VAN DAG TOT DAG Verenigde Staten accepteren inlijving Jeruzalem niet Meer diplomatieke wind in Arabische zeilen in VN Tweedracht in Frans kabinet HENSEN Ontploffing op Rode Plein RUSSISCH RAKETSCHIP OEFENT commentaar op actuele zaken uit Paus: „College van kardinalen zal worden versterkt in belang en taak1' Lid van Chinese ambassade in Birma gedood Eindexamen- candidaten amm DONDERDAG 29 JUNI 1967 Gevechten in Thailand Komplot tegen president van Guatemala ontdekt Onvoorwaardelijk Minister Luns Executie in Senegal Minister Messmer wenst opheffing wapenembargo vakantie kleding WEEKENDERS- POPLINJACKS ZWEMSLIPS en SHORTS BADSTOF SOKKEN Incident in Moskou ,:n;T De uitslag van de Zwolse gemeente raadsverkiezing, die de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad van Groot-Zwol le bepaalt, heeft onomstotelijk bevestigd dat de opmars van D'66 niet gestuit is door enige ontwikkeling na de laatste Kamerverkiezingen, maar zelfs in stevi ger tempo wordt voortgezet. Even duide lijk is het geworden, dat het uitgebrande strovuur van de Boerenpartij niet op nieuw is opgevlamd en bezig is met na- smeulen, zodat de Boeren als zij niet voor nieuwe brandstof zorgen, in plaats van onderling ruzie te maken uitge speeld raken. D'66 heeft een verstandige, sterk ge richte propaganda-actie in Zwolle ge voerd, waarbij zij het voordeel had te kunnen werken met een helder, eenvou dig omschreven programma dat geen ge meenplaatsen en geen onduidelijkheden vertoont. Geprojecteerd op een landelijke verkiezingssituatie is het succes van D'66 zeer duidelijk dat van een winnaar „op alle -fronten". De fractieleider van de P.v.d.A. Den Uyl gaf dat in een inter view voor de tv ook toe, maar probeerde het te verklaren door toepassing van de „gulden regel voor nieuwe partijen": in het begin schrapen zij van alle andere wat af. Dit lijkt ons een te simpele om gchrijving van de tendens. D'66 is al geen nieuwe partij meer in de zin van een nnnnnnnnnrr■■■■■■«■■■■«■mmmmwa VATICAANSTAD (AP en AFP) Paus Paulus heeft gisteren tijdens een plechtigheid in Vaticaanstad waarop aan de nieuwe kardinalen de rode baret werd uitgereikt, verklaard dat het college van kardinalen geen overbodige instelling is. Het college zal dan ook niet opgeheven, maar integendeel versterkt worden. De paus zei tot de nieuwe kardinalen dat hij een eind wil maken aan de op vattingen die de laatste tijd gehoord zijn over de taak van het college van kardinalen. „Sommigen hebben aangedrongen op opheffing of althans een vermindering van zijn belang en taken. Er is ook ge zegd dat het college een overbodige in stelling is, dat niet rechtstreeks zijn be staan in de goddelijke oorsprong van de kerk vindt. Ook is de hypothese naar voren gebracht - de leden van het college te kiezen door middel van een tijdelijk mandaat, samenhangend met de duur van een bepaald ambt", aldus de paus. De paus heeft daarmee een streep ge haald door de opvatting van velen dat het college van kardinalen uit de tijd is en tenslotte vervangen zal worden door de nieuwe synode van bisschoppen. RANGOON (Reuter) Een lid van de Chinese ambassade in Rangoon is gisteren door twee Birmanen doodgestoken. De twee waren over de ambassademuur ge klommen. China heeft scherp geprotes teerd tegen het incident. Tevoren hadden soldaten die de ambassade bewaakten het vuur geopend op een woedende menigte die over de muren probeerde te klim men. Drie personen werden gewond. De demonstraten gooiden stenen en brandende fakkels naar de ambassadege bouwen. In het centrum van de Bir mese hoofdstad werden waarschuwings schoten gelost om een andere menigte te verspreiden die bezig was de Chinese wijk binnen te trekken. De afgelopen dagen zouden in Birma meer dan honderd mensen gewond zijn bij de demonstraties tegen China, een aantal mensen zou zijn gedood. Naar schatting zijn vijftig auto's van Chinezen in brand gestoken. Meer dan duizend winkels en huizen zijn vernield. BANGKOK (Reuter) Bij gevechten die vier dagen hebben geduurd in