Geslaagde ziekendag in Beverwijk EXAMENS Verenigingsnieuws uit de IJmond Japanners concerteren op orgel in Beverwijk Suède- Nappa kleding VELDHUIS 'M Betaling abonnementsgeld per giro Geslaagden bij Chr. l.t.s. JBSSaSU«u.- rs:ÏLS&.V8KSRl Chauffeur J. Böhm jubileerde Bi Bromfietser slipte op fietspad Tuinman W. Duiker met pensioen Patiënten genoten van programma Carillonklan! over Velsen n Uniek gebeuren op maandag 3 juli Vakantiesluiting bibliotheken Auto verwoestte Beverwijkse tuin Leerlingen namen afscheid van P. Vermeulenschool Sporthal nog niet in aanbouw Vrachtauto schoot verkeersplan voor door spoorbomen I Haarlems centrum Tien jaar voor man die zijn vrouw doodde i^riTr Maa<- a- f- de Meyer- e- Meyer' e- v- h DONDERDAG 29 JUNI 1967 PB Velsen-IJ muiden -V Op het zuidelijke rijwielpad langs de Wenckebachstraat in Velsen-Noord kwam een bromfietser, een 64-jarige Hoogoven- arbeider afkomstig uit Broek op Langedijk, gistermiddag met zijn voorwiel terecht in het mulle zand langs het pad. Hij slipte en sloeg met zijn hoofd tegen het wegdek. Met een hoofdwond en een zware hersen schudding is hij door de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden gebracht. Een twaalfjarige jongen, die op zijn fiets over de Dolfijnstraat in IJmuiden reed, keek gistermiddag even achterom. Hij botste daardoor tegen een geparkeer de auto aan. Een wond aan zijn kin werd in het Antoniusziekenhuis behandeld. De heer W. Duiker, tuinman bij het ge- I meentelijk plantsoenbedrijf in Velsen, zal I aan het eind van deze maand met pen sioen gaan. Wethouder J. G. Kolkman en de direc teur van het plantsoenbedrijf, de heer J. H. v. d. Burg, alsmede een deputatie van het personeel hebben vandaag, don derdag 29 juni, te zijnen huize afscheid genomen van de heer W. Duiker, die al geruime tijd ziek is. De heer Duiker werd verrast met een kist sigaren, een horlogeband en een ver zilverde kandelaar als afscheidsgeschen- ken van het gemeentebestuur, het bedrijf en de collega's. In de kerk van O.L. Vrouw van Goede i Aan de Mevrouw dr. J. v. d- Bergh van Raad aan de Arendsweg in Beverwijk, Eysinga-Eliasschool de gemeentelijke werd woensdag een speciale dag gehou- huishoudschool van Velsen slaagden den voor de zieken uit Beverwijk, Velsen- v00r; Noord en Wijk aan Zee. De ruim honderd Primaire opleiding: Hennie Bravenboer, patiënten werden met particuliere auto's tna Buding, Ellij Demmers, Adrie v. d. of ambulances gehaald en gebracht. Een Dool gettje Ekamper, Vera Franse (uit- groot aantal kerkbanken werd buiten de gesteld), Nettie van Kampen, Greetje deur gezet, waardoor ruimte vrij kwam ^levering, Herma Mol, Mary Sluimer, voor bedden. De bijeenkomst in de fees- ^ta Verhagen, Ellij Verkamman, Inge- telijk versierde kerk begon met een plech- borg pennenburg, Siti Bakhoven, Ank de tige eucharistie-viering, die door de pas- Boer Marjan Bos, Corrie Dekker, Wijnan- toor van de St. Jozefparochie uit Velsen- da Donkersloot, Anneke Drijver, Fran- Noord werd opgedragen. cien van Duijvenbode (uitgesteld), Petra 't Hart, Johanna Hol, Piëta Keur, Sonja Daarna werd gezamenlijk het ontbijt ge- oostema. Nellij Schippers, Greetje Ver bruikt, dat werd verzorgd door de dames hey Thea Verkamman, Hennie Berg van de „Zonnebloem". Tijdens de koffie- Grietje Blinkhoff, Joke Blinkhof, Harm- pauze hield pastoor Th. Scholtes een korte ke ten grinke, Barrie v. d. Bijl, Marianne