Willem Jansz. Blaeu's grote atlas wordt in facsimile heruitgegeven M NTS ontevreden over zendtijd-toewijzing Nederlands Kamerorkest concerteerde onder Amerikaan Zinman iÈ Reinaertprijs voor Bert Japin JUNGHANS NEGEN MUZEN üONDERDAG 29 JUNI 1967 DE DRUKKERSTRADITIE van Haarlem is zichtbaar bewaard in het standbeeld van Laurens Jansz Coster op de Grote Markt en in de vestiging van het Huis van Enchedé aan de Wijde Appelaarsteeg, Antwerpen bezit het onvergelijkelijk mooie drukkerijmuseum van het Huis Plantijn-More- tus, maar Amsterdam heeft van zijn faam als wereldcentrum van carto grafie in de zeventiende eeuw niets overgehouden dan wat stoffige mu seumstukken. Daaronder bevinden zich de werken van Willem Jansz. Blaeu (1573-1638) uit Uitgeest, die met geleend geld in Amsterdam een handel in globes, kaarten en zeevaartkundige instrumenten begon, die onder leiding van zijn zoon Joan zou uitgroeien tot het grootste en ver- maardste bedrijf op dit gebied. Zeshonderd kaarten Particuliere inlichtingendienst Noord- en Zuid-Nederland EXAMEN EEN GESCHENK BIJ UITSTEK vanaf 45,— GROTE HOUTSTRAAT 49 't huis met het carillon HAARLEM Examens v. gtf§§ - -1 fg§ mm De radio geeft vrijdag de harde matras met alle comfort van een zachte! T elevisie programma's ADVERTENTIE Dr. Joan Blaeus meesterwerk, de „Grooten Atlas oft wereltbeschrij- ving", die in. 1662 be gon te verschijnen, is de grootste en mooiste atlas ooit verschenen. Dit kapi tale werk verscheen in een Nederlandse en een Duitse uit gave, beide in negen dikke delen, een La tijnse in elf en een Franse in twaalf delen. Het laatste deel van de Spaanse editie lag ter perse toen de drukkerij aan de Gravenstraat op 28 februari 1672 door brand werd vernield, een slag die het Huis Blaeu niet te boven gekomen is. Behalve zeshonderd zwart-wit kaarten, een aantal waaraan geen enkele moderne atlas kan tippen, be vat de Blaeu-atlas op vierduizend tekst bladzijden een scha' aan aardrijkskundige, economische en his torische gegevens over de landen die in kaart zijn gebracht. Het hele werk ademt de zeventiende-eeuwse sfeer van nauw gezet doorvorsen en met liefde voor het detail nauwkeurig in woord en beeld brengen. Witte plekken op kaarten dienen niet om onbekende streken aan te duiden, maar als ruimte voor bladvulling: volge- tuigde koopvaarders op woelige golven, oorlogsbodems met bolle zeilen die elkaar de volle laag geven, zeemonsters die bo ven het wateroppervlak een luchtje kó men scheppen, of weelderige cartouches, opgehouden door blote wapendragers, met hoogdravende Latijnse opdrachten aan hoogmogende heren. Alles weerspiegelt de onverzadigbare nieuwsgierigheid van de eeuw der ontdekkingsreizen. Men vindt er bijvoorbeeld zeventien ver schillende kaarten in van China, een aan tal dat de hedendaagse Britse „Times' en de Russische ,,Mira"-atlassen in de verste verte niet halen. Blaeu had dan ook een particuliere inlichtingendienst om nautische ervaringen van zeevarenden en Voor de twaalfdelige Blaeu-atlas is een speciaal kastje ontworpen op een metalen onderstel. De delen liggen' ieder op een apart uittrek- baar plankje. Het deksel kan op gezet worden en als lessenaar dienen. ontdekkingen van anderen dienstbaar te kunnen maken aan de verbeterig van zijn kaarten en handleidingen, aldus pro fessor dr. G. W. Ovink, gisteren op een persconferentie in Amsterdam ter gele genheid van de herverschijning van Blaeu's grote atlas. De twaalfdelige Franstalige editie wordt op het ogenblik in facsimile herdrukt in opdracht van de Amsterdamse antiqua ren-uitgevers C. Broekema en N. Israel, die daartoe samenwerken in een