildenlaan 53, Velsen (noord); C- C. Spek-Peschar, d., Fuhrhopstraat 24, Haarlem; J. E. Blom- Luijten, d„ Louis Hartzplein 25, Haarlem; M. M. Webbe-Raspoort, d., Evertsenstraat 16, IJmuiden; W. J. Szécsényi-Smal, d„ Delftlaan 653, Haarlem; J. E. Wessel- Zwaan, z„ Koningin Wilhelminakade 83 rood, IJmuiden; -G. Moll-van Driel, d., Pegasusstraat 32, Haarlem; L. den Otter- Hensen, z., Max Havelaarlaan 261, Amstel veen; M. J. Kaale-Beentjes, z„ Casern- brootstraat 15, IJmuiden. OVERLEDEN: H. J. Zijlstra, 63 jr., echt genoot van: N. van Wensveen, Moerberg- plantsoen 127, IJmuiden; M. C. Steen, 87 jr., Duinweg of Duivelslaan 26, Santpoort; M. Bekker, 82 jr., weduwe van J. M. Wil- lemsen, Brederoodseweg 2, Santpoort; L. de Best, 56 jr., echtgenoot van: S. M. Vel- ders, Rhenenstraat 54, 's-Gravenhage. De nieuw benoemde directeur (rechts) hier in gesprek met de huidige leider van „Kennemerland de heer Jac. de "Weijer. Een voetbalelftal, samengesteld uit I buitenlandse arbeiders die op het hotel schip „Arosa Sun" van Hoogovens wo nen, heeft dinsdag in het sportpark „Adri- chem" in Beverwijk een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld met het elftal van de Velsense politie, dat onlangs in de competitie van de Nederlandse Po litie Sportbond kampioen werd in de eer ste klasse en promoveerde naar de overgangsklasse. De gastarbeiders won I nen de westrijd met 5-2. De gemeentepolitie van Beverwijk heeft maandag 2 inwoners van Velsen-Noord ingesloten, die zich aan diefstal van een bromfiets hebben schuldig gemaakt. Na demontage van enkele onderdelen gooiden de dieven de tweewieler in het water bij de IJmuider Noordersluis. De politie kon de gestolen onderdelen achterhalen. De bromfiets werd vrijdag in Beverwijk ont vreemd. De aanvoeren aan de aardbeienveiling bij veiling „Kennemerland" in Beverwijk worden groter, maar in de prijzen komt weinig verandering. Dinsdag waren er 6000 kistjes, terwijl er ook nog 4000 slof fen aardbeien waren. Over het algemeen waren de prijzen iets beter dan de dag te voren en vooral voor de eerste kwali- teit algen de prijzen enkele dubbeltjes per kist en per slof hoger. De prijzen van de kistjes varieerden van 180 tot 280 cent per stuk, terwijl voor de sloffen van 200 tot 330 cent per stuk betaald werd. Ook nu gingen er aardbeien voor export weg naar West-Duitsland. Bij een bushalte .an de Lange Nieuw- straat zag de Velsense politie maandag morgen om kwart voor zes een haar niet onbekende oud-IJmuidenaar staan, die thans in Haarlem woont. De man hield een kartonnen doos on- der zijn arm met levensmiddelen, een paar flesjes bier en een groot aantal los se centen. De man verklaarde tegenover de poli tie, dat hij deze doos had gevonden langs het rijwielpad aan de Heerenduinweg en dat hij van plan was de doos naar het politiebureau te brengen. De politie vond het verhaal weinig ge loofwaardig en de Haarlemmer werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie. Thans is gebleken dat de goede ren ontvreemd zijn uit de bestelauto van een melkhandelaar aan de Engelmundus- straat, die deze wagen op de binnenplaats achter zijn woning had geparkeerd. BONTE DUIF. Van de postduivenhouders I vereniging „Bonte Duif" in IJmuiden namen 44 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 662 km. De los sing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van P. Verscheuren bereikte als eerste het hok om 17.26.37 uur; de laatste prijsduif zondag morgen 7.00 uur. De uitslag was als volgt: P. Verscheuren 1 I 6, 10; Ulehake 3, 9; Sj. Heis 4, 7, 8; J. Kalden bach 5; Muij derman 11. ADVERTENTIE kantoor SANTPOORT, Hagelingerweg 69 - Telefoon 8173 kantoor IJMUIDEN, Wijk aan Zeeërweg - Telefoon12556 kantoor SANTPOORT-ZUID, Bloemend.straatweg 54 - Tel. 8199 en alle andere bankzaken bij met gunstige openstellingsuren (ook 's-avonds) In Beverwijk is vanmorgen omstreeks half vier een plezierbootje uitgebrand, dat op de kade lag op de hoek van de Ha venstraat-Pijpkade. Hoe de brand is ont staan is niet bekend. Het vuur vond ech ter gretig voedsel in een partijtje schuim rubber, dat zich aan boord bevond. De gealarmeerde brandweer kon niet voorko men, dat het bootje geheel uitbrandde. Bovendien werden een aantal in de nabij heid liggende bootjes geblakerd, terwijl voorts een aantal ruitjes sprong. De poli tie onderzoekt