Werper Herman Beidschat in reliëf VOLGEND SEIZOEN TOCH GRAAG WEER TERUG OP DE WERPERSHEUVEL Belangrijke dubbel van Schoten tegen Ajax Judy Pollock liep nieuw wereldrecord 800 meter SPORTCLUB TELSTAR 1» in de mond J J ADO versloeg Wolverhampton verhoogde zijn levensverzekering en wat het leuke is, het kost hem niets meer... PREMIE SPAARPLAN SM 2 MIN. 01.0 SEC. Feijenoord klopte Lausanne weer Ajax oefent tegen Ever ton Opdenoordt op 10 km sneller dan record van Cuje Irina Press weer actief Zege van dammers op Frankrijk SWEATERS Succes voor Pools in Nootdorp Scherp protest van Duinwijck tegen uitsluiting DONDERDAG 2 9 JUNI 1967 advertenties Nicols Stedenteams Basis voor persoonlijk bezit mam zeer mooie velours sweater thans 15.85 sweater van beste badstof thans. 9.75 ANEGANG 17-HAARLEM Herman Beidschat staat bij Haarlem Nicols nauwelijks meer op de plaat. Dat is vreemd van een mandie vorig honkbalseizoen nog tot de beste werpe van Nederland werd uitgeroepen. Beidschat is nu binnenvelder in.eede honk, derde honk, korte stop of outfielder en relief pitcher. Dat is vreemd voor een man met zijn werperskwaliteiten, al zegt hij dan zelf nog. ..Ik urm dat ik de rechte bal van Hoffmann had en de curve van Terneuzen" Wil Beidschat dan niet meer gooien? „Ik wil wel en ik wil niet" is een antwoord dat om een nadere uiteenzetting vraagt: „Die jongen -Leurs- verdiende kans (Van onze sportredactie) „Ik wil wel en ik wil niet". Dat klinkt verward uit de mond van de 27- jarige Herman Beidschat. die overigens daarna vrij duidelijk kan uiteen zetten, waarom hjj wel wil (werpen bij de Nicols) en toch besloten heeft om het dit seizoen niet te willen. ..Kijk, ik wil die jongen een kans geven. Ik heb hem zes maanden voorbereid op dit seizoen. Ik ben ervan overtuigd, dat deze jongen goed kan pitchen. Maar hij moest een kans hebben. Dat kon niet bij ons. Voor drie werpers is bij ons geen plaats. Daarom heb ik gezegd, houdt mij in reliëf. Stel me op, in het veld, maar niet als werper Die jongen in het betoog van honkbalinternational Beidschat jarenlang één van de beste Nederlandse werpers, thans meer tweede honkman, korte stop of derde honkman die jongen is de negentienjarige Amsterdammer Jan Dik Leurs. Het is Nicols tweede werper geworden naast Ton Terneu- zen. „Voor één seizoen, daarna wil ik weer pitchen en dan moet de leiding maar uitmaken wie van de drie er af moet vallen. Als ik dat hen oké. dan sta ik in het veld opgesteld. Dat heeft de leiding voor het zeggen Het is een opvallende beslissing ge weest, die Beidschat aan het eind van vo rig seizoen heeft genomen. Overtuigd als hij was, dat zijn competitieslot als wer per niet zo sterk was, en overtuigd als hij was van de kwaliteiten van Leurs - kwaliteiten, die zeer weinigen bevroed den - besloot hij zich terug te trekken. „Ik heb tegen hem gezegd, ik train je zes maanden voor het komende seizoen (1967). Blijkt na twee maanden, dat het niet gaat of dat je niet wilt, dan stop ik. Dan wordt ik je grootste concurrent". Het ging wel en Beidschat is nog niet de con current, die Leurs bedreigt. „Maar in mijn hart, wil ik toch wel weer graag gooien. Daar komt bij, dat ik gedacht had dit jaar minder tijd te heb ben om te trainen, maar dat is heel an ders uitgepakt. Voorop stond, dat mijn werk op de eerste plaats hoorde. Dat was heel wat voor mij. want tot mijn 26-ste was het altijd sport op de eerste plaats; eigenlijk wel belachelijk. Vind ik nu. Maar het gekke is, dat ik nu veel meer ontspannen ben. Ik ben nooit een team man geweest, ik was egocentrisch, maar nu voel ik me wel thuis in de ploeg Vroeger stond ik altijd alleen. Ik zal ook wel niet zo populair bij de jongens zijn geweest. Dat geeft niet. want ik wou al leen maar de beste zijn. 