de provincie Sakol Nakorn in Noordoost Thailand is een groot aantal communis tische guerrillastrijders gedood of ge wond. De gevechten waren zondag uit gebroken toen regeringstroepen een com munistiseh bolwerk in de jungle ontdek ten dat door ongeveer zeventig man ver dedigd werd. Onder de regeringstroepen zouden twee doden en acht gewonden zijn. Voorts zou de man gevangen zijn ge nomen die het afgelopen jaar de guerrilla operaties in Thailand zou hebben geleid namelijk de in Noord-Vietnam opgeleide generaal Terng Vongsa. MEXICO (AFP) In Guatemala een komplot van rechtse extremisten te gen president Julio Cesar Mendez ont dekt. Dit is gisteren door politie-functio narissen in Guatemala bekendgemaakt Het is niet bekend hoeveel mensen ir verband met de ontdekking van het kom plot zijn gearresteerd. debutante zonder praktijk. Zij is wel nieuw, als men uitgaat van het tijdstip harer oprichting in vergelijking met an dere partijen. Maar zij heeft intussen meer dan één veldslag beleefd in de loop graven van de volksvertegenwoordiging en daar heel wat meer praktische resul taten behaald dan welke andere nieuwe partij in zo korte tijd ooit behaald heeft. De wil tot vernieuwing en verandering, die in de regeringscoalitie merkbaar is, drijft op ideeën uit het programma van D'66. De C.H.U., die een verrassend progres sief beleid heeft omhelsd in vergelijking met haar conservatieve reputatie, heeft de oogst daarvan in Zwolle niet kunnen binnenhalen. Het wegvallen van het „Jel- le-effect" bij de A.R.P. en het uitblijven van een „Tilanus-effect" bij de C.H.U. hebben de protestant-christelijke combi natie in Zwolle parten gespeeld, ofschoon het tamelijk geringe verlies toch wijst op een groeiend vertrouwen in het aan deel van deze twee in de regerings- politiek. De afbraak der grote partijen, die in februari eigenlijk minder sterk bleek dan verwacht werd, heeft zich blijkbaar toch voortgezet in een verdere afbrokkeling door randverliezen. Het verhes van de K.V.P. van 2 percent zou landelijk veel groter zijn geweest door de invloed van de grotere verliezenconcentratie in het zuiden des lands. De V.V.D heeft zich tamelijk sterk gehandhaafd, al moest ook zij offeren aan D'66. De sociologische analyse van de uitslagen door drs. M. van Dam toonde overigens aan, dat ook D'66 aanhangers verloren heeft, onder meer aan de V.V.D. De saldo's zijn tenslotte in het grote voordeel van D'66 uitgevallen, maar wel is aan het licht gekomen dat het kiezersvolk nog lang niet zijn legen darische stabiliteit heeft teruggevonden en dat de politieke verdeeldheden in den lande zeer bewegeüjke neigingen verto nen. Dat wil zeggen, dat de partijen, of zij in de regering danwel in de oppositie zetelen, voor de nabije toekomst rekening moeten houden met grote onzekerheid over de vraag in welke mate zij de onzichtbare steun van kiezers genieten. Die onzekerheid blijft weliswaar be staan in iedere tussenperiode van de ene verkiezing naar de andere, maar zij is nog zelden zo groot geweest. Deze Zwolse verkiezing heeft even een tipje van de sluier opgelicht en een interessante mo mentopname gegeven, maar betrouwbare conclusies voor de toekomst zitten er wei nig in. Behalve dan deze: D'66 is voor bestemd een grote partij te worden religie en traditie zijn verdwijnende bind middelen wazige ontevredenheid en re- calcitrantie ebben uit in nieuwe prakti sche overwegingen en wensen, waarbij rebellie om de rebellie minder succes heeft jeugdige mondigheid en zelfbe wustheid van sterk liberale inslag over schaduwen behoudende elementen één grote christelijke concentratie blijft een utopie. Voorzichtigheidshalve zal men het bij het vaststellen van deze aanwijzingen moeten laten. (Van onze correspondent) WASHINGTON. De Amerikaan se regering accepteert de inlijving van Jordaans Jeruzalem bij Israel niet. Zij weigert „Israels haastige ad- mnistratieve actie" te erkennen en zij gelooft dat daden als deze annexatie een uiteindelijke vredesovereenkomst in het Nabije Oosten