toespraak, waarin hij het doel van het lij- jongejan, Wil de Klerk, Nettie Kobs, El- den in deze moderne tijd belichtte. leke Kuijt, Ineke Mazurel, Ria Meerlant, Rond het middaguur kwamen voorts alle Ardie paap> Marianne van Roode, Trijntje priesters uit de IJmond-Noord, die dooi Zorgdrager. Lidy de Block, Anneke van gebed en handoplegging de ziekenzegen Esveld) Martha Horstman, Alie Klaver, hielden. Bij deze gebeurtenis zong het Greetje Kremer, Marga Oudt (uitgesteld), meisjeskoor van het H. Hartschool een aan- jjilde Teske, Joke Roodnat, Kittij Schei- tal liederen. Aan het begin van de middag ]ingeri Ina Snijders, Sonja Venema, Nelie werd aandacht aan het amusante gedeelte Visser, Lida de Waal, Wil Woudhuizen, besteed De patiënten genoten allen erg Neeltj'e Wijker. van een optreden van „De Koekebakkers" een muziekgroep van de Don-Boscoschool Assistenten H.: Paula Bellers, Josien onder leiding van de heer Janse. Deze van Berkum, Gea Bethlehem, Hennie 22ste ziekendag werd met een plechtige Blok, Jeanette de Bonte, Diana van dankoefening die door deken B. Hosman Doorn, Marion Kloosterman, Anneke van werd opgedragen, besloten. De patiënten der Lugt, Alja Otto, Ellij Postma, Agalha kregen van de bruidjes bloemen. Sander, Sonja Tegelaars de Lange, Ans Tuinman. Assistenten N.: Marijke Blomvliet. Jo- landa Duijvelshoff, Ada Dijkhuizen, Ger- da van Erk, Irene Hulsman, Ria Kamer beek, Marijke Oortwijn, Vera Poeder- bach, Gerda Post, Wil Rutte, Fransje Schoone, Marga Stolp, Hannie Vasten- houw, Engeltje Vuil, Truus Klevering Kostuumopleiding U.L.N.O.: Nel Boen der, Bettie de Boer, Jennie Glas, Ria Homburg, Anneke Kranenburg, Corrie Mus, Jet Sanders. Atie Schol, Nel Voor hout, Ankie van Wijngaarden Aan de Elout van Soeterwoudeschool in IJmuiden slaagden voor het I VI.O -diplo ma: Diploma Fixbrevet: H. E. H Baas, J Bakker, G. Betlem, E. H. L. de Boer, G Bosman, J. Dragstra, J. G- Dijkhuizen, G- den Heyer, J. Keirsgieter, D. Kerkhoff, E. Lastdrager, B. Meems, J. M Meyer, R. Meyer, F. Postma, J. Roobol, J. van Vee- len, R. P. F. de Vries, D. J. Sloot. Afgewezen: geen. Zaterdag van 16 tot 17 uur speelt bei aardier Hein de Ligt op het stadhuiscaril lon van Velsen het volgende programma 1. Studie in re-klein van Staf Nees; 2a Hirtenruf van Valentin Rathgeber; 2b. Ari oso con variazioni van W. F. Bach;3. Sona tine voor beiaard van Willem Vogel; If all the world were paper; Nobody's Jig; Improvisatie; Driekusman; De vlee Groot Sleuteldiploma: C. T. Boonstra, I gerd; Sonatine voor beiaard van Wouter Bootsman, R. G. van Brecht, F. van Paap; Die Blümelein Sie schlafen van Joh Breugel, M. M. Brouwer, J. G- de Graaf, I Brahms; Ade zur guten Nacht; Fantasie M. de Groot, M- de Jong, P. de Jonge, A. van Willem Créman. Koffeman, A Kroon, E. Linschoten, J. J. Meems, L. Ramakers, W. Schilthuizen, G. I Sloot, A. Spek, M Verschoor, L. Vlie land, M. L. J. van Voorbergen, E. H- de Vries, Afgewezen: 4. Kantoor- en Winkelbedrijf: A. Broeke- ma, H. M. Jaspers, M. Otter. A. van Rijn, N. Timmerman, N. M. van Zelm. Afgewezen: 1. Winkelbedrijf: A. Bakker, J. Dekker, I G. Deurlo, E. C. Homburg. J W Jong. C. L. Koomen, E. Kremer, J. Langbroek. D. Laverman, J. Maljaars, C J. Meyboom, O. D. C. Michels, P. W. T. Schol, J C van I der Smissen, T. J. Stolk, J. H. Strijker, W. Viskil. Afgewezen: 1. De overige leerlingen behaalden diverse units. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 12.35, postabonnees 13.85. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Aan de geslaegde candidaten van de chr. lagere technische school aan de Lu xemburglaan in Beverwijk zijn de eind diploma's uitgereikt. Bovendien kreeg L Slaaf een prestatieprijs, evenals S. Mul der. De mentaliteitsprijzen gingen naar J Rendering en D. D. Akkerman. D. de Greef ontving zowel de prestatie- als de I mentaliteitsprijs. De geslaagden zijn: B 3A: G- J. Berkhof, J. Bierlee, P. Blom, IA. Boogaard, B. Brethouwer, J. Cossee A. L. van Es, R- J. Goes, J. Huisman, A. B Koeman, L. S. B. Koning, M. Korstanje. T. Krottje, H. Lakerveld, L. Numan, A Nijdam, G. Roosien, C. Schutter, L. Slaaf. B. Thiele, R. van der Velde, J. van der Weg B 3B: D. A. van Blanken, H. Bont, G. Boone, J. P. Bosscher, J. Bremer, H Dorgelo, C. Heisterkamp, M. R. Hooiveld, R. Kok, C. Kuil, J. Rendering, J Terscheg get,, J. Verbree, H. de Vries, M. P. Wen m .numiunu tink. R. van Zutphen, J. Zijlstra. B 3C Gem. Openbare Middelbare Handels- R. Butter J. Goossen, A. H. de Graaf avondschool, Platanenstraat 50, 20.15 uur: I V R- Hondema, J Kiers, P. G. Koebolt, Diplomauitreiking door wethouder H. de G. A^ P. H Gein. Openbare leeszaal en bibliotheek, Remmers P. v. d. Zee. T 3A: D .A. v. Brug- Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De gen, R. de Graaf H C. Hoogman H B Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19-21.15 Koning, H. W. Kort., IJ. M. C. Kort, H. VRTTDAO 30 IUNI Ruiter, W. Schipper, J. Tonkes, F. de Vet, Concert op geluidsband^ Hosendorn Hoogman, A. Hulshof, J. de Koning, P. K U De Wilheldminakadeg94, Molen J. Mook, D. van Nta^gen.^ 20 u.: Diploma-uitreiking leerlingen dag- I H D 'p 'Blom, B. v. d. Burg. W «taHimi* Plein 1945 IJmuiden-Oost is Geursen, D. de Greef, J. Joppe, A. King te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. J. Leget J. Loer^^skAe'gALd Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, sei^C.^ .RaatC-^sen, J. ^ij^ O DONDERDAG 29 JUNI Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; I P- K. Sobirai, TI. w d. Spoel, W. CL Ver filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: ^0^d/D 7ids(rga 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; filiaal van de v" d- Woude, D. Zijlstra- Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio theek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. In de kantine van het Velsense raad huis is de heer J. Böhm, chauffeur bij de gemeentelijke reinigingsdienst, woens dagmiddag een receptie aangeboden ter I gelegenheid van het feit, dat hij op 1 juli aanstaande vijf en twintig jaren in dienst is bij de gemeente Velsen. Wethouder J. G. Kolkman memoreer de dat de heer Böhm in de kring van zijn collega's regelmatig optreedt als ceremoniemeester en feestredenaar. Ook is hij een van de organisatoren van de kienavonden van het gemeentepersoneel en nam hij het initiatief tot deelneming aan de speelgoedactie van de VARA. in het kader waarvan hij met zijn colle-1 direct contact staan met de burgerij in ga's in vier jaren tweehonderd en vijf- een dienstverlenende funktie. Als men tig autopeds kon overdragen, waarvoor dat altijd, zoals de heer Böhm, met een de gemeentelijke werkgroep een jaar lang opgewekt gezicht en veel gevoel voor hu- in het bezit van de wisselbeker van de mor doet, schept dat prettige verhoudin- Velser Gemeenschap