's Maandags begon ik te denken aan de wedstrijd, za terdag was er niet met me te praten en zondag moest ik gooien. Zo ging dat, nu is het anders. Ik speel meer ontspannen en misschien beter". Herman Beidschat („mijn werk staat voorop. Het is geweldig fijn. Ik ben ver tegenwoordiger in vogelzaden. Ja lach maar, maar het gaat geweldig meent, dat de gehele instelling bij de Nicols men taal sterker is. „Vijf. zes innings lopen we wat te honkballen, maar dan ineens Golden Gate Gales (ADO) heeft woens dagavond in de divisie-west van de United Soccer Association met 1-0 ge wonnen van de Los Angeles Wolves (Wolverhampton). De eindstand was mei de rust reeds bereikt. De wedstrijd werd in mistbanken voor 7123 toeschouwers gespeeld. Het winnende doelpunt werd gemaakt door aanvoerder Piet de Zoete van ADO in de 43ste minuut ADO is door deze overwinning opgerukt tot de eerste plaats in de divisie-west. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. lijkt het alsof er Iemand is, die zegt en nou gaan we even punten terughalen Dan is er ineens sfeer in de ploeg. Dan kan alles .We hebben nu ook een verschrik kelijk goed publiek. Er zijn veel meer mensen Nicols-minded geworden. Dat be gint nu pas goed merkbaar te worden En dat in een tijd, waarin honkbal stil staat in zijn ontwikkeling. „Internationaal zijn er te weinig goede tegenstanders Te gen Italië, dat is prachtig geweest, maar zo'n wedstrijd met een 19-1 score, dat mag niet gebeuren. Dat is nog tekenend. En bovendien „Er komen te weinig jon geren en er zijn nog te weinig goede coaches. Over tien jaar wanneer veel van de mensen die nu aanleg voor coachen tonen uitgespeeld zijn, dan kan honkbal echt goed zijn". Een andere mogelijkheid om het spel peil van het Nederlandse honkbal om hoog te brengen ziet Beidschat in de in voering van stedenteams. ,En weg met Herman Beidschat als tweede honk man in actie. Korte stop Leo Kops zorgt voor dekking van het honk. die gekke degradatie. Je moet naar een top van twee hoofdklassen. Stedenteams met spelerspromotie, dat is het. Neem nou Amsterdam, daar bloedt het dood. Als je nou daar één team hebt ,hier in Haarlem één, in Rotterdam één (daar| is het toch feitelijk al zo), in Den Haag één (dat wordt net zo iets met Storks als met Sparta) en nu in Bussum (voor j 't Gooi). Dat is de bedoeling". Veel van die zienswijze wordt ver-1 klaard door opmerkingen ais „ik interes seer me niks voor een vereniging. Als de leiding maar goed is. In het veld moe- ten we één zijn. Maar daarbuiten? Ik ben niet zo'n man van na afloop doen we dit en dat en van die gezellige feestjes bij de coach thuis". Theo Reitsma I En dat kan ook üw man! Wanneer hij nu deelneemt aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,— aan premie betaalt, dan krijgt hij vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijkl Belastingvrij! Dit geld kan hij dan weer gebruiken voor het verhogen van zijn levensverzekering. Honderd gulden meer premie betekent een forse stijging van het verzekerd bedrag. (Tenzij u voor die honderd gulden liever een leuk jurkje koopt Praat in ieder geval eens met uw man over dat Premie Spaarplan. Alle levensverzekeringsmaatschappijen en assurantie tussenpersonen zullen hem graag inlichten. (Van onze honkbalmedewerker) y»\ Storks kan zeker weer voor een verras sing zorgen. In de hoofdklasse blijft het spannend) In de eerste klasse A speelt aan de kop van de ranglijst. Het over- gels zaterdag thuistegen HHC Dat wordt wicht van landskampioen Sparta en een strijd lussen debiHHC Haarlem Nicols blijkt niet zo groot als jongde ex-hoofdklasse ploeg, waarin HHC de vorige seizoenen en beide ploegen le- de beste papieren heeft, maar Terrasvo- den tot nu toe reeds twee nederlagen, gels voor een verrassing kan zorgen. - Zaterdagmiddag gaat Haarlem Nicols op