n.v. die de fraaie Latijnse naam „Theatrum Orbis Terrarum Schouwtoneel der aarde" voert, naar de titel van verscheidene oude atlassen. De meer dan zeshonderd kaar ten worden met de hand ingebonden en zodanig ingeplakt dat ze vlak komen te liggen als het boek wordt opgeslagen. De banden zijn gemaakt van een afwasbare soort kunstleer en gestempeld mei Blaeu- ornamenten in goud. Het papier, dat vol gens een Amerikaans procédé onbeperkt houdbaar is gemaakt, komt in kwaliteit overeen met het zeventiende-eeuwse pro- dukt. De oplage bedraagt duizend genum merde exemplaren. De prijs is in over eenstemming met de uitvoering: 3250.- bij intekening en 3750,na de verschij ning van het twaalfde deel in de loop van het volgend jaar. Er zijn tot dusver vier delen verschenen en om de twee maanden komt er een nieuw deel uit. Een originele Blaeu-atlas, zoals de Staten-Generaal die als traditioneel geschenk, in goudbrokaat of fluweel gebonden, aan vorstelijke per sonen aanboden, zou op het ogenblik on geveer f 75.000,— a 100.000,— moeten kos ten. Als „peten" waren gisteren bij de ver schijning van het vierde deel (noordelijke en de zuidelijke Nederlanden) als speciale gasten aanwezig: professor dr. G. W Ovink, bijzonder hoogleraar in de ge schiedenis en de esthetica van de typo grafie en dr. A. de Smet, conservator van de koninklijke bibliotheek te Brussel, die beiden het woord voerden, alsmede pro fessor mr. H. de la Fontaine Verwey, bibliothecaris van de Amsterdamse Uni- versiteitsbibiliotheek, mr. J. R. de Groot, bibliothecaris van de Leidse Universiteits bibliotheek, dr. ir. C. Koeman, lector in de cartografie aan de Utrechtse univer siteit en dr. S. H. Levie, directeur van de Amsterdamse gemeentelijke musea Voor het semi-artsexamen: mej. E. M. Ehbets, Overyeen. Delft. Geslaagd voor het diploma elec- trotechnisch ingenieur H. G. Marsman, Haarlem. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen rechten: G. W- M. Douwes, Haarlem. Utrecht. Geslaagd voor het kandidaats examen tandheelkunde: mej. P. C. Schou- te, Castricum. Amsterdam. Geslaagd voor het examen M O. Lichamelijke Oefening: mej. J. J. M de Zwart, Bentveld. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! (Van onze correspondent) DE BELGISCHE Reinaertprijs 1967 ter grootte van dertigduizend francs is toege kend aan onze medewerker de heer Bert Japin in Haarlem voor zijn speurdersver- haal „De laatste druppel". De 41-jarige Bert Japin, die ook meewerkt aan het Leidsch Dagblad en zijn journalistieke op leiding ontving in Utrecht, waar hij ook Nederlandse taal- en letterkunde studeer de, publiceerde een reeks speurdersro mans en tal van essays over binnen- en buitenlandse detective-boeken. Voor het eerst is werk van Bert Japin bekroond in 1952, toen hij debuteerde als detective-schrijver in een prijsvraag van uitgeverij Bruna in Utrecht en een extra prijs verwierf. De jury kwalificeerde zijn in een omnibus uitgegeven roman „Stenen voor brood" als origineel en van een zeer persoonlijke humor getuigend. Flinke op lagen bereikten ook romans als „Post voor een dode" en „Moord is maar kin derspel". Zijn grote belangstelling voor de bevor dering van het Nederlands detective-ver- haal bracht Bert Japin in aanraking met collega's op dit speciale terrein. Daaruit kwam een voor Nederland nieuwe vorm van samenwerking voort: de detective pocket van een groep schrijvers. Bert Japin schreef in die coöperatieve opzet „De vrouw van ons achten", waaraan verder deelnamen: Gerth van Zanten, Jaap Romijn, Bob van Oyen, J. F. Klip huis, John Hoogland, Theo M. Eerdmans en Joop van den Broek. Ander feuilleton- nistisch