werd gesteld. gen. Aldus de wethouder, die voorts ge- Wethouder Kolkman benadrukte voorts, waagde van de sociale bewogenheid van dat de taak van een chauffeur van de de heer Böhm ten opzichte van zijn col reinigingsdienst belangrijk is, omdat juist lega's. Namens het gemeentebestuur de mannen van de vuilnisophaaldienst in overhandigde wethouder Kolkman aan de jubilaris de enveloppe met de bekende Wethouder J. G. Kolkman feliciteert de heer J. Böhm, die op 1 juli een kwart eeuw als chauffeur in-dienst is bij de gemeentelijke reinigings dienst in Velsen. Deze dienst heeft 25.000 vuilnisemmers uitstaan, die tweemaal per week worden geleegd. Per jaar moeten de mannen van de reinigingsdienst dus ruim tweeën eenhalf miljoen maal een vuilnis emmer oplichten, naar de wagen brengen, legen en weer terugzetten, zo had wethouder Kolkman be rekend. Op zijn aanbeveling geven Sato en Ta- kahashi nu een concert in Beverwijk. Af gaande op het concert dat Tsuji inder tijd zelf in ons land gaf, mogen aan het concert van maandagavond hoge ver wachtingen worden gesteld. Zeer waar schijnlijk kunnen de bezoekers genieten, De filialen van de gemeentebibliotheek van een typerend en vaak fascinerende in Velsen zullen in de komende vakantie- oosterse interpretatie. Aangezien Japan periode elk enige weken gesloten zijn. I se organisten zeer zelden in Nederland Het filiaal in Velsen-Noord, Wijker- concerteren, kan dit muzikale evenement straatweg 77. is gesloten van 3 tot en met ajs uniek worden beschouwd. 15 juli. Het filiaal Santpoort-Noord, Wüs- jjet programma omvat onder meer wer- telaan sluit van 17 tot en met 29 juli en Len van Cesar Franck, Joh. Seb. Bach, in Santpoort-Zuid sluit het filiaal aan de Willem de Zwijgerlaan van 31 tot en met 12 augustus. De sluiting geldt tevens voor de samenwerkende filialen met de room-katholieke bibliotheek in Santpoort. De lezers kunnen in de genoemde pe rioden terecht in de centrale bibliotheken aan het Plein 1945 en aan de Willems beekweg (r.-k.) of in een van de niet ge sloten filialen. Op het kruispunt Vondellaan-Akerendam- laan in Beverwijk kwamen woensdagmid dag twee personenauto's nogal hardhandig met elkaar in botsing. Het voorval gebeur de, doordat een automobilist uit Jutphaas geen voorrang verleende aan 'n schilders patroon uit Zaandam. Het gevolg was, dat de Zaandammer met zijn voertuig op het erf van perceel 29 belandde, waar door de tuin werd geruïneerd. De chaos werd nog vergroot doordat een lading verf van de schilder uitstroomde over grasmat en tuin. Beide voertuigen werden volko men vernield. De bestuurders liepen geen letsel op. inhoud en een kist sigaren. De directeur van de reinigings- en ont- smettingsdienst en het plantsoenbedrijf (ROP), de heer J. H. v.d. Burg ken- I schetste de heer Böhm als een man die altijd bereid is net even meer te doen dan waartoe hij verplicht is omdat hij zijn werk altijd met plezier doet. Dat zijn behulpzaamheid ook wel eens verkeerd uitpakt bleek toen de heer Van der Burg vertelde, dat een huisvrouw eens een I» de Grote Kerk van Beverwijk geven de Japanse organisten prof. Sa- kae Takahashi en mej. Misako Sato maandag 3 juli een concert op het jn de stofdoek en gooide deze aldus ver- Müllerorgel Sato en Takahashi maken deel uit van een groep Japanse zwaard naar boven. De stofdoek schoot organisten, die dit jaar naar het internationaal orgelconcours