gelijkertijd speelt HCK thuis tegen 1 eij- bezoek bij IICAW en dit bezoek aan Bus- noord en de Kinheimers hebben dan nog sum lijkt gemakkelijker dan het is. In de beschikking over werper Paalman die de eerste ontmoeting wonnen de Haar- binnenkort op huwelijksreis naar lemmers pas in de twaalfde inning door vertrekt. In deze wedstrijd heeft HCK de een homerun van Beidschat en ook dit- beste kansen op de zege. Zondag speelt maal kan er van een spannende strijd Onze Gezellen thuis tegen koploper sprake zijn. De return wordt zeker een Giants en in deze wedstrijd zouden Nicols-zege, waarbij wij er natuurlijk van Haarlemmers wel eens voor een verras- uit gaan, dat Hoffmann in Bussum zal sing kunnen gaan zorgen. SC Haailem gaat op bezoek bij PSV en deze uitwed- - strijd wordt een uiterst belangrijke voor Schoten staat <iit weekeinde voor de U s tclub; wordt er van PSV verlo- belangrijke dubbel met Ajax. De Ajacie- dan zal hgt 5ijzonder moeilijk wor den staan op de laatste plaats met zes U vQor dg s ortclub om de iaatste punten achterstand op Schoten, HCAW u kunnen verlaten. en Storks, maar speelden een wedstrijd P' minder. Zes punten lijkt een grote ach- In Lausanne heeft het Rotterdamse Feijenoord in een wedstrijd voor de inter- totocompetitie woensdagavond met 4-2 van Lausanne Sports gewonnen. De 3500 toeschouwers zagen de thuisclub door een doelpunt van Armbruster met 1-0 de lei ding nemen, maar door Moulijn en lansen nam Feijenoord nog voor het rustsignaal van scheidsrechter Srieg met 2-1 de lei ding. Na ruim een kwartier spelen in de tweede helft bezorgde Jansen zijn club een 3-1 voorsprong, maar de Zwitserse Nederlander Pierre Kerkhoffs bracht de spanning terug door in de 72ste minuut doelman Pieters Graafland het nakijken te geven. Een eigen inzet van de Zwit ser Taechella bepaalde de eindstand ten slotte op 4-2 in het voordeel van onze landgenoten. De Australische Judy Pollock heeft woensdag tijdens atletiekwedstrijden in Helsinki het wereldrecord op de 800 me ter verbeterd. Zij noteerde een tijd van min 01.0 sec. Het oude record stond sinds de Olympische Spelen in 1964 in Tokio op naam va nde Britse Ann Pac ker met een tijd van 2.01.1. De blonde Judy Pollock, onderwijzeres van beroep, vestigde het record in een race, waarin zij alleen de Joegoslavi sche Vera Nikolic als tegenstandster had. De twee atletes liepen de gehele race dicht bij elkaar en legden de eerste 400 m af in 57.6 sec. De Joegoslavische nam hierna een kleine voorsprong, maar de eindsprint die Judy Pollock kort voor de finish inzette, was onweerstaanbaar voor Als voorbereiding op het voetbalseizoen '67-"68 zal Ajax op woensdag 9 augustus een oefenwedstrijd spelen tegen de Engel se eerste divisieclub Everton. Vera Nikolic, die een tijd van 2.03.7 no- tccr(^ p Haar landgenoot Ron Clarke, die de avond tevoren het wereldrecord op de twee mijl had gebroken, won de 5.000 m in 13 'min 45.0 sec, ruim 28 sec boven zijn eigen wereldrecord. Onze landgenote Wilma van der Berg is woensdag in Keulen tijdens internatio nale atletiekwedstrijden, die tevens als kwalificatie dienen voor de Europese ploeg die tegen de Verenigde Staten uit komt, tweede geworden op de 100 meter. Zij eindigde met een tijd van 11.9 sekon- den achter de Westduitse Becker, die ook 11,9 sekonden voor zich liet afdrukken. De 800 meter dames werd gewonnen door Karin Kessler, die, ongeveer op hetzelfde moment dat Judy Pollock in Helsinki een nieuw wereldrecord vestig de. met een tijd van 2.03.6 het West duitse rekord. dat op naam stond van Antje Gleichfeld, verbeterde. De Limburgse atleet No Opdenoordt heeft woensdagavond tijdens atletiekwed strijden in Kerkrade het Nederlandse re cord op de 10.000 meter gebroken. Opden oordt liet een tijd van 29.36.2 voor zich afdrukken. Het