werk op detective-gebied in sa menwerking met Nederlandse auteurs is het verhaal „De koffermoord", dat Bert Japin schreef in een groep, waarvan naast Joop van den Broek en Gerth van Zanten deel uitmaakten: Ab Visser, Eline Capit, en A. C. Baantjer. Bert Japin heeft ook veel hoorspelen en documentaires gemaakt voor alle vijf „oude" omroepen en de Nederlandse Ra dio Unie. Nederland 1. Iedere donderdag begint Nederland 1 op dezelfde wijze met de minimolen, het journaal, de reclame, de Verrekijker, van Gewest tot Gewest, men sen in de sport en de toeristische tips van he.t ANVV. Na het journaal van acht uur neemt de AVRO de dienst over. Eerst Televizier en vervolgens een half uur met de 27-jarige Roemeense pianist Eugen Cicero. Op vierjarige leeftijd kreeg hij pianoles van zijn moeder. Later ging hij naar het conservatorium en werd con certpianist. Vier maal achtereen werd hij uitgekozen als 's lands meest begaaf- V./ A26, Arrabal. De toneelgroep Studio heeft in studie genomen „De architect en de keizer van Assyrië" van Fernando Ar rabal. De regie heeft Krijn ter Braak. Het dekor wordt ontworpen door Frank Raven. De rol van de keizer wordt ge speeld door Ton Lutz en d erol van de architect door aMirus Cirans. Het stuk zal op 23 september in het Studio theater „De brakke grond" ter ope ning van het seizoen 1967-1968 in pre mière gaan. Dr. Joan Blaeu, geschilderd door J. van Rossum in 1663, het jaar waarin „de mooiste atlas ter wereld het licht zag. Het doek is in het be zit van ir. A. baron van Styrum te Heemstede. - h HET EERST CONCERT van de drie, waarmede het Nederlands Kamerorkest een aandeel heeft gekregen in het Hol land Festival, werd woensdagavond in gebouw Diligentia in Den Haag gegeven. De jonge Amerikaanse dirigent David Zinman, die tijdens ,«1 I lU. het Holland Festival tt l L A Af D van 1963 met het zelfde orkest zijn debuut in Nederland F f P T l \1 K V maakte, was de lei- t g J I i n ding van het concert opgedragen. Met het Nederlands Kamerorkest had Zinman op deze avond een voortreffelijk, hecht con tact. De orkestleden werden op de grond slag van een wederzijds gelijkgericht mu zikaal begrip in de ban gebracht van Zin mans bezielde en bezielende directie, die verder gekenmerkt werd door een sterk beeldend vermogen. Als een acteur of als een danser „speel de" hij de muziek, structureel en emotio neel, met gebaren, waarvan de expressi viteit noch het orkest, noch de toehoor ders in onzekerheid liet voor wat de in tentie betrof. Twee Divertimenti van Wolfgang Ama- deus Mozart (K.V. 138 en 136) werden onder zijn elegante, charmante, ik zou willen zeggen rococo-directie, in alle ver fijning van geest, als een klankenglim- lach, onweerstaanbaar innemend. Het Divertimento voor strijkorkest van Béla Bartok, dat als slot van het concert tot uitvoering kwam. werd een verrukken de weerspiegeling van een rijke, bewogen en door een levendige ritmische, melodi sche en harmonische fantasie uitmunten de muziek-geest, gevoerd door de over vloed van gedachten, die opwelden en nog steed opwellen uit de oer-bron der Hongaarse volksmuziek. Het prachtige werk kreeg een magistra le, geladen uitvoering, uitmuntend door vormgeving en voortreffelijke dynamiek. De te weinige toehoorders waren terecht opgetogen over dit schitterende festival geschenk, dat zij met Bartoks Diverti mento ontvingen. OP DIT concert werd voorts de eerste uitvoering gegeven van de „Musica not- turna a cinque" opus 90 van Lex van Delden. Het werk werd gecomponeerd op uitnodiging van de leiding van het Hol land Festival. Op 7 januari van dit jaar werd het voltooid. Het