moeilijker ma ken. Dat verklaarde gisteren de Amerikaanse regering in Washington nadat bekend was geworden dat het Israëlische parlement de inlijving van de Jordaanse sector van Jeruzalem had goedgekeurd. De kwestie die voor het eerst Washing ton scherp tegenover Israel bracht, viel samen met het bezoek aan president Johnson van Jordanië's koning Hoessein, die in kringen van de Verenigde Naties grote indruk lijkt te hebben gemaakt door zijn soberheid, realisme en gematigdheid. Hoewel na afloop van de besprekingen in Washington niets werd bekendgemaakt, was evenwel te horen dat de standpunten ondanks een jaarlijkse Amerikaanse hulp aan Jordanië van ruim 52 miljoen dollar volledig uiteenliepen en dat Hoessein vast hield aan een onvoorwaardelijke terug trekking van de Israëlische troepen en betoogde dat directe onderhandelingen met Israel op dit moment voor elke Ara bische regeringsleider ondoenlijk zijn. In de Verenigde naties lijken de Ara bieren trouwens steeds meer diplomatieke wind in de zeilen te krijgen. Niet in de laatste plaats door de Israëlische daden als de inlijving van oud-Jeruzalem, ge ruchten over annexatieplannen voor de Gazastrook en de berg Scopus en discus sie in Israel over omvorming van bezet West-Jordanië tot een autonoom Arabisch gebied verbonden met, of onder suprema tie van Israel. Gisteren legde vijftien neutrale landen een resolutie aan de assemblee voor, waarin onvoorwaardelijke terugtrekking van de Israëlische troepen uit de Arabi sche staten wordt geëist. Het ziet er naar uit dat deze resolutie een goede kans maakt de vereiste twee derde meerderheid van de stemmende landen in de Algemene Vergadering te krijgen. Rond zeventig VN-leden hebben al kenbaar gemaakt voor aftocht van de Israëliërs uit het door hen bezette ge bied te zijn en dit aantal is gezien de waarschijnlijke onthoudingen, wellicht ge noeg voor een tweederde meerderheid die als alle leden stemmen 82 zou moeten bedragen. De neutrale resolutie stelt overigens ook dat na de terugtrekking van de troepen, de veiligheidsraad „kwesties betrekking hebbende op situatie in dit gebied" zou moeten behandelen. Uit kringen van de indieners van de ontwerpresolutie is te horen, dat Egypte van zijn kant ermee zou instemmen dat dan ook de kwestie van de vrije scheepvaart in de Golf van Akaba besproken zou worden. Intussen staat ook een westelijke resolutie op sta pel waaraan vooral Denemarken en Chili gedokterd hebben en waarin terugtrekking van Israels troepen wordt gekoppeld aan beëindiging van de staat van oorlog tus sen Israel en de Arabische staten. Hoe deze resolutie zal varen bij stem mingen die door velen morgen verwacht worden, valt nog moeilijk te overzien, maar bekend is dat de Verenigde Staten, die hun eigen constructieve maar ietwat utopische houding vergeten lijken te heb ben, achter de schermen zich het vuur uit hun sloffen lopen om stemmen ervoor te winnen. De Israëliërs evenwel halen hun schou ders op over beide resoluties. Hun stand punt in de Verenigde Naties lijkt te zijn dat al het gepraat en gestem niet kan wegnemen dat er geen militaire macht in het Nabije Oosten is, die Israels troe pen verdrijven kan uit hun huidige posi ties en dat voor de Arabieren tenslotte maar één oplossing zal overblijven: direc te onderhandelingen. Onze Nederlandse minister van Buiten landse Zaken mr. Luns hield gisteren een rede in de Assemblee waarin het Israë lische standpunt volledig werd gesteund en de Arabieren alleen aan hun trekken kwamen door het obligaat vermelden van het Palestijnse vluchtelingenprobleem,dat de minister opgelost wilde zien maar waarvoor geen weg werd gewezen. Verder onthulde mr. Luns dat Neder land net als de Verenigde Staten en Israel bezwaren had tegen het debat in de Assemblee (waarvoor zich overigens 104 staten hadden uitgesproken waaronder de Benelux-partner België) en dat het van DAKAR (AFP) De Senegalees Moes- tafa Lo, die op 22 maart een mislukte aanslag pleegde op president Leopold Senghor, is vandaag