oude record stond op naam van Hein Cuje met 29.43.0. terstand, maar kan met de dubbele ont- moetingen in korte tijd worden goedge maakt. Daarom zal Schoten zaterdagmid dag in het Haarlems honkbalstadion moe ten winnen om voorlopig veilig te zijn. De mogelijkheden daartoe zijn zeker aan wezig. ABC en Sparta spelen zaterdagmiddag in Amsterdam. ABC kan in een wed strijd goede tegenstand bieden, want de Reds beschikken slechts over een hoofd klasse-werper, zolang Ruud Geestman ge blesseerd is. Sparta is echter favoriet voor de dubbele zege. OVVO speelt zaterdag thuis tegen Storks en zondag vind! de return plaats in Den Haag. OVVO is licht favoriet voor een dubbele zege, maar 'De Russische Olympisch kampioene Irena Press, die sinds 25 september van het vorige jaar niet meer aan wedstrij den deelnam als gevolg van een voet blessure, heeft haar rentree op de sin- telbanen gemaakt. Een maand geleden hervatte zij weer haar training. Haar eerste optreden was op de Spartakiade, die thans in het Dynamostadion in Mos- De Nederlandse damploeg heeft woens- Qle ulajl5 ill 1ICI L/jmainuatauiDii t dagmorgen in de zesde en voorlaatste kou wordt gehouden. Zij liep de 80 m ronde van het toernooi om het Europese horden in 11,3 seconden en stootte de ko- u 1 met gel 14.67 m ver. De komende weken zal kampioenschap voor landenploegen met I stevjg gebouwde Russische aan ver- 4-2 gezegevierd over Frankrijk. Ton Si]-1 scbeidene wedstrijden deelnemen, brands won zijn partij van Mostovoy en Harm Wiersma en Jan van Leeuwen kwa men remise overeen met respectievelijk Delhom en Bajolle. In de laatste ronde spelen de Nederlanders tegen Zwitser land. Een deling van de punten zal reeds ADVERTENTIE 10 tinten in badstof 12 tinten in velours Door kleine, haast onzicht bare schoonheidsfoutjes krijgt U deze sweaters zéér goedkoop. Bij de gisteravond gehouden koersen in O - I J-Jl J UC 510IVI u voldoende zijn om de tweede plaats ach- Nootdorp wist de Beverwijkse pikeur ter Rusland veilig te stellen. Harry Pools de Volkelprijs over 2020 me- (Van onze sportredactie) De badmintonvereniging Duinwijck heeft Nederland—Frankrijk 4-2, Italië—Zwit-1ZiinTi'lome'teriiid was I scherP gereageerd op het besluit van het seriand 3-3 Tsiechoslowakije—België 0-6. stand af in 2.51,9. Zijn kilometertijü w bondsbestuur de teams van de Haarlemse De stand luidt: Rusland 10 pnt uit 5 wed- 1 26.-. De meeste successen op dezeavond vereniging evenals die van veertien str Nederland 8 uit 5, Frankrijk 8 uit waren echter wegge eg v r r. andere clubs niet tot de competitie 6 België 4 uit 5 Italië en Zwitserland, elk ders Van üooyeweerd. Janan D y -I te laten Het bondsbestuur nam dit 3~ uit 5 Tsiechoslowakije 0 uit 5. L6! ^wam.«nmaM besluit omdat deze verenigingen hun fi- d uit D, tsjecnosi I de finish en zijn broer Siem eenmaal nanciële verplichtingen jegens de bond niet zouden zijn nagekomen. Duinwijck ADVERTENTIE Wij maken de houders van seizoenkaarten 1966-1967 er op attent dat tot as. vrijdagavond 9 uur 30 bij het administratiekantoor de gelegenheid bestaat om de oude tribuneplaatsen voor het seizoen '67-"68 opnieuw te reserveren. heeft het bestuur er nu schriftelijk op gewezen dat zulk een uitsluiting regle mentair onmogelijk is, omdat op het recht van verenigingen om aan de compe titie deel te nemen geen strafbepaling kan worden toegepast. Bovendien betwist Duinwijck de bewuste competitievorde ring. Een brief daarover aan de NBB is in december van het vorig jaar zoek ge raakt. Kortgeleden heeft de Haarlemse vereniging een kopie van deze brief ver zonden. Hierop is van bondszijde nog geen reactie ontvangen. Tot zo lang be schouwt Duinwijck de uitsluiting van zijn teams van de competitie als voorbarig.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21