in Haarlem I echterjos en het zand^kwam mjd» m komt. Deze groep staat onder leiding van de Japanse orgelbouwer Hiroshi mQr had volgens spreker aanstekelijk Tsuji. Vier jaar geleden bracht Tsuji reeds lange tijd door in Nederland 1 geWerkt op de collega's. De directeur om zich verder in de orgelbouw te bekwamen. van de ROP noemde ook het werk van de heer Böhm in de medezeggenschaps- Franqois Couperin en (Fantasie en Fuga I commissie. De heer J. H. v.d. Burg bood op een thema van een volkslied van Ya- I de jubilaris een kist sigaren aan en me- magata) Saburo Takata. Het concert be- I vrouw Böhm een plantenbak, gint om acht uur. Na afloop is er voor De heer D. Oostwouder huldigde als de bezoekers weer gelegenheid de kerk oudste collega de heer Böhm als een te bezichtigen. Organiste Misako Sato. Samenvoeging. Gedeputeerde Staten van Limburg willen de gemeenten Gennep en Ottersum samenvoegen. Het kerk dorp Heyen, thans behorende bij de gemeente Bergen, zal aan de nieuwe gemeente worden toegevoegd, welke de naam Gennep krijgt en ruim 12.000 in woners zal omvatten. i Leerlingen van de twee zesde klassen Gedenksteen voor P. Soer. In Havelte van de Pieter Vermeulen school hebben heeft de echtgenote van de op 6 april gisteravond in de Petrazaal in IJmuiden 1935 verongelukte KLM-vlieger P. Soer afscheid genomen van hun onderwijzers en een gedenkteken onthuld. P. Soer was onderwijzeressen. De ouders van vele leer- één van de vliegers die in 1933 met üngen waren daarbij aanwezig, de Pelikaan" de recordvlucht Amster- Na een welkomstwoord door de voorzitter dam-Batavia maakten. Hij was in Ha- van het schoolbestuur, de heer K Kam- velte geboren. Bij de onthulling was stra, richtte het hoofd der school, de heer aanwezig de heer J. H. M. Grosveld, M. de Kool het woord tot de aanwezigen, de enige van de bemanning van de waarna de scheidende onderwijzer van „Pelikaan" die nog in leven is. de andere zesde klasse, de heer J. M. van Horick „zijn kinderen" voor het laatst Vice-admiraal onderscheiden. Vice-admi-1 toesprak. De heer Van Horick nam de raai A. van Karnebeek, die vier jaar hem aangeboden geschenken dankbaar in voorzitter van de militaire personeel- ontvangst. Een geluidskleurenfilm over raad is geweest, is bij bevordering be- de geschiedenis van de school oogstte een noemd tot commandeur in de orde van enthousiast applaus. Oranje-Nassau met de zwaarden. Op 1 Met het schooldiploma en een bijbel op juli gaat hij met pensioen. zak keerden de leerlingen huiswaarts. man die altijd voor een vrolijke noot zorgt, maar die tevens rechten en plich ten tegenover elkaar stelt. Namens het jubileumfonds overhandigde de heer Oost wouder een fruitschaal en een vaas, als mede een boeket anjers aan het echtpaar Böhm. Vervolgens spraken nog de heer P. de In onze editie van gisteren, woensdag jong namens de Katholieke Algemene 28 juni, publiceerden wij een foto van een Bond van Overheidspersoneel, die de ge- geweldige bouwput, die wordt gegraven lukwensen ook vergezeld liet gaan van ,ii v pianc een bloemstuk en de heer J. J. Verhoef op de hoek van Eenhoornstraat en Plane- namens de Velsense Brandweer, die de tenweg in IJm., op de plaats waar eens 1 verdiensten van de heer Böhm roemde een fraaie nieuwe sporthal zal verrijzen. ais zeer plichtsgetrouw lid van de vrij willige brandweer, die ook in dat verband Van gementewege is ons thans echter vaak de