terechtgesteld. Lo was op 15 juni door een speciaal tribunaal ter dood veroordeeld. harte hulpverlening aan slachtoffers in het Nabije Oosten steunt. Nederland is tegen terugtrekking van de Israëlische troepen zonder meer aldus minister Luns, die in zeven punten een regeling schetste die daarmee hand in hand zou moeten gaan. Tot deze punten behoorden zulke Israëlische wensen als erkenning van het recht op het nationale bestaan en vrije scheepvaart in de Golf van Akaba en het Suez-kanaal. (Van onze correspondent) PARIJS. In de gisteren in Parijs ge houden ministerraad heerste volgens de „Aurore" van vanmorgen grote spanning aangezien men een nieuwe verklaring ver wachtte van president De Gaulle over Vietnam en de toestand in het Nabije Oosten. De minsiter van Defensie Messmer liep met het ontslag in zijn zak rond, bereid dat op tafel te leggen wanneer de Franse president andermaal een verklaring zou afleggen over het embargo op wapens en onderdelen naar Israel. Messmer is wel iswaar een trouwe volgeling van De Gaul le, maar als minister van Defensie ziet hij voor de Franse wapenfabrikanten de consequenties van De Gaulles besluit om de uitvoer van wapens en onderdelen naar Israel te verbieden, zolang het con flict in het Nabije Oosten niet is opgelost. Israel heeft laten weten dat als het uit voerverbod gehandhaafd blijft het ook el ders buiten Frankrijk wapens kan kopen De ministers Messmer en Billotte van Overzeese Zaken die al eerder blijk heb' ben gegeven van hun ontstemming over de politiek van De Gaulle in het Nabije Oosten hebben hun ontslag voorlopig in hun zak gehouden. Dit houdt vermoede lijk verband met het aanstaande beleefd heidsbezoek zaterdagmiddag van Kosygin aan Parijs. ADVERTENTIE katoenen en terlenka sportpantalons en shorts 17.75-24.25 badstof en velours sweaters 12,21. spijkerbroeken blauw-denim en khak. 13.95-19.95-22.— PAARLAARSTEEG 1 MOSKOU (AFP) Voor het mauso leum van Lening op het Rode Plein In Moskou heeft zich gisteravond een ont ploffing voorgedaan. Een man, die een helse machine bij zich had, werd gedood en twee anderen werden gewond. Direct na de explosie ontstond grote wanorde voor het mausoleum. Het ge beurde even na de aflossing van de wacht, om zeven uur 's avonds plaatselij ke tijd. De man zou opgewonden hebben gesproken tegen de mensen die zich voor het mausoleum bevonden. Hij zou zich heftig gekeerd hebben tegen het staken van het vuren in het Nabij Oosten. Wes telijke correspondenten kregen de lucht van het incident doordat leden van de Italiaanse televisie, die zich op het Rode Plein bevonden, hen waarschuwden Na het incident werd het Rode Plein voor iedereen gesloten. ->V' si V Het is een algemeen ver breide gedachte, dat het uit sterven van diersoorten het gevolg is van het brute optre den van de mens, die met zijn jachtwerktuigen al enkele miljoenen jaren bezig is aan de nooit eindigende oorlog tegen alles wat leeft. Toch wint de mening veld, dat met deze eenvoudige schuldbeken tenis van onze kant de werke lijke gang van zaken niet hele maal verklaard kan worden. Er is een geheel andere the orie, die weliswaar niet het aandeel van de mens in de verdwijning van vele soorten fauna uit het leven op aarde volstrekt ontkent, maar de grootste en gevolgrijkst.e oor zaak ervan aan de natuur zelf toeschrijft. Een merkwaardige theorie, die uitgaat van de stelling dat het ontstaan van een onvoorstelbaar gescha keerde dierenwereld het ge volg was van een driftig natuurlijk zoeken naar de soort levend wezen, die ge schikt zou blijken de intelli gente bekroning te vormen van de dierlijke evolutie. Die soort gevonden en gemaakt hebben de dat zou dan de mens zijn heeft de natuur haar experimenten gestaakt en het er verder bij gelaten. Vandaar, dat sinds het optreden van de intelligente mens op aarde geen nieuwe diersoorten meer zijn ontstaan, terwijl bestaande soorten aan uitsterving wer den prijsgegeven. Het is een feit dat vele soorten van de aardbodem zijn verdwenen zonder dat de mens