werd geschreven voor de instrumentale bezetting van vier violoncelli en een harp naar het voor beeld, dat de Duitse componist Hans Werner Henze gaf met de instrumentatie van de begeleiding van zijn Cantate „Be ing Beauteous". De sfeer van Van Del- dens „Notturna" is door en door roman tisch, geheel in overeenstemming met de inspirerende gedachten van de componist, die uitgingen naar een nach telijke geheimzinnigheid, waarin „zich van alles kan afspelen". Het ontstaan van die gedachten hadden de lage tonen van de violoncel bewerkt. Van Delden laat in zijn toelichting de door hem zelf gestel de vragen of er hier sprake is van een nachtmerrie of van een droom, onbe antwoord. Hoe dit zij, het is inderdaad een stemmingen-stuk geworden. De stem mingen werden vrijwel alleen verkregen door opkomende en wegebbende klanken in verschillende graden van sterkte, in allerlei relaties samenklinkend en nauwe lijks zich ordenend tot een groepering, die melodie of thema genoemd zou kun nen worden. De geaardheid van het stuk stelde aan de uitvoerenden, de harpiste Ada Brussen en de violoncellisten Piet Lentz, Ben de Ligt, Marijke Verberne en Agnes Jas bijzonder zware eisen, waar aan zij bewonderenswaardig goed heb ben voldaan. Lex van Delden, op het po dium geroepen, had inderdaad reden om deze uitvoerenden en de dirigent David Zimman zijn dankbaarheid te tonen. DE hiervoor genoemde cantate van Hans Werner Henze werd hierna ver tolkt door dezelfde instrumentalisten en de Duitse sopraan Ingeborg Hallstein, een voortreffelijke zangeres met een verbluffende techniek en een even ver bluffende stemomvang. (drie octaven!). Karakteristiek voor de tekst van de can tate, een gedicht van Arthur Rimbaud is visionaire gespannenheid. Henze werd er door gedreven muziek daarbij te schrijven van eenzelfde karakter Zij werd indrukwekkend vertolkt door Ingeborg Hallstein, die hiermede een ex- horbitant veeleisende taak meesterlijk volbracht, mede dank zij dirigent, har piste en violoncellisten. P. Zwaanswijk Liesbeth List. (Van onze radio- en televisiemedewerkster) AMSTERDAM. Met ingang van 1 oktober zal de totale zendtijd van de Nederlandse televisie worden uitgebreid tot tweeënzestig uur. De a-omroepen zul len voortaan zeven uur zendtijd per week krijgen, de c-omroepen (VPRO en TROS) tweeënhalf uur. De NTS zal samen met Teleac en de Nederlandse Onderwijstele visie samen 23 uur en 35 minuten per week zendtijd krijgen. De zendtijd voor de kerken blijft nagenoeg gelijk: twee uur en achttien minuten. De reclame zal met ingang van 1 januari tien minuten per week meer krijgen toegewezen. De NTS is, zo werd gistermiddag op een persconferentie meegedeeld, nogal verwonderd over deze zendtijdtoewijzing. Men betreurt het gebrek aan overleg van regeringswege hierover en men heeft zich dientengevolge dan ook tot de minister gewend. Het is de NTS niet duidelijk, welke overwegingen hebben geleid tot het geven van zendtijd aan een aantal mi nuscule zendgemachtigden, die net zo goed tot hun recht hadden kunnen ko men in NTS- en NRU-verband. Men is van gevoelen, dat dsUoevloed van zoveel zeer kleine zendgemachtigden (vijf wat betreft de televisie en zeven wat betreft de radio) twee consequenites heeft: in de eerste plaats een voortgaande, te over dreven versnippering van de zendtijd, in de tweede plaats een bemoeilijking van een verantwoorde programmering. De voorlopige zendtijdindeling ziet er als volgt uit. Als resultaat van het stre ven naar het gelijkwaardig maken van Nederland 1 en Nederland 2 zullen de beide televisienetten voortaan begmnen om vijf minuten voor zeven. Op beide netten