lachers op zijn hand weet te meegedeeld, dat er voorlopig nog geen krijgen. De heer Verhoef onderstreepte de aanvang zal worden gemaakt met de bouw dank van de brandweer met een kist si- van deze sporthal. De bouwput wordt nu garen. al gegraven, omdat de grond een bijzon- Met de woorden: „Als je naast elkaar dere samenstelling heeft daar er vroeger staat als collega's valt het werk lichter", een vuilnisbelt op deze plaats heeft ge- verklaarde de heer Böhm in zijn dank- staan. Deze grond gebruikt men nu voor woord zijn taakopvatting, de aanleg van een sportveld. Daarmee is dan tevens de bouwput voor de sporthall IA .yi p r ry oo tx tot stand gekomen, maar het zal nog ge- UC£iC Z/LHIIC1 gCCH ruime tijd vergen voordat met de eigen- t lijke bouw van de sporthal kan worden VCTcl 11(1 61*111 |£6n 11T In het Gelderse Eist is een vrachtauto met aanhanger met een 20-ton zware la ding door de afsluitbomen van een spoor- In het verkeersplan voor de Haarlemse I binnenstad, dat sinds juni vorig jaar in de praktijk werkt, zullen deze zomer geen wegovergang gereden doordat de remmen veranderingen worden aangebracht. De weigerden. De 27-jarige chauffeur uit verkeerscommissie is dezer dagen bijeen- Alkmaar wist nog juist zeven auto's die geweest om zich te beraden over de tel- voor de overweg stonden te wachten, te hngen die de verkeersingenieur, ïr. G. H. ontwijken. De zware wagen schoot door yan,, ®n. Bogaerde, in het winkelcentrum de bomen, vermorzelde een hek en kwam heeft laten verrichten. Mede doordat op tenslotte in een tuin tot stilstand. Een tal van plaatsen in de stad de straten zijn naderende trein kon nog tijdig vóór de opgebroken in verband met vermeu- overweg tot stilstand worden gebracht, wmgs- en rioleringswerkzaamheden heeft 1 het verkeersplan naar de mening van de commissie eigenlijk nog niet helemaal goed gefunctioneerd. (Van onze correspondent) In september komt de verkeerscommis sie opnieuw bijeen en zij hoopt dan een duidelijker beeld te hebben, op grond waarvan eventuele maatregelen en ver anderingen kunnen worden bezien. Een van de grote problemen in het verkeers- BREDA DeTechtbank'in Breda heeft |Plan is het compromis tussen het toelaten «n 49-jarige man uit Oosterhout wegens yan rij verkeer overal inde binnenstad en doodslag op zijn vrouw veroordeeld tot let Prettige winkelen. Ook in dat opzicht tien jaar gevangenisstraf en ter beschik- zljn da tellingen van de vei keersingenieur king stelling van de regering. Op 17 fe- en nadere gesprekken met het bednjfsle- bruari heeft de man zijn echtgenote, van yen van belang. Wat dat prettige winke- wie hij gescheiden leefde, in haar wo- en betieft, zijn de winkelieis van de ning door wurging van het leven beroofd. Anegang ei m meerderheid voorstander De officier van justitie had wegens moord van deze winkelstraat tot wandelstraat te vijftien jaar gevangenisstraf geëist. De 'naken, rechtbank legde wegens doodslag tien jaar en ter beschikkingstelling op. ADVERTENTIES voor dames en heren Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 De „Snellius" in Leningrad. Het Neder landse marinevaartuig „Snellius", dat gebruikt wordt voor hydrografische on derzoekingen, is voor een vijfdaags be zoek in Leningrad aangekomen. Aan boord is onder meer de chef hydrogra fie van de Nederlandse marine, schout bij nacht Langeraar.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5