er de hand in had om de eenvoudige reden dat de mens toen nog niet bestond. Wij noemen die soorten voor wereldlijk, wat natuurlijk on zin is. Die eigenaardig ge vormde kolossale beesten wa ren niet voorwereldlijk, aan gezien zij niet in de ruimte zweefden op de plek waar eens de aardbol zou ontstaan, maar met hun enorme voeten wel degelijk op de aardse grond stonden. Zij waren voormenselijk. Niettemin zijn zij op een bepaald moment uit de aardse natuurgeschiedenis verdwe nen. Uit opgegraven fossielen kan worden opgemaakt, dat zij ten offer zijn gevallen aan hun eigen afmetingen of hoedanig heden, waardoor hun het le ven onmogelijk werd. Som mige werden zo groot, dat zij bezweken aan hun eigen ge wicht. Anderen kregen slag tanden die niet meer te sjou wen, laat staan te gebruiken waren. Weer andere konden zich tengevolge van abnorma le lichamelijke uitwassen niet meer voldoende verdedigen tegen hun vijanden. Terwijl zij het loodje legden, was de natuur elders alweer driftig met andere experimenten be zig. Nu eens zocht zij het in de ontwikkeling van voortbe wegingsmogelijkheden, waar door een soort ontstond die zich in snelheid de baas toon de van alle andere soorten: een dier dat razend snel kon zwemmen, vliegen, duiken en lopen. Dan weer maakte zij een soort die zeer handig was: een dier met sterk ontwikkel de grijphanden en een prima gezichtsvermogen. Tenslotte is gebleken dat niet vliegen en zwemmen, maar handigheid en kracht de beste eigen schappen voor een huisves ting der intelligentie vormden. Vliegen en zwemmen eisten ledematen die niet voor het vastgrijpen en gebruiken van werktuigen konden dienen, en snelle voortbeweging was niet *3^ noodzakelijk als het dier in kwestie maar handig en slim genoeg was. De mensapen, die overeind gingen lopen, dikke takken van de bomen konden rukken om als slagwapens te gebrui ken en de veiligheid van de hoge bomen konden opzoeken als het wat al te gortig werd, zijn tenslotte uitverkoren om de kans te krijgen, zich verder te bekwamen in het regeren van de wereld. Het resultaat kunnen wij heden ten dage in volle om vang aanschouwen. De pijn lijke vraag of de natuur in tussen misschien spijt als ha ren op haar hoofd heeft ge kregen, zou ik liever onoe-int- woord laten. Er is toch niets meer aan te doen. Wat wel interessant lijkt is de overweging, wat ervan te recht zou zijn gekomen als een andere soort dan de mensaap zou zijn uitverkoren. Er zijn een aantal bijna-geslaagde ex perimenten geweest, die op het laatste nippertje het er toch weer bij hebben laten zitten. Een van de soorten die het dichtst bij een geslaagd eind examen zijn geweest, moet wel de mier zijn. Zij is vrijwel het enige dier dat nog bezig is zich uit te sloven om er te komen. Zij heeft er blijkbaar geen flauw idee van dat ze al gezakt is. Rechtop lopen was een van de eerste eisen, die de natuur aan haar candidaten voor de menswording heeft gesteld. De mier heeft deze exameneis handig geprobeerd te ontdui ken door zes poten te krijgen en haar kaken tot een soort handen te ontwikkelen. Daar heeft zij het zó druk mee ge had. dat zij vergeten heeft haar gestalte tot een bruik bare grootte op te blazen. De pinguin heeft het niet verder gebracht dan rechtop lopen, en over het hoofd ge zien dat hij daarna handen moest krijgen. Zijn zwemlust bleek echter groter dan zijn verlangen om de wereld te re geren en achteraf bezien kan men dat moeilijk als een ge brek aan intelligentie beschou wen. Dat de giraffe van het begin af aan geen schijn van kans had- was wel duidelijk. Recht op lopend zou hij meer op een kerktoren dan een dier lijken en bovendien: een mens moet kunnen zien waar hij loopt. Als men een giraffe aankijkt, ziet men onmiddel lijk dat hij een hoge dunk van zichzelf heeft en ons onze uitverkiezing moeilijk kan vergeven. Hij trekt een ge zicht alsof hij zeggen wil: het zal wel weer vrindjespolitiek geweest zijn. Die trek van ontevreden heid en wantrouwen bespeurt men trouwens ook bij andere dieren. De