nu wie de eigenaren van de bootjes zijn. Burgemeester. Tot burgemeester van Poortugaal is benoemd mr. J. van Huis. De heer Van Huis, die 41 jaar is, is sinds 1956 burgemeester van Rolde. Hij is Nederlands hervormd. (Van onze correspondent) ARNHEM Tijdens de gala-uitvoering van de NAVO-taptoe heeft de politie gis teravond twintig mjnuten voor het einde een 18-jarige en een 23-jarige jongeman gearresteerd. Beiden kwamen uit Amsterdam. Zij had den flessen met een sterk riekende vloei stof in de buurt van de tribune-uitgang kapot gegooid, waardoor de ogen van mensen uit het publiek gingen tranen en de slijmvliezen sterk geprikkeld werden- De Amsterdammers waren met een toe gangsbewijs op het taptoe-terrein geko men. De politie meent dat de twee Amsterdammers deel uitmaakten van een groepje van een man of zes. Eén van de twee had een rookbom bij zich. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12.35, postabonnees 13.85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE .v •.-.v.v.v.-; V.-A-- y y v.-.-wv ADVERTENTIE Binnen enkele dagen klaar I AUTOSPUITERIJ Wijkermeerweg 50 - Beverwijk Telefoon 0 2510 - 24442 RMMmS Zes sleepboten zijn vanmorgen om streeks half elf ingezet om de 236 meter lange, 35 meter brede en 13,56 meter diepstekende ertscarrier „Ursela" Schul- te", met een lading van 78.500 ton erts, IJmuiden binnen te brengen. Aan weers kanten van de Noordersluis liet de kolos een marge van slechts vijf meter. De „Ursula Schulte", die nog maar kort geleden in de vaart is gekomen, verscheen reeds gistermiddag voor IJ muiden. Het schip diende echter hoog wa ter af te wachten alvorens er sprake van had kunnen zijn om veilig zijn reis naar Amsterdam te kunnen voortzetten. Bovendien bleek het dieper te steken dan aanvankelijk was opgegeven, de carrier had namelijk een diepgang van 44,6 voet, zestiende voet meer dan waarop was ge rekend. Zonder sleepboothulp zou het niet verantwoord zijn geweest; met hulp van sleepboten moest de grootst moge lijke voorzichtigheid worden betracht. Theoretisch zoals proeven in het bouwkundig laboratorium in Wageningen hadden aangetoond is een diepgang van 45 voet het maximum, maar sche pen met die diepgang zijn nog nooit de IJmuider sluizen gepasseerd. Het scheepvaartverkeer in de IJmui- dense havenmond en in het Noordzeeka naal heeft vanmorgen uiteraard geducht rekening moeten houden met de „Ursu la Schulte"; de werkzaamheden in de havenmond en in het kanaal moesten worden gestaakt. In de hoek van Eenhoornstraat en Planetenweg in IJmuiden-Zeewijk is een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe sporthal. De bouwput is al gegraven. De bouw en inrichtingskosten worden ge raamd op ruwweg f 800.000. De hal krijgt een speelvloer van ongeveer 1.200 vierkante meter en een toe schouwerscapaciteit van in eerste instantie 650 personen. Het bouw plan voldoet volledig aan de eisen en verlangens welke de Nederlandse Sport Federatie en de Velser Sport Stichting stellen. Met de sleepboten Titan en Hector vóór en Nestor en Stentor achter werd de „Ursula Schulte" vanmor gen omstreeks twaalf uur uiterst langzaam de Noordersluis binnen ge koerst. Men mocht aannemen dat de Loodsdienst geen risico zou nemen met het laten passeren van het diepst stekende schip dat ooit in de Noor dersluis in IJmuiden is geschut, maar toch was de spanning in de haven zeer wel merkbaar. Zowel op de kop van de haven als in de om geving van de sluis was de publieke belangstelling groter dan normaal. Voor de toeristen was het een bui tenkansje, want juist op het moment dat de „Ursula Schulte" de Noorder sluis naderde, lag in de Middensluis het fraaie passagiersschip „Black Prince". Duikboot uit de V.S. De Amerikaanse onderzeeboot „Odax" brengt van 29 juni tot 5 juli een bezoek aan Amsterdam en zal ligplaats kiezen aan het Stenen Hoofd. Op 3 juli zal commandant van de onderzeeër uit naam van de burge meester van Charleston in het stadhuis de sleutel van deze stad overhandigen aan de burgemeester van Amsterdam, die dan vertegenwoordigd zal worden door de gemeentesecretaris, mr. J. C. van den Berg. Zaterdag en zondagmid dag kan het publiek de onderzeeër be zichtigen. Deze cheque is alleen geldig voor hen die nog niet op de IJmuider Courant zijn geabonneerd. k in rnmnnnnnnni

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5