zal dan tegelijk begonnen worden met een kleuterprogramma, daarna volgt op beide zenders het eerste journaal, dan volgt een vulling van verschillende in houd op beide netten, die om 20.16 uur vervolgd wordt met het grote hoofdjour naal. Ook dit zal dus op beide zenders evenlang en op dezelfde manier worden uitgezonden. Men probeert voorts om zo wel de grote als de kleinere zendgemach tigden een hele avond te laten vullen. •UOJOJ De kleurentelevisie gaat in ons land op gang komen ogenblikkelijk na afloop van de Firato, namelijk op 1 oktober. Er is aanvankelijk officieel gesproken over de eerste januari 1968, maar aangezien tij dens de Firato, die begint op 21 septem ber aanstaande, de NTS kleuren zal la ten zien, zij het nog maar op een geslo ten circuit, en aangezien vanaf dat mo ment de verkoop van kleuren-tv-appara- ten volop op gang zal komen, heeft de NTS besloten de kleurenuitzendingen drie maanden eerder te laten beginnen. Van 1 oktober 1967 af tot 1 oktober 1968 zal zeven uur per week op experimentele basis kleur worden uitgezonden. de musicus. Zijn broer bracht hem in contact met de wereld van de jazz. In Voor de vuist weg heeft hij in februari al iets van zijn kunnen laten horen, nu krijgt hij een half uur het rijk alleen. Op het programma staan onder meer werken van Bach en Scarlatti. Een uur lang vervolgens Shaffy Chantant. In Or pheus in Apeldoorn maakte de AVRO op namen van het programma, dai Ramses Shaffy en Liesbeth List het afgelopen seizoen onder deze naam brachten. Tot slot van de avond een Amerikaanse docu mentaire. Onderwerp is de Grand Canyon. In avonturenverhalen komt de Grand Canyon als een verschrikkelijk wreed landschap naar voren, waar pioniers en ontdekkingsreizigers het leven lieten. De Coloradorivier is sindsdien echter getemd door een machtige dam. Nederland 2. Het KRO-programma duurt ruim een uur. Dat uur wordt gevuld met een Duitse produktie. Al geruime tijd zen den de Duitsers een Opernquerschnitt uit, een programma, waarin bekende opera sterren over hun carrière vertellen en en passant collega's ontvangen om hun woor den met muzikale voorbeelden te illustre ren.- In deze aflevering Hermann Prey. De nog geen veertigjarige Hermann Prey is een van de meest succesvolle Duitse opera- en liedjeszangers. Hij zingt in dit programma fragmenten uit Carmen, Figa ro en la Bohème en krijgt daarbij assis tentie van Jeannette Pilou, Elisabeth Stei- ner, Robert Thomas, Dorothea Chryst en Cesare Curzi. De regie van deze Bavaria- produktie is in handen van Heinz Liesen- dahl. De TROS doet het hierna op de oude bekende manier; Voyage to the bot tom of the sea en tien minuten actua liteiten in TROS-kompas. Wat de Seaview betreft: enkele monsters plankton aan boord groeien plotseling uit tot geweldige HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte gram. muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram-muziek. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Licht gevarieerd muziekprogramma. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Amusementsmuziek. 12.27 Me- ded voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Aktualiteiten. 12.50 Platen. 13.00 Lichte or kestmuziek en zangsolisten. 13.30 Lichte gram.muziek. 13.55 Amusementsmuziek. 14.30 Schoolradio. 15.00 Pizzicato. 17.05 De Ronde van Frankrijk 1967. 17.10 Coda. 18.20 Uitzen ding van D'66. 18.30 Wil je weg wezen. 18.55 Wimbledon '67. 19.00 Nws. 19.10 Aktualiteiten. 19.30 De jeugd en het Rode Kruis. 20.00 Grenspost. 22.05 Parlementaire weekover zicht. 22.25 Humanistisch Verbond. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuziek uit Karinthië 23.00 Mo derne liederen, klassieke en moderne mu ziek. 23.55 Nws. HILVERSUM U. 7.00 Nws. 7.23 Lichte gram. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. mu ziek. 9.00 Klassieke kamermuziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.30 Lezing over volksmuziek uit Spanje. 11.55 Beurs. 12.00 Militair orkest. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich ting. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Ac tualiteiten. 13.30 Venster op de hedendaagse muz. 14.15 Poëzie. 14.20 Tot uw orders. 15.30 Thuis. 16.00 Nws. 16.02 Namiddagconc. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Muzikale aanwinsten. 17.45 Actualiteiten. 18.00 Nws 18.15 Ameri ka in termijnen (lezing). 18.20 Licht piano spel. 18.30 Jazz-rondo. 19.00 Lichte gram- muziek. 19.30 Uit de kunst. 20.00 Nws. 20.05 Theodorakis. 20.35 De Spiegel (hoorspel). 21.00 Holland Festival 1967. 22.20 Ronde van Frankrijk 1967. 22.30 Nws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Zaal-Club-Cabaret. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Plaat maar raak! 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitami nen 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El pée. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes. 16.00 Nws. 16.02 Showtime. 16.30 Sorbet. 17.00 Nws. 17.02 Ac tualiteiten. 17.05 Pop-Party. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverz. 13.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 17.00 Nws. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Tips voor automobilisten. 18.45 Lichte muziek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Noord en zuid. 20.30 Trammelant. 22.00 Nws. 22.15 Lichte mu ziek. 23.00 Nws. ADVERTENTIE VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 De minimolen. 18.50 Journaal. 18.551 Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport. 19.53 Toeristische tips. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame 20.20 AVRO's Tele vizier. 20.45 Jazz. 21.15 Shaffy Chantant. 22.15 De Grand Canyon (reportage). 22.551 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Dwars door operaland. 21.05 Hongaarse muziek en dans 21.10 Voyage to the bottom of the sea, film. 22.00 Actualiteiten. 22.10 Reclame. 22.15 Jour naal. 22.30 Tien vragen over geloven. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I Ca. 16.30 Rechtstreekse reportage Tour de France. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Portret van een jonge zanger. 19.25 Fiesta Gitana. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Bernard Show. 20.55 Rawhide: De blauwe spionne. 21.45 Jeanne Moreau repeteert22.20 Abortus Provocatus II; gesprekken. 23.00 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Eén ho rizontaal. 20.20 Atoomgeheimen. sprionage- film. 21.15 De jacht op het geheim van de levende cel (documentaire). 21.40 Attentie. 22.10 Reclame 22.15 Journaal. De zanger Hermann Prey. slierten, die wanden verbrijzelen en d« levens van iedereen aan boord bedreigen. Admiraal Nelson en kapitein Crane staan ook nog voor een ander raadsel: wie van de drie passagiers aan boord van de Sea view is een spion? Na het laatste nieuws gaan KRO en RKK nog verder met een kerkelijke uitzending en wel Tien vragen over Geloven. Geloven in de twintigste eeuw is het thema van dit programma, gemaakt naar aanleiding van de procla matie van paus Paulus VI waarin de periode van 29 juni 1967 tot 29 juni 1968 wordt uitgeroepen tot jaar van het ge loof. Pater Truyman heeft een interview met de Franse theoloog Jean Marie Paupert.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15