kameel bijvoor beeld heeft het heel sterk en hij heeft er nog wat anders bij De uitdrukking namelijk van „ik ben het geworden, maar niemand gelooft het". Het flinkst slaat de rhino ceros zich door zijn misluk king heen. Hij zegt met een doffe blik langs zijn neus weg: „Ik zou het niet eens hebben willen overnemen, al hadden ze me erom gesmeekt." De tijger en enkele, andere grimmige gezakten hebben van het begin af aan de zeer onsportieve overtuiging ge koesterd, dat alles nog kon worden gered door zoveel mo gelijk zogenaamde mensen op te peuzelen. Als de cijfers van de wereldbevolking hen daar van nog niet genezen hebben, vrees ik dat zij tot de hope loze gevallen moeten worden gerekend. Men zou kunnen beweren dat de dieren, die zich in het onvermijdelijke hebben ge schikt en tot vreedzame coëx istentie besloten, er het best zijn afgekomen. De hond, het paard en de kat zijn daar voorbeelden van, maar zij hadden het geluk dat' zij niet of minder eetbaar bleken. Het lot van onze koeien, kippen en konijnen bewijst dat ondank 's werelds loon is. Het meest tragische in deze hele geschiedenis vind ik al tijd nog het lot van de muis. Er is geen zachter, vriende lijker en gezelliger dier in de hele schepping te vinden, maar al zijn toenaderingspo gingen lopen onvermijdelijk uit op een wreed einde. Dat wij in dat opzicht werkelijk een universeel scchuldgevoel hebben, blijkt uit het feit dat wij in onze kinderboekjes de muis aankleden en als een mensje laten optreden. Als er een dier is dat na een alles vernietigende atoomoorlog kans heeft om door de op nieuw experimenterende na tuur tot mens te worden opge leid, dan is het wel de muis. Laatst zag ik er een die netjes rechtop zat. met een rozijn tussen haar handjes. Als de natuur tegen haar zegt: ,.sta op en wandel", is het gebeurd. Dan kan de kat wel te eeuwigen dage onderdui ken, maar ze is gemeen ge noeg om als collaborateur van de muis op de mensen te gaan jagen. Ter gelegenheid van de „Leger en Vlootdag" van de Sovjet-Unie werd deze foto van een Russisch raket schip vrijgegeven. Het schip nam deel aan manoeuvres in de Russische wateren. Hier vuurt het een geleid projectiel af. Straalmotor. De werkzaamheden van de in dienst van de Egyptische regering staande Duitse en Oostenrijkse motor en raketspecialisten gaan kennelijk ge woon door. Zij moesten hun werk alleen tijdens de Israëlische luchtaanvallen van begin juni onderbreken. Onder lei ding van de Oostenrijkse ingenieur wordt thans de laatste hand gelegd aan een straalmotor, die al een keer is be proefd. Verkiezingen. Op 24 september en 1 okto ber zullen in Frankrijk kantonnale ver kiezingen worden gehouden. Reis. Premier Pompidou van Frankrijk zal 3 juli naar de Sovjet-Unie gaan. Zijn bezoek duurt vijf dagen. Flodderig. Twee Amerikaanse militairen zijn om het leven gekomen en drie zijn gewond door geweervuur bij manoeu vres bij het opleidingscentrum van het leger in Fort Sill. Een woordvoerder verklaarde dat er per ongeluk scherpe patronen tussen een partij losse flodder» zijn geraakt. Rattenplaag. De Rhodesische stad Boela- wajo is getroffen door de grootste rat tenplaag sinds zeker twaalf jaar. De boeren rond de stad melden grote scha de aan de groente- en graanoogst. Een boer vertelde dat iedere nacht meer dan honderd ratten in zijn zwembad verdronken. Watergebrek. De regering van Hongkong overweegt een nieuw dringend beroep op China om de waterleverantie te her vatten. Als gevolg van uitzonderlijk droog weer dit jaar heerst er een ern stig tekort aan drinkwater. De inwo ners van de Britse kroonkolonie mogen maar vier uur per dag water tappen. Populair. President De Gaulle's populari teit in Frankrijk is sterk gestegen sinds hij een houding van „actieve neutrali teit" inzake de crisis in het Nabije Oos ten heeft ingenomen. Het percentage der Fransen dat „tevreden of zeer tevreden" is met zijn president steeg tot 65 percent tegen 58 percent begin van dit jaar.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3